Donner verkijkt zich L r« voor AKL-sp na intern cor Fikse schorsingen voor ARC-spelers na intern conflict Leo Beenhakker naar Zaragoza Timman profiteert niet van misstap bedreigt Vlaardingen Yolendam schakelt FBO in Faillissement WOENSDAG 11 MAART 1981 SPORT PAGINA 15 PAPENDRECHT - Leo Beenhakker heeft een contract getekend bij het Spaanse Real Zaragoza. Nadat de huidige oefenmeester van Ajax gistermiddag bij terugkeer op Schiphol liet weten dat er van een schriftelijke overeenkomst nog geen sprake was, gaf hij gisteravond laat toe dat hij wel degelijk zijn handtekening heeft gezet onder een tweejarige verbintenis. ALPHEN AAN DEN RIJN - Binnen de gelederen van klasser ARC is er danig beroering ontstaan sinds het best zaakt zag om (fikse) schorsingen uit te delen aan een aai weken geleden ontspon zich een affaire rond oud-eerste-< een flinke nasleep kreeg. LEEUWARDEN (ANP) Het Nederlands schaakkampioenschap 1981 komt terecht bij grootmeester Jan Hein Donner en/of collega Jan Timman. Dat mag na de twaalfde en voorlaatste ronde van het titeltoernooi in Leeuwarden als vaststaand worden aangeno men. De jonge Stehouwer zorgde gisteren voor een grote verrassing door de voornaamste titelkandidaat, Jan Timman, een remise af te dwingen. ALPHEN AAN DEN RIJN Binnen de gelederen van de Alphense zaterdag derde klasser ARC is er danig beroering ontstaan sinds het bestuur van de club zich genood zaakt zag om (fikse) schorsingen uit te delen aan een aantal selectiespelers. Zo'n vier weken geleden ontspon zich een affaire rond oud-eerste-elftal-doelman Cor Prook, die een flinke nasleep kreeg. De positie van ARC. dat bijna een jaar geleden op het punt stond om tot de tweede klasse toe te treden, maar een beslissingswed strijd van Xerxes verloor, is daar door danig ondermijnd. In verge lijking met dat bijna succesvol afgesloten seizoen is ARC vier steunpilaren van het eerste team kwijtgeraakt door spanningen binnen de club. *Vanneer Beenhakker bij Real Za ragoza aan de slag zal gaan, is nog niet duidelijk: „Officieel gaat het contract op 1 juli van dit jaar in, maar ik heb begrepen dat Real er alles aan doet om mij eer der naar Spanje te laten komen. Hoe het precies zit weet ik niet, omdat ik op dit moment word overstroomd met allerlei berich ten uit Spanje". Beenhakker gaat er derhalve van uit dat hij het eerste elftal van Ajax voorlopig nog onder zijn hoede zal hebben. „Er doen ge ruchten de ronde dat Aad de Mos, een van de hulptrainers bij Ajax, samen met Bobby Haarms woensdagavond al op de bank zal zitten tijdens de bekerwed strijd in en tegen Groningen. Maar het bestuur heeft me daar niets over meegedeeld. Voorals nog stel ik me in op die wedstrijd tegen Groningen". Het elftal van Real Zaragoza is mo menteel ver verwijderd van suc ces. Met nog zeven wedstrijden te spelen, heeft Real in de Spaan se eerste divisie slechts vijf pun- Het meest opmerkelijke resultaat was gisteren de nederlaag, die koploper Donner te slikken kreeg van Hans Ree. Na een ge lijk staand middenspel ging de met zwart spelende Donner in de fout. Hij verloor een pion en zag de witte c-pion steeds verder naar de onderste Ipjn oprukken. Toen de problemen zich opsta pelden en de situatie er met de zet slechter op werd, staakte Donner de strijd. Timman had Donner met een over winning kunnen passeren. Hij slaagde er echter met zwart niet in iets tastbaars tegen de jonge Stehouwer te bereiken en moest in remise (zelf aangeboden) be rusten. Mochten Donner en Tim man gelijk op de eerste plaats eindigen, dan mogen zij de eerste en de tweede prijs, respectieve lijk 6000 en 4000 gulden, verde len. FC Den Haag wil acht spelers ontslaan DEN HAAG (GPD) - FC Den Haag zal volgend seizoen ruim 400.000 gulden minder aan spelerssalarissen uitke ren dan dit jaar is gebeurd. De Haagse eredivisieclub had de post spelerssalarissen op f 1.285.000 begroot, maar kreeg deze week van het Budget Bewakings Instituut (BBI) te horen dat dit bedrag moest worden teruggebracht tot 880.000 gulden. De totale begroting van de Hagenaars moet volgens de nieuwe richtlijnen van het BBI ver laagd worden met ongeveer zes ton. FC Den Haag, samen met FC Twente lijstaanvoerder van de groep van twaalf clubs die vorig seizoen niet hebben meegewerkt aan het gezond- makingsproces van het be taald voetbal in Nederland, heeft inmiddels voor acht spelers van de selectie ont slagaanvragen ingediend bij het Gewestelijk Arbeids Bu reau (GAB). Dat FC Den Haag op de vingers is getikt door het BBI, het or gaan dat de begrotingen van de clubs moet controleren en begeleiden, is het gevolg van de stringenter maatregelen die het Instituut in de toe komst hanteert. Aanleiding voor die strengere maatrege len zijn de twaalf clubs die zich in het verleden niet heb ben gehouden aan de afspra ken vastgelegd in het rapport Gezonder Betaald Voetbal. ten meer verzameld dan de drie laagstgeplaatste ploegen die zul len moeten degraderen indien ze hun posities niet meer weten te verbeteren. Het bestuur van Real heeft de huidige oefenmeester, Vilanova, verantwoordelijk ge steld voor die onzekere situatie en streeft er dan ook naar om die trainer zo snel mogelijk te ver vangen door Beenhakker. De lei ding van Ajax die gisteravond vergaderde, wilde overigens niet zeggen of Beenhakker van zijn verplichtingen zal worden onthe ven indien Real inderdaad met een verzoek komt om hem op korte termijn in dienst te nemen. ,Eén wedstrijd is echter nog wei nig om te oordelen. Toch vind ik de basis sterk genoeg om in dit elftal te geloven. Belangrijk is natuurlijk of ik straks Johan Neeskens erbij zal hebben. New York Cosmos en Real zijn het eens over het huren van Nees kens voor de rest van het seizoen en over het kopen van hem voor het volgend seizoen. Maar Nees kens zelf is op dit ogenblik zoek". Hans Ree: verrassing VOLENDAM - Het bestuur van de eerste divisieclub Volendam hoopt middels de FBO (werkge versorganisatie) een oplossing te vinden voor de problemen die rond de huidige technische staf zijn ontstaan. FBO-directeur Ge rard Slager zal daartoe in de loop van vandaag een gesprek hebben met Jaap van der Leek, secretari s-generaal van de WON (bond van oefenmeesters). De afgelopen twee dagen heeft het bestuur van de eerste divisieclub zeer nadrukkelijk gepoogd tot een oplossing te komen in ge sprekken met de beide Volen- damse oefenmeesters Henk El lens en Fred André. Zowel de bei de trainers, alsook het bestuur van Volendam, hullen zich mo menteel in stilzwijgen en weige ren commentaar te geven op nieuwe ontwikkelingen die ertoe moeten bijdragen dat Volendam aan het begin van het nieuwe voetbalseizoen toch met een nieuwe technische staf kan gaan werken. In afwachting van de afloop van de ze zaak (stilzwijgend zijn de con tracten met Ellens en André die beiden de wacht was aangezegd, maar waarvan de schriftelijke be vestiging te laat op de post werd gedaan, verlengd) hebben de nieuw aangetrokken oefenmees ters George Knobel en diens as sistent Joep Steur het bestuur van Volendam laten weten nog niet hun handtekening te zullen zetten onder een contract dat hen voor een jaar aan Volendam bind- t. Zowel Knobel als Steur wensen pas dan hun handtekening te zetten wanneer zij ervan verzekerd zijn dat de affaire rond de huidige technische staf van Volendam tot het verleden behoort. Met name George Knobel voelt er weinig voor straks bij Volendam aan de slag te gaan met de wetenschap dat Henk Ellens, de huidige ver antwoordelijke oefenmeester, ook nog bij Volendam in dienst Vier spelers maken nog aanspra ken op de derde plaats: Lange- weg, Ree, Van der Wiel en Ligte- rink. Met uitzondering van Ree speelden deze kandidaten allen remise. Van der Vliet en Grooten zorgden voor een onvoorstelbaar tijdnoodtumult. Grooten hield zijn zenuwen het best in be dwang en won. Daardoor kwam hij weer wat bij de "mensen" Van der Sterren won later de hang- partij tegen Böhm. Van der Wiel- Kuyf V2-V2, Van der Sterren- Böhm 1-0, Boersma-Ligterink V2- V2, Stehouwer-Timman V2-V2, Van der Vliet-Grooten 0-1, Ree- Donner 1-0 en Langeweg-Har- toch V2-V2. Stand: 1. Donner en Timman 8 punten, 3. Langeweg, Ree en Van der Wiel 7, 6. Ligterink 6 en 1 uitg., 7. Boersma en Kuyf 6, 9. Van der Sterren 5Vi en 1 uitg., 10. Stehou wer 5'/2,11. Van der Vliet en Har- toch 4»/2 en 13. Böhm en Grooten De partij tussen Ree en Donner had het volgende verloop: Wit: H. Ree. Zwart: J. H. Donner. 1. d2-d4, Pg8-f6, 2. c2-c4, e7-e6, 3. Pgl-f3, d7-d5, 4. Pbl-c3, Lf8-e7, 5. Lcl-f4, 0-0, 6. e2-e3, b7-b6, 7. Tal-cl, Lc8-b7, 8. c4xd5, e6xd5, 9. Lfl-e2, c7-c5, 10. 0-0, Pb8-c6, 11. Pf3-e5, Pc6xe5,12. Lf4xe5, Pf6-e4, 13. Pc3xe4, d5xe4, 14. Ddl-a4, Le7-f6, 15. Le5xf6, Dd8xf6, 16. d4xc5, b6xc5, 17. Da4-b5, Df6-b6, 18. Tcl-c2, TGa8-c8, 19. Tfl-cl, Tf8-d8, 20. g2-g3, g7-g6, 21. b2-b3, Td8-d5, 22. b3-b4, Lb7-c6, 23. Db5-a6, Lc6-b7, 24. Da6- a3, Tc8-d8, 25. b4xc5, Db6-f6, 26. c5- c6, Lb7-c8, 27. c6-c7, Td8-f8, 28. Da3- xa7, Df6-e5, 29. Tc2-c5, De5-b2, 30. Tc5-c2, Db2-e5, 31. Da7-b6, h7-h5, 32. h2-h4, Td5-d6, 33. Db6-b2, De5-f5, 34. Tc2-d2, Td6-f6, 35. Le2-fl, g6-g5, 36. h4xg5, Df5xg5, 37. Td2-d8, h5-h4, 38. Db2-b4. Zwart geeft op. VLAARDINGEN (GPD) - De twee voornaamste sponsors van eer- ste-divisieclub FC Vlaardingen willen hun inmiddels tot 1,5 mil joen gulden opgelopen investe ring in de vereniging binnen af zienbare tijd terug zien. Hierme de is FC Vlaardingen tot op de rand van het faillissement ge bracht. De club heeft het sectie- bestuur betaald voetbal van de KNVB enige tijd geleden al ver zocht of aanspraak te mogen ma ken op het zogenaamde nood fonds van de voetbalbond of op een extra uitkering aan gezond- makingsgeld van de externe geldgevers. Deze verzoeken blij ken echter geen kans van slagen te hebben. De slechte financiële situatie van Vlaardingen werd vorige maand nog eens benadrukt toen de club pas na de subsidie-uitkering van de externe geldgevers het salaris van spelers en trainers over de maanden november, december en januari kon overmaken. In die situatie leek echter verandering te komen piet de komst van de nieuwe voorzitter Pim van der Gaag. Een zakenman, die er in korte tijd in slaagde ruim 100.000 gulden aan schuldeisers af te dra gen. ,lk moet eerlijk bekennen", aldus voorzitter Pim van der Gaag, „dat FC Vlaardingen niet zomaar over het door de sponsors teruggeëiste bedrag van 1,5 miljoen kan stap pen. Daarentegen hebben de twee sponsors (Slavenburg's Bank en de heer Teske) ons tijd gegeven om dat geld te verzame len. Het mes is ons niet op de keel gezet". Al vroeg in het seizoen raakte aan voerder Henny van Duijn in con flict met trainer Harry Loerts, die van zijn spelers discipline en vol doende trainingsactiviteiten ver langde. Van Duijn kon de visie van Loerts, die aan het einde van dit seizoen weggaat, niet delen en belandde in een lager elftal. Vervolgens kreeg Loerts met een naar een come-back hunkerende doelman Cor Prook die enige tijd buitenspel had gestaan in verband met een meniscus-bles sure te maken. Dat leverde problemen op omdat Prooks ver vanger Frans Burger het onder de lat tot volle tevredenheid deed en ook Sjaak van Oosten in het reserveteam uitstekend kee perswerk afleverde. Prook kreeg dus een plaats in het derde elftal toegemeten, terwijl hij jarenlang zijn bekwaamheden in het eerste team had geëtaleerd. De terug keer van de ARC-goalie werd be moeilijkt en volgens hem ook in de weg gestaan door niet nageko men beloftes. Hij kon zich maar moeilijk in zijn lot schikken. Daarover zijn woorden gevallen en uiteindelijk liep de zaak zelfs vol ledig uit de hand toen er in de ARC-kantine een vechtpartijtje ontstond. Doelverdediger Prook en speler Jan Martens waren daarbij betrokken en moesten dat bekopen met een schorsing van vier maanden. ARC-voorzit- ter Cees Donker, die de gang van zaken bevestigt, wenst desge vraagd geen verantwoording af te leggen over de zwaarte van de straf. "Ik ben wel bereid om voor de komende ledenvergadering verantwoording af te leggen, maar ik weet niet of ik dat nu wel tegenover de pers moet doen. Maar onvriendelijkheden moe ten we in de kantine tot elke prijs voorkomen. Je moet er gezellig kunnen zitten en het mag geen centrum voor platvloerse toe standen worden". De uitgesproken schorsing viel niet in goede aarde bij ARC-spits Bert Stenvers, die zijn misnoe gen op niet mis te verstane wijze uitte aan het adres van de voor zitter. Donker weer: "Stenvers heeft mij bj herhaling met scheldwoorden bejegend. In het openbaar. Hij heeft vervolgens alle gelegenheid gehad om die te rug te nemen, hetgeen niet ge beurde". Stenvers werd derhalve op zijn beurt op een maand schorsing getracteerd. Daarmee was het al lemaal echter niet over, want een andere Racing-aanvaller, Tom de Jong, verklaarde zich vervolgens solidair met z'n geschorste colle ga's en bedankte als speler van het eerste team. "En dat begrijp ik niet. Je speelt voor je vereni ging en niet voor je maten", vindt Donker, die de gang van zaken ten zeerste betreurt. "Ik vind het verschrikkelijk dat der gelijke dingen in de pers behan deld worden. Inspanningen van vele jaren om als vereniging een goede naam op te bouwen, wor den in één klap teniet gedaan". Inmiddels heeft de onrust binnen ARC plaatsgemaakt voor berus ting, maar de wonden zijn nog niet geheeld. Immers, een po ging van de selectiegrocp om Bert Stenvers er toe over te halen weer te komen trainen, heeft niets opgeleverd. ARC heeft de opengevallen plaatsen met jeugdspelers opgevuld en maakt zo de competitie af. Voorlopig als middenmoter in de derde klasse. ARC-doelman Cor Prook in betere tijden in actie voor zijn ploeg. Een fikse schorsing houdt hem nu langs de kant. Ook laatste man Henny van Duijn (voorgrond) is na een conflict met trainer Loerts van het eerste playi verdwenen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15