Rijnsburgs zaal voetbalteam toont karakter Boze bewoners uit raadszaal gestuurd U KUNT NU STAATSLOTEN KOPEN. KNWU: Cruijff tekent nog niet Gesponsorde selectie Actievoerders tot politici: eerst zien dan pas geloven Hartaanval met finish in zicht EK: weer acht landen Woede over jonkheer kees noort AMSTERDAM -Nee. nug geen heildronk op een hernieuwd Spaans fivontuur. Johan Cruijff, die gisteravond een reclamecampagne startte vuur Spaanse wijnen, heeft namelijk nog alti jd geen handtekening gezet onder het contract van de Spaanse tweede divisieclub Levante. Door allerlei problemen, zo vertelde hij, is het nog niet zover gekomen. "Over een week krijg ik officieel uitsluitsel van de Spanjaarden De huidige begeleider van het Ajax-elftal ("tut. 1 maart, dan wil ik beslist weer gaan voetballen en stop ik mijn activiteiten bij Ajax") kan in Spanje in een periode van vier maanden zes ton verdienen. Levante heeft echter Jurse schulden en zal die eerst moeten wegwerken. Pas daarna zal de Spaanse voetbalbond toestemming geven om Cruijff in te lijven. "Ik heb trouwens nog aanbiedingen lopen uit Engeland en Amerika. In Nederland zal men mij beslist niet meer zien voetballen. Ik geef echt de voorkeur aan een Spaanse voetbalclub liet de Amsterdamse voetballer reclameman welen. 9? DINSDAG 3 FEBRUARI 1981 NEW DELHI De Indiase lange- afstand zwemmer Bharatkumar Sukani is in Chorward twintig meter voor de finish van een wed strijd aan een hartverlamming bezweken. Sukani had acht uur en elf minuten ononderbroken in het water gelegen. Hij had de an dere deelnemers ver achter zich gelaten. Velen moesten uitgeput in volgboten worden gehesen. Su kani werd later postuum tot win naar verklaard. Bondscoach Peru stapt op LIMA - Vijf maanden voor de kwa lificatiewedstrijden tegen Uru guay en Columbia voor het we reldkampioenschap voetbal 1982 zit Peru zonder bondscoach. De Argentijn Juan Carlos Lorenzo, die deze functie bekleedde, heeft redenen van persoonlijke aard zijn ontslag aangeboden. Marcos Calderon die in 1978 bij de eindronden van het eindtoernooi om de wereldtitel bondscoach was en thans werkzaam is bij de Peruaanse kampioen Sporting Christal: heeft het verzoek op zijn oude post terug te keren UTRECHT - "Als bond vaar je wel bij de prestaties van je profleden. Dat is bekend. Maar het is de ern stige vraag of we het huidige ni veau in de toekomst kunnen vasthouden. Daar zijn grote twij fels over." Aldus ir. J.K. Hijlke- ma, voorzitter van de Koninklij ke Nederlandse Wielren Unie (KNWU), bij de presentatie van het nieuwe vijfjarenplan. Zoekend naar een verklaring en speurend naar een oplossing, hebben de bondsofficials een theorie ontwikkeld waarmee de wielerweFeld het ongetwijfeld erg druk gaat krijgen in de ko mende tijd. ,,Het probleem", zo verkondigde de heer Hijlkema, „is dat wij al jaren met onze ama teurs in de versukkeling zitten. Wij zullen bij deze groep profes sioneler moeten gaan werken. Een full-timecoach voor de weg renners behoort in dat verband tot de mogelijkheden voor de toekomst en er wordt ook ge dacht aan iets als een nationale gastrennersvereniging". Met die laatstgenoemde suggestie heeft de KNWU een discussie losgeslagen waarvan de afloop niet te overzien is. Daarvoor ligt de problematiek te hoog opge stapeld. In alle eenvoud komt het erop neer dat de bond meer grip wil op de topamateurs die in de huidige constellatie een stevi ger contact onderhouden met liun sponsor en ploegleider dan met de KNWU en de bonds coach. Een zogenoemde nationa le gastrennersvereniging, of wel een gesponsorde nationale selec tie. zou de rollen precies om draaien. Het plan is afkomstig van Rini Wagtmans, de onlangs afgezwaaide bondscoach die in Utrecht deelde in ieders verras sing toen de heer Hijlkema deze stelling opwierp als een van de belangrijkste studieobjekten. Wagtmans: „De sponsors en de ploegleiders hebben zo'n macht over een renner, dat je als bonds coach constant moet knokken om een goede ploeg samen te stellen. Van een directe tegen werking kan dan misschien geen sprake zijn, de spelletjes achter de schermen zijn zo intensief dal er zeker geen medewerking be staat. In mijn plan ga ik uit van een nationale selectie van 20 ren ners die onder supervisie staan van de bondscoach en met hem hun seizoenprogramma en hun carrièreplanning maken". KATWIJK/LISSE - Het zaalvoet balteam van Glasbergen leverde gisteravond in de inter-regionale zaalvoetbalcompetie een goede prestatie door tegen hel Haagse FV Snockie een 2-5 achterstand om te werken in een 6-5 overwin ning. In de Lcidse hoofdklasse behaalde EKL Boys een dik ver diende 4-U overwinning op Cleijn Duin. Van Gcrven versloeg in een leuk duel De Taverne (7-6) Glasbergen - FV Snoekie 6-5 De thuisploeg trad zonder wissels aan en leek in het tweede speel- part overspeeld te zullen wor den. Puur op karakter kwamen de Rijsburgers evenwel goed te rug met als uiteindelijk resultaat een 6-5 zege. Rob Esselman zette de Hagenaars na acht minuten spelen op een U-l voorsprong. Ni co Zwaan profiteerde vlak daar na van balverlies van Witn Schaap: 1-1. Hierna ontstonden er voor beide ploegen diverse mogelijkheden, maar die bleven vooralsnog onbenut. Alleen Mar tin van der Donk (fraaie kopbal) kwam voor de pauze nog tot sco ren. Glasbergen had in de eerste helft tot de bodem moeten gaan en het had er alle schijn van dat de ploeg naar een ruime neder laag zou worden gespeeld.'Ton van der Veer en Leen de Graaf schoten hun team na de pauze al snel naar een 1-4 voorsprong. Het team van coach Nico Glasbergen creëerde ook wel een aantal kan sen (Anne Ouwersloot, Piet Haasnoot), maar keeper Hans Habraken toonde zich telkens at tent. Piet Haasnoot verkleinde de marge halverwege (4-2). maar direct daarna scoorde Van der Donk al 5-2. Met de moed der wanhoop persten de Rijnsbur gers er een slotoffensief uit, dat zowaar succes opleverde. Anne Ouwersloot (penalty )cn Piet Haasnoot schoten hun ploeg tot 5-4 terug, nadat Haasnoot eerst nog de onderkant van de lat had geraakt, maakte Arie van Dijk (via de voet van Ton Thoen) ge lijk. In de laatste seconden schoot Anne Ouwersloot zijn ploeg naar de wel zeer verrassen de overwinning: 6-5. Hoofdklasse EKL Boys - Cleijn Duin 4-0 EKL Boys toonde zich de meest positieve ploeg en behaalde dan ook een verdiende overwinning. De ploeg durfde initiatief te ne men en dat werd terecht be loond. In de eerste rondgang knalden Ronald van der Pot en Jan Pijnakker al op het hout werk. De 0-0 stand bleef tot de rust onaangetast. In het tweede part liep EKL gemakkelijk uit tot 4-0. Cleyn Duin keeper Huig van Velzen toonde zich in uitste kende vorm, maar hij kon niet verhinderen dat Jan Pijnakker (3x) en Gijs Collé (zeer fraai) raak schoten: 4-0. Van Gcrven - De Taverne 7-6 De Leidse ploeg trad aan zonder Ton Kamphues, Ruud de Groot. Theo van Seggelen en Hans Braat. Gert van Delft. Nico Rev- neveld en Bram Brandt toonden zich echter goede verv angers. De laatste speler nam zelfs drie doel punten voor zijn rekening. Ben nie Heemskerk verzorgde de overige drie treffers. De Taverne stond in de tweede helft op een riante 2-6 voorsprong, maar de betere conditie van de Lisse- naars gaf hierna toch nog de doorslag. Doelpunten van Van Gerven: Gerard van Beek (4x). Jan van Duin (2x) en Wim Bouc- kaert. In de inter-regionale competitie leed het als tweede geklasseerde Ceverbo een verrassende neder laag tegen Huug van Es (3-5) Door deze nederlaag van de Dor- tenaren staat De Engel nu wel zeer riant aan de leiding. Het ver schil tussen De Lissenaars en Ce verbo bedraagt nu vier punten. GENÈVE (SID) - In het eindtoer nooi om het Europese voetbal kampioenschap, dat in juni 1984 wordt gehouden, zullen waar schijnlijk weer acht landenploe gen uitkomen. Ondanks de kri tiek die los kwam na de eindron den van het toernooi in 1980 in Italië, toen voor het eerst acht ploegen zich plaai^ten, voelt de meerderheid van het organisatie comité voor handhaven van de huidige formule. Het voltallige comité kwam in Genève, onder leiding van de Italiaanse voorzit ter dr. Artemio Franchi, in verga dering bijeen. Na afloop - ?n de wedstrijden in Italië wera felle kritiek op de formule geuit, me de omdat de bezoekersaantallen van de wedstrijden zeer tegen vielen. Het comité zal zich op 7 en 8 juli nader beraden over de wijze waarop het eindtoernooi zal worden afgewerkt. Tot vember van dit jaar kunnen de landen inschrijven voor het toer nooi, waarvan in 1984 de eind ronden worden gehouden. Lo ting voor de indeling van groepen is in januari 1982. In dat jaar en in 1983 moeten de v wedstrijden worden gespeeld. In juni 1984 wordt het eindtoernooi gespeeld. Eind van dit jaar zal worden beslist aan welk land de organisatie van het eindtoernooi wordt opgedragen. Geen overleg over chemische fabriek GRONINGEN (ANP) - Bur gemeester H.G. Buiter heeft gisteravond het pu bliek op de publieke tribu ne uit de Groninger raads zaal gestuurd. Nadat een door de PSP-er Sander Doeve over de chemische fabriek Aagrunol aange vraagde interpellatie door de raad was afgewezen, weigerden enige tientallen actievoerders de zaal te verlaten. De burgemeester had hun hiertoe gesom meerd, omdat doorverga deren niet mogelijk bleek. De actievoerders, die overdag bezig waren geweest met een blokkade van Aagrunol, wilden dat de raad gisteravond zou besluiten dat Aagrunol gesloten zou moeten worden. Toen de interpellatie van Doeve niet doorging, zongen de boze buurtbewoners op de tribune lie deren als "Geen gif voor werkge legenheid". Het zag er even naar uit dat de poli tie hen uit de raadszaal zou moe ten verwijderen, maar na enige tijd besloten zij alsnog vrijwillig te gaan. Dat de kwestie-Aagrunol nu nog niet in de raad werd besproken, hing samen met het voorstel van B en W om dat op 2 maart te doen. Het college hoopt dan met een standpunt over Aagrunol te ko- ADVERTENT1E Verkoopadressen inde Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor informatie: 070-469647. MÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ. men. Al eerder besloot de ge meenteraad dat het bedrijf moet worden verplaatst, maar daar voor is financiële steun van het rijk nodig die nog niet is verkre gen. Op 2 maart moet de raad zich onder meer uitspreken over de vraag of en zo ja op welke voorwaarden Aagrunol een nieuwe hinderwet vergunning moet worden gege- Boycot Outspan tegen korting op subsidie LEIDEN (ANP) - De Boycot Out span Aktie (BOA) in Leiden en twee betaalde /nedewerkers van de organisatie zijn in beroep ge gaan bij de afdeling rechtsspraak van de Raad van State tegen de beschikking van de Stichting Na tionale Commissie Voorlichting en Bewustwording Ontwikke lingssamenwerking (NCO) om de subsidie aan de BOA terug te brengen tot 59.000 gulden. De BOA heeft gevraagd om een ver snelde procedure, omdat de twee beroepskrachten zullen moeten worden ontslagen als de subsidie ingekort wordt. In het beroepsschrift stelt de BOA, dat de beschikking van de NCO bij afweging van alle belangen niet in redelijkheid genomen had kunnen worden. Volgens de BOA verstrekte de NCO vanaf 1974 in toenemende mate subsidie aan de BOA. Toen de organisatie in 1980 om meer geld vroeg om het aantal betaalde medewerkers uit te breiden, werd aan dat verzoek ook gehoor gegeven. "Maar de twee medewerkers waren nog niet goed en wel geïnstal leerd, of de NCO draaide de sub sidiekraan dicht", aldus de BOA in het beroepsschrift. Inkorting van de subsidie betekent, dat de BOA volledig vast komt te zitten. "De twee werknemers zul len moeten worden ontslagen, de kantoorruimte moet waarschijn lijk worden opgeheven en de ste- denacties kunnen niet in de ge plande vorm doorgaan in ver band met het gemis aan coördina toren". (Van één onzer verslaggevers) .LEIDEN Een diepe kloof tussen de verte genwoordigers van het Nederlandse actiewe zen en de aanwezige politici. Dat beeld bleef gisteravond in de volle foyer van de Stadsge hoorzaal tijdens het fo rum over de rol van buiten-parlementaire acties en het functione ren van de democratie ongewijzigd. "Ik zit hier ook eigenlijk hele maal niet meer om met jou te discussieren", merkte kraker Leo zo tegen het einde van de avond op tegen Pvd A-kamer- lid Patijn. "Ik moet eerst re sultaten zien voor ik je weer geloof". Zeven stellingen, opgesteld door de organisator, de stu dentenvereniging SSR, moesten de deelnemers warm maken voor een dis cussie geleid door de journa list Henk Hofland. Aan de ene kant de kamerleden vertegenwoordigd door Riet kerk (VVD), Patijn (PvdA), Ria Beckers (PPR), Diepen horst (CDA) en Van der Spek (PSP); aan de andere kant de krakers Leen en Leo en de vertegenwoordiger van de anti-kernenergiebeweging Schone. Vragen, die aan de orde kwa men: is de buiten-parlemen taire oppositie in Nederland geboren uit machteloosheid? Tot hoever mag je gaan met actievoeren? En: corrigeren de actievoerders het beleid uit Den Haag? PSP-er Van der Spek: versto ring rechtsorde niet altijd erg. staat stellen is niet zo erg", zei Schone van "Dodewaard moet dicht". "Dit is onze rechtstaat niet". Kraïcer Leo was het hier mee eens. "Ik heb geen .enkel respect voor wettelijke uitspraken", zei hij. "Want die uitspraken be schermen toch alleen de spe culanten, knokploegen en huisjesmelkers". PSP-er Van der Spek kwam nog het dichtst in de buurt van de actievoerders toen hij zei: "Ik vind het niet erg dat allerhande acties een versto ring van de rechtsorde zijn, want die orde heeft enkele zeer a-sociale kenmerken". CDA-er Diepenhorst en VVD- er Rietkerk waren het hier niet mee eens. Aan de regels houden was hun standpunt. "We leven tenslotte in een de mocratie". "Het moet geen wilde bende worden", zei Diepenhorst. "Slaags raken mag. maar dat moet op geestelijk niveau zijn. Ik begrijp overigens het masochisme niet van de men sen die doen alsof Nederland een verloren zaak is. Het is toch opmerkelijk dat veel buitenlanders binnen onze grenzen willen blijven". PvdA-er Patijn probeerde de gulden middenweg te bewam delen door op te merken dat actiegroepen aardig waren, maar dat hun acties in Den Haag politiek moest worden vertaald. Kraker Leen snapte hier niets van. "Waarom moet er dan een brede maatschappelijke discussie worden gevoerd. De meeste mensen willen toch helemaal geen kernener gie. Vertalen? Dat doen jullie helemaal niet". Lijnrecht bleven de deelne mers tegenover elkaar staan. Van enige toenadering was absoluut geen sprake. "Ik krijg het nare gevóel dat op iedere concrete vraag die ik stel een algemene beschou wing volgt", was de laatste opmerking die Schóne van de anti-kernenergiebeweging plaatste voordat hij weer naar Nijmegen vertrok. Misschien was het hoogtepunt van de avond wel het mo ment waarop een steeds drif tiger wordende Diepenhorst een fluiter uit de zaal toe sprak met: "Democratie. Daar heeft dit jongmens in elk geval niets van begre pen". Of toen een woedende vragensteller de zaal uitliep met de woorden: "Jullie wor den bedankt vuile leuge naars. Doe jij ze de groeten maar Rietkerk". (Van onze correspondent) NI JKERK - Jhr. mr. F. C. J. Schimmelpenninek uit Putten heeft zich weer de woede van de gemeente Nijkerk op de hals gehaald door op het allerlaatste moment met een bezwaarschrift bij Gedeputeerde Staten van Gelderland de aanleg van twee vryliggende fietspaden langs de gevaarlijke Barneveldseweg tussen Nijkerk en Barneveld te blokkeren. Het bezwaarschrift, dat op de laatste dag van de beroepstermijn om 23.59 uur bij de provincie binnenkwam, bevatte geen motivatie. Er stond alleen dat de jonkheer zijn bezwaren tegen het betreffende bestem mingsplan onverkort handhaaft. Al meer dan twintig jaar wordt er gepraat en pogingen in het werk gesteld om de zo noodzakelijke fietspaden aan te leggen. Vorig jaar leek het erop dat er binnen afzienbare termijn eindelijk met de aanleg zou kunnen worden begonnen. Met een aantal omwonenden was de gemeente tot overeenstemming gekomen. De raad had het betreffende bestemmings plan vastgesteld en het wachten was nog op goedkeuring door Gedepu teerde Staten van Gelderland. De zaak is nu weer op de lange baan geschoven. (ADVERTENTIE) Weston; het enige tapijt dat u per strekkende kamer koopt, dus niet per strekkende meter. Op die manier zit u niet met al die (kostbare) overbodige stukken. Weston; maatwerk, dus niet van de rol. Donderdag koopavond rijnstraat 74. katwijk a/d rijn, tel. 01718-12798

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15