Gehandicaptensport Katwijk in oprichting Auto Heemskerk Vraagstuk pont opnieuw op schouders Dorpsraad Rijkspolitie surveilleert te paard in de streek ERVAREN AUTOMONTEUR Informatie markt Standplaats in Nieuwe Wetering Fataal ongeval tijdens werk EXPERIMENT IN NIEUWKOOP AUTO HEEMSKERK fëotviiwp 'Sand ^.eidendvifr BOEKHOUDBREIN fa&tickutoiwM-1 tlJDAG 23 JANUARI 1981 STREEK PAGINA 21 KATWIJK - Het werkcomité dat in Katwijk een vereniging voor ge handicaptensport wil oprichten organiseert bégir. mei een spor- tinstuif voor gehandicapten in de sporthal Cleijn Duin aan de Stad- houdersdreef in Katwijk aan Zee. Een datum voor het evenement is gekozen in overleg met de afde ling sportzaken van de gemeente Katwijk. De instuif wordt waar schijnlijk gehouden op zaterdag 9 mei. Lukt dat niet dan wordt uit geweken naar zaterdag 16 mei. Via die instuif wil het werkcomité lichamelijk gehandicapten uit Katwijk en directe omgeving voor een lidmaatschap voor een Katwijkse vereniging interesse ren. R.A. de Jong, voorzitter van het comité dat door de Jeugd- en Sportraad Katwijk in het leven is geroepen, heeft zijn hoop op het evenement gevestigd. "Het is moeilijk om een gehandi capten-sportvereniging van de grond te tillen. We moeten er hard aan trekken. Ons voornaamste probleem is dat het ons ontbreekt aan namen en adressen van ge handicapten in Katwijk. Daar moeten we erg veel speurwerk naar verrichten" De leden van het werkcomité ver wachtten aanvankelijk niet dat het verzamelen van namen en adressen van mogelijk geïnteres seerde invaliden op zoveel pro blemen zou stuiten. Bij tal van in stellingen die zich met het wel en wee van gehandicapten bezig houden kregen zij geen informa tie los. "Het verstrekken van na men en adressen valt blijkbaar onder het medisch beroepsge heim", aldus De Jong. Deze week hebben leden van het comité over de kwestie een ge sprek gehad met huisarts J. Berg man. Besloten werd alle Katwijk- se huisartsen in te schakelen. "We hopen gehandicapten Kat- wijkers via de huisartsen een brief te kunnen sturen met infor matie over ons streven", zegt De Jong. Het Katwijkse comité, dat nu enke le maanden actief is, krijgt onder meer steun van het provinciaal overlegorgaan gehandicapten sport. Een instelling die zich be zighoudt met het opzetten en or ganiseren van sportevenementen voor gehandicapten. Er is regel matig overleg met dit overlegor gaan. "Het wil ons helpen met kennis en materiaal", zegt De Jong. "Het overlegorgaan beschikt natuur lijk over veel ervaring met het op zetten van gehandicaptensport" In het bestuur v^n het overlegor gaan, dat zetelt in Delft, zitten verscheidene lichamelijk gehan dicapten. Geld "Wanneer zich voldoende gehandi capten aanmelden zal een Kat wijkse gehandicapten- sportvereniging spoedig zijn op gericht. Het werkcomité gaat er- NIEUWE WETERING - Vooruitlo pend op een eventuele bijdrage van het rijk wil de gemeente Al- Kemade 18.500 gulden beschik baar stellen voor de aanleg van een woonwagenstandplaats in Nieuwe Wetering. De kostenraming voor de aanleg van de nieuwe standplaats komt hoger uit dan het bedrag dat door het ministerie van CRM ma ximaal wordt vergoed. Het colle ge van B en W in het voorstel: „De minister staat namelijk tot nu toe op het standpunt dat de zogenaamde locatiegebonden kosten, die voor Alkemade naar raming 8.500 gulden bedragen, voor rekening van de gemeenten dienen te komen. Deze kosten betreffen bijzondere voorzieningen die getroffen moe ten worden,in verband met de lo catiekeuze. Het woonwagen schap tracht overigens het minis terie te bewegen om ook de kos ten van deze bijzondere voorzie ningen aan de gemeenten te voergoeden. Om de uitvoering van het plan niet onnodig op te houden, stelt het schap voor om de locatiegebon den kosten (voorlopig) voor reke ning van de gemeente te nemen. Dit betekent echter wel, dat deze kosten - indien geen overeen stemming met het ministerie wordt bereikt - voor rekening van de gemeente zullen blijven" Aangezien ook naar de mening van het college van B en W een spoe dige totstandkoming van het nieuwe woonwagencentrum dringend geboden is. stelt het college voor om alvast 18.500 gul- den beschikbaar te stellen. HAZERSWOUDE - De 49-jarige H. de Jong uit Hardinxveld is gister middag in Hazerswoude bij een arbeidsongeval om het leven ge komen. De man werd overreden door een graafmachine en was op slag dood. Het ongeluk gebeurde omstreeks half één tijdens het leggen van rijplaten over de Pa pevaart. Vermoedelijk is De Jong tijdens het "bijsturen" van de door de graafmachine aangevoerde rij platen uitgegleden. De arbeidsin spectie stelt een onderzoek in. De man - een weduwnaar - laat vier kinderen achter. SCHOONHEIDSSPECIALISTE (A en B voor het officiële Stivas-vakdiploma) VISAGIST(E) (make-up specialist(e) MANNEQUIN c.q. reklame-mode!) Dag- en avondcursussen. Aanvang medio februari Inlichtingen en of inschrijving iedere dinsdagmid dag tussen 1 00 en 3.00 uur n.m. en Iedere donder dagavond tussen 7.30 uur en 8.30 uur. NOS OPLEIDINGSSCHOLEN Pr. Mauritslaan 43, Den Haag. -j-e| 070-550307 (Bij Congresgebouw, eindpunt lijn 10). STREEK - De inwoners van Nieuwkoop heb ben gisteren kennis kunnen maken met de bereden groep van de rijkspolitie van het dis trict Den Haag. Bij wij ze van experiment zal er vaker te paard worden gesurveilleerd in de rijkspolitie-gemeenten. Als eerste was Nieuw koop aan de beurt. De bereden groep is gevestigd in Wassenaar en bestaat uit elf man en elf paarden. Het be treft een bijstandsgroep, die alleen in actie komt als daar om wordt gevraagd. In de zo mermaanden wordt veel as sistentie verleend in de pro vincie Zeeland om de vakan- tiedrukte in goede banen te leiden. De districtsleiding vindt evenwel dat door die as sistentie de zaken in het eigen gebied wat op de achtergrond raken en dat gaat dus nu ver anderen. Het is de bedoeling, deft in alle gemeenten waar rijkspolitie zit, af en toe een surveillance te paard wordt uitgevoerd. In de zomermaanden zal het ac cent van de surveillance lig gen in de recreatiegebieden, zoals 's Gravenzande, Reeu- wijk, Noordwijkerhout (strand) en Nieuwkoop met zijn plassengebied. De politionele cavalerie treedt op als een soort "vliegende brigade": 's morgens worden de dieren in de twee-paards- veetransportauto geladen en rijden de politiemannen naar de gemeenten van die dag. In overleg met de groepscom mandant wordt dan in het be treffende dorp te paard gesur veilleerd. De bereden groep beschikt over één transportwagen, dus de mogelijkheden zijn nog be perkt. Als het experiment slaagt, bestaat de kans dat een grotere wagen wordt aange schaft zodat per dag in meer dere plaatsen te paard kan worden gesurveilleerd. "Het publiek ziet nu eens, dat de rijkspolitie ook nog over paarden beschikt", aldus ad judant Dijkstra van de bere den groep in Wassenaar. "Normaal is er gedurende de winter een rustperiode voor de paarden en komen we al leen in actie bij intochten 20- als met St. Nicolaas en carna val. Door nu al hier en daar te surveilleren, krijgen onze po litiemensen enige plaatselijke bekendheid en staan zij van de zomer, als het druk is, niet met een mond vol tanden als hun iets wordt gevraagd," al dus de adjudant. Een nieuwe verschijning in het straatbeeld van Nieuwkoop: politiesurveillance te paard. De wacht meesters H. H. Emmerik en W. W. Lejewaan zorgden voor de primeur. Tafeltennis, basketbal, zitvoetbal: gehandicapten kunnen deelnemen aan tal van sporten. Op 9 mei sportinstuif voor gehandicapten in de Katwijkse sporthal Cleijn Duin. van uit dat die belangstelling er zeker is, maar dat de gehandicap ten (nog) te weinig weten van het streven naar een eigen vereni ging. Gehandicapten die nu aan sport doen, zijn aangewezen op Leidse verenigingen. Het is de bedoeling dat de leden van de Katwijkse vereniging in één of meer van de sporthallen in Kat wijk gaan sporten. De activiteiten van het werkcomité worden mo menteel nog bekostigd uit de pot van de jeugd- en Sportraad. Het is echter de bedoeling dat straks subsidie wordt aangevraagd bij de gemeente. "De jeugdraad zit toch al krap bij kas", zegt De Jong, die verwacht dat de ge meente positief op de subsidie aanvraag zal reageren. "1981 is tenslotte het internationale jaar van de gehandicapten", aldus de coördinator van het werkcomité. Ook hoopt De Jong straks een bij drage te kunnen krijgen uit het de kas van de stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. "Daarvoor collecteren we elk jaar in Katwijk. Het zou dus mooi zijn als we dat geld ook in Katwijk zouden kunnen besteden", aldus De Jong. Het Katwijks comité is te bereiken op het adres Boshuy- senstraat 26, Katwijk, telefoon: 01718-25933. TE KOOP GEVRAAGD LEIDERDORP woonhuis met 4 5 slaapkamers, 2e toilet en zonnige tuin. Reacties vrijdagavond van 7-9 uur. TEL. 071-122778. SOCIËTEIT "IN OEN BIERBENGEL" Langebrug 71, zondags v.a. 16.00 uur TRIO KAREL BOEHLEE uw gastheer Fred Delprado VRIJ TOEGANG. Alkemadelaan 1-2371 EX Roelotarendaveen Rijksweg Amsterdam-Rotterdam Tel. 01713-2866-2073 vraagt met spoed Leeftijd ca. 25 Jaar. Geboden wordt: - gevarieerd werk - uitstekend salaris Sollicitaties schriftelijk of na telefonische afspraak: Occasionspecialist en oft. Datsun dealer CORRESPONDENTIE ADRES. BOWLING BOND LEIDERDORP Postbus 225 2353 AE Leiderdorp Tel. 071 -411607 R. van Zeist (v.l. voorzitter) a.s. vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur in het Winkelcentrum Winkelhof TELEFOON 071-155647 Ja, inderdaad....overal kunt u administraties door computers laten verwerken! Allemaal goed....maar PERSOONLIJKE BEGELEIDING Wij werken met het betrouwbare unieke IBM- systeem 34 en bieden bovendien persoonlijke bege leiding met advies omtrent doelmatige inrichting van uw boekhouding en loonadministratie. PERIODIEKE BEDRIJFSANALYSE Door Boekhoudbrein wordt periodiek een bedrijfs- analyse gemaakt, waardoor uw bedrijf veel beier bestuurbaar wordt. Wilt u meer weten, vraag dan even vrijblijvend om inlichtingen: Rijnsburgerweg 147, Leiden ALKEMADE (KAAG) - Het ge meentebestuur van Alkemade heeft de verantwoording voor het behoud van het Kaagse veer op nieuw gedeponeerd op het bord van de Dorpsraad. Burgemeester en wethouders verwerpen de conclusie van de Dorpsraad dat het handhaven van de pont niet duurder hoeft te zijn van het in standhouden van een tolbrug Volgens de Dorpsraad valt het verschil in kosten tussen een tol brug en een pont weg, als de ge meente het huidige tweemans- veer vervangt door een kleinere eenmanspont. Anders dan de Dorpsraad vinden burgemeester en wethouders een eenmanspont echter nog altijd geen aanvaard baar alternatief. Zij hebben de Dorpsraad alsnog de kans gegeven te voorkomen dat de gemeente haar plannen uit voert. Door de exploitatie van het veer in handen van een stichting te brengen kan de Dorpsraad haar eigen ideeën in praktijk brengen. Dan moet de Kaagse ge meenschap wel vóór 1 maart het vorige week ingenomen stand punt herzien, zo heeft het ge meentebestuur deze week schrif telijk laten weten. Al eerder liet het gemeentebestuur weten over te gaan tot de vervan ging door een tolbrug, tenzij van uit de Kaagse bevolking een stichting zou opstaan die het veer met alle lusten en lasten wil over nemen. De stichting zou wel op een subsidie van ongeveer 150.000 gulden per jaar kunnen rekenen (dat bedrag zal de ge meente ook aan de brug kwijt zijn), maar meer ook niet. De Dorpsraad Kaag besloot echter een week geleden niet in te gaan op het "dreigement" van de ge meente. Ten eerste omdat vol gens de Dorpsraad het financiële argument van de gemeente geen stand kan houden, maar ook om dat zij vindt dat de exploitatie van welke oeververbinding dan ook eigenlijk een zaak van de ge meenschap is die niet zomaar op de schouders van een particuliere stichting afgewenteld kan wor den. Veiligheid het onverantwoord is om de schrikbarend gestegen exploita tielasten nog langer voor reke ning van de gemeentekas te bren gen, waarbij de gemeente dus uit blijft gaan van een door twee man bediende pont. Daarbij beroepen burgemeester en wethouders zich onder meer op het vaarregle- ment, veiligheidseisen en werk omstandigheden voor het perso neel. Zo zal er niet alleen tijdens de pauzes een extra man moeten zijn, maar ook in perioden van re gen een sneeuw en tijdens het vakantieseizoen. Vrijwel perma nent dus, volgens het gemeente bestuur. In het achterhoofd van de gemeen te speelt bij dit alles uiteraard een belangrijke rol wat zich in het re cente verleden heeft afgespeeld rond de veerlieden. Tijdens ver schillende rechtszaken, gevoerd tegen de destijds van fraude ver dachte veerlieden, is de gemeen te steeds het verwijt voor de voe ten geworpen dat de slechte per- soneelsomstandigheden mede oorzaak waren van de eventuele verduisteringen van de veerlie den, van wie er overigens ver schillende werden vrijgespro ken. De gemeente schrikt er ook daarom voor terug over te gaan tot een eenmansbediening. Ver der beroept het gemeentebestuur zich op bezwaren van de scheep vaartinspectie. De inspectie is geen voorstander van het aan- haaksysteem waarmee zo'n door één man bediende pont -moet worden ingericht. Intussen zijn er nogal wat vragen die beantwoord moeten worden voordat de gemeente Alkemade daadwerkelijk kan besluiten tot de bouw van een tolbrug. Zo is niet bekend hoe de gemeente Haarlemmermeer (Buitenkaag) zich zal opstellen. Wethouder Kamper van deze gemeente laat desgevraagd weten dat het ge meentebestuur zich daarover momenteel beraadt. "Op dit mo ment wil ik daarover nog niets zeggen", aldus Kamper. Hij laat overigens weten dat de gemeente Haarlemmermeer, indien er toch een stichting komt die de exploi tatie van het veer overneemt, be reid is een bijdrage in de kosten te (blyven) verstrekken. Ook staat nog niet vast welk stand punt de provincies Noord- en Zuid-Holland zullen i Alkemade verwacht men in elk geval geen bezwaren vanuit Haarlemmermeer of de provin ciebesturen, omdat er tijdens de uitgebreide voorbesprekingen nog nooit bezwaren naar voren zijn gebracht. Gemeentelijk woordvoerder J. van Elk: "We hebben geen enkele reden te ver onderstellen dat ze niet zouden willen meewerken. Het zou ons zeer verbazen als er toch nog te genwerking zou komen van Haarlemmermeer of de provin- Onzeker is verder de nog resteren de levensduur van de huidige pont, die al geruime tijd aan ve- vanging toe is en ieder jaar op nieuw moet worden gekeurd door de scheepvaartinspectie. Het duurt in elk geval nog zes jaar voor er eventueel een brug ligt. En dan zijn er nog vraagtekens bij het recht van de gemeente om tol te gaan heffen. De gemeente heeft zich daarin nog niet ver diept, maar de Dorpsraad Kaag heeft er ernstige twijfels over. Volgens woordvoerder Gerritsen van het ministerie van Verkeer en Waterstaat is het inderdaad in be ginsel niet mogelijk om tol te hef fen bij een openbare weg, maar zou er wel een mogelijkheid zijn als de gemeente van de brug een "eigen weg" zou maken. Minima le voorwaarde is dan wel dat er garanties komen voor de Kaagbe woners en de leveranciers. Dergelijke tolconstructies zijn el ders in het land wel te vinden, met name in recreatiegebieden zoals b(j het Veluwemcer. vol gens Gerritsen. Hij stelt dat de ge meente niet tol mag gaan heffen op de wijze zoals dat bijvoorbeeld geschiedt bij de Beneluxtunnel in Rotterdam of bij de Haring- vlietbrug. "Dat zijn gevallen apart", aldus de ministeriële zegsman. Blijft tenslotte de vraag hoe de ge meenteraad in Alkemade, die on langs op bezoek is geweest bij de Dorpsraad Kaag zich op zal stel len. De raadsleden laten zich er vooralsnog niet over uit »-n I 11 ken zich tot het verwerken van de van allo kanten tocstronutnde in formatie.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 21