Be j aardentehuis in de problemen Yoorschotense sportraad heft zichzelf op Gein eente gel) ouwen niet voor appel en ei verkopen' Nieuwe behuizing voor politie in Wassenaar Hoofdverpleegkundige ontslagen Weidse agenda DINSDAG 27 JANUARI 1981 VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense sportraad heeft zich, na 30 jaar de belangen van de plaatse lijke sportclubs te hebben behar tigd, uiteindelijk maar zelf opge heven, iets wat voor de Voor- schotense sportverenigingen overigens allerminst als een ver rassing is gekomen. Al in 1977 heeft het toenmalige bestuur van de sportraad een discussiestuk aan de verenigingen gezonden, waarin werd gesteld dat het con tact tussen de raad en de clubs vrij los was en indien eigenlijk wel aanwezig toch maar van toe vallige aard was. Volgens het bestuur was de sport raad alleen nog maar een sluit stuk, omdat de raad pas werd in geschakeld wanneer andere in stanties verstek lieten gaan. Een ander punt wat de raad heeft doen besluiten zichzelf op te hef fen is het ontbreken van contact met zowel de burgers als de poli tici. In 1977 werd in Voorschoten de ge meentelijke commissie voor sport en recreatie ingesteld. In die commissie hebben naast de raadsleden ook burgerleden zit ting. In de praktijk bleek dat de sportraad en de commissie el kaar diverse malen overlapten. De raad kreeg echter pas een ver zoek van de vereniging wanneer was gebleken dat de commissie niet bereid was of kon ingaan op het verzoek van de vereniging. In de praktijk had het in laatste in stantie gedane verzoek aan de sportraad dan ook weinig effect. Ook de samenstelling van het be stuur van de raad - men mocht geen actief lid van een vereni ging zijn zorgde voor weinig contact tussen deze raad en de verenigingen. Door het bestuur van de sportraad zijn aan de verenigingen een aan tal voorstellen gedaan, waarin werd gepleit voor een betere ver standhouding en intensiever contact. Slechts vijf verenigigen hebben gereageerd en vier daar van kwamen met negatieve reac ties. Gelet op het feit dat finan ciële beperkingen ook in de sec tor sport en recreatie in Voor schoten zich in de toekomst meer en meer zullen doen gel den, mag volgens de sportraad worden verwacht dat het "ieder voor zich-principe" door de le den eerder zal toenemen dan af nemen. Het bestuur van de sportraad meent dat op intensievere sa menwerking tussen verenigin gen en sportraad niet te rekenen valt en stelt vast dat de clubs nu maar bij de commissie voor sport en recreatie moeten aankloppen. Al met al betekent dit voor het bestuur dat de sportraad als "overcompleet" kan worden be schouwd. De inspraakmogelijk heid bij het openbaar bestuur maakt afvaardiging van de ver eniging naar de commissie mo gelijk. Ook onderdak reddingsbrigade WASSENAAR - Zowel de Wasse- naarse strandpolitie als de Red dingsbrigade hebben aan de Was- senaarse Slag nieuwe onderko mens, de zogenaamde strandpos- ten, nodig. Zoals bekend worden tijdens de zomerseizoen in het duingebied en op het strand twee uit elementen bestaande houten gebouwtjes op betonnen paalfun- deringen geplaatst. In het duin gebied staat de politie-annex EH- BO-post van het Rode Kruis en op het strand is de post voor de Wassenaarse Reddingsbrigade. Beide gebouwen verkeren in slech te staat. Dit komt zowel door ou derdom als door het jaarlijks monteren en demonteren, ver voeren en opslaan van de gebou wen. Jaarlijks moeten al herstel werkzaamheden worden uitge voerd aan de houten bouwsels. Elk jaar moet ook een nieuw dak worden aangebracht. De kosten voor de gemeente worden elk jaar hoger terwijl het gebruikscom- fort sterk afneemt. Momenteel bedragen de kosten 40.000 gul den per jaar. Burgerlijke stand LEIDEN: Ondertrouwd: P F.J.J.Ver- hoog en Y.Beekman, J.Keijser en J.G Hamaker, W.F.Meijers en H.E- Springer, J.S.Vollmer en M.J.Burema, E.Franken en J.A.Devilee, P.Philippo en J.Langezaal, P.J.van Voorthuijzen en A.H.Nas, W.J.Imminck en N.van Schoonderwoerd den Bezemer, W.F.McCann en C.Houweling, W.Th.F.Oplaat en J.Verkuülen, N.J.M.van der Werf en A.Jong. Geboren: Marieke dv. G.van Dijk en C.W.van der Gugten, Jacqueline Neeltje Susanna dv. J.K.van den Berg en T.Lee- is, Joyce Cornelia dv. A.J.van Duijn syah Jel'rikurnia zv. A.Ganto en A.C- .Soemowardojo, Anton zv. J.Pieete en A.L.van den Hoonaard, Steven Hendrik Pieter zv. G.H.van Aller en M.N. Deul, Inge Martine dv. W.R.P. Glasbergen en A. Tammel, Jilles zv. A.M. Riemens en J.H. de Roode, Adriana dv. H. Mast en J. de Water, Eliette Carine dv. G. Weizen- bach en A.M. van der Meulen, Fieke An ne dv. A.P.M. van Schoten en M.C.H. Hermsen, Arnoldus cornelus Maria zv. J.C.A.M. Meijer en M.J.P. van der Eist, Walter Bartholomeus Theodorus, zv. B.P.J. Warmerdam en C.H. van rijn, Ja kobus Maarten zv. A.A. Alfrink en C.M. van Geffen, Hendrik Willem Lambertus zv. W.J. Hofdijk en S.G.Visser. Maria Cecilia Hendrika dv. C.P.J. van Werkho ven en M.C.H. Stouten, Hubertus zv. H.P. Heemskerk en M. Schyff, Regine Esmeralda Overval in Wassenaarse villa mislukt WASSENAAR - Twee nog onbe kenden hebben gistermiddag ge probeerd een villa aan de Konij nenlaan in Wassenaar binnen te dringen. Zij belden aan en be dreigden de 56-jarige bewoonster met een wapen, waarop deze hen binnen liet. In de gang begon zij echter te schreeuwen. Haar 22-jarige zoon die dit hoorde kwam zijn moeder vanaf een an dere verdieping in het huis te hulp en wist een alarm in werking te stellen. Daarop kozen de twee overvallers het hazepad. De poli tie heeft slechts een vaag signale ment van de twee, omdat zij bei den bivak- of ijsmutsen droegen. Verder padden zij blauwe trai ningspakken aan. Zij vluchtten te voet, maar de politie meent dat zij in de directe nabijheid een ver voermiddel hadden staan. Burgemeester en wethouders stel len nu voor 255.000 gulden be schikbaar te stellen voor nieuwe strandposten. Gedacht wordt daarbij aan stalen constructies, omdat dit na verloop van jaren minder onderhoud vergt dan het hout bij de zee. De politie en de Reddingsbrigade willen de plek voor de post gewoon handhaven, maar het ligt in de bedoeling dat de EHBO van onderkomen gaat wisselen. De politie stelt name lijk het gemeenschappelijk ge bruik van de strandpost vanwege het zelfstandig moeten kunnen optreden niet op prijs. Het afgelo pen zomerseizoen zijn geen hel pers van het Rode Kruis in de po litiepost aanwezig geweest. Het Rode Kruis zelf wil echter wel terugkeren op het strand. Het be stuur van de Wassenaarse Red dingsbrigade heeft zich inmid dels bereid verklaard om met het Rode Kruis afspraken te maken over de bezetting van een EHBO- post in het eigen onderkomen. Nagegaan is ook welk materiaal als het meest geschikte (gelet op duurzaamheid) kan worden ge zien. Zoals gezegd is uiteindelijk voor stalen onderdelen gekozen, die overigens eenvoudig aan el kaar te koppelen zijn. Het mate riaal kan buiten het strandsei- zoen mogelijk worden opgesla gen op het terrein van de firma die deze zogenaamde units levert. De jaarlijkse verplaatsingskosten worden op 15.000 gulden geschat. De gemeente heeft ook in over weging genomen om een perma nent gebouw neer te zetten, maar dit is vanwege het kostenaspect niet verder uitgewerkt. Men kwam voor een niet verplaats baar onderkomen op een bedrag van een half miljoen gulden uit. Het hele plan zal nog voorgelegd worden aan de raadscommissies, waarna de gemeenteraad de uit eindelijke beslissing zal nemen. Den Boeft (CDA) vindt raadhuisprijs te laag Het bejaardentehuis Hofwijck. Het functioneren van directeur Jonk wordt door verschillende personeelsleden en bewoners in twijfel getrokken. OEGSTGEEST - Het rommelt in het bejaardentehuis Hofwijck in Oegstgeest. Bewoners én personeel hebben bezwaren geuit tegen het functioneren van directeur Jonk; een hoofdverpleegster kreeg gisteren ontslag aangezegd. LEIDERDORP - Het oude raad huis aan de Leiderdorpse Hoofd straat is nu definitief verkocht aan het waterschap De Oude Vee- nen uit Alkemade. Met algemene stemmen besloot de gemeente raad in Leiderdorp gisteravond het oude gebouw voor 575.000 gulden van de hand te doen. De Boeft (CDA) noemde het bedrag teleurstellend laag en wees erop dat de andere gemeentelijke ge bouwen niet 'voor een appel en een ei' van de hand gedaan moch ten worden. "Alle gemeentelijke bezittingen die op dit moment te koop zijn moeten bij elkaar in elk geval 850.000 gulden opbrengen. Het geld dat de gemeente meer vangt, komt ten goede aan voor zieningen in het oude dorp. Dat laatste moet goed in de gaten worden gehouden." Wethouder Bezemer stelde de raad daarentegen gerust met zijn opti mistische verwachtingen om trent de andere gemeentelijke be zittingen. "We hebben nog de ou de brandweergarage plus daar naast een stuk parkeerterrein dat eventueel als bouwgrond kan worden verkocht. Dan hebben we Hoofdstraat 7 en 9 en het ge bouw aan de van Diepeningen- laan nog. Ik denk dat het bedrag voor het oude dorp wel eens de acht ton zou kunnen overschrij den", aldus de wethouder van fi nanciën. Wethouder Meerburg voegde daar aan toe dat er zoveel mogelijk moest worden gestreefd naar winkels rondom het oude raad huis. Volgens hem was het be langrijk dat er een groenteboer zou kunnen komen op de plek van een van de panden Hoofd straat 7 of 9. Mevrouw Tichler, die gisteravond na tien jaar voor het laatst in de gemeenteraad haar WD-partij vertegenwoordigde, deelde mee dat in het vroegere pand van sla gerij Teekens zich al een groente boer ging vestigen. Overigens zal mevrouw Tichler worden opge volgd door Wim Kruidenier. De nieuwe fractievoorzitter van de Leiderdorpse liberalen is de heer Stuyvenberg geworden. De gemeenteraad besloot gister avond om een onderzoek in te stellen naar energiebesparende voorzieningen in bepaalde ge bouwen en gemeentelijke voor zieningen. Daarvoor zal een spe ciaal technisch bureau worden ingeschakeld. Wethouder Meer burg lichtte toe dat het "niet al leen ging om de isolatie van mu ren en ramen". "We willen kijken wat je allemaal kan doen om energie te besparen in bijvoorbeeld bestaande schoolgebouwen. Daar hoeft de temperatuur niet altijd zo hoog te zijn."aldus Meerburg. Inmiddels zijn de schoolbesturen van de ko mende activiteiten op de hoogte gesteld. Welke schoolgebouwen precies worden aangepakt is nog niet bekend. Het soort woningen dat in Buiten hof-Oost gaat worden gebouwd zal voor een zeer groot deel be staan uit goedkope woningwet woningen. Het merendeel van de gemeenteraad koos gisteravond voor het bouwen van 48,6 procent woningwetwoningen, 37,5 pro cent premie A- en B woningen en 13,9 procent vrije sector. Alleen de WD-fractie had moeite met het voorstel. Deze had liever meer premiekoopwoningen ge had in Buitenhof-Oost. Het ge handhaafde aantal vrije sector woningen, zo'n zeventig in het voorstel, dat door de rest van de raad werd aangenomen, kon Stuyvenbergs goedkeuring ach ter wel dragen. "Het getuigt in elk geval van realiteitszin. Want we moeten geen verliesposten ma ken door te weinig in de vrije sec tor te bouwen," aldus Stuyven berg. Verleden week werd een brief aan hel bestuur geschreven, onderte kend door elf leden van het ver plegend personeel. In deze brief werd de situatie in het bejaar dentehuis onhpudbaar genoemd en er werd om overleg gevraagd. Een kopie van deze brief werd naar de inspectie voor de bejaar dentehuizen gestuurd. Gisterochtend werd de hoofdver pleegkundige, zuster Grafdijk, op staande voet ontslagen. Zij kreeg verder te horen dat haar ue toegang tot het huis was ontzegd. Volgens haarzelf en andere per soneelsleden zei directeur Jonk dat haar ontslag te maken had met de brief die zij mede had on dertekend. Haar naam prijkte als eerste op het rijtje onderteke naars. Directeur Jonk en be stuurslid Bos ontkennen dit ten stelligste. Uit woede over de gang van zaken heeft één ver pleeghulp zelf zijn ontslag geno men, maar ook andere perso neelsleden zeggen het niet eens te zijn met de gang van zaken rond het ontslag van zuster Graf- dijk. Zuster Grafdijk: "Het kwam nogal onverwacht gisteren, dat ontslag. Jonk zei tegen mij dat ik ontsla gen werd omdat ik als eerste de brief had ondertekend en omdat ik me niet aan afspraken zou houden. Verder zei hij tegen mij dat ik instructies van de directie niet opvolgde. Toen ik hem vroeg welke instructies dat wa ren zei hij dat ik moest gaan." De verpleger Leo Kuiters, die naar aanleiding van het ontslag van zuster Grafdijk zelf ook zijn ont slag nam, zegt dat Jonk later toen verscheidene personeelsle den om opheldering over het ontslag kwamen vragen zei dat Grafdijk was ontslagen om een "voorbeeld te stellen voor ande ren die ontrust zaaiden." Directeur Jonk ontkent deze uit spraken. "Dat heb ik helemaal niet gezegd. Ik heb er niets bij gezegd. Ik ben heel kort en krachtig geweest en heb gezegd dat zij volgens een artikel in de CAO is ontslagen. Meer niet. De reden van haar ontslag gaat u niets aan, maar ze is onder meer ontslagen omdat ze zonder over leg met het bestuur dingen heeft gedaan die ze niet zou doen. Ze heeft bepaalde artikelen over schreden. Haar ontslag hangt hooguit samen met die brief." Ook bestuurslid Bos ontkent dat zuster Grafdijk haar baan heeft verloren, omdat ze de brief als eerste heeft ondertekend. "Dat zou toch ook niet kunnen. We le ven in een vrij land. Je kunt ie mand toch niet ontslaan, omdat hij of zij een brief heeft geschre ven. Nee hoor, er zijn veel meer aanleidingen voor haar ontslag." Poppentheater Het poppen-theater "Welles- Nietus" in Voorschoten geeft morgenmiddag weer een kindervoorstelling in het theatergebouwtje aan de Winston Churchillweg. De voorstelling begint om 14.30 uur. Kampen Zoals elk iaar organiseert de stichting Jeugd en Jongeren Oegstgeest ook dit jaar weer vakantiekampen. Deze vin den plaats in de maand juli. Het tentenkamp is dan gele gerd in de bossen vn Huyber- gen (een paar kilometer on der Bergen op Zoom). Ieder een die informatie wil heb ben over deze vakantie-acti viteiten van SJJO kan daar voor elke woensdagavond vanaf 20.00 uur terecht in ge bouw Taberna aan de Julia- nalaan in Oegstgeest. Keramiek In de openbare bibliotheek aan de Van Wijngaardenlaan is tot en met 20 februari een tentoonstelling van een zestal leerlingen van Guus Zuiderwijk, die sinds 1977 als docent Keramiek is ver bonden aan de stichting Creativiteitscentrum "Vliet- streek" (Voorschoten en Leidschendam). De tentoon stelling is te bezichtigen tij dens de openingsuren van de bibliotheek: maandag tot en met vrijdag van 14.00 uur tot 17.30 uur, dinsdag-en vrij dagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur en donderdag- en zaterdagochtend van 10.00 uur tot 13.00 uur. Dinsdag Leiden. Kantine Bonaventura-scholen- gemeenschap, Burggravenlaan 2: infor matie-avond gemeente over busbanen, 20 00 uur. Antonius Clubhuis. Lange Mare 43: ver gadering Projectgroep Verbeterings plan Noordvest, 20.00 uur. Parlement, Nieuwe Rijn: lezing Roze- kruizers Genootschap, 20.00 uur. Antonius Clubhuis, Lange Mare 43: in formatie- en gespreksavond Industrie bond FNV en BOA over Zuid-Afrika, 20.00 uur. Kapelzaal K&O. Oude Vest 45, film "Het Vertrouwen", 20.00 uur. Aula BTS, Vondellaan 35: vergadering Leidsche Vereeniging van Postzegel verzamelaars. NVSH-bibliotheek, Rapenburg 48: NVSH-informatiecentrum, 20.00-21.00 Stats jongerencentrum, Haarlemmer straat 73: Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19.00-20.30 uur. Sleutelbloem 2: gespreksavond Baha'i gemeenschap, 20.00 uur. Leiderdorp - voorlichtingsavond so ciaal cultureel werk Zijlkwartier, 20 uur. Wassenaar - gemeentehuis, hoorzitting emancipatiezaken, 19.30 uur; i sie technische diensten, 19.30 v Woensdag Leiden. Kapelzaal K&O, Oude Vest 45: kinderfilm "De Molenaar en het Katje", 14.30 uur. Middelstegracht 4, kamer 410: spreek uur Werkgroep Vrouwengeschiedenis Leiden, 15.00-17.00 uur. Groenoordhallen: Woon-Ideaal-Beurs, 19.00-22.00 uur. Stadhuis: raadscommissie onderwijs en samenlevingsopbouw, 20.00 uur. Stichting Welzijn. Bieestraat 117: verga dering Projectgroep Hogewoerd e.o., 20.00 uur. Kantine Bonaventura-scholengemeen- schap, Burggravenlaan 2: informatie avond gemeente over busbanen, 20.00 Jongeren Advies Centrum (JAL), Caeci- liastraat 67: meisjesspreekuur, 16.00- 22.00 uur. Wassenaar - gemeentehuis, gemeentelijke diensten, 19.30 t Donderdag Leiden. Stadhuis: raadscommissie ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, 19.30 uur. Groenoordhallen: Woon-Ideaal-Beurs, 13.00-17.00 uur. Welfarelokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309: spreek uur voor invaliden, 19.00-20.00 uur. Architectenwinkel Hooglandsekerk- gracht 32: vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architectenwinkel Pieterskerkhof 18: vrij advies, 20.00-21.00 uur. Werkgroep Dienstweigeren, Troef, Noordeinde 2a: voorlichting en begelei ding dienstweigeren. 20.00-21.30 uur, ook telefonisch: 140866. Leidse Werkgroep Homosexualiteit, Caeciliastraat 18: open avond, 21.00- 01.00 uur. 't Spoortje, Bemhardkade 40: spreek uur hulp- en adviesbureau wao/wsw, 19.00-20.30 uur. Zoeterwoude - gemeenthuis, raadsver gadering, 20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, raadsverga dering, 20 uur. Wassenaar - gemeentehuis, financiën, 19.30 uur. Warmond - gemeentehuis, raadsverga dering, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht, en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 23 jan tot vr 30 jan door: Haven apotheek, Ha ven 18, tel. 120085; apotheek Linnaeus, de Kempenaerstraat lb, tei. 153274. Voorschoten - apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. tel. 2525; za v.a. 13 uur: Haven apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 071-120085. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr wan 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, dtel. 4641. Warmond.- L. Alders, Lindenhofstraat 20, Noordwijk, tel. 01719-17143. SGP/GPV in Lisse wil géén vrouw als nieuwe burgemeester lisse - de SGP/GPV wil als nieuwe burgemeester van Lisse een man. Die wens sprak Aangeenbrug, de eni ge vertegenwoordiger van de partij in de Lissese raad gisteravond uit. "Maar waarom persé een man?", vroeg mr. Vrolijk, commissaris van de koning in Zuid-Holland. Aangeenbrug: "Wij zoeken hier een burgemeester die als een soort manager de za ken kan regelen. Een man is daarvoor veel meer geschikt dan een vrouw". En: "Ik vrees dat de man binnenkort moet gaan emanciperen. Voor elk baantje komt de vrouw tegenwoordig het eerst in aanmerking"... LEIDSCH £t DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Teleloon 071-144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 20884 Kwartaalabonnement f 49.55 perp post f 71,90 Jaarabonnement f 186,70 per post f 276,10 Losse nummers f 0,70 Abonnementsgelden bn vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen Adjunct-hoofdredacteur: R.D Paauw Alp. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. Alg. redactiechef: J. M. J. Post Rubriekchefs: J. Kroon (stad) JPM. van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij do Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel. Londen. Parijs, Washington. Cain Redactie Randgemeenten Telefoon 071-144941 toestel 219 Privé. Ch Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R Zaadnoordijk. Tel. 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935 Leiderdorp: F Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2