Kind nooit met geweld uit sekte terughalen 'Tost houdt onze ploeg tegen CS5ESQEQSI Bisschop verdedigt ontslag priester Peiling van Lutherse gemeenten actie IKV Tiert jaar oecumene Merenwijk Onder invloed van massale kritiek op zijn besluit om de 68-jarige dorpspastoor Xaver Janssen (een Nederlander) uit Wattenweiler te schorsen heeft bisschop Stimpfle van de Westduitse stad Augsburg de argumenten voor zijn besluit bekendgemaakt. In een boek had Janssen zich afgevraagd of de priesterwijding wel een door Christus ingesteld sacrament is, gezien het bijbelse getuigenis. Ook of de eucharistie uitsluitend door priesters kan worden bediend en het verplichte celibaat wel in overeenstem ming is met de geest van Christus en de leer van het evangelie. De bisschop zag in dat alles een loochening van de kerkelijke leer en vroeg pastoor Janssen zijn uitlatingen te herroepen. Deze was echter alleen bereid een ordeel te aanvaarden van de com missie voor de geloofsleer van de bisschoppenconferentie, waar hij zijn zaak aanhangig had gemaakt. Bisschop Stimpfle was niet bereid hierop te wachten en onthief Janssen uit zijn ambt. Hij verklaarde, lang genoeg de niet-loyale daden van Janssen te hebben geduld. Dr. Kranenborg: nieuwe stromingen serieus nemen Dr. Kranenborg vrijheid om iets geks te doen WOENSDAG 11 FEBRUARI 1981 Tegen ouders die hun kind in een sekte hebben zien verdwijnen zou dr. R. Kra nenborg willen zeggen: nóóit iemand met geweld of hard optreden terugha len. Dat werkt niets uit. Komt iemand zelf tot het inzicht, op een verkeerde weg te zitten, dan vooral LEIDEN - pe oecumenische ge loofsgemeenschap in de Meren wijk (rooms-katholiek, gerefor meerd en hervormd) gaat dit jaar uitvoerig öandacht besteden aan haar tienjarig bestaan. Een stuur groep heeft hiervoor een plan ge maakt en de Algemene Kerkelij ke Merenwijkraad gaf daaraan inmiddels zijn goedkeuring. Op het programma staan gespreks- avonden voor rooms-katholie- ken en protestanten, voor jonge ren, bijeenkomsten voor bejaar den, activiteiten voor kinderen, een musical dit alles voor be woners van de wijk zelf - en daarnaast bijeenkomsten voor de pastores en voor de kerkera den en parochieraden in Leiden. Er komt ook een landelijke con gresdag. Aan een jubileumboek wordt gewerkt. Het programma speelt zich voornamelijk af in de periode van 5 tot 18 oktober Voor elk onderdeel worden werkgroepjes gevormd. Iemand heeft uitgezocht hoeveel mensen als vrijwilliger actief zijn in de kerkgemeenschap van de Merenwijk. Up een totaal van 398 functies in werkgroepen, zang koren enzovoort - zijn dat er 274. Er zijn dus nogal wat leden die verschillende functies vervullen. zo-iemand opvangen. Men heeft toch wel de vrijheid om iets geks te doen Kranenborg is voor de helft van zijn tijd gereformeerd predikant in Amsterdam-centrum en voor de andere helft wetenschappe lijk hoofdambtenaar aan het in stituut voor godsdienstweten schap van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Hij is belast met het onderzoek van nieuwe reli gieuze bewegingen die uit het Oosten naar ons toestromen. De in Leiderdorp wonende vloot- predikant H. J. Hemstede had een gesprek met hem voor het fe- bruari-nummer van het blad "In de Peiling", een uitgave van de rooms-katholieke en protestant se geestelijke verzorging bij de Op de vraag hoe christenen kun nen reageren op de sekten ant woordde Kranenborg: "Een heel goede reactie is, als kerk meer en meer een hechte ge meenschap te worden. Dat kén, nu de kerken kleiner zijn gewor den. Mensen een plek bieden waar ze zich thuis voelen en zich zelf kunnen zijn". Agressieve bestrijding vindt hij verkeerd. "Wat deze groepen zeggen en leren moeten wij heel serieus nemen. Op hun beleving kun je dan een christelijke reac tie geven door te zeggen, hoe jij het beleeft. Dan wordt vanzelf wel duidelijk, waar de wegen uit eengaan". Zendingsterrein Het Westen is zendingsterrein voor oosterse godsdiensten gewor den. Veel mensen hier houden het christelijke geloof voor ge zien. Kranenborg ziet verband tussen deze geestelijke leegte en de welvaart. Alles kan, en dus wordt "God" steeds minder een factor in ons denken en hande len. "We zijn erg materialistisch geworden". Ook het vrijheidsi deaal is sterk gepropageerd. "We kunnen onszelf wel redden". Ve len verwachten in die situatie van de kerk niets meer. "Een oosterse beweging is nog nieuw en onbeschreven. Mis schien, zo denkt men dan, dat we déar antwoord krijgen op onze vragen. Mensen die zich aanslui ten hebben vaak een sterke be hoefte aan een Autoriteit. Een machtig persoon, die het leven leiding geeft. Ook een echt lé vend persoon. Iemand die zegt wat je kunt en mag doen. De Grote Baas zegt het, en hij weet wat goed is" Kranenborg denkt, dat nogal wat mensen op zoek zijn naar een groep waar ze zich thuis voelen en geaccepteerd worden. Ze zoe ken gemeenschap. "De activitei ten van deze nieuwe groepen zijn juist sterk op de enkeling ge richt. Toetreding versterkt het persoonlijke zelfbewustzijn. "Ik heb het nü gevonden. Ik ben ie mand" Fout De belangstelling voor al deze reli gieuze stromingen spreekt de be wering dat de moderne mens niet-religieus is geworden vol strekt tegen. "Geen mens kan zonder religie", zegt Kranen borg. De kerk heeft, volgens hem, de fout gemaakt, dit religieuze le ven van de mens als "ongeloof' te bestempelen. "Het paste na melijk niet in het christelijke vakje". "Als christenen moeten wij hier oog voor krijgen". Tussen half februari en half april zullen de evangelisch-lutherse gemeenten in ons land worden geraadpleegd over de anti-kern- wapencampagne van het Inter kerkelijk Vredesberaad (IKV). Het IKV voert onder de leuze "Kernwapens de wereld uit, om te beginnen in Nederland" al en kele jaren actie om de wapen wedloop te doorbreken. Deze ac tie heeft zowel in de kerken als in de politieke wereld veel stof doen opwaaien. Het IKV heeft de aangesloten kerken gevraagd, zich over zijn campagne uit te Hervormde Kerk: beroepen te Amersfoort J.L. van der Eijk As sen, te Hollandscheveld T Tijs- ma Oostmarsum, te Vroom- schoop W. de Graaff Exloer- mond, te Zuilichem- Nieuwaal Geld.) kandidaat W.M. Pieters Ede; aangenomen naar Beekber gen (Zonnehuis) A.M. van Hou- welingen Heerenveen, naar Hoorn A.W. de Vlieger Amster- De lutherse synode kon vorig jaar niet tot een uitspraak komen, maar in mei van dit jaar zal dat toch moeten gebeuren. Eerst zul len nu de plaatselijke gemeenten over het IKV-standpunt worden gepolst. De commissie die deze peiling voorbereidde heeft een brochure samengesteld waarin zowel het vóór als het tegen naar voren komt. Het is een handleiding bij de meningsvorming en een voor bereiding op de gesprekken. In alle gemeenten wordt deze bro chure verspreid. dam, naar Axel H. van de Berg (legerpredikant) Eindhoven, die daarmee bedankte voor onder an dere Oude en Nieuwe Wetering. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Giessendam H. Jagersma Siegerswoudc. Christelijke Gereformeerde Kerken, bedankt voor Gouda C.A. den Hertog Vlissingen. Bap tistengemeenten: aangenomen naar Drachten (Elim) G. Liebe Hengelo. Ds. E. Warmink te Noordwijk hoopt 14 juni afscheid te nemen van de gereformeerde kerk al daar, wegens vertrek naar Nijver- dal. Daar zal hij op 28 juni intrede doen. PAGINA 15 Gijsen zonder functie in commissie ambtsopleiding UTRECHT - Bisschop Gijsen van Roermond blijft lid van de bis schoppelijke commissie die zich gaat buigen over de rooms- katholieke theologische hoge scholen als priesteropleiding, maar zal verder geen functie meer hebben binnen deze com missie. De twee andere leden - bisschop Ernst van Breda en zijn collega Moller van Gronin gen, zullen tijdens het onder zoek de contacten met de theolo gische opleidingen onderhou den en ook de verantwoordelijk heid dragen voor het eindrap port. Dat eindrapport gaat vervolgens, voorzien van commentaar van de Nederlandse bisschoppen, naar de congregatie voor de opvoe ding in Rome. Daar wordt dan het uiteindelijke oordeel over de theologische hogescholen als priesteropleiding geveld. Midden vorig jaar ontstonden er moeilijkheden toen bisschop Gij sen de benoeming van een pries ter in zijn bisdom weigerde. Deze was afgestudeerd aan de hoge school in Heerlen, een opleiding waar de bisschop veel bezwaar te gen heeft. De commissie die na mens de theologische opleidin gen in gesprek was met de drie bisschoppen weigerde verder te praten. Zij wilde, dat de bis schoppen zich tijdens het onder zoek zouden onthouden van uit spraken over de opleidingen. Gij sen behield zich echter het recht voor, in te grijpen als de zaken hem niet zinden. Vorige maand gingen kardinaal Willebrands, bisschop Bluyssen en later ook bisschop Gijsen naar Rome. Daar is dus kennelijk de nu gepresenteerde oplossing ge vonden. Gijsen blijft, "krachtens bevesti ging van de paus", lid van deze synodecommissie, maar schort zyn werkzaamheden voor die commissie op. Iedere bisschop heeft echter het "onvervreem- baar recht" om in voorkomende gevallen vrij te oordelen over wij ding of benoeming van kandida ten van theologische hogescho len. Daarmee heeft dan ook bis schop Gijsen zijn zin gekregen. Een jaar na de bijzondere synode in Rome kan de "smalle commis sie" nu aan de slag. Geconsta teerd moet worden, dat de zo ge roemde "communio" (gemeen schap) binnen het bisschoppen college met deze oplossing wel een deuk heeft opgelopen. Profwielergroep van Koopmans op zoek naar erkenning, maar: ANTIBES (GPD) - Er heerst een jubelstemming in de profwieler- groep van HB, een ploeg die op richter Henk Koopmans om schrijft als „een stel dat zoekt naar erkenning". Op het hoogte punt van zijn geluk, losgeslagen door het succes in de Ruta del Sol, heeft sponsor Rody Hoogen- boom ten teken van de vreugde- maat het stoute voornemen geuit om met zijn ploeg deel te nemen aan de Tour de France. „Na wat ik van die jongens in de Ruta del Sol zag, zeg ik: Ze kun nen het aan. M'n enige zorg is het vinden van een co-sponsor die voor twee ton meedoet. Niet de sterkte van de ploeg. Deze cou reurs zijn bestand tegen de zwaarte van een Tour. Ze zijn er niet te jong voor. Sterker nog: juist in die jongheid zit onze kracht". Met de wetenschap dat van de 13 renners er vorig jaar vier debu teerden bij de profs (Lammer- tink, Van Dongen. Van Peer. Van SETTEBAGNI (ANP) - Na drie speeldagen heeft Viktor Kortsj- noi alleen de leiding genomen in poule a van het internationale schaaktoernooi in Settebagni in Italië. De statenloze kandidaat wereldkampioen versloeg op de derde dag de Griek Makropoulos. Kortsjnoi bracht zijn totaal op 2,5 punt. In poule b leiden de Deen Hoi en de Westduitser Lobron met ieder drie punten. Zij worden gevolgd door de 15-jarige talent rijke Italiaan d'Amore met twee punten. d'Amore begon het toer nooi met twee zeges, maar in de Tilborg) en dit seizoen drie ama teurs (Van Meer, Vonk, Van Vlimmeren) de overstap naar de beroepscategorie maakten, zijn er bij die stelling grote vraagte kens te plaatsen. Koers-captain Jos Schipper doet dat niet eens en zegt met grote zekerheid: „De ze ploeg is absoluut niet geschikt voor de Tour de France. Dan moet je veel meer ervaring heb ben. Er wordt bij ons door Zije- veld wel aardig geklommen, met Van Meer hebben we een uitste kende sprinter, en Vonk en Lam- mertink kunnen goed presteren in een tijdrit, maar voor een Tour de France zie ik het echt niet zit ten. Het zou iedere dag te veel knokken worden om op tijd bin nen te komen en dat vind ik geen uitgangspunt voor een Ronde van Frankrijk. Wij hebben de tijd nodig om ons te ontwikkelen. Ik ben ervan overtuigd dat dat suc ces gaat opleveren, want deze ploeg zit uitstekend in eikaar- Dat compliment schuift Rody Hoo- genboom door naar zijn ploeglei der Henk Koopmans (39 jaar), die zo verslingerd is aan het wielren nen dat hij jaren geleden uit eigen portemonee 25.000 gulden trok om een bescheiden ploegje rond te laten rijden („gabbers, die ik een kans wilde geven") en die thans, nog niet volledig hersteld van een hartaandoening, alweer achter het peloton aan zit („maar rustig aan hoor, en met toestem ming van de dokter"). Door in korte tijd zeven amateurs aan te trekken, zorgde Henk Koopmans voor een opmerkelijk beleid dat nog heel wat te bewij zen heeft, maar wat in elk geval bij de aanvang van dit seizoen een goede indruk maakte. Er is in de afgelopen winter van en kele kanten geprobeerd om Henk Koopmans uit het zadel te wip pen, maar de gebroeders Hoogen- boom, die hem vier jaar geleden op hun loonlijst plaatsten, rea geerden resoluut afwijzend op die pogingen. Rody Hoogen- boom: „Sommigen vinden dat Koopmans niet in dit wereldje past. Er zijn er inderdaad die zich nadrukkelijker manifesteren en die een grotere naam hebben. Maar daarom laat je een ander toch niet vallen! We konden afge lopen winter een hele goede me desponsor krijgen, die met ons in zee wilde op voorwaarde dat we een andere ploegleider zouden nemen. We hebben meteen nee gezegd en daardoor een pak geld laten liggen. Wanneer ik nu naar het resultaat van Koopmans' werk kijk dan zeg ik: we deden het goed. Hij heeft een prima aan koopbeleid gevoerd en we leer den hem kennen als een eerlijke vent. Dat kun je niet van iedereen in deze sport zeggen. Daar ben ik in die paar jaar wel achter geko- Voor Rody Hoogenboom telt puur het commerciële resultaat: „Wij zijn er niet om de wielersport in stand te houden, want dat inte resseert me geen drol. Het gaat om de publiciteit. Een kwestie van optellen en aftrekken tussen investering en rendement. Stom weg rekenen dus". In het verlengde van dat laatste ligt het feit dat Rody Hoogenboom zeer frequent van zijn directeurs- stoel achter het stuur van de ploegleiderswagen schuift en sa men met Henk Koopmans finan ciële en technische wielerzaken doet: „Ik ben wantrouwig gewor den", zegt hij. „Zo gauw men merkt datje geld te verteren hebt, zijn er mensen die proberen daar misbruik van te maken. Daarom ging ik me zélf met het wielren nen bemoeien. Dat heeft dan weer wel het nadeel dat een orga nisatie probeert je uit te buiten. Als ze een sponsor zien. die zich zelf zo nauw bij het hele gedoe betrekt, gaan ze ervan uit dat het een mafkees in de sport is die overal voor wil betalen". Tot vorig jaar deden de gebroeders Hoogenboom dat ook. Ploeglei der Henk Koopmans: „Als je be gint moet je je links en rechts in kopen. Pas als er successen zijn kun je onkostenvergoedingen en startgelden vragen. Afgelopen seizoen bijvoorbeeld moesten we voor Parijs-Nice geld meebren gen. Nu niet. Dit keer krijgen we betaald omdat we in die ronde goed presteerden. Dat geeft vol doening. Het is een bewijsje van erkenning en zo moet je er meer zien te krijgen. Net zolang tot je er bent". Rody Hoogenboom: „Daarbij moet je ook zelf sturen. Gewoon kei hard stellen: we leggen geen gul den meer op tafel. Want voor je het weet krijg je de naam datje de ploeg bent die overal moet beta len om binnen te komen. En dat zou natuurlijk fout zijn" In de strijd om erkenning heeft de ploeg af te rekenen met de Ra- leighs van Peter Post, zoals dezer dagen nog eens duidelijk is geble ken uit een brief van manager Fir- min Verhelst die liet weten: „He laas heeft de organisatie van de Ronde van Zwitserland geen plaats voor u omdat er maar èèn Nederlandse ploeg kan rijden en wel die van Peter Post" Henk Koopmans denkt er het zijne van. „Ik kan het niet hard maken, maar ik heb het vermoeden dat Post ons tegenhoudt. Natuurlijk vis het voor ons ook een handicap aat we een echt grote, internatio naal erkende, vedette missen, maar los daarvan bemoeilijkt vol gens mij Peter Post onze door braak door de invloed die hij heeft". Rody Hoogenboom "Natuurlijk is Peter Post machtig, dat vind ik logisch. Hij verstaat zijn vak en hij zorgt voor successen. Dan kun je voor een belangrijk deel de dienst uitmaken. Dat is ook niet erg. En dat Post in mijn ogen soms erg jaloers reageert kan ik ook nog best plaatsen want hij is op-en-top wielerman; een blijver in deze sport, die het voor dat vak opneemt, terwijl voor ons alleen het commerciële aspect telt waar door we er zó kunnen uitstappen. Ik heb alleen de conclusie getrok ken, dat we om iets te bereiken dus niet met de mensen in zee moeten die bindingen hebben met Peter Post. Dat is fout. We moeten in het management met name onze eigen weg gaan. Dat doen we dan ook vanaf nu". Tempo heeft «na zege riant uitzieht oj) korfbaltitel ALPHEN AAN DEN RIJN - Tem po heeft door een 8-7 overwin ning op concurrent Hou Stand een riant uitzicht op de titel van de eerste klasse Rijn-/Delfland gekregen. De Alphense korfbal ploeg toonde zich gisteravond technisch de meerdere van z'n opponent, die met nog enkele wedstrijden voor de boeg nu een achterstand van vier punten op de lijstaanvoerder heeft. Hoewel de zege niet erg overtui gend tot stand kwam verdiende Tempo de twee punten ten volle. In de volle Rijnstreekhal was het Alphense spel beter verzorgd dan dat van Hou Stand. De Haagse tegenstander kon door de fysieke kracht het verschil met Tempo, dat steeds aan de leiding ging, echter beperken. Na een 3-1 rust stand liep Tempo via een 6-3 voorsprong uit naar 7-5, toen er nog drie minuten te spelen wa ren. Dat leek beslissend, doch Hou Stand deed z'n naam eer aan en haakte bü 7-7 nog aan. Dertig seconden voor tijd stelde Dick Turkenburg de Alphense zege toch veilig. Voor Tempo scoor den: Floor Lindhout (2x), Bert Jan van Weeren (3x), Ernst Jan van Hooidonk en Dick Turken burg (2x). IA Sleutels 2-Randst. Sp. 2 0-2, Sp. Lis- se 2-Haz.Boys 2 0-0, RCL 3-Lisser B 2 1-5, Kagia 2-Rijnsb. B, 3 2-3, Koudek 3-Ter Leede 3 2-1, 2A Leiden 2-G.W.S. 2 1-2, Lisser B. 3- Sp. Lisse 3 0-1, Randst. Sp. 3-Quick B. 6 1-0. 2B Ter Leede 5-T.A.V.V. 2 2-2, KRV 2- Wouhrugge 2 1-1, Oegstgeest 3-Haz. Boys 3 1-3. 3A WSB 2-Valken '68 3 1-0, Woubrug- ge 3-Quick Boys 8 3-2. 3B Katwijk 6-Noordwijk 5 2-3. 3C MVKV 2-RCL 5 4-1, SVOW 3-KRV 4 2-2. 3D RCL 6-Meerburg 2 1-0, KRV 5-Sp. Lisse 6 2-1 4A Rijnsb. Boys 7-Noordwijk 8 1-1, Randst. Sp 4-TAVV 4 1-0. HB: Noordwijk 9-Oegstgeest 5 1-4, Quick Bovs 11-SVOW 4 2-2, Leiden 4-ARC 10 2-0. HC: Katwijk 8-Sp. Lisse 7 1-2. KRV 6-Quick Boys 12 1—2, RCL 7—Rijnsb- .Boys 8 2-1 Lisser Boys 7-Ter Leede 7 2-1. H: Randst. Sp.5-Haz.Boys 5 1—6. Meer burg 3-Woubrugge 4 1-0, Sleutels 5-- Leiden 5 1-1. HE: Noordwijk 10-Katwijk 9 6-1. HF: GWS 5-Oegstgeest 7 3-0. Katwijk 10—RCL 9 1-4, Leiden 7-Ter Leede 8 0-4 HG: Quick Boys 14-Kickers '68-2 0-2, Ter Leede 9-HVZ 2 4-3, Noordwijk 12-Leiden 8 3-2, Koudekerk 6-ARC 13 1-0. HH: Stompw. Boys 2-Alphia 3 4-1, SJZ 3 Haz.Bovs 6 2-3. 5a: WSB 4-JAG 2 5-3, Haz. Boys 7— Koudekerk 7 2-2, Leiden 9-Noordwijk 13 0-0. 5: Ter Leede 11-Randst.Sport 6 3-1. 5C: RCL 11-Ter Leede 12 6-1. Valken '68-8—ARC 16 3-0, Oegstgeest 9-Haz- .Boys 8 3-2. 5D: Noordwijk 14-Lisser Boys 11 7-2, Oegstgeest 10-Kagia 4 0-4 5E: Koudekerk 10-HVZ 3 2—7, Kickers '69 3-SVOW 7 4-0. 5F: GWS 9—Sp. Lisse 9 3-0. Kagia 5-U nitas L.3 0-8. Leiden 12-Ter Leede 13 5G: Quick Boys 16-Rijnsb.B.lO 2-6. H: Meerburg Al-Lugdunum Al 3-5, SJC Al-Docos Al 4-1, SVW Al-Alph- .Bovs Al 1-0. A: ter Leede Al-Kickers '69 Al 2-3, .RCL Al-Roodenb.A2 1-1. Rijnsb.B Al-Oegstg.Al 1-2. Al Katwijk A2-Quick B A2 0-3. A2: Teyling Al-Or.Groen Al 5-4. Quick B. A3-Haz. Boys Al 1-2, Kou- dek. Al-Warmond Al 4-1. 3A: Rijnsb. Boys - Kagia al 3-5. SVOW al - Altior al 1-4. ASC al - Valken '68 al 0-2 4A: VNL al - Lugdunum a2 4-5. LDWS al - VTL al 3-2. WSB a2 - SJC a2 1-2. 5A: al Abbenes VNA UNA al 5-0. SVLV SVW a3 - UVS a3 3-2 7A: Foreholte a2 - Rynsb. Boys a3 2-0, RCL a3 - Sp. Lisse 5-2. 8A: Noordwijk a4 - Oegstgeest a2 1-2, Katwijk a3 - Alph. Boys a3 4-3. 9A: Docos a3 - SJC a3 6-3. 10A: RCL a5 - Alphen a2 2-10. Haz. Bovs - Meerburg a3 2-4. H: Docos bl - UVS bl 0-4, Sp. Lisse bl - Lugdunum bl 1-0, WSB bl - Noord wijk bl 1-3, Katwijk bl - Leidse Boys bl 9-0. Foreholte bl - WSB b2 2-0, Meer burg bl - Alphen bl 6-1. Oegst. bl - Quick B. b2 0-3. 2B: Ter Leede bl - Rijnb. Boys. bl 1-5, Quick B. b3 - SJZ bl 2-1 3B: Noordwijk b2 - UDO bl 2-1, Rijnsb. B. b2 - RCL b2 0-0. iA: Koodenb. 4-MMO 2 3-3, UVS 4- WSB 2 1-3, Meerburg 2-Foreholte 2 1- 1 2A: Kickers '69 2-Stompw. B. 2 0-2, ROAC '79 2-SJZ 3 5-2. 2B: ZLC 2-ROAC '79 3 2-3. Warmunda 2-Tevlingen 3 2-0. SJC 3-VNL 2 2-2 3A: VTL 3-Roodenb 5 1-1. UVS 5- SVLV 4 4-1. SJC 4-Alkmama 2 1-2 3B: DOSR 5-Altior 4 2-1. Meerburg 3- ASC 3 4-2. SJC Or. Groen 2 6-2. Alph. Boys 3-KRV 2 4-1. 3C: Alkmania 3-Docos 4 2-2, Foreholte 3—SJC b l-l, Sp. Lisse 3-Altior 5 3-1, Teyling. 4-Randst. Sp. 3 3-0 3D: DOSR 6-LFC 3 0-1. Roodenb. 6- Teyling 5 4-0, ROAC '79 5-Bernardus 5 1-1. Alphia 3-WSB 3 1-2. 4A: Leidse B 3-DOSR 7 2-2. UVS 6-Sp Lisse 4 1-0. UDO 4-Lugdun 5 2-1. WSB 4-Foreholte 4 4-4 4B: Foreholte 5-Warmunda 3 O-O. SVLV 5-Alphen 4 1-2. SJC 7-MMO 4 5-3 4C: Stompw B 4-ZLC 3 1-1. VNL 3- Alph. Boys 5 3-4. Or Groen 3-Docos 5 3-0. Lugdun. 6-Tevlingen 6 2-2 4D: ROAC 79 7-SVLV 6 4-2. LDWS 3- Altior 6 2-0, Docos 6-UVS 7 0-0 4E Altior 7-Tevulingen 8 3-1. Kiekcrs '69 4-Alkmania 4 2-1, Roodenb. 8-SVLV 7 1-1. 4F: WSB 5-Alph. Boys 6 6-0, LFC 5- Alphen 6 1-1. Docos 7-ASC 5 0-2. ZIC 4-ROAC '79 8 1-1 4C.: ROAC '79 9-Alphia 4 0-4. Docos 8- VNA 3 4-1, Meerburg 4-Altior8 11-0, Sp Lisse 7-Warmunda 4 1-3. 411: Leidse B 4-LDWS 4 5-2, VTL 5- DOSR 9 0-3. LFC 6-Lugdunun 7 1-0, Sp. Lisse 8-MMO 5 0-0 5A: Foreholte 7-KRV 3 4-1. Roodenb. 9-ZIC 5 3-8. Or Groen 4-Docos 9 2-3, Unitas L 3-UDO 6 7-2. 5B: VTL 6-Docos 10 2-5, SVLV 8-WSB 7 6-0. VNA 4-Stompw. B 5 2-1, SJZ 6- Warmund. 5 2-2. 5C: Unitas L. 4-SVLV 9 0-3. Altior 9- Alph. Boys 8 0-2, DOSR 10-SJC 9 2-5 5D: Docos 11-Stompw B 6 0-3. SVLV 10-Alph Boys 9 1—4, Alphen 7-ROAC '79 10 12-0 5E: ASC 6 Docos Docos 12 2-3. SJC 10 Warmunda Warmond 6 1-2, Randst. Sp. 5 - Foreholte 9 3-5, LDWS 5 - Lugdunum 9 3-8 5F: Alkmania 6 - DOSR 11 4-2. Altior 10- Bernard 7 2-1. ROAC '79 - Alphia 5 4-2. Meerburg 7 - SVW 11 4-2 5G: ASC 7 - SVW 12 1-1, WSB 9 - 4 3-0, lij-o. SJC 11 - Lugdunum 9 2-0 5H: UVS 10-SJZ7 1-1,MM06-DOCOS 13 0-0. Alph Boys 11 - ROAC"9 12 5-0 VNL 5 - Bernardus 8 5-1. 5J: MMO 7 - SJZ 8 3-1. Alkmama 7 Kickers'79 7 1 -2. DOSR 13 - SVW 14 4 1 5K: ROAC '79 14 - Leidse B 5 3-0, ASC 8 - UDO 9 0-1, WSB 10 - Alph Boys 13 4-0. DOCOS 14 - Bernard 10 1-5 5L: UVS 11 - SVW 15 0-0. VNL 6 - ZIC 7 3 1DOCOS 15 - MMO 8 1 -2. Kickers 69 - Or-Groen 5 3-0. 5.M: ZIC 8 SVLV SVW 16 4 2. Warmunda 8- Stomp B. 8 1-2, UDO 10- Meerburg 8 1-6, WSB 11 - Roodenb. 12 3-3.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15