Vaclav Jezek bondscoach? "Ik wil best wat terugdoen Vrijuit OÉolm: 'slechts' reserve Esn* Kamerbreed tapijt óp t hoofdmaar wat er in? KNVB polst Feyenoord-trainer Willem II krijgt geld voor lichtinstallatie Publick op de vuist tijdens bokspartij... DINSDAG 3 FEBRUARI 1981 PAGINA 13 door Ruud Paauw Trainer-zijn is zwaar, trainer van een betaald-voetbalploeg zijn is dubbel zwaar. Dc spanningende ongewisheid van de eigen positie, het leven met vaak grillige spelers, de centen enz. enz. Het is een vak dat zeer beslist een vaste hand vereist, maar ook tact gevoel en geduld. Vastbera denheid. maar met mate. Daarom sta ik versteld van de geiioelloosheid waarmee trainers nogal eens optreden. Jo van Zoest (25van Sparta heeft vijf jaar deel uitge maakt van de A-selectie van Sparta en 150 wedstrijden voor het eerste elftal gespeeld. Via het prikbord moest hij vo rige week vernemen dat hij door trainer Barry Hughes was teruggezet naar het C- team. Via het prikbord. Als er nog eens een oscar wordt uitge reikt voor botheid dan weel ik een heel goede kandidaat. Maarer is natuurlijk een ze kere moed voor nodig om ie mand onder vier ogen te zeg gen dat hij teruggezet inoet worden. Ondanks de gewel dig grote mond van sommige trainers blijken zij dat soort courage lang niet altijd te be zitten. Wat doe je dan? Je prikt een briefje op het bord. dat is gemakkelijker, niet- lk heb het hier al eens eerder op gemerkt: Hughes heeft als trainer een wal te grote naam en faam. Een trainer met tcat minder praatjes had van Haarlem meer kunnen ma ken en of hij met oud-gedien- den alsSuurbieren Advocaat bij Sparta op de lange ter mijn wat bereikt, moet ik nog Hughes dankt zijn roem ook voornamelijk aan dingen die buiten de voetbalsfeer liggen: als pias, grappenmaker, quiz-leider en liedjeszanger. De man is te eenzijdig beke ken: Het geval—Van Zoest toont aan dat er een minder aangename, om niet te zeg gen spijkerharde Hughes be staat. Een man die geen ka merbreed tapijt óp zijn sche deldak nodig heeft, zoals hij zo lawaaierig zingt, maar wel wat meer tact en gevoel er Mammoeten Het betaald voetbal kan niet BARRY HUGHES langer zijn eigen bonen dop pen en heeft dan ook al weer geruime tijd terug bij de overheid aangeklopt om steun. Die is daartoe bereid gebleken, zij het onder be paalde voorwaarden. Eén er van is dat er een cao moet ko men voor het betaalde voet bal. Luid gebruld is er dat je zo de voetballerij verambte- lijkt, wat het spelpeil niet ten goede zou komen. Kan best wezen, maar wie zijn hand ophoudt omdat—ie zelf de re keningen niet meer kan beta len, is niet in een positie om eisen te stellen. Clubs (FBO) en spelers (VVCS) kunnen maar niet tot een cao komen. Dat dat een zware klus is, begrijp ik heel goed. want er is door de jaren heen ontzettend gerotzooid met de duiten en trek dat nou maar eens in één ruk recht. Het zal toch moeten gebeuren. Maar zelfs in deze treurige toestand houden voetbaloffi- cials er een verwatenheid op na waarvan je staat te ijzen. Eric Vilé vindt datje werkge vers en werknemers niet kunt dwingen hun besprekingen binnen afzienbare tijd af te ronden. Ze hebben beiden hun best gedaan, vindt hij, en daarmee houdt het voorlopig op. Het parlement (CDA. VVD. PvdAheeft nu gelukkig be paald dat die cao er gauw moet komen anders worden de subsidies ingetrokken. Harde, hoekige taal, maar de mammoeten van het betaald voetbal moet men wel zo toe spreken anders komen ze nooit in beweging. Goede dienst De leden van LFC hebben klaarblijkelijk "Vrij Uit" van vorige week ter harte geno- goede diensten aangesteld om de bestuursruzie te klarei\. In die commissie, zo las ik. zitten de heren Paauw, Van Wave- ren en Ossevoort. Men heeft mij al gevraagd of ikzelf lot de puinruimers bij LFC be hoor. Neen. vrienden, geens zins. geenszins. Zo n taak zou mijn krachten trouwens te bo ven gaan. Neen. het is slechts een naamgenoot, die ik het al lerbeste toewens, want als hij het niet goed doet. wordt mij dat straks óók weer aangere kend. Overigens heeft de commissie een in mijn ogen nogal merk waardige werkwijze. Zij gaat. aldus een informant, tót de jaarvergadering in augus tus, bij alle bestuursvergade ringen zitten. Wat doet zij daar? Niets. Een ferm potje zwijgen. Tot dat de heren de bijl in elkaar willen zetten, dan grijpt zij in. Dat noem ik geen commissie van goede diensten, maar een soort su per-bestuur Enfin, hopelijk komt alles toch nog op zijn pootjes terecht. Kanaries, verenigt u! Misstand, Golf is een prachtige sport, maar in Nederland voorna melijk het speelterrein geble ven van in-keurige. welgestel de dames en heren aan wie de adem van de tijd voorbij lijkt te gaan. Je merkt dal ook aan het orgaan van de Neder landse Golf Federatie. "Golf genaamd. De wereldvreemd heid die je daarin nogal eens aantreft (ik heb er hier wel meer op gewezen) lees ik al tijd met grote gretigheid, want ik verbaas me graag. Het blad behoort dan ook tot mijn favoriete lectuur. In het januari-nummer schrijft medewerker Theo Koesen een kolommetje onder de titel It's not cricket". Een term die aan de cricketsport is ont leend en waarmee in het alge meen wordt aangeduid dat iets héél onbehoorlijk is. Als die woorden tot je worden ge sproken, behoor je in bepaal de kringen te sidderen van teen tot hoofdhaar. Koesen keuvelt in zijn stukje met oud-cricket-mternatio- nal Henk van Weelde die hij "bij de opening van een door zijn dochter gesticht bedrijf tegen het lijf was gelopen. Van Weelde sprak daarbij verdrietig over de fatsoens achteruitgang in cricketspe lend Nederland. "Het is zo langzamerhand moeilijk tus sen de jongeren nog een heer te vinden". En: "De jonge mensen zijn anders tegen woordig. Ze willen aLeen maar winnen. Het geeft niet hóe". Koesen voegt daar het volgende aan toe: "Kijk, die mentali teit begint ook al bij golf bin nen te dringen. Groepen zon der status die anderen weige ren door te laten, mogen dan nu alleen nog maar als lastig of ongemanierd worden be schouwd, maar het is een be gin van de ellende. Gebrek aan wellevendheid gaat aan wangedrag vooraf. En langer dan de toegestane tijd naar weggeslagen ballen zoeken lijkt al bedenkelijk veel op wangedrag. \Uitgeslagen plaggen niet terugleggen is het'. Daarom zal. ook in golf. wat meer aan deze misstand gedaan moeten worden. Wan neer het spel in Nederland dan ooit een volkssport wordt, komt het mogelijk de mentaliteit van de gehele sa menleving in dit land ten goe de!" Een stukje proza van iemand die vermoedelijk nog school gegaan heeft met Amy Gros kamp-Ten Have. De hovaar dij om te denken dat je met wat regeltjes in dc golfsport straks "de mentaliteit van de gehele samenleving in dit land" zou kunnen beïnvloe den. En wat verstaat deze volkssport-propagandist ei genlijk onder "groepen zon der status"? Kijk. ik ben ook voor een beetje behoorlijk gedrag op de sportvelden, maar als ik het zó verwoord zie, komt het al lerberoerdste in me boven. Dan wil ik maar één ding: PROBEER I 'T YlëER L APPIB HU KUkTNOO 6TEEPS IN T ZAKKENDE ZON NETJE J WAAROM hisemiuk N/ET N£E HE0 IK. i JA KAN IK \-EN- KRV6EN 6ELUK HEEFT-IE.' I F/ DES TE (5H7JER J I IS Z'M KANS t- Ateooie twijfel Al 1 w DO/KT tyf/Vó/AlJU APHE LOOPT NOó 'N PAAR RAS SEN) TILBURG - De gemeenteraad van Tilburg heeft gisteravond met 24 tegen 13 stemmen be sloten de eredivisieclub Wil lem II een lening te verstrek ken van f200.000 voor de bouw van een lichtinstallatie. Met het beschikbaar komen van die twee ton is nu de fi nanciering van de lichtinstal latie rond. Willem II hoopt de installatie in juli van dit jaar in gebruik te kunnen neme- De totale kosten voor de bouw van de lichtinstallatie zijn be groot op ruim zes ton. Drie honderdvijftigduizend gul den van dat bedrag is afkom- stig van een subsidie van het .Budget Bcwakings Instituut terwijl f75.000 van de totale kosten uit eigen middelen worden gefinancierd. Juist dezer dagen is de Tilburg- se eredivisieclub in dc proble men gekomen vanwege het genus van een lichtinstallatie. De thuiswedstrijd die Willem II in maart moet afwerken voor de kwartfinales van de KNVB-beker tegen PSV zal nu worden gespeeld op het gemeentelijk sportpark aan de Aalsterweg in Eindhove- DEN HAAG (ANP) - Boksen doet boksen was gisteravond het motto in het Haagse Amicitia, waar tijdens de laatste profpartij van de avond tussen Cor Eversteijn Rotterdam) en de Franse lichtwelter Jose Bounet een massale vechtpartij onder het publiek uitbrak. Het tumult was zo groot, dat de organisatoren besloten het pro gramma af te gelasten. In enkele ogenblikken vlogen de stoelen door de lucht en brachten mensen zich in veiligheid door in de ring te klimmen. Aanleiding was een handgemeen tussen een suppoost en iemand uit het pu bliek, die de verzorger van Bounet, onverhoeds een klap had gegeven. Stoelen vlogen door de zaal en wilde achtervolgingen door het gebouw volgden. Intussen stonden Eversteijn en Bounet voor hun vijfde ronde verbij sterd in de ring. Eversteijn, die in de voorgaande 11 partijen als prof nog niet verloren had, stond op dat moment ruim op punten voor. De Rotterdammer ging zoals gewoonlijk weer razend snel door de ring en trof Bounet onophoudelijk. In de derde ronde moest de Fransman tweemaal acht tellen rust nemen, nadat hij zwaar door de linkse van zijn tegenstander was getroffen. Voor dat Eversteijn echter zijn superioriteit definitief kon bewijzen, brak de massale vechtpartij uit. Het gevecht tussen Eversteijn en Bounet kreeg daardoor geen uitslag. Roy Somer doet er verstandig aan te gaan denken aan de afbouw van zijn carrière. De bokser uit Nieuwegein, die hoewel hij van nature een bantamgewichl is, komt voortdurend te staan tegen middengewichten. Ook dit keer bleek Mohammed Boundka. een rechtvoorstaande Franse veder in zowel letterlijk als figuurlijke zin een te zware tegenstander. Somer had het alleen maa r aan de omstandigheid dat Boundka, die naarmate de partij vorderde steeds minder zuiver ging stoten, te danken dat hij staande het einde haalde. De Nederlander werd na de eerste drie minuten zeven ronden lang door de ring gejaagd. Eversteijn (r) kon ondanks een puntenwinst niet winnen van Het publiek verstoorde zijn twaalfde partij bij de profs. ROTTERDAM - Herman Choufoer, de man die bij de KNVB belast is met het zoeken van een opvolger voor Jan Zwartkruis, heeft Feyenoord-trainer Vaclav Jezek ge polst voor de functie van bondscoach van Oranje. Nog voordat de Vereniging van Oe- fenmeesters de KNVB per brief met klem verzocht een Nederlan der in die functie aan te stellen, hadden bovengenoemde heren zondagavond een „informatief gesprek". Volgens Jezek ging dat niet over een onmiddellijke aanstelling, maar kwam alleen een eventuele verbintenis voor dc periode van 1 juli 1981 tot 1 juli 1982 ter sprake. De tijd dus dat Michels nog niet De trainers- en spelersorganisatie, alsmede de oefenmeesters die deel uitmaken van de algemene vergadering betaald voetbal willen dat een Nederlander wordt aangesteld als opvolger van Jan Zwartkruis als bonds coach. De Vereniging van Oefenmeesters in Nederland (WON), de oefen meesters die lid zijn van de alge mene vergadering van het be taalde voetbal, alsmede de ver eniging van contractspelers (VVC'S) hebben dit gisteren aan het bestuur van de KNVB laten weten. kan. Na het onderhoud zegde de Tsjech toe Choufoer volgende week nader te informeren. Jezek wil eerst zijn contractbespre king" afwachten met het Feye- noord-bcstuur die deze week plaatsvindt, maar lijkt in principe (als hij de handen vrij zou heb ben) wel bereid het Nederlands elftal te gaan leiden. ,Als tegendienst voor het feit dat ik in 1978 een werkvergunning heb gekregen", zegt hij. „Voor mij is toen een uitzondering gemaakt, als trainer van buiten de EG- landen. Daarom zou ik nu eventu eel wel wat terug willen doen". Of hij daartoe in staat is hangt af van het gesprek met het Feyenoord- bestuur, dat zal gaan over een nieuwe verbintenis met Jeze- k. Dat bestuur, dat vandaag een inge laste vergadering heeft, heeft er nooit een geheim van gemaakt zeer gecharmeerd te zijn van de werkwijze van de oefenmeester en zal dan ook proberen hem in De Kuip te houden en zijn werk vergunning te verlengen. Wat het Tsjechische Prago Sport betreft lijkt dat geen probleem, gezien zijn staat van dienst en de goede contacten die daarmee bestaan. Ook Choufoer, die Jezek eerder naar FC DcnJIaag haalde heeft die contacten. Die zouden nu van pas kunnen komen. Te meer daar Jezek zelf al een paar maanden geleden te kennen heeft gegeven aan het einde van het seizoen lie ver te willen vertrekken bij Feye- noord. Nu echter zegt hij dat hij zal doen „wat het beste is voor de club". „We moeten de situatie analyseren. Ik heb bepaalde punten, onder meer met betrekking tot het aan trekken van een organisator in de ploeg, en het bestuur zal ook wel bepaalde problemen aanstippen. Wat het „het beste" is voor Feye- noord moet dan gebeuren". Mochten zowel het bestuur als Jezek tot de conclusie komen dat zijn aanblijven „het beste" is, dan nog blijft het voor de oefen- Feyenoord-oefenmeester Jezek had afgelopen zondag "een informatief gesprek" met Herman Choufoer over de opvolging pan Jan Zwartkruis. meester „zeer moeilijk om nu al te zeggen wat ik dan zal doe- Veel duidelijker is hij in zijn ant woord op de vraag wat er gebeurt als Feyenoord een andere trainer wil. De man dieTsjcchoslowakije in 1976 naar de Europese titel leidde, stelt daarop resoluut: „Dan zou ik wel bondscoach wil len worden voor dat jaar. Over die periode is alleen maar gesproken, want in 1982 is Michels weer de eerste kandidaat. Daar heb ik vol ledig begrip voor". PAUL DE TOMBE OSLO (ANP) - Dc Noorse schaatsploeg die zal deelne men aan het toernooi om het wereldkampioenschap dat op 14 en 15 februari a s. in Oslo wordt gehouden, in de gele deren. Het z.g. Noorse schaatsploeg die zal deelne men aan het toernooi om het wereldkampioenschap dat op 14 en 15 februari a.s. in Oslo wordt gehouden, hóeft we derom Tom-Enk Oxholm niet in de gelederen. Het z.g. Noor se "wonderkind" eindigde bij de strijd om de Noorse titel als vierde en werd als reserve aan de ploeg toegevoegd De for matie bestaat uit: Kay-Arne Stcnshjcmmet, Amund Sjo- brend, Jan-Egil Storholt, Ovind Tveter en reserve Tom- Enk Oxholm.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13