Aannemersbedrijf contra gemeente Gastkolom Sponsor om vervanging hoogleraar te betalen Werken wordt onmogelijk gemaakt Meneer Van Duyn, ga eens op het sportveld kijken PAGINA 4 ST LEIDEN VRIJDAG 6 FEBRUARI 1981 Aannemersbedrijf Spadondat weg moet van de Gerrit Doustraat. LEIDEN Aannemersbedrijf Spadon verwijt de gemeente onfatsoenlijk handelen. De gemeente heeft jaren geleden geprobeerd om het bedrijf in de Gerrit Doustraat te verplaatsen naar de omgeving van de Groenoordhallen maar onderhandelingen hier over leverden geen resultaat op. Nu aldus de gebroeders Spadon wordt hen het werken onmogelijk gemaakt door de lierinrichting van de straten in de buurt. Werken wordt in Leiden een vloek aldus U.A. Spadon gister avond in de raadscommissie eco nomische zaken. De gemeente maakt een situatie die onhoud baar is. Als ik aan de gemeente denk% krijg ik al grijze haren Spadon doelt daarmee op de ver keerssituatie in de straat. Met de herinrichting is inmiddels be gonnen. In 1979 deed de gemeente een bod op het pand. Veel te laag naar het oordeel van Spadon% zelfs te laag om serieus te nemen. Een ton zegt Spadon maar geeft later toe dat het wel iets hoger lag. Het be drijf omvat 1111 vierkante meter Grondzaken is wel zes keer de zaak komen opmeten. Maar Schaap chef afdeling grondza ken^ red. deed heel summier en geheimzinnig aldus Spadon. De gemeente laat ons maar zwemmen. Het is goed dat we een diploma hebben anders wa ren we al verdronken verklaart Spadon. Hij wijst op de'moeilijke economische situatie de stijging van de bouwkosten en de rente stand. Allemaal zaken die het vertrek uit de Gerrit Doustraat niet bevorderen. Spadon zegt niet Arnoldus achter na te willen. We willen niet ver huizen met veel tamtam een nieuw bedrijf openen en dan na anderhalf jaar failliet verklaard worden Het bedrijf heeft acht tien personeelsleden. CDA-raadslid Bleijie die de kwestie in de commissie aan de orde had gesteld zei dat de actie van de gemeente* was uitgegaan^ nadat de bewoners over de ver" keers overlast van het bedrijf hadden geklaagd. De gemeente moet dan ook een bevredigende oplossing vinden. Als we het niet de r bo "tafel komen. Aan onzeker heid hebben we niets. Het bedrijf niet^ de bewoners niet maar ook de gemeente niet aldus Bleijie. Dit is het optrekken van mist Wethouder Fase VVD noemde het een probleem wat er met het terrein moest als het eenmaal ei gendom van de gemeente is. We hebben onderzocht of er een ren dabele bestemming voor is. Dat hebben we nog niet kunnen vin den Zij zegde toe vandaag met de afdeling grondzaken en ver keerszaken contact te zullen op Film De jongerenvereniging Augus- tinus aan het Rapenburg 24 draait morgen de film Giu liette van de Geesten" van Fellini. Aanvang 22.00 uur. Chili De werkgroep TV-issue van de Leidse Studenten Ekklesia zal maandag een actuele do cumentaire brengen over het internationaal bankwezen, de derde wereld en Chili. De avond wordt georganiseerd met medewerking van het CHILl-front leiden. Aanvang 20.00 uur aan het Rapenburg 100/102. Panini De Nederlandstalige rockband Otto Panini treedt vanavond op in Catena, de zaal is open van 21.00 tot 01.00 uur. Concert De muziekvereniging "Kunst en Genoegen" houdt morgen een van haar zeldzame con certen in de Stadsgehoorzaal aan de Breestraat. De presen tatie van de avond is in han den van Herman Emmink. Aanvang 20.00 uur. Jazz Jazzzolder Hot House brengt morgen het Gijs Hendriks Stan Tracey kwartet. Aan vang 20.00 uur. Ma nnencafé Het mannencafé aan de Caeci- liastraat 18 houdt maandag een thema-avond over con- tact zoeken en maken. Een week later wordt onder het motto Een tevreden rukker is geen onderdrukkerhet the ma zelfbevrediging behan deld. 't Paleis De Leidse Stichting 't Paleis houdt zaterdagavond een sociaal-cultureleavond in "hun paleis", het voormalige marinecomplex aan het Noordeinde 2a. De huisgroe- pen de "Neo-neuroten" en de "Funk Fills" treden op. De zaal gaat om negen uur open. De Stichting 't Paleis meent dat de ontspanningszaal van het marinecomplex zonder in grijpende aanpassingen "een waar cultuurpaleis van re gionale allure" zou kunnen zijn. Het grootste deel van het complex staat op de r tie gesloopt te worden. LEZERS SCHRIJVEN Punk Naar aanleiding van het verslag van de opening van het LVC punkcafe in het Leidsch Dag blad van 2 februari heb ik een paar opmerkingen. Om te begin nen vind ik het niet zo logisch om> terwijl de schrijver schrijf ster van het artikel terecht het poppenkast idee noemt^ niet de consequentie te trekken en er geen nietszeggende foto bij te zetten. Dat weigeren van por tretjes portretjes! poppenkast je^ babietjes heeft ook te maken met het feit dat punks geen be hoefte hebben aan disco helden verering. Verder voel ik me niet aangesproken door de term aar zelende pubers Waar halen jul lie die wijsheid vandaanl En het is zeker geen lofwaardig initia tief van het LVC om een cafe te openen, maar het resultaat van letterlijk jarenlang zeuren^ lob byen van een paar Leidse pünksi zij zijn dus de echte lanceer dersBovendien werd dit idee lang niet door iedereen met en thousiasme begroet ook al door het fatalisme gebruik ik ook eens een moeilijk woord dat on der de Leidse punks heerst. Ten slotte vraag ik me af wat die ver slaggever in het LVC heeft ge daan. Over de middag en avond zelf staat niets^ behalve dat de Longhair Kojatëz /en niet Long haired, maar dat 'is jullie fout niet optraden. Dat was trouwens s avonds. Daar lag ook de na druk op% maar ik neem aan dat onze reporter het s middags al voor gezien hield. Een redelijke concertrecensie kon er niet af. En verderl De activiteiten zullen niet beperkt blijven tot bier en andere waren verkopen^ maar er zullen regelmatig groepen optre den^ die er overvloedig zijn^ maar door vooroordelencommercieel onaantrekkelijke vooruitzichten voor zaaleigenaars^ en de afkeer van commercie van die groepen zelf_ niet kunnen optreden. Ik hoop dat deze brief wordt ge plaatst^ maar ik neem aan van niet. omdat hij tenslotte niet vriendelijk is A>recies de bedoe lmg Als julle hem onverhoopt wel plaatsen dan volledig s.v.p. liever geen publiciteit dan onvol ledige of onware^ en vooral ook onverschillige. En dat geldt ook voor dat artikel Laatste opmerking: we zitten trou wens niet te springen om aan dacht omdat niemand zich toch diepgaand interesseert voor het verschijnsel PUNK en als ie mand dat wel deed< zo'u hij lelijk schrikken van bepaalde idceen en denkwijzen. Als jullie zonodig over punk willen schrijven^ had den jullie dat in 1976 móeten doen. Toen was het nieuw dus iets voor een NIEUWSBLAD als het Leidsch Dagblad. Mark^ Maresingel 3IA" Vervuiling Hierbij zou ondertekende eens wil len attenderen op de sterke ver vuiling van de Cruquiuslaan. De bereikbaarheid van de flats is lo pend of per fiets bijna onmoge lijk geworden. Dag in dag uit rijdt zwaar vrachtverkeer uit de bagger de baan op kortom een varkensstal is er schoon bij. Zelf heb ik de gemeentereiniging gebeld en er werd gezegd: We zullen het doorgeven 1 Ook de bestrating voor de ingan gen verkeren na diverse malen weer provisorisch dicht gemaakt te zijn_ in een merengebied. Reinigingsrechten en milieuheffin gen schieten als raketten om hoog laat men daar eens een schoonmaakbeurt tegenover stellen. In afwachting namens de bewo N. Liebert Cruquiuslaan 32 Leiden Busbanen Blijkens de verzameladvertentie met mededelingen van het ge meentebestuur van 23 januari wordt spoedig het busbanenpro ject Leiden Leiderdorp Zoeter woude Rijndijk ter hand geno men. Nu steeds meer delen van Op dinsdag 8 januari j.l. heeft de Sportstichting weer een geanimeerde nieuwjaarsre ceptie gehouden, wa alle Leidse sportbesturen en de leden van ae gemeente raad uitgenodigd waren. Dit is het enige feestelijke gebeu ren per jaar, waarbij het Be stuur van de Sportstichting gelegenheid biedt om alle Leidse sportbesturen van alle takken van sport, bij elkaar te ontmoeten in informele sfeer. Tevens kan dan ook door ge meenteraadsleden de sfeer geproefd worden die er be staat in het Leidse amateuris tische sportleven. Deze bij eenkomst, bezocht door plm. 200 personen, heeft dan twee specifieke onderdelen: de nieuwjaarsrede door de voor zitter van de Sportstichting en de uitreiking van de Lei- dato-prijs ofwel de sportman, sportvrouw of sportclub van Leiden en omgeving in het jaar 1980. Nogmaals een "on schuldig" informeel gebeu ren dat elk jaar "plezierig" verloopt voor de een wat ple zieriger dan de ander, maar ja, 200 personen is niet niks. Waarom deze extra aandacht? Wel, op de zelfde avond werd er ten stadhuize een gecom bineerde raadskommissie- vergadering gehouden, waar bij bleek dat er onvoldoende leden aanwezig waren om te vergaderen. Wel aanwezig was de heer K. v. Duyn (VVD) die. blijkens het ver slag in het Leidsch Dagblad: zo boos was dat hij tot de vol gende uitspraak kwam: "De rest van de commissieleden laten zich zeker-liever "vollo pen" op de nieuwjaarsrecep tie van de Sportstichting" Afgezien van het feit dat ik niet weet of gemeenteraads leden zich dikwijls "vol laten lopen" werd met die opmer king van deze gezagsdrager wel even het karakter van de nieuwjaarsreceptie omge- schopt. De heer Van Duyn heeft tevens weer, met en op zijn gezag, het imago, dat er in de sport gezopen wordt weer even met kracht onderstreept. Hij vertelt wel, boos of niet. klinkklare (woordspeling) onzin. Wat zijn de feiten? a. Op de nieuwjaarsreceptie van de Sportstichting waren (helaas) 4 a 5 raadsleden, in- Door Jan Duivesteyn directeur Sportstichting clusief de vakwethouder D J. Tesselaar. o. Van vollopen is geen spraKt*, er zijn, en ik heb het gecon troleerd aan de rekening, 3 consumpties genuttigd, in clusief de koffie bij binnen komst. Druk bezet Helaas waren er maar zo weinig raadsleden, graag had ik er veel meer gezien, maar ik weet, het is een druk bezet le ven in de avonduren. Mijn verzoek aan de heer Van Duvn i<;- let a.u.b. in het ver volg beter op Uw woorden en Kom ook eens kijken, dan weet U wel beter. Ga ook eens op een sportveld kijken naar het werk wat elke week door vele honderden vrijwil- liges in Leiden gedaan wordt. Wellicht kunt U dan Uw poli tieke vrienden in Den Haag overtuigen dat de b.t.w.-hef- fing op kantines boven een omzet van f 125.000,- zonder dat er naar de grootte van de vereniging gekeken wordt, onzin is. (Ik zal het ook doen). de heeft toegebracht, zo niet dan zeg ik met "gepaste" eer bied: Holle vaten klinken het hardst. Als verantwoordelijke man voor de organisatie van de nieuwjaarsreceptie ben ik door een invalide sporter te recht op de vingers getikt. De toegang tot de receptielokali teit in het Zwembad De Zijl was voor de invalide zonder hulp namelijk niet mogelijk, terecht is daar op gewezen. Goed, met excuses, beter schap, ik zal in voorkomende gevallen er op letten dat ook de invalide op eigen kracht de plaats van ontmoeting zal kunnen bereiken. Parker Op dinsdag 27 januari j.l. had ik het genoegen om toeschou wer te zijn van de Europa cup Basketbalwedstrijd Par ker Leiden-Barcelona. Ik zeg met name Parker omdat deze balpennen-magnaat nu een maal een vette sponsor is en deze stukjes niet door het Leidsch Dagblad gecensu reerd mogen worden (Laat maar zitten, meneer Ree kers). Goed, de wedstrijd was helaas voor deze Leidse en Nederlandse topclub een dra ma, in die zin dat ze uitge schakeld werden. Sportief gezien dat je toch tot de kwartfinales kan doordrin gen is een geweldige presta tie in mijn ogen. Alleen, wat mij opviel was dat deze toch behoorlijk betaalde jongens van Parker een uiter mate slecht schotpercentage hadden, dus veel missers. Ik denk dat de schutters van het Leidse korfbal een beter per centage halen en dat zijn amateurs die hun reiskosten en contributie zelf moeten betalen. Dus heren mana gers, ga daar eens kijken ze hebben ook een goede loop techniek. (P.s. ik ben korfbal ler). Tenslotte dank ik Ruud Paauw voor de gratis les aan die clubbestuurders, via deze krant, die hun mond voorbij willen praten tegenover jour nalisten. Ze weten nu dat een journalist (terecht) zulke za ken publiceert. Blijf voortaan wel van de notulen af die je vrouw uit hoofde van haar functie binnen de gymnastie- kwereld, krijgt. Spadon reageert daarop. Twee jaar geleden zei ze precies het zelfde. Toen gebeurde er ook niets. Deze wethouder had wat mij betreft beter thuis achter haar breiwerkje mogen blijven zitten Kamervragen over reis naar Himalaya (van onze correspondent) LEIDEN-DEN HAAG - Een spon sor kan de oplossing betekenen om de Leidse hoogleraar Verrijn Stuart drie maanden verlof te ver lenen zodat hij de Hymalaya kan beklimmen. Met het geld van de sponsor zou de vervanger van de hoogleraar kunnen worden be taald. Onder andere deze oplossing wordt Krakers moeten na zes uur toch uit pand vertrekken LEIDEN - Slechts zes uur hebben krakers in het pand aan de Heren straat 6 kunnen verblijven. Gistermiddag om half zes trokken ze in het al ruim een jaar leegstaande huis. Na aanvankelijke met de eigenaar overeen gekomen te zijn dat ze hier veertien dagen zouden kunnen wonen, veranderde de eigenaar dat plan gisteravond om kwart voor elf. Hij eiste toen dat de krakers terstond zijn woning zouden verlaten. Door financiële moeilijkheden had hij zijn huis nog niet kunnen opknappen, maar wilde daar op korte termijn mee beginnen. De politie moest er aan te pas komen om de twee partijen uit elkaar te halen. De krakers kozen eieren voor hun geld. Zij voelden er niets voor om onder zoveel bedrei ging van de eigenaar, die inmiddels ook enkele vrienden had meegeno men hier te blijven wonen. Vanochtend om acht uur, de termijn die de eigenaar had gesteld dat ze eruit moesten, was volgens een politiewoordvoerder het pand weer leeg. binnen de Leidse universiteit aangedragen om hoogleraar Ver rijn Stuart van augustus tot en met oktober met een expeditie naar de Hymalaya mee te laten gaan. De Tweede-Kamerleden van de PvdA Van den Ankeren Konings hebben over het verlof dat Ver- rijn Stuart van de universiteit heeft gekregen schriftelijke vra gen gesteld aan minister Pais van onderwijs. Zij vinden het een opmerkelijke zaak dat een hoogleraar zomaar drie maanden betaald verlof kan krijgen voor activiteiten die bui ten zijn eigenlijke werk liggen. Verrijn Stuart is hoogleraar In formatica. Bij de Leidse universiteit heeft men na de vragen de koppen bij elkaar gestoken en er wordt momenteel druk overleg gevoerd tussen de subfaculteit van de prof., het col lege van bestuur var teit en Verrijn Stuart zelf over wat er moet gebeuren. Verrijn Stuart heeft eerder overi gens al laten weten dat hij bij zijn verzoek om verlof niet om be houd van zijn salaris heeft ge vraagd. De grote vraag waar men zich bij de universiteit mee bezig houdt is de vervanging van de de prof. en wie dat zal betalen. Informeel speelt men bij de Leidse universiteit met het idee van een sponsor, die het geld op tafel zou moeten leggen om de vervanger van prof. Verrijn Stuart mee te betalen. De twee volksvertegenwoordigers willen overigens verder weten welke argumenten het college van bestuur van de Leidse uni versiteit heeft gehad om Verrijn Stuart zo lang met verlof te sture- Het socialistische duo vraagt even eens aan de bewindsman van on derwijs of op kosten van de berg- beklimmende prof. In voldoende mate voorzieningen zijn getrof fen om „zonder afwenteling van de onderwijslasten de goede voortgang van het onderwijs te verzekeren" Zij vragen tenslotte aan minister Pais om het college van bestuur van de Leidse universiteit te ver zoeken of op te dragen het geno- besluit te herzien. in het verkeerscirculatieplan 3 1979 genoemde verbeteringen tot uitvoering komen^ rijst bij mij de vraag waarom do gemeente zich zoveel moeite heeft getroost een enorme inspraakhappening omtrent de beleidsplannen op het gebied van het verkeer tot circa 1985 te organiseren. Vele instanties en personen onder wie ikzelf hebben op de plannen kritiek geleverd met vraagle kens inzake de noodzaak, wense lijkheid en financiële haalbaar heid. Mij is niet meer duidelijk welke zin deze inspraak heeft in dien de plannen toch gewoon tot uitvoering worden gebracht met eventueel enkele minimale wijzi gingen. In de tussentijd consta teer ik dat het - ook als bewoner steeds moeilijker wordt de stad in en uit te komen en dit zal wel niet verbeteren als de be staande toegangswegen worden gehalveerd ten behoeve van bus banen^ enzovoorts. Bezoekers en zakelijke belangheb benden zullen hun eigen conclu sies trekken, wat is dit voor be leidl Wat is dit voor een gemeen teraad! A.B. Lagerweij Hooigracht 76 Leiden Dit is allemaal mogelijk in ons land zodra een klein foutje op justitie wordt gemaakt. Dat advocaten daar op in happen en misbruik maken is misschien nog wel veel erger. Maar met duizendjes kan veel worden gebruikt. Met spoed moet worden getracht om be doelde heren weer achter slot en grendel te stoppen. Daar horen zij op dit moment thuis en ner gens anders. J. van Dam Sterbus Lemy Feesten met geld van de gemeen schap. Heden, de derde februari in het jaar 1981 werd 's avonds een groot feest gevierd door vrij gelaten belastingfraudeurs en hun meineed gepleegd hebben de boekhouders. Met stapels dui zendjes op zak werd het een dol le boel. In het artikel van vorige week in het Leidsch Dagblad, stond dat de Sterbus tot stand was geko men met onder meer de toenma lige Invalide Bond, afdeling Lei den en Omstreken. Automatisch kwam bij mij de vraag bij mij op en ik vermoed bij wel meer lezers: Bestaat deze bond niet meer? Bij nadere informatie blijkt dat dit wel degelijk het geval is, zij het met een nieuwe bestuur. De betreffende journalist zal dan waarschijnlijk het toenmalige bestuur van de plaatselijke Inva lide Bond bedoeld hebben. Maakt U dus niet ongerust. De bond bestaat nog steeds en is springlevend. M. Hoogstraaten Havikshorst 3 Leiden

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 4