"Onderzoek hoe Leiden kantoren kan aantrekken Nu tweekoppig directieteam voor Endegeest Raad geeft bureau opdracht: Theehuis, films en cursussen in LVC Wegwijs in Leiden PAGINA 4 AD ST LEIDEN DINSDAG 27 JANUARI 1981 LEIDEN Hoe moet de gemeente Leiden de kantoren naar het Schuttersveld lokken? Met die vraag kan het organisatiebureau Bakkenist, Spits en Co zich rustig blijven bezighouden, want de gemeenteraad verleende het bureau gisteravond officieel die onderzoeksopdracht. Tegen stemden de PSP en het CDA-raadslid Van Zijp. De laat ste vond de 100.000 gulden die Bakkenist vangt iets teveel van het goede. "Dat is gewoon weg gegooid geld, want je zult zien dat we tot de conclusie komen dat we het toch zelf moeten doen", aldus Van Zijp. Zijn par tijgenoot Bleyie merkte op "dat borden langs de spoorlijn plaat sen waarschijnlijk nog de beste aantrekken is". Over de vraag hoe Leiden de kan toren moet aantrekken werd de ze maand ook al gesproken tij dens een vergadering van de raadscommissie voor economi sche aangelegenheden. Wethou der Fase ontvouwde toen haar plan om bij de opening van de Schipholspoorlijn in juni van dit jaar een symposium te organise ren. Mogelijke kandidaten voor het Schuttersveld zouden daar voor uitgenodigd moeten wor den. Dat het niet bij een eenmalige, vluchtige bijeenkomst kon blij ven sprak voor zich, zo legde Fa se de aanwezige raadsleden uit. De gelegde contacten moesten worden vastgehouden en wor den uitgebouwd. De taak van Bakkenist is nu om 'Leiden' uit te leggen hoe die contactuele ei genschappen moeten worden ontplooid. Zodat een aantal be- Omdat de meeste raadsleden de onderzoeksopdracht nogal vaag vonden werd afgesproken dat wethouder Fase alsnog een aan tal randvoorwaarden zou formu leren. Voorwaarden die in het nieuwe raadsvoorstel zijn ver werkt. Zo dient het wervingsbe leid gericht te zijn op activiteiten die aansluiten bij de Leidse eco nomische situatie. Bovendien mag het niet zo zijn dat de bedrij ven veel werknemers meenemen die goedkope huizen 'opslok ken'. Ondanks het feit dat het raadsvoor stel volgens de meeste raadsle den was verbeterd oefenden zij toch kritiek uit op de gang van zaken rond het inschakelen van Bakkenist. Zo zei PvdA-raadslid Maat dat hij het nogal vreemd vond dat het Economisch Beleidsplan en de Nota van aanpak voor het Schut tersveld model staan voor het bureau. "Lopen wij niet voor uit?", vroeg hij zich af. "Want die plannen zijn nog niet eens in de inspraak geweest". Een mening, die werd gedeeld door PSP-raadslid Ponsen. Vol gens haar was bovendien de ge meenteraad buitenspel gezet, omdat Bakkenist al lang aan het werk was. "Wethouder Fase probeert dat goed te maken door te zeggen dat we niet langer kunnen wach ten met het aantrekken van kan toren. Maar volgens mij is dat on zin. Ik krijg het nare idee dat er grond wordt verkwanseld die goedkoop was totdat de stede- Inbraak aan Lorentzkade LEIDEN Gouden en zilveren sie- readen en een verzameling oude Nederlandse munten zijn het af gelopen weekeinde gestolen uit een huis aan de Lorentzkade. De waarde van het gestolen goed be draagt ongeveer 4500 gulden. De inbreker heeft om binnen te ko men epn bovenraampje aan de achterzijde van het huis gefor ceerd. bouwkundigen, maquetteireaks én wegenbouwers er op los wer- den gelaten". CDA-raadslid Bleyie vroeg zich af wat er zou gebeuren als Bakke nist tot de conclusie komt dat Leiden een man of tien nodig heeft om de kantoren aan te trek ken. "Uitbreiding van onze amb telijke capaciteit is onmogelijk", antwoordde Fase. "Bakkenist zal daar rekening mee moeten hou den. Het is tenslotte niet de be doeling dat de afdeling economi sche aangelegenheden wordt dolgedraaid". LEIDEN - De activiteiten van het Leids Vnjetijds Centrum (LVC) worden beduidend uitgebreid. Behalve de opening van een "punkcafe", wordt het aantal filmavonden opgevoerd tot vijf per week. Het centrum is voor taan elke zaterdagavond ge opend. Deze avonden zullen zich dan niet, zoals op vrijdag, con centreren op popmuziek. Het is de bedoeling dat ook muziek- theatergroepen en poesie de aan dacht krijgen. Drie avonden per week is bovendien het nieuwe theehuis te bezoeken, een nieu we ruimte die het afgelopen weekeinde werd ingewijd met een optreden van Armand, de protestzanger die vooral in de ja ren zestig succes boekte. Na twee jaar van hard werken door medewerkers en vrijwilligers van het Leids Vrijetijds Centrum (LVC), is de zolder van het pand Breestraat 66 eindelijk klaar. De zolder, die is ingericht als thee huis, moet volgens stafmedewer ker Frits Bruins "als rustige ruimte tegenwicht bieden aan de grote zaal beneden, waar veel pu bliek en harde muziek een 'nor- Het theehuis op de zolder van het LVC moet tegenwicht bieden aan de grote zaal beneden waar door de harde muziek een "normaal gesprek" vaak onmogelijk is. maal gesprek' vaak onmogelijk maken". Op de theezolder ont breekt een bierpomp, maar dat gemis wordt gecompenseerd door de verkoop van "gezonde" drankjes en hapjes. Behalve de zolder, waarvan de ver bouwing geheel uit de eigen mid delen van het LVC werd bekos tigd, wordt nu ook het filmhuis verbouwd. Niet zozeer de grootte van deze zaal, alswel de kwaliteit wordt aangepast. Zo komt er een lichtsluis en een filmcabine, en wordt de geluidskwaliteit ver groot. Van een Leidse bioscoop kreeg het LVC zeventig comfor tabele stoelen. Het filmhuis zal met ingang van begin maart vijf dagen per week zijn geopend, waarbij het accent op de zoge naamde "alternatieve" films ligt. Ook "makkelijker" films zullen nu echter worden aangeboden. Volgens Bruins "om aan de be langstelling van het publiek te gemoet te komen". Tenslotte zal er in het LVC nog met enkele nieuwe cursussen wor den begonnen. Voorbeelden daarvan zijn de cursussen gitaar, moderne dansen en algemene muziekleer. Zo ziet de Jelgersmakliniek er nu nog uit. LEIDEN - De Leidse gemeente raad heeft gisteravond een kre diet van negen miljoen beschik baar gesteld voor de eerste fase van de verbouwing van de Jel gersmakliniek. In drie etappes moet de kliniek worden gerenoveerd. De eerste fase van het plan omvat nieuw bouw voor 72 patiënten. Het uit gewerkte schetsplan werd in sep tember van het vorige jaar goed gekeurd door de staatssecretaris volksgezondheid qn milieu hygiëne, Veder-Smit. .1 c dat het geld nog niet binnen is schiet de gemeente Leiden het ge- Negen miljoen voor renovatie van Jelgersma wenste bedrog zo lang voor. "On der enige voorwaarden om de fi nanciële belangen veilig te stel len". In '74 besloot de gemeente Leiden "dat gestreefd moest worden naar een ontkoppeling van de Jelgersmakliniek en Endegeest". Dit hield in dat de Jelgersmakli niek onderdeel zou worden van het Academisch Ziekenhuis Lei den. Het is de bedoeling dat de kliniek op den duur wordt afge stoten, omdat in de nieuwbouw van het AZL ook een psychia trisch centrum wordt meegeno- Zover is het echter nog niet. En om dat het nog minstens tien en wel licht nog twintig jaar duurt eer één en ander is verwezenlijkt moet voor de tussenliggende pe riode de Jelgersmakliniek wor den opgeknapt. LEIDEN - Het staat nu definitief vast dat het Psychiatrisch Zie kenhuis Endegeest twee direc teuren krijgt. Dr. Mojet, tot nu toe geneesheer-directeur van En degeest, wordt medisch direc teur en voor algemene zaken zal een tweede directeur worden aangetrokken. Hoogst waar schijnlijk zal drs. Loose hiervoor worden aangesteld. Hij neemt, bij wijze van proef, al zeven maanden de taken van een alge meen directeur waar. Gisteravond besloot de gemeente raad van Leiden akkoord te gaan met het opheffen van de functie van geneesheer-directeur. Op voorstel van mevrouw Kramp (CDA) werd bovendien een rege ling getroffen die in werking treedt bij eventuele meningsver schillen tussen beide directeu ren. Wanneer de twee het over bepaalde zaken niet eens kunnen worden, zal de bestuurscommis sie Endegeest beslissen. De gemeenteraadsleden hebben zich bij hun beslissing niet laten weerhouden door de bezwaren die de Nederlands Christelijke Bond voor Overheidspersoneel (NCBO) vorige week naar voren bracht. De NCBO, een vakbond die zitting heeft in de onderne mingsraad van Endegeest, liet toen bij monde van broeder Bou- dewijn weten het totaal oneens te zijn met de nieuwe directie structuur. Ook de op handen zijnde nieuwe beheersvorm van Endegeest, die het verdelen van de bstuurstaken over verschil lende afdelingen inhoudt, werd door de NCBO verworpen. Eer der al legde de raadscommissie voor maatschappelijke aangele genheden deze bezwaren naast zich neer. Overigens is het nog niet helemaal zeker dat dr. Mojet de functie van medisch directeur zal blijven uitoefenen. Eind vorig jaar al stelde hij deze functie ter discus sie omdat hij er niet van over tuigd was of een medisch direc teur nog noodzakelijk is na de in voering van de nieuwe beheers vorm. Dit zal na de spreiding van de bestuurstaken nog eens wor den onderzocht. Mocht blijken dat de functie van mëdisch direc teur inderdaad overbodig is, dan wil Mojet graag als "gewoon" psychiater aan Endegeest ver bonden blijven. Op de voorgrond de nieuwe pereboom. De kruiwagen is door Veerman zelf geplaatst. LEIDEN - Een morbide grap vindt de familie Veerman. Een schut ting maken van grafstenen. "Dat is toch niet in de oude staat herstellen", vertelt Veer man treurig. "Onze afscheiding was gedeeltelijk hout, gedeelte lijk beton en reikte minsten twee meter hoog. Nu kijken we de hele dag tegen het bedrijf van Wagemaker aan. Dat is toch geen privacy". Anderhalve maand geleden ver nielden de gebroeders J. en H. Wagemaker het tuintje van de familie Veerman. De natuur steenhandelaars hadden na een Een schutting van grafstenen en jong groen jarenlange onenigheid over de grond van Veerman het plan op gevat om de tuin van hun huur ders voor de uitbreiding van het bedrijf te gebruiken. In het kort geding dat Veerman aanspande besliste de Haagse rechtbank dat Wagemaker bin nen veertien dagen de tuin in oude staat moest herstellen. Die termijn is nu verstreken. Veer man is niet tevreden en vraagt zich af wie nu controleert of dit naar behoren is gedaan. Een verbitterde Veerman: Op de plek van de twee oude perebo men zijn twijgjes gekomen die nauwelijks met oog zichtbaar zijn. Wij begrijpen heel goed dat alles niet meer hetzelfde kan worden, maar dit SOS-dienst Gehoor per telefoon. Wie in nood verkeert of eenzaam is, kan altijd per telefoon (uit)praten of informatie krijgen. U vindt dag en nacht ge hoor. Vertrouwelijk. Telefoon: 071-125202. Burgerraadslieden Koombrugsteeg 2, telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Leiden e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpverlening aan gewond geraakte of anderszins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 17-21. aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Tele- Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Ou de Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. FIOM Fiom bureau v. hulpverl. bij zwan gerschap en alleenstaand ouder schap. Noordeindt 40B, tel. 144715. Wao/wsw Hulp- en adviesbureau wao/wsw. Gratis hulp voor mensen die ar beidsongeschikt zijn en wel of niet een uitkering hebben en voor dege nen die via de wsw te werk zijn ge steld. Elke donderdagavond spreekuur in 't Spoortje, Bernhard- Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrijdag van 12-17.30 uur. Dierenbescherming Praat- en kontaktgroep Praat en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of an dere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten, telefoon 125963/761557. Help even Help even, Leiderdorp, ook voor hulp geven, tel: 410903/895587/410357/892597. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevalien van in nood verkerende moeders, even tueel met kinderen. St. Jacobs- gracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Moeders voor Moe ders Mevrouw zuster E. Janssen-Nie- meijer, Hofdijck 32, Oegstgeest, tele foon 071-153652. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Heren gracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di.. 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogen- dorpstraat 36, ma. 10.30— 11.30 uur. Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier, Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordein de 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wonen, werken, uitkeringen en belastingen. Openingstijden: ma en wo 1012.30 uur, di en do 18.30-20.30 Vrijwillige hulpverlening Vrijwilligerscentrale Leiden, Lan- gegracht 246a, telefoon 149064. In formatie over vrijwilligerswerk. Da gelijks geopend van 9-17 uur. Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur. RUTGERSHUIS ma. en vrij. van 20-22 uur, di. en do. van 14-16 uur, woe. van 9-11 uur, do. van 19-21 uur. Bureau voor geboorteregeling en Werkende jongeren KWJ, beweging voor werkende jon geren, Koppenhinksteeg klachten- spreekuur di 17-20 uur, tel. 121139. Alcohol en drugs Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Lange Mare 45, tel. 130547, spreekuur ma. en do. 19-20 uur. Op werkdagen geopend van 9 tot 17 uur. Stimezo-kliniek Medisch Centrum voor Geboortere geling, Kort Rapenburg 1-3; voor abortus, sterilisatie (plaatsel. verdo ving); kunstm. insemenatie en spermaopslag, tel. 126941 (9-4 uur). Cortona-stichting Cortona-stichting, Haagweg 47. Voor opvang en begeleiding van al leenstaande ouders met kinderen (in crisissituaties), Tijdelijk gevestigd in Ursulaklinick, Wassenaar. Werklozen Werklozen Advies Centrum, Bree straat 19. Spreekuur ma. en wo. 10-12 uur, vrij. 14-16 uur, tel. 130983. Bejaarden Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afd. Leiden, Rapenburg 48. Soosmiddagen ma., di., do., vrfj. 13-16.30 uur, tel. 124252. VBOK Vereniging Bescherming Ongebo ren Kind. Hulp voor moeder en kind by ongewenste zwangerschap. Tel. 071-895724. Huurcommissie Voor geschillen over huren, Schut tersveld 9. Spreekuur dagelyks van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10 uur. Telefonische inlichtingen ook van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 uur (tel. 071-131541). Wetenschapswinkel Informatiecentrum voor onderzoek van de Rijksuniversiteit 071-148333 tst. 5933 geopend ma t/m vrijdag 10-16 uur. Sterbus Aangepast busvervoer voor (min- der)validen en (hoog)bejaarden die geen gebruik kunnen maken van het normale openbaar vervoer. Ritaan- vragen. Hoogl. Kerkgracht 32, tel. 122443 (9-12 uur). JAL Jongeren advies- en begeleidings centrum Leiden, hulpverlening aan jongeren, ma, di, do, en vrij van 16 tot 22, woe meisjesspreekuur van 16-22 uur, tel. 126052. AMVO Organisatie voor minder-validen, spreekuren do. 14-15.30uur. Gerecht 10, tel. 143503, Leidseweg 33, Voor schoten, dc 19-20 uur tel 01717-3309 ANIB Algemene Ned. Invaliden Bond. Voor advies: tel. 143464 b.g.g. 767497. VIDO

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 4