Zijl LGB typeert verschil Volleyballers van LUSV in mineur De Kruiff weer klasse apart Dames van Leiden zaalhoekeykampioen HZPC royaal geldopt Fel LSRG ontneemt HRC laatste kans PAGINA 16 MAANDAG 9 FEBRUARI 1981 SPQRT LEIDEN Het is voor Sandra dc Kruiff te hopen dat de ta- feltennisbond haar toestaat om in de herencompetitie uit te komen. Het is nodig ook, want ondanks het feit dat de Scylla speelster met een zwa re hoofdpijn zaterdag tegen Tempo Team aan de start moest verschijnen, handhaaf de de Leidse sportvrouw moeiteloos haar ongeslagen status. Met name de zege op de eens zo imponerende El len Klatt was veelzeggend: op één been en de ogen half gesloten veegde de aanvoer ster haar Amsterdamse te genstandster van de tafel. Scylla zegevizrde overtui gend met 9-1 en kan het be slissende gevecht met Avanti (dat ook won) met vertrou wen tegemoet zien. Zoals de zaken er nu voorstaan zal Sandra de Kruiff alvast voor drie punten zorgen. De damescompetitie moet voor de half-werkloze kleuterleid ster een verplicht nummer zijn, nu iedere tegenstreefster kansloos van de tafel wordt geveegd. Niet verwonderlijk overigens want De Kruiff hult zich per week zo'n 20 uur in trainingstenue. Aangezien de meeste dames het tafelten nissen als een aangenaam tijdverdrijf beschouwen, sprint De Kruiff telkens weer overtuigend over de streep. "Voor haar zou het een uitste kende zaak zijn om bij de he ren te gaan spelen", verklaar de interim-coach Ria Bakker. "Voor de club is het natuur lijk niet zo prettig. Want zon der Sandra wordt Scylla niet zomaar kampioen van Neder land. We zullen dan enige ja ren geduld moeten opbren gen. Overigens hebben we wat jeugdspeelsters achter de hand, die talentvol genoeg zijn om straks aan de top mee te draaien". De NTTB beslist pas in mei over deze zaak. Nu Sophia Vaalburg de laatste weken uitstekende prestaties neerzet, hoeft een eventueel verlies van De Kruiff wellicht niet zo desastreus te zijn. Aanvankelijk leek de Al- phense stil te staan in haar ontwikkeling maar de recent gespeelde partijen bewezen het tegendeel. Zaterdag De Zijl/LGB heeft lang niet alle re gisters open behoeven te trekken om de bezoekers duidelijk te ma ken dat er een groot verschil tus sen beide ploegen bestaat. HZPC, dat zich hoofdzakelijk met verdedigen bezig hield, ver keert in groot degradatie gevaar. De Hagenaars hebben tot nu toe slechts drie punten weten te ver garen. De Zijl/LGB daarentegen speelt een belangrijke rol. De Lei- denaars zouden, indien de nu vol gende belangrijke wedstrij- dreeds (achtereenvolgens: VZC, Zian/Vitesse. HZC/de Roibben en tenslotte AZC) tot een goed einde wordt gebracht, zeer hoog kunnen eindigen. Dit grote verschil in klasse is er za terdagavond ook wel uitgeko men. De Zijl/LGB kon in een emotieloze wedstrijd de versterk te HZPC verdediging al in de eer ste twee perioden vier maal open breken en daarmee de wedstrijd Zwemmers kunnen degradatie nog ontduiken aan "B- competitiewedstrijden" in Monster. De prestaties van de Leidse zwemmers waren van een uitstekend gehalte, waar door zij waarschijnlijk be hoed worden voor degradatie naar de C-klasse. Zeker is dit nog niet omdat de landelijke uitslag nog niet bekend is. Uitslagen Monster: 400 meter wis selslag heren: 4. Edward Maasdijk 4.57.0; 100 meter vrijeslag jongens onder 16 jaar: 5. Mare v. Belkum 60.6; 100 meter schoolslag jongens onder 14 jaar: 4. Renee Correljé 1.21.9; 100 meter schoolslag he ren 2. Alex van Belkum 1.12.2, 5. Hans Lalau 1.13.0; 200 meter vrije slag meisjes onder 16 jaar: 5. Karin v.d. Linden 2.19.7; 100 meter rug slag meisjes onder 12 jaar: 4. Mi reille Correljé 1.24.2; 100 meter vlinderslag jongens onder 16 jaar: 4. Reinier Haasnoot 1.09 8 Eind stand: 1. Zian/Vitesse 3559.C. 2. RZV 3563 5.3. WVZ 3642.7,4. DSZ 3690.3, 5. Zijl/LGB 3787.6. beslissen. In de eerste periode bracht Alex van Belkum de 1-0 op het scorebord en in de tweede periode volgden broer Stan (2-0 en 3-0) en Martin Vreeburg (4-0) dit goede voorbeeld. Bij de spaarzame uitvallen van HZPC toonde Theo Uittenhout in het Leidse doel aan uitstekend in vorm te zijn. In de laatste twee perioden gebeurde er in feite niet zoveel meer. De Zijl/LGB was in gedachten waarschijnlijk al bij de komende krachtmetingen en HZPC vond het allang goed dat de nederlaag binnen de perken bleef. Martin Vreeburg bracht de stand in de derde periode op 5-0 en Stan van Belkum scoorde in de laatste periode 6-0. Peter Speijk kon tenslotte nog de eer voor de Hagenaars redden. Hij bepaalde de eindstand op 6-1. Na de winterstop heeft het Leidse LZ'86 zich door twee overwinnin gen op Nereus en HZPC defini tief van de degradatieplaatsen verwijderd. Deze vier winstpun ten waren voor de Leidenaars van grote importantie, want men kan zich nu gaan opmaken voor een zeer moeilijke periode, waarin puntenwinst een illusie zal zijn. VZC uit Veenendaal, de eerste van een reeks sterke tegenstanders, liet er zaterdagavond in het knus se Vijf Meibad duidelijk geen gras over groeien. Met in het ach terhoofd het gelijkspel (8-8) van verleden jaar, hadden de suppor ters aanvankelijk nog wel enige hoop, maar de ontgoocheling stond na afloop van deze eenzijdi ge wedstrijd op de gezichten te lezen. De 12-6 nederlaag die LZ'86 te slikken kreeg had een veel draaglijker aanzien kunnen krijgen als de Leise voorhoede spelers maar iets zorgvuldiger met de opgelegde kansen waren omgesprongen. Vooral in de laatste periode kwam dit schrijnend te tekort uiting. Ruud Muusse (dit seizoen toch al slecht op schot) en Joop Sira presteerden het om de bij de meest eenvoudige scoringsmoge- lijkheden jammerlijk te falen. De ze nederlaag is natuurlijk niet al leen daaraan te wijten; ook de klasse van VZC stond daar borg voor. De counter, meestal een sterk wapen van LZ'86 werd za terdag uitstekend gehanteerd door de Veenendalers met in de moest Vaalburg weliswaar Klatt laten voorgaan maar de manier wóérop dat gebeurde en haar suprematie in de ove rige partijen toonden aan dat Vaalburg in de lift zit. Stephi- ne van Gennip is daór een tijdje uitgebleven maar na een herbezinning zit zij weer in het zadel: drie overtuigen de zeges. De 8-2 herenoverwinning van Scylla is moeilijker tot stand gekomen dan de cijfers doen vermoeden. Door missers van international Patrick Swier en Fred van der Zeeuw bleef het Hilversumse Swift lang in de strijd. Een opval lend goed acterende Sjoerd Meyer (hij won al z'n partijen) en Fred van der Zeeuw lood sten het Leidse schip in veili ge haven, waar de toegangs kaart voor de ereklasse ge duldig ligt te wachten. Of Fred van der Zeeuw straks op het hoogste pingpongplan goed zal presteren, is twijfel achtig. De blonde Leidenaar heeft vaardigheid genoeg om redelijk mee te kunnen maar zijn opvliegende karakter is een kwalijke vijand. Zater dag bijvoorbeeld nekte Van der Zeeuw zichzelf bijna, door discussies aan te gaan met het (vijandelijke) publiek en daardoor behoorlijk uit concentratie te geraken. Op het juiste moment hervond Van der Zeeuw zichzelf weer. Docos leed een pijnlijke 4-6 ne derlaag tegen Wilno. De Lei denaars zijn daardoor in de gevarenzone beland en zullen nog alle zeilen bij moeten zet ten om degradatie te voorko men. De punten werden bij een geslagen door Ed van der Berg (2x) en Ed Fallaux ter wijl ook de dubbelpartij win nend werd afgesloten. Pro- rok bleef ook ditmaal met een '0' zitten maar zijn spel wekte hoop voor de toe komst. De heren van MIZU hebben zich al met de degradatie ver zoend. De 3-7 nederlaag te gen het Amsterdamse Tafel- tennishuis drukte de Oegst- geester ploeg nog vaster op de laatste plaats van de hoofdklasseranglijst. Terwijl Polak gezellig vakantie vier de, sloegen Douglas Jansen en Friso Reitsma de thuis- punten bij elkaar (het dubbel incluis). De dames van Avanti confron teerden Swift met een 7-3 ne derlaag. Alle punten werden door het tweetal Brigitte Kooter en Jolanda Noordam gescoord. De invalster Anne ke van der Spek moest al haar opponenten feliciteren. TOV blijft aan de winnende hand. Onder aanvoering van Marian van der Vliet stevent de Noordwijkse ploeg recht streeks op de titel af. Van der Vliet bleef zaterdag tegen Hoonhorst ongeslagen. Karin de Haas en Angelique van der Bos konden slechts één maal tot winst komen. Ma rian van der Vliet en Karin de Haas zorgen via een zege in het dubbelspel dat de punten in Noordwijk bleven. Overige uitslagen: Docos 2-MI- ZU 7-3. Docos dames 1-Ta- LEIDEN - In de landelijke volley- balcompetitie klungelden de he ren van LUSV tegen het nietige PVC 2 maar wat aan. Minzaam werd een punt ingeleverd aan de tot nu toe puntloze tegenstander. Gemini boekte een overtuigende 1-3 overwinning op het Zoeter- meerse ZOVOC. Bij de dames verspeelden de Gemini-dames hun laatste kans op lijfsbehoud tegen het Maastrichtse Sunder land, dat met 2-3 aan het langste eind trok. Lijstaanvoerder LUSV leverde te gen PVC 2 een wanprestatie af. Onderschatting was hieraan niet vreemd. Voor de cijfers 15-9, 4- 15, 15-10, 6-15 en 7-15 konden de mannen van Rob Groen achteraf nauwelijks waardering opbren gen. In Zoetermeer bleek Gemi ni duidelijk te sterk voor het he renteam van ZOVOC. Alleen in de derde set trad verslapping op in het verder hoge ritme. ZOVOC kon die periode dan ook met een 15-7 score winnend afsluiten. In de resterende sets liet Gemini geen twijfel bestaan over de gro tere kracht. Onder de bezielende leiding van Ruud Marchand werd de basis gelegd voor een triomf, dat zijn beslag kreeg in de cijfers 10-15, 10-15 en 7-15. Heel wat minder trefzeker kwa men de dames van Gemini tegen het Maastrichtse Sunderland voor de dag. Weliswaar zorgde de goed aanvallende Marijke van der Poel nog voor een 2-0 (15-5, 16-14) voorsprong, maar daarna zeeg het team ineen. In korte tijd haalden de Limburgse dames de zege (12-15,12-15 en 0-15) binnen. De degradatie lijkt na dit resul taat onafwendbaar. In het "duel met Van Santen/Haag leek DAC onbekommerd af te stevenen op een eenvoudige overwinning. De eerste set haal de DAC immers met 15-6 binnen en de tweede periode scheen al evenzeer een formaliteit. Maar de 14-9 voorsprong werd uit handen gegeven, een wissel verstoorde het ritme volledig: 14-16. In de derde set stelde invalster Reinie Jansen evenwel orde op zaken. Met haar goede blok en aanval drukte zij van 12-12 door naar 15- 13, waarna DAC met Willemien Moerman aan de opslag en Sonja Koter als belangrijkste aanval- ster met succes naar de 3-1 over winning (15-9) reikte. NOVO bewandelde in de eerste set tegen het laaggeklasseerde Am sterdam aanvankelijk de weg van de voorspelbaarheid. Al thans, NOVO kwam op voor sprong. Maar de zaken werden onverwacht rechtgetrokken (11- 11), waarna Amsterdam brutaal 'doorliep' naar 15-11. Die setne derlaag inspireerde NOVO tot een grotere inzet. Amsterdam werd vervolgens gemakkelijk weggespeeld: 10-15, 6-15. NOVO liet hierna de teugels weer vie ren; het had er alle schijn van dat het team geen zin meer had om de wedstrijd uit te spelen. Am sterdam profiteerde gretig: 15-6. LEIDEN - De Zijl/LGB heeft ook de laatste "gemakkelij ke" wedstrijd vóór de belangrijke reeks tegen de concur rentie begint, met een royale zege afgesloten. HZPC uit Den Haag werd met 6-1 verslagen. Het poloteam van LZ'86 werd met de neus op de feiten gedrukt. VZC uit Veenendaal won met 6-12. Katwijk behaalde een nuttig gelijkspel tegen ZCE (7-7). In de derde klasse haalde lijst aanvoerder Vivax verschrikkelijk uit. Het arme Poseidon uit Ridderkerk diende als speelbal en werd met een 17-10 nederlaag naar huis gestuurd. DKD speelde in Gouda met 6-6 gelijk tegen GZC. In de vijfde set drong Amster dam NOVO een serveerduel op. De speelsters van NOVO 'groei den' daarin boven zichzelf uit, al thans in die beslissende ronde gingen ze niet als volleybalsters maar als hoogwerksters te werk. Inplaats van de vijandelijke speelhelft werd het plafond als doelwit gezocht. Veel winst le verde dat werk op 'hoog niveau' NOVO niet op. Tussen de stuk ken kalk lagen slechts drie pun ten, Amsterdam scoorde er vijf tien en dat was beslissend. In de promotieklasse heren draai de Leython ondanks het sterke verweer van WW als vanouds. WW wist in de spannende eer ste set lang in de pas van Ley thon te blijven, maar uiteindelijk wist laatstgenoemd team toch de eindstreep met 15-12 winnend te bereiken. Ook de tweede set trok Leython na een 9-13 achterstand naar zich toe (15-13), waarna WW ook een keer mocht jube len: 10-15. In de laatste omloop bleek Leython evenwel de sterk ste. Een negatieve marge van 10- 13 werd omgebogen in een 15-13 setwinst. De streekderby NOVO-Gemini 2 trok nogal wat belangstelling, ook al, omdat beide ploegen nog niet vrij van dégradatiezorgen waren. De NOVO-heren begon nen sterk, getuige de 15-13 set winst. Daarna trok Gemini het initiatief naar zich toe. Vooral Menno Kielman bleek in aanval lend opzicht van onschatbare waarde. Gemini pakte de tweede 'set met 11-15; in de derde moest John Kalmeyer er met zijn sterke opslag aan te pas komen om de 13-11 achterstand in een voorde lige marge van 14-16 om te bui gen. Ook in de vierde set had Ge- mini het laatste woord. Ook nu werd afgesloten met een 14-16 In Schoonhoven bleek het eerste gewin andermaal kattegespin. Want DOS overblufte Donar dan wel in de eerste twee sets (15-11, 15-8), maar daarna bleek het loca le vuur gedoofd. Donar won de derde set met 13-15, waarna DOS Ruud Muusse veert uit het water en laat stijlvol een treffer van LZ'86 aantekenen. Harm Drenth verdedigt tevergeefs. hoofdrol international Hans van Zeeland, die bekwaam kan afron den. In de tweede periode was de strijd in feite al beslist en daarom wekte het veel verwondering dat de "vaste" reserve spelers, Jan Bak ker en Hans Parlevliet ook deze keer weer weinig speeltijd toebe deeld kregen. Scores LZ'86: Wil- co v.d. Zeeuw (4x), Jan de Graaf en Fried Elzenga. Katwijk speelde in het thuisbad de Miereweide gelijk tegen ZCE uit Enschede. De Katwijkers starten de laatste periode met een 7-4 voorsprong. Fouten in de verde diging en te gretig aanvalsspel bezorgden de Katwijkers een moeilijke laatste periode. Goed keeperswerk van invaller doelman Kees v.d. Plas kon dan ook niet voorkomen dat ZCE als nog langszij kwam (7-7). Doel punten: Dirk v. Leeuwen (2x), Paul v.d. Putten (2x), Martin Jon ker, Abert v.d. Plas en Hans Schaap. Vivax behaalde een monsterover winning op het arme Poseidon uit Ridderkerk. Poseidon toch al aangetreden met veel reservespe lers, kreeg een bittere pil te slik ken toen een vn de spelers voor de verdere duur van de wedstrijd (zonder vervanging) uit het water werd gezonden. De score liep toert erg gemakkelijk op naar 17- 0. Topscorers: Ruud Wormgoor (5x), Leo Onderwater (3x) en Mar cel Rompes (3x). DKD speelde een spannende wed strijd tegen GZC. Vlak voor tijd leken de Leiderdorpers nog aan het kortste eind te gaan trekken, maar negen seconden voor tijd zorgde Harry van Hoven voor de verdiende 6-6. Topscorer: Bob Wouters (3x). De dames van de Zijl/LGB, uitko mend in de 1ste klasse, verkeren nog steeds in de onderste regio nen. Het was daaarom extra te leurstellend voor de ploeg dat Marion Vreeburg bij 6-6 vlak voor tijd een strafworp op de han den van de Brandenburg keep- ster schoort en zo de zege liet lig gen. Scores: M. Vreeburg (2), B. de Klerk (2), C. v. Haastrecht en R. Hassefras. In de tweede klasse draaien de da mes van LZ'86 de laatste weken erg sterk. Het op de tweede plaats bivakerende Rotterdam kreeg in Leiden met 8-5 op de broek. Door deze zege is de achterstand op koploper Merwede, dat de over winning aan BZPC moest laten, teruggelopen tot 4 punten. Top- scoorster: Ellen Hoogenboom (4x). WIM SIERA LEIDEN - De veelvoudige rug by kampioen HRC uit Den Haag kan dit seizoen een pro longatie van de titel definitief vergeten. Gisteren werd in de Kikkerpolder de laatste kans verspeeld, nu met 8-3 van het Leids Studenten Rugby Ge zelschap werd verloren. Op een bepaald niet licht veld drukten de felle Leidse voor- waartsen hun overwicht over duidelijk uit, maar de Haagse defensie wist veel onheil te voorkomen. Uit een scrummage verkreeg Diederik Renardel het ovaal en hij kon in de twintigste mi nuut LSRG met een uitste kende try óp voorsprong zet ten: 4-0. Nog voor de pauze kwam Den Haag dichterbij toen John Berrevoets een penalty be nutte: 4-3. Ook in de tweede helft liep het spel aan de Stu denten zijde gesmeerd maar vooral het constante goede te genwerk van de Haagse routi niers belette de Leidenaars verder uit te lopen dan 8-3. De try werd door Alexander de Mol gescoord. The Bassets In Noordwijk hebben The Bas sets het rugby team van het Europese laboratorium, Es- tec, met maar liefst 30-4 te ruggewezen. Door deze over winning blijven de Sassen- heimers, naast het Delftse Thor, hun kans op het afde lingskampioenschap behou den. het geweld, dat met name Rolf Groen ontketende, volledig ten onder ging: 11-15 en 10-15. Bij de dames was NOVO 2 niet op gewassen tegen Radius 2. In eer ste instantie verliepen de zaken nog naar wens, maar de ope ningsset moest toch aan Radius worden afgestaan: 11-15. In de daaropvolgende set dongen de NOVO-dames naar de poedel prijs. Als standbeelden stonden ze toe te kijken hoe de prikballen neerploften, kortom het verzet was nihil. De fouten vijzelden het negatieve totaal naar 7-15 op. In de derde periode herstelde NOVO zich. De tijdelijk herrezen ploeg vierde meteen een 15-4 set winst. Maar daarna bleek het kruit verschoten en snelde Ra dius naar een 1-3 (10-15) overwin ning. Na een tijdlang de krachten van opponente Thor te hebben afge tast, nam Leython aanvankelijk geen halve maatregelen. De pro ductieve Jolly van Dam wees haar ploeggenoten naar een dub bele 8-15 setwinst. Leython ver slapte hierna. Gestimuleerd als het werd door het talrijke pu bliek groeide Thor boven zich zelf uit. Met de scores 15-10 en 15-12 werd de stand weer recht getrokken. In de beslissende set leek Leython onderuit te gaan (13-9), maar met Heieen Bos aan de opslag werd met 13-15 de eindstreep bereikt. RW ging tegen het gehandicapte WW voortvarend van start. Met de cijfers 12-15 en 8-15 werd af stand genomen. In de derde set stond de sterke opslag van WW borg voor winst (15-9), waarna RW via 340, 12-10 en 14-14 doorliep naar een 14-16 triomf. LUSV zag de achterstand op kop loper Leython groeien tot 7 pun ten. Thuis ging de ploeg onderuit tegen het als vierde geklasseerde Velo. Amusementswaarde had het duel nauwelijks, beide ploe gen speelden zwak. In de eerste set ging bij LUSV Marijke de Beer door haar enkel en die han dicap werkte een 8-15 setverlies in de hand. In de daaropvolgen de rondgang was bij Velo ellende troef, LUSV kon dan ook met ge mak de winst grijpen: 15-4. Maar daarna bleek Velo de minst slechte partij, hetgeen tot uit drukking kwam in de score: 9-15 en 10-15. LEIDEN - De dames van Leiden zijn in de tweede klasse van de zaalhockeycompetitie kampioen geworden. In een directe con frontatie bleven zij Rotterdam, de grootste concurrent, de baas: 6-5. De twee hoofdrollen waren in deze wedstrijd weggelegd voor Sandra Rooyaards en An nette Fassbinder, die alle doel punten voor hun rekening na men. Volgende week is het de beurt aan de heren van Leiden, die ook al bijna zeker zijn van het kampioenschap. Overigens hadden de Leidse da mes slechts één punt nodig om het kampioenschap binnen te halen. De ploeg, die gecoacht wordt door Jan Schipper, had weinig problemen met de Rotter damse dames. Vanaf het eerste tot het laatste fluitsignaal had Leiden de wedstrijd in handen en bij de rust was de voorsprong zelfs 4-2. Rotterdam bleef in de verdediging en hoopte via uitvallen de nodige doelpunten te scoren. Die opzet mislukte echter. Sandra Rooyaards opende voor Leiden de score uit een strafcorner, maar Rotterdam kwam snel te rug. Een velddoelpunt van An nette Fassbinder en twee straf- corners van Sandra Rooyaards vergrootten de voorsprong tot 4 1. De Rotterdamse dames kwa men voor de rust nog terug tot 4-2 en na de hervatting zelfs tot 4-3. De strijd ging verder gelijk op. Via 5-4 (velddoelpunt van Sandra Rooyaards) liep Leiden uit tot 6-4 (velddoelpunt van An nette Fassbinder). waarna Rot terdam de achterstand nog kon verkleinen tot 6-5. Voor de beslissende wedstrijd te gen Rotterdam hadden de dames van Leiden tegenstander Asvion verslagen (7-4). Leiden had wei nig moeite met deze ploeg. Na een 4-1 ruststand namen de da mes van Jan Schipper wat gas te rug, zodat Asvion iets kon terug komen. De doelpunten werden gescoord door Mieke Gronheid (3x), Annette Fassbinder (2x), Sandra Rooyaards en Marrielle Bresser De dames van Roomburg, die het in de eerste klasse niet zo goed doen, verloren gisteravond op nieuw tweemaal. Alhoewel de Leidse dames het op de twee plaats geklasseerde HGC op een 2-0 achterstand zetten, leden zij toch een nederlaag (3-5). Leidse goals Bonny Montanus (2x) en Els Reynders. De tweede wedstrijd werd kans loos (0-5) van koploper HDM ver loren. De Noordwijk-dames speelden tweemaal een slechte wedstrijd. Tegen Hudito werd met 2-3 ver loren, maar Noordwijk had de winst kunnen pakken als ze de kansen beter hadden benut'. De doelpunten werden gescoord door Marianne Tit en Alexandra van Kan.De tweede wedstrijd te gen Rijswijk moest worden ge wonnen om nog een kans te ma ken op een goede klassering. Noordwijk kwam niet verder dan 2—2. De doelpunten waren van Loki Fase en Alexandra van Kan. De coach van de Alec.to-dames was met de eerste selectie op trai ningskamp gegaan, zodat het derde elftal moest opdraven. Tweemaal werd er kansloos ver loren. Eerst tegen het laaggeklas seerde Nieuwkoop (1-3) en daar na tegen Te Werve (1-8). De twee doelpunten van Alecto werden gesoord door Judith Serné.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 16