mededelingen gemeentebestuur m 1 leiden 23tm27feb.'81 leiden Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 23 februari a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis Agenda: Vaststelling bestemmingsplan Pieterswijk. Vaststelling Verordening toepassing rechtspositie regelingen van ambtenaren der gemeente Leiden op andere relatievormen dan het huwelijk. Opneming van aanspraken en rechten voor niet- huwelijkse relaties in de uitkeringS- en pensioenver ordening Wethouders; vaststelling van deze veror dening. Wijziging Reglement van Orde voor de vergade ringen van de Gemeenteraad, alsmede wijziging van de Verordening op de raadscommissies (Rook verbod). Beschikbaarstelling krediet voor het maken van een aanvullende verwarming in het schoolgebouw Aal markt 9 (Lucas van Leydenschool). Verzoek om medewerking van de Stichting Rudolf Steiner School te Leiden voor het stichten van een bijzondere kleuterschool. Vaststelling bedragen per leerling voor de openbare scholen voor g.l.o. en b.u.o. en de bedragen van de vergoeding per leerling voor administratiekos ten aan bijzondere schoolbesturen voor g.l.o. en b.u.o. voor het jaar 1981 Vaststelling bedragen per leerling, over het jaar 1991. Uitgifte van grond in erfpacht op het voormalig emplacement Herensingel C"t Spoortje") aan de Woningbouwvereniging "Ons Doel". Beschikbaarstelling van een bedrag voor de uitvoe ring van de Verordening steun bedrijven en stads vernieuwing 1980 voor het jaar 1981 Commissie vergaderingen Commissie van Advies voor de Politionele Aan gelegenheden en Commissie Algemene en Be stuurlijke Aangelegenheden Maandag 2 maart a.s. om 20.00 uur in de B-en W. kamer van het stadhuis. Xgenda: Motie 602 (begroting 1981) inzake registratie van vreemdelingen. Vernietiging gegevens politie-archief. Evaluatie bezoek Politieschool. Voorbereiding bezoek aan het Paleis van Justitie op 9 maart a.s. Commissie voor Economische Aangelegenheden en Personeelszaken Donderdag 26 februari a.s. om 20.00 uur in de kantine van de dienst Reiniging Havens en Wa renmarkten, Noorderstraat 18 te Leiden. De vergadering zal geheel gewijd zijn aan zaken die verband houden met de dienst RHW. Zoals: Huisvesting Reinigingsvoorlichting Afvalstoffenplan Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voornemens zijn positief te beschikken op de aanvragen inge volge de Hinderwet van: 1. N.V. Nederlandse Spoorwegen, Moreelse- park 1, Utrecht, voor het oprichten van door elektromotoren gedreven technische installa ties ten behoeve van het Stationsgebouw ge legen aan het Stationsplein/Terweepark. 2. Garagebedrijf Kempeneers, Langestraat 13-19, alhier, voor het oprichten van een benzine pompinstallatie in en op het perceel Gooi meerlaan, kadastraal bekend gem. Leiden, sectie S, nr. 861 (gedeeltelijk). 3. L.T. Woo, Diefsteeg 13-15, alhier, voor het op richten van een inrichting tot het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vet ten annex chinees-indisch restaurant in het perceel Diefsteeg 13-15. 4. Firma Barthen B.V., Admiraal Banckertweg 22, alhier, voor het oprichten van een benzine en dieseloliepompinstallatie voor eigen be drijfsvoertuigen in en op het perceel Admi raal Banckertweg 22. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aan vragen ter inzage op de secretarie van de gemeente (Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 104) elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Bovengenoemde stukken liggen voorts ook tot 6 maart 1981 ter inzage elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur in de studiezaal van de Open bare Bibliotheek aan de Nieuwstraat. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 6 maart 1981 gemo tiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Verkeers maatregelen Diversen Vroegere brug bij de begraaf plaats aan de Groenesteeg. Eén dezer dagen wordt begonnen met de aanleg van het park op het voormalige terrein van het Nederlands Drukkerij Bedrijf aan de Zijlsingel. Wanneer dit werk klaar is„ wordt de Binnenvestgracht, welke nu vanaf de Nieuwe Rijn tot aan de ingang naar de begraaf plaats aan de Groenesteeg loopt, doorgetrokken Gemeentewoningen te koop Burgemeester en Wethouders van Leiden bieden een aantal woningen te koop aan uit het verspreid gele gen gemeentelijk woningbezit. De bij deze woningen behorende grond zal in erfpacht worden uitgegeven en tevens zal aan koper de ver plichting opgelegd worden tot verbetering van de betreffende woning. Overzicht te kopen woningen Straat en huisnr. Herenstraat 62 Volmolengracht 20 Paul Krugerstraat 27-27a Sectie en nr. M 7103 B 979 L 812 Oppervl. Prijs k.k. Erfpacht p.jr. f 2.277,- f 2.012,50 f 1.150,- Burgemeester en Wethouders van Leiden bren gen ter kennis van belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeers maatregelen vast te stellen: Merenwijk - Aanwijzing als onverplicht fietspad in beide richtin gen van de Broekweg, voorzover gelegen tussen de Lavendeltuin en het Lobeliadal, alsmede van de in het verlengde van de Broekweg gelegen dam. - Aanwijzing als onverplicht fietspad in beide rich tingen van het pad gelegen aan de oostzijde van de woningen aan de Kruisbes, voorzover gelegen tus sen de Broekweg en de brug gelegen in het verleng de van de Scharlakenbes. Aanwijzing als onverplicht fietspad in beide rich tingen van het pad gelegen aan de westzijde van de woningen aan de Zeewier, voorzover gelegen tus sen de brug gelegen in het verlengde van de Schar lakenbes en de Zeewier. Noordvest - Aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Langegracht ter hoogte van de uitrit van het par keerterrein van het Stadsbouwhuis. - Aanwijzing als algemene invaliden parkeerplaats, tevens parkeerverbod voor anderen, van een tweede parkeervak langs de noordelijke rijbaan van de Langegracht gelegen bij het Stadsbouwhuis, gel dend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur. Cronestein/Fruitwijk - Instelling van een verbod stil te staan op de Zoeter- woudseweg aan de westzijde vanaf de uitrit van perceel nr 5 (Mammoet van Leeuwen) tot en met de Veilingbrug. - Instelling van éénrichtingverkeer' óp de nog te creëren doorsteek tegenover de in/uitgang van het Scholencomplex Lammenschanspark tussen de vent- weg en de hoofdrijbaan van de Lammenschansweg in de richting van de hoofdrijbaan. Pancras-Oost - Geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen van de Groenesteeg in beide richtingen, voorzover gele gen tussen de Hopigracht en de Middelstegracht. Noorderkwartier - Instelling van éénrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers in de Nassaustraat, voorzover gelegen tussen de Os- en Paardenlaan en de Lusthoflaan, in de richting van de Lusthoflaan. Voor zover nodig zullen de nu op boven ge noemde wegen geldende verkeersmaatregelen worden aangepast. De op de voorgenomen verkeersmaatregelen betrek king hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het Bureau Voor lichting van het Stadhuis. Gedurende die periode be staat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van de maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergade ring van de Verkeerscomrnissie, die zal worden ge houden op woensdag 11 maart aanstaande in de Raadzaal van het Stadhuis, aanvang 15.30 uur. 120 rr>2 f 68.700,- 103 m2 f 36.200, - 57 m2 f 21.000, - Wie komen in aanmerking? Voor de aankoop van een van de genoemde woningen kunnen zich laten inschrijven: - degenen die als woningzoekenden staan geregistreerd bij het gemeentelijk buro huisvesting en/of een woning van een Leidse woningbouwvereniging of Leidse woningstichting leeg kunnen achterlaten; -- degenen die een particuliere huurwoning in Leiden leeg kunnen achterlaten waarvan de huurprijs lager is dan f 750,— (kale huur) per maand; - degenen die niet als woningzoekenden bij het gemeentelijk buro huisvesting staan ingeschreven en geen woning als hierboven bedoeld leeg kunnen achterlaten, maar die wel voldoen aan de door het bureau huisvesting te hanteren normen voor het verkrijgen van een woonvergunning. Selectie van kopers vindt plaats in bovengenoemde volgorde. Waar informatie??? Vanaf maandag a.s. tot en met 6 maart a.s. liggen in de hal van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, gege vens ter inzage van de genoemde woningen. Deze gegevens bestaan o.a. uit: - een tekening van de bestaande situatie en de situatie na verbetering, een omschrijving en kostenraming van de verplicht aan te brengen verbeteringen en een overzicht van de mogelijkheid ter verkrijging van woningverbeteringsubsidie. Voorts is ter inzage aanwezig een model voorlopig koopcontract met daarin opgenomen de verkoopvoor waarden en een exemplaar van de erfpachtvoorwaarden van de gemeente Leiden. U kunt in de hal van het Stadsbouwhuis terecht op werkdagen van 9.00 tot 12.30 u. Inschrijving en verdere gang van zaken Als u zich na kennisneming van bovengenoemde gegevens en van de beschikbare informatie als gegadigde voor een of meer van de woningen wilt inschrijven, kunt u dat doen door in de hal van het Stadsbouwhuis een inschrijfformulier in te vullen. U hebt daarvoor de gelegenheid tot uiterlijk 6 maart a.s. Indien u in het bezit bent van een registratiekaart van het buro huisvesting dient u bij inschrijving het regi stratienummer te vermelden. Na genoemde datum wordt een selectie gemaakt uit de binnengekomen formulieren op basis van de hier boven genoemde vereisten. Belangrijk!! Voor degenen, die straks als serieuze gegadigden voor deze woningen overblijven organiseert de gemeente t.z.t. bezichtiging van de woningen. In dit verband verzoekt de gemeente u om de huidige huurders van de betreffende woningen niet lastig te vallen met verzoeken om de woning nu al te mogen bezichtigen. Economisch beleidsplan (2 delen) f7,50 Structuurplan Binnenstad april '78 (2 delen) f3,50 Ontwerp-bestemmingsplan Pieterswijk juni '80 f 3,50 Verbeteringsplan de Camp f 2,50 Verbeteringsplan d'Oude Morsch april '80 f 3,50 Project Leidse Baan f 2,50 Verkeerscirculatieplan deel 3 Tekst/ Figuren f 3,50 - (deel IV) inspraak op deel 3-reakties f 3,50 Verbeteringsplan Pancras West juni '80 f2,50 Verbeteringsplan Verversbuurt juni'80 f 3,50 - Ontwerp Stedebouwkundig plan Schutters veld november '80 f 2,50 Verbeteringsplan Academiewijk/ Levendaal West f 2,50 Ontwerp-bestemmingsplan Merenwijk jan.'80 f 3,50 - Ontwerp bestemmingsplan Pancras Oost mei '80 f 3,50 - Ontwerp bestemmingsplan de Hallen febr. '80 f 3,50 - Kleine gids Sociale zekerheid f 1,00 overeenkomstig zijn vroegere beloop, en wel tot aan de Oosterkerkstraat. Om naar de begraafplaats te kunnen komen zal tér hoogte van de Groenesteeg weer een brug moeten worden aangelegd. Op het ogenblik wordt gewerkt aan de voorbereidingen daar van. In verband daarmee is nagegaan (o.a. in het ge meente-archief), hoe de vroegere brug naar de be graafplaats er uit heeft gezien. Afbeeldingen van de brug zijn echter niet gevon den. Wanneer er mensen zijn, die wel een afbeel ding van deze brug bezitten, verzoeken wij hen kontakt op te nemen met de heer H.J. J. Roelofs van de afdeling Bruggen, Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72 alhier, kamer 302, telefoon: 071- 769241, toestel 437, zodat bij het maken van het ontwerp van deze brug eventueel rekening kan worden gehouden met de vroegere vorm daar van. Gemeentelijke publikaties te koop aan de informatie-balie in het stadhuis zijn mo menteel de volgende publikaties in voorraad te koop; - Discussienota Samen beter tot uw dienst Januari 1981 over geestelijke gezondheids zorg Leiden e.o. - Nota buitenlandse werknemers - sept. '80 - Nota integratie lichamelijk gehandicapten in de samenleving juli '80 - Nota inzake evaluatie Volkshuisvestings beleid Storingsnummer Stadskabei Leiden In de mededelingen van 6 februari j.l. is bij vergis sing een onjuist telefoonnummer in deze krant komen te staan. Het juiste nummer overdag moet zijn; 124978 's-avonds 01820-16938 Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt; Wijk 25 en 27 maandag 23 februari Wijk 24, 28 en 32 woensdag 25 februari Wijk 33 donderdag 26 februari Wijk 30 en 31 vrijdag 27 februari f 2,50 f 2,00 f 2,00 f 2,00 DAC

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 22