Noordwijk helemaal terug Quick Boys stuit op gelukkig GVVV RBB maar twintig minuten topploeg jy Katwijk in de zorgen IJsselmeervogels met 4-0 aan de kant gezet Kostbare zege van Lisser Boys: 0-1 Uitvallen Ab Braat nekt RCL Doelman De Leeuw temt Ter Leede... PAGINA 13 SPORT SPORT VEENENDAAL Pechvol aanvaardde Quick Boys zaterdagmiddag in Veenendaal de terugtocht naar de subtop van de eerste klasse A. Strijdig met de attractievere spelop vatting van de Katwijkse formatie kaapte GVVV de wedstrijdbuit weg. Met de paal tot twee maal toe als trouwe bondgenoot ontluisterde de thuisclub Quick Boys met een 2-1 score. Betere kwaliteit bood ook zaterdag dus allerminst een garantie voor een optimaal resultaat. In weer wil van het verzorgde opbouw werk moest Quick Boys (tijde lijk?) afstand doen van de top- perstatus. Maar al te vaak werd de Katwijkse scoringsdrift om geven door het noodlot; het wan kelende GVVV kon zodoende steeds de technische onvolko menheden wegmoffelen. In niets had de Katwijkse ramp spoed zich aangekondigd. Inte gendeel. Met Gert Ouwersloot als rechtermiddenvelder en met Kees van Rooyen als centrum spits voor de aanvankelijk bui ten de basis gelaten Martin van der Plas had Quick Boys als eer ste ploeg het tamme spelbeeld van de openingsfase doorbro ken. De matheid van de eerste twintig minuten werd ingeruild voor een gezonde portie agressi viteit. De Katwijkse ploeg was opeens volop in beweging en met soepel combinatiespel hield Quick Boys GVW op eigen vlakte. Op links etaleerde flank speler Kees Zuyderduyn zijn on miskenbare talenten. Geregeld misleidde hij met korte kapbe- wegingen zijn directe tegenstre ver Jap Hensen. De noodrem zag die laatste dikwijls als laatste redmiddel. Meer nog dan Hensen gaf de als li bero aangekondigde 'voorschop per' Wim van de Weerdhof zich echter over aan het voetbalge weld. Zelden viel hij te betrap pen op een correcte ingreep. Lie ver hanteerde de verdediger de botte bijl. Pas laat in de wed strijd oordeelde scheidsrechter Van der Spoel de schoffelwerk zaamheden van Van de Weerd hof rijp voor een boeking. Maar het onheil was voor Huug Aan- dewiel op dat moment allang ge schied. De jonge Katwijkse vrije verdediger, die zich voordien herhaaldelijk als offensieve pion had ingeschakeld, moest een aanslag van de Veenendaler met een enkelblessure bekopen. Gat Aandewiel kampte zaterdagmid dag trouwens toch met onfor- tuin. Na 24 minuten trof hij met een vrije schop de paal, waarna Zuyderduyn in de rebound niet het gapende doelvlak, maar goa lie Jaap Dillen als mikpunt zocht. En tien minuten later diende de jeugdige Katwijker, nadat hij tevoren nog rakelings had overgeschoten, ongewild als tussenstation van de eerste bete kenisvolle Veenendaalse aanval. Op rechts had middenvelder Martin Terschegget zijn oppo nent Nico Kuyt de hielen laten zien en aangezien niemand aan Katwijkse zijde op het idee was gekomen het gapende gat aèn de flank op te vullen, kon Terscheg get in alle rust de basis leggen voor de met alle verhoudingen spottende 1-0, die door Ton Mul ler werd ingeprikt. De onverwachte achterstand noop te trainer Lagendijk tijdens de onderbreking tot een mutatie binnen zijn brigade. De gepas seerde Martin van'der Plas werd alsnog opgeroepen voor diens onopvallende naamgenoot Teun. Verbetering had die >vissel in eerste instantie niet tot gevolg, al trof de invaller na een inzet van Ouwersloot dan wel het zijnet. Maar GVW gaf daarna duidelijk aan dat de 1-0 de ploeg had opge flakkerd. Ongecompliceerd poogde spelbepaler Piet van den Bovenkamp het spel in andere richting te verleggen. Tijdelijk slaagde hij in die opzet, maar voorin bleek GVVV echter alles behalve schotvaardig. Ingestudeerd Dan verzorgden de Katwijkers, bij wie ook Hans van Duyn na een overtreding tegen Hensen in het boekje belandde, hun aanvallen de taak beter. Allengs won Quick Boys de greep op het wedstrijd- gebeuren terug, maar opnieuw kampten de discipelen van La gendijk onderweg naar het doel van Dillen met pech. Na een voorzet van Kees Zuyderduyn teisterde Martin van der Plas de paal, waarna Van Rooyen al evenzeer het net niet wist te tref fen. Pas na een ingestudeerde vrije schop van Nico Kuyt be groette Gert Ouwersloot de ge lijkmaker. De mogelijkheden op een voordelig bezoek aan Vee nendaal lagen voor Quick Boys plots weer open, maar twee mi nuten voor tijd verwoestte Ter schegget een groot deel van de Katwijkse illusies. Nadat Kees Zuyderduyn in de allerlaatste se conde had verzuimd de score een rechtvaardiger aanzien te geven, kon Quick Boys ontluisterd de terugtocht naar de subtop aan vaarden. GERARD VAN PUTTEN KATWIJK - De blessureplaag bij Katwijk duurt nog steeds voor, zodat het sterke 's Gravcnzande SV gemakkelijk won: 0-2. Trainer Huguenin (foto boven) moest afgelopen zaterdag op nieuw vijf aanvallers missen. Desondanks dat startte Katwijk toch voortvarend, maar na twintig minuten kreeg *s Gra- venzande een veldoverwicht. Pas tegen het eind van de wed strijd konden de gasten via doelpunten van Oosterveen en Van der Wel de eindstand op 0-2 bepalen. RIJNSBURG Rijnsburgse Boys had zaterdagmiddag slechts twintig minuten goed voetbal nodig om tegenstander Zwaluwen Vlaardingen zoek te spelen. Zowel voor als na de pauze legde de thuisclub ongeveer tien minuten uitstekend spel op de mat met als resultaat een 4-0 zege. Als de koploper uit de eerste klasse A werkelijk de volle negentig minuten tot op de bodem was gegaan had de einduitslag wel eens twee keer zo hoog kunnen uitvallen. Dit laatste is toch typerend voor de huidige kracht van de Rijnsbur gers. Om zomaar eventjes, zon der echt voluit te gaan, midden moter Zwaluwen met 4-0 aan de kant te zetten is een prestatie die staat als een huis. Het zou echter te ver voeren om naar aanleiding van de wedstrijd van zaterdag de Rijnsburgse formatie naar voren te schuiven als de grote kam pioenskandidaat in de eerste klasse. Daarvoor maakte RBB. afgezien van de voornoemde twintig minuten, eenvoudig- té weinig indruk. Het Rijnsburgse tempo lag het grootste deel van de wedstrijd laag, zodat Zwalu wen in alle rust de verdediging kon organiseren. Dat lage tempo had natuurlijk een oorzaak. Er kon van achteruit moeilijk snelheid worden ge maakt omdat de beweging op het middenveld en in de voorhoede ver te zoeken was. Laatste man Ruud van der Voort stond zo doende diverse malen met de bal aan zijn voet wanhopig te zoeken naar vrijlopende ploeggenoten. Sommige spelers maakten de fout om dan maar de bal hele maal achterin op te gaan halen. Henk van der Zwan bijvoorbeeld liet zich ivanGerardvan derMastenzal vervolgens doeltreffend uithalen: 1-0. Wim Muys, Tiu i Hans Westgeest (v.l.n.r.) kijken toe. NOORDWIJK - Noordwijk heeft het duel met IJsselmeervogels aangegrepen om ten eerste de concurrentie duidelijk te ma ken het spoor niet bijster te zijn en om daarnaast het zelfver trouwen op te vijzelen. Tegen de Vogels, die de indruk maak ten het ritme wél te hebben ver speeld, nam de regerend lands kampioen der amateurs ruim twintig minuten de tijd om de Spakenburgse achtervolgers van zich af te schudden. De 3-0 ruststand die de Noordwijkse voorste linie in het tweede deel van de eerste helft op het score bord bracht, bleek ruimschoots voldoende om, zonder zich al te veel inspanningen te getroos ten, ongeschonden de eind streep te kunnen passeren: 4-0. Mede door dat scoreverloop werd Noordwijk-IJsselmeervogels niet die topper die de voetballief hebber zich had voorgesteld. Aan de basis van alles stond evenwel het zwakke optreden van de Spakenburgers, die zich daarvoor bij monde van oefen- meester De Rijk al bij voorbaat excuseerden. Hij miste vier ba sisspelers (drie geschorsten, één geblesseerde) en was, dat zou na een gelijkopgaande openingsfa se blijken, niet bij machte alle ga ten te dichten. Toen Noordwijk de offensieve daden van de be zoekers aan banden had gelegd en het initiatief voorgoed naar zich toe trok sloopte de Buter-elf, onder aanvoering van de op drift geslagen aanvalslinie Bogers-- Bröring—Gerlof, IJsselmeervo gels volkomen. En wat het belangrijkste Noordwijk scoorde de (danig geslonken) aanhang de favorieten aanvankelijk alweer hadden gemangeld omdat enke le spaarzame mogelijkheden niet optimaal konden worden uitge buit, profiteerden de spitsen la ter in slagorde van de vrije ruim te voor het doel van Maarten de Harder. Jan Willem Bogers deed dat als eerste. De aanvoerder ving een afzwaaier van Hans Westgeest bekwaam op, draaide voor de zoveelste keer weg van bewaker Gerard van der Mast en haalde afrondend uit. Voor IJs selmeervogels redde libero Henk de Graaf daarna nog even het ge zicht door vanaf veertig meter uit te halen en Dick Dortmundt naar de kruising te verwijzen (hij red de met de vuisten), waarna Noordwijk definitief doorduw- w ao de. Nadat B°gers stuurde Ed Strijk weg moet hij dus niet doen want drib belen gaat hem moeilijk af, hij moet bij de ontstane kansen de bal er gewoon inknallen. Daar staat hij voor in het veld en niet om een bal op te brchgen, dat kan Ruud van der Voort zelf wel. Nu was de tegenstand van de Vlaardingers ook niet erg inspi rerend. De equipe van trainer Corveleyn miste de broodnodige overtuiging in haar spel. Spijtig voor het publiek, want sterk Vlaardings tegenspel had Rijns burgse Boys wellicht kunnen op jagen naar een meer constante prestatie. terug' zakken. Dat Tot terechte ergernis van de thui- saanhang leed RBB erg veel bal verlies, waarbij het opviel dat de geelzwarten overduidelijk een spelverdeler missen die in het bezit is van een goede eindpass. Ontelbare malen werd op het laatste moment een mooie aan val verprutst omdat verschillen de Rijnsburgers de beslissende voorzet opvallend vaak "in den blinde" speelden of doodgewoon de bal inleverden bij hun tegen standers. Lef Overigens waren er ook nog ge noeg positieve dingen te ontdek ken aan Rijnsburgse kant. Voor- stopper Ge Perfors voetbalde heerlijk vrijuit. Zwaluwen speel de met twee vleugelspitsen en opkomende middenvelders door het midden van de RBB-defen- sie. Perfors had hierdoor geen vaste man en profiteerde daar volop van. Als de mogelijkheid zich ook maar even voordeed stormde hij vol lef en initiatief mee naar voren. Nu geldt die aanvallende instelling wel een beetje voor de gehele Rijnsburg se ploeg. De Wijnands-formatie is bijna altijd bereid om aanval lend voetbal te spelen. Klasse in deze tijd waarin veel amateur clubs zich bedienen van negatief, professioneel, puur op resultaat afgestemd voetbal. Naast Perfors speelde ook middenvelder Jan Hogewoning een hartstikke leu ke partij. Knokkend voor elke bal, geen enkele maal onsportief, knapte deze jonge speler heel wat vuil werk op voor zijn team genoten. Jammer alleen dat zijn medespelers hem in de tweede- helft nogal eens over het hoofd zagen, terwijl hij meermalen vo gelvrij stond op de rechterkant. Bij Noordwijk wacht Timo Gerlof vooralsnog vergeefs op een tele foontje uit Den Haag. Vertegen woordigers van de eredivisio- nist uit de Residentie makten via het bestuur van de zaterdag eerste—klasser enige weken ge leden kenbaar, de 20-jarige vleugelspits te willen uitnodi gen voor een gesprek omtrent een mogelijke overname. Die in vitatie zou in de tweede helft van januari komen. "Maar ik heb nog niets gehoord", vertel de de student aan de pedagogi sche academie na afloop van de wedstrijd tegen IJsselmeervo gels, waarin Gerlof goed voor de dag kwam. Voorlopig wacht hij verdere ontwikkelingen af. Of hij ook op een aanbod in zal gaan, weet Gerlof nog niet. "Ik vond het wel leuk toen ik hoor de dat Den Haag interesse had. Een teken dat je toch gewaar deerd wordt". langs de zijlijn. Wim Muys kwa daar in balbezit maar vergalop peerde zich volledig toen Strijk fel bleef jagen. Zijn terugspeel bal had meer weg van een brecd- tepassje op de attente Gerlof, die in een vloeiende beweging De Harder voor schut zette en be heerst 2—0 inschoof. De gena deklap volgde vijf minuten voor rust. Opnieuw stond Bogers aan de basis. Nu was Broring aan dc beurt om het af te maken. Onge hinderd dook de spits achter De Graaf vandaan om de corner van WADDINXVEEN - Tweedeklasser Lisser Boys heeft een zeer nuttige zege geboekt op het hoger ge plaatste Be Fair. Werd thuis nog met 0-2 van deze opponent verlo ren, zaterdag kwamen de brood nodige punten wel in Lisse te recht 0-1. De overwinning was niet direct ver diend te noemen, maar daar had het in degradatiegevaar verke rende Lisser Boys uiteraard geen boodschap aan. De wedstrijd was net zo slecht als spannend en er werd door de Lissenaren nage noeg de hele partij verdedigd. Al leen de counter kwam bij vlagen zeer goed uit de verf. Be Fair, met ex-Excelsior speler Wim Bron als belangrijkste pion, was de aan vallende ploeg die echter weinig doelrijpe kansen wist te forceren. Afwachtend Lisser Boys, met de jonge Eddy Griffioen op de plaats van de ge passeerde Rob van Zijp, begon de wedstrijd wat afwachtend. Een gelijkspel was het uitgangspunt, maar halverwege de eerste helft bleek dat zelfs meer mogelijk was. Bij een vrije trap van Ben Barten torende Rob Suttorp overal bovenuit en knikte de bal in de rechterhoek; keeper Kees Verhoef keek vol bewondering toe: 0-1. Vanaf dat moment werd bij Be Fair elke bal bij Wim Bron ingeleverd. Met als resultaat dat de snelheid verdween en elke aanval eindig de met een hoge bal voor het doel, waar het leer een prooi werd van de uitstekend keepende Nico Groeneweg. Geluk Na de rust hetzelfde beeld; een breiend Be Fair en een counte rend Lisser Boys. De lange trap werd gehanteerd en die bleek met de snelle Monteny en de han dige Griffioen best gevaarlijk. Met het nodige geluk werd het einde gehaald. Het eindsignaal kwam voor de Lissenaren als een verlossing. Eerder dit seizoen wa ren er in blessuretijd al punten verspeeld. Nu gebeurde dat dan niet, al was het alemaal niet be paald fraai. WILL MOERER BARENDRECHT - Het beslis sende moment bij Baren- drecht-RCL kwam op slag van rust. De Barendrechtsc centrumspeler Ton Paap, die al eerder door de arbiter was opgeschreven, sprong onbeheerst op Ab Braat in. De Leiderdorper, pijnlijk aan de knie getroffen, moest door teamgenoten van het veld worden geholpen. Het toch al gehandicapte RCL (Schalkers en Bruna ontbra ken) leed daarmee een zeer gevoelig defensie verlies. Ook al stond het bij rust 1-1, zonder "Spijker" in de afweer konden de Leider dorpers nauwelijks hoop koesteren op een goede af loop. Twintig minuten nog hield RCL met zijn gewijzig de verdediging stand, daar na stortte de vesting in: 4-1 voor Barcndrecht. Barendrecht-RCL leek in veel opzichten sprekend op Nieuw Lekkerland-RCL van een paar weken geleden. Evenals toen liep RCL al in de beginfase een achter stand op, evenals toen her stelden de roodwitten zich goed en evenals toen vielen zij in de tweede helft sterk terug. (Want niet élles kon op het uitvallen van Ab Braat worden toegeschre ven). In de tiende minuut werd RCL (met Erik van Doeselaar voor Schalkers en Peter Pi ket voor Bruna) op achter stand gezet. De wellicht wat door de zon gehinderde Bram Brandt veerde wat te laat naar een vlammend schot dat Ton Hendriks van 20 meter losliet: 1-0. In de 18de minuut kwam Lijs van Egmond heel dicht bij de gelijkmaker met een schot dat via de handen van doelman Schcffers tegen de lat ketste. De mooiste kans voor RCL arriveerde kort daarop. Van Gemerden zette van links voor, de inkomen de Van Egmond stootte de bal langs de Barendrecht- doelman, waarna achterspe ler Klepke zijn handen ge bruikte om de treffer te voorkomen. Ongelukkig ge noeg voor RCL ontging dat laatste scheidsrechter Van der Velden, zoals de goede man deze middag zo veel niet zag of verkeerd beoor deelde. Maar in de 35ste minuut inde RCL dan toch loon naar werken. Piket, die over het algemeen te lang wachtte met afgeven, produceerde een pareltje van een voorzet en de intussen aardig op toe ren gekomen Erik van Doe- sclaar kopte daaruit van dichtbij hard in: 1-1. De Leiderdorpers boften be paald dat de scheidsrechter een kort daarop gescoord Barendrecht-doclpunt van hoge kwaliteit wegens bui tenspel afkeurde, want maar zeer weinigen droegen de overtuiging dat schutter Van der Meer inderdaad bui tenspel had gestaan. Trainer De Waard zei na af loop dat hij na rust ongeveer zo had willen spelen als er vóór. Aanvallen waar moge lijk. "Drie kwartier voor je eigen doel gaan liggen, dat is te lang". Wat RCL aanvallend ook in het hoofd mag hebben ge had, er kwam niets van te recht, want Barcndrecht zond meteen een vloedgolf van aanvallen op Brandt af. Met de moéd der wanhoop hield RCL zich staande. Op merkelijk was Het onvermo gen van de Leiderdorpers om de bal in de ploeg te hou den en zo de defensie wat lucht te verschaffen. Toch kwamen Haneveld en zijn mannen dat eerste kwartier zonder kleerscheuren door. En juist toen de Baren- dreclitse storm wat ging lig gen en RCL enige greep op het spel leek te krijgen, viel de beslissing. De Baren- drechtse spits Paul v.d. Mijn ondernam in de 20ste mi nuut een solo, waarbij hij te lang ongehinderd zijn gang kon gaan. Pas toen Van der Mijn het doelgebied was binnengekomen, pakte Ruis hem aan en wel zo ongege neerd dat ook scheidsrech ter Van der Velden daar niet anders dan een strafschop voor kon verstrekken. Bas Ilokke verzilverde die moge lijkheid bekwaam: 2-1. Even nog spartelde RCL te gen met een kopbal van Dick v.d. Bijl die een beter lot had verdiend, maar voor de rest werden de Leiderdorpers onder dc voet gelopen. In dc 29ste minuut zorgde Ton Paap voor 3-1 en in de slot fase Van der Meer via de voet van Haneveld voor 4-1. RUUD PAAUW Bogers schuin achterwaarts over De Harder in het doel te werken (3-0). Broung behoedde de op ponent een drietal minuten latei- voor een groter debacle door uit een identieke situatie over te koppen. De 4-0 bleef overigens niet uit. Het was het enige hoogtepunt uit de tweede rondgang. Terwijl de nevel bezit nam van het complex doelpuntte Broring in de re bound, nadat de inzet van Gerlof nog net was gekeerd, in de re bound. GERARD HAVERKAMP Warm Na een stroef begin was Rijnsburg se Boys rond dc 25ste minuut warmgcdraaid. Ruud van der Voort omzeilde op fraaie wijze de Vlaardingse buitenspelval en be diende Piet Haasnoot op maat, die koelbloedig scoorde: 1-0. Hierna ontstonden er nog wat kansen waarmee Henk van der Zwan eenmaal raad wist. Een verwoestende knal van de lange aanvalsspits betekende 2-0. Na rust startte Zwaluwen met een offensief dat zo'n tien minuten duurde. RBB-doelman Wijnand Sloos zorgde er met een paar goede reddingen voor dat zijn ploeg deze periode zonder kleer scheuren doorkwam. Opgejut door hun fanatieke supporters kwamen dc Rijnsburgers terug. De Vlaardingse verdediging werd nu vroeg aangepakt wat tot resultaat had dat de bezoekers fout op fout stapelden. Uit dc verkregen kansen bepaalden Piet Haasnoot en Martin Toet hun keus; 4-0. D1NK BINNENDIJK AMSTERDAM - Ontgoocheld stampte Wim van Harskamp als laatste het knollenveld van NDSM af. Net had Ter Leede zich met de winst bij VVOG een goed uitgangspunt voor het kampioenschap in de tweede klasse verschaft, of het feest was alweer voorbij een 1-U nedcrlaai: hu hekkesluiter NDSM. Reden tot klagen hadden dc Sassenhcimers zaterdag wel. Het speelveld van de thuisclub was er één waar zelfs de koeien zelfs nog geen brood- (gras) van zouden lusten. Laag bij de grond uitgevoerde combinaties waren dan ook uit den boze, want de bal hobbelde in zo'n geval alk- kanten op. De rommelige eerste helft gaf een gelijkopgaande strijd te zien In de 11de minuut zag NDSM wel deeersi goede aanval met de 1-0 beloond Dick Kaars ging na een één twee met Van Hceringen alleen door. en liet met zijn schuiver Wim van Harskamp kansloos. Voor Ter Leede ret hi. back Cees van de Zwart was dit het sein om mee naar voren op te rukken en verwoestend uit te halen NDSM-goalic De Leeuw gaf toen al een voorproefje van wat komen zou gaan. Op fraaie wyze ranselde hij de bal uit het doel. Acht minuten voor de rust leek het vonnis over de Spaan-equipe geveld te worden. Uit een scrimmage kon spits Van Hceringen de bal inschie ten. Via dc hand van Piet de Bruyn caramboleerde het leder m het doel Arbiter Bulthuis weigerde echter zijn fiat aan deze treffer te ien lui deponeerde de bal wegens hands op de stip Wim van Harskamp kun toen voor redding zorgen. Met de zwakke elf meter trap van Koster had hij weinig moeite. Hoewel er niet briljant gevoetbald werd was de tweede helft uitermate boeiend. De rood gelen deponeerden vele ballen hoog voor de put u ts waar de kwetsbare NDSM-dcfensic veel moeite mee had Doelman I)c Leeuw groeide echter uit tot de absolute uitblinker Wet wcd hu in de 65ste minuut gepasseerd uit een door Nico van der Pan ge schitterend genomen vrye trap. een treffer die Bulthuis evenwel afkeurde, undat de bal indirekt genomen had moeten worden. Met reddingen op rhotcn van Pieter van der Plas, invaller Wim Costers (voor Puts Hoekstrai en Nico van der Fangc (na een hernieuwde vrije trap) hield De Leeuw verder zijn doel legen een stevig pressend Tci Leede schoon RUUD DOBBELAAR

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13