Quini: „Ik ben goed behandeld i Nederlandse boer haalt voordeel uit geldmarkt Short-track om nationale titel Pak's een bungalow in eigen land. Officier baart opzien Spits wil zondag al spelen Ajax wint «S met ruime icijfers van Quick Boys Joop Piket favoriet Grieken willen invoer varkensvlees stoppen Willems wint sprint trans VRIJDAG 27 MAART 1981 DOST PAGINA 15 I Quini wil zondag tegen Real Madrid al bj.ZAGAROZA (ANP) Enroque 01- 'Quini' Castro wil met zijn club. (zij- CF de Barcelona, het liefst met dag een maar weer spelen. Zondag jr. namelijk staat het belangrijkste duel Real Madrid - Barcelona op het programma. Voor Quini. die 24 dagen ontvoerd is geweest, is pr dat de reden dat hij, hoewel hij al e"" die tijd vrijwel uitsluitend brood •f1'* te eten heeft gehad, direct weer dag (zij. AMSTERDAM Een frank en vrij r spelend Quick Boys is tegen het A-elftal van Ajax met forse cij fers onderuit gegaan. De Kat- 75, wijkse eersteklasser weigerde 3n- zich rond het eigen doelgebied in zij. te graven en moest die instelling lag bekopen met een 8-0 nederlaag. r. Voor Ajax, dat op doelman Piet Schrijvers na in de sterkst moge lijke samenstelling naar voren Itrad, scoorden Piet Hamberg (5x), Frank Arnesen, Henning Jensen en Tscheu la Ling. Bij Quick Boys speelde Huug Aan- dewiel één helft mee. Hij zal za terdag tegen Spijkenisse wél van de partij zijn. tegenstelling tot de Kees van Rooyen. die met een geblesseerde enkel kampt. - Crama volgt Van der Ham op bij Docos LEIDEN - Zondagvierdeklasser Docos staat met ingang van het nieuwe voetbalseizoen onder lei- Iding van trainer Crama. Hij volgt Siem van der Ham op die naar de tweedeklasser LDWS verhuist. Crama trai it op het moment de afdelingscl ïb Leidse Boys. Te vens verle ïgde Docos het con tract met j ;ugdtrainer Koos van Weerlee. ATHENE (GPD) - In Griekenland is een verbod geist van de invoer van varkensvlees uit Nederland en Belgiè, en terugkeer van de zendingen die onderweg zijn. De eis. die in verband staat met de varkenspest die in Belgié en Explosie in parlement Honduras TEGUCIGALPA. HONDURAS (AP) - In het parlementsgebouw van Honduras is gisteren een zware bom ontploft op het mo ment dat de 71 leden van de wet gevende vergadering in zitting bijeen waren. Volgens de autori teiten werden drie mensen ver wond, van wie één ernstig. in actie wil komen. "Als trainer Herrera me fit genoeg vindt, speel ik" zei een opgeluchte Qui ni na zijn bevrijding. Alle Spaanse kranten hadden gis teren hun voorpagina's gereser veerd voor het nieuws over de woensdagavond bevrijde Barce- lona-spits. De ontvoering van de topscorer in de Spaanse eerste divisie kwam woensdagavond BARCELONA - Quini is donder dagmorgen, slechts twaalf uur na zijn bevrijding, al weer op de training bij Barcelona versche nen. Drieduizend supporters be reidden hem bij de ingang van het stadion een luidruchtig wel kom. Ze konden zich in de drie kwartier durende training ervan overtuigen dat hun lieveling het voetballen nog niet is verleerd. In een oefenpartijtje scoorde hij twee keer. Na de training vertrok hij naar een ziekenhuis om een medisch onderzoek te laten ver richten. om ongeveer half tien tot een goed einde, toen de politie van Zaragoza een inval deed in het gebouw waar Quini werd vastge houden. Ze vonden hem in het souterrain. Na zijn bevrijding werd hij meegenomen naar het politiebureau, waar hij een uur later een persconferentie gaf. Enrique 'Quini' Castro werd op zondag 1 maart ontvoerd. Na een wedstrijd met Barcelona ging hij op weg om zijn vrouw van het vliegveld te halen. Toen hij niet kwam opdagen, ging zij naar de politie. De vermoedens dat hij was ontvoerd bleken later be- waardheid. Er werd een losgeld gevraagd door de ontvoerders. Deze zeiden lid te zijn van een organisatie die zich het 'Spaans- Catalaans bataljon' noemt. Als protest dat Barcelona als Cata laanse club probeert het Spaanse kampioenschap te veroveren, hadden zij Quini ontvoerd. Ondanks het feit dat het bestuur van Barcelona na enkele dagen het geëiste losgeld bij elkaar had, hebben de ontvoerders daarvan geen cent gezien. De politie wei gerde vanaf het begin van-de af faire op de eis van de ontvoer ders in te gaan. Eén van de ontvoerders werd in de afgelopen week in Genève, waar hij een bankrekening had ge opend, gearresteerd. Op grond van diens verklaringen kwam de Zeeuws-Vlaanderen is geconsta teerd. komt van het verbond van Griekse producenten van var kenvlees. De invoer zou een „be dreiging inhouden" voor de Griekse varkensstapel. Neder land en Belgiè worden er ook van beschuldigd Athene niet tij dig in kennis te hebben gesteld van het uitbreken van de epide mie, waartoe zij in EG-verband verplicht zouden zijn geweest. Van Nederlandse zijde is, volgens de ambassade in Athene, al acht dagen geleden bij het Permanent Veterinair Comit van de EG in Brussel, overeenkomstig de gel dende regels, aangifte gedaan van het geval in Zeeuws-Vlaan deren. De mededeling van het Atheense ministerie van land bouw. „pas uit de buitenlandse pers" van de zaak te hebben ver nomen, is dan ook nogal twijfel achtig. Er was overigens, volgens mededelingen van gisteren van dat zelfde ministerie, geen enke le reden tot ongerustheid voor de Griekse veestapel. Zwitserse politie achter de ver blijfplaats van Quini. Door een nauwe samenwerking tusen de Zwitserse en Spaanse politie, werd woensdagavond een inval gedaan in een elektriciteitswin kel in Zaragoza. Een andere ont voerder werd daarbij gearres teerd. Een derde dader moet zich nog in Zwitserland bevinden, waar de politie nu naar hem op zoek is. De rechercheurs forceerden de deur van het appartement en overmeesterden de bewaker; Quini vertelde naderhand dat hij erg bang was geweest. Hij hoor de schoten, maar omdat zijn ge vangenis volkomen was afgeslo ten ("ik wist niet wanneer het dag of nacht was') wist hij niet wat er gebeurde. Na zijn bevrijding werd Quini met zijn bevrijders naar het hoofdbu reau van politie in Zaragoza ge bracht. Daar werd om tien uur een persconferentie gegeven. Om die tijd verzamelde zich al een grote menigte (ruim 2000 mensen) voor het bureau. De Spaanse televisie had haar uit zendingen onderbroken om het nieuws van zijn bevrijding te melden. De 31-jarige Quini ont ving ook de felicitaties van de spelers van eerste-divisieclub Zaragoza. Quini vertelde tijdens de perscon ferentie het volgende: "Ik werd opgesloten in een souterrain on der een winkel. Alles was afge sloten. ik zat grotendeels in het donker en had geen idee van dag of nacht. Ik ben goed behandeld. Als eten werd mij voornamelijk brood voorgezet. Mijn bewakers heb ik nauwelijks gezien" Ondanks die toestand, waarin hij zich 24 dagen bevond, had hij zijn moreel niet verloren. "Tegen wie speelt Barcelona zondag?" vroeg hij als eerste na zijn bevrij ding. Toen hem ter ore kwam dat dat aartsrivaal Real was. wenste hij meteen te spelen. Voor die wedstrijd zijn alle kaartjes al ver kocht. Volgens Quini hebben de ontvoerders hem diverse keren verzekerd dat ze niet op zijn le ven uit waren: "Ze hadden erg veel bewondering voor mijn voetbalkunde", zei de spits van Barcelona, die ondanks zijn af wezigheid in drie duels nog steeds de topscorerslijst aan voert met achttien treffers. Tot nu toe bestaat nog enige onze kerheid over het losgeld, of het nu wel of niet is betaald. De ge ruchten gaan dat de nog in Zwit serland verblijvende ontvoerder gemiddelde prijsstijging voor landbouwproducten van 12 procent. Het parlement had de hele dag no dig om te stemmen over de reso lutie en de daarop ingediende amendementen. 107 parlementa riërs stemden voor de resolutie, 53 tegen en 28 hadden geen oor deel. Tijdens de stemming bleek dat voor Nederlandse boeren het komende deel van het jaar een voordeel ontstaat door ontwik kelingen op de valutamarkt het afgelopen weekeinde. Hierdoor kan Nederland profiteren van negatieve monetaire compense rende bedragen wat door lagere invoerheffingen extra geld ople vert. Het is overigens de vraag of de landbouwraad, de ministers van landbouw van de tien lid-staten van de gemeenschap, die de uit eindelijke beslissing over de ver hoging van de landbouwprijzen moeten nemen akkoord zal gaan met de aanbevelingen van het parlement. De voorzitter van de landbouwraad, minister van landbouw Gerrit Braks liet giste ren in Straatsburg weten dat zijn voorkeur uitgaat naar een verho- ALGEMEEN - Dc jaarlijkse prijs voor sportgeneeskunde is toege kend aan Wytze Erich die ver bonden is aan het fysiologisch la boratorium van de Utrechtse universiteit. VOETBAL De tuchtcommissie van de KNVB heeft Aad Kila voor vier wedstrijden gestraft. Aanleiding voor de straf was de derde gele kaart van de Twente- speler. en de vice-president van CF de Barcelona woensdag tegelijker tijd in Zwitserland waren. Daar is van geen enkele zijde echter een officiële mededeling over ge daan noch is er een bevestiging van die berichten gegeven. Voor zitter Nunez deed het af met: 'Dat is helemaal niet belangrijk meer. Het belangrijkste is dat Quini gezond en wel weer vrij (B33DH ging van tien procent. De 12 pro cent die het parlement wil valt niet te betalen. Dit was ook de mening van de Eu ropese Commissie, het dagelijks bestuur van dc gemeenschap. Deze rekende tijdens het debat het Europees parlement voor dat de voorstellen van de landbouw- commissie. De twee laatste van harte, de eerste tegen hun zin Hun woordvoerder Eisso Woltjer vond dat het parlement met de resolutie zoals die er na amende ring uitzag "zijn huiswerk slecht had gedaan". Hij omschreef de voorstellen tellen als slecht voor de boeren op lange termijn en nadelig voor de ontwikkelings landen. BREDA(ANP) - Officier van Jus titie mr, J. van Woensel baarde gisteren voor de rechtbank van Breda opzien door na een uitvoe rig requisitor tot de slotsom te komen, dat drie verdachten on schuldig waren en vervolgens te gen ïebere verdachte een boete van vijfhonderd gulden te eisen. Voor de rechtbank moesten de 37- jange Tilburger J.K., diens even oude neef P.K. uit Eindhoven en in Barcelona Mosquera. wierp de Spaanse pers overigens het ver wijt voor de voeten dal ze ae on derhandelingen tussen de club en de ontvoerders door hun arti kelen duidelijk gestoord hadden. "Als de media er niet zo'n ophef over hadden gemaakt, was Quini zeker zes of zeven dagen na de ontvoering al vrij geweest", ver klaarde Mosquera. de 33 jarige G.S. uit Tilburg te rechtstaan. omdat ze formaline gegooid zouden hebben in een pand. met de bedoeling daaruit krakers te verdrijven Voor de rechtbank verklaarden de verdachten dat ze de drie slechts had willen verdrijven door de formaline-stank en dat ze nie mand hadden willen verwonden. De officier van Justitie had aan vankelijk besloten het drietal LEIDEN - Terwijl de langebaannj- ders al lang de schaatsen in het vet hebben gezet, maken de Ne derlandse short-trackrijders zich op voor de finale van het seizoen. Komend weekeinde is in Den Haag "De Uithof' het toneel van de open Nederlandse kampioen schappen voor clubteams. Aan deze wedstrijden, die voor de vijfde maal worden gehouden zullen rijders en rijdsters deelne men uit: Australië, Japan. Enge land. Australië. Schotland. Enge land. Belgie, Nederland en nog wat andere minder belangrijke chort-tracklanden. Europa Cup I voor Maccabi STRAATSBURG Maccabi Tel Aviv heeft gisteren in Straats burg na een uitermate spannen de strijd met Sinudvne Bologna de Europa Cup voor landskam pioenen veroverd. Pas in de laat ste seconden besliste Micky Ber- kowitz de strijd in het voordeel van de Israëli's die na de 80-79 overwinning door zo'n 1500 mee gekomen supporters op de schouders werden genomen. Den Bosch, de Nederlandse ver tegenwoordiger. werd enige tijd geleden derde in dit basketbal- toernooi. De beide ploegen gaven elkaar, in dit mede door Peter van der Wil lige gearbitreerde treffen, geen duimbreed toe. Vijf minuten voor tijd bij de stand 68-68 dreigde het voor Maccabi mis te lopen toen achtereenvolgens de Amerikaan Perry en Louis Silver het veld moesten verlaten met vijf fouten. Dankzij een paar fraaie acties van Berkowitz die in de zeer nerveuze slotminuten het hoofd erbij hield trok Maccabi alsnog aan het langste eind. niet te vervolgen wegens gebrek aan bewijs, maar na een bezwaar hiertegen bij het Gerechtshof in Den Bosch besloot de officier alsnog te vervolgen. Mr. J. van Woensel zei echter in dit geval de drie verdachten niet de kans op hoger beroep te willen ontnemen en vroeg een boete van vijfhonderd gulden. De twee advocaten van de drie verdach ten vroegen echter vryspraak. Zaterdag worden er wedstrijden over 1000 en 1500 meter verre den. zondag de 500 en 800 meter Beide dagen worden tevens af- lossingswestrijden gehouden, welke van groot belang zijn voor de strijd om het clubkampioen- schap. Bij de dames zullen onder andere de zusjes Kato uit Japan, de Zwitserse Syl 'ia Brunncr. Man- dy Horscpool (Engeland) en de Nederlandse dames Boukje Keu len. Ingrid Marcusse. Paulien Heemskerk en Rim Nijdam aan de start verschijnen. Onder de deelnemende heren zijn de Japanner Hiroshi Toda, de Australiër Michel Richmond. Jan-Ake Carlberg en Hans Mag- nuson uit Zweden en de Neder landse deelnemers Ane Ravens- bergen. Menno Boelsma, Cees Boer, Charles Veldhoven, Tjerk Terpstra. juniorenkampioen op de kortebaan en nog vele ande ren. Zaterdag beginnen de wedstrijden om 19 00 uur en zondag wordt het eerste startschot om 14.00 uur gegeven. LEIDEN - Nog voordat er een ron de verspeeld is beschikt Joop Pi ket al over uitstekende papieren om de Leidse schaaktitel van dit jaar in de wacht te slepen. De Philidor-crack is momenteel im mers dc enige Leidse topspeler die op de deelnemerslijst van wedstrijdleider Barcnbrug pronkt. De overige potentiële kanshebbers, inclusief titelver dediger Rinie Kuyf, hebben tot nu toe niet thuis gegeven. Het lijkt er dan ook veel op dat Pi ket aan de strijd, die vanavond in het Parlement van start gaat. een gemakkelijke kluif zal hebben. Weliswaar staan er zo'n 30 man te popelen om met de Leidenaar te duelleren, maar op papier heb ben die opponenten stuk voor stuk niet zoveel kans. Het meeste gevaar zal nog van dc LSG ts Erik Oosterom en Tjaco Osse- waarde moeten komen. Enkele kopstukken van deze club kun nen niet van de partij zijn, omdat zij komende week een toernooi in Straatsburg gaan spelen. Zoals gebruikelijk is het toernooi weer in de "Zwitserse" vorm ge goten. Vanavond treden de spe lers om half acht voor de eerste ronde aan. Morgen zijn vervol gens de tweede en de derde ron de aan de beurt. Het tweede ge deelte van de zes-rondige kam- pioensstnjd wordt in het week einde van 11 april afgewerkt Bonden nemen actie Enka- personeel over EMMEN (GPD) De directie van de Enka wil pas praten over de problemen rond de functiewaar dering in de vestiging in Emmen als de rust in het bedrijf is weer gekeerd. Door de actie over te nemen vindt de Enka-directie dat de Industriebonden van het FNV en CNV in strijd met de in de cao vastgestelde verplichtin gen handelen. De eerste langzaam-aan-actie be gon begin deze week in de afde ling strekking, waar 240 man werken. Door een andere func tiewaardering waren een aantal voorlieden in een hogere salaris schaal terecht gekomen, terwijl anderen op hetzelfde niveau ble ven hangen. De vakbonden be sloten een helpende hand toe te steken, toen de directie gister middag om 12 uur niet had ge reageerd op een ultimatum.' „Daarmee heeft de Enka-directie de oorlog aan de betrukken werknemers en bonden ver klaard", aldus de districtsbe stuurder P. Swart van het CNV. De bonden hebben trouwens de indruk dat de directie ..het spel hard zal spelen". De belangrijkste rede van dc bon den om de actie, waar inmiddels ongeveer 800 werknemers in het hele bedrijf aan meedoen, over te nemen, was het feit dat de werk nemers op „een afschuwelijke manier geïntimideerd werden" Niet alleen op de fabriek maar thuis kregen werknemers be zoek met een brief om direct aan het werk te gaan of geschorst te worden tot zaterdag. Inmiddels zijn volgens de voorlichting van de Enka in Arnhem 200 mensen geschorst. Als deze werknemers voor zaterdagmiddag twee uur hun werk normaal hervatten worden de schorsingen opgehe ven. j Twaalf procent hogere prijzen STRAATSBURG (ANH) van zijn landbouwcom- Het Europees parlement missie goedgekeurd waar- heeft gisteren het rapport in wordt gevraagd om een Uit Nederland en België Na de vrijlating van zijn scherp schutter heeft de trainer van Bar celona, Helenio Herrera bij zijn bestuur een verzoek ingediend om te trachten bij de Spaanse bond te bewerkstelligen dat de laatste drie wedstrijden overge speeld mogen worden. Het gaat daarbij om de wedstrijden tegen Atletico Madrid (0-1), Union Sa lamanca (1-2) en tegen Rael Zara- gossa (0-0). In deze wedstrijden heeft Quini door de ontvoering niet kunnen spelen en heeft Bar celona volgens Herrera onnodig puntenverlies opgelopen. Met nog vijf ronden te spelen heeft Barcelona nu een achterstand op koploper Atletico Madrid van vier punten gekregen. is". Volgens de politie i cent overgedragen. De hoofdcommissaris va TARRAGONA (ANP) - Dc Belg Daniel Willems heet gisteren de vierde rit van de Catalaanse week gewonnen. Willems had voor de 184 kilome ter lange etappe van Organya naar Tarragona 4 uur 50 minuten en 21 seconden nodig. De Zweed Sven-Ake Nilsson behield de leiding in de algemene rangschikking. De etappe had een rustig verloop. De rit werd beslist in een massasprint Met een achterstand van één seconde op de winnaar eindigde de Ier Sean Kelly als tweede. Het algemeen klassement na de vierde etappe luidt: 1. Sven Ake Nilsson (Zwe) 19.33.17; 2. Vicente Belda (Spa) op 20 sec.; 3. Alberto Fernandez (Spa) op 22 sec.; 4. Claude Criquielion (Bel) op 42 sec.; 5. Daniel Willems (Bel) op 1.28; 6. Sean Kelly (Ier) op 2.01. De Belg Berte van Ende heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Marokko voor amateurs gewonnen. Hij legde de 171 kilometer van Es- saouira naar Marrakech af in ruim vier uur. Hij versloeg in de sprint de Pool Tadeus Mytnik, de Tsjech Vladimir Vavra en de Zweed Hakan Karlsson, die leider blijft in het algemeen klassement. Dc beste Neder lander was Henk van Weers met een zesde plaats op vijf seconden achter de winnaar. In het algemeen klassement staat Van Weers op de veertiende plaats met 42 seconden achterstand op Karlsson. (ADVERTENTIE) (per trein of eigen auto) Trans biedt keus uit 13 verschillende bungalowparken m de mooi ste streken van Nederland. Bijvoorbeeld: 5 pers. moderne bungalow in Harderwold bij Harderwijk vanaf f 330,- per week. In de Flaasbloem bij Chaam (Br) kompleet ingerichte 6 pers. bungalows vanaf f 330,- per week In 't Fonteinbos bij Gaasterland (Fr) 4-9 pers. bungalows vanaf f325,- per week. Jbekkrweg qetvuitia Vtkantietvizen Verdachte onschuldig, toch boete geëist

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15