Omwonenden: geen woningen voor bejaarden Forescate mag clubhuis niet gaan uitbreiden eids* agern Bewoners zien liever groen dan grijs "Stel reconstructie Ambachtsherenweg uit" JÜSjflK DEN HAAG-WASSENAAR - De bouw van ruim ne gentig woningen, waaron der ruim veertig voor be jaarden, aan de Wiegman- weg in Wassenaar is ruim een jaar uitgesteld. Dat komt doordat omwonen den bezwaar hebben te gen de bouw van de ge plande woningen daar. Dit maakte wethouder Van Dings tee gisteren bekend tijdens een zitting van een Arob-commissie van de provincie Zuid-Holland. De commissie boog zich gisteren over een bezwaarschrift van drie omwonenden van de Wiegman- weg in Wassenaar. Vanuit hun rijtjeshuizen aan onder meer de Van Zuylen van Nije- veltstraat in het villadorp zien sommige bewoners met angst en beven de geplande bouwactivi teiten van woningbouwvereni ging St. Willibrordus tegemoet. De vereniging wil er onder ande re bejaardenwoningen bouwen. „Er is daar voor een willekeurige combinatie van niet bij elkaar passende typen wooneenheden gekozen, die in het geheel niet passen tussen de omringende be bouwing", zo hield gisteren het drietal omwonenden van de Wiegmanweg de AROB-i „Er worden zeer verschillend ge aarde typen bewoners gehuis vest". Het drietal doelt daarbij op bejaarde mensen. „Die hebben totaal verschillende behoeften en leefpatronen". Daardoor zou het woonklimaat in deze „door gangshuizen" ver beneden de maat zijn. Volgens de drie reclamanten, die gisteren de provinciale commis sie vroegen de bouwvergunning in te intrekken, wordt de waarde van hun huizen ook aangetast door „onvolledige gezinnen, al leenstaanden en kleine huishou dens" die in de nieuwbouw te recht zouden komen. Wethouder Van Dingstee van Was senaar zei tijdens de zitting het van de drie positief te vinden dat zij geen bezwaar hebben tegen woningbouw op de betreffende bouwterreinen. Het gaat hen al leen om „de wijze waarop en de omstandigheden waaronder". En, zo zei hij, „daarover zijn we nu al zo'n twee en een half jaar aan het stoeien". In die periode heeft de gemeente een groot aantal bezwaren van omwonenden uit de wereld kun nen helpen. Slechts vijf mensen bleken uiteindelijk nog moeilijk heden met het plan te hebben. Wethouder Van Dingstee: „Toen Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland de argumenten van de vyf bezwaarmakers niet zwaar wegend genoeg achtten, en de verklaring van geen bezwaar af gaven, hadden wij goede hoop dat de bezwaarmakers zich bij die uitspraak zouden neerleggen, net zoals de andere omwonen den die al eerder hadden afge zien van het verder indienen van bezwaren". Drie omwonenden besluiten ech ter om, ondanks de volgens de gemeente vele tegemoetkomin gen, hun verzet niet op te geven. „Opnieuw een dreun op ons hoofd. En daarmee overdrijf ik niet", zei Van Dingstee gisteren tegen de commissie. „Langzamerhand maakt een ver slagenheid zich meester van zo wel de gemeente als de woning bouwvereniging St. Willibror dus, die het project moet uitvoe ren. Het gevoel overheerst dat de gemeente met de tegemoetko ming aan bezwaarmakers al ver der is gegaan dan in redelijkheid van haar mocht worden ver wacht". Wethouder Van Dingstee: „Op nieuw voeren ze het „algemeen belang" op. Als wethouder van een gemeente met ruim 1400 ge registreerde woningzoekenden en met nauwelijks nog bouwmo gelijkheden heb ik met stijgende verbazing kennisgenomen van de stelling dat dit project in het algemeen belang maar beter niet kan worden gebouwd". De voorzitter van de woningbouw vereniging Lammers ging aan het eind van de zitting ook nog in op het „algemeen belang" van de drie. Hij zei: „Ze zien liever groen dan grijs. Ze hebben liever geen oude mensen in de buurt. Maar de locatie waar het hier om gaat is uitstekend geschikt voor oudere mensen". WARMOND Warmondse bejaarden hebben gisteren hun kennis van zaken wat voedsel betreft kunnen uitbreiden. Zij werden hiertoe in de gelegenheid gesteld door scholieren van de lagere school "De Leerhoeve", die een musical opvoerden. De musical vormde de afsluiting van het schoolproject over voedsel en moet tevens gezien worden als een aanzet om het contact tussen de kinderen en de ouderen in de Warmondse gemeenschap te verbeteren. DONDERDAG 26 FEBRUAR DONDERDAG Leiden - Rapenburg 100, schrijf; Amnesty International, 20 uur.: f Evang. Luth. Kerk - Hooglands^ gracht 26, Koopavond-concert/ 3 de Ru fluit; Han Kapaan hobo;**» Jasperse orgel, 20.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstr film C'eravamo Tanto Amati t van de Italiaan Ettore Scola, i 22.15 L Welfare-lokaal Rode Kruis - LeidL 33, Voorschoten, tel. 0171J spreekuur voor invaliden, 19-2(f Architektenwinkel - Hooglandse f gracht 32, vrij advies, 19.30-21.3 Werklozen Advies Centrum - Brea|* 19, ma t/m vr van 10-12 uuB!, 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkkiel Dienstweigeren, van 20-21.30»®''; voorlichting en begeleiding d weigeren, tel. 140866. Stats jongerencentrum - Haarletf straat 73, disco vn 20-22.30 u|&j Leidse Werkgroep Homoseksual"* Caeciliastraat 18, open avond 't Spoortje - Bernhardkade 40, sj uur hulp- en adviesbureau WSW, 19-20.30 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, raads* dering, 20 uur. Zoeterwoude - gemeentehuis, raaif gadering, 20 uur. Warmond - gemeentehuis, ^aads^ dering, 20 uur. Wassenaar - gemeentehuis, c< financiën, 19.30 uur. Voorschoten - gemeentehuis, sie openbare werken, 20 uui APOTHEKEN voorschoten de Voorschotense hockeyvereniging Forescate moet voorlopig genoegen nemen met het huidige clubgebouw. Dat was de mening van de PvdA, de VVD, het CDA en D'66 gisteravond in de Voorschotense raadscommissie vergadering voor welzijn en onder wijs. De raadsleden namen daar mee afstand van de plannen van B en W die wel bereid waren Foresca te met een uitbreiding te helpen. In de commissievergadering werd er nog eens op gewezen dat het kunstgrasveld voor de club 1 mil- Nieuwbouw in Kerkehout WASSENAAR - In de Wassenaar- se wijk Kerkehout zullen bin nenkort nog enkele tientallen kleine woningen kunnen worden gebouwd. Deze woningen zou den in de goedkope sector vallen en bestemd zijn voor een ge mengde bevolking van bejaar den en andere kleine huishou dens. Wethouder Van der Klaauw kwam verder met de suggestie om een nieuw buurthuis te bouwen. Dat kost wel een Daar woningen, joen gulden heeft gekost en men was dan ook niet bereid om het door dit veld meer gebruikte club huis te gaan vergroten. Wel kan de sportvereniging SVLV een finan ciële bijdrage verwachten voor de bouw van een eenvoudig clubhuis bij het nieuw aan te leggen speel veld. Nu Gedeputeerde Staten (het da gelijks bestuur van de provincie) de aanleg van volkstuinen heeft goedgekeurd op het tracé van Rijksweg 11, kan de Volkstuinver eniging starten met de bouw van een nieuw clubgebouw. De plan- nen voor de eventuele aanleg van een golfbaan moeten volgens de commissie worden geschrapt uit het beleidsplan. De opmerkingen dat de golfsport in opkomst is en nuttig om de bewegingsarmoe te gen te gaan, wekt verwachtingen, welke nimmer waar gemaakt kun nen worden, zo werd gesteld. Voor schoten heeft geen ruimte voor de aanleg van een golfbaan. Voor voorzieningen in de sportieve recreatie is een bedrag uitgetrok ken van 50.000 gulden. WD en CDA willen dat bedrag drastisch verlagen. Dat kan indien niet wordt overgegaan tot het plaatsen van nieuwe sportieve voorzienin gen in de wijken, maar wordt ge tracht de mensen gebruik te laten Micropolis De PvdA mist een accommodatie plan en naar aanleiding van die op merking ontstond in de commissie een discussie over het zogenaamde micropolisplan (een combinatie van recreatiegelegenheden en wo ningen) dat een aantal jaren gele den ontworpen werd door de Ste- vingroep. Volgens wethouder Mar- selis kan dat plan wel worden ver geten. De Stevingroep heeft de laatste maanden geen kontakt meer met de gemeente gezocht. Het micropolisplan was voor de ge meente acceptabel op het moment dat in het plan een zwembad en een theater opgenomen was. Thans is van het hele plan nog over de bouw van woningen en winkels. Gezien de huidige markt is dat plan niet meer te realiseren, terwijl ook het nut van het totale plan niet meer aanwezig is. Zeer spoedig zullen burgemeester en wethouders de commissie ad vies vragen over de aanpak van di verse accommodaties. De gemeen terad moet echter niet verwachten dat er een bijgestelde accommoda tienota komt. Het geheel wordt toegespitst op het cultureel cen trum-als. start Mensheid, Rosmolen 13, tel. 12 apotheek Voorschoten, Leidsewe tel. 2525. [D aai WIJKVERPLEGING cl Leiden - Interkn. Middelweg 31 ten noorden van de Rijn: 134604, tejfaf »rb esi - iniernruis, Ldltweg 154500. Voorschoten - gezondheidscent"1" v.d. Waalslaan, tel. 4641. jn Warmond - C. Koster, Helmstraaïn. Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. -r c ag: VOORSCHOTEN - De ondenerl begeleidingsdienst Voorschat i gaat te zwaar drukken op dë. T groting. De raadscommissie tlm welzijn is het volledig eens ijh< de suggestie in het beleidsjidl dat zo snel mogelijk aansluiüel moet worden gezocht met et dergelijke dienst in een aner i gemeente. Gedacht wordt in 1 Leiden. ing Bewoners Westeinde: zoeterwoude de gemeentelijke informatieavond die gisteravond in Zoeterwoude over de voorge nomen reconstructie van de Am bachtsherenweg plaatsvond heeft veel verzet van de betrok kenen opgeleverd. Vrijwel alle aanwezigen stonden zeer scep tisch tegenover de noodzaak om verkeersremmende maatregelen te treffen die twee ton moeten gaan kosten. Dit verkeersremmend effect hoopt men te bereiken door op diverse plaatsen de doorrijbreedte tot 3.20 meter te beperken en door de weg een slingerend karakter te geven. De heer J.H.C. Laman Leiderdorp wil woningbouw achter Sjelter LEIDERDORP - De Algemene Woningbouwvereniging Leider dorp wil aan de Gaarmeester- straat achter Sjelter in Leider dorp 64 woningen bouwen, die in één L-vormig gebouw worden ondergebracht. De vleugel die parallel loopt met de Van der Marckstraal bestaat uit drie la gen. de andere vleugel uit vier. Dit blijkt uit de plannen voor de woningbouw op deze open plek die nu zover zijn gevorderd dat ze volgende week woensdag in Sjelter aan de omwonenden zul len worden voorgelegd. Het gebouw bevat 10-driekamer- woningen en 54 tweekamerwo ningen. Deze komen aan weers zijde van een gang die door het midden van het gebouw loopt. De woningen hoopt de woning bouwvereniging in eerste instan tie te kunnen gebruiken voor de doorstroming. Men denkt bij voorbeeld aan oudere mensen die in de wijk willen blijven wo nen maar hun eengezinswoning willen ruilen voor een begane grond appartement. De wonin gen op de begane grond krijgen tuintjes. Het bestaande parkeer terrein op de hoek Gaarmeester- straatTMolenaarstraat wordt uit gebreid tot 75 plaatsen en inge pakt in groenstroken. verwoordde de omder de aanwe zigen levende gedachte dat men niet zonder meer met de werk zaamheden moet beginnen. Eerst zal het effect van de inge bruikname van de Burgemeester Detmersweg (welke begin 1982 voltooid zal zijn en het doorgaan de verkeer om Zoeterwoude heen leidt.) op het sluipveikeer in de Ambachtsherenweg moe ten worden afgewacht. Hij ver wacht een dermate grote afname dat de gehele reconstructie on nodig wordt en zodoende 200.000 gulden kan worden bespaard. Wethouder Van der Heyden sprak over een afname van het verkeer op de Noordbuurtseweg met 65%. De heer Laman stelt voor om een jaar na het gereedkomen van de Burgemeester Detmersweg de situatie op de Ambachtsheren weg opnieuw te bekijken en dan de eventueel noodzakelijke re constructie uit te voeren. Deze roe om uitstel werd door de rest van de aanwezigen met een luid applaus onthaald. Aan het eind van de avond bleken 33 mensen voor het plan-Laman en slechts 3 tegen te zijn. De uitslag van deze stemming kan mogelijk invloed uitoefenen op het besluit dat de gemeenteraad hierover in april neemt. Bij goed keuring van de reconstructie plannen zal in juni met de werk zaamheden worden begonnen. Een van de redenen waarom men twijfelt aan de noodzaak van de reconstructie is het feit dat het hele plan geboren is in de tijd dat de Noordbuurtseweg af gesloten was en al het doorgaan de verkeer van de Ambachtshe renweg gebruik maakte. Toen was er inderdaad sprake van een levensgevaarlijke situatie maar deze is volgens de aanwezigen momenteel niet meer actueel. Naast de komst van de Burg. Det mersweg verwachten de bewo ners ook minder verkeer in de straat door de aansluiting met de Burg. Smeetsweg zo onaantrek kelijk mogelijk* te maken voor het doorgaande zo dat dit dan voor de route via de Noordbuurt seweg zal kiezen. Om de bewo ners van de Jan Albert de Gra- veniaan het zicht op de Burg. Smeetsweg, die waarschijnlijk een hoge verkeersdichtheid zal krijgen te ontnemen zullen hoge groenvoorzieningen worden aan gelegd Ouderavond Rijnsburg ontraadt openstelling zwembad op zondag RIJNSBURG - Het bij wijze van experiment op zondag openstel len van het binnenbad van het zwembad Waterbos in Rijnsburg wordt door burgemeester en wethouders van deze gemeente ten sterkste ontraden. Aldus luidt de strekking van een brief die het college van B en W zal sturen aan het bestuur van het Waterbos. De gemeenteraad ging gisteravond in meerderheid akkoord met een voorstel van de CDA-fractie, waarin B en W werd opgedragen hun ongenoegen over de open stelling aan het bestuur kenbaar te maken De motieven van het CDA zijn voor het belangrijkste deel zake lijk. In het voorstel wees de partij er op dat zij met name om finan ciële redenen het niet eens is met het voorgenomen experiment, dat vanaf 1 maart ingaat. Het toch al grote tekort op de be groting van het zwembad, wordt hierdoor alleen maar hoger aldus het CDA. De RPF en het GPV waren trou wens om principiële tegen het openstellen van het zwembad op zondag. Van Egmond (GPV) ver tolkte de mening van de partijen als volgt. "Het openstellen op zondag is in strijd met Gods ge boden". Daarvoor had Oudshoorn de raad al gezegd dat een hoop Rijnsbur gers zich mateloos zouden erge ren aan openstelling op zondag. "De taak van de overheid is die als dienares Gods. Zij hoort te bestrijden wat in tegenspraak is met het woord Gods", verklaar de hij het Belangstelling voor huisvlijt ZOETERWOUDE - De Huis vlijt tentoonstelling die deze week in de Eendenkooi in Zoeterwoude gehouden is vol gens een der organisatoren, de heer Van der Hoeven, erg druk bezocht. Tot nu toe kwa men vele honderden belang stellenden de werkstukken die door Zoelerwoudse be jaarden zijn gemaakt, be wonderen. De Huisvlijtten- toonstelling is opgezet door bezoekers van de bejaarden- soos 'Meerburg', allen 65-plus- sers. Belangstellenden kun nen nog tot en met morgen te recht in de Eendenkooi te Zoe terwoude. In het gymnastieklokaal van de Willem de Zwijgerschool in Lei derdorp wordt vanavond een open ouderavond gehouden. Het thema is "Kind en geloof op school en thuis". Spreekster is mevrouw dr. J.L. Klink, schrijf ster van onder meer de bijbel voor kinderen. Niet alleen ou ders, maar ook andere belang stellenden zijn welkom. Aan vang 20.00 uur. Expositie In de openbare bibliotheek aan de Wijngaardenlaan in Voorschoten is vanaf morgen weer een exposi tie. Vanaf die dag tot en met 27 maart worden tekeningen van bloemmotieven tentoongesteld, die zijn gemaakt door Liliane Visser-Roth. Deze Francaise woont al zes jaar in Nederland, waarvan twee jaar in Voorscho ten zelf. Zij werkt als onderwijze res aan de Franse school in Den Haag. Tien jaar geleden begon zij zo maar voor haar plezier in Frankrijk te tekenen. Het zwart wit-werk van Liliane is in roman tische stijl uitgevoerd. De liefde voor de natuur staat centraal. Carnaval (1) De Wassenaarse carnavalsvereni ging "De Deylknotsen" organi seert morgen een bejaarden avond waarop onder andere Wil ly en Willeke Alberti optreden. Aanvang van deze avond die wordt gehouden in de sporthal is 20.00 uur. Zaterdagmiddag rond 13.00 uur ontvangt de Wasse naarse carnavalsprins Bart I de dorpssleutel uit handen van bur gemeester Staab. Dit gebeurt op het bordes van het stadhuis waar rond dat tijdstip alle Wassenaar- se kinderen welkom zijn. Verkle ding is wel verplicht. Vervolgens zullen zij in optocht naar de sporthal trekken. In de sporthal Carnaval (2) or Ook in Oegstgeest wordt mor£— avond carnaval gevierd en door de plaatselijke carna\T club de "Florastampers". In "I residentie 't Camphuys" aai Rhijngeesterstraatweg vindt feest plaats waarop iedereen vn rv„ i lLJ Carnaval (3) De Leiderdorpse carnavalsvei^ ging "De Rijnschuimers" t-^ den zaterdag een optocht.Jer burgemeester van Leiderc^-e Van der Have zal zaterdag^ tend even na elf uur de sle^ van het dorp aan prins Geor, overhandigen op het gemee huis. 's Avonds volgt een ga tumeerd bal in de "resider aan de Van der Marckstraat fQ - Leiderdorp. Het feest begint,: 21.00 uur. Maandag is er dan een boerenbal waar als extrac ten Frank en Mirella zijn ui nodigd. Ook dit feest vindt pl in het Zijlkwartier. AarnT eveneens 21.00 uur. i "Mo" De steeds bekender worde popformatie "Mo" komt kor de zaterdagavond naar de Liin hoeve in Voorschoten. Met n I hun debuutelpee "Mo" war hun recente hit "Fred Asts op staat werd in korte tijd ii landen uitgebracht. De gi11 heeft een speciaal geluid water de ontstaat door het ontbre01 van gitaren. Deze zijn vervarf0, door een eletrische fagot en le sen. Bassist en toetsenman mens de Lange, faggotist en senman Huub de Lange (opt24 ters), zangeres Heili Helde/1* drummer Harm Bieger, sal? de "Mo" treden zaterdagav;^ na de Deventer groep Sdc (vanaf 21.00 uur) op. lEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54 2300 AB LEIDEN Teleloon 071 -144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.0( Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement f 49.55 perp post f 71.90 Jaarabonnement f 186.7 per post f 276.10 Losse nummers f 0.70 lonnementsgelden b Adiunci-hoofdredacteur. R D Paauw Aki redactiechef: A van Leeuwen Ptv Alg redactiechef: J. M. J Post Rubriekchefs J. Kroon (stad) J P M van der Meer (regio) W. Wirtz r bin nen land) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) AA van Bussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta Redactie randgemeenten: Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch. Lennartz tel. 071-133202 Correspondenten. Leiderdorp R. Zaadnoordijk 071-121481 Oegstgeest H. Sonders *1 071-155854 IC Voorschoten J. Peeters te 071-769935 ,j Zoeterwoude R. Steveni,. 071-890847 D.J. Roeleven 01715-1403 4 Warmond R. Hoekstra 071-762551 Wassenaar W. Olyslagerj; 01751-15816 Zoeterwoude R Stevens 071-890847 Leiderdorp F. Sm|dera

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2