UYS "moet tevreden zijn met 1-1 Anderlecht toont suprematie in Belgische topper CYV nu evenwichtiger Gehandicapt Hillegom pechvol bij Delfia Arbiter 'bederft' LDWS- HVV: 1-1 Thijssen wil weg Raas wint Ster van Besseges MAANDAG 9 FEBRUARI 1981 SPORT LEIDEN - Een klein half uur slechts heeft UVS gisteren uitzicht gehad op een herhaling van de "stunt van Rotterdam". Alleen in de eerste periode van de tweede onderlinge confrontatie leken de Leidse voetballers op weg naar een nieuw positief resultaat tegen CW. De snelle 1-0 voorsprong, daterend van de elfde minuut, en het toen nog redelijke voetbal vormden in die fase de basis waarop de optimistische gedachte aan méér gefun deerd kon worden. Hoewel de mogelijkheden daartoe zich zeker voordeden, bleef de uitbreiding van de marge echter uit. Inplaats van 2-0 werd'het, vlak voor de pauze, zelfs 1-1 en het te snel uit het evenwicht gebrachte UVS mocht zich daarna uiterst gelukkig prijzen dat die cijfers ook aan de meet nog overeind stonden. Hoewel de Kikkerpolder-formatie maar weinig opschoot met die de ling in het overigens' armoedige sleutelduel, moest trainer Gerard Désar achteraf dus toch tevreden zijn. Héél tevreden zelfs, want voor hetzelfde geld had CVV zijn knoeiende team even hard om de oren gemept als eerder dit sei zoen andersom was gebeurd. In vergelijking met het eerste duel in de Maasstad (3-5), leken de rol len nu dan ook in veel opzichten omgedraaid. Tijdens de uitbeurt manifesteerde UVS zich als een doortastend team, dat genade loos profiteerde van de defensie ve zwakte van de tegenstander - gisteren mochten de Leidenaars blij zijn dat de heersende onrust op de flanken van de verdedi ging niet werd uitgebuit, nu het voorin eenvoudig niet liep. Zon der de tijdens de warming up ge blesseerd geraakte Rini van Elk, Van der Heiden begon in de punt van de aanval, draaiden Van Weerlee en Van Leeuwen alleen in het begin redelijk mee op de vleugels. Daarna zakten ze ge deeltelijk Van Weerlee) en ge heel (Van Leeuwen) weg door de allengs geconcentreerder man dekking. CW benadrukte ermee dat het sinds het eerste treffen een soort metamorfose heeft ondergaan. De organisatie in de defensie, die destijd volkomen ontbrak, is te rug, wat van het op vier plekken gewijzigde team een veel beter geheel maakt. Een collectief dat meer bestand is tegen klappen, omdat het uiteraard meer zelf vertrouwen heeft nu de verdedi ging niet zomaar in elkaar stort. Met het inbrengen van de jonge ren V. d. Winden en Hokke in de achterhoede en De Vis en Smits aan het front, lijkt CVV boven dien aan kwaliteit te hebben ge wonnen. Het komt er niet altijd uit, zoals bij Smits wiens erg fraaie bewegingen nauwelijks ef fect sorteren, maar gekoppeld aan de grotere werkbereidheid (bijvoorbeeld bij spits De Vis, die de geblesseerde Polderman ver ving) was het gisteren in elk ge val voldoende om de opponent niet weg té laten lopen. Na de treffer die Van der Heiden op aangeven van Van Weerlee had gescoord, werden dan ook niet de Rotterdammers, maar juist de Leidenaars steeds onze kerder. Vooral toen Van Weerlee en Aad Neuteboom langs kansen op 2-0 waren gelopen, kreeg de Désar-equipe het moeilijk, om dat de angst binnensloop. Het balverlies van Bert Kort, dat tot een kans voor De Vis leidde was al een eerste indicatie, de tot standkoming van de 1-1 vormde het bewijs. De handige Jan de Voogt mocht in het drukbevolk te centrum zomaar drie man pas seren om 'de bal vervolgens schietklaar voor de voeten van middenvelder Van Toledo te de poneren. Die bedacht zich uiter aard geen moment en zorgde voor de 1-1 pauze-stand. Na de rust kwam UVS bijna niet meer voor in het stuk. Laatste man Hannaart kon nog maar zel den de accurate lange passes van het begin versturen en moest zich meer en meer beperken tot het dichten van de gaten. En de voor Bert Kort ingebrachte Fred Sieval, een spits met een onfat soenlijk hard schot in de benen, kreeg welgeteld tweemaal de kans uit te halen. Eenmaal na een goed uitgevallen 'kluts', een maal na een vrije trap. Voor het overige werd er geknoeid. Alleen omdat CW net de doortasten- heid miste om daarvan te profite ren voor de sterke doelman Dril lenburg, bleef de 1-1 in tact. Het was een geluk bij een ongeluk. Winst zou'UVS boven de streep hebben getild; een nederlaag in deze fase zou hoogst demoralise rend hebben gewerkt, aangezien in dat geval de laatste plaats zou zijn bereikt in een fase waarin de directe concurrenten zoveel be ter gaan draaien. De deling bete kende dat de problemen een weekje verschoven werden Daarom zei Désar: "We zijn niet blij mee, maar we moeten e achteraf wel tevreden mee zijn PAUL DE TOMBE DELFT Hillegom heeft het in- haalduel tegen Delfia niet kun nen aangrijpen om zich te ont worstelen uit de greep van het degradatiespook in de derde klasse. De bollenstreekbewoners verloren met 1-0 in Delft. Toch had Hillegom een riante kans om niet puntloos het Delfia-ter- rein te verlaten. Maar geen van de vele doelrijpe kansen werd benut. Bas Hartman was nog het dichtst bij een treffer met zijn schoten tegen de paal en lat. Na dit onstuimige begin nam Delfia het initiatief over en werd Hille gom in de verdediging gedrukt. Omdat de verdediging goed in el kaar zat, kwam de ploeg van trai ner Stokman ongeschonden de eerste helft door. Na de pauze bleef Delfia sterker en een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. De treffer viel een kwartier voor het einde. Daarna probeerde Hillegom er nog wel een gelijkspel uit te slepen, maar zonder de drie geblesseerde voorhoedespelers Boudewijn Peters, John van der Velde en Herman van der Schrier kon Hil legom geen vuist maken. Hillegom moet overigens evenals WSB op zoek naar een andere trainer. Hillegom wilde na vier jaar oefenmeester Stokman geen nieuw contract aanbieden. De vereniging achtte de tijd rijp voor een andere oefenmeester. „Deze vervanging heeft niets te maken met de slechte resulta ten", aldus Hillegom-secretaris Van de Wagt. Bij het eveneens in de derde klasse uitkomende WSB ligt het an ders. Daar heeft trainer Mulder duidelijk de pijp aan Maarten ge geven. Na een aanvankelijke goede samenwerking zag hij een contractsverlenging toch niet zit ten. Hij is op de houding van een groep spelers zodanig afgeknapt, dat hij het trainerschap op dit moment voorlopig niet meer am bieert. LEIDEN Vluchten hoefde hij nog nét niet, maar scheids rechter V.d. Boor maakte duidelijk een opgeluchte in druk, toen hij na het enerve rende duel LDWS-HVV (1-1) de Leidse-kleedruimte had bereikt. In die benauwde at mosfeer stelde de arbiter de spelers aansprakelijk voor het té harde duel ("Nét kinde ren zijn het"), terwijl 'de man in het zwart' de hand juist in eigen boezem moest steken. Hij had té weinig opgetreden tegen hard spel en presteerde het om beide ploegen in het eerste part een presentje aan te reiken in de vorm van een penalty, terwijl de leidsman diep in de tweede helft een op het oog glaszuivere treffer van HW (die 1-2 zou hebben betekend) afkeurde. HW- speler Alex Looy wond zich zo op over de beslissing van V.d. Boor, dat de hij de spel leider in zijn woedde zelfs een klap zou hebben ver kocht. Waarop de scheids rechter Looy twaalf minuten voor tijd van het veld stuur de. "Wegens slaan van de scheids rechter", verklaarde V.d. Boor na afloop. "Ik keurde dat doelpunt af wegens hands. Het is best mogelijk dat ik het niet goed heb ge zien, maar ik neem die beslis sing en dan heb je je daar bij neer te leggen. Wanneer die speler had gezegd "verdom- me scheidsrechter", dan had ik me dat nog kunnen inden ken. Nu gaf hij me echter dui delijk een klap tegen de LDWS en.HW toonden niet veel ontzag voor elkaar en mocfiten blij zijn dat alleen de namen van Leidenaar Cees de Rooden en HVV'er Ton Levert in het boekje van V.d. Boor verdwenen. Beide ploegen toonden een ge weldige inzet. Nimmer werd een redelijk niveau bereikt, maar de strijdlust van de twee ploegen, die beide in de gevarenzone vertoeven, maakte veel goed. De Bekke ring-equipe oefende aanvan kelijk een stevige druk uit op het Haagse doel. Jan Flippo (goede kopbal na corner van John Haastrecht) ep Erik van der Weyden (nét naast) mis ten evenwel het tikkeltje ge luk, dat HW-speler Bijloos even later wel had. De Haag se aanvoerder werd in de 8ste minuut door Auke Smits voortreffelijk de vrije ruimte ingestuurd en met een fraaie lob passeerde Bijloos doel man Wim Visser. Dezelfde Visser behoedde zijn ploeg in de 37ste minuut voor een gro tere achterstand. De Leidse goalie stopte een door Peter Entrop genómen penalty (toegekend wegens een over treding van Fakkel tegenover Peschar, die de zich evenwel liet vallen nadat hij inzag dat hij toch niet meer bij de bal kon). Cees de Roode toonde zich op slag van rust nauw keuriger. De Leidse spelbe- baler knalde het leder uit een vrije schop tegen de hand van Levert en de toegekende strafschop benutte hij fei- loos: 1-1. In het tweede part toonde LDWS (met Ger Nag- tegeller voor Wil Akerboom) zich sterker, maar werd (op een goede kopbal van Bart v.d. Weyden na) nooit echt gevaarlijk. HW daarentegen creeërde via de counter legio kansen (Looy, Marcel Blom). Looy leek twaalf minuten voor het einde toch tot scoren te komen. Inplaats van een 1- 2 voorsprong, moest de Haag se ploeg in de laatste minuten met 10 man een 1-1 verdedi gen. LDWS profiteerde niet. FRED SEGAAR Brazilië verslaat Venezuela CARACAS (ANP) - Brazilië heeft gistermiddag zijn eerste kwalifi catiewedstrijd voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1982 gewonnen. Brazilië versloeg irt Caracas Venezuela met 1-0. Het enige doelpunt viel acht minuten voor tijd, Zico scoorde van de strafschopstip. Vier spelers werden uit het veld ge- 1 stuurd, in de 32e minuut Ze Ser gio (Bra) en Marin (Ven) en zes minuten voor het einde Paulo Isi- doro (Bra) en Euchenausi (Ven). LEIDEN (ANP) - Frans Thijssen, de van NEC en FC Twente af komstige middenvelder, is niet van plan zijn contract met de En gelse eerste divisieclub Ipswich te verlengen. De Nederlander heeft het Britse aanbod om zijn contract met twee jaar te verlen gen, van de hand gewezen. Thijs sen heeft destijds bij zijn over gang naar Ipswich bedongen, dat hij voor een bedrag van om streeks een half miljoen gulden zou kunnen overgaan naar een andere vereniging. Naar verluidt hebben Feyenoord en PSV be langstelling voor Thijssen. BONN (ANP) - Volgens het West- duitse dagblad Die Welt zijn on langs drie Oostduitse voetbalin ternationals kort voor hun ver trek voor een toernee door Zuid- Amerika gearresteerd. Het zou gaan om Gerhard Weber, Mathias Muller en Peter Kotte, allen spe lend voor Dynamo Dresden. Vol gens Die Welt bevonden de spe lers zich al op het vliegveld Schö- nefeld in Oost-Berlijn toen zij om onbekende redenen werden gear resteerd en weggeleid. BRUSSEL (ANP) - Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw getoond de sterkste Belgische club van dit seizoen te zijn. Voor 38.000 toeschouwers wonnen de Brusselaars in Astridpark met 2-0 van Beveren, dat tweede staat op de ranglijst van de eerste divisie. Anderlecht voert thans met zes punten voorsprong de ranglijst aan. De ploeg van Ivic heeft 36 punten. i de Brusselse verdediger De Groote. Ander- BESSEGES (ANP) - De elfde Ster van Besseges heeft dit jaar volledig in het teken ge staan van de ster van Jan Raas. De Zeeuw won de pro loog, de, eerste en de derde etappe en dus ook het eind klassement. Slechts even vyas de schijnwerper op een andere renner gericht en dat was alleen maar omdat Raas dat zelf zo wilde: zijn oogap pel Ad Wijnands won vrij dag de tweede etappe. Wij nands toonde zijn dankbaar heid jegens de meester in de ploeg. Hij trok Raas zater dag keurig naar de overwin ning in de massale eind sprint, waarmee de Ster van Besseges werd besloten. In het nog nauwelijks begon nen wielerseizoen bracht Jan Raas zijn totaal aantal overwinningen op vijf. De uitslag van de derde en laatste etappe is: 1. Jan Raas (Ned) 132 km in 3.40.05 (gem. 35.986 knVu); 2. Ad Wij nands (Ned); 3. Jan Bogaert (Bel). Het eindklassement is: 1. Raas 10 uur, 59 min. 9 sec.; 2. Re- gis Clere (Fra) op 11 sec.; 3. Frank Hoste (Bel) op 50 sec. Bernard Hinault heeft giste ren Giuseppe Saronni de eerste tik uitgedeeld. In de carnavalsronde in Aix-en- Provence versloeg de we reldkampioen zijn Italiaan se rivaal op diens speciali teit: de sprint. Na een rustig verlopen koers demarreerde de Fransman met groot ver toon van macht twee ronden voor het einde. In de laatste ronde werd hij weliswaar ingelopen, maar honderd meter voor de finishlijn voerde de Breton het tempo op. Niemand kwam in de laatste meters meer langs hem. De laatste wielerveldrit op het Lissese Meerburg parkoers is gisteren gewonnen door Nico Slingerland uit Noord- wijkerhout. Slingerland reed de 16 km in 41 minuten en 20 seconden en bleef ri vaal Martin Schalkers uit Noordwijk 30 seconden voor. Aanvankelijk had Schalkers de leiding gehad, maar hij werd halverwege de koers door Slingerland ingehaald en gelapt. Jan van Dijk uit Lisse werd op 50 se conden derde, na een verbe ten strijd met Herman Zuiderduin. Beiden hadden op de zandheuvel een forse tuimeling gemaakt. Van Dijk was weer het snelst op de been en was uiteindelijk 10 seconden sneller dan Zuiderduin. Coos Goud zwaard eindigde achter Zuiderduin als vijfde. Uit een pass van Arie Haan bracht Vercauteren na 25 minuten de stand op 1-0. Halverwege de tweede helft bepaalde Degroote, na een vrije trap van Vercauteren, met een lob de eindstand op 2-0. Standard Luik, met zeven punten achterstand derde op de ranglijst, heeft het in de uitwedstrijd tegen Waregem nog moeilijk gehad. De ploeg van Happel had met nog een half uur te spelen een veilig lijkende voorsprong van 3-1. Elf minuten voor het eindsignaal bracht Haleydt het verschil tot een enkele treffer terug. Ware gem was in de slotfase aanmerke lijk sterker dan Standard, doch slaagde er niet in te scoren. Aan de top van de ranglijst mag de spanning dan vrijwel verdwenen zijn, onderaan zijn de verschillen na 21 wedstrijden nog uiterst ge ring. Zes punten slechts scheiden Kortrijk, dat twaalfde staat, van Beerschot, dat met twaalf punten de ranglijst afsluit. Bundesliga Bayern München en Schalke '04 waren de winnaars van de twin tigste 'ronde' in de Bundesliga. Bayern was de enige van de top- vier die won en kwam daardoor weer op gelijke hoogte met lijst aanvoerder Hamburger SV, dat een punt liet bij nummer vier Kaï- serslautern, 2-2. Na tien maanden heeft Klaus Fi scher weer gescoord voor Schal ke '04. De spits die door een ern stige beenbreuk lang was uitge schakeld maakte twee treffers te gen Bayern Ürdingeri in Krefeld en mede daardoor won Schalke zijn uitwedstrijd met 3-1. Schalke heeft nu weer aansluiting met de andere degradatiekandi daten, die allen verloren. Kaiserslautern en HS V speelden op een veld waarop goed voetbal on mogelijk leek. De twee topploe- gen uit de Bundesliga slaagden er echter toch in de 34.000 toeschou wers, de Betzenberg was tot de laatste plaats uitverkocht, een boeiende wedstrijd te bieden Voor rust was Kaiserlautern het sterkst en dat leidde tot een voor sprong door Wolf. Beckcnbauer liet na een indrukwekkende solo Hrubesch vrij kort daarna gelijk maken. Een moment van passivi teit van de Westduitse record international werd echter nog voor rust uitgebuit door Geye, 2- 1. Kaiserlautern had daarna nog meer kansen, maar HSV kreeg na rust steeds meer greep op de wed strijd en dat leidde tot de gelijk maker van Jacobs na een vrije trap van Kaltz. Na drie gelijke spelen kon Bayern zich voor slechts 10.000 toeschou wers in het Munchense Olympia- stadion weer niet als een topclub manifesteren. Toch kwam er een duidelijke voorsprong op het bord in de eerste helft tegen For- tuna Dusseldorf, door uitblinker Kraus en Breitner uit een straf schop. In de tweede periode toon den Wenzel en Klaus Allofs de kwetsbaarheid van Bayern aan. Kraus echter bracht een kwartier voor tijd de winst toch bij de thuisclub, 3-2. Engeland Liverpool lijkt te hebben afgehaakt in de strijd om het Engelse voet balkampioenschap. De "record kampioen" leed zaterdag op nieuw een nederlaag: 0-2 bij West Bromwich Albion. Met zes pun ten voorsprong zette Ipswich Town en Aston Villa de race naar de titel voort. Beide ploegen won nen en hebben nu 42 punten. Ips wich uit 28 en Aston Villa uit 29 wedstrijden. Ipswich town had het niet gemak kelijk op eigen veld tegen het be scheiden geklasseerde Chrystal Palace. Opswich keek de eerste helft tegen een achterstand van 0-1 aan door een treffer van Walsh. Binnen acht minuten in de tweede helft werd het 3-1Ma riner, Wark en Gilbert (eigen doel) scoorden. Mariner vond nog een keer het net in de slotfase, toen hij zijn eigen doelman pas seerde. Ipswich speelde slechts gedurende een korte fase als een toekomstige kampioen. Aston Villa deed dat in de uitwedstrijd tegen Everton gedurende negen tig minuten. De winst met 3-1 was erg overtuigend. Morley, Mortimer en Cowans zorgden voor de doelpunten. Everton kon alleen iets terugdoen door een strafschop van Ross

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13