LEIDSCH m DAGBLAD Blokkade chemische fabriek J De Koning bezorgd over "snoeimes" YS iUÜM alno keuken Fietser - met f 40.000 op zak - overvallen r VIJFJAAR! L Veldkamp ontheven van taak Buurtbewoners vinden gevaren onaanvaardbaar PEUTER KOMT OM BIJ BRAND karwei leiderdorp] Mist en gladheid: talrijke ongevallen XSSÖSS Goedhart Bouwhuis Miljard voor oliewinning op zee SNELST GROEIENDE REGIONALE KRANT VAN NEDERLAND. 2 weken gratis MAANDAG 2 FEBRUARI 1981 OPGERICHT 1 MAART 1860 36386 Directeur G Koopman Bureau Witte Snge 1 ArrorxrnV™*5 dagblad voor leiden en omstreken «•««'SaK Vereen voudiging sociale wetten (Van een onzer verslagge vers) LEIDEN - Een fietser is za terdagavond even na zes uur op de Oegstgeester- weg in Leiden 40.000 gul den afhandig gemaakt. De man, assistent-bedrijfsleider bij de Nettorama, was met de op brengst van die dag op weg van de supermarkt aan de Haarlem merweg naar het hoofdkantoor van de AMRO-bank aan de Sta tionsweg, toen hij langs het spoor door drie mannen met bi vakmutsen over het hoofd werd besprongen. De assistent-bedrijfsleider, een 25- jarige man uit Nieuwkoop, werd van zijn fiets gesleurd en tegen de grond gedrukt, waarna de plastic tas met de geldcassettes uit zijn handen werd gerukt. Of daarbij van wapens gebruik is gemaakt, is het slachtoffer in alle emotie ontgaan. Het drietal ontkwam te voet in de richting van het Schuttersveld. De politie heeft nog geen enkel spoor van de daders. Wel zouden er getuigen zijn van de overval, maar de politie wil gedurende het onderzoek geen verdere me dedelingen doen. Volgens een woordvoerder van de politie deed het slachtoffer het geldtransport altijd op de fiets. Dat de daders daarvan op de hoogte moeten zijn, wordt van politiezijde logisch geacht. Op de vraag of het niet erg onver standig is om zoveel geld op de fiets te vervoeren wilde de zegs man van de politie niet ingaan. "Zakenmensen hebben ieder hun eigen manier om hun geld naar de bank te brengen. De één doet het lopend, de ander op de fiets en weer een ander in de au to. Het zou inderdaad verstandi ger zijn als niet altijd dezelfde methode zou worden gebruikt". Ook van de zijde van de Nettorama vond men het vanmorgen niet verstandig commentaar op de zaak te geven. 20 PAGINA'S DEN HAAG - Zonder dat hij zijn taak zal hebben volbracht, zal oud- minister dr. Gerard M. J. Veld kamp volgend jaar worden ont heven van zijn taak de Neder landse sociale wetgeving te ver eenvoudigen. Hij kreeg die op dracht in 1967, het jaar waarin hij als minister van sociale zaken was opgevolgd door Roolvink. Veldkamp wordt de komende zo mer 65 jaar. Het bureau dat voor de commissie- Veldkamp werkt, zal niet worden opgeheven. Dat zal verder werken aan heb in elkaar schui ven van de bestaande wetgeving op het gebied van de sociale ze kerheid. Veldkamp zal over an derhalfjaar vertrekken. „Een jaar zou te kort zijn. twee jaar te lang", aldus staatssecretaris van sociale zaken De Graaf. Uit het parlement is verscheidene keren kritiek gekomen op het werk van Veldkamp. De teneur ervan was telkens dat het te lang duurde, gezien het salaris dat Veldkamp ervoor ontving. Bij het verstrekken van de opdracht werd indertijd afgesproken dat hij dezelfde vergoeding zou krij gen als een lid van de Raad van State, een bedrag in de orde van (nu) ruim anderhalve ton per jaar. Veldkamp zelf zei enige jaren gele den over die kritiek: „De meeste mensen die zich kritisch hebben uitgelaten, hebben zich naar mijn gevoel onvoldoende op de hoogte gesteld van wat het werk in houdt. Eén van de moeilijkheden waar je voor staat, is: met wat moet men ons werk vergelijken. In Duitsland heeft men bijvoor beeld eerst vijftien jaar gestu deerd efi is nu een team van des kundigen zo'n zes jaar met het ei genlijke codificatiewerk bezig". Het uiteindelijke doel is dat er één overzichtelijke, begrijpelijke wet op het gebied van de sociale ze kerheid ontstaat, waarin nu be staande overbodige zaken niet meer voorkomen. GRONINGEN (GPD) - Enkele honderden buurtbewoners hebben de afgelopen nacht de voor- en achteringang van de Groninger gewasbeschermingsmiddelenfabriek Aag- runol geblokkeerd. Ook het Winterschoterdiep werd bij de actie betrokken; een boot met ketting zorgde voor afsluiting. Bezuiniging ontwikkelingshulp ROTTERDAM (ANP) - Bij een brand in een bovenwoning aan de Soetendaalseweg in Rotterdam- Noord is vanochtend een driejarig kind van het Pakistaanse gezin Rashid om het leven gekomen. De vader en de hoogzwangere moeder van het slachtoffertje zijn opgeno men in een ziekenhuis. De bovenbu ren van het gezin konden zich ter nauwernood in veiligheid stellen. De oorzaak van de brand is niet be kend. De woning brandde volledig De blokkade is een direct gevolg van de brand in dc fabriek op 21 januari jl. De mensen achter de actie (dc werkgroep Aagrunol vinden dat zowel gemeente als di rectie daar veel tc licht over heb ben gedacht en de gevaren klei- In neren. „Na jaren is ons geduld nu op", wordt m een verklaring aan dc personeelsleden gezegd. ..Wij willen dat er nu een oplossing komt: Aagrunol hier weg ofdicht. want het bedrijf is niet veilig te maken. Dc r gevolgen van een brand kunnen verschrikkelijk zijn". De demonstratie had een beperkte opzet: alleen het verkeer op de wegen naar Aagrunol werd te gengehouden. niet het personeel. Vrachtwagens werden echter niet toegestaan de fabriekspoort te verlaten. De Groninger politie heeft aan beide zijden van het Winterschoterdiep, waar de fa briek is gelegen, posten neerge zet om problemen te voorkomen. Vanmiddag werden de actievoer ders in de gelegenheid gesteld de Groninger raadsvergadering bij te wonen. De actievoerders ho pen dat ckior hun aanwezigheid daar alsnog zal worden besloten dat een interpellatie over Aagru nol kan doorgaan. Vorige week wezen de fractievoorzitters die in meerderheid af. Omdat het beoogde effect van de actie niet is DEN HAAG (GPD) - Minis ter De Koning (ontwikke lingssamenwerking) is ui terst verontrust over de Amerikaanse plannen om de post ontwikkelings hulp op de V9-begroting met meer dan 25 procent te besnoeien. Volgens De Koning zou uitvoering van deze plannen een zeer ne gatieve invloed hebben op de (toch al problemati sche) besprekingen tussen de rijke geïndustrialiseer de en de arme landen. De Koning reageerde vanochtend op de uitlatirgen van één van Reagans topambtenaren, David Stockman, die verantwoordelijk is voor de opstdling van de Ame rikaanse begreting. Stockman wil de acht miljard die Amerika onder Carter voir ontwikkelings hulp bestemde, terugbrengen tot 5,47 miljard. Dat geld moet dan wel Amerika en lid Amerikaanse Re «jen Veel bewolking met late op de dag re gen. Minimumtemperatuir omstreeks 3 graden. Middagtempratuur onge veer 7 graden. Krachtig), aan de kust en op hel IJsselmecr hard zuidwesten- Zon op: 8.18 uur; onder: L',31 uur Maan op: 7.18 uur; onder: 5.58 uur Hoogwater te Katwijk om',.21 en 14.31 uur, laagwater1 om 10.19 er22.39 uur. bedrijfsleven zelf ten goede ko men: veel directe hulp in plaats van aan organisaties als de VN. Ook wil hij voorrang geven aan militaire hulp aan Amerika's vrienden in de Derde Wereld. De Koning heeft direct na het be- kendworden van dc Amerikaan se plannen zijn EG-collega's ge waarschuwd. Zoals bekend, be kleedt Nederland de eerste zes maanden van dit jaar het EG- Voorzitterschap. Op initiatief van de Nederlandse minister hebben de EG-bewindsliedcn afgelopen vrijdag gezamenlijk geprotes teerd bij het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken. Naast de negatieve invloed van de Amerikaanse voornemens op de Noord-Zuiddialoog, meent De Koning dat vooral de allerarmste landen het zwaarst getroffen zul len worden door dc voorgeno men bezuinigingen. Uitgangs punt van de Amerikaanse ont wikkelingshulp zal immers zijn dat Amerika wat "terugver dient", economisch of politiek. En de meeste zeer arme landen hebben Washington in dat op zicht weinig te bieden. Gered door dolfijnen JAKARTA (ANP) - Drie kinde ren die behoorden tot de op varenden van hek Indonesi sche schip "Tampomas-II", dat bijna een week geleden zonk op de Javazee en die werden aangetroffen op een eilandje, blijken te zijn gered door dolfijnen. De vader van de kinderen, die zelf tot de vermisten be hoort, had hen overboord ge zet om te voorkomen dat ze in de brand aan boord zou den omkomen. Dolfijnen trokken de kinderen naar een reddingboot. Feestelijke jubileum-aktie van5t/m11 februari a.s. leuke attentie voor elke be talende klant Rental-show daverende voordeel aanbiedingen let op, er gaat véél gebeu ren, wij geven véél weg Weversbaan 4-6 Industrieterrein De Baanderij I Leiderdorp teli071| 892638 I (Van éép onzer verslaggevers) LEIDEN/SCHIPHOL - Opvriezing van natte weggedeelten was van ochtend de oorzaak van talrijke verkeersongelukken. De rijkspo litiekorpsen in de kust- en bollen streek maakten gezamenlijk mel ding van 25 grote en kleine onge lukken. Een aantal auto's belandde in het water of sloeg als gevolg van een slippartij over de kop. In de loop van de ochtend werd opa" de plaatsen gestrooid. WOO PING Let op onze advertentie op pag. 6 De 36-jarige C.M. v.d. Ven uit Nieuw Vennep kwam vanoch tend bij een verkeersongeluk om het leven. Hij reed op de IJweg met zijn auto tegen een boom en overleed ter plekke aari zijn ver wondingen. Over de oorzaak was vanochtend nog niets bekend. Ook de mist speelde het verkeer in het weekeinde danig parten. Dc luchthaven Schiphol werd zater dagavond noodgedwongen afge sloten voor binnenkomend vlieg verkeer. dat voor het merendeel moest uitwijken naar Rotterdam, Maastricht, Dusseldorf en Brus sel. Op de Nederlandse wegen stonden vanochtend meer en langere files dan gebruikelijk. In totaal be droeg de filelengte zo'n honderd kilometer. voor 3800,- kompleet met apparatuur. Bij Goedhart met 5 jaar garantie, hetzelfde kopje koffie, dezelfde service en hetzelfde profijt van ideeën opdoen i onze zeer omvangrijke showroom. LHoorn 126a (tegenover Avifauna) Alphen a/d Rijn. TeL 01720-22100 Openingstijden: van 8 30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 1 7.30 uur, zaterdag van 10.00-16.00 uur. vrijdag koopavond tot 21.00 uur uitgeblijven. wordt de blokkade waarschijnlijk vanmiddag beëin digd. Oorspronkelijk was het de bedoeling de actie tot vanavond vol te houden. erklaring zegt de werk groep dat mensen uit de hele stad Groningen aan de blokkade heb ben meegewerkt. „Mensen die erg bezorgd zijn over hun gezond heid en veiligheid. Deze bezorgd heid leeft al jaren, maar door de brand sloeg die om in kwaadheid. We zijn kwaad op de gemeente, die nu al jaren niets anders doet dan uitstellen en vertragen". De hoop op een voor de actiegroep aanvaardbare oplossing werd, zegt zij, de bodem ingeslagen toen bleek dat er niet voldoende geld was voor verplaatsing van het bedrijf. Deel CDA (20 pet.) wilde Van Agt niet Feyenoord zoekt een organisator Nederlands succes in schaaktoernooi Stamsnijder richt "slachting" aan spandoeken is de weg naar het chemische bedrijf Aagru- DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardoliemaatsehappij (NAM), de Union Oil en Pctroland zullen gezamenlijk ruim een miljard gulden investeren in de winning van olie en gas op het continentaal plat. het vervoer daarvan naar de Eemshaven en de bewerking en behandeling aldaar. In dit bedrag is begrepen een bedrag van minstens 160 miljoen gulden voor de voorgenomen inrichting van de Eemshaven. De NAM heeft dit vanochtend bekendgemaakt. In de constructicfase zal de inrichting in de Eemshaven voor de werwer- king en behandeling van het op zee gewonnen gas en de olie ongeveer 500 a 800 manjaren werk opleveren. LEIDSCH DAGBLAD Als u nu een abonnement neemt dan krijgt u de krant de eerste Wilt u mij nu metéén noteren als abonnee Naam: Adres: Woonplaats: Gironr S v p bon ingevuld in een open enveloppe zon der postzegel opsturen naar Leidsch Dagblad. Antwoordnummer 214. 2300 VB Leiden en de/ krant komt SNEL in de bus.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 1