Titelkansen Zijl/LGB vrijwel verkeken... Avanti en Jjg Scylla in evenwicht Volleyballers Leython verrassen tegen Donar Huisman stelt zege DIOK veilig LMIIC en Alecto zaalhockejkampioen 5 MAANDAG 16 FEBRUART 1981 VEENENDAAL/DEN 1IAAG - De Zijl LBG kan na het 7-6 verlies bij VZC in Veenendaal de titelaspiraties voorlopig weer in de ijskast zetten. De roodwitten hadden op basis van het vertoonde spel zeker wel een pun- tendeling uit het vuur kunnen slepen, maar dan hadden wel de gecreëerde kansen benul moeten worden. LZ'86 speelde in Den Haag tegen bekerwin naar Zian/Vitesse. De Leidenaars ver loren met 13-2. Tweede klasser Kat wijk kon het tegen lijstaanvoerder DWR net niet redden. De Katwijkers verloren met 4-6. DKD verloor te leurstellend van Wiekslag met 5-7. De Zijl/LGB heeft in Veenendaal met 7-6 verloren van VZC. Dit voor de Leidenaars onaangename resultaat kan terecht worden genoemd. Te recht. omdat de Leidenaars er niet in slaagden de toch echt wel aanwezige mogelijkheden te benutten. Zo werd tweemaal (bij 1-1 en 4-3) een man meer situatie niet verzilverd. Een cru ciaal moment in de wedstrijd en te vens illustratief voor hel gebrek aan schotkracht in de Leidse aanval, deed zich voor in de derde periode bij een 5-4 voorsprong voor VZC. De Vee- nendaler van Noort beging een zware overtreding binnen de vier meter. Scheidsrechter Bookclman honoreer de deze actie met een strafworp. Stan van Belkum moest dit buitenkansje in de gelijkmaker omzetten. Hij vond echter doelman Ben van Luntcren op zijn weg. Deze plaatste snel uit en Bart Witters scoorde via de counter 6-4. Zijl/LBG coach Bob Schouten rende echter naar de jurytafel. Hij had ge constateerd van Van Noort zijn derde persoonlijke fout had gemaakt en dus het water had moeten verlaten (met Vervanging) voordat de strafworp ge nomen was. Na een zeker tien minuten durend oponthoud stelden de arbiters de Zijl/LBG coach (terecht) in het ge lijk. De 6—4 werd afgekeurd en de strafworp moest worden overgeno men Ditmaal zou Jacob Spijker het moeten voltrekken. Keeper Ben van Lunteren bracht de vele VZC supporters op de banken door op nieuw de goede hoek uit te kiezen. De Vecnendalcrs, duidelijk gesterkt door deze gebeurtenissen, bleven in de laat ste periode, al was het met moeite, overeind tegen een jagend Zijl/LBG. Toen Alex van Belkum in de laatste minuut om onduidelijke redenen het water werd uitgestuurd, bezegelde Schoeman het lot van de Zijl/LBG (7—5). Luttele seconden voor tijd be paalde Stan van Belkum de eindstand nog op 7-6. Dat de Leidenaars niet mi nimaal 1 punt aan dit treffen over hiel den lag grotendeels aan hun zelf. Dat de scheidsrechterlijke beslissingen niet altijd even duidelijk waren (liefst 11 van de 13 doelpunten kwamen voort uit strafworpen of man meer si tuaties) kan misschien als een excuus gelden maar was zeker niet doorslag gevend. Leidse doelpunten: Stan van Belkum 2x, Henk Harteveld, Jan Jaap Korcvaar en Albert Spijker. Zian/Vitesse. de volgende tegenstander i de Zijl/LGB, trad gisteren i gen de tweede Leidse hoofdklasser LZ'86. Zian/Vitesse overklaste de Lei denaars in deze zeer eenzijdige wed strijd met maar liefst 13—2. Een neder laag had iedereen wel voorspeld maar dat deze zo ruim uitviel had niemand kunnen vermoeden. In de eerste perio de was de strijd al direct gestreden want treffers van Aad van Mil, Anton Heiden de uitstekende John v.d. Bosch zetten de Leidenaars op een ho peloze 3-0 achterstand. LZ'86 dat zon der Bram van Mil, Fried Elzenga en Jan Bakker speelde, probeerde in de drie volgende perioden aanvallend ook enige initiatieven te ontplooien maar vond voortdurend de zeer sterk optredende Zian/Vitesse doelman op zijn plaats. Elke LZ'86 aanval die ge pareerd werd, transformeerden de Ha genaars in een flitsende counter die steevast tot doelrijpe situaties leidde. LZ'86 keeper Erik Vos stond voor de hopeloze taak dit aanvallende geweld te keren. In de tweede periode maakte hij zelfs vijf maal de gang naar het net. vooral door toedoen van oud Zijl/LBG speler John van der Bosch Het duur de tot de vierde en laatste periode voordat LZ'86 aan scoren toe kwam. Na elf Haagse doelpunten op rij kon Ruud Muusse voor de eerste maal doelman Misdorp verschalken. Hierna kon Zian/Vitesse door Aad van Mil en John v.d. Bosch nog tot 13-1 uitlopen, alvorens de zeker niet slecht spelende Frans v.d. Brink de eindstand op 13-2 bepaalde. Tweede klasser Katwijk speelde een goede wedstrijd tegen het Alkmaarse DWR. Er heeft voor de zeekanters ze ker meer in gezeten dan de 6-4 neder laag. Het grote verschil met de rang lijst-aanvoerder was het benutten van de man meer situatie. DWR scoorde twee uit twee en Katwijk dat eveneens tweemaal een man meer had liet bei den mogelijkheden liggen. Na een 1 1 stand na de eerste periode werd de strijd in de tweede periode in feite be slist. DWR liep uit naar 1-3 en de Kat- vijkers bicven de gehele wedstrijd te gen deze achterstand aankijken. Via 3-4 na de derde periode werd de eind stand tenslotte bepaald op 4-6. Kat- wijkse treffers: Dirk van Leeuwen 2x. Martin Jonker, en Paul van der Put ten. Het Leiderdorpse DKD komt na de 5-7 nederlaag tegen Wiekslag akelig dicht bij de gevaarlijke plaatsen. Het Leider- dorpse spel was veel te statisch om het de Wiekslag verdediging echt moeilijk te maken. Nadat Wiekslag in de eerste periode een 0-2 voorsprong had geno men, kon men zich dan ook permitte ren vertragend te spelen en zo de voor sprong te consolideren. Eindstand 5-7. Goals H. v. Hoven 3x, B. Wouters 2x. De dames van de Zijl/LGB distantieer den zich enigzins van de onderste plaatsen door een fel bevochten 4-3 overwinning op de AA uit Almelo. Doelpunten: Ria Hassefras 2x, Nel v.d. Sar en Marion Neuteboom. DIRK KLOOS Docos dieper in zorgen LEIDEN - Op de Leidse ping-pongbalans van het afgelo pen weekeinde houden de plussen en minnen elkaar in evenwicht. Scylla nam tot haar grote genoegen de plussen voor haar rekening. De heren gleden soepel langs Do- cos en de dames bedwongen Avanti in Hazerswoudc. De min nen waren voor Avanti dat haar mannelijke hoofdmacht buitens huis twee keer zag stranden (8-2 bij Tempo Team, 9-1 bij Nikon. De meest belangrijke pot werd af gewerkt in Hazerswoude waar de dames van Avanti en Scylla el kaar troffen. Beide teams waren tot aan dit duel ongeslagen koplo per in de strijd om de landstitel en blijven dat ook want een winnaar kwam er niet uit de bus. Al is de remise natuurlijk in het voordeel van Scylla dat het voordeel van de thuiswedstrijd nog tegoed heeft. De Leidse dames zagen erg op tegen de streekderbv maar hebben achteraf bezien toch een punt laten liggen. De grote Scyl- la-kracht school ook nu weer in Sandra de Kruiff die opnieuw ^iaar 100% score handhaafde. In haar eerste partij kreeg ze verras senderwijs Jolanda Noordam te genover zich omdat Avanti geko zen had voor een opstelling die Voorsprong zwemmers LZ LEÏDLN - Lie zwemploeg van LZ'86 nam deel aan een vijfaamp in Wassenaar. De deelnemende verenigingen AZL.4 AVZV. Zil vermeeuwen en ZVZ werden na deze ontmoeting door de Leide naars op een nog grotere achter stand gezwommen. De voor sprong op nummer twee AZL in de totaal-stand bedraagt nu al 54 punten. een snelle voorsprong moest brengen. Dit pakte voor de dorp séquipe verkeerd uit want in het openingstreffen kreeg WK- ploegkandidate Brigitte Kooter lik op stuk van uitgerekend Ste- phine van Gennip wier kansen op het oranje tricot evenwel miniem zijn. Direkt daarna pakte Avanti echter een belangrijk punt terug toen Liesbeth Smits Sophia Vaal- burg kort hield 1-1. Nadat Noord am zoals gezegd de Kruiff had moeten feleciteren haalde Avanti het dubbel met 21-19 in de derde game binnen. Dat was pure nood zaak voor de thuisclub want bij 1-2 had Scylla nog drie zekere ze ges tegoed. Na de 2-2 tussenstand is het duel verder geheel volgens verwachting verlopen. Brigitte Kooter stond Vaalburg nog een game toe maar ook niet meer en Jolanda Noordam klopte zowel Vaalburg als Van Gennip. Scylla lijkt met de thuiswedstrijd nog voor de boeg toch weer de meeste kansen te hebben op de landsti tel. Mocht ook het tweede treffen gelijkeindigen dan beslist het ga me gemiddelde en ook dat was 12-11 in Leids voordeel. Ook bij de heren een streekderby. die tussen Docos en Scylla. Bij i derby hoort spanning maar die is er niet geweest zoals de 1-9 eindstand aangeeft. Docos speelt tegen haar stadse broeders altijd een ongelukkige wedstrijd om dat kopman Ed v.d. Berg kans loos is. Bij Scylla lopen nogal wat verdedigers rond vandaar dat dit speltype meestal goed wordt be streden. Tegen andere formaties is V.d. Berg als verdediger altijd in het voordeel, tegen Scylla juist niet. Het Docos-weerwerk moest, gegeven de zwakte van Prorok, vooral van Ed Fallaux komen. En dat lukte de einde dit seizoen af zwaaiende trainer/speler redelijk goed. Een nerveuze Fred v.d. Zeeuw werd afgetroefd en ook Sjoerd Meyer mocht met een mi nieme 21-19' winst zijn handen dicht knijpen. Fallaux sloeg in deze partij weer een aantal spoet- nik-spinballen waartoe hij van Scylla-kopman Patrick Swier geen enkele kans kreeg. Met zijn eene keer winst was Fallaux toch nog Docos' beste man want Ed v.d. Berg en Prorok kwamen zo als gezegd in het stuk niet voor. Na deze 1-9 nederlaag staat Docos inmiddels in de gevarenzone, de tweede helft zal men in de Groe- nesteeg flink de mouwen moeten opstropen om degradatie te ont lopen. Scylla daarentegen is als ongeslagen koploper voorlopig feilloos op weg terug naar de ereklasse. Of het dan het volgend jaar Avanti treft is de vraag. Tot nu toe speelt het duo Vriesekoop- Rijsdorp wat beneden verwach ting. Twee nederlagen in 24 uur zijn geen lolletje, zeker niet wan- Scylla speelden gelijk: 5-5. neer één geleden wordt tegen de- gradatie-konkurrent Nikon. Het verlies bij Tempo Team deed geen zeer, werd zelfs gelaten geaccepteerd. Trainer Gerard Bakker speelde, plichtmatig zijn partijtjes, wie kan hem dat euvel duiden. Maar ook een mentaal- moeie Vriesekoop liet zich gewil lig inpakken. De zeges van Rijs- dorp op Gootzen en Hijne be perkten alleen de schade 8-2. De 9-1 optater bij Nikon kwam har der aan. Dat Peter de Groot bij Paul Bakker geen zoete broodjes kan bakken was logisch. Toen Rijsdorp de engelse international Potton voor moest laten gaan be trok het Avanti-weer al en de wedstrijd was kompleet verloren toen een opnieuw matte Vriese koop zich versliktein Van Gaste ren. Dat de kersverse nr. 2 van Europa beter kan bewees ze later in het duel tegen Potton van wie ze in een heel mooie partij maar nipt verloor. Vriesekoop kan mentaal wat naweeën van de Mis kolc top 12 gehad hebben maar de houding van teamgenoot Rijs dorp zal haar motivatie ook niet bevorderen. Wekelijks drie keer moeten winnen ervaart de talent volle verdediger als een knellend keurslijf en regelmatig laat hij partijen lopen zoals tegen Bakker en Van Gasteren. Het is het goed recht van de Avanti-man maar zijn club is er wel door in moei lijkheden. Toch zullen er nog wel weken komen dat het duo Rijs- dorp-Vriesekoop wel optimaal functioneert. Degradatie is voor Avanti zeker af te wenden. Uit I. 2 Sylvia Ral a ClaudetU- va a Hafiendijk 1.29.7. I Persoonlijk record Lalau AMERSFOORT - Tijdens de Nederlandse adspiranten winterkampioenschappen hebben de ZIJL/LGB zwem mers Hans Lalau en Reinier Haasnoot voor enkele uitste kende prestaties gezorgd. Reinier Haasnoot behaalde bij de jongens uit 1966 de vier de stek op de 200 meter schoolslag in de goede tijd van 2.41.9. Op de 100 meter schoolslag haalde hij een achtste plaats in een tijd van 1.16.09. Hans Lalau zwom in de jaargang 1965 een persoon lijk record op de 100 meter schoolslag. De 1.12.85 was echter net niet genoeg voor de finale plaats. LZ'86 zwemmer Wilco van der Zeeuw kon zijn titel van vorig jaar niet door waterpoloverplichtingen ver dedigen. WATERINGEN - Het was uiter aard te verwachten dat de rug byers van DIOK een moeilijke wedstrijd bij KMD te wachten stond. Dat de thuisclub de Leide naars het leven zo zuur als gister middag zou maken, had nie mand echter verwacht. Ad Huis man kon pas in de laatste minuut de Leidse zege veilig stellen: 8-9. Het Westlandse KMO startte over donderend. De thuisclub drukte het offensief al in de tiende mi nuut uit door een schitterende try van scrumhalf Ted Taffijn. Deze speler verkreeg de bal uit een setscrum: liep langs de blin de kant "an het Leidse pack en scoorde: 4-0. De conversie werd gemist. Nog voor rust liep KMD uit tot 8-0 door een fraaie break van Rob Schrcuder en leek het erop alsof een tot dusver vrij mat spelend DIOK naar een neder laag zou worden gevoerd. Maar de gcclblauwen begonnen knap aan de tweede helft en gaven de Westlanders meteen een opdof fer te verwerken. Ab Huisman scoorde uit een penalty (8-3) en de Leidse voorwaartsen gingen nu hun pressie op de vijandelijke verdediging vergroten. Ook thet balbezit werd beter en de drie- kwartlijn kwam op dreef. Hoe wel DIOK keihard bleef werken zetten deze fanatieke acties in eerste instantie niet veel zoden aan de dijk. Maar de Leidenaren deelden de genadeklap tóch nog uit. Uit een zogenaamde korte penalty zette de ijzersterk spe lende Kees Koemans met een schijnbeweging de KMD-defen- sie op het verkeerde been, waar na via een pass van Hans Görtz tweede center Richard Huisman kon scoren: 8-7. Ab Huisman kon onder daverend gejuich de zege vlak voor'tijd voor DIOK binnen halen door de conversie tussen de palen te schieten: 8-9. Aanstaande zondag zullen de DIOK-spelers het Dclftse Stu denten Rugby team in de Kik kerpolder ontmoeten. Winnen de Leidenaars dan kan hun het Kampioenschap van Nederland niet meer ontgaan. LSRG Ook de strijd in de middenmoot van de ereklasse woedt hevig. In de Kikkerpolder verloor het Leidse Studenten team maar net aan van RCH met 12-15. In de eerste tien speelminuten scheen het alsof LSRG regelrecht op een grote overwinning zou afsteve nen. Want na uitstekend voor- waartsenwerk wist Diederik Honsbeek al snel voor Leiden de score te openen: 4-0. Hans Sie mens benutte de conversie (6-0) en de strijd leek reeds beslist. Doch kort voor rust wist het vooral op routine steunende Hil versum door een goal en een pe nalty van Johan Vermeulen de Leidse studenten voorbij te gaan: 6-9. Terwijl direct na de Dauze Rob Brouwer de LSRG- defensie met een fraaie up-and- under wegspeelde en RCH óp een 6—13 voorsprong zette. Ver meulen schoot de conversie raak: 6-15. Leiden, dat inmid dels een paar penalty-kicks ge mist had, schakelde naar een .grotere versnelling over en kwam door Alexander de Mol en Siemens weer hoopvol dichter bij: 12-15. De laatste tien minu ten stond RCH werkelijk met de rug tegen de muur maar met enorm verzet wercj LSRG belet de overwinning naar zich toe te trekken. The Bassets Het Sassenheimse rugby team The Bassets heeft het derde vijftien tal van DIOK genadeloos afge straft. Met maar liefst 67-4 wer den de Leidenaars volledig opge rold. De driekwartlijn van de Bollenjongens had een zeer be langrijk aandeel in deze ruime zege. LEIDEN - Evenals de dames zijn nu ook de heren van Leiden kampioen geworden in de twee de klasse van de zaalhockeycom- petitie. Ook de heren van Alecto (derde klasse) werden kampioen. De hockeyers van Leiden hadden aan één punt genoeg om het kampioenschap te veroveren. Al leen de tegenstander Forescate kon de ploeg nog bedreigen. Even leek het daar ook op. Via doelpunten van Niek Sinke, Jel- mer Siersma en Marc van 't Noordende liep Forescate uit naar een 3-0 voorsprong. Leiden herstelde zich echter uitstekend. Drie strafcorners van Johan van Marwijk Kooy trokken de stand weer gelijk. Forescate kwam evenwel opnieuw voor: 3-4 (straf- corner Siersma). Toen was het afgelopen. Wederom Van Marwijk Kooy. Paul van der Meer en Dirk Drijver brachten Leiden op een 6-4 voorsprong. Hans Riemers verkleinde de ach terstand nog wel tot -6-5, maar Wouter Eykenhout stelde de ze ge en het kampioenschap veilig (7-5). Leiden moet volgende week promotiewedstrijden spe len. De tweede wedstrijd was niet meer belangrijk. Toch werd er door Leiden en Roomburg uitstekend gezaalhockeyed. Uiteindelijk bleek Roomburg de sterkste ploeg (9-7). Het verlies van Lei den was mede te danken aan de uitstekend keepende Ronald Cijs, die drie van de vijf strafcor-, ners van Johan Van Marwijk Kooy stopte. Topscorer van Leri den was Van Marwijk Kooy (3x| gevolgd door Wouter Eykenhout (2x), Peter van der Meer en Her man Harteveld. Roomburg won ook de tweede wedstrijd tegen Zoetermeer, dit maal met groot gemak: 7-3. Kees Wendt nam in de wedstrijden het leeuwendeel van de goals voor zijn rekening (7x) en Nol van der Drift (4x). Ook Forescate, die uiteindelijk als tweede) eindigde had met de tweede tegenstander. Ring Pass, weinig moeite: 8-2. De doelpun ten werden gemaakt door Siers ma (2x), Sinke (2x), Van 't Noor dende en Wassink. De heren van Alecto zijn ook kam pioen geworden. In de wedstrijd te'gen Noorwijk speelde Alecto de eerste helft afwachtend en zo keken zij bij de rust tegen een 1-2 achterstand aan. Na de rust na men zij het initiatief over en wonnen uiteindelijk met 5-4 de wedstrijd. Tegen Rijswijk had Alecto weinig problemen (6-2). De doelpunten in de wedstrijden werden gemaakt door Marco Koeken (3x), Robert Kruidenier (3x), Michiel Kruidenier (2x), Maarten Coppes (2x) en Boude- wijn de Looy. De dames van Roomburg hebben op de laatste wedstrijddag de eerste twee punten binnenge haald. Tegen Victoria werd nog vrij kansloos verloren (1-5), maar Kievieten werd met 6-4 versla gen. De overwinning kwam me de door de goedkeepende Ria Stuifzand tot stand. Doelpunten: Bonny Montanus (3x), Lidian Mentink (2x). Joke van der Drift en Els Reynders. LEIDEN - Weinig verrassende uit slagen, ditmaal in de volleybal- competitie. Alleen Leython trok in de promotieklasse met een 2-3 zege op Donar de aandacht. I n de landelijke divisie had LUSV een beste dag. Zelf wonnen de stu denten met 3-1 (15-5. 15-10. 12-15 en 15-3) van hot altijd lastige Krimpen VC. terwijl het op gelij ke hoogte verkerende Ruiter VSC onverwachts onderuitging bij Tonegido. De heren van Gemini/Kangoeroes speelden een zwakke wedstrijd tegen CW. Toch bezat de ploeg voldoende inhoud om de nóg zwakkere tegenstanders met 3-1 (15-8. 15-13. 13-15 en 15-11) op af stand te houden. Bij de dames ging Gemini in een mat duel ten onder bij VCll. Alleen .n de tweede set hadden de Voorscho- tense volleybalsters uitzicht op winst. In de beide overige sets domineerde VCH duidelijk: 15-4 en 15-10. DAC had meer moeite om zich aan te passen aan de hal dan aan te genstander SOS/DPC. Eenmaal gewend aan de abnormale spc- ïomstandigheden (vreemde vorm van hal: groene wanden) bleek SOS een gemakkelijk te nemen barrière: 1-3. 12-15, 16-14. 6-15 en 11-15. Van Santen Haag en Gemini 2 had den ook al hun topvorm thuisge- laten. In een matige wedstrijd bleek Gemini nog over de mees te kwaliteiten te beschikken, vol doende althans om de volle 1-3 winst (9-15. 15-13, 17-19 en 9-15) binnen te halen. Bij NOVO lie pen de zaken in de eerste twee sets naar wens. Het arme Die Raeckse werd toen finaal over speeld met 3-15 en 8-15. Daarna zakte NOVO echter diep weg. zo als ook de scheidsrechter trou wens. Hel verband in het team was finaal zoek. waardoor Die Raeckse de kans kreeg wal terug te doen. Die formatie groeide in haar spel en via 15-10. 15-13 en 15-8 trok Die Raeckse nog aan het langste eind: 3-2. In de promoticklas ging de meeste belangstelling uit naar Donar- Leython. Eerder in dit seizoen had Leython nogal verrassend gewonnen, vandaar dat Donar op revanche belust was. In de eerste set leek Donar in zijn opzet te sla gen. Na een 5-5 tussenstand stoomde het zestal naar 15-5 op. Maar ook nu weer gaf de tweede set een ander beeld. De pass aan Leython-zijde werd beter ver zorgd en met groot enthousias me werd Donar onder druk ge zet. En terwijl Donar de bal meer dan eens 'blind' in het blok sloeg, speelde Leython het veel slim mer en vond de gaatjes: 10-15. In de derde set ging Leython onver droten door. Bij Donar viel Hans Vodegel geblesseerd uit. Diens juist van wintersport terugge keerde vervanger Adriaan Tim mer had het goede ritme nog niet te pakken, wat weer in de hand werkte dat Leython onbedreigd naar 9-15 kon lopen. In de volgcndeset hielden beide partijen elkaar lang in even wicht. Ineens stortte Leython in. Donar kwam gelijke voet (15-10), maar in de beslissende set her stelde Leython zich en met de sterke Hennie van der Hulst aan de opslag werd de 2-3 winst (7-15) geforceerd. WVV kwam er tegen Zevenhuizen net niet aan te pas. In elke set werd goed partij geboden, maar in de slotfase zonk het team de moed in de schoenen: 10-15 en 9- 15. In de derde set had WVV nog lang uitzicht op winst, maar ook die set ging met 13-15 verloren: 0-3. NOVO begon tegen koploper Be Fair met een fris spelletje met de achterliggende gedachte: "wc zien wel hoever we komen". Heel soepel liep NOVO door naar 15-5. Be Fair dat aanvankelijk de juis te cadans niet had kunnen vin den en ook de routine miste van de geblesseerde Wim Bannink en Wim Keizer antwoordde krachtig: 8-15 en 12-15. NOVO bracht evenwel de veerkracht op terug te slaan vanuit geslagen positie: 15-10. Vooral Jan Pley had een grote inbreng in deze in haalrace, die werd bekroond met de 18-16 setwinst, die een 3-2 ze ge betekende Gemini/Kangoeroes had geen kind aan het zwakke GVC. Met Hans Hulligie als voornaamste aanval lende pion werden de spelers uit 's-Gravenzande ruim verslagen: 3-0 (15-6, 15-10 en 15-9). Bij de dames lieten de nummers een en twee punten liggen. Kop- loopster Leython deed dit bij Tornado in Delft. De ploeg miste vier speelsters vanwege blessu res. maar begon desondanks goed met 9-15 setwinst. Daarna had Tornado wel door waar de zwakke plekken lagen en via 15-5 en 15-7 nam het een 2-1 voor sprong. In de vierde set wist Ley thon een 13-12 achterstand om te buigen in een 13-15 voorsprong, vooral door toedoen van de hardslaande Jolly van Dam. In de vijfde set drukte Tornado met 15-7 winst door naar 3-2. Ook LUSV ging met 3-2 de mist in. In dit geval zette Thor de studen tes de voet dwars. LUSV begon overigens goed en nam een 0-2 voorsprong. Maar daarna deed zich het gemis van Marijke de Ber geducht voelen en pakte Thor alsnog de 3-2 winst op. NO VO 2 speelde tegen Skania rond uit slecht. Ondanks het sterke debuut van Jeanne Bal werd kansloos verloren van het zeker niet briljant opererende Skania: 10-15. 4-15 en 12-15. RVV opende goed tegen Jupiter (15-4). maar daarna kreeg de angst voor degradatie weer de overhand. Met driemaal 8-15 werd RVV naar de 1-3 nederlaag gespeeld. WVV had geen ver weer tegen hckkcsluitster Ze venhuizen 2. dat de eerste winst (3-2; setstanden 10-15, 15-12, 15- 13. 14-16 en 15-12) in de wacht sleepte.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 16