Tegelijk kantoor- en woningbouw op Schuttersveld 3 Actie van HBO-studente Kaki gecombineerd met felle kleuren bij V en D Geen geld begroot voor meubilair en stoffering Ambtelijke projectgroep: Ouders scholieren: kruispunt gevaarlijk I Griekse Schrijfavond Amnesty International WOENSDAG 25 MAART 19^0EI> LEIDEN Beginnen met woningbouw in het oostelijke deel van het Schuttersveld en tegelijkertijd de bouw van kantoren op de strook grond van de NS aanpakken. Zo ongeveer ziet de projectgroep Schuttersveld, waarin voornamelijk gemeenteambte naren zitten, het begin van de invulling voor ogen. "rigoureuze oplossing" betekent volgens de projectgroep echter wel dat het rijk diep in de geld buidel zal moeten tasten. Aan het nut van een hotel twijfelt de projectgroep niet. "Een hotel van 100 bedden (misschien 150 a 200) op het Schuttersveld wordt niet overdreven geacht. Zeker omdat in Katwijk en Noordwijk veel hotelcapaciteit verloren is gegaan". Onder tafel Het actiecomité Schuttersveld is slecht te spreken over de wijze waarop hun alternatieve plan. een lijvig boekwerk gemaakt door een aantal Delftse planolo gen in spé, is behandeld. "Wij hebben het idee dat ze ons plan onder tafel hebben gewerkt", zegt een woordvoerder. "Over de behoefte aan kantoren is Op 14 mei wil de projectgroep, die zich bezighoudt met de plannen makerij, de gemeentelijke raads commissies een verder uitge werkt plan presenteren. Op dit moment zijn alle reacties van Leidse inwoners, instanties en organisaties van een eerste com mentaar voorzien. Voor het verleggen van de Oegst- geesterweg voelt de project groep weinig. Als één van de voornaamste bezwaren tegen deze verkeerstechnische ma noeuvre wordt aangehaald dat het PPT-gehouw moet worden verplaatst. "Gelet op het gevor derd stadium waarin de PTT bouwplannen verkeren is het weinig elegant om dit proces te frusteren". Bovendien stelt de projectgroep dat verleggen veel kosten met zich meebrengt. De mening van sommige brief schrijvers dat er voorlopig maar moet worden afgezien van de kantorenbouw omdat kantoren toch maar leeg blijven, deelt de projectgroep niet. "Op het Schuttersveld wordt voor namelijk gebouwd voor serieuze gegadigden. Bovendien moet de werkgelegenheid in deze sector drastisch worden opgevoerd om verdere werkloosheid te voorko men. De lokatic Schuttersveld kan vanwege de nabijheid van station/Schiphollijn overigens zeker de concurrentie met ande re lokaties in de regio aan". Parkeren Gezien het pas verschenen RIGO-onderzoek over de wo ningbehoefte in Leiden vindt de projectgroep dat 30 procent van de woningen voor één- en twee persoonshuishoudens moet wor den gebouwd, dat er 50 procent driekamerwoningen moeten ko men en 20 procent vier- en vijf kamerwoningen. De kritiek op de parkeernorm van één parkeerplaats op vier ar beidsplaatsen heeft de project groep zich aangetrokken. De cri tici stelden voor één op acht en één op tien, maar de project groep meent dat één op zes een redelijk compromis is. Over de parkeerproblematiek wordt verder geschreven dat het in verband met de gewenste "ho ge dichtheden" niet op straat vorden geparkeerd. Het al ternatief: parkeerdekken. Deze grof weefsel en daarbij een plooirok, die vanaf de namelijk nooit een zinnige dis cussie gevoerd. Als je op de proppen komt met de behoefte aan sociale woningbouw, zeggen zij: ja. maar het gebied is ook ui termate geschikt voor kantoren. Dat staat helemaal niet vast". Ook de status van het plan Latta (een Duits architectenbureau) is het actiecomité een doorn in het oog. "Als je vraagt wat voor waarde dat plan nu precies heeft, zeggen ze: het is een uitwerking. Maar ondertussen zie je ze den ken dit is hét plan". Over hoe de discussie over wel of geen kantoren nu weer moet worden aangezwengeld heeft het comité nog geen uitgesproken mening. "We hopen indirect eni ge macht uit te kunnen oefenen in de projectgroep. Daarin zit na melijk sinds kort iemand van de Delftse planwinkel En met hem hebben we regelmatig contact". LEIDEN - Het kruispunt Haagse Schouwweg - Rijndijk moet be ter worden beveiligd, omdat voor fietsers en brommers levensge vaarlijke situaties kunnen onl- De oudergroep Rudolf Steiner- school (Zuid-west) schrijft dit in een brief aan de gemeenteraad. "Gelukkig bevindt zich halver wege een vluchtheuvel zodat de Rijndijk in twee keer overgesto ken kan worden, maar vooral de eerste oversteek is niet zonder De ouders wijzen er op dat eer geluk met ernstige gevolgen niet ondenkbaar is en willen daarom dat het kruispunt goed wordt be veiligd. "Wij denken hierbij aan beveiliging door middel van agenten of lichten. Wij hopen dat de put gedicht wordt voordat het kalf verdronken is". LEIDEN - Ook in Leiden hebben HBO-studenten gisteren hun on genoegen geuit over de maatre gelen die minister Pais van on derwijs heeft genomen of nog gaat nemen. Een aantal studen ten overhandigden gisteroch tend een petitie aan wethouder Van Dam, met daarbij de handte keningen van leerlingen van vijf HBO-instellingen in de Leidse regio. Daaronder behoren onder meer de Reinwardtacademie in Leiden, de pedagogische acade mie in Oegstgeest en de laborato- riumschool Rijnland in Leider dorp. Het belangrijkste bezwaar van de studenten is de 650 gulden die zij nu allemaal jaarlijks moeten be talen. Voorheen betaalden de studenten 500 gulden of minder, afhankelijk van het inkomen van hun ouders. De Tweede Kamer ging onlangs akkoord met het voorstel van Pais om alle studen ten 650 gulden te laten betalen. Volgens de studenten is stude ren nu niet langer meer een recht, maar een voorrecht. Ook maakten de studenten giste ren bezwaar tegen de zogenaam de tweede telling. Dat is een be zuinigingsmaatregel die naar de smaak van de studenten veel af doet aan de kwaliteit van de op leiding. Een tweede telling houdt namelijk in dat de HBO-instel- ling niet meer zoveel docenten mogen aannemen als aan het be gin van het schooljaar nodig is. Pas wanneer het studiejaar enkeuT le maanden gevorderd is, en ei dus vaak veel studenten zijn af 1 gevallen, zou bekeken moeter I worden hoeveel docenten er no r dig zijn. Met de actie, die gisteren in vee grote steden van het land were gevoerd, willen de studenten ge- i daan krijgen dat de maatregelen van Pais geen doorgang zuller. vinden. Volgens onderwijswet houder Van Dam zijn de studen ten rijkelijk laat met hun actie 3 omdat de 650—gulden—regeling al door de Tweede Kamer is i goedgekeurd. De studenten hou den echter niet op met actievoe- ren. Desnoods zullen zij ertoe i overgaan het schoolgeld van 650 gulden per jaar niet te betalen. Vlotte show in Holiday Inn zij in een heuplang jasje met strikceinluur i centimeter of tien is ingestikt. LEIDEN Het voorjaar voor V D begon gisteravond in de per fecte entourage die het Holido- me van Holiday Inn, met z'n vij ver, bruggetje en veel planten, bood In het kader van Leiden Modestad kreeg het publiek de modeshow te zien die doorgaans alleen het personeel van dit warenhuiscon cern tz zien krijgt. Een show op professionele leest geschoeid, want daaruit moeten de perso neelsleden van V D de inspira tie putten de nieuwe mode, of dat nu om dames-, heren- of sportkleding gaat, over te bren gen op de klanten. En aan de dressmen en manne- auins die zo n show brengen worden tegenwoordig meer ei sen gesteld dan alleen maar rede lijk over een plankier te kunnen paraderen. Zij moeten toch ook een beetje kunnen dansen en het blijkt meegenomen te zijn als je als dressman ook nog redelijk zingt. Zo maak je van een in structieve modeshow een gezelli ge vlot spektakel waar mode wel centraal staat maar de "bijzaken" dat vleugje amusement brengen dat het voor „gewoon" gëinteres- seerden erg leuk maakt. V D heeft het natuurlijk wat ge makkelijker dan de gemiddelde confectie zaak. Zij hebben alles in huis om zo n show ook goed te "stylen": hoedjes, tassen, sjaals zelfs de make-up "Theatre cos- Leidse universiteit: LEIDEN 'Opsporingsambte naartje-spelen' Dat lijkt dit jaar de taak te worden van hel perso neel dat zich bij de Leidse uni versiteit bezig houdt met meubi lair en stoffering. Het College van Bestuur heeft op de zwaar beknibbelde begroting voor dit jaar geen geld voor die twee za ken gereserveerd. Als er ergens dringend bureaus en stoelen nodig zijn, betekent dal het hoofd van de afdeling mate riele en bouwvoorzieningen, D. Vogelenzang en zijn onderge schikten de universiteit moeten afstruinen op zoek naar meubi lair. Wwt de vloerbedekking be treft. kan het helemaal lachen worden. Vogelenzang geeft een voorbeeldje: "Per 1 april verhui zen Bureau Buitenland en het In stituut voor het Caraibisch ge bied naar een pand op het Noordeinde. Zoals het er nu naar uitziet, moeten ze hun spullen op een kale vloer neerzetten". Verpaupering "De verpauperingsperiode", zoals hij hetzelf noemt, gaat dus echt zijn tol eisen. De aandacht is mo menteel misschien een beetje weggetrokken door de dreigende financiële perikclc-n van het uni versitaire weekblad Mare, maar ook simpeler zaken komen in het gedrang. Zoals meubilair en stof fering. Om de gevolgen daarvan eens op een rijtje te zetten, heb ben Vogelenzang en de zijnen de zaken eens op een rijtje gezet. Overwegingen van taktische aard hebben bij het samenstellen van die nota trouwens ook een rol gespeeld, verklapt hij. Wie een meubel-verlanglijstje in dient, kan nu simpel met verwij zing naar de nota worden verwe zen naar de Grote Bezuiniger: het universiteitsbestuur. Die nota levert een paar aardige cij fers op. Voor wie het weten wil: in de universitaire gebouwen ligt ongeveer 135.000 vierkante me ter linoleum, 25.000 vierkante meter zachte vloerbedekking en 17 300 vierkante meter vinyl. Nu ligt een gedeelte van die vloerbe dekking er pas tamelijk kort, dus pakweg de helft is echt aan ver vanging toe. Op sommige plaat sen zoals de kantine van het'Fy siologisch lab is het zelfs urgent. "Je breekt daar zo een been", al dus de samensteller van de nota. P. van Duijn. Meubilair en stoffering wordt bij de universiteit centraal geregeld. Vogelenzang: "We hebben het eens een jaartje teruggespeeld naar de faculteiten. Ze mochten zelf een lijstje opstellen van wat aan vervanging toe was. Bij el kaar liep dat echter tot een veel te hoog bedrag op en sindsdien is de zaak weer teruggedraaid naar de afdeling materiele en bouw voorzieningen". Middenstand Er zijn twee zaken waar Vogelen zang het meest voor bevreesd is. Allereerst voor de toekomst. Ver vanging van meubilair en stoffe ring moet nu zoveel mogelijk worden uitgesteld en dat bete kent dat in de komende jaren dat dat zich zal ophopen. En of er dan financiële ruimte is om din gen aan te pakken, is natuurlijk zeer de vraag. Bovendien houdt Vogelenzang zijn hart vast voor een deel van de Leidse middenstand. "De uni versiteit is natuurlijk een vrese lijk grote opdrachtgever. Die middenstanders hebben daarom hun werk grotendeels afgestemd op de universiteit. Nu dat voor een groot deel wegvalt, vrees ik eerlijk gezegd voor het ergste". Aangehouden zonder rijbewijs - Een 19-jarige Leidenaar werd gistermiddag omstreeks drie uur op Rijksweg 44 aange houden door de rijkspolitie, om dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. De achtervolging was even daar voor ingezet door de Leidse poli tie. omdat de Leidenaar ter hoog te van het Stationsplein "zo ze nuwachtig reageerde toen hij de surveillancewagen achter zich zag rijden". Entertainer In Scarabee treedt vanavonc vanaf negen uur de entertai ner Johnny Silvo op. Dezt Londenaar zal jazz, blues country en rock ten gehort brengen. Kinderboeken Kontakt met Ouders Merenwijk organiseert op maandag 3C maart van 10.30 tot 11.30 uui weer een inforniatieochtend. Het gespreksonderwerp is de ze keer: kinderboeken tot on geveer zes jaar. Marion Goed hart, medewerkster van de openbare bibliotheek, zal een inleiding houden. Plaats van handeling: clubhuis op Eigen Wieken aan het Valkenpad. Speelgoed Kontakt met ouders Meremwijk start maandag ook een cur sus zelf speelgoed maken voor kinderen van 0 tot 6 jaar. De cursus zal zeven maandag avonden omvatten. Data: 30 maart. 6,13.27 april, 4,11,18 mei. Tijd: 20.15 tot 22.15 uur. De kosten bedragen 17,50 gul den plus materiaalkosten. Plaats van handeling is we derom het clubhuis op Eigen Wieken. Voor meer informa tie bellen naar Christa Hoe- kema. Fakkelgras 28, tel: 124656. LEIDEN - De Leidse werkgroep van Amnesty International houdt donderdag een sehrijf- avond, waarop iedereen brieven kan schrijven voor Griekse dienstweigeraars die gevangen zijn gezet. Speciaal wordt de aan dacht gericht op de Griek Chris- tos Noenis, die door de Leidse werkgroep is geadopteerd. Amnesty International stelt dat de mensenrechtensituatie in Grie kenland niet erg Europees is, ook niet na de toetreding van het land tot de EEG. Als symbool heeft de Leidse werkgroep Christos Noenis gekozen, die Botsing op Morsweg LEIDEN - Een deuk in zijn Volvo. Dat hield een 38—jarige automo bilist uit Zoeterwoude gistermid dag over aan een botsing op de Morsweg met een 18-jarige bromfietser. De automobilist reed halverwege de Morsweg toen hij moest af remmen voor een aantal fietsers. De 18—jarige bromfietser uit Wassenaar die achter hem reed had dit te laat door en knalde te gen de wagen. De jongen stapte niet af, maar reed door. Een aantal getuigen achter volgde hem echter zodat hij even later op school alsnog werd aan gehouden door de politie. Hij bleek op een onverzekerde brommer te rijden. vanwege dienstweigering vier jaar gevangenisstraf kreeg en vijf jaar ontzetting uit zijn burger rechten. Noenis. een Jehovah getuige, was aanvankelijk afgekeurd voor de militaire dienst. Toen hij werd opgeroepen bij een bijzonder eenheid van het leger voor afge- keurden, weigerde hij een uni form aan te trekken. Hoewel hij daarna definitief werd afge keurd, werd Noenis toch veroor deeld tot gevangenisstraf. Noenis is niet alleen, op het ogen blik zitten er ruim negentig dienstweigeraars in een Griekse gevangenis. Al deze gevangenen zijn geadopteerd door Amnesty International. Deze organisatie roept nu iedereen op een beleef de brief te schrijven naar de Griekse regering, waarin de on gerustheid wordt getoond over de mensenrechten in Grieken land. De schrijfavond is donderdag avond aan het Rapenburg 100 in Leiden. Aanvang 20.00 uur. Bond niet in U.R. LEIDEN - De vakbond ABVA-KA- BO ziet af van eerdere plannen om mee te dingen naar een plaatsje in de universiteitsraad. Het is het bestuur van de vak bond namelijk gebleken dat de leden daar nog weinig voor voe len. De bond was in eerste in stantie op het idee gekomen om dat in het personeelsoverleg met het universiteitsbestuur de dele gatie van de ABVA KABO regel matig al voor voldongen feiten wordt gesteld. metics" van Invite kwam uit ei gen huis. Het is een keurig con cern, de mannequins hielden zelfs bij het showen van de badkleding hun panty's aan maar ze volgen de mode goed en haken in op alle trends. Combineren Omdat combineren natuurlijk de hit voor deze zomer is tal van goede combinatie-mogelijkhe den. Vooral erg leuk vond ik het bij elkaar dragen van kaki en fel le kleuren. De eigenlijk wat saaie kaki-kleur krijgt een heel ander gezicht als je onder een wijde rok een tweede iri fel rood laat dra gen. En voor de jeugd, want de hele show was toch het meest gëent op een jeugdig publiek worden dan platte moccasins en hele korte sokjes gedragen. Voor de wat ouderen waren er ruime blazers, plooirokkken maar ook wijde rokken met kleine bole- rootjes en veel heel sportieve combinaties met broeken. Voor wie echt „op chique" wilde gaan kocht V D in Italië mooie ge breide pakjes met lange vesten. De mannen deden voor de vrou wen niet onder in de mode in hun gestreepte poloshirts met kleine dasjes, hemden in pastel tinten of ruiten. Een opvallend hemd was dat waarvan het klei ne vlinderdasje precies in het zelfde dessin was uitgevoerd als het hemd met korte r Voor. wat de jassen betreft, de he ren die graag een trenchcoat dra gen kuhnen die voor de zomer ook ongevoerd krijgen. Voor de dames is de lakjas weer helemaal terug in het modebeeld. In een klein "blokje" tenniskleding kre gen de sporters te zien dat het lang niet allemaal meer wit hoeft te zijn op de baan. Rood en don kerblauw zijn al helemaal geac cepteerd terwijl ook pasteltinten heel goed kunnen. Nieuw als kleur in de tennismode tipt V D trouwens bordeauxrood. Een opvallend mooie kleur in de collectie vrijetijdskleding is trou wens het China-blauw. Er waren rokbroeken, overalls en mini- jurkjes in. Want die mini zit voor deze zomer in het vrijetijds-pak- ket van elke kledingfabrikant. Broderie Anglaise, en (India)ka- toen gecombineerd met pastelklcurige lintjes en strikjes kwamen als laatsten aan bod in de serie wijde romantisch etage rokken en ruime jurkjes waarin en passant nog even werd ge toond dat een schuin op de heup geknoopte grote sjaal deze zomer tot de modieuze accessoires be hoort. HENRIETTE V.D. HOEVEN

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 4