Ipswich behoudt toppositie RCL moet Vitesse Delft gelijkspel toestaan DETOOqrVH Strijdlust van Ter Leede nog beloond: 2-2 Doelman Hoek praat Knobel naar Volendam Quick Boys verslaat Lyra in oefenduel Van der Ham van Docos naar LDWS SPORT MAANDAG 2 MAART 1981 DELFT - Het kan nu eenmaal niet altijd feest zijn. Met die gedachte en een puntendeling op zak nam RCL zaterdagmiddag al snel ge noegen. In de uitbeurt bij Vitesse Delft wisten de pupillen van Theo de Waard uiteindelijk niet aan de door henzelf gewekte ver wachtingen te beantwoorden. Het was niet meer dan terecht dat de Delftenaren na een 0-2 achterstand bij rust toch nog een puntendeling uit het vuur sleep ten: 2-2. RCL realiseerde zich dat terdege. Wat niet wil zeggen dat de Leider- dorpse Racing het spelletje niet goed speelde. Het uitvoerings plan kwam onder barbaarse om standigheden op de Delftse pool- vlakte evenwel niet tot zijn recht. Achteraf bezien toch pijnlijk dat de roodwittcn Jiet initiatief na de rust zo nadrukkelijk aan Vitesse lieten. Tot aan dat moment had RCL aangetoond de aanval niet te schromen en waar mogelijk de jacht op het openingsdoelpunt te willen blijven uitvoeren. Niet zonder resultaat, want kort voor het rustsignaal werd Vitesse vooralsnog alle illusies ontno men (0—2). Na de 'countersucces- sen' tegen RBB en RVVH. uit- monsterend in twee opvallende zeges, was het niet onverklaar baar dat RCL, zeer bewust overi gens, opnieuw naar dat wapen greep. Een weinig doelmatig wa pen, naar later zou blijken. De bijna onophoudelijke natte sneeuw- en hagelval en de zorg wekkende conditie van de 'gras mat' maakten snel en gericht uit verdedigen schier onmogelijk. Het plaatsen van een uitgekien de tegenstoot kwam dan ook niet aan de orde. Alleen het onder controle brengen én houden van de bal, was al onbegonnen werk. Doelman Bram Brandt kan er over meepraten. Maar, oordeelde scheidsrechter Thuys, er zou gevoetbald wor den. De twee ploegen slaagden er zo waar in het publiek een interes santé en vooral vermakelijke toning voor te schotelen. Vites se-RCL boeide, de lange behou dende openingsfase uitgezon derd, tot het laatste fluitsignaal Werkelijk niets was voorspel baar. Door missers, ballen die door éénmaal op te stuiteren ex tra vaart meekregen, glijpartijen en wat al niet meer kreeg het op treden een alleszins aardig ka rakter. Vraag was wie er over eind zou blijven. Bram Brandt had het herhaaldelijk erg moe- lijk. Een schot van Chris Simons, van buiten het doelgebied afge vuurd, kwam weliswaar recht op de goalie af, maar leverde heel wat problemen op. Een inzet van Peter van der Meer draaide zelfs door zijn armen heen en zou een treffer hebben opgeleverd als Thuys niet wegens vermeend buitenspel had afgefloten. Dirk der Bijl benutte i Dick v.d. Bijl: overlingsqoal. half uur spelen zijn enige kans. Doelrijpe mogelijkheden waren uiterst spaarzaam, verwarrende taferelen rond de zestien meter- lijn des te meer. Toen de leren kogel vanuit zo'n situatie kort voor de slof van de RCL-aan- voerder opstuitte, mikte hii de bal nauwgezet over de ver voor zijn doelstaande Paul Oortwijn heen: 0—1. Ook daarna liet RCL zich niet verleiden om te specu leren op de capaciteiten van het verdedigingstrio Ab Braat, Ha- neveld en Brandt. De slag op het steeds zwarter kleurende mid denveld hield RCL, met Peter Pi ket in de eerste helft voor Thijs Bruna, eenvoudig vol, rustig wachtend op de volgende misser in de Delftse achterhoede. Die kwam twee minuten voor rust. Pierre van Gemerden wierp zich na een dieptepass van Van der Bijl op als stoorzender, het Delft se verdedigingsblok zag geen uitweg waarop Eric van Doese laar de niet te missen kans werd geboden. Hij maakte zijn uitver kiezing ten koste van de herstel de Sito Schalkers waar: 0-2. En op het moment dat de nood aan de man kwam, was kon RCL toch weer volledig op sluitpost Brandt rekenen. Nog voor het rustsignaal keerde hij met de In de resterende drie kwartier kreeg RCL welgeteld twee moge lijkheden om de marge uit te bouwen. In de counter wel te verstaan, want het was meer re gel dan uitzondering dat alle veldspelers (met uitzondering van Oortwijn) op 'Leiderdorps grondgebied' vertoefden, van wie het merendeel in de onmid- delijke nabijheid van Bram Brandt. Na een kwartier spelen kwam Van Gemerden centime ters tekort om een mislukte te rugspeelbal van Pieter Greida- nus doeltreffend te verlengen. En Van Doeselaar (bij een 1-2 stand inmiddels) lobde te vroeg en te onzuiver van afstand, nadat Marius van der Wild falikant over de bal had heengetrapt. Verder was het alles Vitesse Delft dat de klok sloeg. Alle ballen werden hoog ingebracht waar door Simons zijn lengte-over- wicht in de strijd kon gooien. Hij kopte na vijfentwintig minuten de bal voor de graaiende handen van Brandt in. Scheidsrechter Thuys wees al naar het midden toen Ab Braat een laatste red dingspoging zag mislukken. De bal was de lijn gepasseerd: 1—2. RCL kwam nog zwaarder in de verdrukking. Vitesse hield zich veel makkelijker staande, deed ook betere dingen met de bal. In valler Ronald Vermeulen prikte veel goed bespeelbare ballen in de spelersmassa. Toen hijzelf in staat werd gesteld om, na een mislukte verre trap van Hans Braat en een foutief dichtgeklap te buitenspelval, 2-2 te verzor gen faalde hij niet. Het ene winst punt hield RCL dankzij Ab Braat vast. Vier minuten voor het ein de was hij wel op tijd aanwezig om een indraaiende corner van Peter van der Meer van de doel lijn te koppen. GERARD HAVERKAMP DE LIER - De Katwijkse zaterda geersteklasser Quick Boys heeft zaterdagmiddag in De Lier geoe fend tegen de plaatselijke twee deklasser Lyra. Onder abomina bele weersomstandigheden stoomden de voetballers van scheidende trainer Arie Lagen dijk naar een gemakkelijke 1-5 overwinning op. Al voorzet van Kees van Rooyen te kende Martin van der Plas de openingstreffer aan, waarna Kees Zuyderduyn de 0-2 ver zorgde. Na de doelwisseling nam Quick Boys definitief afstand van de tegenvallende thuisclub. Hans van Duyn nam de 0-3 voor zijn rekening, waarna Kees van Rooyen (eenmaal uit een straf schop) zich eveneens trefzeker toonde. De Westlanders wisten slechts een keer tegen te scoren. In Engelse league LONDEN - Aan de kop van de ranglijst van de Engelse eerste divisie is zaterdag hoegenaamd niets veranderd. Het leidende Ipswich Town won de uitwedstrijd tegen Coventry City opvallend gemakkelijk met 4-0 en be hield de voorsprong van twee punten op Aston Villa dat bij Wolverhampton aan één doelpunt voldoende had voor de zege. Liverpool bleef op grote afstand als derde volgen door op eigen veld Southampton met 2-0 te verslaan. In de beginfase van het duel met Coventry leek Ipswich even een moeilijke wedstrijd tegemoet te gaan toen de thuisclub scoorde. De treffer werd echter afgekeurd en Coventry kreeg daarna geen enkele kans meer. Voor de rust gaf Alan Brazil Ipswich de lei ding en na de pauze volgden er nog treffers van Gates (na goed werk van Thijssen), McCall en verdediger Osman. Aston Villa bleef op Molincux in de modder overeind tegen de Wolves. Lange tjd dacht de thuis club een punt over te houden aan het treffen. Juist nadat de Schot- Detroit nieuwe Diplomats NEW YORK (ANP) - In het nieu we seizoen van de Noordameri- kaanse profliga zal opnieuw een ploeg in Washington spelen. Na dat de "oude" Washington Diplo mats, waarvoor onder andere Jo- han Cruijff heeft gespeeld, in no vember werd opgeheven, zal de Detroit Express naar Washing ton verhuizen. De Bond is ak koord gegaan met de verhuizing. Detroit zal in handen van dezelf de eigenaar blijven, zal het zelfde programma aanhouden dat voor Detroit was vastgesteld en zal voor de competitie, die op 28 maart begint, de naam van de Di plomats overnemen. se international van de Wolves Andy Gray voor een leeg doel over had geschoten scoorde Pe ter White acht minuten voor het einde met het hoofd uit een hoekschop voor Aston Villa. Kevin Keegan kreeg met het be zoekende Southampton een warm applaus bij zijn entree in het stadion van zijn oude club Li verpool. Verder ging de gastvrij heid niet. Al na dertien minuten nam Liverpool de leiding door Ray Kennedy. Een kwartier na de pauze maakte McDermott aan alle illusies van Southampton een einde. Onderaan is het lot van Crystal Pa lace bijna bezegeld. De ploeg verloor thuis met 2—3 van Ever- ton en heeft nu zes punten ach terstand op Leicester City, dat overigens knap gelijk speelde te gen Nottingham Forest: 1-1. Voor Leicester is er ook zonder Johan Cruijff, die de afgelopen week koos voor Levante, nog hoop, want Norwich City en Brighton zijn nog binnen bereik. Norwich won het duel met Brighton met 3-1 en staat één punt voor op Leicester City en één punt achter op Brighton. Bundesliga Na 2-0 achterstand bij DOSC gen, Fortuna Düsseldorf en. Bayer Leverkusen (21 gespeeld). FC Nürnberg is twaalfde van de achttien clubs met achttien pun ten uit 22 duels. Hamburger SV en Bayern München delen de eerste plaats met 34 punten uit 22 wedstrijden. Beker Met Hertha BSC en Eintracht Braunschweig hebben twee clubs uit de tweede iga de halve finales van het toernooi om de Westduitse beker bereikt. Her tha, dat kans maakt terug te ke ren in de Bundesliga, won op ei gen veld met 2-1 van bekerhou der Fortuna Düsseldorf. Ein tracht BRAUNSCHWEIG SCHAKELDE IN EEN SENSA TIONELE WEDSTRIJD Ham burger SV uit. Na negentig mi nuten was de stand 2-2. In de verlenging sloeg Eintracht toe: 4-3. De andere finalisten zijn: FC Kaiserslautern (3-1 tegen Borussia Mönchengladbach) en Eintracht Frankfurt, dat met 2-1 won van VFB Stuttgart. Op 4 april speelt Eintracht thuis tegen Hertha BSC en ontmoet FC Kai serslautern op eigen veld Ein tracht Braunschweig. De finale staat voor 2 mei op het program ma. Er kwamen in totaal 125.000 toeschouwers op de vier wed strijden af. België Voor de Bundesliga werd zaterdag één inhaalwedstrijd gespeeld. In Neurenberg verloor FC Nürn berg met 1-2 van 1860 München. Bij de rust was de stand 0-1. Het was de tweede overwinning op vreemd terrein voor 1860 Mün chen in dit seizoen. De club is nu op twee na laatste op de ranglijst met 17 punten uit 22 wedstrij den, evenveel als Baver Ürdin- In de Belgische competitie heeft koploper Anderlecht de voor sprong op nummer twee Beve- ren vergroot tot acht punten. De Brusselaars wonnen zelf thuis van Cerkel rugge (2-1), terwijl achtervolger Beveren uit bij AA Gent een 1—0 nederlaag leed. De ploeg was overigens verzwakt door de afwezigheid van vier ba sisspelers, onder wie Pfaff. De doelman van het Belgische na tionale elftal is door de voetbal bond voorlopig geschorst. Hij wordt er van beschuldigd na de bekerwedstrijd tegen Lokeren, vorige week, een grensrechter in Momentopname uit het Engelse eerste divisie-duel Arsenal-Midd lesbrough. Frank Stapelton van Arsenal (midden) belaagt doelman Jim Pratt. De actie zou geen treffer opleveren. Overigens eindigdehhet treffen in een 2-2 gelijkspel. de gang naar de kleedkamers een kniestoot te hebben toegebracht. Lokeren, woensdag in Alkmaar te genstander van AZ'67 in de strijd om de UEFA-beker, gaf tegen RWD Molenbeek een voor sprong van 4-1 bijna prijs. Aan het einde van de eerste helft stond het in Lokeren 4—3. Het team van interim-coach Jan Bos kamp kwam echter niet verder. Integendeel, Lokeren maakte er in de tweede helft nog 5—3 van. Mommens, Larsen (2) en Lu- banski (2) waren de doelpunten makers van AZ's komende oppo nent. Tahamata bracht Standard Luik na een achterstand van 0—2 tegen Antwerp nog terug naar 2—1. Drie doelpunten van de Ant werpse Hongaar Fazekas zorg den daarna echter alsnog voor el lende bij Standard: 5—1. Club Brugge had thuis tegen Lier- se erg veel kansen nodig om een 3-1 eindstand te verwezenlijken. Het Brugse publiek bezorgde de spitsspeler Ceulemans van de thuisclub een fluitconcert aange zien hij niet één van de vele kan sen wist te benutten. Beerschot haalde beide punten weg bij Club Luik, dat met dit verlies een succesvolle periode van tien wedstrijden afsloot. De club van bondscoach Rijvers, Beringen, deelde de punten met Kortrijk. Waterschei en Winter- slag gaan morgen pas spelen. Hun duel ging zondag niet door. Regen had het terrein onbespeel baar gemaakt. Utrecht voorkomt prestige-verlies TILBURG - Slechts met grote moeite heeft FC Utrecht in Tilburg prestigeverlies weten te voorkomen. Pas veertien minuten voor het einde kreeg het Willem II op de knieën met een niet meer verwacht doelpunt van Gerard van der Lem. De Utrechters namen daarmee tevens revanche voor de twee nederlagen, die men eerder dit seizoen (voor beker en competitie) al van Willem II te slikken had ge kregen. DEN DOLDER - De inhaalrace die tweedeklasser Ter Leede za terdag inzette tijdens het duel met DOSC, slaagde boven ver wachting. Halverwege de twee de helft was de Sassenheimse formatie op een 2-0 achterstand gezet, zodat een nederlaag bijna niet meer te vermijden leek. Ter Leede toonde echter karakter en knokte met een geweldige in zet verder voor een goed resul taat. Deze positieve instelling bracht de Spaan-equipe succes. Via doelpunten van Jan van Harskamp en Frits Hoekstra be reikte Ter Leede alsnog een 2-2 gelijkspel. Overigens had het niet veel ge scheeld of de wedstrijd van Ter Leede had geen doorgang gevon den. In tegenstelling tot de mees te andere amateurwedstrijden begon men in Den Dolder al om twee uur te voetballen en op dat tijdstip verkeerde het DOSC- veld nog in redelijke staat: Als de aanvang een half uur later was geweest had scheidsrechter Keu ken de wedstrijd beslist afge keurd. De 22 voetballers waren namelijk maar net bezig toen re gen, al snel veranderend in een gestadig neervallende sneeuw, het veld in een soort "poolvlak- te" veranderde. Weliswaar ideale omstandigheden voor mensen die de skisport beoefenen; voor Ter Leede en DOSC was het alle maal bar en boos. Leidsman Keuken zag het na zo'n 25 minu ten spelen in de tweede helft niet meer zitten om door te gaan, maar na overleg met beide elftal len werd de wedstrijd toch uitge speeld. Ondanks de slechte omstandighe den en het moeilijk bespeelbare veld, ontwikkelde zich een span nende partij voetbal. Na vijf mi nuten nam DOSC de leiding. Aanvoerder Bert van de Deijssel liet een omhaal los die in eerste instantie werd gestopt door doel man Wim van Harskamp. De bal werd niet snel genoeg wegge werkt door de Ter Leede-verde- diging, zodat Van de Deijssel in de herkansing wel kon scoren: 1- 0. De bezoekers zochten de aan val en er ontstonden diverse kan sen voor Ter Leede om op gelijke hoogte te komen. Hans Bis- schops en Frits Hoekstra strand den echter op de uitstekend spe lende DOSC-keeper Herman Huiskamp. Na acht minuten in de tweede helft kreeg Ter Leede een prachtkans om de gelijkmaker te produce ren. Pieter van der Plas mocht, na een overtreding tegen Jan van Harskamp, een strafschop ne men die hij echter gestopt zag door Herman Huiskamp. In de 22ste minuut vergrootten de gastheren tegen de verhouding in hun voorsprong. Weer was het Bert v.d. Deijssel die Willem van Harskamp kansloos liet: 2-0. Een paar minuten later verkleinde Jan van Harskamp de Sassen heimse achterstand tot 2-1. Ter Leede gooide nu alles op de aan val, wat goalie Van Harskamp uitnodigde om ver voor z'n doel het Sassenheimse offensief te volgen. Bert v.d. Deijssel was dit niet ontgaan en tien minuten vpor tijd verraste hij Van Hars kamp met een uitgekiende boog- bal. Het harde veld betekende de redding voor Ter Leede, want de bal stuitte precies over'het Sas senheimse doel. Even later incas seerden de pupillen van trainer Spaan de beloning voor hun har de werken. Nico van der Fange bediende Frits Hoekstra die voor de verdiende gelijkmaker zorg de: 2-2. Noord wijk ingesneeuwd, SSS terug naar huis... LEIDEN - Siem van der Ham ver huist aan het einde van de com petitie van Docos naar stadge noot LDWS. De 31-jarige oefen- meester uit Voorschoten, die in het bezit is van een C-licentie, heeft drie jaar de zondag vier deklasser onder zijn hoede ge- had. Van der Ham. die ooit be taald voetb.1l speelde bij ADO, volgt bij de Lcidse tweedeklas ser Bekkering op. De huidige oe- fenmeester van LDWS heeft te kennen gegeven een punt te wil len zetten achter zijn trainers loopbaan. Kees Vermeulen, nu nog in dienst bij de afdelingsclub ZLC, zal aan het einde van dit seizoen trainer Jan Zoetemelk bij LFC opvol gen. De Leiderdorper tekende een contract van één jaar. Zoete- melk vertrekt naar Randstad Sport. De eerste wedstrijd in het kader van het Zilveren Molentoernooi, tussen Blauw Zwart en RCL, gaat morgenavond niet door. In verband met de gesteldheid van het LFC-terrein is gistermiddag al besloten deze ontmoeting te verplaatsen naar 31 maart. NOORDWIJK - Koning Winter fungeerde zaterdagmiddag als spelbreker bij de zaterdagont moeting Noordwijk-SSS. Bin nen korte tijd raakte het sport park Duinwetering 'inge sneeuwd', nadat de consul eer der het terrein nog had goedge keurd. De in korte tijd sterk ge wijzigde veldomstandigheden noopten scheidsrechter Roozen- daal een half uur voor de aan vang van dc confrontatie tot een verstandig besluit. Hij achtte voetballen terecht onmogelijk. "In principe had ik graag laten spelen", aldus Roozcndaal, "maar ik kon de lijnen niet meer Het inmiddels gearriveerde SSS moest onverrichter zake de thuisreis naar Klaaswaal aan vaarden, terwijl Noordwijk-trai- ner Piet Buter zijn voetballers een lichte training liet afwerken. VOLENDAM (GPD) - George Knobel wordt de nieuwe oefenmeester van eerste-divisieclub Volendam. Nadat hij eerder een aanbieding van het bestuur van de Noordhollandse vereniging had afgeslagen, keerde de Roosendaalse oefenmeester alsnog op zijn schreden terug. Dat gebeur de donderdagmiddag nadat hij door Volendam-doelman Frans Hoek was opgebeld. Dat ene telefoontje was voor de Brabander voldoende om afgelopen zaterdag in Vianen zijn handtekening te zetten onder een njarig contract. „Het telefoontje van doelman Frans Hoek zorgde voor een nieuwe ope ning", aldus George Knobel. De Brabantse oefenmeester had vier da gen nagedacht over het aanbod dat het bestuur van Volendam hem een week eerder had gedaan. De aanbieding van Volendamse kant kwam, nadat Bert Jacobs het Volendamse bestuur duidelijk had gemaakt, dat hij de voorkeur gaf aan het grote geld in Belgi boven het avontuur in Volendam. Het grootste probleem van Volendam was dat Knobel op dat moment nog in Hongkong zat. „We moesten eerst op zijn terugkeer wachten alvorens tot een afspraak te kunnen komen", aldus Volendam-voorzit- ter Cees Bond. Het eerste gesprek kwam er, maar donderdagochtend liet Knobel het bestuur van Volendam weten dat hij in feite niet zo erg veel trek had om naar Volendam te komen. De reden was simpel de status van Volendam stond Knobel niet aan. Hij had die kleurloze eer ste divisie al eens eerder meegemaakt bij MVV: weinig toeschouwers, nauwelijk ambiance en vaak armetierige accommodaties. Nog geen half uur later ging George Knobel overstag. De 59-jarige Roo sendaler: „Van doelman Frans Hoek begreep ik dat er op de accommo datie niets viel aan te merken. Het belangrijkste was echter voor mij: welke mentaliteit schuilt er in de spelersgroep. Ook op dat punt heeft Hoek me duidelijk kunnen overtuigen. Volendam wil een professionele aanpak en de spelersgroep is super-eerzuchtig. Dat was voor mij de beslissing om naar Volendam te gaan". Knobel was de laatste twee jaar werkzaam in Indonesi, China en Hong kong, maar miste begin dit jaar als bondscoach van het nationale team van de Britse kroonkolonie de kwalificatie van de strijd om het wereld kampioenschap voetbal. Bij Volendam volgt hij oefenmeester Henk Ellens op.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10