mededelingen gemeentebestuur m m leiden '81 2tm6feb. leiden rz Mededelingen Stadskabei Leiden Wanneer wordt U door Bureau Huisvesting geholpen? Hinderwet Commissie vergaderingen Deelcommissie Personeelszaken Maandag 2 februari a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het Stadhuis. Agenda: W.S.W. - personeel bij de gemeente. Salarismaatregelen per 1 -1 -'81 Toelagen voor vuil en onaangenaam werk. Stand van zaken bij de Directie Personeelszaken na de instelling 1-1 '81 - personeel (waaronder vacatures, zieken, over dracht werk). - beleidsontwikkeling (stand van de planning). - administratieve organisatie en automatisering. Projektgroep Haver Gort. Dinsdag 3 februari a.s. om 14.00 uur in kamer 201 van het stadsbouwhuis. Agenda: Indeling pleintje om de Plataan (speeltuig). Terreinafscheidingen 3e Haverstraat. Bouwactiviteiten in de buurt. Busbanenplan. hoofdzaak komen deze neer op éénrichtingverkeer op de Breestraat tussen Kort Rapenburg en Koornbrug- steeg in de richting van de Korevaarstraat en voor de terugrichting éénrichtingverkeer Koornbrugsteeg - linksaf marktenroute - richting Kort Rapenburg. Inhoud van de maatregelen. 1. Breestraat tussen Kort Rapenburg en Koorn brugsteeg - eenrichtingverkeer richting Korevaarstraat, uitge zonderd (brom)fietsers; verbod stil te staan aan de zijde der oneven huis toelichting van het Projectgroep Transvaal. Woensdag 4 februari a.s. om fiekamer van het stadhuis. Agenda: Behandeling voorschriften ei bestemmingsplan Transvaal. Commissie voor Financiën. Woensdag 4 februari om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies zijn behandeld en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Herindeling Stadhuis: verplaatsen van de biblio theek. Signaleringsverordening Instituut Burgerraadslie den Leiden. Aankoop software voor interaktieve bestandsraad pleging voor het Rekencentrum. Slotwijziging dienstjaren 1977 en 1978 van het Psy chiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a. Ingebruikgeving perceel grond aan de Zwartemeer- laan aan de Stichting "Zijlwijk". Verkoop afgeschreven Ambulancewagen. Afrekening subsidie begraafplaats Rhijnhof over 1979. Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken. Donderdag 5 februari a.s. om 20.00 uur in de kof fiekamer van het stadhuis. Agenda: Verordening steun bedrijven stadsvernieuwing 1980. Nota inzake verhoging tarieven Verordening Vee- marktgelden. Stand van zaken m.b.t. Stadsgehoorzaal/Groen- oordhallen. Verhuur Koetshuis. Mededeling Fa. Spadon. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum, van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. fietsstrook aan de zijde der even huisnummers; laad- en loshavens op de daartoe aangegeven plaatsen; 2. Koornbrugsteeg - gedeeltelijke vervanging van de laad- en loshaven aan de zijde der bebouwing door algemene invali denparkeerplaatsen; 3. Vismarkt - éénrichtingverkeer, uitgezonderd (örom)fietsers in de richting van de Aalmarkt; opheffen, algemene invaliden-parkeerplaatsen en gedeeltelijk vervangen daarvan op de Koornbrug steeg; 4. Aalmarkt verbod stil te staan keerruimte beide zijden, de waterzijde; 5. Boommarkt - verbod stil te staan aan beide zijden, muv. de par keerruimte aan de waterzijde; - opheffing voorrangskruising met Kort Rapenburg. Procedure. De op de voorgenomen verkeers maatregelen betrekking hebbende tekening ligt met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het Bureau Voorlichting van het Stadhuis. Geduren de die periode bestaat de gelegenheid tot het indie nen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van die maatregelen bij het College van Burgemees ter en Wethouders. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de gezamenlijke openbare vergadering van de Verkeers- commissie en de Begeleidingscommissie Openbare Werken Binnenstad, die zal worden gehouden op dinsdag 10 februari aanstaande, in de Raadzaal van het Stadhuis, aanvang 19.00 uur. i vergunning ingevolge de Hinderwet Restaurant annex bistro in het pand Garenmarkt24a. De aanvrage is afkomstig van R.E.A. de Jong, al hier, en betreft het oprichten van enkele door elektro motoren gedreven technische installaties ten behoe ve van het restaurant annex bistro in het pand Garen- markt 24a. Op dinsdag 17 februari 1981 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 233 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 2e verdieping Autoherstelinrichting exclusief verf spuitinrichting en plaatwerkerij in het pand Garenmarkt 25. De aanvrage is afkomstig van P. Sasburg, alhier, en betreft het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de autoherstel inrichting exclusief verfspuitinrichting en plaat werkerij in het pand Garenmarkt 25. Op dinsdag 17 februari 1981 zal om 15.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 233 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72) Zever dieping. Deze verzoeken liggen tot en met 27 februari 1931 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter in zage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Ie ver dieping. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunningen kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders tot en met 27 februari 1981 Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tijdens de hierboven genoemde openbare hoorzittin gen. De aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b. die niet wonen in de gemeente Leiden of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt en binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren hebben inge diend. Verkeers maatregelen Tijdelijke verkeersmaatregelen Breestraat-marktenroute ivm. de uitvoering van werkzaam heden aan kabels en leidingen. Storingen op Nederland 1 In vervolg op reeds eerdét gedane mededelingen over de zogenaamde "uitstralingsverschijnselen" op kanaal 4, is nu in een aantal niéuwe wijken het programma nederland 1 ook op kanaal 59 te ontvangen. Op het hierboven afgebeelde plattegrondje is het donker gekleurde gedeelte het gebied waar neder land 1 ook op kanaal 59 is te ontvangen. In het gearséerde gedeelte zal dit binnenkort ook mogelijk zijn. Verhuizing bouwburo technische dienst stads kabei Algemeen. Zoals wellicht uit eerdere berichten duidelijk zal zijn geworden ligt het in de bedoeling in de loop van 1981 in het gedeelte van de Breestraat tussen het Kort Rapenburg en de Koornbrugsteeg een riolering aan te leggen. Vooruitlopend op dit werk dienen werk zaamheden te worden verricht aan de kabels en lei dingen in dat deel van de Breestraat (verleggen/ver nieuwen). Deze werkzaamheden zullen binnenkort starten. Over de datum van ingang en de uitvoering van het werk zullen nog nadere mededelingen wor den gedaan. De uitvoering van de werkzaamheden maakt het noodzakelijk voor de duur daarvan een aantal tijdelijke verkeersmaatregelen te treffen. In Het aantal geregistreerde woningzoekenden is zo groot, dat het helaas niet mogelijk is, dat het Bureau Huisvesting op korte termijn bemiddelt bij een huiseigenaar of woningbouwvereniging nadat iemand geregistreerd is als woningzoekende. Er zal integendeel met aanzienlijke wachttijden rekening gehou den moeten worden voordat zo'n bemiddeling mogelijk is. Daarbij wordt het volgende systeem toege past Van iedere woningzoekende wordt bij zijn registratie op Bureau Huisvesting een kaart gemaakt,waarop staat voor welk type woning (grootte, boven/beneden, huurprijs) hij genoteerd is plus de begindatum van de registratie Deze kaarten staan gesorteerd op soort woning en als nu een woning leegkomt, waarvoor Bureau Huisvesting een kandidaat mag voordragen, dan wordt in het bijbehorende stapeltje kaarten gekeken naar degene, die het langst geregistreerd staat voor zo'n woning. In de praktijk gaat dat wat moeilijker, omdat ook zaken als buurtvoorkeur, de kwaliteit en het onder houd van de woning enzovoorts een rol spelen. Daarom worden telkens de kaarten apart gezet van een aantal van de langst geregistreerden. Die aparte kaarten van de voor een bepaald type woning langst geregistreerden heet de koppelbak. Wie zijn er nu aan de beurt? Hieronder treft U een overzicht aan, dat is verdeeld in 3 kolommen. In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een bruto huurprijs tot f 350, per maand (woningbouwvereniging of Leidse Woningstichting). In de tweede kolom treft U groepen woningzoekenden aan die voor bijbehorende typen woningen in aanmerking komen. Als maximum inkomen geldt f 2450, bruto per maand. In de derde kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratiebewijs het Bureau Huisvesting bezig is passende woonruimte te vinden. Een ieder, die in het bezit is van een geldig registratiebewijs of urgentiebewijs dat uitgegeven is tot en met de datum vermeld in de derde kolom, heeft reeds één of meer aanbiedingen van een woning ge kregen of kan die binnen korte tijd verwachten. Type woningen van een woningbouwvereniging of de Leidse Woningstichting met een bruto huur tot 1 350,— per maand. 1, 2 en 3 kamer benedenwo- 5 kamer beneden- of eenge zinswoningen. 4 kamer boven- 5 kamer boven- en flatwonin- Houders van een registra tiebewijs die voor bijbeho rende woningen in aan merking komen. alleenstaanden vanaf 65 jaar of alleenstaanden in het bezit van een passende medische indicatie. a. echtparen en tweeper soonshuishoudens vanaf 65 jaar of echtparen en tweepersoonshuishoudens in het bezit van een indica tie. b. echtparen vanaf 65 jaar met 1 kind of echtparen met 1 kind in het bezit van een passende medische in dicatie c. echtparen vanaf 65 jaar met 2 kinderen of echtpa ren met 2 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie. echtparen met 3 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie of echtpa ren met 4 kinderen. allenstaanden, echtparen, echtparen met 1 kind en twee persoonshuishoudens. maand en jaar van uitgifte van het registratiebewijs waarvan de houders aan de beurt zijn te worden voorgedragen voor een hen passende woning. oktober 1977 december 1977 december 1977 januari 1978 januari 1978 2) 200 woningen vi 3) 130 woningen vi 4) 186 woningen vi Naar het zich laat a 6 kamer boven- en flatwonin gen. Verwacht wordt, dat de wachttijden over het algemeen zullen oplopen. Aanwijsbare oorzaken voor het langer worden van de wachttijden zijn: a. de grootschalige uitvoering van de stadsvernieuwing. 1) 164 woningen van woningbouwvereniging Werkmanswoningen (Transvaalbuurt) t de Leidse Woningstichting (Morswijk) n woningbouwvereniging De Eendracht (Kooi) n woningbouwvereniging Werkmanswoningen (Kooi) inzien zal op korte termijn nog voor een aantal andere complexen toestemming worden verleend. Voor een regelmatige voortgang van deze renovatiewerkzaamheden is het nood zakelijk dat t.b.v. herhuisvesting een groot aantal goede en goedkope woningen wordt beschikbaar gesteld. b. de grote toename van het aantal woningzoekenden per 1 mei 1978. c. de stagnerende verkoop op de woningmarkt, waardoor weinig mensen van een huurwoning naar een koopwoning verhuizen. d. oplevering van nieuwbouwwoningen heeft slechts in geringe mate plaatsgevonden. Wat zijn de verwachtingen op langere termijn m.b.t. de wachttijden? Het op grote schaal uitvoeren van stadsvernieuwings- en renovatieprojecten is een noodzakelijkheid voor onze stad. Aanpassen van woningen aan de huidige wooneisen en wensen en vervanging van slechte woningen door nieuwbouw geeft echter ook een verstoring van de mogelijkheden bij de woonruimteverdeling aan woningzoekenden buiten de stadsvernieuwings- en renovatiegebieden. Voor een regelmatige voortgang van deze noodzakelijk renovatiewerkzaamheden moeten t.b.v. de de finitieve en tijdelijke herhuisvesting een groot aantal woningen worden onttrokken aan de normale woonruimteverdeling. Een en ander betekent, dat de wachttijden in de komende jaren (veel) langer zul len worden dan de thans geldende wachttijden. Ook zullen zij, die zich recent hebben laten registreren of zich in de toekomst laten registreren als wo ningzoekende er rekening mee moeten houden, dat de groep geregistreerden met datum 1 mei 1978 of later een groot aantal is. Als die groep aan de beurt is zal dat verlenging van de wachttijden betekenen. Het beschikbaar komen van goede en goedkope woningen voor de woningzoekenden zal zeer beperkt zijn, omdat voorrang gegeven wordt aan de behoefte van de stadsvernieuwingsurgenten en doorschui ving in het bestand van de corporaties. Het voordragen door de gemeente van gewone urgepte woning zoekenden zal in het algemeen dus voornamelijk kunnen plaatsvinden voor duurdere en/of minder gewilde woningen. Bij het accepteren of weigeren van een woning moet men, naast de wachttijd, ook hiermee rekening houden. Tenslotte Wanneer U in het bezit bent van een geldig registratiebewijs en Uw inkomen is hoger dan f 2450, bruto dan kunt U, als enige mogelijkheid, het Bureau Huisvesting vragen, te bemiddelen bij het verkrij gen van een duurdere flatwoning in de Merenwijk of het Morskwartier. Aangezien het hier gaat om 4 en 5 kamerwoningen is het voor alleenstaanden onnodig te reflecteren. De wachttijd voor dergelijke woningen is ongeveer gelijk aan die voor een goedkope 3 of 4 kamer boven- of flatwoning. Een bezoek aan Bureau Huisvesting, Langegracht 74, is uitsluitend mogelijk'na telefonische of schriftelijke afspraak. Voor telefonische informatie is het Bureau Huisvesting beschikbaar tussen 9.00 en 12.00 als mede tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefoonnummer 123845, toestel 27. Aanmelding voor flats in de Merenwijk In Leiden is een vrij grote woningnood; 5800 woningzoekenden die bij Bureau Huisvesting geregis treerd staan. Veel van deze geregistreerden wonen "verkeerd" en laten bij verhuizing een woning ach ter; 1.700. Het gemeentebestuur heeft t.a.v. de flats in de Merenwijk het volgende besloten: a. ieder Leids gezin of echtpaar/tweepersoonshuishouden mot oon registratiebewijs van 1978 kan bij Bureau Huisvesting opgeven dat zij daar willen wonen, b. de voordracht van Bureau Huisvesting bij de woningbouwverenigingen zal plaatsvinden op volg orde van registratiedatum of indien er een woning van een woningbouwvereniging in Leiden leeg achtergelaten wordt. De huren van deze 4- en 5-kamerwoningen bedragen 1 560, tot f 670, per maand inclusief bijko mende kosten. De voorlopige kosten voor verwarming zijn in de bijkomende' kosten opgenomen. Voor alleenstaanden is het zinloos om op deze woningen te reflecteren. ledereen moet zich aanmelden ook al is bij de registratie als buurtvoorkeur Merenwijk opgegeven. Aanmelden: Bureau Huisvesting, Langegracht 72, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 20