Spelersactie voor Lagendijl Vraagtekens bij y erhuurre gelin g zaalsportraimte Ondergespoten weiland schaatsdécor WK dames Opgewonden toeschouwers bij Nico Kuyt: "Quick Boys-bestuur loopt zestig jaar achter Raas blijft winnen VRIJDAG 6 FEBRUARI 1981 QUEBEC (GPD) - Dik ingepakt rijden de deelneemsters aan de wereldkampioenschappen all-round voor dames Imn trainingsrondjes op het na tuurijs van Quebec. Een snij dende wind en een tempera tuur van 25 onder nid maken van het schaatsen - in Davos en Inzeil een aantrekkelijke bezigheid - hier een echte win tersport,met meer lasten dan lusten. Een ondergelopen stuk weiland op een scholencom plex in Saint Foie. een biiiten- wijk van Quebec, is de plaats waar de Canadezen voor het eerst een wereldkampioen schap schaatsen voor senioren organiseren. Een titelstrijd, die mogelijk wordt gemaakt dankzij de financiële inbreng van de overheden van Quebec en Canada. „Dat in zo'n uithoek dergelijke kampioenschappen gehouden worden is eens en te meer het bewijs, dat het damesschaat- sen nog steeds ondergewaar deerd wordt. Reken er maat niet op, dat hier ooit een WK voor de ma n nen wordt vastge steld', vindt Ina Steenbrug- geneen van de drie Neder landse deelneemsters aan de ze titelstrijd. Het wordt voor de Utrechtse de tweede WK al- l-round en dat terwijl ze al in 1976 op 20-jarige leeftijd naar een derde plaats bij de i\eaer- landse kampioenschappen reed. Ondanks die goede klassering wist ze zich vervolgens niet voor de WK-allround te plaat sen. Die snelle terugval in vorm zou vervolgens lang haar pad als topschaatster doorkruisen. In 1978 en 1979 mocht ze nog wel ons land tij dens de WK-sprint vertegen woordigen maar miste alle WK-toernooien all-round. De grootste teleurstelling kwam het afgelopen seizoen toen ze na een voortvarende start in het voorseizoen niet alleen de WK maar ook de Olympische Spelen aan haar neus voorbij zag gaan. Ina Steenbruggen: ..Vooral dat van de Olympische Spelen heeft me erg teleurgesteld. Vooraf was mij min of meer beloofd dat ik op grond van mijn goede 1000 meter mee zou gaan. Een teleurstelling duurt bij mij echter nooit zo lang. de volgende dagstond ik alweer op de baan Ina Steenbruggen wenst betrek kelijk anoniem haar eigen weg te gaan. die ze derhalve nu nauwelijks nog laat beïn vloeden door de sfeer om haar heen. Ze is blij met de huidige groep en de nieuwe trainer, maar wenst zich niet af te zet ten van Ab Krook, cïise vier jaar lang haar trainer wa- Ina Steenbruggen: ..Als je je ei gen falen afschuift op een an der. tekent datje zwakte. Hoe goed of slecht Ab Krook ook was, het was gewoon belang rijk dat er weer v:at anders gebeurde. We hebben nu een nieuwe traineren een vrijwel nieuwe ploeg en ik denk dat ik daardoor ook constanter ben gaan rijden. De minder goede sfeer van vorig jaar is nog niet helemaal langs me heen gegaan". LEIDEN Het knellende gebrek aan zaalruimte in Leiden heeft weer eens tot een con frontatie tussen de sportverenigingen en de Sportstichting geleid. De Leidse korfbal clubs hebben onlangs een brief naar de Sportstichting gestuurd, waarin zij kritiek uitoefenen op het toewijzingsbeleid in de enige sporthal in Leiden, de Vijf Meihal. Bovendien worden vraagtekens gezet bij de huidige verhuurreglementen. In het clubblad van De Danaïden spuit Elly van Spelden haar on genoegen over het toewijzings beleid. Zij schrijft: „Al diverse malen zijn wij (De Danaïden) ge confronteerd met het feit, dat wij de Vijf Meihal toegezegd hebben gekregen, maar dat de basketbal club Leiden plotseling weer een internationale wedstrijd moet spelen, zodat wij naar ons trai ningsuur kunnen fluiten. De eer lijkheid gebiedt ons te zeggen, dat we soms weieens een uurtje of vijftig minuten de hal terug krijgen op een andere dag en een ander tijdstip. Dat is op zich na tuurlijk erg attent van de Leidse Sportstichting, maar helemaal leuk is het allemaal niet. Leiden hoeft maar een wind te laten of wij zijn ons trainingsuur kwijt en dat is eigenlijk wat óns steekt. Die consequente voortrekkerij van een aantal voor veel geld aangekochte basketballers, die met elkaar voor zolang als het duurt het eerste basketbalteam van Leiden vormt, gaat ons lang zamerhand ellenlang de keel uit te hangen. Geld is macht, wie schrijft die blijft, de basketbal lers in de Vijf Meihal en de korf ballers op de keien. Dat mag toch geen eerlijk en fair beleid van de Sportstichting worden ge noemd". Piet Biegstraaten, de voorzitter van de Sportstichting, zegt het „beroerd" te vinden voor de korfballers, dat zij de dupe zijn als plotseling een basketbalwed strijd wordt verschoven of inge last. „We trachtten Leiden", ver klaart Biegstraaten, „zoveel mo gelijk te helpen. Dat vinden wij een stukje serviceverlening. Lei- KATWIJK Hoewel het bestuur zich al bij het vertrek van Arie Lagendijk heeft neerge legd, ondernemen de spelers nog verwoede pogingen om de trainer voor Quick Boys te behouden. Het college van de zaterdageersteklasser ontving deze week een door de selectiespelers ondertekend schrijven, waarin een aantal eisen wordt gesteld, maar waarin tevens wordt gepleit voor continuering van het Lagendijk—regime. Dat regentschap blijkt al drie en een half seizoen goed in de smaak te vallen bij de Katwijkse voetballers. Met name Nico Kuyt blijkt nog steeds onder de indruk van de Leidse voetbaldocent, die volgens de aanvoerder "in alle SERAJEVO (ANP) - In een duel, dat werd bijgewoond door een buitengewoon ru moerig publiek, heeft Den Bosch gisteren duidelijk met 104-90 het onderspit gedol ven tegen de Joegoslavische kampioen, Bosna, die met twee puntert eri één wedstrijd minder de laatste plaats in de groep bezette. Den Bosch bood onder aanvoering van Dan Cramer (met 25 punten de best schietende man bij de Bosschenaren) slechts bij tijd en wijle enigszins tegenstand aan Serajevo, dat zich ge steund voelde door een zeer enthousiaste aanhang. Op ge geven moment moest de poli tie er aan te pas komen om een groot gedeelte van het pu bliek rhet behulp van de gum miknuppel te verwijderen. De aanleiding tot dit politie optreden waren de nogal he vige emotionele reacties van het publiek op het gedrag van Den Bosch-coach Bill Sheri dan en omgekeerd. Sheridan reageerde op negatieve uitin gen van het publiek aan het adres van zijn club, waardoor de toeschouwers nog heviger te keer gingen. De niet al te solide leiding van de scheids rechters, de Roemeen Negu- lesco en de Zwitser Busset, was eveneens debet aan de rel. Den Bosch: Cramer 25. Aker boom 22. Kirkland 13. Barker 13. Serajevo: Adowanovic 26. Varajic 19, Vucovic 18. opzichten een fijne vent is". Vandaar dat de 26-jarige timmer man verbaasd reageerde toen hij en z'n ploeggenoten precies twee weken geleden met de bewuste mededeling werden geconfron teerd. "Ik wist", herinnert de aanvoerder zich, "dat Lagendijk met het bestuur in onderhande ling was. Ik wist ook dat er iets niet goed was, want hij ging mij te vaak de bestuurskamer bin nen. Daar is Lagendijk volgens mij in zo'n hoek gemanoeu vreerd, dat hij wel móest opzeg gen. Want een paar bestuursle den zien liever z'n hielen en zoiets maakt de samenwerking er niet prettiger op". Waardevol "Het bestuur", vervolgt Kuyt, "weet nog niet half hoe waarde vol Lagendijk is. Erger nog, vijf van de negen weten niet eens wat hij allemaal ten goede heeft veranderd. Er wordt alleen naai de prestatie gekeken en verder niet. Als we winnen vieren ze uit bundig feest maar als er verloren is, zijn ze nergens te bekennen. Die figuren nu, willen Quick Boys per sé kampioen hebben. Eisen dat er nog méér prestatie gericht wordt gewerkt. Lagen dijk kon tijdens die besprekin gen uiteraard geen kampioen schap beloven maar hij legde het bestuur een plan voor, dat Quick Boys misschien aan de absolute top kon brengen". Omdat niet alle bestuursleden met de ideeëen van Lagendijk in- stemden, trok de oud-UVS'er zijn conclusies. "Aanvankelijk", zegt Kuyt, "zei voorzitter Schaap dat hij de beslissing onbegrijpe lijk vond. Twee dagen later gaf-ie Lagendijk alweer groot gelijk. Dat bedoel ik nou, hè. Ik weet niet wat ik aan zulke mensen heb. want ze waaien met alle winden mee. Quick Boys mag dan wel één van de grootste ama teurverenigingen van Nederland zijn. op bestuurlijk niveau loopt de club zestig jaar achter". Onverkwikkelij k "Ik vind", bekritiseert hij het be stuur, "het een onverkwikkelijke situatie dat de spelers nooit op de hoogte zijn gesteld. Ja. een paar dagen nadat Lagendijk zijn vertrek had aangekondigd, kre gen de spelers van het bestuur te horen hoe alles nu in z'n werk was gegaan. Nou, de voorzitter zei al van te voren dat er geen vragen mochtèn worden gesteld. Met zo'n opmerking maak je je zelf ongeloofwaardig. Later heb ben we de koppen bij elkaar ge stoken en die brief opgesteld. We eisen onder meer dat de spelers voortaan inspraak krijgen bij de aanstellings- of ontslagprocedu re van een trainer. Dat is anno 1981 toch een normale zaak, dacht ik zo. Er is sinds kort dan wel een benoemingscommissie samengesteld, maar daarin zete len alleen bestuursleden. Daar schieten we natuurlijk niets mee op". Nico Kuyt, bijgenaamd "Ronkel", weet dat het hoofdpunt van de brief, het aanblijven van Lagen dijk, vrijwel zeker niet gereali seerd zal worden. "Lagendijk zal wel bij z'n besluit blijven", ver wacht de middenvelder. "Maar het is het proberen waard. Arie ligt uitstekend in de groep en al leen voor hem zou ik het fijn vin den als Quick Boys kampioen zou worden. Niet voor de vereni ging". Tegenstanders Voordat de Katwijkse zaterdageer steklasser de titel uit de KNVB- prijzenkast mag halen, dient wél te worden afgerekend met enige gerenommeerde tegenstanders. Straks zullen Rijnsburgse Boys en Noordwijk een flink portie gretigheid ten toon spreiden om de eerder in het seizoen geleden nederlaag tegen de Katwijkers te wreken. Twee nederlagen zou den de kustéquipe verder een kansloos seizoen bezorgen, winst houdt de ploeg in de titelrace. Om te beginnen moet morgen van RCL gewonnen worden om niet te ver achterop te raken. Nico Kuytfn gaan beginnen. "Dat zal niet eenvoudig zijn weet Kuyt, "omdat we in de hoek zitten waar de klappen vallen. We spelen een stuk minder dan voor de winterstop. De oorza ken? Ik weet het niet. De inzet is altijd voldoende maar de vorm is er gewoon niet. Hoewel er de laatste wedstrijden wel een stij gende lijn waarneembaar is. Er worden weer kansen gecreëerd maar de afwerking is hopeloos" Moeite Zelfs de Katwijkse spits Mart van ning van de straks vertrekkende Lagendijk zal der Plas is het spoor naar de 'pa len' bijster geraakt: daarom houdt Lagendijk de blonde aan valler langs de kant of posteert hem zo nu en dan op de linker spitspositie. "In het begin", zegt Kuyt, "had ik verschrikkelijk veel moeite met Van der Plas. Tien spelers werkten zich altijd kapot in een wedstrijd terwijl hij een beetje liep te wandelen. Dat kon ik niet hebben. Maar toen hij regelmatig z'n goaltje meepikte, begon ik hem toch te waarderen. Nu hoop ik dat-ie weer snel in vorm is want Cees van Rooyen mag dan wel een goeie voetballer zijn, een echte spits is-ie niet. Hij mist dat killersinstinct, dat Mart juist wel heeft. Cees Zuyderduyn is een talent, maar vraagt teveel om de bal en mist teveel kansen. Zoals zaterdag bijvoorbeeld. Dan sta je als trainer toch machteloos, ook al heb je zo'n uitstekende taktiek bedacht. Bestuursleden zien zoiets niet en kijken alleen naar de uitslag. Alleen die telt voor hen, verder niets". ROB ONDERWATER TAVEL (ANP) - Jan Raas gaat door met winnen. De oud-wereldkampioen wielrennen bij de profs behaalde gisteren in de eerste etappe van de ster van Besseges zijn derde overwinning in het maandag begonnen wegsei- zoen. Eerder won hij de prijs van Largentière en de proloog van de Ster van Besseges. Raas mocht dan - aan de zijde van Rcné Pijnen - de zesdaagse van Rotter dam niet kunnen winnen, hij deed er wel een uitstekende conditie op. Dat werd vooral gisteren bewezen in de eerste etappe vdn de Ster van Besseges. Raas was uitblinker. Hij luidde de beslissende ontsnapping in van tien renners. De Fransman Clere eindigde als tweede. De Belg Frank Hoste werd derde. Raas leidt in het algemeen klassement. (ADVERTENTIE) Bezoek morgen de wedstrijd RIJNSBURGSE B0YS-N00RDWIJK top-derby In de 1ste klasse A. Aanvang 15.00 uur. Tevens leuke attractie voor de kinderen voor de wedstrijd. Deze advertentie is beschikbaar gesteld door Bloemenexportbedrijf en commisionairs H. P. van Nieuwkerk BV den bedrijft topsport en trekt bo vendien ook veel publiek". Dat de basketballers worden voor getrokken, bestrijdt Biegstraa ten. „We overleggen voortdu rend met de commissie zaalspor ten (Waarin een vertegenwoordi ger namens de korfballers zit. Die commissie geeft echter al- leen advies). Maar het bestuur moet uiteindelijk de knoop door hakken bij het aanbieden van vervangende uren. En ik vind een play off-wedstrijd van Lei den altijd nog belangrijker dan een korfbaltraining, hoewel ik het belang daarvan niet onder schat". De uitvoerder van het beleid van het dagelijks bestuur van de Sportstichting, Jan Duyvestein, is duidelijk in zijn commentaar op de kritiek: „In de verhuur reglementen staat dat drie we ken van te voren de huur door ons kan worden afgezegd of ver schoven. We moeten dan wel een alternatief aanbieden". Dat alternatief wordt door velen met een korreltje zout genomen. Elly van Spelden: ..We krijgen er soms de onmogelijkste uren voor terug". Ook de commissie oplei ding van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie heeft een andere uitleg van alternatief. In de wintermaanden traint een at- letiekselectie in de militairen sportzaal. Daarbij wordt speciaal gelet op de wedstrijdkalender. Omdat morgen de open Leidse kampioenschappen gewichthef fen in die zaal worden gehouden, heeft die selectie een ander gvmnastickzaaltje toegewezen gekregen, die echter ontereikend is. Het andere 'alternatief is: op andere data trainen. Maar ook dat stuit op problemen. „Want de kans is dan groot dat de sporters zeggen: „Sorry maar dan kunnen we niet", aldus districtstrainer Bert Paauw. „Je kunt je dus afvragen of het wel zo'n geslaagde verhuurregeling is", stelt hij. „Te meer daar je al vooruit hebt betaald en alles zwart op wit staat. Desondanks bestaat de kans dat je dan toch nog te horen krijgt: 'Het gaat niet door" Jimmy Connors naar Ahoy ROTTERDAM (GPD) - Jimmy Connors, Gene Mayer en Ivan Lendl zullen de trekpleisters zijn tijdens het proftennistoernooi dat van 16 tot en met 22 maart in het Sportpaleis Ahoy' wordt ge houden. Ze zijn de belangrijkste spelers in een deelnemersveld dat veel sterker is dan vorige jaar, toen sprake was van een uiterst teleurstellende bezetting. De winnaar van 1980, Heinz Gun- thardt moet nu dan ook genoegen nemen met de 15e plaats Veelzeg gend is ook dat niet alleen drie spelers uit de top tien van de we reld naar Rotterdam zullen ko men, maar dat van alle 27 tot nu toe tot het toernooi toegelaten tennissers de nummer 27, Buster Mottram. nog altijd als 51ste staat genoteerd op de wereldranglijst. Verder nemen deel: Gottfried. Fi- bak, Noah, Taroczy en Amaya. Van der Smissen vrijwel kansloos CAIRO (ANP) - Christ van der Smissen is vrijwel uitgeschakeld voor de wereldtitel driebanden. Gisteren leed de Brabander twee nederlagen, die hem in het klas sement deden duikelen. In de vierde ronde was de Amerikaan Ashby te sterk (60-54), later ging Van der Smissen wederom on deruit. Stand na vijf ronden: 1 Kobayashi (Jap) 10 13 1630 2. Diclis (Bel) 10 8 1.214 5. Van der (ADVERTENTIE) A.S. ZATERDAG 19.00 UUR WATERPOLOWEDSTRIJD DE ZBJL/LGB - HZPC Zwembad "De Zijl" Advertentie aangeboden door Mercasol: ML Station Perquin Morgen, zaterdag 7 februari aanvang 15.45 uur v.v. DE SLEUTELS-RANDSTAD SPORT Sportpark "De Vliet".

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13