mededelingen gemeentebestuur 1 leiden 30 mrt.tlm 3 aprilt Lagere winst op energie zal belasting verhogen I OCCASION BOTEN kees noort NOORDWIJKERHOUT - Als de winsten van het streekenergiebe- drijf Rijnland dalen dan zal een aantal gemeenten de plaatselijke belastingen moeten verhogen of flink moeten schrappen in de uit gaven. Vrijwel alle deelnemende gemeenten houden jaarlijks re kening met een winstuitkering van het streekenergiebedrijf. Dat is de stellige overtuiging van wethouder P. Heemskerk (WD) van de gemeente Noordwijker- hout, tevens lid van het College van Beheer van het streekener giebedrijf Rijnland. De winsten van het bedrijf op elektriciteit en gas zijn eigenlijk indirecte belas tingen die later weer ten goede komen aan de gebruikers. Wethouder P. Heemskerk bestreed gisteravond tijdens de gemeente raadsvergadering dat extreem hoge winsten worden gemaakt op de verkoop van gas. "Per ku bieke meter gas wordt nog geen halve cent netto winst gemaakt. De winst over de verkoop van 500 miljoen kubieke meter gas bedroeg in 1979 een slordige 2.5 miljoen gulden", zo antwoordde Heemskerk op vragen van raads leden over de winsten van het energiebedrijf De WD-wethouder is er voors hands geen voorstander van dat de winsten terugvloeien naar de klein-gebruikers, zeg maar de ge zinnen. "Ik heb de indruk dat het grootste gedeelte van de winst komt van de tuinbouwbedrijven omdat zij het meeste afnemen. Het is natuurlijk raar dan de win sten terug te geven aan de gezin nen. De agrariërs komen daar voor het eerste in aanmerking" Thans wordt door het streeke nergiebedrijf onderzocht wie precies het meeste gas afneemt. Overigens zijn de prijzen waarte gen het streekenergiebedrijf gas levert de laagste in Zuid-Hol land. aldus Heemskerk. "Dat komt wellicht door het goede be heer en de efficiënte werkwijze" zo zei Heemskerk gisteravond. Het D'66-raadslid M. Kuyper rea geerde daarop: "Het is waar schijnlijker dat de mensen door andere energiebedrijven nog meer worden afgelegd" CHECK 475 I 4.500,- INTER 500 met nieuwe kap4.950,- INTER 500 de Luxe. met 25 pk Yamaha7.950.- VEGA HURRICANE7.950.- SEASPRAY, 510m-6.950.- ELAN 545 TL. 115 pk Volvo Inboatd17.500.- ELAN 545 TL. 120 pk Mercrulser1 21.500,- SPORTBOTEN SHAKESPEARE MINOR met 20 pk Mercury4.750.- SHAKESPEARE MAGNUM4.950,- SHAKESPEARE SKITENDER 510x215 m. met 85 pk CHARGER14.500,- REINELL 1901 V, 170 pk Volvo InbI 19 950.- SPITFIRE1.495,- MET2ELER ski en zeil rubberboot2 950.- MERCURY - JOHNSON - YAMAHA en andere OCCASION B B. MOTOREN OMTZIGT-WATERSPORT Hoge Rijndijk 83, ZOETERWOUDE. Telefoon 071-411255. Commissie vergaderingen Deelcommissie Personeelszaken, maandag 30 maart a.s. 20.00 uur in kamer 263 van het Stad huis. Agenda: Salarismaatregel per 1-1-1981 - circulaire van Minister van Binnenlandse Zaken - ontwerp-circulaire van Burgemeester en Wet houders Brief van Minister van Binnenlandse Zaken over z.g. uitlooprangen Informatie over gebruik van de VUT-regeling Wijziging van de Wachtgeldverordening t.b.v. meeverhuizende echtgeno(o)tle) Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsop bouw. woensdag. 1 april 1981, om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Gesprek met curatoren van het Stedelijk Gymnasium over profielschets nieuwe curatoren, tijdsplanning: 20.15 20.00 Herhaling aanvraag avond L.B.O. voor deelplan 1984 1986 Instandhoudingsbesluiten Formatievaststelling School Advies Dienst Thema: Selectie in het onderwijs, tijdsplanning: 21 00-22.00 Stand van zaken Glijbaan Bambino Brief stichting buurtwerk Groenoord over Volwas senen Educatie Ter kennisneming: a. besluit rijwielberging bij gemeentelijk gymlokaal voor L.O. Valkenpad b. statistiek van het onderwijs c. verslagen werkgroep Volwassenen Educatie d.d. 23/2en 5/3 d. verslag extra hoofdenvergadering e. overzicht beleidsvoorbereiding Staforgaan onder wijs f. verslag bestuurscommissie Ducdalf/Loopplank d.d. 15/1 g. brief Gem. Schoolraad m.b.t. VBO-LOM h. B b W besluit onbreekbaar glas Valkenpad scho len i. SAD infoblad fonderwijs aan het buitenlandse kind) j. brief Rijn en Lek over onderwijs aan anderstalige kinderen k. brief L.K.G. verzetsgepensioneerden over viering Commissie voor Financien: Donderdag 2 april a.s. te 19.00 uur in de koffie kamer van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: - Financiële maatregelen 1980 Midden-West Neder land - Wijziging algemene uitkering gemeentefonds i.v.m. het niet doorgaan van de integratie B.K.R.-regeling - Vaststelling huur gezondheidscentrum Merenwijk 1979 - Restauratie van de grote zaal van de Stadsgehoor- - Realisatie regiekamer oostelijke galerij van de Groen- oordhallen - Exploitatie verlichting marktkramen - Schade aan privé eigendom Commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer. Op donderdag 2 april 1981 om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: - Stand van zaken I.S.R. gebied Noordvest - Behandeling van de ingediende bezwaarschriften tegen het bouwplan van C en A - Toelichting op archeologisch onderzoek tijdens de werkzaamheden in de Breestraat - Presentatie schetsontwerpen Jan van Goyenbrug - Presentatie van een schetsontwerp voor een via duct in de Gooimeerlaan over de 8roekweg - B en W besluit d.d. 6 maart 1981 inzake reconstruc tie wegenbeloop rond molen de Valk - Stand van zaken tijdschema bestemmingsplannen - Notitie over het aanbrengen van slagbomen bij par keerterreinen - Nota inzake kredietoverschrijdingen begrotings posten 1980 Gemeentewerken - Verhoging tarieven voor de verhuur van dubbelzij dige aanplakborden - Wijziging A.P.V. (winkelkarretjes) De eerste twee agendapunten zullen gemeenschap pelijk behandeld worden met de commissie voor economische aangelegenheden en personeelszaken Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeran, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer A.J.M. van Paridon, telefoon 769241 toestel 339, kenbaar te maken. Commissies voor algemene en bestuurlijke aan gelegenheden. politionele aangelegenheden, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Maandag 30 maart a.s. 20.00 uur, raadzaal stad huis. Agenda: Voorlopig ontwerp nieuwbouw politiebureau Ontheffing sluitingsuur voor enkele drank- en hore- ca-inrichtingen Nota van de burgemeester inzake brandweerpro- blematiek Commissie- en Projectgroep vergaderingen Vergadering van het algemeen bestuur Centrale Post Ambulancevervoer regio Leiden en omstre ken. Woensdag 1 april a.s. om 10.00 uur in de Raad zaal van het Stadhuis. Agenda: Benoeming lid dagelijks bestuur Rapport CAP 8101 "Uitgangspunten voor het op richten van een centrale post ambulancevervoer voor Leiden en omstreken" Commissie Huisvesting Migranten Leiden. Donderdag 2 april a.s. in het kantoor Beuken schans 58 te Leiderdorp. Agenda: Stand van zaken complexen Beukenschans en Hooigracht Voorstel huurverhoging per 1 juli a.s. Conclusies doctoraal scriptie "Huisvesting van buitenlandse werknemers in Leiden" Rapport "knelpunten in de volkshuisvesting te Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 10 april 1981 gemo tiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders van Leiden Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Voor nadere informatie omtrent bovengenoemde hinderwetzaken kunt u zich wenden tot het BURO MILIEUZAKEN van de afd. V.O W.. tel. 071-769241 tst. 230t/m232. Diversen Hoorzitting Volkshuisvestings plan De gemeenteraad heeft het onderzoeksburo RIGO opgedragen een volkshuisvestingsplan voor Leiden te ontwerpen. Allereerst heeft het RIGO een nota ge schreven over de "Knelpunten in de volkshuisvesting Deze nota mondt uit in een aantal beleidsvragen, in welke richting het volkshuisvestingsplan verder ont wikkeld moet worden. De nota wordt toegezonden aan groepen en instel lingen die aktief zijn op het terrein van de volkshuis vesting en is gratis verkrijgbaar aan de informatieba lies van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis. Woensdag 15 april om 20.00 houdt de raadscom missie Volkshuisvesting een openbare hoorzit ting over deze nota in de Raadzaal van het Stad huis. Aanvullend voorbereidings- besluit Vreewijk De burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie (gebbuw Langegracht 72, kamer 213) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 23 maart 1981 nr. 68 waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbe reid voor het gedeelte van het gebied Vreewijk, dat is aangegeven op de tekening 11 ST 8297; dit betreft globaal aangegeven het gebied tussen Rijn- en Schie- kade. Galgewater, Witte Singel en Groenhovenstraat (langs het universiteitsterrein), alsmede de bestaande bebouwing langs het evenbedoelde gedeelte van de Groenhovenstraat en de bestaande bebouwing langs de Witte Singel tussen het meergenoemde gedeelte van de Groenhovenstraat en de Vliet. Te koop Kijfgracht 8 De gemeente biedt dit keer uit het verspreid gelegen woningbezit een woonhuis aan de Kijfgracht nmr. 8 te koop aan. bureau huisvesting te hanteren normen voor het verkrijgen van een woonvergunning. Verplicht verbeteren! Van de betreffende woning zijn tekeningen aanwe zig van de bestaande situatie en de situatie na de ver betering. Voorts is een omschrijving van subsidiemo gelijkheden verkrijgbaar en een kostenraming van de verplicht (in gedeelten) aan te brengen verbeteringen. Dat laatste is in overleg te regelen. Vrijstelling voor een restaurant in het pand Marnixstraat/hoek Louise de Colignystraat. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens vrij stelling te verlenen op basis van het bepaalde in ar tikel 7 lid 6 van het bestemmingsplan Leiden - Noor derkwartier voor de vestiging van een restaurant in het pand Marnixstraat no. 15 en Louise de Coligny straat 1 Belanghebbenden kunnen hiertegen bezwaren in dienen tot en met 6 april 1981 bij Burgemeester en Wethouders. Oude Rijn afgesloten A.s. zaterdag 28 maart zal de Oude Rijn voor auto verkeer zijn afgesloten. Hetzelfde geldt voor zaterdag 4 april. Voor het in- en uitstappen langs deze route kan ge bruik worden gemaakt van tijdelijke halten op de Lam mermarkt, op de Pelikaanstraat bij de Haarlemmer straat of op de Hooigracht tegenover de Ir. Dries- senstraat en de Sint Jorrissteeg voor de panden 1 tot en met 17. In verband met het vorenstaande zullen voor de duur van de werkzaamheden aan de Breestraat de volgen de verkeersmaatregelen worden getroffen. Verkeersmaatregelen 1. Handhaven huidige tijdelijke maatregelen op de Koornbrugsteeg, de Vismarkt, de Aalmarkt, en de Boommarkt. 2. Opheffen laad- en loshavens ter hoogte van de percelen Hooigracht 86 en 88a in verband met de aanleg van een tijdelijke bushalte. Procedure De op de voorgenomen verkeersmaatregelen betrek king hebbende tekeningen liggen met ingang van he den gedurende 14 dagen ter inzage op het Bureau Voorlichting van het Stadhuis. Gedurende die perio de bestaat de gelegenheid tot het indienen van schrif telijke bezwaren tegen het vaststellen van die maat regelen bij het College van Burgemeester en Wethou ders. Belanghebbenden worden voorts in de gelegen heid gesteld te worden gehoord in de gezamenlijke openbare vergadering van de Verkeerscommissie en de Begeleidingscommissie Openbare Werken Bin nenstad, die zal worden gehouden op dinsdag 14 april aanstaande, in de Raadzaal van het Stadhuis, aan vang 19.00 uur. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepa lingen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voor nemens zijn positief te beschikken op de aanvragen ingevolge de Hinderwet van. 1. W.M. lp, alhier, voor het oprichten van een chi- nees-indisch restaurant in het pand Pieterskerk- choorsteeg 9. 2. W.F. van den Bos, alhier, voor het oprichten van een winkel in groenten en fruit in het pand Kooi- laan 47. 3. L. Li, alhier, voor het uitbreiden en wijzigen van de slagerij met een afhaalcentrum voor chinees en indisch eten in het pand Jacob Catslaan 12. 4. Directeur van de Rijksgebouwendienst in de direc tie Zuid-Holland en Zeeland, te Voorburg, voor het uitbreiden van het Sylvius Laboratorium met een laboratorium voor het verrichten van recombinant DNA onderzoek op C II niveau in het pand Wasse- naarseweg 72 (3e verdieping, ruimten 5302 en 5303). 5. E.J.J. de Jong, alhier, voor het oprichten van een bistro in het pand Boommarkt 2/Kabeljouwsteeg 2. 6. Albrecht Culemborg B.V., te Culemborg, voor het oprichten van een supermarkt in het pand Korte Raamsteeg 75-77. 7. T.J.C. van Dam, te Gouda, voor het oprichten van een indisch specialiteiten restaurant in het pand Breestraat 26 8. G P M de Graaf, alhier, voor het uitbreiden en wijzigen van de slagerij in het pand Lage Mors- De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aan vraag ter inzage op de secretarie van de gemeente (Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 104, 1e verdieping) elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 14 00 uur tot 16.30 uur Bovengenoemde stukken liggen voorts ook tot 10 april 1981 ter inzage elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur in de studiezaal van de Open bare Bibliotheek aan de Nieuwstraat. Prijs opstal f 34.150, K.K. erfpacht per jaar f 1587,- sectie en nmr. C.1844, oppervlakte grond 87 m2. Waar aanmelden en informatie? Vanaf maandag 30 maart a.s. kunnen belangstel lenden zich schriftelijk voor deze woning aan melden in de hal van het stadsbouwhuis, Lange gracht 72. Daartoe is gelegenheid tot uiterlijk 10 april a.s tussen 9.00 en 12 30 uur. Indien u een geldige inschrijvingskaart van het buro huisvesting hebt. dan dient u bij de aan melding uw registratienummer in te vullen. Wie komen in aanmerking? na 10 april wordt een selectie gemaakt uit de binnen gekomen formulieren op basis van de hieronder te noemen voorwaarden: degenen die als woningzoekenden staan geregis treerd bij het gemeentelijk bureau huisvesting en/of een woning van een Leidse woningbouwvereniging of Leidse woningstichting leeg kunnen achterlaten; degenen die een particuliere huurwoning in Leiden leeg kunnen achterlaten waarvan de huurprijs lager is dan f 750, (kale huur) per maand. degenen die niet als woningzoekenden bij het gemeentelijk buro huisvesting staan ingeschreven en geen woning als hierboven bedoeld leeg kunnen achterlaten, maar die wel voldoen aan de door het Wegens restauratie van het hoekpand Koppenhink- steeg/Hooglandsekerkgracht is de Koppenhinksteeg (de doorgang naar de Kaasmarkt) geblokkeerd voor Op zaterdag, als de Hooglandsekerkgracht door de markt bezet wordt, zouden auto's, die de Oude Rijn oprijden in een fuik rijden. Vandaar de tijdelijke afsluiting. Demonstratie tegen sluiting Adlerfabrieken Zaterdag 28 maart a.s. wordt in de binnenstad een demonstratie gehouden tegen de voorgenomen slui ting van de Adlerfabrieken in Leiden. De demonstratie, die om 13.00 uur begint, start bij molen De Valk. De stoet volgt de route: Nieuwe Beestenmarkt-Turf markt-Haarlemmerstraat-Pelikaanstraat-Kaasmarkt- Middelweg-Hooglandsekerk (plein aan de Nieuwstraat) In verband me; het voorbijtrekken van de stoet wordt de winkeliers aan de Haarlemmerstraat verzocht hun uitstallingen tijdens de demonstratie zo dicht moge lijk bij hun gevel te plaatsen. Algemeen Tijdelijke verkeersmaatregelen in verband met rioleringswerkzaamheden in de Breestraat. Binnenkort zal worden begonnen met de aanleg van een riolering in het gedeelte van de Breestraat tussen het Kort Rapenburg en de Koornbrugsteeg. Over de aanvangsdatum, de duur van het werk en over de wij ze van uitvoering zullen te zijner tijd nog nadere me dedelingen volgen. Gedurende de uitvoering van de werkzaamheden zal dat deel van de Breestraat voor doorgaand verkeer zijn afgesloten. Bedienend verkeer en bestemmings verkeer per fiets is beperkt mogelijk. Het voetgan gersverkeer zal zo min mogelijk gehinderd worden. In verband met de genoemde afsluiting is het nood zakelijk het verkeer om te leiden. Gelet op de ervarin gen met de huidige omleiding van het verkeer wordt er de voorkeur aangegeven het verkeer komende van af de Korevaarstraat en gaande in de richting Kort Rapenburg om te leiden via de bestaande route Breestraat - Koornbrugsteeg - Vismarkt - Aalmarkt - Boommarkt - Kort Rapenburg. Het verkeer in de terugrichting (dus van Kort Rapen burg naar Korevaarstraat) zal gebruik moeten maken van de route Langegracht - Hooigracht. Deze omleidingen gelden ook voor het busverkeer. Dat betekent, dat de bussen vanaf de Korevaarstraat in de richting station, zoals ook nu reeds het geval is, zullen rijden via Breestraat - Koornbrugsteeg - Marktenroute - Kort Rapenburg. Voor de bussen in deze richting blijven de bushalten op de Vismarkt gehandhaafd. De bussen vanaf het station in de richting van de Korevaarstraat zullen rijden via de route Stations weg - 2e Binnenvestgracht - Lammermarkt - Lange gracht - Klokpoort - Pelikaanstraat - Hooigracht - St. Jorissteeg - Levendaal/Korevaarstraat. Vermelding naam gehuwde vrouw Het Burgelijk Wetboek opent voor gehuwde vrouwen of weduwen, die niet hertrouwd zijn, de mogelijkheid om hun eigen naam (meisjesnaam) te blijven voeren. Steeds meer gehuwde vrouwen willen bij het ontvan gen van gemeentelijke bescheiden onder die eigen naam worden aangeschreven. In verband hiermee hebben B W besloten tege moet te komen aan verzoeken van deze vrouwen om de naam van hun echtgenoot of ex-echtgenoot voort aan weg te laten bij de toezending van allerlei ge meentelijke stukken, zoals vergunningen, rijbewijzen oproepingskaarten voor verkiezingen e.d. Vrouwen die deze mogelijkheid willen benutten kun nen hun verzoek daartoe indienen bij de direktie Bur gerzaken op de begane grond van het Stadhuis, da gelijks geopend van 8.30 - 12.00 uur en van 13.45 - 15.00 uur. Hun namen worden dan geregistreerd in een speciaal register. Alle afdelingen en diensten krijgen hiervan bericht en kunnen voortaan rekening houden met de wens van de verzoeksters. Wijziging telefoonnummer Openbaar Slachthuis Onlangs is het telefoonnummer van het Openbaar Slachthuis aan de Pasteurstraat gewijzigd. Het nieuwe nummer luidt; 213S51 (hoofdnummer» of 214064 en 214561 (doorkiesnummers). Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 30 maart Wijk 2 en 8 woensdag 1 april Wijk 5 en 7 donderdag 2 api Wijk 4 en 6 vrijdag 3 api

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10