ILe/cfee "Goede hoop dat agenda geldtekort Haaswijk aanvult' Raadsleden: moeite met geldtekort verkeersnota Oegstgeestenaar klaagt bedrijf in woonhuis aan Burgemeester Scheenstra: "Busbaan strop voor zaken Hoge Rijndijk Driedeling van eiland Kondenhoorn een feit VRIJDAG 30 JANUARI 198 De eerste huizen in Haaswijk krijgen langzaam vorm. Hoe de wijk er uiteindelijk gaat uitzien is nog de vraag. Op het ogenblik worden er in verband met de kosten vraagtekens gezet bij de bouw van het aantal woningwetwo ningen. OEGÖTGEEÖT - Burgemeester Scheenstra van Oegstgeest heeft nog steeds goede hoop dat het ministerie van volkshuisvesting de tekorten bij de bouw van woningwetwonin gen in Haaswijk zal aanzuiveren. Hij zei in de raadsvergadering van gisteravond dat hij echter pas in Den Haag kan gaan praten, wanneer er een brief van het ministerie van volkshuisvesting over deze zaak in Oegstgeest is aangekomen. DEN HAAG - Oegstgeestenaar A.H. Baas heeft een taxibedrijf naast de deur. En dat vindt hij maar niets. "Het geeft een hoop overlast van slaande deuren, olievlekken op de straat en bo vendien mag het niet, want in de huizen hier mag alleen maar wor den gewoond en niet gewerkt". Gisteren probeerde de bewoner van een pand aan de Vincent van Goghlaan een commissie van het provinciaal bestuur in Den Haag achter zijn grieven tegen het ta xibedrijf te krijgen. Eerder kreeg hij van de gemeente Oegsgeest nul op het rekest. Hoewel de in zijn rust verstoorde Baas in beroep ging tegen het feit dat B en W van Oegstgeest de taxi-ondernemer J.A. Akse een op naam van de Oegsgeester Ta xicentrale staande vergunning hadden verleend, bleek tijdens de zitting dat hij daar niet zulke bezwaren tegen had. "Akse mag best een vergunning hebben, maar hij moet zijn be drijf wel ergens anders uitoefe nen en niet bij mij naast de deur, want dat mag niet". Daar zijn twee dingen voor aan te wijzen, zei Baas. Ten eerste zit de taxi ondernemer in een huurpand en de eigenaar daarvan heeft het al leen verhuurd voor bewoning. Ten tweede, aldus Baas, "moet de achtergrond van het ingestelde beroep worden gezocht in het feit, dat een taxibedrijf niet thuis hoort in een wijk, die volgens het bestemmingsplan voor wonen is bestemd". Gedeputeerde drs. J.H. Boone, voorzitter van de commissie, vroeg Baas daarop heel fijntjes of hij er misschien bezwaar tegen zou hebben als er huisartsen zouden wonen. Dat had hij niet. De realisering van een aantal wo ningwetwoningen in Haaswijk is dubieus geworden nu het minis terie aan woningbouwvereniging Buitenlust heeft laten weten een gat van rond de 2500 gulden per woning op de grondexploitatie niet te willen subsidiëren. Hier door zou een een exploitatiete kort voor de totale 300 woning wetwoningen in Haaswijk van ongeveer driekwart miljoen gul den ontstaan. Zoals bekend dekt het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten dit tekort voor het eer ste in aanbouw zijnde bouwplan in Haaswijk. Scheenstra maakte ook bekend in middels een brief van het Bouw fonds te hebben ontvangen over hun plannen met betrekking tot de financiering van deze sociale woningbouw in de rest van Haas wijk. Met het oog op nog te voe ren onderhandelingen hierover wilde de burgemeester over de inhoud van deze brief niets kwijt. Maar er mag worden aan genomen dat het Bouwfonds niet bereid zal zijn eventuele te korten op de sociale woning bouw in de rest van het plan te dekken. De besprekingen hier over worden volgende week ge voerd. Van Veen (CDA) vindt dat door de nu ontstane situatie geen achter stand in de bouw van woning wetwoningen mag ontstaan. Hij doelde daarbij op de voorgeno men bouw van 36 woningwetwo ningen in het tweede deelplan, waarvoor de voorbereidingen in volle gang zijn. Oud-wethouder Van Belle (PvdA) herinnerde eraan dat de PvdA in dertijd alleen maar haar goed keuring aan de nieuwbouwwijk had gegeven, omdat de bouw van 300 woningwetwoningen zou worden gerealiseerd. Hij vindt daarom dat die er dan ook moeten komen. Wuisman (D'66) was het hiermee eens. Van der Reijden (CDA) voelt er niets voor om via een rigoureuze verhoging van de onroerend goed belasting de Oegstgeester fi nanciële reserves te verhogen. Gedeputeerde Staten vinden dat die saldi-reserve van Oegstgeest zo snel mogelijk van zes ton naar zo'n anderhalf miljoen moet wor den opgetrokken. Van der Reijden wees op de onmo gelijkheid om met een verhoging van die belasting veel geld voor de gemeente binnen te halen. "De ruimte die we hebben tot het wettelijk maximale bedrag is niet meer zo groot," zo zei hij. Hij stelde daarom voor om de verho ging van de zogenaamde saldi-re serve in fases door te voeren en misschien moet die eerste fase wel nul zijn, aldus dit CDA- raadslid. Wuisman vindt het zelfs helemaal niet juist om gezien de economi sche situatie dit 'spaarpotje' te verhogen. "In deze tijd moet geld juist rollen om de economie aan de gang te houden," zo stelde hij. Volgens Sanders (PPR) zouden er geen extra bezuinigingen no dig zijn om de saldi-reserve tot het vereisde peil op te voeren. Hij heeft in de gemeentebegro ting ontdekt dat er nog in totaal eén ruimte van 1,6 miljoen aan onbestede reserves die ook als saldi-reserve zouden kunnen T>T> LEIDEN - In haar ijver om tien miljoen gulden rijkssubsidie vei lig te stellen voor een busbaan, gaat de gemeente Leiden lichtvaardig voorbij aan de be langen van de aan de Hoge Rijn dijk gevestigde bedrijven. In het Congresgebouw in Den Haag liet Reclamezuilen Zoeterwoude toch weer weg ZOETERWOUDE - De reclamezui len in Zoeterwoude, waarover af gelopen week beroering is ont staan omdat ze in het geheel niet passen in de rustieke omgeving van Zoeterwoude, worden weg gehaald. Dit werd gisteravond in de raad duidelijk. Volgens wet houder Van der Heijden is een "administratieve fout" gemaakt en hadden de reclamezuilen die overigens ook dienst doen als plattegrond er nooit mogen ko men. De plattegronden komen waarschijnlijk wel terug, maar dan in een andere vorm. de algemene verladers- en eigen- vervoer organisatie (EVO) giste ren weten het in het geheel niet eens te zijn met de plannen van Leiden om een busbaan aan te leggen op de Hoge Rijndijk. Onder het motto "Goederenver voer, slagader voor bedrijf en sa menleving" viert de EVO dit jaar het veertigjarig bestaan. In dat kader werden gisteren nog eens tal van knelpunten aangegeven waar de EVO op dit moment te gen strijdt. De Leidse busbaan is daarvan wel de meest actuele. Leiden wil een busbaan op de Hoge Rijndijk om het verkeer daar sneller door te laten stro men. Volgens de EVO een ver keerde gedachtengang. De Hoge Rijndijk zou helemaal niet te smal zijn, druk is het er alleen tij dens het spitsuur, en de busbaan zou een strop betekenen voor de aan de Hoge Rijndijk gevestigde bedrijven. Met de busbaan blijft er namelijk nog maar weinig par keerruimte over voor vrachtwa gens die de winkels en bedrijven moeten bevoorraden. Volgens de EVO spelen vele zaken aan de Hoge Rijndijk met de gedachte om hun bedrijf maar te staken wanneer de busbaan inderdaad wordt ingesteld. i busbaan in deze worden aangemerkt. Wethouder van financiën Kohl- beck (PvdA) verwacht dat de provincie niet afwijzend zal staan tegenover voorstellen om het eerste jaar of jaren de saldi- reserve niet te verhogen als wordt aangegeven dat dit dan in de verdere toekomst zal gebeu ren. Op 18 februari gaan de raadscommissie van financiën en de fractievoorzitters zich over de ontstane problematiek buigen om een beleidslijn uit te stippe len. Y.d. Post (PZ) verlaat raad Zoeterwoude ZOETERWOUDE- De heer Van der Post, raadslid voor de fractie van Progressief Zoeterwoude, heeft zijn ontslag ingediend. Hij doet dit vanwege zijn overige drukke werkzaamheden. Zijn opvolgster wordt mevrouw A.Kolff-Haantjes, die al langere tijd werkzaam is voor P.Z. De heer Van der Post, zal zijn func tie nog enige maanden voortzet ten, dat is namelijk de tijd die no dig is voor de benoemingsproce dure van het nieuwe raadslid. Mevrouw Kolff-Haantjes be hoort tot D'66. VRIJDAG Leiden - Caeciliastraat 18, thema- Lesbiese Vrouwen Leiden, 20 uur uur Café-avond tot 1 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraa Amterdamse popgroep Mecano, 21 Aula openbare basisschool Ducdalf Regenbcogpad, buurthuisraadvergadi ring van de stichting Zijlwijk, 20 uu Leidse Hout - atletiekvereniging Holland organiseert een prestatieli za om 11 uur. Inschrijven vanaf 10 in de kantine bij de nieuwe kunsto baan. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48 - NV9H-trefcentrun open soos, 22 uur, tel. 149987. Dierenbescherming Leiden, meldin zwerf- en gevonden dieren, tel. 12284 b.g.g. 124295. Voorschoten - raad, 20 ZATERDAG Leiden - Jazzzolder Hot House - Leic Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, Loe Dikker Kwintet, 22 uur. Huys te Warmont - natuurwandeli; o.l.v. gidsen, zondag start om 1 de ingang aan de Herenweg Bowlingrestaurant - Boshuizerlaar( Jazz on Sunday, zon 14.30 u_.. Sanders - Levendaal/hoek Korevaajf straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. NVSH-praatcafé - Rapenburg 48, v 22 uur. Behalve le zaterdag var maand, die is allen toegankelijk (echt)paren. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit 11 Caeciliastraat 18, vanaf 22 i Zoeterwoude - Het Centrum, Schenkej weg, tafeltennistoernooi, z ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kindervooH stelling Leids Poppentheater, 14.30 uur tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestrad 19, ma t/m vr 10-12 uur, tel. 122000. MAANDAG j Leiden - Foyer van de Stadsgehoorzaal Leidse Studentenvereniging SSR houo a een forumavond met als thema 'Demo cratie, buitenparlementaire acties en dC rechtsorde', 20.30 uur. Spiritisch Genootschap Leiden - Mid delweg 28, vervolg serie inleidinge(e over reïncarnatie door F. ten Veen u|ti Hilversum, 20 uur. Iti Buurthuis C. Joppenz - Durieuxstraatjti Open huis Slimming International, uur. inl. tel. 133647. J Stadhuis - raadscommissie volkshui; vesting, bouwzaken, sport en recreat*^ en adviescommissie politionele aangqv legenheden, 20.30 uur. s Stadhuis - raadscommissie personeels v zaken, 20 uur. g Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizet j- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.3^ Werklozen Advies Centrum - Breestraa J; 19, tel. 122000, ma t/m vr van 10-12 uurt Stats jongerencentrum - Haarlemmer i straat 73. speelfilm c Leiderdorp - Sjelter, politiek café, 2je Warmond - gemeentehuis, commissi)* maatschappelijk welzijn, 20.30 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, commissi) economische aangelegenheden, 20 uur' ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint i terdag om 0 uur en eindigt zondag o i S. Kooijman, Noordeindsplein 2af tel. 122268; zo J. Rus, Middelstegrachi 131, tel. 132500. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijkr Professorenwijk, de Waard: za R.M.G, Taytelbaum. Hogewoerd 138, tel, 120266; zo W. de Bruijne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid^ west: za A. Boer. Kennedylaan 46, tel. 310420; zo H. Engel, de Meij van Streefkerkstraat 53, tel. 121334. ders, Tan, tVan Tol, Zwijnenburg e Verhage: J. Reinders, Gerard Brand] straat 29, tel. 760947. Spreekuur zat en zon 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - P. van 't Woud, L. Midden! dorp, Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel) 410070. Spreekuur zat en zon vai£i 12.30-13 uur. Voorschoten - vr 23 tot zt 23 uur: Bi Schotanus, Veurseweg 20, tel. 2356; zat 23 tot zon 23 uur: Mevr. S. Platteel- de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417. Oegstgeest - J. Hugenholtz, Pr. Hen driklaan 4, tel. 155666. Warmond - A. de Gijzel, O. Nassaulaari 10, tel. 01711-10834. ZOETERWOUDE- Verschillende leden van de Zoeterwoudse ge meenteraad hebben moeite met het financieringstekort dat is ontstaan op de verkeersnota. De ze verkeersnota is een onderdeel van een totaalplan (het zoge naamde beleidsplan), waarin een aantal hoofdzaken zijn aangege ven, die in Zoeterwoude moeten worden gerealiseerd voor 1982. VVD-kamerlid spreekt in Oegstgeest OEGSTGEEST - In de sociëteits zaal van het gemeentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest is maandag avond een politieke bij eenkomst. Als spreker is het WD-tweede kamerlid Hermans uitgenodigd. Hij zal praten over de actuele politieke situatie. Ie dereen is vanaf 20.15 uur welkom. Het omvat onder andere het op stellen van meerjarenramingen, het maken van een subsidiever ordening en de vaststelling van een structuurplan, dat de opzet op het gebied van ruimtelijke or dening in zijn geheel weergeeft. Men is met dit plan in 1978 begon nen. Voor de verkeersnota stond per 1 januari ruim 400.000 gulden gereserveerd. De uit te voeren opdrachten belopen echter een bedrag van ruim 480.000 gulden inclusief de verbetering van de Van Swietenstraat en de zijstra ten van de Ambachtsherenweg. Deze laatste twee reconstructies, waarvan overigens nog niet is vastgesteld dat ze noodzakelijk zijn, zullen 150.000 gulden gaan kosten. Volgens de fractie-voorzitter van de VVD, Michielsen, wekt het bevreemding, dat het ëollege van B en W in december 1980 nog sprak over de aanwezigheid van voldoende geld om het plan in zijn geheel uit te voeren. Hij werd daarin bijgevallen door de heer Lansbergen (Progressief Zoeterwoude) die zei, dat de Van Swietenstraat niet slachtoffer moet worden van geldgebrek. "We kunnen niet met dit plan ak koord gaan als de Van Swieten- staat niet wordt uitgevoerd", al dus Lansbergen. Wethouder Van der Heijden gaf de twee bezorgde raadsleden de verzekering, dat de werkzaamhe den, als die noodzakelijk zijn, ten alle tijden zullen worden uitge voerd."Als blijkt dat het uitge trokken bedrag te laag is, dan kunnen we dat altijd aanvullen met een gedeelte van het voorde lige saldo van het jaar 1979", al dus van der Heijden. Hoewel dit niet tot tevreden ge zichten leidde, ging men met de voorstellen akkoord. Alleen de Progressief Zoeterwoude-fractie kon zich niet verenigen met dit onderdeel van het beleidsplan. Hel CDA was zeer tevreden met het schema waarop het beleids plan is uitgestippeld. De fractie waarschuwde het college er ech ter voor, om niet zoals dat in het verleden is gebeurd, de raad niet -of te laat- in te lichten over ver tragingen in de uitvoering van het beleidsplan. "U moet ons tij dig inlichten als u niet kunt vol doen aan het tijdsschema, om kortsluitingen met de raad, zoals die in het verleden hebben plaatsgevonden, te voorkomen", aldus fractie-voorzitter Hoge- nelst. Eerder op de avond had voorzitter Van der Heijden aangekondigd dat de gemeente er na lange tijd in was geslaagd een logopediste voor schoolgaande kinderen aan te trekken. Het is de uit Oegst geest afkomstige mevrouw Schuurmans. Het is de bedoeling dat zij vanaf 1 maart kinderen gaat helpen die spraakmoeilijk heden hebben. De raad van Zoe terwoude was door dit bericht blij verrast, omdat het zeer veel moeite heeft gekost om iemand, die volledig bevoegd was, voor de vacature te vinden. WARMOND - Het eiland Kouden hoorn krijgt nu definitief een in deling in drie gebieden. Gisteren werd dit in de gemeenteraadsver gadering van Warmond besloten. De driedeling zal gaan bestaan uit een vrij toegankelijk recreatiege bied; een stiltegebied dat voor mensen is afgesloten, en een overgangsgebied waarin zich eni ge fiets- en wandelpaden zullen bevinden. Fractievoorzitter Bonjer van de WD was tegen het voorstel van het college van B en W om gecom bineerde fiets-wandelpaden aan te leggen in dat overgangsgebied, omdat hij dacht dat dit aan zowel fietsers als voetgangers overlast zou bezorgen. De andere fracties en het college waren echter van mening dat het gebied te klein was om problemen op te leveren. Het afscheid nemend raadslid Tim- mermann (PW) was bezorgd dat het stiltegebied niet stil genoeg zou zijn als er daar aanlegsteigers bij de oever zouden komen. Dit is gepland in de uitgangspunten voor een bestemmingsplan voor de oevers van 't Joppe". Loco burgemeester Van Schagen ant woordde daar echter op dat er in het plan juist van was uitgegaan dat steigers vóór de oever minder mensen in de verleiding zouden brengen in het stiltegebied aan land te gaan. Tot slot van de vergadering werd afscheid genomen van Timmer- mann (AW) die door iedereen ge prezen werd om het goede werk dat hij lange tijd in de raad had gedaan. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht dienst der apotheken in de regio Leij den, wordt waargenomen van vr 30 Helder en Roest: F. Muurling, Plant soen 23, tel. 125057. H. Vestjens/M, Vestjens-Raadsveld, Rijn en 9chieka{) de 23, tel. 144323. B H. Boer, Boshui- zerlaan 26, tel. 764058. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen-^, laan 14, Leidschendam, tel. 070- 271110. Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kennedy laan 260, Oegstgeest, tel. 071-153266. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond--' heidscentrum. Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr) van 14-15 uur. l Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. I 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. l Warmond - I. Zanting, Buddenborg-*- straat 7, Hillegom, tel. 02520-29060. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 12311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement f 49,55 perp post f 71,90 Jaarabonnement f 186,7 per post f 276.10 f 0,70 Abonnementsgelden bu vooruitbetaling te voldoen Bi| automatische overschrijving geen Adjunct-hoofdredacteur: R D. Paauw Alp. redactiechef: A. van Leeuwen Phr Alq. redactiechef J M. J. Post Rubhekchefs: J Kroon (stad) J P.M van der Meer (regio) W. Wirtz 'binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten c Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219 Privé. Ch Lennartz. Maredijk 33a. Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten R. Zaadnoordijk. Tel 071-121481 Oegstgeest H Sonders. 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935 Leiderdorp F Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2