DIOK-zege# in slotfase pas veilig.. HZPC vecht overwinning van LZ'86 aan Volle winst Scylla Volleyballers Gemini verslaan Tonegido Tegen belabberd spelend JCV Zaalhockeyers Leiden kansrijk voor titel MAANDAG 2 FEBRUARI 19H1 SPORT SPORT DEN HAAG/ZAANDAM - De Leid- se waterpoloteams hebben ook hun tweede wedstrijd na de win terstop winnend afgesloten. De Zijl/LGB dat Nereus met 6-8 versloeg, is door deze zege opge klommen naar de tweede plaats. De achterstand op AZC be draagt drie punten. LZ'86 ver sloeg na een rommelige slotfase HZPC met 5-6. Katwijk kon het niet redden tegen BZPC (9-4). Vivax verspeelde tegen RWV een kostbaar punt. De Oegst- geestenaren kwamen niet ver der dan 4-4. DKD verloor van DWT. De 5-8 einduitslag was iets geflatteerd. LZ'86 is na een rumoerige slotfase als overwinnaar in het duel tegen het Haagse HZPC uit de bus ge komen. De 5-6 overwinning zal overigens door de Hagenaars bij de protestcommissie worden aangevochten. Bij een 5-5 stand in de laatste periode werd Fried Elzenga van LZ met nog 1.21 mi nuut te spelen uit het water ge stuurd. HZPC verprutste deze mogelijkheid om op 6-5 te komen (Langerhorst schoot naast). LZ kwam dus in balbezit en trok ten aanval. De Haagse verdediging kon de goed inkomende Ruud Muusse niet anders dan middels een zware overtreding afstoppen. Arbiter Engelbertink zond Over- beke terecht eveneens voor 45 se conden het water uit. Het jury se cretariaat protesteerde. Men zou een fractie eerder dan Engelber tink gefloten hebben voor een overtreding tegen de 35 seconden regel (een aanval moet binnen 35 sec. in een.schot op doel resulte ren). Niemand Had dit fluitsig naal gehoord. Ook de arbiters niet. Zij bleven na lang heen en weer gepraat bij hun beslissing. Overbeke ging eruit. Met de in middels weer teruggekeerde Fried Elzenga (hij had langer dan 45 sec. op de kant gezeten) schoot Jan de Graaf de Leidenaars 7 se conden voor tijd koelbloedig naar de overwinning. Het Haagse protest tegen de gang van zaken in de slotfase lijkt kansloos. Dat LZ nog zo veel moeilijkheden moest overwinnen, had de ploeg overigens aan zichzelf te wijten. Reeds in de eerste periode wer den zoveel kansen gecreëerd dat een 0-3 voorsprong rechtvaardig zou zijn geweest. Zo als zo vaak was juist dit benutten van de mo gelijkheden het zwakke punt. Het was dan ook niet LZ maar HZPC dat de score opende. De duidelijk aangeslagen Leide naars hadden hierna plotseling veel meer moeite met het "vecht" polo van HZPC. Wilco van der Zeeuw en de actieve Bram van Mil hielden ieder met 2 doelpun ten LZ in de buurt van HZPC. De Hagenaars startte de laatste pe riode met een 5-4 voorsprong. Na ruim 2 minuten in de vierde pe riode bracht Fried Elzenga de ploegen op gelijke hoogte (5-5), waarna de spannende slotfase volgde met het eerder gememo reerde resultaat. De Zijl/LGB speelde in Zaandam een vreemde wedstrijd. In de eer ste perioden leek niets een ruime overwinning in de weg te staan. De Nereus verdediging kreeg geen vat op het snelle Leidse aan- valsspel. Het gevolg was dat de wedstrijd zich grotendeels op de Nereus helft afspeelde. Omdat de roodwitten in deze eerste perio den bovendien met scherp scho ten liep de stand snel op. In de eerste periode was het al drie maal raak. Martin Vreeburg (man meer) en twee maal Stan van Bel- kum verzorgde de 0-3 voor sprong. De tweede periode was een kopie van de eerste met dit verschil dat het nu Alex van Bel- kum. Henk Hartevelt en weder om Stan van Belkum (man min der!) waren die de stand naar 0-6 tilden. Met deze comfortabele voorsprong op zak sukkelde de Zijl/LGB echter in slaap. Nereus voelde dit goed aan en ontwor stelde zich aan de Leidse druk. Langzaam maar zeker krabbelde de Zaandammers terug. Na 2-6 leefde de Zijl/LGB via Martin Vreeburg nog wel even op (2-7) maar hierna was het toch weer voornamelijk Nereus wat de toon aangaf. De Zaandammers kon den bij 5-7 in de laatste periode zelfs weer hopen op een stuntje. Net op tijd echter schoot de Leid se ploeg wakker. De aken werden weer wat energieker aangepakt en onmiddellijk kwam Nereus weer in moeilijkheden. Alex van Belkum maakte aan alle Zaan- damse illusies een einde. Zijn be langrijke 5-8 besliste de wed strijd. Dat Nereus uit een straf- worp tenslotte nog 6-8 wist te scoren was verder niet meer be langrijk. Katwijk moest het in de tweede klasse duidelijk afleggen tegen het geroutineerde BZPC. Alleen in de eerste periode konden de Katwijkers die het zonder keeper Henk Vooys moesten zien te kla ren, BZPC bijbenen. Na de 1-1 van die eerste periode liep BZPC geleidelijk weg. Via 4-2 en 7-3 werd het uiteindelijk een duide-1 lijke 9-4 nederlaag. De Katwijkse treffers kwamen op naam van Dirk van Leeuwen (2x), Piet de Vries en Arres Parlevliet. Het Oegstgeester Vivax verspeelde een kostbaar punt. De lijstaan- oeider in de Jerde «vlakst. k vam in Rotterdam niet verder dan een 4-4 gelijkspel tegen RWV. De veel onnodig balverlies lijdende Oegstgeestenaren waren niet in staat een 4-1 voorsprong vast te houden. Wik Wassenaar is door een 4-7 overwinning op RZV Vi vax nu tot op één punt genaderd. DKD verloor in Leiderdorp met 5-8 van DWT. De eerste drie perioden waren de ploegen volkomen aan elkaar gewaagd. De 4-5 achter stand bij aanvang van de laatste periode bood DKD dan ook nog alle kansen. De te gretige aanval len van DKD boden DWT echter goede counterkansen. DWT buit te deze kansen goed uit en reikte daardoor naar een iets geflatteer de 5-8 overwinning. Doelpunten: Bob Wouters 2x, Harry van Ho ven, Roland Dreef en Jan v.d. Brink. DIRK KLOOS LEIDEN - De rust bij DIOK lijkt even zoek. Niet om meteen in pa niek te geraken, maar wel een sig naal voor trainer Peter de Bruyn om heel alert maatregelen te tref fen om een en ander weer recht te trekken. Want gisteren werd de droom van de geelblauwen van een Nederlands Kampioenschap in de Kikkerpolder door het zeer enthousiast spelende Leidse Stu denten rugby team bijna wreed verstoord. Pas in de allerlaatste speelminuut immers kon DIOK de overwinning (13-10) net nog naar zich toe halen. De studentenploeg speelde met enorme inzet en een uitstekende mentaliteit, want LSRG wilde niet op de knieën voor de vooral fysiek sterkere aspirant kam pioen. De eerste vijftien minuten van deze volop emoties en spanningen ge laden derby waren duidelijk voor de jongens van Berendsen. DIOK had veel bal winst en het ovaal ging ook in de driekwartlijn zeer goed rond. Maar de krachten om bressen in de studenten-defensie te slaan ontbraken. In de tiende minuut zette Ab Huisman met Een duidelijk waarneembare "gevaarlijke tackle LSRG-verdedxger belet DIOK-center Richard Huisman door te breken. Zege Bonaventura AMSTELVEEN In de finale van het Nederlandse schoolbasket- baltoernooi heeft het jongensteam van het Bonaventura College een knappe zege behaald op het Herman Wessink College. Daar mee is deelname aan de Europese kampioenschappen in Brugge afgedwongen. Het meisjesteam had zich hiervoor reeds ge plaatst. De zege was een dubbeltje op zijn kant. Na de hele wed strijd achter gestaan te hebben wonnen de Leidse scholieren met 86-88. Uitblinker was Ferencz Szitas met 41 punten. een penalty-kick DIOK op voor sprong: 3-0. Doordat routinier Wil Rijsdam met een rugblessure he,t veld moest verlaten, verloor het geelblauwe voorwaartsen- pack toch wel een stuk organisa tie waardoor het DIOK-team de greep op zijn opponent weer ver loor. Te vaak gingen de voor- waartsen van de Kikkerpolderbe- woners alleen door en liepen hun individuele acties vast in de hech te LSRG verdediging. Het creëe- ren van kansen voor de toch wel actieve driekwartlijn kwam dan ook zeer weinig voor. Deze speel wijze had bijna tot onnodig ver lies van de match geleid. In de dertigste minuut won Maurits de Brauw een slecht weggewerkte bal en zette met een fraaie try LSRG op voorsprong: 3-4. De rollen leken nu omgekeerd. Maar dat was schijn want direct in de tweede helft bleek DIOK orde op zaken te hebben gesteld, en wist in de vijftigste minuut door Ab Huisman verder uit te lopen tot 6-4. Zelfs slaagde de Berendsen- brigade erin na fanatieke voor- waartsen-gevechten in het Stu- dentenverdedigingsvak door een mooie try van Richard Huisman te komen op 10-4. Maar Leiden gaf het nog steeds niet op, was niet kapot te krijgen. Twee minu ten voor het einde kreeg captain Hans Siemens de bal uit een op gezette maul, passeerde heel slim juist aan die kant waar net een DIOK-fianker ontbrak en stelde Shaffy Lodeizen in staat te sco ren: 10-8. Zelf bracht Siemens de partijen op gelijke hoogte (10-10) door uit de conversie raak te schieten. De strijd leek beslist en de punten verdeeld, maar in de laatste paar seconden gaf LSRG ook nog die ene punt uit handen door onno dig obstructie in de line-out te plegen. Ab Huisman benutte de penalty en zorgde voor nieuwe vreugde bij de DIOK-aanhang (13-10). LEIDEN - Alleen Docos viel met haar 6-4 nederlaag bij Quick wat uit de toon maar verder beleefde tafeltennis send Leiden weer eens een prima weekeinde. De dames van Sylla en Avanti hand haafden hun ongeslagen sta tus tegen resp. Koningslust en Tempo Team op eenvou dige wijze. De Scyllaheren gleden soepel langs JCV 9-1 Avanti werkte de meest belangrijke pot af want van de Koren beurs moest kost wat kost gewonnen worden om het de- gradatiewatcr niet tot de lip pen te laten stijgen. Om jeugdspeler Robert de Groot juist voor zulk soort zenuws lopende duels te behoeden maakte Gerard Bakker deze competitie zijn rentree. Maar juist zaterdag moest deze 16-jarige jeugdinterna- tional toch opdraven omdat trainer Bakker na enige da gen ziekte op het appel ont brak. De ope ning van het duel was niet florissant: de Groot kon Jan Vlieg een hand geven, waar na Bettine Vriesckoop in twee games de weer ouder wetse Hans Lingen moest fe liciteren. Toch geen paniek bij Avanti want beide neder lagen zijn normaal, waren te- voren min of meer ingecalcu leerd. Bij 4-2 werd de eerste echte sleutelpartij, het dub bel, uit het vuur gesleept en pal na de thee sloot de Groot het "derde man" treffen met Van der Aa winnend af. De 4-2 voorsprong die zo ont stond was voor de gasten ei genlijk al fataal want Hans Lingen speelde tegen de ver dedigende Rijsdorp een kansloze pot 5-2 en Jan Vlieg zag ook nu weer Bettine Vriesekoop voorbij vliegen. Van 0-2 was men zo recht streeks naar een zeer nuttige 6-2 winst gesprongen waar na de Korenbeurs toch nog wat terug deed 6-4. Scylla zag het treffen met JCV zorgelijk tegemoet, want de eerste twee competitieduels waren ondanks de volle winst bepaald niet impone rend afgewerkt. Sjoerd Meyer op Van der Zee, die zo als gewoonlijk weer even hard als dom stond te mep pen. De 15-jarige speelde een kort balletje hier, een slim balletje daar en het was 1-0. Hendriks was daarop een hapklare brok voor kopman Patrick Swier, die vooral met back-spin veelvuldig scoorde 2-0. Wim v.d. Sande moest JCV toen in de race houden maar Fred v.d. Zeeuw wees de dikke Bra bander op bijna komische wijze op zijn beperkte loop vermogen 3-ü. Tot 8-0 stoomde men door waarna Van der Zee zo ongeveer door Fred van der Zeeuw heens loeg. De blonde Scyllapijl vroeg de JCV-man beleefd daarmee op te houden, maar die weigerde dat 8-1. Sjoerd Meyer evenaarde daarna nog de hattrick, die Patirick Swier al binnen had 9-1. Do- cos had zichzelf en ook Scyl la een dienst kunnen bewij zen door Jasski een punt te ontfutselen. Vooraf leken er best kansen daartoe aanwe zig maar tot aan de thee ac teerde men zo ongelukkig, 5- 0, dat in de tweede helft hooguit de schade beperkt gehouden kon worden. Dat lukte dan nog wel maar voor een 6-4 nederlaag koop je niets. Ed Faullaux en Ed v.d. Berg verloren ieder slechts één partij maar deden dat ongelukkigerwijs beiden voor de pauze waarna ze sa men ook het dubbel nog met 19-21 moesten afteven. Voeg daarbij de altijd zekere ne derlagen van Prorok en het op fuweel zitten van Quick in dit duel is duidelijk. Scylla 2 zat bij Irene bepaald niet op fluweel maar men speelde wel op een hoogpolig tapijt. Dat is geen doen natuurlijk, tenminste dat vonden Rob v.d. Zeeuw, Peter van Schie en Frits Kantebeen, die een drachtig de titelkansen in Tilburg achterlieten 6-2. Beide laatsten redden nog wel hun persoonlijke eer. Avanti 2 kan nog wel promo veren want Mizu kreeg haar zwakte met 7-3 uitgemeten. Reitsma zou graag perma nent hoofdklasse spelen maar tot nu toe is zijn score niet indrukwekkend. Ook za terdag slechts één gewonnen partij, geëvenaard door Po lak en Jansen. De Scyllahe ren bereikten zoals gezegd tegen JCV een snelle 5-0 rust stand. Maar sneller nog wa ren de dames aan het vrije kwartiertje toe tegen Ko ningslust. Dat kan allemaal tegenwoordig omdat Sophia Vaalburg grote zus Sandra de Kruyff steeds beter gaat imiteren. Als Scylla's derde speelt ze mo menteel een 70% score en dat is na drie jaar trainen verras send goed te noemen. De eer ste helft nog verloor Vaal burg tegen Koningslust drie keer en mocht Stephine van Gennip geen misstap maken. Nu hield haar verlies tegen van Rijswijck alleen in dat de dubbele cijfers niet ge haald werden. Toch was het geen slordige nederlaag. Vormen Scylla en Avanti de absolute top in de ereklasse, het Noordwijkse TOV is hard op weg naar de klasse te pro moveren. Torenstand kreeg in eigen zaal al met 7-3 van Marian van Vliet c.s. de kous op de kop. LEIDEN - De zaalhockeyers van Leiden stevenen regel recht op het kampioenschap in de tweede klasse A af. Uit de laatste twee wedstrijden heeft de ploeg nog slechts één punt nodig om kampioen te worden. Het afgelopen weekeinde werden Ring Pass en Cartouche respectievelijk met 6-4 en 5-4 verslagen. Het ging overigens niet zonder moeite. Zeker in de tweede wedstrijd tegen het op de laatste plaats geklasseerde Cartouche won Leiden op het nippertje. Topscorer was Jo- han van Marwijk Kooy met vijf doelpunten. De andere goals werden gescoord door Dirk Drijver (2x), Wouter Ey- kenhout (2x), Peter van der Meer en Herman Hartevelt. Alleen Forescate heeft in theo rie nog een kans om Leiden van het kampioenschap af te houden. De twee ploegen treffen elkaar in het laatste speelweekeinde. Met Room burg (7-3) en Cartouche (8-0) had Forescate in ieder geval geen problemen. Roomburg kon nog tot de rust meeko men (3-3), maar werd na de hervatting overklast. Alle hockeyers van Forescate scoorden één of meer goals. In de tweede wedstrijd had Cartouche geen schijn van kans tegen Roomburg: 5-0. De doelpunten in de twee wedstrijden werden ge scoord door Kees Wendt (4x), Nol van der Drift (3x) en Paul van der Logt. BC Leiden luidt seizoen met zege uit LEIDEN De badmintonclub Lei den heeft het seizoen uitgeluid met een 5—3 overwinning op de gradatiekandidaat Weesp. De wedstrijd kende een bijzonder grillig verloop. Toen de enkel spelen afgewerkt waren, waarin de 17-jarige Bram Secijn bij Lei den verdienstelijk proefdraaide, keken de Leidenaars tegen een 1—3 achterstand aan. Weesp waande zich kennelijk te vroeg veilig en incasseerde als gevolg daarvan uiteindelijk toch verlies. Een degradatiewedstrijd tegen Hilversum zal nu het lot over een van beide ploegen moeten vel len. Leiden, dat geen degradatiezorgen meer kende, benutte het duel met Weesp voor het inpassen van jeugdspeler Bram Secijn. Enzo Spadon stond zijn plaats in de single af en zag de pupil nét dat beetje kracht tekort komen om zijn partij tegen Thoral in winst om te kunnen zetten. Jan Slin gerland verging het in een slo pende, langdurige partij met Phi lips beter. Hij won in drie sets: 15-6,8-15, 15-11. Het zou voor lopig het enige winstpunt blijven want zowel Koelemij als De Ko ning bleven in hun single in ge breke. In het dubbelspel zette Leiden de puntjes op de i. Weesp gaf zich echter niet zomaar gewonnen. De Koning/Spadon bijvoorbeel stonden, na de eerste set reeds met 2-15 verloren te hebben, in de tweede set met 1—10 en 3—14 achter. Wonderbaarlijk genoeg grepen zij toch winst. Via 17-15 en 15-6. De resterende partijen in het he ren- en damesdubbelspel lever den daarna geen onoverkomelij ke problemen op. Jan Slinger land en Enzo Spadon wonnen overtuigend met 15—2 en 15-8, Nora de Koning en Dorie Koele mij moesten iets meer krachten aanspreken onri Weesp definitief tot overgave te dwingen: 6-15, 15-8 en 15-7. Zaalvoetbal LEIDEN - Van Rooyen treedt woensdag in de inter-regionale zaalvoetbalcompetitie aan tegen VI (20.00 uur, Groenoordhal). Overige duels die avond in de Groenoordhal: Koosjardin-- Rott. studenten (inter-regionaal) en Van Duuren—Oegstgeest (hoofdklasse). Vanavond in de Cleijn Duin hal in Katwijk Glas- bergen-FV Snoekie (inter-regio naal, 20. 00 uur) ep EKL Boys— Cleijn Duin (21.00 uur). In de THB hal vanavond Van Gerve- n-De Taverne (20.25 uur). Woensdag speelt koploper V.d. Plas in de Gaasbak in Voorhout tegen BAX (20.00 uur). De rang lijstaanvoerder in de inter-regio- nale competitie, De Engel, speelt Woensdagavond in Lisse tegen De Rozet (20.25 uur). Dezelfde avond in de Wasbeek hal MJBS-Landwer (20.30 uur). LEIDEN - In de volleybalcompctitie blekten de Gemini heren een 3—1 winst op Tonegido. Bij de dames is er voor Gemini na het verlies tegen Were Di geen hoop meer om de degradatie te ontlopen. Bij de heren begon Gemi ni tegen Tonegido zwak. Vooral het blok sloot nimmer. Tonegido profi teerde dankbaar: 5—15. In de volgende sets ging het steeds beter bij de Voor- scholenaren. De serves werden ge vaarlijker en goed spel van Ruud Mar- schand en Hans de Jong zorgden voor een licht overwicht. Daardoor kon Ge- mini via 15-19. 15-12, 15-10 dé volle winst pakken. LUSV kroop tegen Zo- voc in de vierde set door het oog van de naald. Door slechte passes kwam Zovoc op 6-9, maar andermaal bleek de inbreng van John Groen waardevol want hij tilde de ploeg naar 14-10. Even werd het voor de thu'sclub nog benauwd (14-13), maar een daverende smash bracht opluchting: 15-13. Ove rigens begon LUSV erg sterk (15-5), om daarna finaal van het veld te wor den geserveerd (3-15). Alleen de der de set verliep normaal: 15-6. De Ge- mini-dames verloren in Beek en Donk de eerste set van Were Di met 15-10. In de tweede en derde set ging de strijd volledig gelijk op. Gemini nam een voorsprong maar door de slechte passing en de zwakke aanval aan Voorschotense kant kon Weri Di terugkomen. Een set was Gemini ge lukkig (14-16), in de volgende Were Di: 18-16. Aanvallend was bij Gemini Anneke Cras de beste. In de vierde set won Weri Di veel ruimer: 15-9. De 3-1 nederlaag drukt Gemini nog vas ter op de laatste plaats. DAC verloor met 3-0 bij Be Fair. Op de beslissende momenten gaf de grotere routine van Be Fair de doorslag en dat was altijd aan het einde van een set. Toch speel de DAC een goede partij en had het eigenlijk een punt verdiend (15-13, 15-12,15-13). NOVO-Volendam was qua spel alleen in de eerste set interes sant. Toen bood Volcndam nog leuk tegenspel en won NOVO met 15-9. De volgende set stond aan NOVO-zijde in het teken van de missers. Alles ging toen fout, waardoor Volenaam simpel met 4-15 kon winnnen. Daarna was de NOVO-opslag kennelijk zo moei lijk voor Volendam dat de bewoners van het palingdorp er niets zinnigs meer tegenover konden stellen. Met 15-18 en 15-5 verzekerde NOVO zich van een snelle 3-1 winst. In de promo tieklas had Donar een gemakkelijke dag. Zonder Adriaan Timmer kwam het team tegen Tornado geen moment in de problemen. Het zwakke Torna- doblok was hier debet aan. Donar kon naar hartelust over het midden experi menteren. De ruim uitgevallen cijfers (15-4.15-7, 15-9) zeggen genoeg over de ongelijke krachtsverhoudingen. Gemini 2 verloor de eerste set ruim (4-15) van Zevenhuizen. Het zwakke blokwerk onderging later verbetering. Geschraagd door de sterke serve van Hans Hulligie werd naar de ommekeer gewerkt: 15—9. In de derde set werd een 12-14 achterstand omgezet in een 16—14 voorsprong door 4x sterk af- blokken van een Zevenhuizenaanval. In de laatste set liep het ontspannen Gemini via 3-8 naar een 15-8 zege (3-1). Leyton had het nog knap moei lijk bij hekkesluiter GVC. Het opende wel sterk (6-12 voorsprong), maar zag GVC steeds dichter bij komen. Toch won de ploeg nog wel (14—16). De neergang tekende zich echter verder af en het statische en trage Leython-- spel werd goed afgestraft (15-18, 15-10). Enige omzettingen in de ploeg (Erwin Bergsma ging spelverdelen) werkten weldadig en zowaar ging het beter lopen. Via 8-15 en 6-15 kon Leython de moeizame 2-3 winst grij pen. WW miste spelverdeler Gerard Remmerswaal enorm tegen DOS: in feite was er geen adequate vervanger beschikbaar. Dit droeg ertoe bij dat DOS eenvoudig naar een 1-3 overwin ning kon lopen (11-15, 4-15,15-11 en 6-15). NOVO leek na de eerste set winst (8-15), net als vorige week tegen Jupiter, weg te zakken. Want even makkelijk won tegenstander Punch nu met 15-8. De 10-15 in de volgende set betekende echter een 1—2 voor sprong. In de vierde set blokte Pieter Keuning bij een 13-13 stand een aan val af. Nog een fout bij Punch bete kende 13-15 en een 1-3 winst voor de Noordwijkers. Bij de dames leed WW ook al verlies Het overdonderde Tor nado in de eerste set nog wel (12-15), vooral door toedoen van de hardslaan- de Anneke Grievers. Maar Tornado kwam erg goed terug met 15-9 en 15-8. In de vierde set kwam WW net iets aanval te kort voor de setzege 16-14. Uitslag derhalve 3-1 voor Tor nado. Leython moest erg wennen aan de wijde Veilinghal van Velo. Ook de keiharde vloer was van negatieve in vloed op het spel. Tijdens het spel raakten er liefst 3 speelsters min of meer ernstig geblesseerd (verdraaide knie). Leython verloor de eerste set (15-10) maar kwam goed terug (12-15 en 7-15). De vierde set was weer voor Velo (15-11), maar na 13-13 ging de laatste set nog naar Leython (13-15 en 2-3). WSV liet in een rommelige duel tegen Radius een punt liggen. De tweede en vierde set (16-14 en 15-4) gingen verloren. Door toedoen van Ti ne de Bloois leverden de overigen (13—15, 3-15 en 13-15 winst op. Uit slag 2-3. RVV dacht na de eerste set (15-6) tegen Skania eindelijk weer eens de volle buit binnen te halen. Dit liep anders. Skania werkte zelfs een 7-0 achterstand weg in de tweede set. RVV ging - waarschijnlijk door de spanning om steeds punten te moeten halen - meer fouten maken. Skasnia won hierdoor vrij simpel (12-15, 6-15, 9-15). NOVO 2 behaalde een zeer be langrijke overwinning op Zevenhui zen. Het voegde hierdoor 3 punten toe aan het totaal, daarmee iets meer af stand nemend van de degradatiezone. GER RENES

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14