Werklust en durf RCL beloond Noord wijk glijdt uit in Werkendam Mart van der Plas 'redt' Quick Boys Ter Leede kan titelrace (nog) niet aan:1-1 Terecht verlies Lisser Boys Koploper Rijnsburgse Roys afgetroefd MAANDAG 16 FEBRUARI 1981 SPpRT WERKENDAM - Kozakken Boys mag dan de laatste jaren vrij wel steeds in de onderste regio nen bivakkeren, de Werkendammers mogen ook wat minder grimmig zijn dan enkele jaren terug, ze blijven lastige klanten om onder de duim te krijgen. Je zou kunnen zeggen dat de Kozakken nog al tijd fungeren als een soort bana nenschil op het pad van kam pioenskandidaten. Landskam pioen Noordwijk ondervond dat zaterdag aan den lijve: de rood- witten gleden pijnlijk onderuit. Drie minuten voor tijd greep Noordwijks grote zwakte deze middag was, om het eens culi nair uit te drukken, dat het wel veel koks in de keuken had rond lopen, maar niet over iemand be schikte die de maaltijd op tafel zette. In wat banalere termen ge zegd: de roodwitten bezaten geen puntspeler die brutaal "in brak" en afmaakte. Coach Buter na afloop: "De wed strijd maakte weer eens duide lijk dat we nog maar moeilijk kunnen zonder Ruud Bröring, hoe lang hij ook al meegaat. Ger- lof, Manuputty en Bogers zijn voetballers die natuurlijk best een doelpunt kunnen maken, maar van nature zijn het voorbe reiders en geen afmakers". Met dat surplus aan voorbereiders maakte Noordwijk opvallend weinig klaar tegen de Werkendammers, die toch de op één na meest gepasseerde defen sie van de eerste klasse hebben. Niet één echt opgelegde kans wisten Bogers en zijn companen zich te scheppen. Dat zegt ge noeg voor de krachteloosheid die de roodwitte aanvalslijn deze middag demonstreerde. En de vraag is maar of Bröring dat in zijn eentje had kunnen doorbre ken. Behalve een afmaker ont beerde Noordwijk zaterdag ook een zekere vindingrijkheid. Aan inzet ontbrak het Noordwijk niet (ook het centrum Strijk - Van Dijk - Marijt werkte wel hard), maar op inzet alleen win je niet in Werkendam, dat is be kend. In de eerste helft gebeurde er zeer weinig. Geen der partijen ont wikkelde een meerderheid en kansen van betekenis kwamen er ook niet. Behalve in de 32ste minuut, toen Kozakken Boys met een knappe combinatie de Noordwijkse defensie uiteen schoof. Maar centrumspeler Am bachtsheer raakte vrij voor Dort- mundt slechts het zijnet. In de tweede helft pakte Noord wijk de zaken terstond energiek aan. Het Werkendamse doel kwam onder hoge druk te staan. Meer dan een serie hoekschop pen en de bekende opeenhopin gen van spelers in de doelmond leverde dat echter niet op. De Noordwijkse aanval sloeg niet door. ook al rukte Westgeest op rechts herhaaldelijk op en loerde Van Dijk op schotmogeiijkheden uit de tweede lijn. Tussen de bedrijven door bofte Noordwijk op niet geringe wijze, toen Simon van Beveren bij een tegenprikje van de Werkendam mers in de tiende minuut een nachtmerrie-achtige fout beging die Damen volkomen vrij voor Dortmundt bracht. Deze redde echter prachtig. Halverwege de tweede helft ebde het Noord wijkse offensief weg en het was nu onmiskenbaar Kozakken Boys dat het gevecht in handen nam. Buter haalde Marijt en Ma nuputty uit het veld en bracht er Van der Veen en de massieve Andries van Dam voor terug. Het remde de Kozakken niet. Maar ook in hun gelederen was geen koele afmaker aanwezig. Wel toonden de Werkendammers zich dreigender en gevaarlijker in hun acties dan Noordwijk. Een knappe rush van Gerrie Klop mondde uit in een schot dat net voorlangs ging; Westgeest moest Damen even buiten het strafschopgebied zo ongeveer torpederen om te verhinderen dat deze vrij naar Dortmundt zou stappen. Drie minuten voor tijd kreeg Ko zakken Boys dan toch waarop het zo verbeten had gejaagd. Een indraaiende hoekschop van Phi lip den Haan werd door doelman Dortmundt verkeerd beoordeeld en via zijn hand verdween de bal in het doel: 1—0. In de slotminuten drong Noord wijk nog heftig aan. Zelfs Dort mundt meldde zich in de vuur lijn, wat nauwelijks nodig was, want de roodwitten stonden el kaar al bijkans te vertrappen in het Werkendamse doelgebied. Van Dam kwam nog dicht bij de gelijkmaker met een ferme kop stoot, maar doelman Ottevanger werkte de bal in een reflex over de lat. SPORT SPORT SPORT KATWIJK - Goaltjesdief Mart van der Plas bewees zaterdag opnieuw zijn waarde voor Quick Boys. Met twee treffers wist de Katwijker een 0-2 achterstand tegen opponent Vitesse Delft alsnog in een 2-2 gelijkspel om te zetten. Marl van der Plas Dopingcontrole bij Noordwijk De KNVB heeft na afloop van Ko zakken Boys—Noordwijk op do ping gecontroleerd. Van elke ploeg werden via loting drie spe lers aangewezen om een urines- taal in te leveren. Bij Noordwijk waren dat Albert Spanderman, RUUD PAAUW Ed Strijk en Jan-Willem Bogers. Quick Boys balanceerde op Nieuw-Zuid langs de rand van de afgrond. Debet aan dit feit was de rammelende defensie. Linksback Herman van Tricht werd aan alle kanten voorbij ge sneld door de uitblinkende Chris Simons. Maar ook het centrale duo Nico Kuyt-Freek Rienks liep herhaaldelijk te schutteren. Bei de spelers zijn van origine mid denvelder. En dat viel in het treffen met Vites se goed te merken, met alle ge volgen van dien. Al met al kwam de thuisclub met twee tegentref fers nog goed weg. want met iets meer trefzekerheid hadden de counterende Delftenaren hun score nog aanzienlijk op kunnen ZUID-OOST BEEMSTER - Voor Ter Leede wordt het steeds moeilijker om de race met koploper VVOG vol te houden. De Sassenheimers moesten bij ZOB weer een punt achter laten (1-1), terwijl de concurrent uit Harderwijk een royale zege boekte. Geruime tijd kon de Spaan-bri gade nog hoop hebben de volle winst te incasseren. Een vroeg verkregen voorsprong bleef namelijk dankzij het uitstekende keeperswerk van Wim van Harskamp lange tijd gehandhaafd. In blessu retijd tekende de thuisclub toch nog de verdiende tegen treffer aan. Veteraan In het weinig hoogstaande, maar wel spannende treffen wist de goed draaiende Pieter van der Plas na 12 minuten de roos te treffen. Veteraan Piet de Bruyn zette uit een vrije trap de verkeerd gepos- teerde goalie Dorreboom voor schut, waarna Van der Plas verwoestend uit mocht halen: 0-1. De Sassenheimers kregen hierna uit voorberei dend werk van Nico Rade en Wim Kosters nog de nodige kansen, maar Peter Bergman en Frits Hoekstra hadden het vizier niet op scherp staan. Jan van Harskamp knalde vlak voor het rustsignaal nog tegen de lat. Gemis Gedurende de gehele tweede helft stonden de Bollen streek-bewoners met de rug tegen de muur. Het gemis van de geschorste Nico van der Fange en de geblesseerde Hans Bisschops begon zich nu duidelijk te wreken. Doel man Wim van Harskamp groeide in het tweede part echter tot grote hoogte en wist met kunst en vliegwerk zijn doel op de talrijke inzet ten van de ZOB-ers schoon te houden. Wegens de talrijke wederzijdse overtredingen laste arbiter Katee de nodige blessuretijd in. en juist daar in sloeg ZOB toe. Uitblinker aanvaller Jos Karei snelde langs zijn bewaker Cees van der Zwart en liet met zijn dia gonale schot ook Van Hars kamp kansloos: 1-1. althans dat deel van de aanwezi gen dat zich niet puur op het re sultaat blind staart. Immers met alle chaotische taferelen die zich voordeden was het treffen een boeiende aangelegenheid. En dat kan lang niet meer van iedere amateurwedstrijd gezegd wor den. Opdoffer Lachende derde was het publiek, \1 in de 6de minuut kreeg de La gendijk-equipe een flinke opdof fer te incasseren. Na een pass van Van de Akker haperde de Katwijkse buitenspelval. waarop Ruud van der Lee alleen door kon gaan. Theo Guyt snelde op het verkeerde moment zijn doel uit, V.d. Lee lepelde het leder naar Simons, die ongehinderd met het hoofd voor 0-1 kon zor gen. Even poogde Quick Boys te pressen (een goede combinatie tussen Van Rooyen en Eysberg en een fraaie halve omhaal van Mart van der Plas), maar al snel waren het weer de uitvallen van Vitesse die voor het gevaar zorg den. In de 17e minuut faalde de Katwijkse buitenspelval, Rienks stapte te laat naar voren, waar door de snelle Simons alleen op Guyt af kon gaan. De Delftse rechtsbuiten tikte het leder langs de Katwijkse goalie, via de bin nenkant van de paal rolde de bal echter terug het veld in. Vier mi nuten later geselde spits HON, NA EEN VRIJE TRAP VAN Van der Meer, met een goede kopbal de lat. Simons trof in de 23ste minuut wel de roos. Als een windhond snelde hij langs Van Tricht, om vervolgens Guyt met een bekeken lob te passeren: 0-2. Ingreep Voor Arie Lagendijk vVas dit het sein om in te grijpen. Ondanks een lichte blessure mocht Huug Aandewiel zijn rentree maken. De verwachting was dat Van Tricht het veld zou moeten rui men en dat de op het midden veld opererende Hans van Duyn naar diens stek zou verhuizen. Niets was minder waar. want niet de Katwijkse linksback moest eruit, maar een verbouwe reerde Gert Ouwersloot, die tot dan toe niet onverdienstelijk had gespeeld. Aandewiel werd daar mee de nieuwe spelmaker, maar hij kwam. vermoedelijk nog op zoek naar het juiste ritme, in de ze rol niet uit de verf. Desalniet temin begonnen de blauw-witten enige doelkansen te krijgen Zes minuten voor de rust miste Van Rooyen, na doorkopbal van Mart van der Plas, een goede moge lijkheid. Een ingestudeerde vrije trap leverde drie minuten voor de rust de 1-2 op. Na een over stapje van Mart van der Plas tik te Aandewiel het leder naar de inmiddels doorgelopen topsco rer, die de bal vervolgens fraai langs doelman Oortwijn in de bo venhoek van het doel deponeer de: 1-2. Opsteker Met deze opsteker op zak leek de thuisclub na de hervatting door te kunnen drukken. Het omge keerde geschiedde echter. Er werd in de achterste linie van Quick Boys dusdanig slordig uit verdedigd dat de gasten enkele uitstekende mogelijkheden kre gen. Ruud van der Lee lobde de bal daarbij in de 9de minuut via de handen van invaller doelman Floor Schaap (Guyt had gebles seerd het veld moeten verlaten) tegen de lat. In de loop van de tweede helft kwam er meer rust in de achterste linie, maar het leek toen al te laat om het in de schulp kruipende Vitesse nog echt te kunnen belagen. In de 80ste minut wierp Mart van der Plas zich als reddende engel op. Kees Zuyderduyn verlengde de bal uit een corner van Van Duyn naar Van der Plas, waarna laatst genoemde de kans beheerst ver zilverde: 2-2. RUUD DOBBELAAR RIJNSBURG RCL blijkt dan toch nog te kunnen vech ten. Als een leeuw zelfs. De 0—2 zege op titelgegadigde Rijnsburgse Boys vormde zaterdag in de streekderby de beloning voor de enorme werklust en de getoonde durf om aan te vallen als de mogelijkheden zich daartoe aan dienden. Er viel dan ook weinig af te dingen op de overwinning, te meer om dat de Rijnsburgers hun aan hang duidelijk maakten nog niet de echte topper te zijn. Welis waar hadden de geelzwarten van het begin tot het einde het heft in handen, maar het lukte ze niet de verdedigingslinie vóór Bram. Brandt te overspelen. Niet één doelrijpe kans wist de ploeg zich te creëeren. Kracht RCL stelde daar een handvol mo gelijkheden tegenover. Het ont brak de Leiderdorpse Racing al leen vaak aan scherpte. RBB bleef zodoende een ruime neder laag bespaard. Na vijf minuten spelen in de tweede helft (met een 0-1 voorsprong op zak) gaf Thijs Bruna een voorbeeld van de Leiderdorpse schotloosheid. De zwoegende middenvelder bood zich uitstekend aan, op het moment dat Eric van Doeselaar doorbrak op de linkervleugel. In de lijn van de verwachtingen speelde de snelle spits zijn ploeg genoot aan die alleen voor doel man Sloos echter niet de kracht op kon brengen om de vroegtij dige beslissing te forceren. Hij schoot heel slap over. Bruna onderstreepte zodoende weer eens dat hij het vermogen mist een wedstrijd te beslissen. Als werker had Bruna wel een werkzaam aandeel in het spel van RCL. Dat is ook zijri voor naamste taak want voor het sco ren lopen immers Pierre van Ge- merden en sinds kort Ene van Doeselaar binnen de lijnen. Zij zijn de pionnen die het afron- dingswerk tegen aanvallende te genstanders als Rijnsburgse Boys wél aankunnen. Van Ge- merden, pas daadwerkelijk ac tief als hij aan de bal is (en dan dikwijls direct gevaarlijk), en Van Doeselaar, geknipt voor de counter. De tweede keus van De Waard (Schalkers is nog altijd niet hersteld van een achilles peesblessure) is razendsnel en heeft tevens een beweging waar mee hij een directe tegenstander de verkeerde kant op kan sturen. Hij kwam in de derby, bijge woond door zo'n 1000 kijkers, voor de volle honderd procent tot zijn recht en bewees dat met zijn beslissende actie die vooraf ging aan de 0-2. Verschil "Een makkelijk vrachtje", schet terde de Leiderdorpse aanhang achteraf. Enorm opgelucht, zich er terdege van bewust dat het al lemaal niet zo eenvoudig was ge weest. Want koploper RBB deed wat door de supporters verlangd werd. Toonde het bestaande ver schil op de ranglijst duidelijk aan door tweemaal drie kwartier richting Bram Brandt op te sto men. Na aanvankelijk nog enig tegengas te hebben gegeven slaagde RCL er lange tijd niet in uit de greep van Martin Toet en zijn gezelschap te komen. De Leiderdorpse muis trachtte in die fase wel indruk te maken doelman Bram Brandt vindt geen uitweg i door bij het uitverdedigen losjes enige combinaties aan te gaan. maar werd door de jagende 'kat' snel tot inzicht gebracht. Daarna kwam het voorlopig alleen maar op inzet aan. Spelers die zich zonder zich een moment te be denken in de baan van weer een 16-meterknal gooiden en de op ponent verder zo min mogelijk ruimte boden. Tegen het niet op dreef zijnde RBB zou het vol doende blijken. Aan het front kwam de thuisploeg er niet uit. Binnen het overvolle doelgebied stokte elke aanvalsopzet. Veelal liep die via één van de twee brug-' gehoofden Van der Zwan of OUDERKERK a/d IJSSEL - Lisser Boys heeft de goede lijn van de laatste weken za terdag in het duel tegen Spi rit niet kunnen doortrekken. Na twee overwinningen op rij leden de Lissenaren ditmaal een terechte 2-0 nederlaag. Een dikverdiende zege van de thuisclub, want de gehele wedstrijd had Spirit het beste van het spel. Er ontstonden in de eerste helft genoeg mo gelijkheden voor de gasthe ren om de leiding te nemen, maar formidabel keepers werk van Lisser Boys-doel man Nico Groeneweg was er de oorzaak van dat de rust met een 0-0 stand aanbrak. Zo redde de Lisser-keeper tweemaal uitstekend op in zetten van André Tolhoek en Jan de Vrij. Ondanks dat Lis ser Boys zich hoofdzakelijk moest beperken tot verdedi gen, kreeg de Landzaat-equi pe voor de pauze ook twee mooie kansen om op voor sprong te komen. Eerst kopte de opgekomen laatste man Jaap Lingbeek net naast, ter wijl Ed Griffioen stuitte op de Spirit-goalie. Na rust, met nel als voor de pauze de thuisclub als aan vallende formatie, was de wedstrijd binnen twaalf mi nuten beslist. In de negende minuut scoorde Spirit de openingstreffer. Een corner werd door Tolhoek in eerste instantie op de lat geknald, waarna de bal door Rob But ter langs Groeneweg werd gewerkt: 1-0. Drie minuten later vergrootte Spirit deze marge. Aric Lingen verleng de een vrije trap van Jan de Vrij op doeltreffende wijze: 2- 0. Hierna was Piet Boot nog twee keer dicht bij een tegen treffer. Maar de voor Peter Schalk ingevallen Boot miste de koelbloedigheid om de twee ontstane kansen te ver zilveren. Haasnoot. Geen van beiden wigt het leer op juiste wijze verder te transporteren, voor overleg was geen tijd. Steun Hoewel de Rijnsburgse verdedi gers middenvelders en verdedi gers geregeld opkwamen bleef elke verrassing uit. In hoeverre de afwezigheid van Ruud van der Voort (liesblessure) en Leo van Delft (de militair liep week endwacht) een rol speelde. \yas daarbij een vraag. Feit was dat Arie van Dijk zijn basisplaats niet kon waarmaken. Hij kreeg echter maar weinig steun van zijn ploegmaten. Cas Zwaan kreeg de gelegenheid niet om in aanvallend opzicht zijn gezicht te laten zien. Hij bleef gebonden aan Van Gemerden en kweet zich goed van die manbewakers- functie. Niet één keer wist de Leiderdorper hem te ontglippen. Tegen alle verhoudingen in schreef René Kamminga na een halfuur spelen met een afstandskogol de openingstreffer op naam van RCL. De manier waarop de hal door Rob Sterk panklaar voor hem neer werd gelegd was illu strerend. De iele middenvelder wierp zijn hele lichaam in een lijf-aan-lijf gevecht met de Rijns burgse verdediging waarna hij Kamminga op maat bediende. Die plaatste de bal in de krui sing. wegdraaiend van de kanslo ze Wijnand Sloos: 0-1. Zege Van der Zwan beantwoordde de actie een minuut later met een kopstoot en ver in de tweede helft volgde als enig hoogtepunt nog een schol van Jan Hogewo- ning dat over de kruising zeilde. Na de wissels Arie van Dijk-- Koen Wieffering en Henk van der Zwan (blessure)-Paul Zwaan stelde Pierre van Gemer den de zege veilig voor zijn ploeg. Van Doeselaar counterde over de vleugel, omspeelde bij de achterlijn Nico Zwaan kinderlijk eenvoudig en mikte de bal over de naderende Cas Zwaan en Wij- nand Sloos op het hoofd van zijn collega. Van Gemerden knikte simpel in: 0-2. GERARD HAVERKAMP Go Ahead huurt Piet Wijnberg DEVENTER - Piet Wijnberg zal de rest van dit seizoen volmaken bij Go Ahead Eagles. De Ajacied. die vanwege een schorsing pas na 1 maart speelgerechtigd is, wordt door Go Ahead Eagles gehuurd en dient te worden aangemerkt als opvolger van Dwight Lodewe- ges. Laatstgenoemde moet zich op 1 maart weer melden bij de Edmonton Drillers, dat Lodewe- ges afgelopen maanden aan Go Ahead Eagles verhuurde. Zoetemelk trainer bij Randstad Sp. LEIDEN - Jan Zoetemelk zal als oefenmeester zijn rentree maken bij Randstad Sport. De oud-voet baller zal de jeugd bij Quick Boys verlaten. Eerder had Zoete melk ook al LFC onder zijn hoe de. HSl herovert koppositie HAMBURG (ANP) - Hamburger SV staat weer alleen aan de lei ding in de Bundesliqa. Zelf trac- teerde HSV de 1FC Koln van Ri- nus Michels op een nederlaag van 2-0. terwijl concurrent Bayern München even ongeluk kig als onnodig een punt (2-2) liet liggen bij Schalke'04. De slotfase van de Weslduitse voetbalcompe titie zal geheel in het teken staan van het duel tussen Hamburger SV en Bayern Munchen, want de overige ploegen zagen hun ach terstand op de koploper al uit groeien tot zeven en meer punten. Anderlecht handhaafde zich in Bel gië gemakkelijk aan de kop door een overwinning met 2-0 op het zwakke Berchem. dat opnieuw vijf basis-spelers miste. Voor een verrassing zorgde de En gelse derde divisieclub voor de FA-cup Exeter door gelijk te spe len (1-1) in de uitwedstrijd tegen Newcastle. In de eerste divisie werden slechts vier wedstrijden gespeeld. Die leverden slechts voor één thuisspelende club een overwinning op. Sunderland won met l-Ö van Leicester. Titel houder Liverpool stelde na drie nederlagen op rij opnieuw teleur. De Engelse kampioen bouwde te gen Birmingham een voorsprong van 2-0 op maar moest toch een punt inleveren. Alan Amscow bracht Birmingham reeds in de 69e minuut naast Liverpool, dat met vijf punten achterstand (37) op een gedeelde derde plaats slaat achter Ipswich Town en As ton Villa.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15