Stamsnijder lapt alle kritiek aan zijn laars Leiden werkt zich langs Punch: 88-79 De Danaïden blijft nog volop in de race Handbalsters Oase baren opzien Leiderdorp simpel winnaar in derby In Nk-veldrijden tANDAG 2 FEBRUARI 1981 LEIDEN - De dames van Par ker Leiden hebben gisteren eindelijk weer eens een over winning behaald. In een vrij matig duel zegevierden de pupillen van coach Rob de Vries met 68-55 over Blue Stars. Aanvankelijk ging het gelijk op, zij het dat Leiden telkens net aan de goede kant van de score zat. Van veel vuurwerk was in de eerste helft niet te genieten. Er werd over het al gemeen slordig gespeeld en daarnaast ook slecht gescho ten. Leiden verdedigde wat consequenter en sloot daar om de eerste rondgang met een 32-27 voorsprong af. Na de hervatting sloeg er dan eindelijk een vonk over al leek Blue Stars degene te zijn die zich aan de opwakkeren- de vlammen ging warmen. Na twee minuten al moest Mardeth van Gennip er met vijf fouten uit en de Amster damse dames namen meteen daarop voor het eerst een voorsprong: 40-41. De Vries gelastte daarop een korte pe- riode van bezinning in en dat miste zijn uitwerking niet. Veel feller ging Leiden erin, hetgeen bij de tegenpartij on nodige irritatie opwekte. Hoe dan ook, met hun opmerkin gen haalden de Amsterdam sen alleen zichzelf uit het spel en dat speelde in de kaart van Leiden. Onder aanvoering van de uitblinkende Marijke Klos liep de thuisploeg uit naar 55-46. Blue Stars, dat de wedstrijd met vier speelsters moest beeindigen, was met een kansloos. Zaandam heeft een abrupt ein de gemaakt aan de zegereeks van de Spaarbank Trotters. Na 9 overwinningen op rij, werd er nu kansloos, maar onnodig verloren. Door onge concentreerd en te individu eel spel speelde de Leidse ploeg ver beneden zijn kun nen. Het schotpercentage was bedroevend laag en de Amerikaan Pete Harris (28 punten) werd onvoldoende uit de rebound gehouden. Bij de rust (33-39) leek er nog van alles mogelijk, maar de Leid se eerstedivisionist ging op dezelfde voet door en liep dus tegen een beschamende 74-59 nederlaag aan. Leiderdorp-Luba 76-54. In een uiterst vlakke en oninterres- sante ontmoeting was Lei derdorp duidelijk de betere ploeg. L/Leiden, nog steeds SPORT zonder lengte, nam wel een 10-16 voorsprong, maar zijn er daarna niet meer aan te pas gekomen. Juventus-MSV. In dezelfde rayon eerste klas leed MSV een niet te vermijden neder laag. Met te weinig fitte spe lers kwam MSV geen mo ment in zijn normale spel. Tot overmaat van ramp pakte in de slotfase ook de press nog verkeerd uit. Lisse-Wilskracht 63-69.In de andere eerste klas rayon moest Lisse na een spannen de verlenging het hoofd bui gen. Bij 57-57 werd er ver lengd, maar met 9 punten in een minuut legde Wilskracht de basis voor de zege. Dunckers-Blitz 90-93. Een klas se lager had ook Blitz een verlenging nodig. Deze werd veroorzaakt door een blunder van de Dunckers coach, die met nog 5 seconden te spelen en de stand 81-79 zijkantbal boven 2 strafworpen verkoos met als resultaat een 81-81 stand en dus de catastrofale verlenging. LEIDEN - Nu Parker zich verder niet meer druk behoeft te maken over het winnen van de Europa Cup woensdag moet alleen nog een vlekje worden wegge werkt tegen Efes Pilsen - is alle aandacht weer geconcentreerd op het laatste competitierestant. Waarin de ploeg moet proberen de koppositie op Den Bosch te heroveren om zodoende het bes te uitgangspunt voor de play-offs te verkrijgen. Gisteravond werd begonnen met een 88-79 over winning op het altijd lastige Punch. Maar hoewel concentra tie en motivatie beslist aanwezig waren ging het beslist nog niet allemaal van een leien dakje. Naast het niet in het veld komen van Chris Plaat en Sid Bruinsma was het meest opvallende aspect gisteren de werklust die de overi ge zeven spelers aan de dag leg den. Een positief punt na de duels tegen Amstelveen en Bar celona die kansloos verloren gin gen. Op basis van die vechtlust werkte Leiden zich tegen Punch weer wat op uit de malaise, al kwam men tegen de Delftenaren dan nog lang niet toe aan het nor male niveau. Het zelfvertrouwen van enkele spelers lijkt zoveel deuken te hebben opgelopen dat er nog wel wat tijd voor nodig zal zijn om alles te vergeten. Een en ander viel vooral af te leiden aan het zeer slechte schieten van de meeste spelers in de eerste helft en van Strong, Kruidhof en Van Solm het hele duel door. OSS - Hennie Stamsnijder, inter nationaal gezien Nederlands meest succesvolle veldrijder, haalde gisteren ten overstaan van vijfduizend toeschouwers zijn gram. Ondanks zijn titels van '77 en '79 kreeg hij juist in de afgelo pen weken weer de nodige kri tiek te slikken van zijn concur renten, die twijfelden of Stam snijder nu inderdaad de sterkste coureur van ons land was. "Stam- mie", zoals zijn talrijke suppor ters de Entenaar noemen, haalde bij het nationale kampioenschap in Oss eens diep adem om tenslot te vernietigend uit te halen en de kritiek voorlopig voor immer te doen verstommen. Want de slachting die de veldspe- cialist ("Ik leef en doe er alles voor") na zijn bliksemstart op het fraaie, slopende parcours aan richtte, kwam akelig hard aan. Binnen een mum van tijd werd de totale concurrentie - op Reinier Groenendaal na - door de onstui mig doormalende Stamsnijder op vele minuten gereden. Toen de reglementaire wedstrijdduur er op zat, en ook Groenendaal op 56 seconden gezet was, bleken slechts zeven andere van de in to taal negentig gestarte coureurs in dezelfde ronde te kunnen eindi gen. Stamsnijder lapte in Oss zo gezegd alles en iedereen aan z'n laars. In zijn verbeten jacht naar de titel, maar vooral de nationale waarde ring, deelde de zich in het buiten land voorbereidende Stamsnij der tik na tik, dreun na dreun uit. Na een prima start fietste Stam- mie op een stuk asfalt gewoon weg van z'n rivalen, die machte loos bleken in een poging zich aan hem vast te klampen. "Voor af had ik met m'n stalmensen al afgesproken dat ik onmiddellijk alles zou geven, zodat ik het ini tiatief in eigen handen kon krij gen. Dat lukte gelijk. Nu moesten de anderen achter mij aanharken en dat ligt me wel." Stamsnijder demarage leek door Groenendaal nog goed beant woord te kunnen worden. Maar in de vijfde rónde kreeg ook de in overwinningen grossierende Groenendaal een tik, toen Stam snijder nog eens extra aanzette. "In het begin heb ik nog even zit ten twijfelen of ik in het zand de goede versnelling gebruikte. Groenendaal kwam daar steeds even terug. Ik had een blad van 24 staan en toen ik daar een 25 van maakte liep het als een trein," glunderde een intens gelukkige Stamsnijder na afloop. Toen was het ook met Groenendaal gebeurd, die echter op zijn beurt al een groot gat met zijn achter volgers had geslagen. De ama teurs Snoeyink en Boom streden achter hem lang om de derde plaats, die in de slotronden even wel door een sterk terugkomende Wil Brouwers werd opgeëist. Kees van der Wereld, de regerend kampioen uit Alphen aan den Rijn, kwam in het spel niet voor. Hij reed naar een ontluisterende zesde plaats. De man die in de voorgaande drie jaar de titel bij de profs veroverde, was niet bij machte om zich in de strijd om de ereplaatsen te mengen. "Volko men vast, zat ik. Echt ik heb van alles geprobeerd, maar het ging gewoon niet. En ik heb ook geen pech of zoiets gehad. Ik kon van daag niets," was het enige dat de Alphenaar, die zijn teleurstelling niet kon verbergen, wist uit te brengen. Met een schuine blik loerde hij naar het erepodium, waar hij voor zichzelf een plaatsje had gereserveerd. Liefst vijf mi nuten en zeyentien seconden kwam hij echter tekort op de win naar. Zijn grootste nederlaag van dit seizoen. Geklopt werden ook Reinier Hoog kamer en John Kuyvenhoven, beide uit Leiden, en Hans Steek ers (21ste). De talentvolle Swift- renners, die duidelijk aspiraties koesterden op een hoge eindklas sering, draaiden aanvankelijk nog goed mee. Kuyvenhoven moest in de derde ronde evenwel van fiets verwisselen na een man kement en zou uiteindelijk de koers vroegtijdig verlaten met rugklachten. Hoogkamer hield vol. maar kon z'n vierde positie in Hennie Stamsnijder juicht van vreugde op de schouders van zijn supporters. de amateurskoers niet vasthou den. Een negentiende plaats (als tiende amateur) bracht tenslotte niet dèt wat hij er van verwacht had. "Het ging even goed, maar toen kwam ik er door te zitten. Het ging te hard voor mij, maar ik moet ook zeggen dat ik er te licht over gedacht heb. En door die valse start werd ik nog nerveus ook. Geeft echter niet. We zitten tegen de top aan en missen nog de kracht die jongens van 26, 27 wel hebben, over twee, driejaar is het onze tijd," beloofde Hoogkamer namens de jongere garde. Die moest constateren dat Herman Snoeyink uit Denekamp de nodi ge routine heeft om de hoofdprijs bij de amateurs niet zomaar uit handen te geven. Henk Boom en de verrassende Henk Baak flan keerden Snoeyink op het ere- schavot. Profkampioen Stamsnijder gaf het kampioenschap in Oss echter de glans met een magistrale rit. De door de Belg Roger de Vlaminck begeleide Nederlander kijkt nu met verlangen uit naar de strijd om de wereldtitel, deze maand in het Spaanse Tolosa. "Mijn grote baas Roger heeft overal gezegd dat ik wereldkampioen wordt. Vorig jaar was ik derde. Ik durf er niets van te zeggen, maar ik hoop het goed te doen," verklaarde Stamsnijder. Uitslagen Oss:profs/amateurs: 1. Stam snijder (Enter) 1 uur. 11 min. 28 sec., 2. Groenendaal (St. Michielsgestel) op 56 sec., 3. brouwers (America) op 2.55, 4. Snoeyink (Denekamp) op 3.24, 5. Boom (Merkelo) op 3.56, 6. Van der Wereld (Alphen a/d Rijn) op 5.17, 7. Francissen op 6.45. 8. Van der Poel op 8.10, 9. Baak op 8.23.Junioren: 1. Hans van Straten (Rotterdam), 2. Ronald Rol (Alkmaar) 3. Frans Timmermans (Bingelrade). Nieuwelingen: 1. Ny- boer (Denekamp), 2. Van der Leij (Me- chelen), 3. Hamerling (Nijverdal). Liefhebbers: 1. Gerard Looijensteijn (Noordwijkerhout), 2. Olde Meule (Tubbergen), 3. Van Dompseler (Har derwijk). Veteranen: 1. Broeren (St. Michelsgestel), 2. Jansen (Valkens- waard), 3. Cock van der Hulst (Zoeter- woude). WIM VAN WANROOY leiden - mitchell Plaat, de spelver deler van Leiden, mag over twee weken de training hervatten. Af gelopen /rijdag werd het gips van zijn voet verwijderd en hoe wel de breuk was geheeld moet Plaat het voorlopig nog rustig aan doen. Tegen het eind van de maand hoopt hij zijn rentree in het team te maken. Om die reden, en het feit dat Toon van Helfteren gisteren gewoon niet kón missen, bleef Punch tot vlak na rust vrij eenvoudig naast Leiden. De thuisploeg werkte zich in het zweet, heerste ook on der de borden maar benutte op de drie scoringskansen er slechts één en dat is niet al teveel. Na vier missers achtereen werd Ron Kruidhof op een gegeven mo ment zo wanhopig dat hij zijn coach maar verzocht hem te wis selen. Zijn vervanger Lace Strong deed het evenwel geen haar beter. De man die bekend staat om zijn loepzuivere schot poedelde zelfs vijfmaal op rij. Al leen Tony Parker had voor rust en ook erna geen last van klamrhe handjes. Zondjer veel omhaal bracht hij zijn team tel kens net voor op Punch. Bij rust twee punten: 41-39. Twee minuten na de hervatting leek Leiden op rozen te zitten, want in die korte periode was men opeens zo produktief dat het verschil opliep tot elf punten: 55-44. Tijd voor een adempauze daqhten de heren, maar ze had den beter moeten weten. Dit sei zoen nog werd een dergelijke luchthartige houding Leiden in Delft fataal. Als Punch eenmaal op voorsprong staat is deze ploeg altijd een zeer gehaaide bijter, dat bleek toen wel weer eens. Net op tijd, bij 57-53, zag Leiden de ernst van de zaak in. Een kor te demarrage onder leiding van Steve Puidokas en Har Kip her stelde de marge van tien punten al bleef het oppassen geblazen omdat Van Helfteren gewoon doorging met scoren. Maar hij was, tenslotte, een eenza me strijder. Van Solm en Zeilstra waren er allang met vijf fouten uit maar nog kreeg Bill Taylor geen centimeter ruimte van de keihard werkende Jim Woud stra, terwijl daarnaast ook Jan Sikking zich nauwelijks kon be wegen omdat Tony Parker zich als kleefband aan hem hechtte. De duiten die Van Helfteren in het zakje deed wogen aldus niet op tegen de bijdrage die Puido kas, Parker en nu ook Woudstra in aanvallend opzicht leverden en vijf minuten voor tijd was de partij definitief beslist toen Lei den een maximale voorsprong van veertien punten nam. Daar van mocht Punch er in de slotfa se nog zes afknabbelen, dat maakte weinig meer uit. Scores: Leiden - Parker 27, Puidokas 25, Woudstra 18, Kruidhof 6, Van Solm 4, Kip 2 Punch - Van Helfteren 31, Young 16, Zeilstra 10, Taylor 8. LEIDEN - In de handbalcompeti tie baarden de dames van Oase gisteren opzien door in de mud volle Roelofarendsveense sport hal "De Tweesprong" koploop- ster Hercules met 11-9 af te troe ven. De handbalsters uit Oud Ade nestelden zich door dit re sultaat vaster op de tweede plaats van de tweede divisie C. Ii de eerste divisie A werkte HVS zich knap langs Jonk Cars Vido: 10-9. Plantenhoek/Foreholte moest het Oldenzaalse Quick'20 een 9-9 deling toestaan. De dames van Oase hadden met Hercules nog een appeltje te schillen. In de eerste wedstrijd van de competitie hadden de da mes uit Oud Ade immers een smadelijke 16-6 nederlaag opge lopen. Reden derhalve voor de Rijswijkse ploeg om in Roelofa- rendsveen zelfverzekerd aan te treden voor de tweede confronta tie. Vergeten was kennelijk de in de Haagse bekerfinale opgelo pen 7-9 nederlaag. "Schakel Hei- ma Stigter uit en met Oase heb je geen problemen", luidde zicht baar het motto van de Rijswijkse ploeg. Gisteren werkte dat voor nemen op geen stukken na. Het duel werd een complete tempo slag, die Oase Hercules opdrong. De door Wil van der Geest ge coachte dames wonnen uiteinde lijk met 11-9. Doelpunten: Riet Broesterhuizen (4x), Corrie Wee- nink, Loes de Haas, Gonnie van der Geest, Monique van der Meer, Lydia van der Poel en Hei- ma Stigter (2x). HVS liet tegen het in hoog tempo handballende Vido goed werk zien. De blessures, die de Stomp- wijkse ploeg de laatste weken hardnekkig hadden achtervolgd, noopten coach Karei te Lindert tot een overschakeling naar een ander aanvalspatroon. Wat eer der niet goed verliep, lukte giste ren. Aan de basis van de 10-9 winst stond Lenie van der Bosch met drie goals. Foreholte leek na een gelijkop- gaand begin op een duidelijke overwinning af te stevenen. Maar Quick'20 verblikte of verbloosde niet door het Voorhoutse ope ningsoffensief. Na een 6-4 achter stand bij rust bogen de dames uit Oldenzaal de score naar een 7-9 voorsprong om. Pas in de slotfa se wist Foreholte door een be nutte strafworp van Hannie Bos kamp langszij te komen, nadat zij eerder nog had gemist. Het damesteam van MMO kwam tegen VELO gehandicapt aan de start, nu de vakantie vierende Conny van der Meer en de niet fitte keepster Riekie Brunt ont braken. Nochtans wist MMO met 10-13 te triomferen, nadat de Wa- teringse ploeg bij rust nog op een 7-6 voorsprong had kunnen bo gen. Bij de heren handhaafde Olga/Sa- turnus zich aan de kop van de derde divisie F. Degradatiekan didaat Animo 2 werd in Rijswijk met 13-17 bedwongen. Duidplijk was in deze confrontatie te zien, dat de thuisploeg gekweld was door degradatiezorgen. Wie zich in de buurt van de Rijswijkse vrije worplijn waagde, werd bik kelhard opgevangen en zonodig neergelegd. Het aantal vrije wor pen was dan ook legio. In de tweede helft toonde Saturnus zich de sterkste ploeg en wees veteraan Henk Verwey met drie haarzuivere doelpunten zijn for matie de weg naar de 13-17 winst. In de afdeling stappen de dames van HW'70 recht op de titel af. Nu werden de reserves van EHC met een 13-6 nederlaag kansloos weggespeeld. De dames van Sa turnus verloren na een goede wedstrijd met 8-9 van Verburch 3. Vier minuten voor tijd keken de Poeldijksen overigens nog te gen een 8-6 achterstand aan. In de tweede klasse kan Olym- pia'72 zich na een 12-10 zege op ODIS wellicht nog ontworstelen aan de degradatie. Een klas lager (3D) toonde H W'70/2 zich gelijk waardig aan MSV. Bij rust wees het scorebord nog 6-5 aan; aan het eind van de rit was de stand 8-8. Bij MSV was Lenie Smit met twee goals de opvallendste speel ster. Bij de heren verloor MSV in de tweede klasse A met 7-9 van HECL. Hier gaf de grotere routi ne van laatstgenoemde ploeg duidelijk de doorslag. In de derde klasse was Foreholte, getuige het scoreverloop, supe rieur aan Westlandia 2. Bij rust kende de Voorhoutse formatie een voorsprong van 10-3. Aan het eind had het team nog voldoende over: 16-12. Ton Vogels was met acht treffers de schotvaardigste speler van Foreholte. MMO was niet opgewassen tegen het vierde van Quintus. De Kwintsheulers grepen voor de rust al de macht. Halverwege was de schade voor MMO al op gelopen tot 8-13. In de tweede helft voegde Quintus nog tien goals aan het totaal toe, al moet gezegd dat MMO eveneens pro duktief was: 17-23. Gerard Else- geest nam hier zeven prijsscho- ten voor zijn rekening. In de vier de klasse A dolf Oase met 11-16 het onderspit tegen SOS 2. FRANK BONTE LEIDEN - De Leidse microkorf- balderby Fides Pacta- Zuiderkwartier in de eerste klas se B is in een duidelijke overwin ning voor Fides Pacta geëindigd: 12-10. Halverwege de tweede helft bezat Fides Pacta reeds een 12-6 voorsprong. In de Over gangsklasse A behaalde de ploeg van Gerard Bos een 10-6 overwin ning op Ready. De Danaïden blijft daardoor nog volop in de ra ce om de titel. De overlevings kansen voor Pernix worden na de nederlaag tegen Rust Roest ui terst klein. De Leidse ploeg is nu op de voorlaatste plaats terecht gekomen. Een positie, die snel verlaten zal moeten worden, wil Pernix niet degraderen. De Danaïden-Ready 10-6 (3-2). Het publiek in de volgepakte Vijf Meihal heeft kunnen waarnemen dat De Danaïden met Hennie De- vilee in de ploeg wel zeker een kandidaat is voor de titel in de Overgangsklasse A. Tegen Ready liet de ploeg van Ge rard Bos zien dat de wil en de kunde aanwezig is om een machtsgreep te doen. De Danaï den en Ready lieten aanvankelijk maar weinig spectaculaire din gen zien. De openingstreffer van Hennie De- vilee werd door Ready beant woord via een strafworp, waarna de Hagenaars in de 23ste minuut op 1-2 kwamen. Het antwoord van De Danaïden volgde snel en na een vrije bal van Bea Schrama en een ver schot van Yvonne Ka merling bezat De Danaïden bij de hervatting van de tweede helft een 3-2 voorsprong. De wedstrijd kreeg een grimmiger karakter maar liep dankzij scheidsrechter Lelyveldt niet uit de hand. Maar ook de voorsprong waarop de Leidse ploeg na 10 minuten kon bogen (7-3) suste min of meer de gemoederen. Voor de rust in de Danaïden-ploeg was deze voor sprong een aangenaam gegeven, want het op dit moment voor de korf opererende aanvalsvak zag lange tijd geen kans openingen te vinden. Maar toen Bea Schrama door Bos naar de punt van de aan val werd gedirigeerd, kwam er meer gevaar en lijn in de Leidse aanvallen. De Danaïden liep daarna weer uit tot 8-3. Ready zag nog wel kans wat aan deze achterstand te doen, maar de overwinning kon De Danaï den niet meer ontgaan. Via 8-4 en 9-6 werd een 10-6 zege behaald. Doelpunten: Yvonne Kamerling 3x, Bea Schrama 3x, Hennie De- vilee 3x en Cees Christiaanse. Fides Pacta-Zuiderkwartier 12-10 (7-3). De wedstrijd Fides Pacta- Zuiderkwartier was maar tien mi nuten boeiend. Toen waren Fides Pacta en Zuiderkwartier nog el- kaars gelijken. Hennie Piket, Rens Henze, Wim Piket en Joep van Dam zorgden voor de vier doelpunten van de 2-2 score. Maar toen Dick Onderwater uit een strafworp en de uitstekend spelende Yvonne Neuteboom voor 4-2 zorgden, wankelde Zuiderkwartier al. Het viel van zijn voetstuk toen Wim Piket met twee onnavolgbare acties Dirk Jan de Kreek te kijk zette en zo doende die laatste geen andere uitweg bood dan Wim Piket op onjuiste wijze te attaqueren. De twee strafworpen werden niet ge mist: 6-2. De tweede helft, gestart met een voorsprong voor Fides Pacta van 7-3, leek spannender te zullen worden dan de eerste. Zuiderkwartier haalde op tot 7-5 en nam duidelijk het initiatief. Hennie Piket zette Zuiderkwar tier echter de voet dwars. Een be wonderenswaardige actie onder de korf, sprintwerk in een ge vecht om de bal en een loepzuiver aangespeelde bal in de handen van Dick Onderwater betekende 8-5. Fides liep vervolgens vrij ge makkelijk weg naar 12-6. In de laatste tien minuten kwamen de geelblauwen nog sterk opzet ten, maar het gat was te groot: 12-10. Voor Fides Pacta scoor den: Dick Onderwater 4x, Nico Pikaar, Yvonne Neuteboom 2x, Wim Piket 4x, Hennie Piket; voor Zuiderkwartier: Joep van Dam 4x, Albert de Groot, Rens Henze 2x, Els Lardée, Carla Akse en Wil de Wit. Rust Roest-Pernix 9-7 (6-7). Alhoe wel er nog wel drie wedstrijden gespeeld moeten worden, stape len zich boven Pernix toch don kere wolken op. In de eerste helft kwam Pernix na een 2-2 stand op fluweel te zitten toen Eelco Kool haas 2x en Carla v.d. Veghte 2x Pernix op 2-6 schoten. Echter lang heeft de Leidse ploeg hier niet van kunnen genieten. Rust Roest kreeg veel vrijheid en kwam langszij. In de laatste mi nuut voor rust kwam Pernix door het benutten van een strafworp van Peter Kuipers, die ook voor 1-1 had gezorgd, op een 6-7 voor sprong. In de tweede helft kwam Pernix aanvallend niet meer aan de bak. Rust Roest slaagde er evenwel in de achterstand in een 8-7 voor sprong om te zetten, die in de laat ste minuut nog tot 9-7 werd ver groot. Overige doelpunten: Kees Brokaar. Crescendo-DKV 8-7 (3-4). in een matig gespeelde wedstrijd heeft Crescendo het degradatiegevaar voorgoed in deze competitie afge wend. De Leidse groenwitten be zetten na deze overwinning, waarin Louis Kok met 5 doelpun ten een groot fandeel had, de der de plaats van onderen met 5 pun ten voorsprong op de rode lan taarndrager. In de eerste helft kwam Crescendo na een 1-0 voorsprong met 3-4 achter te staan, die in de tweede helft via 4-4 tot twee maal toe tot een voorsprong werd omgezet: 6- 4 en 8-7. Door bevriezingsspel wist Crescendo de voorsprong vast te houden. De overige doel punten werden gescoord door Wilfred Cornelisse 2x en Marlies Brouwer. Ons Eiland kwam in Dordrecht niet verder dan een 5-5 gelijkspel te gen Zwervers. Bij rust wist Ons Eiland zich nog zeker van een 3-2 achterstand. De kampioenskan sen voor Ons Eiland werden ech ter door het gelijke spel nauwe lijks beïnvloed. De a.s. thuiswed strijd tegen Merwic zal de ont knoping bieden. Ook koploper TOP in de tweede klasse C verspeelde een onnodig punt. Tegen Kwiek zat er niet meer in dan een 9-9 gelijkspel. Vlak na de hervatting in de twee de helft liep TOP een 8-5 achter stand op. Deze werd deskundig weggewerkt: 8-9. Maar in de laat ste minuut kwam Kwiek alsnog langszij. Doelpunten: Anne v.d. Zaag 3x, Bert Staal 4x, Wilma Kühn en Jan Willem Simme- linck. De Algemene behaalde een vrij ge makkelijke overwinning op WION: 12-5. Jannie van Iterson scoorde viermaal, terwijl Henne- ke Redel, Wim van Iterson, Wim van Vliet, Ruud van Vliet en Truus van Vliet de overige doel punten maakten. Fiks leed als koploper in de derde klasse haar eerste nederlaag. Met 6-5 werd van Zuidwesters verlo ren. De start was al niet best. Bin nen een mum van tijd stond Fiks met 4-0 achter. De vijf treffers werden gescoord door Reinetta Anholts, Dirk Jan Elzenga 2x en Aad Knctsch 2x.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15