UVS blijft ondanks verlies toch hoopvol Lugdunum krijgt 2-2 cadeau SJC nu straatlengte voor Geluk lacht Roodenburg toe Sterk LDWS toch nog achterhaald Strafschop in laatste minuut een presentje MAANDAG 2 FEBRUARI 1981 SPORT GORKUM - Het weerzien was weerzin wekkend. Op het toneel waar Unitas en UVS elkaar in het verleden meer malen in de strijd om een kampioen schap betwistten, kreeg de Leidse hoofdklasser gisteren een gevoelige 3- 1 nederlaag toegediend. Terwijl Cock van Weerlee, Nico Ooster- lee en Aad Neuteboom na afloop ver woede pogingen in het werk stelden om een flesje urine voor de doping controle vol te krijgen (hetgeen aan vankelijk niet lukte want er moesten glazen bier worden aangerukt), kon den hun ploeggenoten in de kleedka mer constateren, dat de verliespartij feitelijk onnodig was geweest. Want vooral in de eerste helft acteerde UVS opmerkelijk goed. De blauwwit te middenvelders én rechterspits Cock van Weerlee bedachten een serie intel ligente aanvalsopzelten, die Unitas het spoor bijster deed raken. Slechts één maal kon de thuisploeg in de eerste helft imponeren en op dat moment moest goalie Drillenburg 'de gang' naar het net maken. Nog in dezelfde minuut werd die actie aan de andere kant van het veld herhaald omdat een slim uitgespeelde UVS aanval de ge lijkmaker opleverde. Die treffer deed het Leidse zelfvertrouwen toenemen maar de broodnodige treffers bleven uit. Ook in de tweede helft, toen Uni tas z'n supporters een slechte dienst bewees door erbarmelijk slecht voet bal af te leveren. Maar de zege was een pleister op de wonde. Op het moment dat Leidse doelpunten een kwestie van tijd leken, sloeg het noodlot in de blauwwitte defensie toe. Twee onop lettende momenten waren de oorzaak van de nederlaag, die de degradatie- zorgen weer deed toenemen. Nu ook DWV gisteren tot winst kwam, moet UVS zich weer gaan opmaken voor de zogenaamde 'reddingsoperatie', die vorig seizoen op het laatste moment succesvol werd afgesloten. Het spel dat zijn pupillen hadden afgele verd, stemde oefenmcester Désar toch nog hoopvol. "We zullen hard moeten vechten om van die laatste plaatsen weg te komen", zei de trainer. "De ploeg heeft daar gewoon kwaliteiten genoeg voor. Als we in deze wedstrijd wat meer geluk hadden gehad, waren we hier minstens met een gelijkspel weggegaan. Maar we verkeren in de hoek waar de klappen vallen. Daar is moeilijk uit te komen". Dat bewees de wedstrijd van gisteren weer eens. Door ziekte van Ron Be- kooy en Rien van Elk was Désar ge noodzaakt zijn toch al gehavende elf tal (Henskens geschorst) wederom te wijzigen. Frits van der Heiden werd tot spits gebombardeerd. Piet Miere- met fungeerde als rechtsback terwijl junior Nico Oosterlee z'n opwachting als linkerspits mocht maken. In de re gionale jeugd is deze Oosterlee bijna wekelijks uitblinker maar op hoger ni veau komt-ie wat moeilijker uit de voeten, leerde de wedstrijd. Maar Oos terlee heeft nog een lange weg te gaan en verdient veel krediet. Van der Hei den kwam er in de aanvalspunt nau welijks aan te pas. De donkere Leide- naar komt het best tot z'n recht als 'zwoegende' middenvelder en heelt nu eenmaal te weinig techniek en 'body' om een hoofklasse-verdediging tot wanhoop te brengen. Cock van Weerlee kan dat wel. Tegen Unitas groeide de 'minispits' tot grote hoogte en stond hij bijna altijd aan de basis van een Leidse aanval. Al met een in de eerste minuut kreeg de balvaardige aanvaller twee uitsteken de mogelijkheden om Unitas een pijn lijke stoot onder de gordel te geven. Het bleef evenwel bij speldeprikjes omdat Van Weerlee in beide gevallen onzuiver mikte. Dat deed Ad van der Gijp in de 32ste minuut niet. De neef van Sparta-prof René nam na een hoekschop in het mudvolle straf schopgebied de bal ineens op de schoen en verraste Drillenburg: 1-0. UVS had een pijlsnel antwoord klaar De opgekomen vrije verdediger Koos Hannaart bracht met een listig lobje Cock van Weerlee in scoringspositie, die op zijn beurt doelman Hentenaar met een lob verschalkte: 1-1. De strijd was veer open en UVS voelde zich als een vis in het water. Na de her vatting kregen Van der Heiden en Van Weerlee kansen om UVS op voor sprong te helpen maar de doelpunten vielen aan de andere kant van het veld. Wederom Ab van der Gijp liet met een half mislukt schot 2-1 aantekenen. Doelman Drillcnburg zorgde ervoor dat het weerzien in Gorkum een wat nare bijsmaak kreeg. Na een hoek schop van Rob Cozijn sloeg de poort wachter de bal in eigen touwen. ROB ONDERWATER LISSE - Voetballers die geen enkel risico in hun spel dur ven te leggen, keepers die en kel en alleen warm blijven door talloze terugspeelballen, drie spectaculaire momenten in negentig minuten voetbal met als resultaat een kleurlo ze 0-0. Kortom: wat kan voet bal toch een vervelende sport zijn. Tenminste, als het spel letje op de manier wordt ge speeld zoals Sportclub Lisse en Sliedrecht dat gisteren de den. Beide ploegen zorgden voor een vervelende verto ning die negentig minuten te lang duurde. De ranglijst van de tweede klasse geeft aan dat Lisse nog alle kans heeft op een kam pioenschap. Gezien het spel van gistermiddag kan het niet anders of de Lissenaren kunnen eventuele gedachten aan promotie beter indelen in Lisse voert vervelende vertoning op de categorie sprookjes. Want het was echt slecht wat de thuisclub produceerde tegen het ook al onmachtige Slie drecht. Lisse speelde niet bij ster intelligent. Teveel pro beerde men het met korte combinaties. Aangezien zoiets fataal' is op een erg slecht veld en dat was het Lisse-terrein, hadden de oranjezwarten veel meer moeten kiezen voor de lange trap. In de eerste helft werd het pu bliek tweemaal wakker ge schud door een tweetal leuke activiteiten. Eerst waren de bezoekers dichtbij de ope ningstreffer. Een vrije trap van Adriaan van der Giessen werd knalhard ingekopt door Pierre van Gooien die Lisse- doelman Hans Kortekaas op zijn weg vond. Een tijdje later kreeg Alex Dobbe een vrije trap te nemen die met het hoofd verlengd werd door spits Fred Tschur. Nu toonde keeper Ries Spruijt zich op zijn post. Na de rust veran derde het spelbeeld niet. De wedstrijd kende nog'éen op leving toen laatste man Jack van Ruiten met een verras send schot op de lat knalde. DINK BINNENDIJK LEIDEN - Lange tijd leek het er op dat HW een abrupt einde zóu maken aan de successtory 'Roo denburg op weg naar de kop', maar uiteindelijk werd het ver haal toch nog met een hoofdstuk verlengd. De Hagenaars immers hanteerden de juiste strategie en leken zodoende de knop, die de Roodenburg-lift tot stoppen moest brengen, te hebben gevon den. HVV bestreedt de Kooiclub met een ongelooflijk portie inzet en karakter, ingrediënten die in het spel van tegenstander Roo- denburg bijna spreekwoordelijk zijn, en maakte het de Noordbe- zodoende erg moeilijk. De geelzwarten hadden dan ook zeker een punt verdiend, maar bepaald onfortuinlijk moest de ploeg tenslotte met lege handen huiswaarts keren. Evenals in het vorige treffen met Verbureh lachte het geluk Roodenburg toe en de ploeg kwam dan ook in het bezit van de volle buit (2-1 zege). Een zege waarmee de pupillen van Laurens Mouter overigens aar dig in de buurt van de hoogste positie terecht komen. In het duel met HVV zocht Rooden burg zonder schroom de aanval en vond in de Haagse ploeg een tegenstander, die zonder omwe gen het Leidse doel opzocht. Daardoor ontstond gewoon een aardig duel maar de Kooiclub reikte zelden tot het niveau van de meest recente wedstrijd tegen Verbureh. Wel bleef de ploeg (evenals HW) knokken tot de laatste snik en dat maakte veel goed. Roodenburg (zonder de ge blesseerde Aad de Groot) kende aanvankelijk een overwicht, maar het elftal kwam niet verder dan een goed schot van Rob Brit- tijn (na goede actie Van de Wete ring) en een bijna-kans van Cees Verver. HW speelde het spel letje wat slimmer. De Hagenaars hanteerden, in tegenstelling tot Roodenburg, op het moeilijk be speelbare veld veelvuldig de lan ge trap en kwamen dankzij een schitterende treffer van aanvoer der Frank Bijloos (26ste minuut) op voorsprong. Uit een corner van Richard Klein (40ste minuut) kopte Ronald Jansen het leder via de lat voor de voeten Rob Brittijn, die eenvoudig 1-1 intik te. In het tweede part ontbrak het ze ker niet aan spanning. Aan beide kanten ontstonden mogelijkhe den, maar alleen Jürgen Kok (Chris Tisseur legde de bal met hoofd goed terug) kwam in de 23ste minuut tot scoren en be zorgde zijn ploeg daarmee de zege. FRED SEGAAR LEIDEN In de thuiswedstrijd tegen Hermes DVS heeft Lugdunum de lijn van de laatste weken volledig doorge trokken. Via een uiterst matige vertoning bereikten de groenwitten het verlossende eindsignaal wederom met een in de laatste minuut gescoorde gelijkmaker (2-2). Peter Siera haalt uit en zorgt voor de eerste treffer van Lugdunum. Hermes-goalie Bob Molendijk is kansloos. Was het tegen HOV tenminste nog een (reserve)kikker, die een punt aan het totaal kon toevoegen, Rob Crama, precies een week la ter mocht de thuisclub scheids rechter Meeder uit Dordrecht wel bijzonder dankbaar zijn. De verder voortreffelijk leidende ar biter overhandigde aanvoerder Henk de Cler en zijn mannen in de laatste seconden een duidelijk presentje in de vorm van een ten onrechte toegekende strafschop, die door Frans Sjardijn dankbaar werd verzilverd. In de openingsfase reeds werden Blauw Zwart knap naar de winst: 2-1 GOUDA Blauw Zwart heeft Olympia op een knappe wijze de punten afhandig gemaakt: 1-2. Terwijl de gehele Goudse aanhang op een doelpunt van de thuisploeg zat te wachten, scoorde Ruud van de Velde op schitterende wijze het winnende doelpunt. Na een vloeiende aanval van de be zoekers belandde de bal voor de voeten van de Wassenaar- se aanvaller, die niet ver zuimde de Goudse goalie Van Tilburg te verschalken. De eerste Wassenaarse tref fer, gescoord in de eerste helft, kwam op naam van Chris Theil. Erik van Es nam het doelpunt van Olympia voor z'n rekening. de mogelijkheden van beide ploegen zonneklaar geëtaleerd. Daar, waar de thuisclub de aan vallende acties uitvoerde in een veel te laag tempo en over te veel schijven, speelden de bezoekers directer, sneller en dus op het slecht bespeelbare veld een stuk efficiënter. Typerend voor de in stelling van Lugdunum in de eer ste minuten was het spel van' middenvelder Ted van Berkel, die traag en laconiek in twee mi nuten tijd driemaal knullig bal verlies leed. De derde maal had ernstige gevolgen voor zijn ploeg, want rechtermiddenvel der Jerry Visser ging op snelheid goed door, ontweek een wanho pige sliding van Henk de Cler en bediende zijn centrumspits Rob van Voorn op maat. De laatste had weinig moeite om Wil de Vos van dichtbij te passeren (0-1). Wellicht wakker geschud door de ze vroege treffer trokken de man nen van trainer Ruud de Groot, overigens afwezig door een ski- week met zijn school, het initia tief naar zich toe onder aanvoe ring van twee pure werkpaarden, namelijk Henk de Cler en Jan Verver. De wel degelijk aanwezi ge luxepaarden, week in week uit in de zaal hun technisch kun nen demonstrerend, speelden zonder uitzondering laf, initiatie floos en zonder enige overtui ging. De gelijkmaker in de vijf tiende minuut van de tweede rondgang, waarin Wim Oppelaar Koos Bekooy was komen ver vangen, was overigens wel ver diend. Daan Kooymans begon op de linkerflank aan eén knap pe solo, zag de bal via een been van één der Hermcsverdedigers bij Rinus van Es belanden, die op zijn beurt een prima schuiver losliet. De betrouwbare Schie- damse sluitpost Bob Molendijk redde met een katachtige reactie, maar was vervolgens kansloos op de rebound van Peter Siera (1- 1). Gaandeweg trok Lugdunum het initiatief en Hermes DVS de alom geliefde counter naar zich toe. Zoals bijna altijd had het tweede speltype meer succes dan het eerste en na een half uur in de tweede helft bereikte de be kwaam opererende Schiedamse aanvoerder Roy den Hartog op links de achterlijn, trok de bal met een hoge boog voor het doel, zag doelman De Vos volledig mistasten en tot zijn grote vreug de ploegmaat Ruud Bakker rus tig inkoppen (1-2). In dezelfde minuut nog had de thuisclub op gelijke hoogte moeten staan, toen Van Berkel listig doo de vij andelijke defensie glipte en ook goalie Molendijk passeerde. De inlopende Siera wilde het karwei van zijn ploegmakker overne men, maar schoof de bal in vol komen vrije positie naast het to taal onbeschermde doel... Het slotoffensief van de Kikkerpol- derbewoners leverde weinig ech te kansen op, totdat Frans Sjar dijn in blessuretijd in kansrijke positie in het zestienmetergebied opdook. Centrum verdediger Marcel Braat ontnam hem echter de bal middels een correcte sli ding, waarop Sjardijn zich liet vallen. Scheidsrechter Meeder had er van grote afstand een overtreding in gezien en legde de bal op de stip, waarna Sjardijn zelf zijn ploeg naar de weliswaar verdiende, maar bijzonder geluk kig verkregen gelijkmaker schoot (2-2). JAN VAN DUYN Bekkering stopt LEIDEN - LDWS zit aan het eind van het seizoen zonder trainer. Jan Bekkering is van plan op dat tijdstip zijn trainersloopbaan af te sluiten. Hij heeft 26 jaar ge traind en dat vindt hij zat", aldus secretaris Piket van de Leidse club. Jan Bekkering heeft twee seizoenen de leiding gehad over de selectie van LDWS. Er was nog niet met hem gepraat over een voortzetting van zijn con tract. LEIDEN Tot ver in de tweede helft zag het er naar uit dat LDWS sinds lange tijd weer eens twee punten zou pakken. Lens speler Robert Noordeloos trok de stand echter in de 35ste mi nuut verdiend gelijk (1-1). LDWS begon de wedstrijd aanval lend wat binnen tien minuten al resulteerde in vijf corners, maar de jongens van trainer Bekke ring konden daaruit niet scoren. LDWS speelde agressief en bij vlagen zelfs goed voetbal. Het Haagse Lens trok dan ook regel matig aan de noodrem. De Hage naars Van der Nieuwenhuizen en Noordeloos blonken hierin uit. Erik van der Weyden en Johnny van Gooi werden regelmatig door de Haagse 'houthakkers' de grond ingeboord zonder dat scheidsrechter Van Ginkel, die redelijk floot, krachtig optrad. Het overwicht van LDWS moest uiteindelijk uitgedrukt worden in cijfers. Dat gebeurde op een nogal knullige manier. Op rechts brak Bart van der Weyden door en loste een schot op het Haagse doel. Iedereen verwachtte dat keeper Bas van der Lans het rol lende balletje zonder veel moeite zou oprapen. Groot was de ver bazing toen de bal door handen en benen van de goalie het doel in rolde en LDWS op een ver diende voorsprong zette (1-0). Nog voor de rust had Lens op gelij ke hoogte kunnen komen. Een door Gé Dubbeldeman veroor zaakte strafschop werd door Jos Disseldorp echter naast geknald. Het offensief van Lens brak in de tweede helft pas goed los. LDWS liet zich op eigen helft terugdrin gen en zo kreeg Lens scorings kansen. Via een corner van Van der Nieuwenhuizen kon Robert Noordeloos koppend de eind stand op 1-1 bepalen. Jos Alders van SJC is Kees Mulder van VVSB weer eens te snel af Winst op VVSB, Rijswijk verliest van LFC SJC had een plezierig weekeinde. Niet alleen won deze koploper van de derde klasse zelf van VVSB met 3-1, maar daarnaast verloor concurrent Rijswijk ver rassend thuis met 1-2 van LFC. Quick-Hillegom werd 1-0 en ook Teylingen verloor weer: 0-1 tegen HBS. SJC-VVSB 3-1. In een aantrekke lijke wedstrijd maakte SJC de koppositie maar gedeeltelijk waar. Zeker in de eerste helft ging de strijd gelijk op, maar na de pauze was het toch hoofdza kelijk SJC wat de klok sloeg. Het begin was al leuk. Een indraaien de corner van Maarten Plug ein digde op de lat en aan de andere kant raakte ook de VVSB'er Ger ry van der Burg het houtwerk. VVSB kroop zeker niet in zijn schulp. De aanvalsdrift van de ploeg uit Noordwijkerhout resul teerde zelfs in de openingstref fer. Uil een vrije trap raakte Ger ry van der Burg weer de lat, maar nu was Albert van der Burg wel ter plekke: 0-1. SJC was ietwat aangeslagen en had ook zicht baar moeite met de vijandelijke buitenspelval. Toch kwam er druk op het doel van VVSB en een door keeper Johan van der Berg weggestompte bal werd door Ben van der Zalm ineens in geschoten. Kees Schoten stond wel op de lijn, maar via zijn hoofd en benen verdween de bal in het doel. Na deze gelijkmaker werd het spel wat rommeliger en waren er alleen nog wat knappe counters van SJC te noteren. Na de rust opende de thuisploeg sterk. Al na enkele minuten knal de Hans Caspers binnen de lij nen de bal tegen de hand van William van der Berg en Piet Al ders verzilverde de toegekende strafschop: 2-1. SJC bleef druk ken. maar met name Jos Alders was hopeloos van schot af. Toch bleef ook VVSB gevaarlijk en hing de gelijkmaker in de lucht. Het duurde daarom tot een mi nuut voor het einde voordat SJC opgelucht kon adem halen. Jos Alders trok de bal voor en Jaap Smit maakte met een droge knal aan alle onzekerheid een einde: 3-1. Rijswijk—LFC 1—2. Een met drie invallers spelend LFC boekte een verrassende zege op het hooggeplaatste Rijswijk. De- Rijs wij kers konden geen mo ment in hun spel komen en de Leidenaars waren vanaf het be gin de betere ploeg. Halverwege de eerste helft opende George Moesman de score met een fraai afstandschot. Rijswijk schrok even wakker, maar was niet bij machte LFC in te tomen. Sterker nog; LFC kwam op 0-2. De in buitenspelpositie gestarte Wally Gallert legde de bal terug op Theo Collé die bekwaam afrond de. Na de rust hetzelfde beeld, al kwam de ploeg van trainer Zoe temelk niet meer tot scoren. In blessuretijd redde Rijswijk de eer via een terecht toegekende en benutte penalty 1-2. Quick-Hillegom 1-0. In een rede lijke wedstrijd kwam Hillegom net iets tekort tegen een technish beter Quick. De Hillegommers hadden wel inzet, maar dat bleek niet voldoende. Ze konden niet scoren, al was Ron van Lierop er met een kopbal op de kruising dichtbij. De beste kansen waren echter voor de Hagenaars en een treffer kon dan ook niet uitblij ven. Bij een corner kwam Alfons van der Velde wat ongelukkig uit zijn doel en werd de bal in het verlaten doel gekopt: 1-0. Teylingen—HBS 0—1. De zoveelste nederlaag voor de Sassenhei- mers die maar niet kunnen sco- "en. Ook nu weer was de Haagse goalie Kasper van der Werf een te grote sta in de weg Peter Rot teveel en Paul van Nobelen za gen al hun pogingen mislukken. HBS, dat voornamelijk counter de, scoorde via Wouter Noske wel 0-1; dat bleek genoeg voor de zege. Teylingen drong nog wel aan (14 corners), maar de ver diende gelijkmaker bleef uit.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11