,/(ls7/rk Touwtrekkerij om gymnastieklokaal duurt nog voort Wassenaar neemt brief over vuilstort serieus Weidse agenda Balletschool Wassenaar wil betere behuizing BE Kennis voorkomt inbraak DONDERDAG 5 MAART 198DOK Contact gezocht met inspectie voor volksgezondheid WASSENAAR - De brief van de afdeling Leiden van de Socialistiese Partij over illegale vuilstortplaatsen in de regio waar mogelijk ook giftige afvalstoffen zijn gestort wordt door de gemeente Wassenaar toch serieuzer opgevat dan een woordvoerder van de politie, vorige week in deze krant, deed geloven. Wassenaar heeft inmiddels contact ge zocht met de inspectie van de volksge zondheid, de provincie Zuid-Holland en de Duinwaterleiding van Den Haag. Het eerste resultaat van dit nog voort te zetten overleg is al geboekt: de door de «Socialistiese Partij genoemde stort plaatsen zullen worden meegenomen in het door de minister van volksgezond heid en milieuhygiëne al ingezette on derzoek naar de aanwezigheid van ille gale stortplaatsen in ons land. Voor Duinrell, één der door de SP aange wezen plaatsen, geldt bovendien dat vooruitlopend op het landelijk onder zoek, er een een grondwateronderzoek zal worden gehouden waarbij de SP-be- weringen zullen worden onderzocht. De gemeente Wassenaar bevestigt voorts de al eerder gedane beweringen van Menken, namelijk dat er geen enkel ge vaar bestaat voor vergiftiging van het door deze zuivelfabriek opgepompte grondwater. Wassenaar leidt dit af uit het grondwaterstromingsbeeld. SP-woordvoerder Vergeer is overigens over de beweringen van de dochter van C. de Groot, wiens vroegere container- bedrijf door de SP wordt beschouwd als de schuldige van de illegale vuilstortin- gen weinig te spreken. "Ik had niet anders verwacht dan dat ze alles zouden ontkennen. Bovendien zou ik de vergunningen waarvan De Groot zegt ze zo op tafel te kunnen leggen wel eens willen zien". Naast het ontkennen gaf mevrouw De Groot ook aan dat een vroegere ontslagen werknemer van het bedrijf van haar vader als bron voor de SP heeft gefungeerd. Volgens haar was deze gewoon uit op een wraakoefening. Vergeer ontkent op zijn beurt dat de infor matiebron van de SP zou berusten op een wraakactie van de ex-werknemer van De Groot. Op de vraag waarom de SP zich niet eerst met De Groot in verbinding heeft ge steld alvorens de beschuldiging in de publiciteit te brengen antwoordt hij dat het "niet meer was na te gaan wie ik daarvoor moest hebben omdat het be drijf in andere handen is overgegaan". Donderdag LEIDERDORP - De touwtrekkerij om de bouw van een gymnastieklokaal bij de lagere school 'De Regenboog' duurt nog altijd voort. Drie weken geleden gaf de Leiderdorpse raadscommissie voor onderwijs haar goedkeuring aan de aanvraag van 'De Regenboog' de school uit te breiden met een gymnastieklokaal. Het felle verzet hiertegen van wet houder Verdier (CDA) richtte niets uit. Verdier lijkt nu echter voorlopig ln een collegevoorstel wordt de ge- toch zijn zin te krijgen want het Leiderdorpse college van burge meester en wethouders heeft het advies van de onderwijscommis sie naast zich neergelegd. meenteraad gevraagd om mede werking bij de bouw van het gymnastielokaal niet te verlenen. De raad zal hierover maandag beslissen. Commissie in Zoeterwoude wil Ontwerp Het besluit van B&W de voor de bouw gevraagde medewerking te weigeren gaat vergezeld van dezelfde argumenten zoals Ver dier drie weken geleden al naar voren bracht: de bouw van een gymnastieklokaal is overbodig omdat de elders gelegen sport zaal 'Op Dreef voldoende ruimte beschikbaar heeft voor de 'Re- genboogse' gymnastieklessen en naar alle waarschijnlijkheid nog meer ruimte zal bieden tegen de tijd dat de scholengemeenschap Visser 't Hooft geen gebruik meer maakt van 'Op Dreef, gemeester en wethouders van Bovendien zouden andere gebrui- geld sporthal voor Zoeterwoude het advies gegeven drie miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van een sporthal aan de Stompwijkse- weg. De sporthal zou op een ter rein moeten komen waar ook zo'n achttien bejaardenwonin gen zijn gepland. Hoe de inrichting van de zaal, waar naast het recreatieve sportgebeu ren ook schoolgymnastiek zal worden gegeven, er uit komt te zien, is nog niet duidelijk. Wel is de gemeente van mening dat er een aparte ruimte moet komen voor de tafeltennissers. De komst van de sporthal valt bin nen het kader van de algemene discussie over de accommoda ties voor de verschillende vereni gingen. Zo zijn er op dit moment ook onderhandelingen gaande over "Het Centrum". Dit gebouw is nog eigendom van de rooms- katholieke kerk. Het kerkbe stuur is eventueel van plan om het gebouw aan de gemeente te verkopen. De gemeente heeft het aanbod in overweging genomen. Op het ogenblik maken de plaat selijke muziekverenigingen St. Jan en VIOS druk gebruik van dit gebouw. Zoals het er nu voor staat gaat het de gemeente er in eerste instantie om dit onderko men voor de twee verenigingen te behouden. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Franciscus Xavi- rius zv C. Kozijn en J.M.E. Godijn; Mar- jolijn Yolanda Maria dv E.R.M. van der Sommen en G.P.E.M. van Acker; Djon David zv G.M.Di. Benedeto en J.M. Broekhof; Mark Erik zv. G.J. Kranen burg en M.C. de Water; Carolina dv. A.M.M. Said en E.J.C. van Duijvenvoor- de; Samantha Johanna dv. W.P. Berg man en J.M. van der Meer; Johan-Fre- derik zv. A. Stellingwerf en G.Huber; Suzanne dv. .A.J. van Winsen en W.J.M. van den Assem; Michael zv. W.F. van Lierop en R. de Jongh; Edward Johan zv J.C. Groot en J.G. Krul; Jolanda dv. A. van Dijk en G.D. van Duijn; Joost zv. A.F. Ballering en E.M. Luteijn; Jacob Marinus Jacobus zv. J. de Vink en M. de Jong; Timothy Nicolas zv. F.M. van der Valk en J. Kraaijenoord; Henrietta Cor nelia zv. J. van der Panne en A.H. Heemskerk; Michiel Leo Petrus zv. L.A.J. van der Meer en W.M.J. Aanhaa- nen; Masja zv. J. Verver en M A. Boere; Clasina Carolien dv. E. Ouwehand en C. Ju; Désirëe dv. M. van Duijn en J.M.L. van der Zwaan; Wendy Margaretha Ma ria dv. A.A.M. van den Berg en J.M.A. Bierman; Huig Pieter Cornelis zv. W. van den Eijkel en K. van Duijn; August Constantijn zv. C. Broeksema en F.J. Slot Overleden: P. van der Deijl (1897) man; J. van Staden (1914) man. E. de Boer (1915) man. C. Verkerk (1905) man; M.J. Blangé (1902) man; P. van Dijk (1910) man. W J. Veems (1956) vrouw; J. van Huis '1917) vrouw; C. van Leeuwen (1923) man; P.J. van der Walle (1903) man, C.C. Puüt (1894) vrouw; N.J.A. Holtzheuser (1914) vrouw; R. Beer (1925) man; C. Kleer(1901) man. s. Brou wer (1905) man; S.A. van Leeuwen (1905); H.C.J. Steenvoorden (1909) Ondertrouwd: P.J. Hansen en M.A.B. Habrakcn; R. Chr. C. Cornet en C.C.N.M Mommers. ZOETERWOUDE - Geboren: Olaf Schuur; Jochem Job Versloot. Gehuwd: T.A. Wijnands en J.E.M. de Jong; C.A.M. van Tellingen en H.M.M. Meijer. Overleden: J. Hogervorst (1904); E.M.J. van der Valk (1907); AF. Luiten (1936). kers van 'Op Dreef, de scholen in de wijken Voorhof en Binnen hof, in de toekomst gebruik gaan maken van het aanwezige speel lokaal in de bijbehorende kleu terschool. 'De Regenboog' intussen beweert het gymlokaal hard nodig te heb ben. Het schoolbestuur acht de huidige zaalruimte onvoldoende, zeker nu is uitgerekend dat het komend cursusjaar 81/82 het to taal aantal lesuren lichamelijke opvoeding voor 'De Regenboog' tot 36 zal worden opgevoerd. Dit opgeteld bij het aantal uren dat de drie lagere scholen in Binnen hof en Visser 't Hooft nodig heb ben levert een totaalgebruik van ruim 108 uur op. De capaciteit van 'Op Dreef bedraagt slechts 66 uur. B&W van Leiderdorp komt echter met geheel andere cijfers op de proppen. Het college heeft een ontwerp-rooster opgesteld aan de hand van een opgave van de door de zes betrokken lagere scholen nodig geachte uren. B&W komt uit op een totaal van 66 uren en dat is precies de maxi mum-capaciteit van 'Op Dreef. Bezwaar hoed verdwenen. Visser 't Hooft zal voor een groot deel van de gymlessen met ingang van het komende cursusjaar uitwijken naar in Leiderdorp verspreid lig gende gymnastieklokalen en de eveneens eerder genoemde speellokalen van diverse kleuter scholen zullen vaker worden ge bruikt zodat de bezettingsgraad van 'Op Dreef op een lager peil komt te liggen. Het ontwerp-rooster van B&W brengt overigens wel met zich mee dat de gymlessen om 8 uur moeten beginnen. Als uitwijk mogelijkheid bestaat nog het gymnastiekonderwijs 's-mid- dags een half uur langer te laten duren. Burgemeester en wethouders van Leiderdorp zijn van mening dat deze begin- en eindtijd voor de leerlingen van de hoogste klas sen geen groot bezwaar hoeft te zijn. In elk geval niet groter dan het bezwaar dat ze zelf hebben tegen de bouw van een gymnas tieklokaal voor 'De Regenboog'. SSR, Hogewoerd 108: literatuuravond over kampervaringen, 20.15 uur. Stadhuis: raadscommissie volkshuis vesting, bouwzaken, sport en re tie, 20.00 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten: spreekuur voor in validen, 19.00-20.00 uur. Architectenwinkel Hooglandsekerk- gracht 32: vrij advies 19.30-21.30 uur. Architectenwinkel Pieterskerkhof 18: vrij advies, 20.00-21.00 uur. Werkgroep Dienstweigeren, Troef, Noordeinde 2a: voorlichting en 1 leiding dienstweigeren, 20.00-21.30 Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18: open avond 21.00- 01.00 uur. 't Spoortje, Bernhardkade 40: spreek uur hulp-en adviescentrum wao/wsw, 19.00-20.30 uur. Vrijdag VOETBALVELD MEERBURG IN ZEER SLECHTE STAAT Uit een onderzoek naar de toe stand van plaatselijke sportvel den is gebleken dat een veld van de Zoeterwoudse voetbalclub Meerburg in zeer slechte staat verkeert. Op het bij de vereni ging als tweede veld in gebruik zijnde terrein zijn allerlei verzak kingen opgetreden en zijn de ou de sloten die in dit gebied heb ben gelegen, weer tevoorschijn gekomen. In deze slootvormin- gen blijft nu ook weer regenwa ter staan. De raadsemmissie voor finan ciën in Zoeterwoude is gister avond akkoord gegaan met het voorstel om 100.000 gulden be schikbaar te stellen voor het op knappen van dit veld. Uit het door de dienst gemeentewerken ingestelde onderzoek is verder gebleken dat het eerste veld van Meerburg nog in een redelijke staat is en dat de velden op het sportpark Haasbroek in zijn tota liteit ook beter zijn. LEIDERDORP - Wethouder Ver dier spreekt mensen uit de onder wijswereld toe die gisteren in Lei derdorp in de Menswordingskerk bijeen waren voor een studiedag. Tijdens die studiedag werd er in werkgroepen gesproken over de problemen die samenhangen met de toekomstige samenvoeging van het basisonderwijs en het kleuter onderwijs. De studiedag werd be zocht door docenten van kleuter- en lagere scholen en door leden van oudercommissies. Ook waren de le den van de Onderwijscommissie aanwezig. De dag werd geopend door Leiderdorps eerste burger Van der Have. Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33: volksdansen voor ouderen, 10.00- 11.15 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 26 tot 6 maart door apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807; apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. Oegstgeest - za tot 13 uur: Linnaeus, de Kempenaerstraat lb, tel. 153274; za v.a. 13 uur: Kok, Rapenburg 9, Leiden, tel. 124807 WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan,tel. 4641. Warmond - S. Postuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. WIELRENNEN Voor het eerst sinds jaren starten er weer Ita liaanse wielrenners in de Amstel Goldrace. De Nederlandse klas sieker wordt op donderdg 2 april in Zuid-Limburg verreden. De Italiaanse ploeg wordt aange voerd door Pierino Gavazzi, die vorig jaar de enige renner was die twee klassiekers won: Mi- laan-San Remo en Parijs-Brus sel. Tieners De Stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest (SJJO) wil ac tiviteiten op gang brengen voor Oegstgeester tieners van der tien tot en met zestien jaar. Daarom heeft de SJJO een com missie in het leven geroepen, de Tiener Activiteiten Kommissie (TAK), die het tienerwerk in Oegstgeest nieuw leven in wil blazen. Om enig inzicht te krijgen in de wensen van de tieners heeft de TAK vrijdag 6 maart een disco avond georganiseerd in de opge knapte kelderruimte van het Gemeentecentrum. Bedoeling van de avond, die be gint om half acht, is Oegstgees ter tieners hun zegje te laten doen over de opzet van het tie nerwerk. Daarna wordt alle ge legenheid geboden er een gezel lige boel van te maken. WASSENAAR Een kennis van een bewoonster van een huis aan de Wassenaarse Oostdorperweg heeft gister avond omstreeks half acht voorkomen dat een inbreker er met het geldkistje van de bewoonster vandoor ging. De kennis betrapte de wets overtreder op heterdaad, alarmeerde de Wassenaarse politie en wachtte vervolgens haar komst af in het bijzijn van zijn vangst. De inbreker bleek een 44-jarige inwoner van het Gelderse Reuten te zijn. Zijn metgezel, een 37-jarige Arnhemmer, zag echter kans te ontkomen in een klaar staande personenauto. Dank zij de opgave van het kente ken wist de Rijkspolitie van Bodegraven de vluchteling alsnog in de kraag te vatten. Beide mannen hebben volgens de Wassenaarse politie ver moedelijk meer op hun kerf stok en zijn voor de politie geen onbekenden. Ze zijn voor nader onderzoek inge sloten in het bureau van de politie Wassenaar. balletstudio zou voldoen. Gebedsdag WASSENAAR - Het geduld van de ouders van leerlingen van de Wassenaarse Balletschool raakt op. Binnenkort zijn er acties te verwachten voor een betere be huizing van de school. De 300 leerlingen van de school volgen lessen in twee schoolgebouwen die volgens de school op geen en kele wijze voldoen aan de eisen van een balletstudio. Het on langs van de gemeente ontvan gen antwoord op een zoveelste verzoek om maatregelen leverde niet veel op. In dat antwoord zegt wethouder Dijkstal dat hij geen grote uitga ven kan doen voor de school om dat de toekomst van de zaal aan de Van Heeckerenstraat onzeker is. De balletschool kreeg ook te horen dat zelf vervangende ruim te moet worden gezocht voor de ruimte in de St. Jan Baptist- school, die zal worden ver- bóuwd. De Wasenaarse Balletschool leidt een bloeiend bestaan. Een paar honderd leerlingen - vrijwel uit sluitend meisjes en vrouwen - volgen er lessen. De situatie in de oude gymzaal van het Van Heec- kerenhuis is droevig. De kleed ruimte grenst direct aan de bui tendeur, zodat iedereen die bin nenkomt een koudegolf veroor zaakt. verder laat de 'aankleding' van de ramen zoveel te wensen over dat herhaaldelijk mannen voor de ramen zijn waargeno men, die de danseressen kwa men bekijken. Andere voorzie ningen als wandspiegels en dou ches ontbreken. Eén van de docentes van de ballet school, M. Balledux-Reimering. vindt dat het de jeugd die aan ballet doet zwaar wordt achter gesteld bij andere jeugdgroepen "Het gemeentebestuur stelt zó veel geld ter beschikking van bij voorbeeld Time Out - in de toe komst 150.000 gulden per jaar dat slechts een eenmalige invej tering van een deel van dat be drag voldoende zou zijn om ons voorlopig te helpen. Daarmee zou het voortbestaan van deze school dan zeker worden ge steld," aldus Balledux-Reime ring. Vrijdag 6 maart, Wereldgebeds dag 1981, wordt er een gebeds dienst gehouden in de kapel van Huize 'Emmaüs' in Zoeterwou de. Deze dienst is voorbereid door de werkgroep oecumeni sche diensten. Medewerking wordt verleend door het koor van de Christus Dienaarkerk. Aanvang van de dienst is half acht 's avonds. De Werkgroep Wereldgebedsdag Leiderdorp heeft vrijdag in het kader van de Wereldgebedsdag in de Dorpskerk een dienst geor ganiseerd. Hieraan zullen onder meer rooms-katholieke en pro testantse gemeenteleden mee werken. Het N.C.V.B.-koor on der leiding van I. Nobbe-Mis- dorp zal de avond muzikaal op luisteren, terzijde gestaan door de organist Zaalberg. Het the ma van de avond is de toestand van de indianen in Noord- en Zuid-Amerika. Er zal ook wor den gecollecteerd voor de india nen. De avond begint om half acht. Belangstellenden met ver voersproblemen kunnen bellen naar mevrouw Roest onder nummer 895884. Ook in Wassenaar is er een samen komst in het kader van de We reldgebedsdag. De plaatselijke Raad van Kerken neemt de or ganisatie op zich. De avond be gint om half acht. Leden van di verse kerken geven stem aan de onderdelen van de liturgie die ook weer de aandacht vestigt op de situatie van de indianen. Het orgel zal worden bespeeld door de organist van de Willibror- duskerk, Cees van Delft. Expositie Van 8 maart tot en met 1 april ex poseert Margriet Wëhrmeijer door haar geschilderde schilde rijen en aquarellen in Het Oude Raadhuis aan de Dorpsstraat 36 in Warmond. De openingstijden van de expositie zijn dinsdag van zeven tot negen uur 's avonds. Woensdag en donder dag en zondag van twee tot vier uur 's middags en zaterdag van elf tot vier uur overdag. Het thema van de tentoonstelling is 'Onderweg door de werkelijk heid'. Jazz Als afsluiting van het lopende sei zoen vindt op zondag 8 maart om half drie in de Eendenkooi aan de Zoeterwoudse Rijndijk een jazzmatinee plaats, waarop de voltallige Big Band van Frits Landesbergen zal optreden. Deze Big Band is te beschouwen als een van de topgroepen van de amateurjazz in de wereld met een niveau dat in veel op zichten het professionele bena dert. VVD De WD afdeling Leiderdorp houdt op dinsdag 10 maart aan staande een openbare jaarver gadering in de vergaderzaal van de Scheppingskerk op de hoek Laan Van Ouderzorg en Van Poelgeestlaan. De avond begint om acht uur. Op die avond zal onder meer ook èen discussie plaatsvinden. Die discussie zal worden ingeleid door het twee de Kamerlid Blauw uit Nieuwe Pekela. lEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 12311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Voor betaling van abonnementsgelden Uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f49,55 perp post f 71,90 Jaarabonnement f 186,70 per post f276,10 Losse nummers f 0,70 Adjunct-hoofdredacteur: R D Paauw Alp. redactiechef: A. van Leeuwen Ptv. Aig. redactiechef: J. M. J. Post Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J P M van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a m: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome, Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie randgemeenten: Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch. Lennartz tel. 071-133202 Correspondenten: Leiderdorp R. Zaadnoordijk 071-121481 Oegstgeest H. Sonders 071-155854 Voorschoten J. Peeters 071-769935 Zoeterwoude R. Stevens 071-890847 D.J. Roeleven 01715-1403 Warmond R. Hoekstra 071-762551 Wassenaar W. Olyslagers 01751-15816 Zoeterwoude: R Stevens 071-090647 Leiderdorp F Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2