EIDSCH DAGBLAD Yliegunie in moeilijkheden Mo jet stapt op als directeur Ende geest Koeien ingespoten met hormonen 00 Snel informeren helpt bezuinigen 1001 ideeën voor goed en gezellig wonen. Groenoordhal Leiden Uit de koers geraakt Onderhandelingen over overname door Bei-Air REDS Meubelfabriek Oisterwijk talJDAG 30 JANUARI 1981 OPGERICHT 1 MAART 1860 36384 ecteur G Koopman jotdredacteur AAM Schuurmans jl-hoofdredacteur R O Paauw DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bureau Witie Singel 1 2311 BG Le«den Voor lel nrs zie colofon (Van c i onzer verslaggevers) NOORDWIJK - Een Noordwijker heeft gisteravond enige tijd in de duinen achter twee mannen aangerend in het vermoeden twee inbrekers bij de lurven te kunnen vatten. De achtervol ging was echter overbodig. De 'dieven' bleken slechts twee uit de koers geraakte sportvissers, die te diep in het glaasje had den gekeken. De achtervolging begon toen de Noordwijker wonende aan de Zeereep twee man op zijn erf zag rondscharrelen. De man bedacht zich geen moment en ging op de mannen al, terwijl een huisgenoot alvast de politie waarschuwde. Een wilde ren volgde. Duin op, duin af. Een omsingelingsactie, met behulp van de inmiddels gearri veerde politie, leidde uiteindelijk tot dc ontknoping. HOENSBROEK (GPD, ANP) Via een particu lier slachthuis in het Lim burgse Hoensbroek is vlees in de handel geko men van koeien, die met een gevaarlijk hormoon preparaat waren ingespo ten. De Hoensbroekse politie heeft dit gisteren bekendgemaakt. De koeien die met het verboden pre paraat waren ingespoten, kwa men uit Belgie. Volgens de Hoensbroekse politie is via ande re Nederlandse slachthuizen nog "veel meer" van dit soort vlees in de omloop gebracht. met hot hormoon Diethylstilbe- strol, bij slagerijen in de Oostelij ke Mijnstreek is beland, en daar ook is verkocht. Het hormoon le vert volgens de politie gevaar op voor de gezondheid. Het is voor de eerste keer dat in Nederland vlees wordt ontdekt van koeien die met hormonen behandeld zijn. Eerder werden wel gevallen bekend van kalve ren die ingespoten waren Re- handeling met hormonen is streng verboden. De Hoens broekse politie is allesbehalve te spreken over de houding van de Nederlandse vleeskeurings dienst. Die zou. onder de bedrei ging van schadecljims door de eigenaar van het particuliere slachthuis, vlees hebben goedge keurd. (Zie ook pagina economie) (van „E1DEN - Twe verslaggevers) onbekend geble- hebben vanoch tend rond elf uur een gewapen de overval gepleegd op het post agentschap aan de Cobctstraat in de Burgemeesterswijk. Bij de overval is een nog onbekende hoeveelheid geld buitgemaakt. Van de daders ontbreekt elk spoor. Het postagentschap is gevestigd in het sigarenmagazijn annex kantoorbockhandel E. Oom. Even voor elf uur kwam daar een groene personenwagen voorrijden. De twee inzittenden verdwenen in de winkel waar zij onder bedreiging van een vuurwapen de caissière een hoeveelheid geld afhandig maakte. Een van de twee over vallers zou Duits-sprekend zijn. Volgens omwonenden is het tweetal gevlucht in de groene personenauto die verdween in de richting van de Wasstraat. Toen zij de winkel uit kwamen rennen zouden de overvallers nog een kinderwagen onderste boven hebben gelopen. ROTTERDAM De nog jonge reisorganisatie Vliegunie verkeert in (financiële) moeilijkheden. Voortzetting van het bedrijf is hoogst onzeker. Vliegunie-directeur A. Verlinden onderhandelt vandaag met de Rotterdamse touroperator Bel-Air over eventuele overname van het pakket reizen. De geschiedenis van Verlindens vorige reisorganisatie, Christof- (Van een r verslaggevers) LEIDEN - De geneesheer-direc teur van het psychiatrisch zieken huis Endegeest, drs.G. Mojet (50), heeft vandaag ontslag genomen. Hij meent "door toenemende span ningen en verschil in stijl van be nadering" de laatste tijd niet meer behoren te hebben kunnen [functioneren. Mojet schrijft dit in brief die morgen het personeel Endegeest zal bereiken. Het college van B en W van Leiden |ieeft de beslissing van Mojet aan- en zal de gemeenteraad voor stellen hem eervol ontslag te verie pen. In een vanmiddag uitgegeven verklaring constateren B en W on der meer dat Mojet "onder zeer [moeilijke omstandigheden" lei ding heeft gegeven aan Endegeest. Het college zegt het besluit van de pirecteur "te respecteren". Op aan beveling van drs. Mojet hebben B jen W besloten de zenuwarts A.J. Lamein te benoemen tot waarne- pnend-medisch-directeur. Hij fun geerde al als plaatsvervangend ge neesheer-directeur. Het ontslag van Mojet komt kort |na een besluit van de Leidse ge meenteraad waarin werd bepaald dat Endegeest een tweehoofdige directie zal krijgen: een medisch- directcur en een algemeen-direc teur. Het was de bedoeling dat Mo- (jet met ingang van aanstaande 'maandag medisch-directeur zou Iworden. Eind vorig jaar stelde hij deze functie zelf ter discussie, om dat hij twijfelde aan de noodzaak jvan een aparte medisch-directeur. In overleg met het bestuur van En degeest heeft Mojet besloten geen commentaar op zijn ontslag te ge- Weinig verandering Veel bewolking, plaatselijk mist en vrijwel overal droog weer. Minimum temperatuur van 3 graden in het noor den tot om het vriespunt in het zuiden van het land. Middagtemperatuur om streeks 4 graden. Weinig wind, maar in het waddengebied matige zuid westenwind. (opgemaakt om 11.15 uur). Zon op: 8.21 uur; onder: 17.29 uur. Maan op: 4.31 uur; onder: 13.25 uur. Hoogwater te Katwijk om 11.31 uur; laagwater om 7.06 en 19.43 uur. ven. "Ik heb er ook geen behoefte aan". Hij weet nog niet wat hij nu gaat doen: "Ik ga maar eens sollici teren". In de brief aan het perso neel zegt Mojet dank toe "voor de goede samenwerking en voor de daadwerkelijke en morele steun die ik van velen en van u mocht ontvangen in voor mij zeer moeilij ke tijden". Mojet werd in 1976 tot geneesheer directeur benoemd; een functie die hij voor die tijd al waarnam. Zijn benoeming was in de gemeente raad een zeer omstreden kwestie; de raad sprak toen al de wens uit om in de toekomst Endegeest een tweehoofdige directie te geven. Het hoofd-verpleging van Ende geest, J.G. Boudewijn, zal niet meer in Endegecst terugkeren. Door ziekte kan hij zijn functie al enige tijd niet vervullen; hij is nu op non-actief gesteld. In juni gaat hij met wachtgeld. Zijn functie wordt als gevolg van de reorganisa tie bij Endegeest opgeheven. "Het is heel vervelend om te horen datje overbodig zou zijn", zegt hij in een AMSTERDAM (ANP)-In de Am sterdamse Frans Halsstraat deed zich vanochtend vroeg een schiet partij voor tussen de politie en een man met een geweer. De man had uit het raam van zijn woning op de eerste verdieping en ook binnenslmis ettelijke schoten gelost. De politie kon echter vrij ge makkelijk de woning binnenkomen en de man in de kraag vatten. Daarbij werd behalve het geweer nog een ander vuurwapen aange troffen. Foto links: een politieman zoekt dekking achter een geparkeerde auto, terwijl twee collega's probe ren de woning binnen te dringen. fel. die tenslotte failliet ging, lijkt zich te gaan herhalen. Destijds was het de hevige roddelcam pagne en de terughoudendheid van crediteuren en wederverko pers die Christoffel de doodsteek gaven. Zijn circa tweehonderd reisagenten namen ook ten op zichte van de Vliegunie een af wachtende houding aan. Het aantal boekingen (Verlinden mikte dit seizoen op 75.000 pas sagiers) bedroeg tot nog toe slechts zo'n vierhonderd. Daar naast verloor Verlinden gisteren twee korte gedingen op grond waarvan hij voor zijn kampeer- reserveringsgids een andere naam moest kiezen en hij het pand aan de Korte Lijnbaan in Rotterdam moest verlaten. De verhuurder, verzekeringsmaat schappij Abbey Life, toonde meer belangstelling voor een an dere gegadigde die tot een hoge re huur bereid was. Daarop span de Verlinden tevergeefs een kort geding aan om Abbey Life te dwingen alleen met hem verder te onderhandelen. Krap een maand geleden bracht Verlinden een nogal ambitieus programma waarbij kopers werd gegarandeerd dat hun reisgeld geblokkeerd zou staan tot het einde van hun vakantie. Een spe ciale stichting zou voor de goede gang van zaken garant staan. Het ziet ernaar uit dat Verlinden deze belofte gestand doet. Het bestuur van de Christoffel Stichting zou gisternacht al bezig zijn geweest met het uitschrijven van che ques. De Vliegunie is niet aange sloten bij het Garantiefonds van de ANVR, Algemene Nederland se Vereniging van Reisbureaus. In g^val van nood kan zij dus geen beroep doen op dat fonds. Verlindens tweede stokpaardje. dat van de variabele vliegvakan tie, leek ook niet op te gaan. Reis agenten konden vorige week al niet meer boeken voor een wille keurig aantal vakantiedagen. 26 PAGINA'S Thijs van Leer schrijft hoogmis Van Agt: RSV-order is "onherroepelijk" Feyenoord loot Sofia GENEVE - In de kwartfinale van de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars speelt Feyenoord op 4 maart thuis tegen Slavia So fia uit Bulgarije. AZ lootte giste ren in Genève het Belgische Lo keren. Dit betreft een wedstrijd in de kwartfinale van de UEFA- Cup. Premier Suarez van Spanje afgetreden Groothandel heeft hard hoofd in Iglo Dokter G. Mojel. reactie. Als vertegenwoordiger van de Nederlands Christelijke Bond van Overheidspersoneel heeft Boudewijn zich tegen de reorgani satie bij Endegeest fel verzet. Zit- en bergmeubelen, keukens slaapkamers, tapijten, gordijnen, rotan meubels, decoraties, verlichting, isolatie, energiebesparing Grootste waterbedden- show van Europa! Demonstraties en -voorlichtingsstands, woensdag 28 januari t/m zondag 1 februari wo.: 19-22 uur do.,vr. enza.:13-17uur en 19-22 uur zo.: 12-17 uur Vliegretours al Amsterdam Bangkok 1295 Dakar 1195 Kathmandu 1285 New York 700 1298 Sydney 2380 Melbourne 2380 Tokyo 1999 Peru ...1475 Travelman 013-553782, tx52433, postbox 257, Tilburg. iWinkelhof 19. Leiderdorp pantalons corduroy, denim, velvet en katoen nu 50,- Fors geschrapt in dagboek Anne Frank AMSTERDAM (GPD) - Bij de publicatie van het dagboek van Anne Frank in 1946 heeft haar vader Otto aanzienlijke stukken geschrapt. Het gaat om passages die vooral gaan over drie onderwerpen: on aardige uitspraken over haar moeder (die in de oorlog is omgekomen), venijnige woorden aan het adres van een aantal vriendinnen en ontboezemingen op sexueel gebied. Dit is gebleken uit de originele tekst van het dagboek, dat Ot to Frank plus enkele andere papieren na zijn dood heeft nagelaten aan het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumenta tie (RIOD). Het instituut be schikt ook over een foto album uit de nalatenschap, maar RIOD-directeur Paape weet nog niet of hij daar iets mee gaat doen. Zijn instituut is nu bezig met de voorberei ding van een wetenschappe lijke uitgave van het dagboek aan de hand van de oorspron kelijke tekst. LEIDEN - Geef zo snel en zo dui delijk mogelijk informatie over het eigen energieverbruik. Dat advies geven onderzoekers van de vakgroep Sociale en Organi satiepsychologie van de Leidse universiteit en het Energie Stu die Centrum in Petten. Als die raad wordt overgenomen zal dat volgens de onderzoekers leiden tot een besparing van ruim 18 proeent. Het doel van dit onder zoek, dat door het Pettense insti tuut werd gefinancierd, was het vinden van de beste methode om de mensen tot energiebesparing te bewegen. De informatie moet daarom zo snel worden gegeven, omdat naarma te de tijd verstrijkt de neiging tot besparen daalt. De onderzoekers betreuren het dan ook "dat ener giebedrijven er in toenemende mate toe overgaan om de consu ment slechts eenmaal per jaar over zijn gas- en elektriciteitsver bruik te informeren". Ook heeft het volgens de onderzoekers wei nig zin informatie te geven over zaken als kilowatturen of kubie ke meters. De mensen op de hoogte houden van daling of stij ging van hun energieverbruik is veel doeltreffender, menen zij. Ongeveer zeventig procent van de ondervraagden heeft naar aanlei ding van het onderzoek bespa rende maatregelen getroffen, waarbij minder warm stoken en minder lampen laten branden hoog scoorden. Iedereen was het er over eens dat er bespaard moet worden. Maat regelen van de kant van de over heid werden daarbij onontbeer lijk geacht. Autoloze zondagen en stijging van de benzineprijs bleken het minst populair. Z. OLA-Q-C <kX-QL0L.O O V\ d. '|A Vjl> i«AC«.v\VV0-o\^ «v*.o>-V HftckMS.0. «,^M>CSc,W wncxaj- 12 jaar ionbekende garantie Tbonaangevend in eiken. Berkel(ZH) Beverwijk Noordeindseweg 116 Parallelweg 100

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 1