mededelingen gemeentebestuur I 1 leiden 26tm30jan.'81 M Gemeenteraad Vergadering van de Gemeenteraad van Leiden op maandag 26 januari 1981 te 19.30 uur. De gemeenteraad vergadert op maandag 26 januari a s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. AGENDA: Wijziging statuten van het Electriciteitsbedrijf Zuid- Holland. Opheffing functie geneesheer-directeur en instel ling van de functies directeur Algemene Zaken en directeur Medische Zaken van het Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c a en wijziging van de bedrijvenverordening Invulling directiefuncties bij het Psychiatrisch Zie kenhuis "Endegeest" c.a. Wijziging Verordening op de commissie voor Ende geest c a Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van de renovatie van de Jelgersmakliniek (1e fase). Krediet voor het opstellen van een marktbewer kingsplan voor het Schuttersveld. Voorstel stadsverwarming. Vaststelling wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare scholen voor buitengewoon onderwijs voor het jaar 1981 Vaststelling wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs voor het jaar 1981. Toepassing van artikel 11, 2e lid, van de Kleuteron derwijswet ten behoeve van een zevental openbare kleuterscholen (instandhouding). Krediet voor de aanschaf van twee verplaatsbare kantoren en het verbouwen van diverse ruimten in het bureau van politie. Verhoging rekening-courantkrediet aan de Stichting Bejaardencentrum Haagwijk Aanvullend krediet voor de aanleg c.a. van een houten ophaalbrug (Huigbrug) en het maken van een noodbrug over de Maresmgel Krediet voor het bouwrijp maken van gronden aan de Robijnstraat/Diamantlaan in verband met de bouw van een bibliotheekfiliaal c.a Tijdschema bestemmingsplannen per 1 januari 1981. Grond onteigening ten behoeve van de bouw van de Churchillbrug c.a Voorbereidingsbesluit voor twee terreinen in Lei- den-Zuid-West. Commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer. Op donderdag 29 januari a s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. 1. Vaststelling bestemmingsplan Pieterswijk 2. Stand van zaken bestemmingsplan Leeuwenhoek 3. Stand van zaken m.b.t. het wegenbeloop rondom molen "de Valk" 4 Vooroverleg ontwerp-bestemmingsplan De Kwaak (van de gemeente Oegstgeest) 5. Wijziging A.P.V. (winkelkarretjes) Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde pun ten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke orde ning, openbare werken en verkeer, de heer A.J.M. van Paridon, telefoon 769241 toestel 339, kenbaar te maken. Commissie vergaderingen Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Diversen Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsop- Woensdag 28 januari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda; Verzoeken om medewerking - urinoirs p c Lusthoflaanschool stalen kasten r.k. Lusthoflaanschool Voorzieningen Openbaar Onderwijs - verwarmingsinstallatie Aalmarktschool - vervanging dakbeschot v. Voorthuysenschool Bedragen per leerling - voor g.l.o. en buo - als bedoeld in art. 189 Wijziging statuten avondscholengemeenschap Boer- haave Formatieuitbreiding Vliegenthartschool met logope- Woonwagens: gevolgen voor de gemeente van de overdracht van het ministerie van CRM naar Volks huisvesting Thema: Project verbetering aansluiting L.O.-V.O. tijdplanning 20.30-21.30 uur Mededelingen en notitie Ducdalf Ter kennisneming - agenda en notulen Gem. School raad b)- agenda en notulen Hoofdenvergadering Op. I.o. c)- agenda en notulen Hoofdleidsterverg. Op. k.o. d)- besluit inzake staking/werkonderbreking e)- brief aan SWL inzake uitstel vacaturevervulling f)- toetsen BAVO Cie g)- verslag bestuurscie Ducdalf/Loopplank h)- statistiek van het onderwijs i)- aanvraag avond-lbo Commissie Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Rekreatie. Commissie voor Politionele Aangelegenheden. Vergadering 2 februari a.s. in de Raadzaal. Aan- van j 20.30 uur Agenda 1Leegstandsnota B.enW. 2. Notitie van de Burgemeester betreffende het poli tie-optreden bij kraakacties. Commissie voor Politionele Aangelegenheden. Vergadering 2 februari a.s. in de Raadzaal in aan sluiting op de gezamenlijke vergadering met de commissie Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie. Agenda Optreden politie bij ontruiming pand Ter Haarkade. Naamgeving van de commissie Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Projectgroep Hogewoerd e.o. Op woensdag 28 januari a.s. om 20.00 uur in het gebouw van de Stichting Welzijn, Breestraat 117. Agenda: Behandeling hoofdstuk 8 en 9 van het verbeterings plan Knelpunten inventarisatie Bouwaanvragen Stand van zaken m.b.t. het bestemminsplan Projectgroep D' oude Morsch Maandag 26 januari a.s. om 15.30 uur in het wachtgebouwtje van de voormalige Morspoort- kazerne. Agenda: Ontwerp bestemmingsplan D' Oude Morsch Projectgroep Verbeteringsplan IMoordvest Openbare vergadering Projectgroep Verbete ringsplan Noordvest: Dinsdag 27 januari a.s. om 20.00 uur. Antonius Clubhuis, Lange Mare 43. Agenda: lijst knelpunten buurt concept hoofdstukken verkeer en vervoer openbare werken sociaal culturele voorzieningen Hoorprocedure verkeersmaat regelen doorstromingsproject openbaar vervoer Leiden-Lei- derdorp-Zoeterwoude/Rijndijk. Algemeen: 1. In de gemeente Leiden is het gebruikelijk om ver keersmaatregelen (plaatsen of verwijderen van verkeersborden e.d.) voordat zij worden vastge steld in een gemeentelijke advertentie bekend te maken; tekeningen en toelichtingen liggen dan ter inzage en men kan bezwaren indienen; daarna vindt een behandeling plaats in de Verkeerscommis- sie, waarbij belanghebbenden desgewenst worden gehoord. Pas daarna worden de verkeersmaat regelen, met inachtneming van het advies van de Verkeerscommissie, vastgesteld. 2. Als de voorstellen over de busvoorzieningen op de Korevaarstraat en omgeving het Levendaal en de Hoge Rijndijk zijn uitgevoerd zullen ook de nodige verkeersmaatregelen getroffen moeten zijn, omdat nieuwe verkeersborden moeten worden geplaatst en bestaande borden aangepast of verwijderd. Omdat de voorzieningen op straat en de verkeers maatregelen bij elkaar horen en momenteel de in spraak plaatsvindt over de voorgestelde voorzie ningen start met deze publikatie ook de inspraak over de verkeersmaatregelen. 3. Bij de hierna te noemen verkeersmaatregelen is uitgegaan van de voorstellen van de Stuurgroep Experimenteerproject Leiden-Leiderdorp, zoals deze door de Minister van Verkeer en Waterstaat aan de gemeente zijn aangeboden en door de ge meente in de inspraak zijn gebracht. Dat betekent, dat bij aanpassing van de plannen, bijvoorbeeld door de inspraakreacties, ook een aanpassing van de verkeersmaatregelen in procedure zal worden gebracht. Inhoud van de verkeersmaat regelen. Zoeterwoudsesingel: - omdraaien van de rijrichting tussen de Lammen- schansweg en Herenstraat (in het vervolg dus rij den in de richting van de Herenstraat); - eenrichtingverkeer op het gedeelte tussen de ooste lijke ventweg van de Lammenschansweg en de hoofdrijbaan van de Lammenschansweg, in de richting van de hoofdrijbaan van de Lammen schansweg; Lammenschansweg: - busbaan op de meest rechtse rijstrook op de hoofd rijbaan stad-in tussen de Lorentzkade en de Zoeter woudsesingel; - verplicht fietspad: de te maken doorsteek tussen de oostelijke ventweg en het kruispunt bij de Jan van Houtbrug; Jan van Houtbrug: - aan beide zijden fietsstroken of verplichte fietspaden; Jan van Houtkade: - omdraaien rijrichting (in het vervolg dus rijden in de richting Korevaarstraat); (brom)fietsers in twee richtingen; - verplicht fietspad: het vrijliggende gedeelte nabij de Korevaarstraat voor tegestrooms fietsverkeer; - fietsstroken aan beide zijden; - voetgangersoversteekplaats bij de Korevaarstraat; Korevaarstraat: eenrichtingverkeer, met uitzondering van voetgan gers, (brom)fietsers en bussen, tussen Levendaal en Geregracht in de richting van de Jan van Hout brug; fietsstrook aan de westzijde tussen het Levendaal en de Hoefstraat; fietsstrook aan de oostzijde tussen de Geregracht en de Cathrijnestraat; - verplicht fietspad aan de westzijde tussen de Hoef straat en de Jan van Houtkade; - voorrangssplitsing Korevaarstraat/Jan van Hout- kade/Geregracht/Jan van Houtbrug, waarbij Gere- gracht/Jan van Houtbrug voorrang heeft; - voetgangersoversteekplaats bij de Jan van Houtkade; Geregracht: - eenrichtingverkeer, met uitzondering van voetgan gers, (brom)fietsers en bussen, tussen het Leven daal en de Oranjeboomstraat, in de richting van het Levendaal; - busbaan tussen de 4e Binnenvestgracht en de Kore vaarstraat, in de richting van de Korevaarstraat; fietsstrook aan de zuid-oostzijde tussen het Plant soen en het Levendaal (aansluiting bij Jan van Houtbrug verplicht fietspad); fietsstrook aan de noord-westzijde tussen de 4e Binnenvestgracht en de Korevaarstraat; verbod stil te staan aan de noord-westzijde tussen het Levendaal en de Oranjeboomstraat; Jinksafverbod naar het Levendaal; voetgangersoversteekplaats bij de Korevaarstraat/ Jan van Houtbrug; voorrangskruising Geregracht/Oranjeboomstraat, waarbij de Geregracht voorrang heeft. Plantsoen: linksafverbod naar de Geregracht, met uitzondering van (brom)fietsers; handhaving rijrichting; alleen vervanging verkeers borden; Oranjeboomstraat: instellen tweerichtingverkeer; verplicht fietspad westzijde; - verplicht fietspad aan de oostzijde tussen de Cath rijnestraat en het Levendaal; fietsstrook aan oostzijde tussen de Cathrijnestraat en de Geregracht; linksafverbod naar de Geregracht; voorrangskruising Oranjeboomstraat/Cathrijnestraat, waarbij de Oranjeboomstraat voorrang heeft; Sint Jorissteeg: - verplicht fietspad aan de oostzijde tussen de Hoge Woerd en het Levendaal; verplicht fietspad aan de westzijde tussen de Hoge Woerd en de Kaardesteeg; - fietsstrook aan de westzijde tussen de Kaardesteeg en het Levendaal; voetgangersoversteekplaats bij het Levendaal; Levendaal: wijzigingen voorrangskruisingen in voorrangsweg (gehele route. Levendaal-Hoge Rijndijk dan voor rangsweg); - eenrichtingverkeer, met uitzondering van voet gangers, (brom)fietsers en bussen, op het gedeelte tussen de Korevaarstraat en de Sint Jorissteeg, in de richting van de Korevaarstraat; - voorrangskruising Levendaal/Korevaarstraat waar bij de Korevaarstraat voorrang heeft; - fietsstrook aan de noordzijde tussen de Sint Joris steeg en de Korevaarstraat; - verplicht fietspad aan de zuidzijde tussen de Kore vaarstraat en de Oranjeboomstraat; - voetgangersoversteekplaatsen bij de Oranjeboom straat; - verplicht fietspad voor de Barbaraschool; - fietsstrook zuidzijde tussen de Oranjeboomstraat en de Geregracht; - fietsstrook noordzijde tussen de Wielmakersteeg en de Barbaraschool; - verplicht fietspad noordzijde tussen de Plantage en de Wielmakersteeg; - verplicht fietspad zuidzijde tussen de Gerestraat en de 4e Binnenvestgracht; - fietsstrook zuidzijde tussen de 4e Binnenvestgracht en Plantsoen; - laad- en loshavens: vóór percelen 83 t/m 87, 157 t/m 165 en 94 t/m 98; - verbod stil te staan aan beide zijden, met uitzonde ring van de parkeerhavens en laad- en loshavens; - busbaan middelste rijstrook tussen de Kraaierstraat en de Geregracht, in de richting van de Korevaar straat; - busbaan rechterrijstrook tussen de Pakhuisstraat en het Plantsoen, in de richting van de Hoge Rijndijk; Gerestraat: - omdraaien rijrichting tussen de Gortestraat en het Levendaal (in het vervolg rijden in de richting van het Levendaal); Kraaierstraat: - handhaven van de rijrichting (alleen aanpassing van de borden); Rijnstraat: - handhaving van de rijrichtingen (alleen aanpassing van de borden en juridisch-administratieve aanpas sing); Hogewoerd: - omdraaien rijrichting en aanpassing bebording tus sen de 4e Binnenvestgracht en Plantage (in vervolg rijden richting van de Plantage); Plantagelaan: - busbaan rechterrijstrook tussen het Plantsoen en de Utrechtsebrug, in de richting van de Hoge Rijn dijk - verplicht fietspad noordwestzijde tussen het Utrecht se Veer en het Levendaal; - fietsstrook zuidoostzijde tussen Plantsoen en de Utrechtsebrug; - stopverbod aan de noordwestzijde; - onderdeel voorrangsweg Levendaal-Hoge Rijndijk; Plantage: - intrekking eenrichtingverkeer tussen het Utrechtse Veer en Hoge Woerd (wordt voor autoverkeer doodlopend); eenrichtingverkeer met uitzondering van voet gangers en (brom)fietsers, tussen de Hoge Woerd en het Levendaal in de richting van het Levendaal; verplicht fietspad in beide richtingen tussen het Utrechtse Veer en perceel 12; Utrechtse Veer: fietsstrook in de richting van de Utrechtse-brug vanaf de Singelbrug; Utrechtsebrug: voetgangersoversteekplaats bij Utrechtse Veer; fietsstrook zuidzijde; verplicht fietspad noordzijde; Hoge Rijndijk (tussen de Utrechtsebrug en de Wilhelminabrug): fietsstrook aan de zuidzijde tussen de Utrechtse brug en de P.J. Blokstraat; verplicht fietspad noordzijde tussen de Rijnstroom straat en de Utrechtsebrug; verplicht fietspad zuidzijde tussen de P.J. Blok straat en de Wilhelminabrug; verplicht fietspad in beide richtingen aan de Noord zijde tussen de Rijnstroomstraat en de Kanaalweg; busbaan middelste rijstrook stad-uit tussen de Cobetstraat en de Kanaalweg; verbod stil te staan aan beide zijden met uitzonde ring van de parkeerhavens en de laad- en loshavens; - laad- en loshavens vóór percelen 70 t/m 76 en vóór perceel 88. aanleg voetgangersoversteekplaatsen ter weerszij den van de Burggravenlaan en bij de Kanaalweg; verwijderen voetgangersoversteekplaats ter hoogte van de Kanaalstraat; P.J. Blokstraat: - linksafverbod naar Hoge Rijndijk; Burggravenlaan: - voetgangersovers de Hoge Rijndijk; r beide rijbanen bij Pakhuisstraat: 4e Binnenvestgracht: - omdraaien van de rijrichting en aanpassing van de bebording op het gedeelte tussen het Levendaal en de Hogewoerd (in het vervolg rijden richt. H. Woerd) - handhaven rijrichting tussen het Levendaal en de Pakhuisstraat (alleen aanpassen van de bebording); Veerstraat: omdraaien rijrichting en aanpassing bebording (in het vervolg rijden in de richting van het Utrechtse Veer); Verhouding voorzieningen - verkeers maatregelen: Nogmaals wordt erop gewezen, dat bovenstaande maatregelen betrekking hebben op de voorstellen voor de busvoorzieningen c.a. zoals die thans in de inspraak zijn. Wijziging van die voorstellen leidt mogelijk ook tot een wijziging van de bijbehorende verkeersmaatregelen. De maatregelen gaan in zodra de voorzieningen zijn uitgevoerd. Maatregelen tijdens de uitvoering van het werk: De tijdelijke maatregelen die te zijner tijd bij de uit voering van de werken nodig zijn, zijn thans niet aan de orde. Tegen het tijdstip van uitvoering zal daarop worden ingegaan. Waar kunt u tekeningen zien: Op de inspraakavonden van 26, 27 en 28 januari a.s. worden de tekeningen waarop de maatregelen zijn aangegeven opgehangen. Een totaaloverzicht met de maatregelen is daar ook verkrijgbaar. Tekeningen en overzicht liggen voorts ter inzage bij het bureau voor lichting op het Stadhuis en het bureau Verkeer op het Stadsbouwhuis (kamer 206). Op beide bureau's zijn overzichten van de maatregelen verkrijgbaar. Indienen bezwaren: Tot 1 maart a.s. kunnen bezwaren tegen de verkeers maatregelen schriftelijk worden ingediend bij Burge meester en Wethouders. Deze mogen gecombineerd worden met eventuele bezwaren tegen de voorstellen inzake de busvoorzieningen. Horen van de belanghebbenden: Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de Verkeerscommissie, waarin de verkeersmaatregelen worden behandeld. De datum van deze vergadering is nog niet bekend. In de gemeentelijke advertentie zal deze te zijner tijd worden aangekondigd. Zij die bezwaar tegen de maatregelen hebben ingediend zul len rechtstreeks worden ingelicht. Informatie busbanen Levendaal-Hoge Rijndijk Zoals u weet is Woensdag 7 januari j.l. een alge mene informatieavond gehouden over de aanleg van busbanen en andere verkeersvoorzieningen op het traject Korenvaarstraat-Levendaal-Hoge Rijndijk. Voor 26, 27 en 28 januari staan nog drie informatie middagen en -avonden op het programma. De informatiemiddagen zijn speciaal bedoeld voor degenen, die vragen en problemen hebben m.b.t. de plannen in hun eigen directe woon- en bedrijfs omgeving. U kunt daarvoor dan een persoonlijk gesprek voeren met de aanwezige verkeersdeskundigen. De informatieavonden dienen voor u aan de hand van een diaserie en van grote tekeningen een goede indruk te geven van de plannen en om u gelegenheid te geven uw standpunt, reacties of commentaar ken baar te maken. Al deze informatieve bijeenkomsten worden gehou den in de kantine van de Bonaventura scholen gemeenschap Burggravenlaan 2. Utrechtse Jaagpad tussen de Hoge Rijndijk en de Catharinastraat: - eenrichtingverkeer (met uitzondering van voetgan gers en (brom)fietsers) in de richting van de Catha rinastraat; Verdamstraat: - handhaven eenrichtingverkeer (alleen aanpassen borden); Rijndijkstraat: - handhaven eenrichtingverkeer (alleen aanpassen borden); Kanaalstraat: - handhaven eenrichtingverkeer (alleen aanpassen borden); De Goejestraat: - handhaven eenrichtingverkeer (alleen aanpassen borden); Hoge Rijndijk tussen de Wilhelminabrug en grens Zoeterwoude/Rijksweg 4: De gemeente heeft slechts over een klein gedeelte van dit stuk van de Hoge Rijndijk het beheer; voor het overige berust dit bij het rijk en de provincie. Dat betekent, dat die instanties ook de verkeersmaat regelen vaststellen. Beide instanties kennen daarbij geen inspraakproce dure. De procedure zoals in deze publikatie is om schreven geldt hiervoor dan ook NIET De gemeente is evenwel bereid over bezwaren tegen de maatrege len met deze instanties overleg te plegen. - verplicht fietspad in twee richtingen aan de zuid zijde van de Wilhelminabrug; - verplicht fietspad van diverse daartoe aangelegde gedeelten; - ventweg aan de zuidzijde tussen de Meerburgerkade en de Aarstraat wordt tweezijdig fietspad (dus geen auto's meer); - geslotenverklaring voor vrachtauto's van de vent weg aan de noordzijde tussen de Kettingstraat en het Utrechts Jaagpad in de richting van de Water- - linksafverbod naar de Meerburgerkade voor het verkeer uit de richting Leiderdorp/Zoeterwoude; - voetgangersoversteekplaatsen ter weerszijden van de Meerburgerkade/Kettingstraat en ter hoogte van de percelen 244/169; - verbod stil te staan aan beide zijden, met uitzon dering van de parkeerhavens en eventuele laad- en loshavens. Kettingstraat: - tweezijdig verbod stil te staan; Het schema voor de middagen en de avonden ziet er als volgt uit. maandag 26 januari informatiemiddag en avond over het gedeelte van de Hoge Rijndijk tussen de Wilhelminabrug en de grens van Zoeterwoude. De middag loopt van 15.00 uur tot 19.00 uur. De avondbijeenkomst om 20.00 uur. Plaats: de kantine van Bonaventura. Dinsdag 27 januari 's Middags van 15.00 uur tot 19.00 uur kunt u in persoonlijke gesprekken met ver keersdeskundigen praten over het middelste deel van het traject, tussen Wilhelminabrug-Utrechtse- brug. 's Avonds om 20.00 uur komt dit gedeelte nog eens in bespreking. Plaats: kantine Bonaventura. Woensdag 28 januari 's Middags van 15.00 tot 19.00 uur weer gelegenheid tot bespreking van uw in dividuele problemen, ditmaal is het gedeelte Utrechtse- brug-Korenvaarstraat onderwerp van gesprek, 's Avonds om 20.00 uur: informatie over dit gedeelte.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 26