Litjens wil carrière besluiten... 675:- opruumng 145.- 200.- 399.- 799.- 249.- 15.- 34a- 25% korting 199.- Kardolus weer voor de rechter 20.- BRIC A BRAC VROOIVm DREESMANN Trumbic bereid tot gesprek met KNZB 1 DINSDAG 13 JANUARI 1981 SPORT PAGINA IS Hockeyinternational verzadigd KARATSJI (ANP) - In na volging van vele andere sterke hockeyers, die hem de afgelopen maanden voorgingen, denkt recor- dintemational Paul Litjens aan beëindiging van zijn actieve loopbaan. De 33-jarige jurist uit Breukelen, die zoals altijd in Pakistan met bewonde ring wordt gadegeslagen, voelt zich zo langzamer hand verzadigd. "Je moet niet vergeten dat ik al heel wat jaren meeloop", aldus Litjens, die in 152 interlands 233 doelpunten maakte. "Er komt on herroepelijk een moment dat je animo vermindert. Tenslotte slokken de trainingen en de vele toernooien erg veel van je vrije tijd op en dat moet je ook altijd maar weer op kunnen brengen. Daar komt bij dat het voor mij als oudere speler steeds moeilijker wordt te wennen aan nieuwelin gen om me heen". Nu is Litjens de eerste, die toegeeft dat de sfeer in de verjongde natio nale ploeg voortreffelijk is. "Het is natuurlijk ongelofelijk dat we nu ineens in Pakistan van de we reldkampioen winnen. Ik moet zeggen dat het me eigenlijk wel stimuleert om nog door te gaan tot en met het toernooi om de we reldbeker, dat eind dit jaar in Bombay wordt gehouden. Ik zou in elk geval nog graag een keer in India willen spelen". Nog heeft Litjens, die in 1970 te Brussel tijdens het toernooi om de Europese titel debuteerde en twee Olympjsche spelen (1972 en 1976) meemaakte geen definitie ve beslissing genomen. "Ik moet er na dit toernooi nog eens se rieus over nadenken. Als ik stop zou dit wel eens mijn laatste op treden in het Nederlands elftal kunnen zijn. En anders hou ik er beslist na Bombay mee op". Paul Litjens: "Er komt een tijd dat de vermindert." Het Nederlandse hocke.v- gezelschap genoot gisteren in Ka- ratsji overigens van een welver diende rust. De schare Pakistaanse bewonde raars in het Intercontinental Ho tel waar de ploeg verblijft, was aanmerkelijk gegroeid en de handtekeningen van de spelers werden gekoesterd als een kost baar bezit. KARATSJI (ANP) - In de enige wed strijd, die gisteren voor het derde hoc- keytoernooi om de Champions Trophy in Karatsji op het programma stond, leed Engeland zijn eerste nederlaag. Tegen het na twee duels nog puntloze Spanje gingen de Engelsen voor een handjevol toeschouwers ten onder met 1-2. Bij de rust stond Engeland, dat als ver vanger van Olympisch kampioen India naar Pakistan is gekomen, nog met 1-0 voor door een trefTer van de tot Engels man genaturaliseerde Indiër Bharau. Hij maakte al in de tweede minuut een fraai velddoelpunt. Na de pauze kwam Spanje sterk terug. Door twee benutte strafcorners van Coghen. in de 54c en 55e r n zij e orsprong, woede po- die de Engelsen ondanks gingen in de slotfase ni» konden maken. Vandaag staan twee belangrijke wed strijden op het programma. Eerst wordt Pakistan-Australie gespeeld, daarna volgt Ncderland-Wesl- Duitsland. i de wedstrijd Engeland- 1. Nederland 2. W.-Duitsland 3. Pakistan 4. Engeland 5. Spanje 6. Australië 2 2 0 0 4 8-5 2 1 1 0 3 7-2 2 10 12 5-3 3 0 2 1 2 4-5 3 1 0 2 2 5-12 2 0 1117-9 Degenen die wilden, mochten zich onderwerpen aan een lichte trai ning van Van Heumen, niets was verplicht gesteld. Hel groepje dat de sticks ter hand nam. bleef vrij wel beperkt tot de bankzitters. De overigen deden het kalm aan om krachten op te doen voor de vandaag te spelen wedstrijd te gen de derde zware tegenstander, Europees kampioen West- Duitsland. Van Heumen maakte er geen ge heim van enigszins tegen dit tref fen op te zien. "Het kon wel eens erg benauwd voor ons worden", aldus de bondscoach, die wel de wedstrijd Engeland-Spanje ging bekijken. "Tenslotte kunnen de Duitsers zelf nog negen punten pakken en het toernooi winnen. Als ze al kansloos waren zouden ze misschien minder fanatiek spelen. We krijgen nu weer een heel ander team tegenover ons dan Pakistan. Vooral Blocher en Schmidt kunnen gevaarlijk zijn in het centrum. Als Litjens, Steens en Den Hartog net zo sterk spelen als tegen Pakistan heb ik er wel vertrouwen in" UTRECHT (GPD) - De zwembond is er alles aan gelegen Ivo Trum bic als bondscoach voor het Ne derlandse waterpolo te behou den. Dat is het resultaat van het bestuurlijk overleg dat maandag avond op het bondsbureau in Utrecht heeft plaatsgehad. Bestuurslid Rob Toet. belast met sportzaken: ..Wij willen graag dat Trumbic bliift. maar nu hu zijn Hongaar Torocsik maakt het weer bont BOEDAPEST (ANP) - De Hon gaarse voetballer Andras Torocsik is verwijderd uit de nationale selectie van zijn land omdat hij op oudejaars avond een auto-ongeluk heeft veroorzaakt. De 26-jarige aanvaller en oud aanvoerder van het Hon gaarse elftal veroorzaakte het ongeluk in kennelijke staat van dronkenschap en zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Torocsik is uit het trainingskamp in Tata weggestuurd. In Tata be reidt de Hongaarse selectie zich voor op een reis van veertien dagen door Zuid- Amerika. Hongarije heeft in groep vier van de voorron den van de strijd om het we reldkampioenschap waarin het is ingedeeld met Enge land, Roemenie, Noorwegen en Zwitserland nog geen wedstrijd gespeeld. Het is overigens niet de eerste keer dat Torocsik uit de Hon gaarse selectie is verwij derd. Eerder gebeurde dit in augustus van het vorig jaar toen hij voor de vriend schappelijke wedstrijd te gen Zweden veel te zwaar woord aan Dubrovnik heeft gege ven, zijn we meer op het tweede plan gekomen Hij wil eerst de schriftelijke reactie uit Joegoslavië afwachten, alvo rens definitief te beslissen over zijn vertrek. We hebben gister avond nog contact gehad met Trumbic. Hij is tot een gesprek bereid. We gaan nu openingen zoeken voor een continuering van de samenwerking. Dat ge- Duisburg '98. de waterpoloclub van West-Duitsland, zal het komende weekeinde als vervanger van Chi na optreden in het toernooi om de Van Haselenbeker in Amers foort. De andere deelnemers zijn: CN Barcelona. Spandau '04 (Wdl). HZC/De Robben. Zian/V»- tesse en een AC/PC combinatie. DEN HAAG/LEIDEN - De Koninklijke Nederlandse Schermbond heeft op nieuw een kort geding aangespannen tegen de Zoetermeerse schermle- raar Kasper Kardolus. Dit geding diende vanmiddag om twee uur voor de Haag se rechtbank. Dezelfde Haagse rechtbank had hem op 31 december veroordeeld tot het plaatsen van een adverten tie op de sportpagina van het NRC-Handelsblad. waarin hij zijn uitlatingen over de scherm bond. haar voorzitter Leenderts en diens dochter Jacky moest herroepen. Deze uitlatingen, ook gedaan in het Leidsch Dagblad en Trouw, waren naar de mening van de rechtbank-president mr. Portheine grievend voor de eiser- Aanleiding voor de tweede rechts zaak is de weigerachtige houding van Kardolus. De Zoetermeerse schermleraar weigert namelijk te voldoen aan de uitspraak van de Haagse rechtbank. De scherm bond heeft Kardolus alle tijd ge geven om aan het vonnis te vol doen. Toen bleek dat de Zoeter meerse maitre de advertentie niet plaatste, is het vonnis door de deurwaarder aan hem betekend. Drie keer vierentwintig uur later had de advertentie in de NRC moeten staan. Opnieuw bleek Kardolus echter niet bereid hieraan gehoor te ge ven. De schermbond had geen andere keuze dan zich voor de tweede maal tot de Haagse recht bank te wenden om zo Kardolus te dwingen het vonnis alsnog uit te voeren. De schermbond eiste in het tweede kort geding dat het vonnis van 31 december wordt uitgevoerd op straffe van een dwangsom van 3000 gulden voor elke dag dat hij in gebreke blijf- t. Kardolus was gisteravond voor commentaar niet bereikbaar. Hij is op wintersportvakantie in Zwitserland. Zijn advocaat, mr. Schuering, vertegenwoordigde hem voor de rechtbank. Bokszege Rob Abspoel LEIDEN - Gisteravond is in het Haagse Amicitia de strijd om de Zuidhollandse bokslitel ont brand. De Lcidse vereniging DTS nam deel met twee boksers: Rob Abspoel en Bert van der Heiden. Abspoel bokste ondanks een ge brek aan wedstrijdritme een uit stekende wedstrijd en confron teerde tegenstander Rongen (Crooswijk) met een 3-0 neder laag. De tweede DTS'er, Van der Heiden, werd door zijn coach Dik Snik 'teruggefloten'. Schneider Team 20 stereo installatie in rack Bestaande uit receiver met FM- stereo en MG. muziekvermogen 2x20 Watt, platenspeler met naast de draaitafel opbergruimte voor cassettes en cassettedeck. Afmetingen van het totale rack 53 cm breed, 74 cm hoog en 40 cm diep Kompleet met 2 originele Schneider geluidsboxen. Schneider adviesprijs 879.- Vroom Dreesmannprijs De befaamde TDK-cassettes nu voor extra lage prijzen! 060 5.95 p st nu 3 voor C90 7.95 D.st. nu 3 voor De opruiming begint 15 januari 1981 Stereo radioreceiver Met 4 golfbereiken (FM-stereo. LG. MG en KG). een uitgangsvermogen van 2x15 Watt sinus en 2 5 voorkeurtoetsen voor automatische FM-afstemming en extra aansluitingen voor hoofdtelefoon, bandrecorder en platenspeler. Kompleet met 2 2-weg luidspreker- boxen nu slechts De originele soundtrack van de film-musical HAIR Een fantastisch dubbel-album Adviesprijs 24.95 Nu deze 2 elpees in één album samen bij Vroom Dreesmann Praktica camera-set Bestaande uit Praktica Super TL 1000 spiegelreflex camera met standaard- objektief JenaT 1:2.8/50 mm, belichtingstijden van 1/1000 tot 1 sek B, Pentacon snel- inleg-filmsysteem Pentor 1:2,8/28 groothoek- objektief, Pentor1:2,8/135 tele-objektief en originele Omnica combitas. Een komplete foto-uitrusting vooi een sensationele prijs: Philips wasautomaat Volautomatische voorlader met eenvoudige monoknop- bediening. 2 kg-knop voor kleine wasjes. 500 toeren-centrifuge- gang en 14 wasprogramma s Adviesprijs 1050.- Restant partijen glas- en aardewerkserviezen met waaronder Diepe platte en ontbijtborden, koffie- of theepotten, soepkoppen en kop en schotels in diverse modellen. 60-Delig servies In porselein voor12 personen 35-Delig servies In aardewerk voor 6 personen 495^ Vendex boormachines tegen sterk verlaagde prijzen, maar slechts zolang de voorraad strekt Al deze Vendex boormachines zijn dubbel geïsoleerd en radio- en tv-ontstoord. Alle hulp stukken van Vendex. Bosch cn AEG passen op deze machines. Op de gehele boormachi U1 jaar garantie VD-1650 Vermogen 450 Watt 13 Mm-boor- houder 2 Mechanische toeren- schakelmgen Vari-toerschake- laar Toerental traploos regelbaar van 0-1250 en 0-2500 toeren per minuut 239.- VD-2000 Vermogen 530 Watt 13 Mm boor- houder 2 Mechanische en 2 elek tronische toerenschakehngen Toerentallen per minuut 975.1175. 1950 en 2350 Met slipkoppeling, thermische beveiliging tegen overbelasting en KEMA-Keur Kompleet met zij-handgreep n diepte-instelling 3257 AA Nu slechts diepte-.nstell.ng .025^ VD-1850 Vermogen 450 Watt 13 Mm boor- houder 2 Mechanische toeren- schakelingen vari-toer- schakelaar Toerental traploos regelbaar van 0-1150 en 0-2250 toeren per minuut Draairichting links en rechts, met slipkoppehng -279- VD-2010 Vermogen 530 Watt l3Mmboor- houder 2 Mechanische toeren schakehngen en elektronisch regelbaar toerental van 200-1900 koppeling, thermische beveiliging tegen overbelasting en KEMA Kompleet met zij-handgreep n diepte-insleii nu met 25% korting!/

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15