SP: "Zes illegale vuilstortplaatsen in regio Leiden" Bedrijf lamgelegd door bestemmingsplan Sombere toekomst voor jongerensoos Time Out [Le/cfee agenda Kelner (21) mishandeld STAD EN RAND DINSDAG 24 FEBRUARI 198«NS Recorder uit schoolgebouw gestolen OEGSTGEEST - Bij een in- braak in de tuinbouwschool aan de Lange Voort in Oegst- geost is zondagnacht een vi deorecorder ontvreemd. De inbraak werd gisterochtend ontdekt. Gebleken is dat de dader(s) de achterdeur hebben gefor ceerd om het gebouw binnen te komen. De hangsloten aan het traliewerk, waarachter de apparatuur was opgeborgen, waren doorgeknipt. "Jarenlang in onzekerheid over spoorlijn WARMOND - De overheid heeft een bedrijf in Warmond zo'n vijf tien jaar in haar mogelijkheden om uit te breiden, lamgelegd door al die tijd vast te houden aan een bestemmingsplan dat nooit werd uitgevoerd. Dit stelde de eigenaresse van het tuinders- bedrijf, mevrouw Van Winsen gisteren bij de Raad van State in Den Haag, waar zij het hele ge beuren aan de kaak wilde stellen. "Mijn man en ik wilden vijftien jaar geleden enthousiast een be drijf opbouwen, maar wij kregen te horen dat er misschien een spoorlijn over onze grond zou gaan lopen. Jarenlang verkeer den miin man en ik in onzeker heid of die spoorlijn er nu wel of niet zou komen", aldus een hevig geëmotioneerde mevrouw Van Winsen gisteren voor de Raad van State. Het gebied waarin de familie Van Winsen over grond kon beschik ken viel onder een ontwerp-be- stemmingsplan van de overheid. Dit betekende dat de familie geen vergunningen kreeg om kassen te bouwen en om een huis neer te zetten. "Al die jaren konden we niets met ons bedrijf beginnen. Hoeveel hadden we niet kunnen opbou wen in die jaren. Er had een be drijf kunnen staan met alles erop en eraan. We waren in de bloei van ons leven, maar we konden niet investeren, we konden niets doen. Op dezelfde plaats had een miljoenenbedrijf kunnen staan, maar nu zal dat niet meer luk ken. Economisch gaat het slecht in het land en de gasprijzen wor den ook steeds hoger. In onze landbouw is geen cent meer te verdienen." De grootste ergernis bij de familie Van Winsen ontstond toen bleek dat de overheidsplannen ter plekke niet werden uitgevoerd. "Nu blijkt dat men de grond he lemaal niet nodig heeft. Voor ons is het nu echter te laat om ons bedrijf, zoals wij dat voor ogen hadden, od te zetten. We ziin nu de dupe geworden van iets dat niet komt", aldus mevrouw Van Winsen die de Raad van State dan ook voorstelde om dergelij ke plannen, als daar vijfjaar lang niets mee gebeurt, te laten afvoe- Zij hield de Raad van State voor dat er vreselijk veel wetjes en re gelingen zijn maar dat voor haar geval duidelijk geen regels zijn. De overheid kan zo volgens haar veel initiatieven van onderne mers de nek omdraaien. Staats raad Van den Bergh was het voor wat betreft de regelingen en wetjes met mevrouw Winsen eens. Er is volgens hem wel een reeeline voor schadevergoedin gen, maar die geldt alleen voor bestemmingsplannen die zijn goedgekeurd. Het geval Van Winsen valt daar niet onder. "Ik sta hier omdat ik graag zou zien dat daar verandering in komt, want dit is waanzin" zei me vrouw van Winsum. Die veran dering is wel op komst, deelde staatsraad Van den Bergh mee. "Bij de Tweede Kamer ligt een wetsontwerp op de ruimtelijke ordening maar dat is er nog -niet". Mevrouw Van Winsen zei tenslotte tegen staatsraad dat haar geval niet het enige is hier in Neder land. "Het zal wel niet helpen, maar ik wilde het toch even on der uw aandacht brengen." VOORSCHOTEN/WASSENAAR - Binnen de gemeentegrenzen van Voorschoten en Wassenaar zouden volgens de Socialistiese Partij (SP) zes illegale vuilstortplaatsen lig gen. De SP-afdeling Leiden schrijft dit in een brief die is gericht aan de inspecteur van volksgezondheid en milieuhygiëne van Zuid-Holland. Voorts heeft de SP de brief ge stuurd naar de Provincie Zuid-Holland, de Haagse Duinwatermaatschappij en aan de gemeenten Leiden, Voorschoten en Wassenaar. In zowel Voorschoten als Wasse naar zou het gaan om drie illega le vuilstortplaatsen. In Voor schoten wordt onder meer het perceel aan de Veurseweg 348 genoemd. Volgens de SP zou ten westen en noordwesten van de grote schuur en ten zuiden van het bos rondom kasteel Duiven voorde (het Koninginnebos) een der 'plekken des onheils' zijn ge legen. Verder worden voor Voor schoten genoemd, een terrein aan de Dobbeweg 9a en de boer derij aan het eind van het pad dat vanaf de Rijksstraatweg bij café Maaldrift de Stevenshofpolder inloopt. In Wassenaar zouden de illegale vuilstortplaatsen liggen op het manege-terrein aan de Papelaan 43, en in Duinrell op het cam ping-terrein voor sta caravans (de voormalige kano-vijver), rond het zwembad en op een plaats in het bos tegen de duin rand. Verder zouden er illegale vuilstortingen hebben plaatsge vonden recht tegenover eerder genoemd perceel aan de Pape laan en wel in het daar gelegen stuk bos. Schuldige Volgens de SP zouden alle vuil stortingen hebben plaatsgevon den in een periode tussen 1962 en 1975. Als schuldige wordt het vuilcontainerbedrijf C.P. de Groot aangewezen. Dit bedrijf werd in 1972 voortgezet door Leek en V.d. Velde uit Valken burg. De betreffende eigenaren of ge bruikers van de terreinen zouden volgens de SP putten hebben la ten graven door firma De Groot die op haar beurt het zand of de grond van de deeleigenaren of gebruikers kocht. De gegraven putten werden volgegooid met alles wat in de grofvuilcontainers van de bedrijven terechtkwam en vervolgens werd de grond of het zand weer doorverkocht. Uit een door de SP ingesteld on derzoek is gebleken dat firma De Groot onder meer de verffabriek De Beer tot haar klantenkring mocht rekenen. De SP vreest dan ook dat de voor het milieu en gezondheid zeer schadelijke stof fen trichloorethyleen en perch- loorthyleen zich onder de gestor te afvalstoffen hebben bevon den. Alle stortingen zouden hebben plaatsgevonden zonder toestem ming of vergunning van gemeen te, provincie of rijksoverheid. De SP schrijft in haar brief dat de vuilstortplaatsen aan de Veurse weg en die aan de Dobbeweg in Voorschoten in de nabijheid oppervlakte-water (vooral slo ten) zijn gelegen. Hetzelfde geldt voor de twee genoemde vuil stortplaatsen die zich in de buurt van de manege aan de Wasse- naarse Papelaan bevinden. Gevaar De SP wijst erop dat op deze plaat sen niet alleen gevaar bestaat voor verspreiding van giftige stoffen via het grondwater maar de verspreiding evenzeer via het oppervlaktewater kan plaatsvin den. Over Duinrell schrijft de SP: "Als er giftige stoffen op de illegale stortplaatsen in Duinrell zijn te rechtgekomen, bestaat er gevaar voor vergiftiging van het grond water dat wordt opgepompt door de Zuivelfabriek van Menken. Bovendien is het zo dat Duinrell in de buurt ligt van het filterge- bied van de Haagse Duinwater maatschappij". De SP zou graag zien dat de illega le stortplaatsen aan een gedegen onderzoek worden onderwor pen. Vooral die in de Stevenshof polder verdient volgens de socia listen extra aandacht omdat hier in de nabije toekomst een nieu we woonwijk gebouwd gaat wor den. "Wij zijn van mening dat ge beurtenissen zoals in Lekker- kerk met alle mogelijke midde len moeten worden vermeden"-, aldus de SP in haar brief. LEIDERDORP - Burgemeester Van der Have uit Leiderdorp bracht gisteren samen met zijn echtgenote i bezoek aan het echtpaar Verseef-Breems die gisteren hun diamanten huwelijksfeest vierden. De 81-jarige Johan Verseef en de 86-jarige Maria Breems traden 60 jaar geleden in het huwelijk. Johan Verseef komt oorspronkelijk uit de Watergraafsmeer bij Amsterdam en zijn vrouw komt uit de hoofdstad zelf. Sinds 1973 wonen beiden in Leiderdorp. Het feest werd gisteren gevierd in hun woning aan de Langendijk- dreef. Het was overigens dubbel feest, want Maria Verseef-Breems vierde gisteren ook nog haar verjaardag. WASSENAAR - De financiële toe komst voor de Wassenaarse jeugdsociëteit "Time Out" is vrij somber. Volgens de raadscom missie voor onderwijs cultuur en recreatie die gisteravond in Was senaar vergaderde moet Time Out zelf 80.000 gulden bijeen brengen voor de aanschaf van in ventaris. De gemeente gaat in principe niet verder dan een jaarlijkse bijdra ge van 150,000 gulden voor de ex ploitatie. Het is nog niet bekend welke huur de gemeente voor het gebruik van de te restaureren boerderij Ter Weer, waar Time Out gebruik van maakt, zal vra gen. Als alles meezit kan er net een tweede beroepskracht wor den betaald. Dat is volgens de commissie een eerste vereiste om de zaak verantwoord verder te laten draaien. Mevrouw Van der Veen (WD) constateerde gisteravond, dat de berekeningen voor Time-Out in de nieuwe behuizing steeds ho ger uitvallen. Ze vond dat niet prettig aandoen. Haar zorg we gens de gestegen kostenraming werd gedeeld door Speelman (CDA), maar hij is bereid om ho ger te gaan dan de jaarlijkse an derhalve ton, indien daarmee een verantwoorde opzet bereikt kan worden voor de jeugdsoos. Hij verwacht dat door zelfwerk zaamheid van de jongeren er het een en ander kan worden be spaard. Greep (PvdA) vond die 150.000 een slag in de lucht, want er schuilt geen berekening achter. Kortom, samen met mevrouw Van der Heiden (onafhankelijk), die in het bestuur van Time-Out, vindt hij dat dit bedrag niet te ab soluut moet worden gezien. Hij WARMOND - De wip- of ve zelmolen die zaterdagochtend uit de Warmondse Veerpolder werd gehaald is gisteren met een dekschuit naar een nieu we standplaats in de Hofpol- der gebracht. De anderhalve eeuw oude molen moest over het water naar de nieuwe be stemming worden overge bracht omdat de plek in de Hofpolder niet met een vrachtwagen te bereiken is. De molen is weggehaald uit de Veerpolder omdat daar een groot industrieterrein ont staat. waardoor de molen in de verdrukking dreigde te ko men. In de Hofpolder, even eens op Warmonds grondge bied krijgt de molen weer een opvallende plek, overigens op een plaats waar tot het eind van de Tweede Wereldoorlog ook een molen heeft gestaan. Deze laatste werd in 1944 ge sloopt en als brandhout ge bruikt. De verplaatste molen is nog ei gendom van de gemeente Warmond. Het losmaken, op takelen en transporteren werd verzorgd door de Rijn landse Molenstichting, die de molen ook over zal nemen. Hoogstwaarschijnlijk zal de molen op de nieuwe plaats ook weer gaan draaien. In de Veerpolder was hij al een tijd maal. l«/UO Ut tl >angen door een klein i Musical De scholieren van de katholieke lagere school De Leerhoeve in Warmond voeren morgenmid dag een musical in hun school op voor Warmondse bejaarden. De ze voorstelling is ter afsluiting van het schoolproject over voe ding bedoeld. De kinderen heb ben de musical vorige week voor de ouders opgevoerd samen met een tentoonstelling over voe ding. Nu treedt de school naar buiten toe en heeft daarvoor de bejaarden uitgenodigd, met de bedoeling om het contact tussen de kinderen en de ouderen in de Warmondse gemeenschap te verbeteren. Aanvang van de mu sical 14.00 uur. Korea Het NUT en het UW (Unie van vrouwelijke vrijwilligers) in Voorschoten organiseren mor gen een culturele ochtend waar op toeristisch Korea centraal zal staan. Het gebeuren vindt plaats in gebouw De Werf en gaat om 10.00 uur beginnen. Lustrum De openbare kleuterschool De Ruigcnhoek in Leiderdorp viert donderdag haar derde lustrum. Dit 15-jarige bestaan wordt feestelijk gevierd van 17.30 uur tot 18.30 uur in de school. De kleuters zijn samen met hun ou ders aanwezig om de bezoekers de klassen en de werkstukken te laten zien. Verder zal de directie van Huize Buitenzorg een geld bedrag van de school krijgen in het kader van het jaar van de gehandicapten. De kleuter school ligt aan de Willem de Zwijgerlaan 50 in Leiderdorp. Jubileum De technisch hoofdambtenaar bij de beplantingsdienst K. Snieder in Voorschoten viert dinsdag 3 maart zijn 25-jarig ambtsjubi leum. Het jubileumcomité van de gemeente Voorschoten biedt hem die dag een receptie aan. Deze zal vanaf 17.00 uur tot 18.00 plaatsvinden in het Cultureel Centrum in Voorschoten, Prin ses Marijkelaan 4. ;el< DINSDAG er 1 >nd Leiden - Het Spoortje - Bemhardkafyee inspraakavond Julianastraat, 20 uug ;a Kapelzaal K&O - Oude Vest, Amer kaanse film Alambrista van Rob? Young, 20 uur; woe, de kinderfiioW( Wervelwind, 14.30 uur. ok Aula BTS - Vondellaan 35, bijeenkorrprgt Leidsche Vereniging van Postzegpie verzamelaars. )e 2( Werklozen Advies Centrum - Breestra,no 19. mat t/m vr 10-12 uur, tel. 12200(£n NVSH bibliotheek - Rapenburg NVSH informatiecentrum, geopei op werkdagen (behalve woensddfaar van 14-16 uur en dins, van 20-21 uiin I Stats jongerencentrum - Haarlemm^et straat 73, Nederlandse les voor bu0vc tenlandse jongeren, 19-20.30 uur; aaLet sluitend soos, muziek of film; wcL;*,, soos en sport, 15-17 uur. T,ei Gespreksavond Baha i gemeenschap^0. Sleutelbloem 2, vanaf 20 uur. BrlE Jongeren Advies Centrum (JAC) - Ca|ev£ ciliastraat 67, ma, din, don en vr vayoo 16-22 uur, tel. 126052. ,0oi Algemene Reclasserings Vereniging Rijnsburgerweg 167, tel. 156440. Bf reikbaar op werkdagen van 9-17 uuj voor hulp en informatie aan meerder jarigen (vanaf 18 jaar), die door prjl/ blemen in conflict zijn of dreigen \j komen met politie en/of justitie. 1 Vrouwenhuis - Hooigracht 79, caft avond, 21-1 uur. Wassenaar - gemeentehuis, commissi technische diensten, 19.30 acht grote oplettendheid gebo den bij onderverhuur, omdat sommige groepen en aktiviteiten elkaar maar matig verdragen. Bij hem staat voorop, dat het op knappen van de boerderij geen enkele vertraging meer mag on- dervinden- In zijn antwoord zei wethouder Dijkstal, dat in het beperkt uitge werkte raadsvoorstel voor 16 maart die jaarlijkse subsidie van 150.000 ongewijzigd zal worden vermeld. Hij sluit echter niet uit, dat het college van burgemeester en wethouders op grond van har de gegevens ook verder zal wil len gaan. Hij verzekerde de com missie, dat het gebouw volledig eigendom van de gemeente blijft, en dat het gemeentebe stuur uiteindelijk bepaalt, wie er nog meer van het gebouw ge bruik zal maken, en in welke training bij de vrijwilligerscentra le, welke gericht is op het werken ii groepen en alles wat daarbij komt ki> ken, 20 uur; aanmelden bij de VrywiL i ligerscentrale, Langegracht 246a. DJ Christelijk Lyceum Dr. W.A. Visser 1 Hooft - Kagerstraat 1, op woe, don er vr geven leerlingen een drietal tonee lopvoeringen van het komische to- 'neelstuk Ezelsvel geschreven door de Franse auteur Henri Ghéon, 20 uur. n Stats jongerencentrum - Haarlemmer] straat 73, kursus stijldansen; don soos met films en informatie programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum (JAC) - Cae- ciliastraat 67, meisjes spreekuur, 16- 19.30 ii Voorschoten - gemeentehuis, commis sie welzijn, 20 uur. Leiderdorp - kleuterschool De Ruige- hoek, Willem de Zwijgerlaan 50, der de lustrumviering, do 17.30 uur. APOTHEKEN v I Leiden - de avond, nacht en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 20 tot, 27 febr door: apotheek Tot Hulp der: WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider- dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr - van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. t 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - C. Koster. Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. In Sjelter in Leiderdorp is van avond een thema-avond voor vróuwen. Vanavond staat vanaf, 20.00 uur in het gebouwtje aan de Heemraadlaan het onderwerp "abortus" centraal. Er zal ook een film -worden vertoond. LEIDERDORP/OEGSTGEEST - Een 21-jarige kelner uit Leiden is gistgren in het Academisch Zie kenhuis opgenomen na door vier mannen uit Leiden te zijn mis handeld. De kelner had zaterdag nacht in Leiderdorp een familie lid van het viertal met een bierglas verwond. De caféruzie in een bar in Leider dorp, zaterdagnacht om half drie, eindigde in een vechtpartij. Daarbij liep een 17-jarige Leide- naar ernstige verwondingen op, doordat de kelner een bierglas in de nek van de Leidenaar had ge duwd. De jeugdige Leidenaar kreeg in het Academisch Zieken huis 55 hechtingen. De kelner werkte in Het Witte Huis in Oegstgeest en werd gisteren door het viertal, de vader en drie broers van het slachtoffer, opge wacht. Zij zouden hem naar de politie in Leiden hebben willen brengen, maar de kelner weiger de mee te gaan. De familieleden van de 17-jarige Leidenaar sloe gen en schopten de kelner ver volgens zodanig in het gezicht dat deze eveneens in het zieken huis moest worden opgenomen. lEIDSCH DAGBLAD omstreken Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement (49,55 porp post f 71,90 Jaarabonnement f186.70 per post 1 276,10 Losse nummers f 0,70 Abonnementsgelden bu vooruitbetaling te voldoen Bi| automatische overschrijving geen Alp redactiechef A. 'van Leeuwen Ptv Alg. redactiechef: J. M. J Post Rubriekchefs J Kroon (stad) J P M van der Meer (regio) W. Wirtz 'binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) AA van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel. Londen. Pari|s. Washington, Cairo. Ch Lennartz. Maredijk 33a, Leiden, tel 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk Tel 071-121481 Oegstgeest H. Sonders. 071-155854 Voorschoten J Peters 071-769935 Leiderdorp F Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2