Rijvers kiest voor 'goud van oud' "Volgend seizoen koersen we onder dezelfde vlag Beer' naar I P/Leiden VEKZON Geen voetbal in Leidse afdeling Johan Cruijff en Wim Jansen terug in Oranje U.V.S. - E.D.O. LFC-SJC VTERDAG 14 MAART 1981 SPORTv m rjsopc LEIDEN - Eric-Jan Berendscn zal volgend seizoen uitko- men voor eredivisieclub Parker. De 24-jarige Leide- pl< naar tekende gisteren een ,erk contract voor één jaar. Mo- Ie menteel komt Berendsen uit bod!! voor Leiden Trotters, de a basketbalploeg die uitkomt in de eerste divisie. Het was overigens geen een- ro,;' voudige keuze voor de for ward die eerder eredivisie ervaring opdeed bij Merca- sol. Berendsen is namelijk ook captain van DIOK, de rugbyvereniging die twee va weken geleden kampioen van Nederland werd. Daar- va naast was 'Beer', zoals hij tf wel wordt genoemd, inmid dels opgenomen in de selec tie van het nationale rugby- Iteam. Vanwege zijn lengte speelde hij in de interland tegen Marokko een belang rijke rol in de line-outs. Toch koos Berendsen, toen hem een contract bij Lei- en dens meest vooraanstaande basketbalclub werd voorge- legd, voor een plaatsje bij m dat team. "Omdat ik best wel eens wil meemaken hoe het is om bij een echt profes sionele organisatie te spe len", verklaarde hij. "Na tuurlijk doet het pijn om DIOK te verlaten, maar aan de andere kant moet ik deze kans gewoon grijpen. Hoe dan ook". Zijn clubgenoot bij Leiden Trotters, Will Moerer, is trouwens ook nog steeds kandidaat voor een plaatsje bij de Leidse topclub. Die, naast Berendsen, inmiddels Mitchell Plaat, Steve Puido- kas, Jim Woudstra en Sid Bruinsma contracteerde. Onderhandelingen zijn nog gaande met Paul van Solm en Dan Cramer. Tony Parker schijnt overeenstemming te hebben bereikt met zijn ou de club Haarlem. Engelse fietsenfirma zegt Post steun toe ROME (GPD) - Peter Post hoeft niet uit te kijken naar een nieuwe sponsor voor zijn ploeg. ..Ook volgend jaar zijn we onder de vlag van dezelfde sponsor present", aldus Peter Post in de Italiaanse hoofdstad, waar de laatste voorberei dingen op de start van de Tirreno-Adriatico werden ge troffen. ,,Of we dezelfde medesponsor houden, staat daar entegen nog te bezien" Tijdens de presentatie van het Raleigh-team op 22 januari in Amsterdam leek het er aan vankelijk wel op, dat na afloop van het huidige seizoen de Britse firma zou stoppen Peter Post midden) op de foto nog in onzekerheid, tijdens de voorstelling van zijn ploeg in januari. Nu heeft hij de zekerheid, dat zijn equipe ook volgend seizoen wordt gesteund door Raleigh. Aan de vooravond van de etappe wedstrijd in Italië waaraan hij voor het eerst met zijn ploeg deel neemt, toonde Peter Post zich niet alleen verheugd over het aan blijven van de hoofdsponsor. Te vens sprak de vroegere zesdaag- sekeizer zijn bewondering uit Erie Jan Berendsen ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de voor vandaag in de districten noord en zuid I vastgestelde amateurvoetbalwedstrijden wegens de gesteldheid van de ter reinen afgelast. Ook de wedstrijden in de afdelingen Leiden. Groningen. Friesland. Drente, Noord-Brabant. Zeeland. Dor drecht, Gouda, Noord-Holland, Zwolle en Rotterdam gaan van daag niet door. Het voetbalteam van de Vrije Universiteit Amsterdam is winnaar geworden van het Nederlands Universitair Kampioenschap zaalvoetbal, dat donderdaghen vrijdag in het sportcentrum aan de Wassenaarseweg werd verspeeld. In de finale versloegen de Amsterdammers Eindhoven met 6-1. Leiden ging in het duel om de derde en vierde plaats met 3-0 ten onder tegen Utrecht. DEN HAAG (GPD) - Hoewel Kees Rijvers nog altijd niet officieel als bondscoach van het Nederlands elftal fungeert, heeft de Oranje-selectie voor de WK-kwalificatiewedstrijd op 25 maart in Rotterdam tegen Frankrijk toch duidelijk een stempel meegekregen van de voormalige PSV-oefenmeester. Niet alleen heeft Kees Rijvers de inbreng van AZ sterk gereduceerd (Spelbos, Arntz, Jonker en Kist zijn voorlopig weer international-af), maar bovendien heeft de toekomstige bondscoach verschillende door Zwartkruis afgeschre ven ex-internationals weer terug in de voorlopige selectie gehaald: de keepers Schrijvers en Treytel, de verdedigers Wim Jansen en Huub Stevens, de middenvelders Jan Poort vliet en Arnold Mühren en uiteraard Johan Cruijff, die door Rijvers duidelijk in het vooroverleg betrokken is geweest. Het afvallen van de AZ-spelers Spelbos. Arntz en Jonker is niet zo verwonderlijk nu Rijvers weer over de in het buitenland spelen de Nederlanders kan beschik ken. Opmerkelijker is evenwel het wegvallen van de PSV- doelman Pim Doesburg, Van de Korput, Pierre Vermeulen en Si mon Tahamata, terwijl daarnaast het niet oproepen van Anderlech- t-speler Arie Haan een surprise electrisch gereedschap tijdelijk in prys verlaagd. LAMAN-LEIDEN B.V. Zijlsingel 2 - Leiden Geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 17.30 uur. genoemd mag worden. Arie Haan (en ook Tahamata trouwens) was eventueel beschikbaar voor het Nederlands elftal, omdat België op dezelfde een thuiswedstrijd tegen Ierland moet spelen. Het lijkt waarschijnlijk dat Haan uit de selectie is gelaten omdat Johan Cruijff in het verleden nooit een groot bewonderaar is geweest van de international Arie Haan. De terugkeer van Piet Schrijvers en de eerste selectie van Edo Ophof zijn eveneens wensen van Cruijff die door het duo Rijvers-Baan ingewilligd zijn. Stempel De stempel die Rijvers vervolgens op het toekomstige Oranje-leam heeft gedrukt, blijkt uit de selec tie van niet minder dan vijf PSV'ers, van wie de rentree van Stevens en Poortvliet, twee spe lers die nog altijd meetobben in een nog altijd niet optimaal draai end PSV, eveneens opmerkelijk mag heten. Een tweede bewijs dat Rijvers de Oranje-uitnodigingen heeft ver stuurd, is het wegvallen van Pim Doesburg, een keeper in wie Rij vers het nooit heeft zien zitten ais de eventuele opvolger van Jan van Beveren bij PSV. Zijn voor keur ging indertijd uit naar Hans van Breukelen, die nu meer dan waarschijnlijk als tweede man achter Schrijvers zal fungere- In vergelijking tot de laatste wed strijd van het Nederlands elftal in Groningen tegen Cyprus ontbre ken niet minder dan zeven spe lers in de voorlopigek Oranje selectie: Doesburg, Spelbos, Arntz, Jonker, Vermeulen, Zon dervan en Schapendonk. In ver gelijking met de eerste WK- kwalificatiewedstrijd, begin dit seizoen tegen Ierland, zijn er zelfs nog meer afvallers te noteren: Zo zal Johan Cruijff op 25 maart weer te zien zijn in de Rotterdamse Kuip tegen F rankrijk. Zijn afscheid als Oranjeklant heeft Johan Cruijff jaren geleden al gevierd, maar voor de druk van Kees Rijvers is hij snel bezweken. (ADVERTENTIE) Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.30 uur Deze advertentie is aangeboden door Dames- en kindermode DE WIT Vijf Meiplein - Leiden Hiele. Brandts (nu geblesseerd), Wildschut, Van de Korput. Arntz. Van Deisen, Schoenaker. Jol, Jonker. Valke, Vermeulen, Taha mata, Kist en Van Mierlo. De selectie: Ajax: Wim Jansen, Tscheu la Ling, Edo Ophof, Piet Schrijvers AZ'67: Hugo Hovenkamp, Jan Pe ters, Kees 'Pier' Tol, John Met god, Eddy Treytel. Feyenoord: Ben Wujnstekers Ipswich Town: Frans Thijssen en Arnold Mühren Levante: Johann Cruijff St. Etienne: John Rep Napoli: Ruud Krol PSV: Willy Janssen, Jan Poortvliet. Huub Stevens, Rene en Willy van de Kerkhof Roda JC: Dick Naninga FC Utrecht: Hans van Breukelen 'Spaanse rijschool' lokt publiek naar Indoor Brabant (ADVERTENTIE) DEN BOSCH - De organisatoren van Indoor Brabant zijn nu al de grote winnaars van het jaarlijkse hippische evenement. Het pu bliek stroomde gisteren in gro ten getale toe, nu de toernooilei- ding de Spaanse rijschool uit We nen voor een bedrag van 260.000 gulden heeft kunnen contracte ren. Verwacht wordt, dat mor genavond bij het opmaken van de balans een nieuw toeschou wersrecord (35000 man) zal wor den geregistreerd. Immers, giste ren passeerden 5200 belangstel lenden de loketten. Simon De Oostenrijker Hugo Simon liet zich in de Brabantnallen als ge bruikelijk herkennen als een winnaar. In het gistermiddag ge houden springconcours, tabel a toonde hij zich met Answer on betwist de sterkste van het veld. De Westduitser Gerd Wildfang werd met Day Dream tweede, terwijl Henk Nooren met Funest de derde plaats voor zich opeiste. Het laatste springconcours lever de gisteravond een zege op voor de Engelsman John Whitaker, die Ryan's Son bereed. Rob Eh- rens, die met Koh-I-Noor even eens een foutloos parcours afleg de veroverde de tweede prijs. Hij bleef de Fransman Hervé Go- dighnon (met Gitan P) voor. over de wijze waarop organisator Franco Mealli van Tirreno- Adnatico alles geregeld heeft ..De reis naar Rome en daarna van het vliegveld naar het hotel leverde geen probelemcn op Daarnaast deed vooral de gewel dige sfeer waarin we ontvangen werden, ons erg goed", vertelde Post. De concurrentie voor dc Neder landse wielertop zal in de wed strijd van de Thvreense naar de Adriatische Zee in tweecrlci op zicht zwaar zijn. Niet alleen in kwaliteit, maar ook in kwantiteit heeft de Italiaanse tegenhanger van Parijs-Nice immers een ge weldige bezetting Liefst achttien formaties binden vanaf vanmid dag, als in de onmiddellijk nabij heid van het wereldberoemde Colosseum dc proloog verreden wordt, de strijd met elkaar aan- Immers Hoewel het nog niet zeker is of de drie Spaanse teams, die op de deelnemerslijst staan, met ieder tien man aan de start komen, zal er toch van een immens peloton sprake zijn. Maximaal dus 180 man. De Italianen zijn met acht ploegen present, uiteraard met Saronni, Moser en Battaglin als blikvangers. Jan Raas, Knete- mann, Lubberding, Zoetemelk c s. zijn de Nederlandse troeven Wereldkampioen Hinault voert de Renault-formatie van Gui- mard aan. ..Wij hebben de t keu i Tirreno-Adriatico gege i omdat Jean Leulliot, de orga nisator van Parijs-Nice. aanvan kelijk een Ronde van dc Wereld had uitgestippeld, met etappes in Amerika, en het Caribisch ge bied. Daarvoor voelden wij niets", aldus Guimard. Andere kopstukken zijn onder an dere Nilsson, De Muynck en Cri- quielion in de Splcndor-ploeg van De Kimpe. Voorts starten o.a Didi Thureau, Mutter, Sutter. Van Springel. Beccia, Johansson. Gavazzi, Braun etc., kortom een rennersveld dat sterker is dan de meute die momenteel in Parijs- Nice slag levert In het zonnige Rome. waar de ter rasjes gisteren al goed bezet wa ren. beginnen vandaag elf Neder landers aan de 16de Tirreno- Adriatico. Behalve de ploeg van Peter Post. die bestaat uit Raas. Knetemann. Zoetemelk, Lubber ding, Van der Hoek, Priem, Oos terbosch. Van Vliet en het Belgi sche duo Peeters-Hoste. zijn Johnny Broers (Splendor). Jan Jonkers (Boston) en Roy Schui ten (Kotter's Racing Team) vai) de partij in het evenement dat tot en met volgende week donder dag duurt. Laurent leidt in Parijs-Nice BOURBON LANCY (ANP) - Het algemeen klassement van Parijs- Nice heeft op de tweede dag met Michel Laurent een nieuwe lei der gekregen. Na een massale eindsprint in de ochtenduren, gewonnen door Roger de Vlae- minck, won de ploeg van Lau rent de ploegentijdrit voor de equipe van Contini. Hoewel de tijden niet voor het persoonlijk klassement telden, had de tijdrit toch invloed. Laurent uit de win nende ploeg kreeg namelijk vijf tien seconden meer tijdsvergoe- ding van Contini. Daardoor kwam hij in de witte leiderstrui met een winst van zes seconden op de Italiaan. Het algemeen klassement 1. Laurent (Fra) 7 uur 42 minuten en 22 seconden; 2. Contini flta) op 6 secon den; 3. Duclos-Lassalle (Fra) op 2 mi nuten en 23 seconden. 4 Knudscn (Noo) op 2.25; 5. Jones (Gbr) op 2 37; 6. Anderson (Aus) en Bossis (Fra) op 2 41; 8. Roche (Ier) op 2.46, 9. Chalmel (Fra) op 2 51, 10. Dc Vlacminck (Bel) op 2.54. (ADVERTENTIE) ("VirvnW nrrrl (yimtHtAiv) Michel Verheij b.v. DE STILLE O SCHHMOH Competitie-wedstrijd zondag 15-3-1981 - 14.00 uur Boshuizerkade Leiden 0 mmcmi VEKZON BV WOONHUISVENTILATIE

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11