Kern tg) waardin Afbrokkeling niet alleen negatief beoordelen Winst voor Timman LSG "vecht" voor laatste kans kans op eindronde Voorlichtingsavond Hervormde "visitatoren" maken de balans op UEFA-team behoudt TO Scorebord WOENSDAG 4 MAART 1981 SPORT PAGINA 15 (ADVERTENTIE) In de periode 1981-1983 organiseert de Koninklijke Nederlandsche Heidemaat schappij (KNHM) de leefbaarheidswedstrijd "Een kem waar pit in zit". O er deze competitie, waarbij het erom gaat door zelfwerkzaamheid een bijdrage te leveren aan de leefbaarheid in eigen omgeving, kunt u vanaf 5 januari 1981 een brochure en inschrijfformulier halen bij alle vestigingen van de RABO-bank. Geïnteresseerden zijn van harte welkom op de voorlichtingsavond te Rijnsburg, in Gemeentehuis Rijnsburg op dinsdag 10 maart om 20.00 uur. Deze avond wordt georganiseerd door de afdelingen 's-Gravenhage en Rijnland van de KNHM. A ia ti vil Kicft (hierop a rchieffuto) s/nvM. <n .u-ramnd cm rrrd n-nsicl li ke wedstrijd voor het Nederlands UEFA-team. De Amsterdammer scoorde tweemaal. LEIDEN - In de landelijke schaak hoofdklasse heeft er na de zesde ronde een duidelijke aftekening in de strijd plaatsgevonden. Bo venin hebben nog drie teams kans op het kampioenschap. Volmac-Rotterdam en Philidor- Leeuwarden leiden met 11 pun ten, waarbij Volmac over iets meer bordpunten beschikt, Des- isco-Watergraafsmeer volgt met 10 punten. De grote klap gaat hier pas in de achtste ronde val len, want dan ontmoeten Rotter dam en Leeuwarden elkaar. Achter Watergraafsmeer gaapt een groot gat. Philidor-Leiden bezet met vijf punten achterstand op de Amsterdammers de vierde plaats. Met het totaal van vijf loopt de ploeg nog degradatiege vaar, want de andere teams vol gen Philidor op de voet. Voor al die lager geklasseerde teams is de komende zevende ronde van vitaal belang. Niet in de laatste plaats geldt dit voor de Leidse teams. Philidor kan zich ten kos te van MEMO definitief in veilig heid gaan stellen. LSG zal het be zoek aan BSG winnend af moe ten sluiten. Volmac weet zich nu zeker van de voorlopige eerste plaats. Immers de beroepscommissie van de KNSB besliste onlangs dat er aan de 4%-5Vfe zege welke Vol mac in een tumultueuze vierde ronde tegen Desisco boekte, niet getornd kan worden. In eerste in stantie stond die winst op losse schroeven daar competitieleider De Bolster bepaald had dat het gehele treffen overgespeeld zou moeten worden. In hoger beroep kreeg Volmac evenwel alsnog gelijk. Philidor's zege op Eindhoven uit de zesde ronde viel uiteindelijk minder royaal uit, dan de aan vankelijke 5-0 voorsprong had doen verwachten. Eindhoven kwam in de tweede sessie al te rug tot 5V2-2V2, waarna er nog twee hangpartijen uitgespeeld moesten worden. Menno Okkes VERTE NTIE) liyrl'lil-'i'h'A'li'hi'l'lÏM'lMill Maar er is ook een andere kant. Meer bewuste keuze. Meer over tuigde deelneming aan het ker- kewerk. Stijgende offervaardig heid bij de kern. Belangstelling voor geestelijke vorming en godsdienstige vragen. Een dui delijker behoefte om het geloof ook daadwerkelijk te beleven. Om kort te gaan: de omvang wordt kleiner, de inhoud sterker. De commissie heeft haar verslag toegestuurd aan de synode, die in de tweede helft van deze week in Doorn (Hydepark) bijeen komt. Het verslag is een agenda punt voor deze synodevergade ring. De kerkvisitatoren vervallen niet in de fout van velen om alleen maar klaagzangen aan te heffen over de afbrokkeling van bepaal de kerkelijke vormen. In de regel is aan die afbrokkeling een in nerlijke uitholling voorafgegaan, zegt het verslag. Bovendien zou men eens moeten proberen, door al dat uiterlijke heen te kijken. Dan valt er soms iets van een doorwerking van het evangelie te ontdekken. Vruchten van de Geest. Die Geest laat zich nu een maal niet in onze traditionele vormen inkapselen. De spanning in de kerk rond vra gen over geloof en maatschappij wordt groter, zo hebben de visi tatoren gemerkt. Er zijn mensen die vanuit hun geloof tot bepaal de maatschappelijke standpun ten zijn gekomen en die zich er aan ergeren dat in andere delen van de kerk totaal tegenoverge stelde meningen worden gehul digd. Men wil graag met rust ge laten worden. Maar anderen mis kwam na vlijtig analyseren tot de conclusie dat verder spelen te gen Bosscher geen zin had: remi se. Peter Gelpke trachtte er nog het beste te maken tegen Van Mil, maar moest al spoedig het hopeloze van de strijd inzien: 0-1. De definitieve uitslag kwam daarmee op 6-4 voor Philidor. De Leidenaars namen ondertussen ook een 1-0 voorsprong op de ko mende opponent MEMO. Rinie Kuyf speelde vanwege zijn Ne derlandse kampioensstrijd voor uit tegen Bastiaannet. Het werd in Amsterdam een Drobleemloos LEEUWARDEN (ANP) - De strijd om het Nederlands schaakkam pioenschap blijft interessant door de gretigheid waarmee de deelnemers remise-wendingen uit de weg gaan. In de zesde ron de ging het gisteren weer hard toe. Timman versterkte zijn lei dende positie door met zwart van Ligterink te winnen. Het was een spitse aangelegenheid waarbij Timman op prachtige wijze een pion won met behoud van de be tere stand. Ligterink was zo on der de indruk, dat hij onmiddel lijk capituleerde, toen het tot hem doordrong, wat hem was overkomen. Timmanhleidt met 5 punten. Onaantastbaar is zijn positie echter niet, want Donner overtrof zich zelf met zwart en won in tweede zitting van Kuyf. Donners totaal van 4.5 pnt werd later op de avond ook nog behaald door John van der Wiel. Deze breidde D 2A: Animo 2-D.S.O. 1 11-5. D 2B. D.I.O.S. 1-Athene 3 10-5. D 3A: Westlandia 2-C.W.P 17-7 D 3B: E.H.C. 2-Duinoord 2 6-7; Schiplui den 2-V.E.L.O. 3 10-2. D 3C: E.D.H. 2-Duyv. W. Hermes 3 8-17; Animo 5-Duyv. W. Hellas 3 9-21. D 4A: D.S.O. 2-E.H.C. 3 18-8; Rijnsoever 1-Rijnstreek 1 3-7. D 4B: D.I O.S. 2-H.E.C. 2 6-4; A.H.C.'28 3-H.M.S.H. 2 15-3. D 4C: Animo 6-Hercules 4 6-4; Duinoord 3-Westlandia 3 5-6. D 4D: D.S.O. 3-P1. Foreholte 4 9-9. D 4E: Kwiek Sport 4-C.W.P. 4 10-3. H 1: Duyv. W. Hermes 2-Kwiek Sport 1 12-12; D.S.O 1-Wings 1 14-19. vdV. Quintus 2-C.W.P. 1 15-13; Westlandia 1- Hercules 1 15-18. (Van onze redactie geestelijk leven) sen juist de echte belangstelling voor maatschappij en samenle ving bij vele kerkleden en heb ben zich mede om die reden te leurgesteld afgewend. De commissieleden (visitatoren) vermoeden, dat de zuigkracht van het "moderne levensgevoel" binnen de kerk steeds sterker wordt. Men houdt zich de wezen lijke vragen bij voorbaat van het lijf. Daardoor verliest de kerk "zonder meer aan de wereld", hetzij naar links, hetzij naar rechts. Ja-woord De bewustheid bij doop en avondmaal wordt dieper. Over wogen zou moeten worden, het ja-woord van doopouders te zien als het afleggen van openbare ge loofsbelijdenis. Overigens die nen kerkeraden zich wel te be zinnen op het pastoraat na de doop. De betekenis van de gezinscommu nie - ook kinderen aan het avondmaal is volgens de visi tatoren nog niet goed doordacht. De gezinscommunie heeft gevol gen voor de bestaande samen hang tussen openbare belijdenis en avondmaalsdeelneming. Een nieuwe bezinning op de bijbelse, theologische, praktische en ker- kordelijke kanten van deze zaak zou kunnen leiden tot een ontkop peling van belijdenis en avond maal. De kerkelijke situatie in de grote steden noemen de visitatoren ronduit "verontrustend": veel te veel pastorale eenheden per wijkgemeente, uittocht van ge avondje voor de Boskoper, want Kuyf rolde zijn tegenstander in 20 zetten kansloos op. Teamlei der Joop Riket maakt zich dan ook weinig zorgen: "MEMO moeten we makkelijk kunnen hebben, zeker nu we al op 1-0 staan. Het zou me niets verbazen als deze ploeg, ondanks de al ver zamelde vijf punten, alsnog in degradatienood komt." Theo Pi ket maakt zaterdags, als invaller voor Piet Bakker, zijn rentree in het eerste. LSG trekt vol goede moed naar Bussum. Dankzij de winst op in tweede zitting tegen Hartoch een klein voordeel zodanig uit, waarna hij bij de tweede tijdcon- trole een kansrijk toren eindspel in winst omzette. Er kwamen in totaal vier zeges van zwartspelers op de score-borden. Grootmeester Ree, die tot dus verre beneden zijn kunnen was gebleven, won van Van der Ster ren in een Franse partij, die door laatstgenoemde over het alge meen weinig geheimen bevat. De ontmoeting Böhm-Grooten was aanvankelijk een theoretische aangelegenheid, maar toen wit de strategische richtlijnen ge weld aan deed, kwamen er kan sen voor zwart, die deze goed be nutte. De enige succesvolle witspeler van de zesde ronde was Boersma. Te gen Van der Vliet speelde hij fraai op een koningsaanval, die hij met een promotie-offercom binatie bekroonde. H 2A: H.E.C. l-H.V.V/70 1 18-18, Rijns oever 1-vdV. Quintus 3 16-26; Duyv. W. Hellas 3-Hercules 2 24-11 H 3B. H.V.S. 1-Olga Saturnus 3 35-7; Athene 1-E.D.H. 2 10-17 H 3C: Kwiek Sport 2-H E C 3 22-26. E.D.H. 3-D.S.O. 2 17-17 H 3D: H.E.C. 4-vdV. Quintus 5 19-16; A.H.C28 3-Westlandia 3 19-7. H 4A C.W.P. 2-V.E.L.O 2 7-9 H 4B: vdV. Quintus 6-D.I.O.S. 2 14-29; Westlandia 4-V.E.L.O. 3 26-11. H 4C: Schipluiden 2-Animo 4 8-21; PI. Foreholte 2-vdV. Quintus 7 39-7. DJ 1: Northa 1-Verburch 1 8-7. DJ 2B: Warmunda 1-V.E.L.O. 2 7-7. DJ 3A. H.E.C. 1-H V.V.'70 1 7-7; Schip luiden 1-Egac Ondo 1 16-9. DJ 3B Hercules 2-V.E.L.O. 3 8-9 DJ 3C: Rijnstreek 1-M S.V. 1 11-11: H.V.S. l-Olympia'72 2 5-18. DJ 3D: D l O S. 2-E.D.H 2 4-8; Schiplui den 2-vdV. Quintus 2 11-4. DJ 4A: Athene 2-Wings 2 5-6. HJ 1: E.D.H. 1-Olga Saturnus 1 9-21. HJ 2: Duyv. W. Hellas 2-Rijnsoever 1 18- 10 HJ 3: Rijnstreek 1-Westlandia 1 19-14; E.H.C. 1-vdV. Quintus 1 13-11. meenteleden naar randgemeen ten, met alle financiële gevolgen van dien, onderbezette kerkera den, teruglopende kerkgang, on gunstige leeftijdsopbouw, pro blemen rond gastarbeiders en immigranten. De van kerk en evangelie ver vreemde mens is moeilijk te be naderen, uitzonderingen daarge laten. Daar komt nog bij, dat men binnen de kerk niet gelijk denkt over evangelisatie en apostolaat. "Eén "Hing is duide lijk: als evangelisatie of aposto laat een zaak van enkele goedwil- lenden blijft, als de gemeente zelf zich niet gedraagt als zen dingsgemeente, dan blijft het een bloedarme zaak". Kardinaal Willebrands, voorzit ter van de Nederlandse bis schoppenconferentie. heeft per brief een groot aantal instanties en personen uitgenodigd om deel te nemen aan een brede raadpleging over kernbewape ning. De bisschoppen vinden het van het grootste belang, zo staat in de brief, dat er op zo groot mo gelijke schaal in de katholieke gemeenschap over dit vraagstuk gediscussieerd gaat worden. "Wij zullen ons in onze taak zeer gesteund voelen als velen mee denken, meespreken en ook meebidden om tot een helder oordeel te komen". De interkerkelijke Wereldge bedsdag wordt dit jaar gehouden op vrijdag 6 maart. Overal in stad en land zijn er korte oecumeni sche gebedssamenkomsten. In diaanse vrouwen in de Verenig de Staten hebben deze keer de MEMO rolden de eerste punten binnen. Met de slogan "als er een schaap over de dam is volgen er meer" ziet de ploeg nieuwe suc cessen in het verschiet liggen. BSG zal wel geklopt moeten worden, anders lijkt het hoofd klassedoek voor LSG definitief gevallen. Ook LSG treedt met één invaller aan. Hans Wichers gaf aan teamleider Nico Bosman te kenrten dat hij zich wegens vormverlies liever niet opgesteld zag. Als vervanger van Wichers neemt Arno Egberts achter het bord plaats. Egberts dankt deze verkiezing aan ziin goede spel tii- Dc stand is nu: 1. Timman 5 pnt; 2/3. Donner en Van der Wiel 4'/2 pnt; 4. Boersma 4 pnt; 5. Langeweg 3'/2 pnt; 6. t/m 8. Ree, Van der Vliet en Ligte rink 3 pnt; 9/10. Kuyf en Stehou- wer 2'/2 pnt; 11/12. Hartoch en Grooten 2 pnt; 13. Böhm IV2 pnt; 14. Van der Sterren 1 pnt. Het verloop van de partij tussen Ligte rink (wit) en Timman (zwart) was: Ligterink (wit). Timman (zwart): 1. d2-d4. Pg8-f6; 2. c2-c4, g7-g6; 3. Pbl- c3, d7-d5; 4. Pgl-f3, Lf8-g7, 5. c4xd5, Pf6xd5; 6. e2-e4, Pd5xc3; 7. b2xc3, c7- c5; 8. Tal-bl, 0-0, 9. Lfl-e2, d8-a5; 10 Ddl-d2. b7-b6, 11. 0-0. Lc8-a6; 12. Le2- xa6. Pb8xa6, 13. Dd2-e2, e7-e6; 14 Lcl-f4, Tf8-d8; 15. Tfl-dl, Da5-a4; 16 Lf4-g5, Td8-e8; 17. De2-d2. Ta8-c8; 18. Dd2-f4, c5xd4; 19. c3xd4. Tc8-c2; 20. Tdl-cl. Pa6-b4; 21. Tclxc2, Pb4xc2. 22. Lg5-f6, Pc2xd4; 23. Lf6xd4 (indien 23 Pd4 dan 23. e5). Lg7xd4; 24 Pf3xd4, Da4xd4; 25. g2-g3, Te8-c8; 26. Df4-f3, Tc8-c2. Wit geeft op. IJshockeyzege Amsterdam AMSTERDAM (ANP) - Amster dam eindigt in de ijshockey play offs waarschijnlijk als derde. In de eerste wedstrijd om de derde en vierde plaats wonnen de Am sterdammers gisteravond op ei gen terrein met 16-1 van Nijme gen. De periodestanden: 4-0, 9-1, 3-0. De wedstrijd was de eerste van een serie van drie of vijf. Als Amster dam ook de komende twee wed strijden wint, is de club derde, zoniet dan moet een vierde of eventueel vijfde wedstrijd wor den gespeeld. Ds. A. W. Kranenburg te Hooge- veen is voorzitter van het "college van visitatoren-generaal" (een soort commissie van toezicht en ad vies). De visitatoren vragen zich nog af, welke mensen door het werk van de Bond voor Inwendige Zen- liturgie samengesteld. Door mid del van bijbelteksten, gedichten en uitspraken van Indiaanse lei ders tonen deze vrouwen zich be zorgd over "het misbruiken van Gods schepping". Het thema van de komende Wereldgebedsdag is dan ook: "De aarde is des He- Voor de bijeenkomsten in onze ei gen regio verwijzen wij naar het plaatselijke nieuws. dens het Noteboom-toernooi en een verdienstelijke score in het tweede tiental. LSG 1 topscorer Dirk Sikkel ruikt kansen: "Het zal een spannende pot worden, waarbij we maar moeten hopen dat de balans voor een tweede maal net in ons voordeel door slaat. Meer dan een 4,/2-5,/2 winst zie ik er overigens niet inzitten. Zelf zal ik, voor de zevende maal met zwart spelend, onbevangen op winst spelen, want ik aas op een meesterresultaat. Juist tegen een team als BSG moet ik tot scoren komen." In de tweede klasse C lijken de kaarten geschud. Philidor 2 ver gooide door de onverwachte ne derlaag tegen Moerwijk de laat ste kampioenskansen. Voorscho ten kan na de winst op LSG 2 weinig meer gebeuren. Het tref fen tussen beide LSB-teams wordt dan ook een pure prestige aangelegenheid. LSG 2 loopt klap na klap op. Het bezoek aan Middelburg lijkt een goede gele genheid om iets aan de nederla- genreeks te veranderen. Met twee punten staat Middelburg er immers weinig florissanter voor. Meer dan een gevecht om het hekkesluiterschap zal dit treffen niet zijn, want ook bij winst lijkt degradatie voor de LSG-reserves onvermijdelijk. Ook Middelburg schiet met een overwinning wei nig op want de ploeg zal nog meer punten moeten scoren, iets dat gezien het slotprogramma niet waarschijnlijk lijkt. ding die is geënt op de Gere formeerde Bond in de Hervorm de Kerk - wel worden bereikt. "Het zou misschien de moeite lo nen. die resultaten eens te onder zoeken". Onaantastbaar Oecumenische contacten zijn vaak nog te veel afhankelijk van de plaatselijke voorgangers. Het moet echter een zaak van plaat selijke gemeenten en kerken worden, vindt de commissie. Ba sisgroepen, kritische gemeenten, oecumenische gemeenten, zij moeten in hun eigen aard wor den erkend. "Hun moet ruimte worden gegund voor een geloofs beleving in gehoorzaamheid aan de opdracht van het evangelie". In het algemeen is de predikant nog te veel een dominerende fi guur. Voorzitter van de kerke- raad kan ook een ander zijn. Dan kan de predikant tijd vrij maken voor andere dingen. Kerkeraden en gemeenteleden zijn ook mee verantwoordelijk voor de cate- Op 21 maart om 10 uur houdt de vereniging "De Christenvrouw" - een recente afscheiding van de Nederlandse Christenvrouwen bond - haar eerste landelijke "opbouw- en toerustingsdag" in de Grachtkerk aan de Lieve Vrouwenstraat te Amersfoort. "Alle christenvrouwen die het gezag van de Bijbel als het Woord van God nog willen er kennen. ook in deze tijd, zijn van c'nese en voor de zorg aan de ou dere jeugd (20 tot 35 jaar), die nogal de neiging vertoont om af te haken. De visitatoren doen ook een uit spraak over de "bijna onaantast bare rechtspositie" van de predi kant. Die positie kan een onge naakbare en zelfhandhavende opstelling van de predikant in de hand werken. Er moet, volgens hen. een rechtspositie komen waarin de verantwoordelijkheid van de predikant voor de voort gang van het werk in de gemeen te nadrukkelijk is ingebouwd. Als een dominee de basis hiervan ondermijnt, zal hij de gevolgen van zijn opstelling moeten dra gen. Richtingen Over de verhouding tussen de verschillende richtingen (moda liteiten) in de Hervormde Kerk maken de visitatoren zich zor gen. Vaak ontbreekt ieder con tact. Men doet alsof men niet tot dezelfde kerk behoort. En er is nauwelijks perspectief. Theolo gische verschuivingen, vrouwe lijke ambtsdragers, oecumeni: harte welkom", staat in de aan kondiging. Dr. W. Aalders spreekt over "Man vrouw in een revolutionaire tijd", me vrouw B. Doornenbal-Boeijenga over "De godsdienstige opvoe ding van het kind". Hervormde Kerk: beroepen te Oostcrbierum-Wijnaldum (Fr.) kandidaat E. Bluemink Utrecht, te Kralingen W. R. van der Zee Den Haag. te Hengelo (Ov.) G. van Zeben Nieuw-Buinen, aan genomen naar Hoogezand-Sap- pemeer H. Stam (legerpredikant) aldaar; bedankt voor Woerden W van Gorssel Wijk (bij Heus- den). Gereformeerde Kerken: beroepen te Enkhuizen A. Zwaai Beekbergen. Wegens vermindering van man kracht en om financiële redenen hebben de Jezuïeten besloten, hun internaat in Zeist midden ASSEN (ANP) - Het Nederlands UEFA-elflal heeft gisteren in As sen met 5-1 gewonnen van Jong Luxemburg. De ruststand was 2- 1. Het was een wedstrijd voor de voorronden van het UEFA-toer- nooi. Als Nederland op 7 april de laatste wedstrijd in België tegen de Belgische UEFA's wint. plaatst het zich voor de eindron den van het UEFA-toernooi. die van 23 mei t/m 4 juni in West- Duitland worden gehouden. Het scoreverlop was: 18. Claude Hess 0-1, 20. Gaasbeek (AZ'67) uit een strafschop 1-1, 34. Fuhler (PEC) 2-1. 46. Kieft (Ajax) 3-1, 60. Gullit (Haarlem) uit een straf schop 4-1, 76. Kieft 5-1. De stand in de voorronden van het UE- FA-toernooi: België 3 3 0 0 6 10-2 Nederland 3 2 0 1 4 12-4 Luxemburg 4 0 0 4 0 2-18 Admira Wacker maakt zich enige zorgen of het voor de komende wedstrijden in de Oostenrijkse competitie nog wel een elftal op de been kan brengen. Vier spe lers zijn geschorst, omdat zij vier gele kaarten ten zien hebben ge kregen. Drie anderen hebben al drie waarschuwingen achter hun naam. 'Onze reputatie is niet erg hoog bij de scheidsrechters', be klaagde coach Felix Latzke zich: 'andere ploegen spelen minstens net zo ruw als wij, maar alleen onze spelers krijgen een gele kaart.' sche contacten en het samen-op- weg-zijn met gereformeerden, dat alles maakt de kloof tussen de Gereformeerde Bond, met zijn eigen kerkopvatting, en de anderen nog wijder. Visitatoren hebben onder meer tot taak. namens de synode het ge sprek tussen beide soorten plaat selijke gemeenten op gang te brengen. Zij vragen zich echter af, of zij er zó mee moeten door gaan, als dit geen enkel uitzicht biedt. Wel zijn hier en daar met een zekere regelmaat "modali- teitsgesprekken" aan de gang Dat vindt de commissie dan "hoopvol". Maar de kerkorde van 1951 heeft wat betreft de ver houding tussen de richtingen in de kerk duidelijk niét gebracht wat velen ervan verwachtten. Als men gelooft, dat wij allemaal maar een klein beetje van het evangelie hebben begrepen, zal de neiging om het eigen inzicht te verabsoluteren minder voor de hand liggen dan wanneer men meent, zelf dieper m de waarheid te zijn ingeleid dan de ander". volgend jaar op te heffen. Het werd in 1831 in Katwijk aan den Rijn opgericht. Na de oorlog ver huisde het van Gulpen naar het landgoed "De Breul" in Zeist In een deze week uitgekomen stuk van de Romeinse congrega tie voor de geloofsleer wordt ge zegd, dat rooms-kuthoilieken die lid worden van de Vrijmetselarij daarmee automatisch zijn uitge sloten van de sacramenten (ex communicatie). Een brief uit 1974, waarin werd erkend dat men niet langer iedere vrijmetse laarsvereniging zomaar onder excommunicatie kan stellen en dat de bisschoppenconferenties dit moeten beoordelen, bleek misverstand te hebben gegeven. Om aan alle onjuiste conclusies een eind te maken, wijst de Ro meinse instantie erop. dat de ker kelijke regels nog volledig gel den Teruggang in kerkbezoek. Daling van het aantal dopelingen en belijdeniscatechisanten. Minder waardering voor de kerk als instituut. Verwarring, onzekerheid, onderlinge verdeeldheid, financiële zorgen. Het "college van visitatoren-generaal" een soort commissie van toezicht en advies op landelijk niveau van de Nederlandse Hervormde Kerk windt er in zijn pas versche nen overzicht van het kerkelijke en geestelijke leven in eigen kerk geen doekjes om. Deze negatieve ontwikkelingen vallen eenvoudig niet te ontkennen. Donner overtreft zichzelf op NK

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15