OP IS OP RUIMING Rabobank 19 Ik wens ooku een goed voornemen automatisch sparen. Amsterdam kan huisvuil niet in België kwijt oonen N amibië-conf eren tie belandt op dood punt Voor automatische spaarders. Een jaar geleden komt meneer bij ons op de bank, samen met Bernhard. Zegt: mede in verband met mijn hypotheek wil ik iedere maand liefst f 600,- automatisch op mijn spaarrekening hebben. Maarrr, er moet wel altijd f 1.500,- op mijn privé-rekening blijven staan. Kan dat? Zeer zeker. Wij boeken f 600,- naar uw spaar rekening en staat er minder op uw privé-rekening dan die f 1.500,- dan sparen we automatisch niet. Dat houden we precies voor u bij. Okee, zegt ie, da's dus voor m'n hypotheek en met de rest van m'n spaar geld gaan moeders, Bernhard en ik op reis, als de jonge honden het huis uit zijn. Meneer laat u vandaag groeten vanuit zijn vakantie-adres... Handel in vrouwen opgelost Spoeddebat over bezet confectie bedrijf Twee mannen overvallen bejaarden DINSDAG 13 JANUARI 1981 BRUSSEL (ANP) - Amster dam kan zijn plannen om huisvuil te gaan storten in de zogeheten kleiputten van het Belgische plaatsje Rumst (ten zuidwesten van Antwerpen) zo goed als zeker vergeten. In die putten is namelijk een hoeveelheid van meer dan tien procent giftig afval aangetrotten, zo is desge vraagd bevestigd door een woordvoerder van de Bel gische minister van de Vlaamse gemeenschap, Mare Galle. De Belgische wet verbiedt een "bijmen ging" met meer dan tien procent van dat giftige af val. Het giftige afval in de kleiputten GENEVE (DPA/AFP) - Twee dagen vóór de conferentie over Namibië afgerond moet worden, lijken de besprekingen op een dood punt te ziin aangeland. Swapo-lcider Sam Nujoma zei gisteren tot de pers dat er geen vooruitgang wordt geboekt. Ook andere deel nemers aan de conferentie lieten zich sceptisch uit over het ver loop van de besprekingen. Nujoma weet het gebrek aan voor uitgang aan Zuid-Afrika. De Swa- po. zo zei hij. heeft zich bereid verklaard met de Zuidafrikaanse delegatie een wapenstilstand te ondertekenen. Zuid-Afrika heeft gisteren opnieuw geëist dat de VN moeten blijk ge ven van een onafhankelijke posi tie vóór er een datum kan worden vastgesteld voor het uitvoeren van het VN-plan voorde onafhan kelijkheid van Namibië. Zuid- Afrika wil dat de VN de Swapo niet meer als enige vertegen woordiger erkennen van het Na- mibische volk. Van VN-zijde wordt hiertegenover gesteld dat alle andere politieke partijen in Namibië automatisch erkend worden wanneer er eenmaal een begin is gemaakt met de uitvoe ring van het onafhankelijkheids plan. Dit plan voorziet in een staakt-het-vuren, gevolgd door vrije verkiezingen. De VN hou den zowel toezicht op het staakt- het-vuren als op de verkiezingen. Westerse diplomaten in Genève zei den ervan overtuigd te zijn dat Zuid-Afrika probeert de bespre kingen te vertragen totdat Rea gan zijn intrede in het Witte Huis heeft gedaan. Nujoma verklaarde in Genève dat de Swapo zijn militaire acties zal verhevigen, wanneer Zuid- Afrika tijdens de conferentie niet akkoord gaat met de uitvoering van het VN-plan voor Namibië. Wanneer er morgen, de laatste dag van de conferentie, geen re sultaat is geboekt, zal de Swapo de Veiligheidsraad vragen sanc ties tegen Zuid-Afrika te nemen. van Rumst is aangetroffen bij een onderzoek dat minister Galle vo rige week vrijdag heeft laten in stellen door de directie van het mijnwezen. Het kabinet van de minister heeft gisteren alleen maar officieel meegedeeld dat de bewindsman nu de "maatregelen zal nemen die bij een dergelijke toestand passen" en dat "de bur gemeester van Amsterdam van deze nieuwe ontwikkelingen op de hoogte zal worden gebracht". In Brussel werd gisteren als vast staand aangenomen, dat deze maatregelen van de minister al leen maar kunnen betekenen dat de kleiputten in Rumst op korte termijn voor elke vuilstort zullen worden gesloten. Zondag nog hield het college van burgemeester en schepenen (wethouders) van Rumst een spe ciale vergadering over de vuil- stortkwestie. Na afloop daarvan kondigde burgemeester Bruyn- seels een strengere politiecontro le op het storten aan. Voorts werd gezegd dat op basis van de huidi ge bestaande vergunning (welke het bedrijf OPL. dat de kleiput ten gebruikt, bezit) verder storten van huisvuil niet verboden kon worden. Wel achtte het college het in zijn verklaring van zondag reeds "niet ondenkbaar" dat sa men met het huisvuil ook ander afval werd aangevoerd. Tegen het vuilstorten in de kleiput ten van Rumst is vooral verzet ge komen van het actiecomité leef milieu Rupelstreek. Dat comité beschuldigde het bedrijf OPL er vorige week al van ook giftige stoffen op de stortplaatsen toe te laten. Als de stortplaats dicht gaat zal de gemeente Rumst zelf zijn eigen huisvuil niet meer kwijt kunnen, terwijl er dan ook problemen rij zen voor het nabijgelegen Meche- len dat er zijn huisvuil dumpt. restanten beha's van klasse-merken zoals VaSsarette, Maidenform, Warner en 'umph gaan nu de deur uit voor halve prijzen (uitgezonderd de kleuren wit, huid en zwart). badstof slips nu drie stuks voor tien gulden pantynylons in uitlopende kleuren nu zelfs 4 paar voor tien gulden. restanten nachthemden kortingen van 20 tot 50% badkleding en japonnen nu halve prijzen Botermarkt 24, LEIDEN Nu een nieuwe duster kopen: op de hele collectie dusters (o.a. merken als Hanro en Fürstcnberg!) geven wij nu 20% korting De opruiming begint 15 januari. PAGINA II ROTTERDAM (ANP) - De ze denpolitie in Rotterdam heeft vier mannen uit Rotterdam. Capelle aan den IJssel en Hel- levoetsluis aangehouden, om- lat zij zich bezig hebben ge houden met de handel in Por tugese vrouwen. Eén van dc vier. een 26-jarige Rotterdam mer. werd vorige week op Schiphol aangehouden toen hij met drie uit Lissabon mee genomen vrouwen uit het vliegtuig stapte. Het was de bedoeling dat de drie vrou wen te werk zouden worden gesteld in sexclubs in Rotter dam en omgeving. De zaak tegen de vier kwam aan het rollen toen de Rotterdam se politie vorige week woens dag bij een routinecontrole in een sexclub een 26-jarige Por tugese vrouw aantrof, die niet in het bezit was van een pas poort of een verblijfsvergun ning. De vrouw verklaarde later op politiebureau, dat de drie Ne derlanders haar hadden mee genomen naar Nederland. Zij was met de Rotterdammer meegegaan, omdat zij in ons land als animeermeisje vijf honderd gulden per dag zou kunnen verdienen, een be roep dat zij ook in Lissabon uitoefende. Volgens de Rot terdamse politie kreeg de vrouw werk in een besloten sexclub in Hellevoetsluis. waar zij werd gedwongen tot prostitutie. Toen er tussen de sexclubeige- naar en de drie "leveranciers" van de Portugese vrouw onci- nigheid ontstond over de ver deling van de prostitutie- opbrengst, werd de Portuge se mee teruggenomen naar Rotterdam en daar te werk ge steld in een sexclub. De vrouw vertelde later, dat zij in de korte tijd dat zij in Ne derland verbleef, ongeveer zesduizend gulden had ver diend. maar dat zij daarvan maar duizend gulden in han den had gekregen. DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamerfractie van de PvdA heeft minister Van Aardenne (econo mische zaken) om een spoedde bat met de Kamer gevraagd over het bezette confectiebedrijf Dou- ma en Wolf in het Friese Hauler- wijk. De PvdA wil het debat omdat or ders van de overheid, voor onder meer uniformen, niet naar dit be drijf zijn gegaan maar naar West- Duitsland Minister Van Aarden ne verklaarde in december nog dat hij bereid was de orders aan Douma en Wolf toe te kennen Het bedrijf werd echter gesloten, en het personeel ging over tot be zetting van het gebouw. Volgens de PvdA dreigt nu de basis om het bedrijf te redden kapot gemaakt te worden. In het debat zou bekeken moeten worden of het bedrijf van faillissement kan worden gered. Hagenaar (66) verdacht van oorlogsmisdaden - nu voorgeleid DEN HAAG (GPDl - De 66-jarige van oorlogsmisdaden verdachte Hagenaar J B is gistermiddag voorgeleid. Hij zal binnen drie maanden moeten terechtstaan op beschuldiging van medeplichtig heid aan moord. B. wordt ervan verdacht in 1944 en kele tientallen joden te hebben opgepakt. Hij werkte in dc eerste vier maanden van dat jaar bij het Judenreferat van de Sicherheits- dienst in Den Haag. Vaststaat dat twintig door hem opgepakte jo den nooit zijn teruggekeerd. Voor dit feit werd hij. kort na dc oorlog, gearresteerd In decem ber 1945. nog voor hij kon worden berecht, wist de man te ontsnap pen. Hij weck uit naar Zuid Afrika In 1969 keerde hij terug naar ons land. waar hij een onop vallend bestaan leidde tot hij vo rige week donderdag op Schip hol werd gearresteerd SCHOONDIJKE (ANP) - Twee nog onbekende mannen van naar schatting 25 jaar hebben gister avond een bejaard echt jaar in Schoondijke (Zeeuwsch-Vlaan deren) overvallen, gekneveld en beroofd van zeshonderd gulden en een nog onbekende hoeveel heid gouden en zilveren munten Volgens dc politie belden de man nen bij het echtpaar aan met het verzoek van de telefoon gebruik te mogen maken omdat ze auto pech hadden

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11