Dit kost me een van mijn jaar leven..." Pley beslist volleybalderby NOVO-Donar: 3-2 LMHC hard op weg naar kampioenschap Promotie LZ nog onzeker Bakker na benauwde Scylla-zege: Leiden grijpt laatste kans: 4-4 Sjoerd Meijer finalist Zijl/LGB tegen Barcelona MAANDAG 19 JANUARI 1981 LEIDEN - In de volleybalcompetitie leed Donar een onverwachte neder laag tegen NOVO. Winst was er voor Gemini en LUSV. De Gemini-heren waren eigenlijk maar matig op dreef tegen het Zwijndrecht- se Delta, maar Gijs Walraven en Wil- bert Kokshoorn tilden de ploeg toch naar een niveau om Delta te kunnen verslaan. Wel gaven de Voorschotena ren de derde set nog uit handen door een aantal aanvalsfouten (13-15), maar in de overige sets was Gemini bedui dend sterker: 15-8, 15-13, 15-9. LUSV draaide voor het eerst sinds lange tijd weer eens ouderwets. Vooral de eerste set was goed. Een volkomen ge sloten blok weerstond elke aanval van tegenstander Van Santen/Haag (2-15). In de tweede set zorgde met name Pe ter Pauwels door uitgekookt te serve ren voor de nodige punten: 13-15. Even blies LUSV stoom af (15-11) om daarna de 1-3 winst in de vierde set (9- 15) veilig te stellen. Bij de dames kwam NOVO tegen Odin door gedegen spel met 2-1 voor te staan. In de vierde set ging het echter mis. Na een 6-14 achterstand vocht de ploeg terug tot 13-14. Toen gaf de tweede scheidsrechter een Odin- smash uit, die volgens de lijnrechter in was. Dat betekende in plaats van 14-14 dat de serve naar de andere kant ging en ook 13-15 verlies. In de vijfde set kon NOVO niet meer de energie op brengen om voluit te gaan waardoor Odin ook deze set en de wedstrijd won: 2-3. Gemini speelde tegen Gevers P en P een uitstekende wedstrijd, duidelijk beter dan in de laatste weken het geval was. Vooral de veldverdediging was stuk ken beter. Toch verloor Gemini in Schaarsbergen 12-15.15-6, 17-15 en 15- 11. Niettemin bood het spel veel per spectief voor coach Leo Boere. Gemi ni 2 verloor na 15-8 en 5-15 in en tegen Zevenhuizen de spannende derde en vierde set net aan met 15-12 en 15-13. In de promotieklasse werd bij de heren- derby NOVO-Donar propaganda voor de volleybalsport gemaakt. Veel pu bliek, spanning en een sterk wisselend spelbeeld. Donar was het eerst in zijn ritme en liep soepel via 11-15 en 12-15 naar een 0-2 voorsprong Op 5-8 in de derde set dacht Donar al aan een 0-3 zege. Maar toen kwam de ommekeer bij NOVO. Dankzij een sterk spelende aanval (Jan Pley) kwam de formatie terug: 15-8. In de vierde setüep NOVO direct door naar een 9-2 voorsprong en dat was voor Donar te veel om nog in te lopen, ondanks veelvuldig wisselen (15-8). Vooral Pieter Bas moest tegen zijn oude club nogal eens het veld rui men voor Piet Pijnaken. Bij het wisse len van veld in de vijfde set stond NO VO nog achter met 7-8, maar toen Jan Pley met een bijzonder harde smash Pieter Bas uitschakelde (bal op het hoofd) liep NOVO toch soepel naar winst: 15-10. De 3-2 winst mag tevens een verrassing genoemd worden. WW bezorgde zijn aanhang een overge- telijke avond. Be Fair werd in een ge weldige wedstrijd met goed en geva rieerd volleybal bestreden. Beide ploe gen bleken aan elkaar gewaagd. Be Fair liep uit naar 7-1, maar WW kwam door de wissel Piet v.d. Brink-Hans Vaartjes terug tot 13-13. Door een on gelukkig schouderballetje en een goe de serve won Be Fair: 13-15. Door een ander spelconcept kwam WW-er Ro- que Jacobs aanvallend meer uit de verf, hetgeen 15-10 winst betekende voor WW. In de derde set bracht coach Wim Keizer bij Be Fair enige wissels aan. Dat leidde tot het gewen ste resultaat: 13-15. Ook de vierde set was ongemeen spannend. Via 12-8 en 14-14 was weer Be Fair de winnaar 14- 16. Leython kwam in de derby bij Gemini 2 met 11-2 voor. Toen viel de pass weg, de aanval kwam er niet meer uit en de Leidenaars verloren met 15-13. In de tweede set werd een 5-0 achterstand omgezet in een 10-11 voorsprong. Niet temin bleek Gemini over de langste adem te beschikken: 15-11. In de der de set bracht Leython het tot 9-12, maar weer werd de voorsprong te niet gedaan door de harde opslag van Wim Martij n: 15-13. Bij de dames was Leython in Gouda te gen Radius aanvankelijk niet te hou den. Heel ontspannen liep de ploeg via 5-15 en 6-15 uit naar een 2-0 voor sprong, ondanks de afwezigheid van Tolly van Dam en Ariane Renaud bei den geblesseerd). In de derde set ging het minder. Angst sloop in het spel en die set werd dan ook verloren: 16-14. In de vierde set liep het eerst gelijk op, waarna een uitstekende aanvallende Anette de Zwart haar team naar 9-15 sloeg en de 1-3 zege. NOVO 2 speelde in aanvallend opzicht sterk tegen Tornado. Het erbarmelijke fluiten van de arbiter was er de oor zaak van dat NOVO niet won. Tornado zegevierde met 15-6, 14-16,15-10 en 15- 6. LUSV draaide erg slecht tegen Jupi ter. Vooral de pass liet het regelmatig afweten. Dat kostte de studentes uit eindelijk een punt: 3-2 (15-13,15-13,10- 15, 9-15 en 15-7). WW speelde tegen Velo ver onder haar kunnen. Daar maakte Velo handig gebruik van. De ploeg won gedecideerd met 3-0 (15-3, 15-3 en 15-13). GER RENES LEIDEN - Op de grafsteen van Scylla-trainer Theo Bakker komt vast en zeker te staan „Zonder ping-pong had-ie hier nog niet gelegen!". De rijzige coach verklaarde na af loop, zoals zo vaak eerder, dat het duel Scylla-Wilno hem weer een jaar van het leven had gekost. Dat is natuurlijk overdreven, maar de ontmoeting verliep toch wel zo ver rassend en slecht dat het aantal rimpels en grijze haren minimaal was verdubbeld. Sandra de Kruiff en Saphie Vaalburg (l) speelden tegen Swift een trainingspartijtje getuige de 10-0 zege op de debutant. Twee tegen vier gaf het scorebord na zes partijen aan, waarna de bekende Scylla-nooit-opgeven- mentaliteit alsnog voor een win nende 6-4 eindstand zorgde. De overwinning hoort in sportter- men veel te^ vergoeden, maar dit keer was dat niet het geval, want het peil was ergerlijk slecht. Fred v.d. Zeeuw mocht als debu tant tegen Jeras de spits afbijten. Bij 15-15 vertelde de 78 jarige LEIDEN - Jan Slingerland hield woord en daarmee was hij voor een groot deel ver antwoordelijk voor continue ring van het verblijf van de BC Leiden in de tweede klas se. „Maak je maar geen zor gen hoor. Ik win al mijn drie partijen wel", vertrouwde hij zijn medespelers,voor het be langrijke duel met IJmond toe. De Leidse badmintonner slaagde daai (met moeite) in Omdat ook het gemengd koppel Spadon/Koelemij erin slaagde een partij te winnen, keerden de Sleutelstadbewo ners met een 4-4 deling uit de IJmond terug. De uitslagen: Smit-Slingerland 4-15 en 2- 15; Sehr-Spadon 12-15, 15-12 en 15-8; Versluis-Koelemij 12-10 en 11-4; Versluys/Sehr- Koelemij/Slingerland 15-8, 8- 15 en 17-18; Verschoor/Smit- de Koning/Spadon 6-15 en 10- 15; Sehr/Smit-Slingerland/ Spadon 2-15 en 4-15 en Ver- schoor/Smit-Koelemij/de Ko ning 15-12 en 15-8. Het reeds gedegradeerde Vliet- wijk verloor ook de laatste wedstrijd in de over gangsklasse. De Voorschote naren moeten derhalve ge bruik van hun retourtje naar de op'éen na hoogste bad- mintonafdeling. Het afgelo pen weekeinde redde Irene de Vrind de spreekwoorde lijk eer (10-1). Met 12-10 en 12- 7 versloeg zij Augustijn. Het gemengde koppel Lis Wear/ Dick Oostergo volbracht niet de laatste game. Door .tijdge brek moest deze partij bij 8- 15 en 15-12 worden afgebro ken. umpire zich twee keer lelijk, daarmee de toch al krom van de zenuwen lopende V.d. Zeeuw een nekslag toedienend: 0-1. Pa trick Swicr veegde Dumez, 1-1. En toen begon de ellende: Sjoerd Meyer, die de laatste weken op de training constant backhand sytsteempjes speelt, viel zater dag door alle spanning weer te rug op zijn 'oude' forehand. Om dat op dat onderdeel niet wordt getraind, had de 15-jarige Scyl- laan aan een 10-4 voorsprong te gen Wegman niet genoeg. Dat was niet best, maar dat het nog slechter kon, bewees het dubbel: 1-3. Patrick Swier veegde vervol gens Seras: 2-3. Na de thee speelde Wegman op volle toeren tegen een ver onder zijn kunnen opererende Fred v.d. Zeeuw: 2-4. De Leidenaars stonden daarna geen partij meer af, maar niet omdat zij plotseling beter gingen spelen. Het bleef ploeteren. Meyer won met veel moeite van de zwakke Dumez, terwijl Swier Wegman vergeet te vegen: 4-4. Meyer kwam daarna met 10-8 ach ter te staan tegen Jeras. Maar als zo vaak bewees de kleine Scyl- laan dat zijn inzet en inzicht ruim voldoende zijn: 5-4. Fred v.d. Zeeuw, die de eerste twee potjes quasie-nonchalant had verloren, zette de spanning in zijn laatste partij om in agressie. De gordij nen gingen wapperen, de bejaar de arbiter werd er wakker van, maar de blonde aanvaller pur sang bleef wel Dumez de baas. Dit tot groot genoegen van het inmiddels gearriveerde tweede team, dat haar titelaspiraties bij Phoenix direct met 7-3 kracht bijzette. Promoveren naar de promotie-ereklasse is het doel. Dat kan als Scylla s hooldmacht, ondanks haar, na het vertrek van Van Cfcnnip, toegenomen kwets baarheid, opnieuw zou weten te promoveren. Programma zaalvoetbal LEIDEN - In de Leidse hoofdklas se van de zaalvoetbalcompetitie worden deze week de volgende wedstrijden gespeeld: vanavond (Cleijn Duin in Katwijk): V.d. Plas-MJBS (20.00 uur) en Cleijn Duin-Oegstgeest (21.00 uur). Woensdag: Groenoordhal: Taver- nc-BAX (20.00 uur). Dezelfde avond ontvangt Landwer in de Wasbeek hal EKL Boys (20.30 uur) en speelt Van Gerven in de Lisser THB-hal tegen Van Duu- ren (20.25 uur). Op inter-regio- naal niveau komen alleen de Leidse clubs in actie. Woensdag avond spelen Van Rooycn en Koosjardin in de Groenoordhal tegen respectievelijk Rott. stu denten en De Rozet (20.00 uur en 21.00 uur). In dezelfde afdeling speelt Concordia tegen VI. Concurrentie wordt niet ondervon den van Evro, dat haar zwakte door Docos met 7-3 kreeg uitge meten. Ed v.d Berg traint bij die club wekelijks ongeveer ander half uur, maar is conditioneel goed, gebruikt zijn hoofd en ver dedigt. Drie zeldzaamheden in de tafeltenniscompetitie, die we kelijks hattricks garanderen. Ed Fallaux heeft wel niet zo'n be hoefte zijn afscheid met een hoog percentage luister bij te zet ten, maar won toch mooi van Kuycks en V.d. Broek. Prorok is in de kerstvakantie van aanvaller tot verdediger omgeschoold en zette die gedaantewisseling di rect in' klinkende munt om: winst op V.d. Broek. Mizu lijkt, getuige de 7-3 nederlaag bij Noad, een degradatiekandi daat. Reitsma won tweemaal, maar Janssen bleef puntloos. Blijft die verhouding zo dan moet Jaap Polak de mazen in de- gradiekandidaat zien te vinden. Avanti 2 moet thuis tegen Tafel- tennishuis moet bewijzen dat het inderdaad beter kan dan de 5-5 deling, die nu werd toegestaan. Robert de" Groot en John van Strien bleven met een gewonnen partij zelfs onder de hoofdklasse- maat. De dames van Scylla bereikten te gen debutant Swift dubbele cij fers: 10-0. Op zich geen wereld wonder, maar Stephine van Gen- nip en Sophia Vaalburg kwamen er prima mee in het ritme. Eerst genoemde pakte deze week na een serie tentamens de trainings draad weer op en maakte zater dag een solide indruk. Bij Sophia Vaalburg lijkt de uiterlijke meta morfose hand in hand te gaan met een innerlijke, want de Al- phense sloeg zich verrassend volwassen langs het Swift-trio. Liesbeth Smits is als tweede Avan- ti-teamspeelster op de achter grond altijd haar uurtjes blijven maken. Nu als invalster tegen Aloysius in het eerste leverde dat verdiende winst op Sterra Balnc- kaart op. Ze bepaalde samen met de ongeslagen Brigitta Kooter en Jolanda Noordam de eindstand op 7-3. LEIDEN - De dames van Room burg hebben in de zaalhockey- competitie nog geen enkel punt gepakt. Ook het afgelopen week einde verloren zij wederom twee maal. Kieviten (dat net boven hun stond met slechts'éen punt) versloeg de Leidse dames met 4- 2. Roomburg kwam nog met 1-0 voor (Lilianne Mentink), maar kon die voorsprong niet vasthou den. Joke van der Drift scoorde de tweede goal. Tegen HCKZ ging het iets beter, maar ook daar verloren de Leidse dames (2-3). Bonny Montanus scoorde de twee doelpunten. De heren van Roomburg deden het nog slechter. Ze hadden echter wel een excuus. Drie van de ba sisspelers. waaronder topscorer Kees Wendt en Nol van der Drift, konden om verschillende rede nen niet aantreden. Daarom was LEIDEN - De zwemploeg van LZ'86 heeft gistermiddag de der de wedstrijd voor de C- competitie afgewerkt. Plaats van handeling was het zwembad De Zijl. De Leidse formatie stond na de tweede competitieronde als negende geklasseerd. Aangezien de eerste zeven plaatsen recht ge ven op promotie naar de B-poule, was het zaak voor de Leidenaars goed te presteren. Dit is er over het algemeen ook wel uitgeko men, maar of dit voldoende is om naar de zevende plaats op te schuiven zal pas bekend worden als de landelijke uitslag gepubli ceerd wordt. Individueel was er een aantal over winningen te noteren. Zo was Wendy Montanus het snelst op de 100 meter schoolslag en Yvonne Flippo op de 100 meter vrijeslag. Andere overwinningen waren voor: Remco Filippo. Bart Hame ter en Wilco v.d. Zeeuw. Uitslagen: 100 meter vrijeslag meis jes onder 16 jaar: 3. Marianne Knot 1.06.5, 200 meter vrijeslag jongens onder 16 jaar: 2. Wilco v.d. Zeeuw 2.11.5; 100 meter schoolslag meisjes onder 14 jaar: 1. Wendy Montanus 1.25.4; 100 meter vlinderslag jongens onder 14 jaar. 3. Hans van Hees 1 24.5, 100 meter schoolslag meisjes on der 10 jaar: 3. Winny van Deelen LZ'86 1.52.1; 100 meter school slagjongens onder lOjaar: 2. Mar tin Barteis 1.48.5; 3. Bas Willem- sen 1.49.4; 100 meter vrijeslag meisjes onder 12 jaar: 1. Yvonne Flippo 1.14.3, 2. Annette Knot 1.16.1, 3. Anne Marie v.d. Luyt 1.16.1; 100 meter rugslag jongens onder 12 jaar: 1. Remco Filippo 1.21.2, 2. David Ling 1.25.0; 200 meter schoolslag heren: 1. Bart Hameter 2.37.8, 200 meter wissel slag jongens onder 16 jaar: 1. Wil co v.d. Zeeuw 2.26.0. Ook Dc Zijl/LGB was actief. De roodwitten namen dëel aan de E- Competitie. Ook hier konden en kele eerste plaatsen worden ge noteerd. Priscilla Verhoeven won de 100 meter rugslag en Michel Nijdam dezelfde afstand bij de jongens. Verder was Mare Vide- Ier de snelste op de 50 meter schoolslag jongens. Uitslagen: 100 meter vrijeslag meis jes onder 16 jaar: 3. Karen Bies- brouck 1.16.8, 50 meter vlinder slag meisjes onder 12 jaar: 2. Pa tricia Distelveld 42.7; 50 meter vlinderslag jongens onder 12 jaar: 3. Marco Marcus 50.7; 100 meter rugslag meisjes onder 10 jaar: 1. Pricilla Verhoeven 1.56.1; 100 me ter rugslag jongens onder 12 jaar: 1. Michel Nijdam 1.35.3; 50 meter schoolslag jongens onder 16 jaar: 1. Mare Videleer 37.8; 2. Jeroen Duvekot 39.5; 100 meter vrijeslag jongens onder 10 jaar: 1. Marco Kerkvliet 1.24.1. het begrijpelijk dat zij verloren van Leiden: 6-0. De tweede wed strijd tegen Rijswijk ging met 2-4 verloren. De Roomburgse doel punten werden gescoord door Paul Lamping en Joost van Leeuwen. Leiden had ook in de tweede wed strijd weinig problemen. Tegen stander Zoetermeer werd met 7-4 aan de kant gezet. Robert Banc- ken verdedigde zijn doel uitste kend. De meeste doelpunten (6) kwamen op naam van Johan van Marwijk-Kooy. Wouter Eyken- hout (3x), Dirk Drijver (2x), Her man Hartevelt en Edwin Dekker scoorden de rest van de goals. Leiden gaat nu nog steeds aan de leiding en maakt een goede kans om in de tweede klasse kam pioen te worden. De naaste con currenten verliezen bijna elk weekeinde een aantal punten, terwijl Leiden de laatste tijd steeds de volle buit pakt. Ook de Alecto-heren spelen de laatste tijd wat beter. Evergreen werd zonder enige moeite met 7- 3 verslagen. Rijswijk kreeg met 5-2 klop. Robert Kruidenier soor- de vijfmaal uit strafcorners. Zijn broer Michiel sloeg de bal vier maal in het net, terwijl Marco Koeken driemaal doel trof. De hockeyers van Noordwijk won nen allebei de wedstrijden met groot gemak. Pollux en Ever green werden respectievelijk met 5—2 en 8-3 verslagen. Tegen Evergreen ging het tot aan de rust vrij gelijk op (3-3). Daarna was het echter snel bekeken. Noordwijk werd wakker en had verder geen enkele moeite met het laaggeklasseerde Evergreen. De Topscorer was Fred Beuk. Hij sloeg maar liefst achtmaal raak. Bijna al zijn doelpunten kwamen voort uit een strafcor- Cartouche wferd na een zeer goe de wedstrijd met 4-3 verslagen. Twee doelpunten werden ge maakt door de nieuwe aanwinst Mare van 't Noordende, die van Bloemendaal is overgestapt naar Forescate. Hij scoorde ook de ge lijkmaker tegen Ring Pass (4-4). De gehele wedstrijd keek Fores cate tegen een achterstand op, die zelfs opliep tot 2-4. De andere doelpunten werden gescoord door Peter-Jan Rubingh (2x), Niek Sinke (2x) en Dirk Jan Wansink. CULEMBORG (ANP) - De finalis ten voor de achtkampen tafelten nis voor junioren zijn het afgelo pen weekeinde bekend gewor- Sjoerd Meiy den. De finales worden zowel bij de meisjes als bij de jongens ge houden in de sporthal te Culem- borg op 8 februari. De volgende spelers en speelsters hebben zich geplaatst: Jongens: Rob de Groot (Avanti), Robert Beeringen (A'dam), Otto Ahlers (Odeon), Erwin Kruisel- brink (Odeon), Jos Hendriks (JCV), Erwin Beek "(Odeon), Sjoerd Meijer (Scylla), Roy Boedhram (Feyenoord). Meisjes: Diny Willemse (OTTC), Sandra Tahrampy ('t Zand), Mar- jo Pazie (Hoonhorst), Ada Ver heul (Avanti), Marijke Olsthoorn (Avanti), Ingrid van Osselaar (Middelburg), Margriet de Ko ning (A'dam), Annemarie Cham- bon (PSV). AMERSFOORT - Barcelona, dit weekeinde als overwin naar uit de bus gekomen bij het door AZPC georganiseer de Van Hagelen waterpolo- toernooi, zal morgenavond als tegenstander fungeren van hoofdklasser De Zyl/ LGB, dat zich opmaakt voor de tweede ronde van de natio nale waterpolocompetitie. De ontmoeting vindt plaats in zwembad Dc Zijl en begint om 18.15 uur. Barcelona is kampioen van Spanje. Dit weekeinde bleken de Span jaarden nog te sterk voor HZC/de Robben en Zian/vi- tesse in het Van Haselentoer- nooi. In hun bagage voeren zij sinds dit weekeinde definitief de in Amersfoort veroverde wisselbeker mee, omdat wij voor de derde maal in succes sie het internationale polo- toernooi winnend afsloten. In de laatste wedstrijd van het toernooi verloor Barcelona weliswaar van de Duitse kam pioen Spandau (6-8) maar het doelsaldo besliste in Spaans voordeel. Zian/Vitesse, dat op de laatste dag een grimmige prestigestrijd uitvocht met De Robben (en won met 10- 13), werd derde. HZC finishte als vierde, AZPC (dat Zian voor een goede eindklasse ring uitschakelde door van hen te winnen) als vijfde en de voor de Chinese ploeg inge vallen equipe van Duisburg zesde en laatste.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14