Zoeterwoude wil W eipoortseweg veiliger maken Langzamer rijden in wijken Voorschoten [Le/cfee agenda Na actie van bewoners Onzekerheid riolering in Wilhelminaparh Geen subsidie koetshuis K.lrlM.-fJUI. WOENSDAG 11 FEBRUARI 1981 De Weipoortseweg bij het kruispunt richting Benthuizen (Zoetermeer). Het laatste jaar is het verkeer op deze route van en naar het industrieterrein sterk toegenomen. Woon-werkverkeer van en naar Zoetermeer gaat ook steeds meer gebruik maken van deze sluipweg. Reden voor de bewoners om verkeersmaatregelen te eisen. Commissie bespreekt mogelijkheden VOORSCHOTEN - Als het enigs zins mogelijk is, zullen in de meeste wijken van Voorschoten snelheidsremmende maatrege len worden genomen. Verder zal verkeer dat in de wijk niet thuis hoort zoveel mogelijk worden geweerd. De commissie verkeer fen financiën sprak gisteren lang over de verkeersproblemen, maar nam uiteindelijk een nota over dit soort maatregelen vrij wel ongewijzigd aan. De leden van de commissie wer den het niet eens over de vraag of de commissie zelf initiatieven voor dit soort verkeersmaatrege len moet nemen of op signalen uit de buurt moet wachten. Tot nu toe werd namelijk altijd ge reageerd op brieven van buurt bewoners. Wanneer die hun nood klaagden nam de commis sie pas beslissingen. Over het algemeen is iedere wijk bewoner vor snelheidsremmen de maatregelen. De meningen verschillen alleen steeds over de praktische uitwerking. Ook de commissie blijft hierover ver deeld. Vaak wordt besloten tot het aanleggen van zogenaamde verkeersdrempels. De parkeermaatregelen in de Voor straat die moeten ingaan zodra het nieuwe parkeerterrein achter de Voorstraat klaar is, waren op nieuw afgekeurd door de winke liersvereniging. De parkeermaat regelen maken lang parkeren in de Voorstraat onmogelijk en de winkeliers zijn bang dat dit on gunstig is voor de handel. De commissie was echter eensge zind en keurde de maatregelen goed. Het is de bedoeling dat voorlopig een doorgang komt vanaf de par keerplaats naar de Voorstraat. Volgens de plannen moeten er twee komen, maar een winkelier heeft daar bezwaar tegen ge maakt, omdat dan het nieuwe voetpad over particulier terrein zou gaan lopen. Een inhaalverbod op de Generaal Spoorlaan en de Karei Doorman laan kreeg niet de steun van WD-er Willemse. Hij meent dat een inhaalverbod niet nodig is. De gemeenteraad zal zich nu over dit verkeersvoorstel moeten gaan buigen. •De commissie kon het ook niet eens worden over een voorstel tot het uitbreiden van het aantal opstelvakken op het kruispunt bij het raadhuis. De drie vakken die er op dit moment op de weg zijn geschilderd zouden er een vierde bij moeten krijgen. Vol gens D'66 en de PvdA ontstaat er op die manier een gevaarlijke si tuatie. Na deze tegenstand werd het voorstel voorlopig ingetrok ken. De commissie was gisteravond weinig te spreken over de brief van de burgemeester, waarin hij als hoofd van de politie bezwaar maakt tegen een uitlating van de commissie over 'politionele on gehoorzaamheid'. De commissie behandelde vorige maand par keermaatregelen tijdens de weekmarkt, omdat de bestaande borden door fout-parkeerders genegeerd zouden worden. B en W spraken toen over 'burgerlijke ongehoorzaamheid', waardoor het geven van een bekeuring geen zin zou hebben. De com missie vond toen dat de term 'po litionele ongehoorzaamheid' (on gehoorzaamheid van de politie) beter op zijn plaats was, omdat de politie niet langer optreedt te gen fout-parkeerders. ZOETERWOUDE - De ge- meente Zoeterwoude neemt samen met de poli tie maatregelen om de Weipoortseweg richting industrieterrein veiliger te maken. Burgemeester en wethouders h.ebben gisteren af gesproken advies in te winnen bij de politie en de Vereniging Bescherming Voetgangers in Den Haag en daarna aan te klop pen bij de provincie. Zoals het er nu naar uitziet zal de gemeente zo snel mogelijk bij Gedeputeer de Staten van Zuid Holland (het dagelijks bestuur van de provin cie) gaan aandringen op het te rugdringen van de snelheidsli miet op deze weg tot 50 kilome ter per uur. Tot nu toe mag men, omdat deze weg buiten de bebouwde kom ligt, 80 kilometer per uur op deze vrij smalle "landelijke" weg rij den. Een snelheid die met name de bewoners van dit deel van de weg veel te hoog en daarom veel te gevaarlijk vinden. Voor de be woners was een ongeluk, eind ja nuari de overbekende druppel die de emmer deed overlopen. Samen met twee andere onge lukken de afgelopen twee jaar en een enorme toename van het ver keer was dit nieuwe ongeval voor de bewoners reden om de afgelopen dagen een drietal ac ties te ondernemen. Direct na het ongeluk van vorige week vond een handtekenin genactie plaats. Die leverde van alle bewoners van dit deel van de Weipoortseweg ondersteuning op. Vrijdagmiddag werd evenals maandagavond het verkeer tij dens het spitsuur belemmerd. Men sloot de weg niet helemaal af maar parkeerde gewoon de ei gen auto's links en rechts op de weg, iets wat normaliter niet ge beurd. Gevolg was dat het ver keer zich zigzaggend een weg moest banen, iets wat uiteinde lijk leidde tot grote opstoppin gen en vertragingen. "Ik zou het niet echt een actie wil len noemen. Kijk wij hebben ons ongenoegen nu duidelijk twee keer laten blijken, zonder dat we 'iets gedaan hebben wat niet mag. Wij hebben gewoon onze auto voor onze huizen op straat gepar keerd in plaats van naast onze huizen", aldus een van de bewo ners, de heer Janmaat. Hij voegt eraan toe dat deze verkeers stremming vrijdag en maandag een spontane reactie is geweest van de mensen op de toename van het verkeer op deze weg. "Het is steeds gevaarlijker ge worden hier. De mensen die van en naar het industrieterrein ko men en gaan maken gebruik van dit achterafweggetje". Postcommandant Rozenboom van de politie in Zoeterwoude beves tigt dat de weg een erg drukke route is geworden. "Het laatste jaar is het verkeer toegenomen door het industrieterrein en door de uitbreiding van Zoetermeer. Met name in de spitsuren is er veel woon-werkverkeer op deze weg en daarnaast is er nog het OEGSTGEEST - Geen van de le den van de Oegstgeester raads commissie voor financiën en cul turele zaken wilde gisteren stem men over een kredietaanvraag van bijna twee miljoen gulden voor rioleringswerkzaamheden in het Wilhelminapark. Zonder uitzondering wilden de raadsleden hierover eerst nog eens praten met hun fracties. De werkzaamheden aan de riolering van het Wilhelminapark zijn een fase in een totaal vernieuwings plan voor de riolering van oud Oegstgeest. Het Wilhelminapark is nu aan de beurt, omdat dan meteen de straat rond het deels vernieuwde en verbouwde raad huis kan worden aangepakt. Warmond nu toch bij schooldienst WARMOND - De gemeente War mond kan toch toetreden tot de schoolbegeleidingsdienst (SBD) voor de Bollenstreek. Na lange discussies in het verleden week weliswaar dat voor toetreding tot de SBD geen geld beschikbaar was maar de fracties in de raad vonden de SBD zo belangrijk dat ze het college van B en W vroe gen nog eens een onderzoek in te stellen naar de financiële moge lijkheden. De verschillende raadsfracties hadden allemaal trouwens gaten in de begroting ontdekt, waardoor zij zelf al aan gaven dat toetreding misschien mogelijk zou zijn. Een bezwaar was echter steeds dat het slechts om een eenmalige financiering ging, terwijl de SBD elk jaar weer zou moeten worden be taald. Hierin is ook de reconstructie van het pleintje voor het raad huis opgenomen. Wuisman (D'66) en Bosman (PvdA) vroegen zich met name af of de luxe aankleding van dit pleintje wel nodig was en of de bestaande situatie niet kon worden gehand haafd. Ook Heilbron (VVD) vindt het ontwerp voor dit pleintje lu xer dan noodzakelijk is. "Het moet soberder," zo zei hij. Van der Reijden (CDA) verklapte dat in zijn fractie zelfs even zou zijn gesproken over het in zijn geheel uitstellen van de riole ringswerkzaamheden. Hij had zich toen laten overtuigen dat dit niet mogelijk was. Wel vroeg hij zich af of het gehele plan niet en kele tonnen goedkoper zou kun- De technisch ambtenaar van de ge meente verwacht dat de aanbe steding van het werk alsgevolg van de lege orderportefeuilles wel eens stukken goedkoper zou kunnen uitvallen dan nu wordt geraamd. Pop De Nederlandse formatie "Lancee" treedt zaterdag avond in de Lindchoeve in Voorschoten op. Vorig jaar kreeg "Lancee" een "Edison" voor de debuutelpee "Mo dels". De laatste twee jaar heeft de groep zich voorna melijk geconcentreerd op een nieuw langspeelplaat. De tweede LP heet "The Bridge" en is opgenomen in de Strawberry Studio's in Manchester, waar ook 10 CC haar langspelers pleegt op te nemen. Een uitgebreide pro- motie-toernee om "The Brid ge" bekendheid te geven be gint in maart. Voorafgaand aan deze tocht geeft "Lan cee" een paar losstaande op tredens, onder meer in de Lindehoeve, waar trouwens ook al een paar nummers van "The Bridge" zullen worden gebracht. Edison-winnaars Lancee zaterdag in de Lindehoeve. Expositie In de galerie "Molenlaan 3" in Voorschoten wordt morgen een expositie geopend van de schilder Willem van Scheijn- del. Hij laat werk zien dat is ontstaan in de tweede helft van 1980. De schilder woont en werkt in de Leidse bin nenstad. De werken van deze 28-jarige kunstenaar zijn tot en met 22 februari te zien in de tentoonstellingsruimte aan de Molenlaan. Deze is op de 13e, 14e, 15e, 20e, 21e en 22e van 11.00 uur tot 17.00 uur ge opend. Toneel "Een flauwgevallen paard". Zo heet het toneelstuk dat de Wassenaarse toneelcombi- natic "Dialoog" vrijdag en zaterdag op de planken brengt in het Jerocnhuis aan de Van Heeckerenstraat. Het is een blijspel van de Franse schrijfster Francoise Saga», vertaald door Remco Cam- pert. De voorstellingen die onder regie staan van Ben van Hest beginne» om 20.00 Lezing In het Cultureel Centrum Voorschoten is morgen avond een lezing over Oud- Voorschoten. Deze bijeen komst, die om 20.00 begint, wordt georganiseerd door het NUT (maatschappij tot nut van het algemeen). Concert Het NUT heeft voor zondag ook een koffieconcert op het pro gramma staan. Dit wordt eveneens gehouden in het Cultureel Centrum. Aan vang 12.00 uur. Carnaval Me$ het carnavalsgebeurcn voor de deur vinden overal in de regio weer allerlei fees ten op dit gebied plaats. Za terdag komen de Leider- dorpse "Rijnschuimers" met een kinderprogramma, geti teld "Toeter 'ns". Naast het afwerken van een quiz zijn humoristische spelletjes en voordrachten gepland. Aan vang van de kindermiddag: 14.30 in de residentie van de vereniging in het Zijlkwar tier aan de Van der Marck- straat. Voor de wat ouderen is er 's avonds een disco avond in hetzelfde gebouw. Deze begint om 20.00 uur. Dienst In de Wassenaarse Dorpskerk is zondagavond weer een zo genaamde open-dcurdienst. Deze begint om 19.00 uur. Ds. R. Steenstra zal nader in gaan op het verschijnsel van allerlei nieuwe sekten en de vraag of men binnen deze groepen ook vrij kan zijn. Het christelijk gemengd Rijnstreekkóor zal haar me dewerking verlenen. sluipverkeer Leiden-industrie- tcrrein-Benthuizen-Zoetermeer heen en terug." Ook Rozenboom is van mening dat het terugbren gen van de toegestane snelheid tot 50 kilometer een oplossing kan zijn. "Wij zullen dan streng toezien op het naleven van die snelheidsgrens", zo geeft hij aan. Uit navraag bij de gemeente blijkt eveneens dat,deze zich wel ach ter het verzoek opstelt, maar dat men zelf niet bevoegd is om hier snelheidsmaatregelen te nemen. Omdat het om een weg gaat die buiten de bebouwde kom ligt is de provincie hier verantwoorde lijk. Vandaar dat men snel naar GS toe wil stappen. Maandagavond tijdens de actie heeft wethouder Van der Heij den samen met leidinggevende politiefunctionarissen met de be woners gepraat over oplossin gen. Gisterochtend is het pro bleem tijdens de collegevergade ring van burgemeester en wet houders aan bod gekomen. "Wij zullen de mensen, althans de contactman, van de bewoners binnenkort aanschrijven en hem laten weten dat we advies inwin nen bij deskundigen en dan on middellijk naar GS gaan", aldus gemeentesecretaris Kruithof. De bewoners willen voorlopig de resultaten van deze stappen af wachten: "We bekijken de ont wikkeling eerst eens de komen de drie tot vier weken. Als er dan nog geen verbetering is dan wor den waarschijnlijk nieuwe acties gevoerd", zo zegt Janmaat. WOENSDAG Leiden - Café Napoleon, Steenstraat, Karei Boehle Jazzkwartet, 21 uur. Jongerencentrum Stats - informatie middag over de justitie en reclasse ring en een film, do 15 uur. Stats jongerencentrum - Haarlem- ursus stijldansen, 15-17 Stadhuis - raadscommissie maat schappelijke aangelegenheden, ge zondheidszorg en cultuur, 20 uur. DONDERDAG Leiden - Stadhuis - werkgroep eman cipatie, 20 uur. Stadhuis - raadscommissie volkshuis vesting, bouwzaken, sport en recrea tie, 20 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidse- weg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerkgracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 Werklozen Advies Centrum - Bree- straat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en be geleiding dienstweigeren, van 20- 21.30 uur, tel. 140866. Stats jongerencentrum - Haarlem merstraat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 't Spoortje - Bernardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO WSW, 19-20.30 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst der- apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 6 tot 13 feb door: Centraal apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; apotheek Boehmer, Flo rijn 19, 'Winkelhof, Leiderdorp, tel. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Marianne dv. N. van der Plas en D.J. Haasnoot; Annette dv. N. van der Plas en D.J. Haasnoot; Bart- jan zv. T. de Roode en E. Koelemij; Ju dith Wilhelmina dv. P.A. van Kampen en A.L.H.M. Kaptijn; Priscilla Charmian Santoucha dv. B.T. goerdat en S.J. Kan- chard zv. Th.Jordaan en U.G.M. Merc- kelbach; Patricia dv. P.M. De Zwart en S. van der Lans; Dave zv. L.Chr. Nieu- wenburg en H.M. van Went; Linda dv. A.S. Botermans en M. Homborg; Adria- na Patricia dv. S.N.A.J.P. van der Meer en A A.M. van Ruiten; Mathei Nicolaas Jo hannes zv. L.J. van Dam en A.H.I. Mou nts; Jeroen zv. A.J. Houwaart en S. Wol- thaus; Michiel zv. H.G. Feunekes en J.J.M. van Vugt; Brenda dv. B.A. van der Steen en Th. de Koning; Femke Daniëlle Jacomijne dv. D. Ladan en Th. Boon; Jacoba Cornelia dv. J. Barnhoorn en M. Schaap; Aafke Julia dv. R.L.J. de Neef en R.A. Dool; Jasper zv. D. Corbet en ,M.J.S. Pieterse; Bastiaan Gerrit zv. N.W. Ouwehand en G. van Duijn; Wouter zv. F. Verbiest en M.J. Sira; David zv. B.W. Oerlemans en M.A. van DamArjan zv. J. van Rijn en L. van Duijn; Robertus Leo- nardus zv. G.J. van der Slot en E.S.M. Duivenvoorde; Chantal dv. B. de Roo en J.E. Flippo; Bertus Johannes Nicolaas zv. A.J.A. Boon en D.E. Graves; Rudy zv. J. van der Plas en E.L. van Egmond; Jo hannes zv. C. Schaap en A.D. Schaap; Luuk Steven zv. R.B. Dekker en A.S.J. Koks; Floris Pieter zv. F.W. Duijster en M.M.E. Sprenger; Charlotte Adrienne Dorothée dv. A.A.M. de Jong en L.J.E. Ockeloen. Ondertrouwd: R.A.W. de Jong en H.K. Brons; A.C. vun der Linden en C.M. Prins; P. Bishoen en G. Changoe; M.J.M. Driessen en M.C.A. Post; de Hageman en E. Colpa; P.J. Neuteboom en C.S. DEN Hoed; P. Bey en L.C. Ju; L.J.A.M. Harks en S.G. Langendijk; J.M. de Ko ning en I.M.Schrammeijer; W.M.A. Smit en M. Jellema; A P. Mutsaars en J.C. B Berends; J.M. Holswilder en J. Kam- Gehuwd: L.P. Schipper en Y. Fielemon; W.H. Bey en M. van den Berg; J. Zuur mond en C.J.M. Dona. Overleden: B.W.J. Arts (1912); M.C. He(j- dra (1914); L.M. Belonje (1923); W.A.P. van der Vet (1911); P. van der Voort (1914); E.C. de Rooij (1896) gehuwd ge weest met J.H. Machielse; J. Hellenberg (1891) gehuwd geweest met C. Hoek; P. de Mol (1909); D. van Offeren (1924); J.J. Verwoerd (1915) echtgenote van N. van Zijst; P.E.J. Prins (1899); J. de Kort (1981); P. Distelvelt (1920); W. Blok (1917); A.E. Arens (1897) gehuwd ge weest met C. Prins; D. Nieuwenburg (1904); P. Laterveer (1900); E.A.M. Kaak (1932) echtgenote van C.G.G. Langezaal; C.M.A. Kohlbeck (1896) gehuwd ge weest met J.J. Staats; W.G.M.L. van Loon (1898) echtgenote van F.X.J.M. Schaepman; A.Th.P. Hassing (1934) J.C. Kole (1923); M. van den Heuvel (1899) echtgenote van C.H.J. Hogervorst; S.W. Vos (1901) gehuwd geweest met J. Kra- nenveld; P. Hillebrand (1906). OEGSTGEEST - Het ministerie van CRM heeft de gemeente Oegstgeest deze week laten we ten dat niet mag worden gere kend op een subsidie voor de re novatiewerken aan het koetsjiuis van kasteel Oud Poelgeest. Wet houder Kohlbeck (financiën) deelde gisteravond deze tegen valler mee. De gemeente had gerekend op een bijdrage van het rijk van tweeder de deel van de renovatiekosten die rond de vier ton zullen gaan bedragen. Kasteel Oud Poelgeest is in gebruik bij de stichting Oud Poelgeest die er ondermeer cur sussen voor mensen die met pen sioen gaan organiseert. Vooral het koetshuis is in dermate verwaarloosde staat, dat hiervan slechts een gedeelte kan worden gebruikt. De gemeente had vast gerekend op de subsidie, omdat net ministerie vorig jaar een sloopvergunning voor het toren tje hiervan introk omdat het een monument betreft. Het intrekken van de subsidie zou een gevolg zijn van de extra 28 miljoen die het ministerie van CRM moet be zuinigen. lEIDSCH £t DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witie Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 A8 LEIDEN Teleloon 071-144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement f49,55 perp post f71,90 Jaarabonnement f 186,70 per post f 276,10 s f 0„70 tsgelden bn vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen Alq. redactiechef: A, van Leeuwen PW. Alg redactiechef: J. M J. Post Rubnekchefs J Kroon (stad) J P M van der Meer (regio) W. Wirtz 'binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel. Londen Panjs, Washington. Cairo Redactie Randgemeenten Telefoon 071-144941 Ch Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk. Tel 071-121481 Oegstgeest: H. Sonders "•1-155854 /oorschoten: J Peters 071-769935. Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2