"Schrap gedeelte plannen voor woningwetbouw" Gemeente blok flats Leiden koopt Bachstraat [Le/cfee: agenda Geheim advies over Haaswijk Opvolger wethouder Eveleens benoemd Leiderdorp neemt afscheid van Tichler Buit overval: veertig mille ZATERDAG 31 JANUARI 198 LEIDEN - Frans Halscma bleek gisteravond in de Leidse schouwburg weer goed voor een 'volle bak'. In deze solo-cabarct- voorstelling ontbrak ook 'Die leuke potpourri s niet. Wal zwak ker was 'Don't slop the music', waarin hij op een te vrijblijvende manier de draak steekt met de disco-rage. Veel bijtender is hel liedje over de ontwikkeling van de media. Hal scma achter de piano en achter hem een grootbeeldscherm, dat alle wereldleed op de toeschou wer uitstort. Voor de pauze is 'In Volle bak voor Halsema het vrouwcncafé(op muziek van Jacques Brels Au port d'Amster dam) erg actueel. Halsema's overtuigende, onontkoombare manier van articuleren zorgt er voor dat hij zijn publiek constant blijft boeien. Een hoogtepunt vormde gister avond de B.V. Nooitgcdacht- blues, waarbij Halscma op een overtuigende manier het publick weet te manipuleren (door mid del van meezingen). In al die jaren dat Frans Halsema cabaret bedrijft, heeft hij nooit een blad voor de mond genomen en dat deed hij ook gisteravond niet. Maar zijn publick droeg hem op handen. Hij. hun avond en het programma konden (of mochten?) niet kapot. Dal is dan ook niet gebeurd. BERT KOEKEBAKKER OEGSTGEEST - Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft in een tot nu toe geheim gehouden brief aan het Oegstgeester gemeentebestuur voorgesteld de nog te bouwen driehonderd woningwetwoningen in Haaswijk niet te realiseren. Reden zou zijn dat het ministerie van volkshuisvesting niet de door het BNG gevraagde grondprijs van deze woningen wil subsidiëren. LEIDEN - Uiterst gediscipli neerd - en wat kon men an- ders verwachten - was gister avond het optreden van het Leidsch Politie Muziek Ge zelschap in de Stadsgehoor zaal. Dit gezelschap, dat vorig jaar zijn 60-jarig bestaan vier de, bestaat uit een brassband en een tamboerkorps. De voorzitter van het L.P.M.G., La Rivière, had eerst zelf een heel programma af te werken voor de brassband kon star ten: hij verwelkomde o.a. de vorige burgemeester van Lei den. Vis, en installeerde de Gedisciplineerd optreden van politiekorps huidige burgemeester, Goe- koop, als nieuwe bescherm heer van het gezelschap. De heer Van Delft, die 30 jaar de baspartij heeft meegeblazen, Op dit moment zijn 43 woningwet woningen in deelplan 1 in Haas wijk in aanbouw. De voorberei dingen voor de bouw van 36 van deze woningen in deelplan 2 zijn in volle gang. Het BNG stelt de gemeente nu voor om in de plaats van de woningwetwoningen koopwoningen in de premiesec tor te bouwen. Directeur Bas van het Bouwfonds heeft na enig aan dringen de plannen toegegeven. Maar de reden van de brief zou zijn om de rijksoverheid, die de hoog te van de grondprijs voor woning wetwoningen vaststelt, onder druk te zetten. Bas vindt dat het rijk in Oegstgeest net zo'n hoge grondprijs moet toestaan als zij elders gedaan zou hebben. Ook al zouden daar bijzondere omstan digheden de oorzaak zijn ge weest. Hij zegt het jammer te vin den als er in Haaswijk geen huur woningen gerealiseerd kunnen worden. Ondertussen heeft de Oegstgeester woningbouwver eniging Buitenlust het Bouw fonds per telegram verzocht ein delijk de grond onder de nu in aanbouw zijnde woningwetwo ningen aan haar over te dragen. De woningbouwvereniging wil ook graag dat de grond voor 'haar' woningen in het tweede deelplan alvast wordt overgedra gen. Ondertussen is noch het een noch hat ander gebeurd. Wat be treft de grond voor het eerste deelplan noemt Bas de over dracht een zuiver formele kwes tie. Plaatsvervangend voorzitter Oli vier van woningbouwvereniging VOORSCHOTEN - De Voorschotense gemeenteraad liet er tijdens de gemeenteraadsvergadering geen twijfel over bestaan dat het aftreden van wethouder A. Eveleens werd betreurd. Eensgezind werd de kandi daat van de PvdA J.van Leeuwen gekozen als opvolger. Offringa (CDA) constateerde wel dat het CDA de brief van de aftredende wethouder, waarin als oorzaak van zijn vertrek werd aangegeven de ommezwaai van de gehele CD A-fractie inclusief de CD A-wethouder Marselis bij de behandeling van de scholennota minder geslaagd vond, de CDA-fractie had volgens hem al enige dagen voor de raadsvergadering meegedeeld een veranderde visie op de toekomst van het openbaar onderwijs te hebben dan tijdens een voorgaande commissievergadering was geüit. Op de vraag of Eveleens ook zal bedanken als raadslid, deelde deze mede de raad binnen acht dagen daarover uitsluitsel te geven. De subsidieregeling voor De Leidse Rechtswinkel verkreeg niet de steun van WD-raadsleden. Woordvoerder de Keuning meende dat 4p Leidse Rechtswinkel te weinig de individuele burger helpt, zoals de oplet bij de oprichting was. Asselman (CDA) noemde daarentegen het spreekuur van de rechtswinkel van 'onschatbare waarde en dat kon alleen maar door een subsidie verlenen onderschreven worden. Wethouder Marselis (CDA) was het eens met de diverse raadsleden: ruim f2000,- subsidie voor hulp aan 140 tot 150 Voorschotenaren, moet eigelijk een zaak zijn waarover niet eens gepraat behoeft te worden. De renovatie van 162 woningen in de Vlietwijk verkreeg de steun van de gemeente raad. Waarschijnlijk kan na de bouwvakantie dit jaar begon nen worden. Zo spoedig mogelijk worden plannen ontwikkeld voor nog een groep woningen in de omgeving van het Vernède park. De inspraakprocedure met de bewoners kan nog dit jaar beginnen. Buitenlust zegt zich niet te kun nen voorstellen dat de plannen van het BNG om de woningwet- bouw te schrappen politiek aan vaardbaar zijn. "Als deze bespre kingen om een hogere grondprijs los te krijgen niets opleveren, moeten de plaatselijke politici hun uitspraken maar eens gaan waarmaken. De gemeenteraad heeft dan de uiteindelijke verant woordelijkheid voor de volks huisvesting en zal wellicht priori teiten in de gemeentelijke uitga ven moeten gaan verleggen". Burgemeester Scheenstra van Oegstgeest wilde de inhoud van de bewuste brief van het Bouw fonds in de maandelijkse raads vergadering afgelopen donder dag niet openbaar maken. Dit zou volgens de burgemeester zijn on derhandelingspositie met het BNG verzwakken. Ook de op merking van het CDA-raadslid Van Veen die zei kost was kost de woningwetwoningen in het twee de deelplan te willen garanderen wenste de burgemeester terugge nomen te zien. Scheenstra lichtte na de vergadering toe dat hij nog wel hoop heeft dat het ministerie de gevraagde grondprijs voor de woningwetwoningen wil honore ren. Maar voordat hij hier over met Den Haag in overleg gaat wil hij eerst de officiële brief van het ministerie afwachten. HANS SONDERS LEIDERDORP - "Afscheid r is een goede zaak. Je kan terug kijken naar wat er de afgelopen jaren is gebeurd. Anders denk je gauw dat de hele gemeente om het gemeentebestuur draait. En dat is hier in Leiderdorp toch be slist niet zo". Dit zei mevrouw Tichelaar gister middag tijdens haar afscheidsre ceptie in de raadszaal van het ge meentehuis. Van burgemeester M. A. van der Have kreeg zij de erepenning aangeboden voor alle inzet die zij ónder andere als wet houder en raadslid de afgelopen tien jaar voor de gemeente had gegeven. De burgemeester prees haar "nimmer aflatende persoon lijke betrokkenheid" die zij bij haar werk tentoongesteld had. Na de vele blijken van waardering afkomstig van ondermeer oud wethouder Meerburg, wethouder Verdier en de nestor van de ge meenteraad, de heer Tieken kon den de vele aanwezigen mevrouw Tichelaar na alle toespraken als nog de hand drukken. LEIDEN - Het Leidse gemeentebe stuur heeft gisteren besloten om een blok flats aan de Bachstraat (412 tot en met 546) (Zuid-West) voor ruim tweeenhalf miljoen te kopen van de Haagse projectont wikkelaar Cresco Vastgoed b.v. De gemeenteraad moet de koop nu nog officieel bezegelen. Daar- na zal de Leidse Woningstichting het beheer overnemen. In totaal heeft de gemeente 50 flats, vijf garages en vier bedrijfsruim tes gekocht. De projectontwik kelaar had in een eerder stadium zelf al veertien flats»en drie gara ges verkocht aan de huurders. De koop is snel gesloten. Pas een paar weken geleden benaderde de projectontwikkelaar de ge meente. In verband met de "ver wachtingen op de markt" wilde hij de huurwoningen afstoten. Volgens wethouder Tesselaar was het voor de gemeente aantrekke lijk om op dit aanbod in te gaan. omdat het om woningen gaat met relatief gezien lage huren. De huren lopen van 175 tot 300 gulden per maand. Een telefoontje naar Den Haag was de volgende stap die de gemeen te zette. Tesselaar: "Wij wilden Politiek café in Sjelter LEIDEN - In gebouw Sjelter aan de Heemraadlaan komt maan dagavond de vraag wat een rechtvaardige inkomensverde ling is aan de orde. Sprekers in het politiek café zijn de Tweede- Kamerleden Kappeyne van de Copello (VVD), N ij pels (D'66) en Toussaint (PvdA).De avond be gint om negen uur. dat de flats in de woningwetsec tor zouden worden erkend. En dat het rijk garant zou staan voor de geldlening. Het antwoord was echter: nee, wij hebben geen geld". "Dat verbaasde ons toch wel, om dat pas het zogenaamde voor keursrecht is aangenomen. Dat betekent dat huizen die worden verkocht eerst aan de gemeente worden aangeboden. Nu. hebben wij de kans om goedkope wonin gen aan te trekken en dan gaat het ministerie daar niet op in". "Aan de andere kant kan ik het mi nisterie wel weer begrijpen. Want door dat voorkeursrecht loopje natuurlijk wel de kans dat veel projectontwikkelaars kans zien om van hun woningen af te komen door naar de gemeente te gaan. Die op haar beurt Den Haag weer benadert". "Als Den Haag steeds met geld op tafel moet komen zijn ze natuur lijk snel van hun geld af. Het ver velende is natuurlijk wel dat het voorkeursrecht op deze manier alleen maar betekenis heeft voor rijke gemeenten. Arme sloebers als Leiden komen slecht aan de bak". Het feit dat het rijk niet garant wil staan voor de geldlening heeft overigens geen vervelende ge volgen voor de huurders. Tesse laar: "De kosten nemen we nu op in het grondbedrijf. Dat betekent voor de huurders verders niets. Zij krijgen alleen een andere huisbaas. De huren blijven het zelfde en worden als altijd ge woon wettelijk verhoogd". werd het erelidmaatschap aangeboden. Energiek werd er daarna gespeeld, onder de deskundige slag van dirigent Cees Brugman. Al zijn tempo wijzigingen en dynamische suggesties werden stiptuitge- voerd, ook al werd er door de musici niet overdreven veel naar hem gekeken. De klank van de brassband was evenwichtig; al hadden de cornetten soms zulke moeilij ke partijen te spelen, dat het niet meer erg homogeen klonk. ELLEN LOOYESTIJN Optredens in 'De Uyl' LEIDEN - In het café De Uyl van Hoogland treedt zondagmidag Rob Baars op. Het café is om half drie open. Dinsdagavond speelt de jazz-groep. De Nieuwe vrijge stelden in De Uyl van Hoogland. Aanvang om negen uur. Kinderartsen "krijgen meer te maken met ouders die meebeslissen' LEIDEN - De kinderartsen in Ne derland krijgen steeds meer te maken met ouders die met de arts willen meebeslissen over de behandeling van hun kind. Pro- f.A. Th. Schweitzer, directeur ge zondheidszorg van het Acade misch Ziekenhuis Leiden con stateerde dit vandaag in de rede waarmee hij aan de Leidse uni versiteit het buitengewoon hoog leraarschap in de kindergenees kunde aanvaardde. Schweitzer is van mening dat de artsen hun deskundigheid be spreekbaar moeten maken en dat zij de ouders zo mogelijk moeten adviseren over de ver schillende behandelingen, zodat zij kunnen kiezen. De ouders hebben er behoefte aan te wor den betrokken bij de menings- en besluitvorming Volgens Schweitzer zien veel ou ders deze vraag nog als een ge brek aan vertrouwen. Dat be moeilijkt vaak de dialoog tussen artsen en ouders. Echter wan neer ouders ondanks voldoende uitleg volhouden in een houding die niet strookt met het belang van de kinderarts, moet naar de mening van Schweitzer, de arts de ouders voorstellen de behan deling te stoppen. Of hij kan aan bieden de ouders te helpen met het vinden van andere hulp. Man valt van vier meter LEIDEN - Op het Morspoort-com- plex is gisteren de 21-jarige C. van Eyk gewond geraakt. De me de-firmant van het bedrijf, dat daar sloopwerkzaamheden ver richt, viel van een hoogte van vier meter op de grond. Hij liep daarbij een dubbele breuk aan zijn bovenarm op en diverse in wendige kneuzingen. Hij. is over gebracht naar het AZL. Fietster (21) geschept .LEIDEN - Een 21-jarige fietster werd gisteravond rond kwart voor tién aangereden door een auto. Ze reed op de Hoge Mors- weg, waarna ze geschept werd door de automobilist die de Haagse Schouwweg wilde inrij den. Met inwendige kneuzingen is ze naar het ziekenhuis ge bracht. Politie pakt Leidenaars LEIDEN - Twee Leidenaars (28 en 18 jaar oud) zijn vannacht om half vier aangehouden op de Ho ge Rijndijk. Het duo bleek in het bezit van een gestolen auto, die ze op het Schuttersveld hadden buitgemaakt. ZATERDAG Leiden - Jazzzolder Hot House - Leic Vrijetijdscentrum, Breestraat 66. Loe Dikker Kwintet, 22 uur. Huys te Warmont - natuurwandelin o.l.v. gic'sen, zondag start om 1 de ingang aan de Herenweg Bowlingrestaurant - Boshuizerlaai Jazz on Sunday, zon 14.30 uur. Sanders - Levendaal'hoek Korevaai straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. NVSH-praatcafé - Rapenburg 48, vans 22 uur. Behalve le zaterdag van d maand, die is allen toegankelijk voo (echt)paren. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18, vanaf 22 uur. Zoeterwoude - Het Centrum, Schenkel weg, tafeltennistoernooi, zo 1 ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kindervoor stelling Leids Poppentheater, 14.30 tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestraa 19. ma t/m vr 10-12 uur, tel. 122000. Leidse Studentenvereniging SSR houdj een forumavond met als thema 'Demq cratie, buitenparlementaire actiei rechtsorde', 20.30 uur. Spiritisch Genootschap Leiden delweg 28, vervolg serie ïnleidingei over reïncarnatie door F. ten Veen Hilversum, 20 uur. Buurthuis C. Joppenz - Durieuxstraat 4; Open huis Slimming International, 20 uur, inl. tel. 133647. Stadhuis - raadscommissie volkshuis! vesting, bouwzaken, sport en recreatie en adviescommissie politionele aange' legenheden, 20.30 uur. Stadhuis - raadscommissie personeels zaken, 20 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizerj laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, tel. 122000. ma t/m vr van 10-12 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer-' straat 73, speelfilm Leiderdorp - Sjelter, politiek café, 21 Warmond - gemeentehuis, maatschappelijk welzijn, 20.30 Leiderdorp - gemeentehuis, cc economische aangelegenheden, 20 uur. i ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za-l" terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk:: za S. Kooijman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268; zo J. Rus, Middelstegracht 131, tel. 132500. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; zo W. de Bruijne, de Laat de Kanterstraat 32. tel. 126866. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420; zo H. Engel, de Meij van Streefkerkstraat 53. tel. 121334. Voor de praktijk van de doktoren G-oe- neveld, Van Leeuwen, Meye»- in- ders, Tan, Van Tol, Zwijne .ufg en Verhage: J. Reinders, Gerard Brand straat 29, tel. 760947. Spreekuur zat en zon 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - P. van 't Woud, L. Midden dorp, Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel. 410070. Spreekuur zat en zon van 12.30-13 uur. Voorschoten - vr 23 tot zt 23 uur: B. Schotanus, Veurseweg 20, tel. 2356; zat 23 tot zon 23 uur: Mevr. S. Platteel- de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417. Oegstgeest - J. Hugenholtz, Pr. Hen driklaan 4, tel. 155666. Warmond - A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, tel. 01711-10834. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 30 jan tot 6 febr door: Doeza apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; apotheek van Breest-Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Helder en Roest: F. Muurling, Plant soen 23, tel. 125057. H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld. Rijn en Schieka- de 23. tel. 144323. B.H. Boer, Boshui- zerlaan 26, tel. 764058. Voorschoten - J. Frencken, J. Róntgen- laan 14, Leidschendam, tel. 070- 271110. Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kennedy laan 260, Oegstgeest, tel. 071-153266. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdcrrp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - I. Zanting. Buddenborg- straat 7, Hillegom, tel. 02520-29060. Brand in loods LEIDEN - In een loods aan de Su- matrastraat heeft gisteravond rond half zeven een korte brand gewoed. Hout dat daar lag opge stapeld voor renovatie vatte daar door nog onbekende oorzaak vlam. De brandweer was de brand vrij snel meester. De scha de is nog onbekend. Jazz on Sunday LEIDEN - Het Blue Train Jazztet, een groep die zogenaamde main- stream-jazz brengt, treedt mor- genmidag op in het kader van Jazz on Sunday. In het bowling restaurant Menken aan de Bois- huizerlaan zullen geluiden van Gary Mulligan en Dizzy Gillespie klinken. De 'special' met de Sky- masters, die volgende week plaats zou hebben, is voor onbe paalde tijd uitgesteld. leidsch £l dagblad LEIDEN - Bij de gewapende overval op hel PTT-postagenlschap in de Cobetstraat in Leiden is gistermorgen een geldbedrag van 42.000 gxdden buitgemaakt. Van de daders ontbreekt nog altijd elk spoor. Zij zijn na overval gevlucht in een groene personenauto. Op het moment van de overval, ongeveer kwart voor elf. waren er in de winkel waarin het postagentschap is gevestigd ongeveer acht mensen aanwezig. De politie verzoekt getuigen van de overval, die nog niet zijn ge hoord. zich met haar in verbinding te stellen (tel. 149961). Op de foto arriveert directeur AH. Vos van de PTT Leiden bij het postagentschap, vlak nadat de overvallers zich met de 42.000 gulden uil de voeten hebben gemaakt. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave; Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 12311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Teleloon 071 -144941 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28084 Kwartaalabonnement f 49.55 perp post (71,90 Jaarabonnement f 186,7 per post f 276,10 5 f 0,70 Abonnementsgelden bn vooruitbetaling le voldoen Bi| automatische AJg. redactiechef: A van Leeuwen Ptv Alq redactiechef: J. M. J Post Rubriekchefs J Kroon (stad) J P M van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P J de tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in. Bonn, Brussel. Londen. Parijs. Washington, Cairo, Redactie Randgemeenten Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé Ch Lennartz. Maredijk 33a. Leiden, tel 071-133202. Correspondenten R Zaadnoordi|k. Tel 071-121481 Oegstgeest H. Sonders. 071-155854 Voorschoten J Peters 071-769935 Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2