Toet verzuimt buitenkansje te benutten... Quick Boys nog niet ontwaakt uit winterslaap RCL brandt zich aan Koudstaal: 2-1 Katwijk: bedroevend BBI polst Christiaanse RBB niet verder dan 0-0 Oefenwinst Lisser Boys MAANDAG 12 JANUARI 1981 sportH sport Laks optreden heeft nederlaag tegen Barendreeht tot gevolg BARENDRECHT-Quick Boys is aan het begin van 1981 nog niet ontwaakt uit de winters laap. De 2-0 nederlaag tegen Barendreeht toonde dat dui delijk aan. De eerste gelegen heid om de concurrentie op afstand te zetten (Noordwijk stond noodgedwongen stil),is daardoor aan de neus van de Katwijkers voorbijgegaan. Zoals gebruikelijk kwam de formatie van trainer Arie La gendijk ook in deze wedstrijd op achterstand. In eerdere gevallen zette de kustéquipe die negatieve marge om in een overwinning (Kozakken Boys) en een puntendeling (RCL). Aanvankelijk heerste ook in Barendreeht de ge dachte dat het na die achter stand wel allemaal goed zou aflopen. Op het schitterend aangelegde sportpark De Bongerd liet aanvoerder Nico Kuyt cs het dit keer echter te ver komen. Barendrechter Paul van de Mijn, één van de twee spitsen, kon als gevolg van bijzonder laks optreden van het meren deel van de Katwijkers een minuut voor rust de stand op 2-0 brengen. Hij gaf zijn col lega's aan het Boys-front een geducht lesje in het benutten van kansen. Nico Kuyt ging, terwijl zijn manschappen voor de zoveelste maal positie kozen voor het Barendrecht- doel, rustig aan de wandel. De bal was nog geen twee meter uit het eigen doelgebied of Paul van de Mijn degradeerde hem tot een figurant door de bal wel heel makkelijk van hem af te nemen. De jonge vleugelspits toonde zich, na dat hij ook een kwartier eer der de roos al had getroffen, zo zelfverzekerd dat hij eerst Theo Guyt op het verkeerde been zette, waarna hij met een welgemikte schuiver én een 2-0 voorsprong de kleedka mers op wenste te gaan zoe ken. Zelfs toen Barendreeht met de gedachten al bij de thee was wist Mart van der Plas nog geen raad met een levensgro te kans. Direct na de aftrap voor de zoveelste maal op karwei gestuurd, dook de Quick Boysspits alleen voor doelman Pierre Scheffers op. De inzet kaatste af op diens benen, aanvoerder Gerard van der Korput keerde de re bound van Teun van der Plas op de lijn En dus bleef het 2-0. In de pauze kon Quick Boys dan eindelijk de winterslaap uit de ogen wrijven. Alles en iedereen had kennelijk tot aan die tijd lopen soezen, alsof niemand hen iets kon maken. Het cha otische defensiebeleid van de gastheren versterkte die in druk slechts. Enkele spelde- prikken die de roodwitten voor het gezicht van Theo Guyt uitdeelden hadden Quick Boys echter al wakker moeten schudden. Na een kwartier ontsnapten de Kat wijkers al aan een achter stand toen een ingooi in de doelmond neerzeilde en Ton Paap centimeters te kort kwam om Guyt naar het net te sturen. Afgezien van de twee doelpunten, de eerste even eens na balverlies bij het uit verdedigen, waarvan Van de Mijn met een afrondend schot profiteerde, bleef het daarbij. De Barendrechtse defensie leverde alles met een lange trap in. Quick Boys bleef loe ren op de openingstreffer maar serieuze kansen bleven uit. Toen de klappen eenmaal aan de andere kant waren geval len. was Barendreeht niet meer te vangen. De verdedi ging kwam, gesteund door de ruime voorsprong, tot kalmte. Het was in de tweede helft dan ook over met het stunte lig uitverdedigen. Wel was er direct na de hervatting nog een kans voor Mart van der Plas. Hij moest tot ieders ver bazing echter constateren dat zijn inzet van twee meter af stand toch nog door Scheffers gekeerd werd. Toen ook een lob van Teun van der Plas nog op de lat belandde, was Quick Boys een geslagen ploeg. De wissel Jaap van Duyn voor Nico Kuyt bracht daarin geen verandering: 2-0. GERARD HAVERKAMP Piet Haasnoot wint een kopduel van RVVH kwamen een 0-0 deling overeen. RVVH-verdediger. Maar ook deze poging leverde geen resultaat op. Rijnsburgse Boys RIJNSBURG - Martin Toet bracht de schlemieligheid waarmee Rijnsburgse Boys RWH bestreed na achttien minuten in het tweede part nog eens tot uitdrukking. Scheidsrech ter Arnouts reikte de thuisformatie op dat moment de helpende hand, door een onbedui dend duwtje van RVVH-verdediger Verschoor tegenover Jan Hogewoning met een penalty te bestraffen. Ook nu deed de Rijnburgse aanvoerder echter niet meer dan de bal 'inleveren'. Toet verstuurde het leder vanaf elf-meter met zó weinig kracht, dat de voortreffelijke RVVH-doelman Cees van Vliet niet eens veel moeite had zijn inzet te keren. Het 'onrecht' dat 'de man in het zwart' RVVH aanvankelijk aandeed, had derhalve geen achterstand ten gevolge voor de ploeg van Ton de Hoop, die het laatste fluitsignaal haalde met een 0-0 deling. Een deling die gewoon terecht te noemen was. Beide elftallen toonden weliswaar een geweldi ge ijver, maar bereikten zelden Onnodige nederlaag van Leiderdoipers NIEUW-LEKKERLAND - Aan de keren dat RCL dit sei zoen de degens kruiste met Nieuw-Lekkerland zullen de Leiderdorpers louter zwartgallige herinneringen over houden. Thüis werden de roodwitten met 0-3 opgerold en de uitwedstrijd, zaterdag op de redelijk bespeelbare maar zware grasmat van Nieuw-Lekkerland, leverde een 2-1 nederlaag op. Tusssen beide wedstrijden zat wel een zeer groot verschil. Destijds in Leiderdorp was RCL kansloos, werd het krachtens het bekende recept "met boter en suiker." in gemaakt (0-3), nu in Nieuw-Lek kerland was het verlies eigenlijk onnodig. Tien minuten voor tijd pas boorde de thuisclub de win nende treffer aan, na een wed strijd die wat veldspel betrof vrijwel in evenwicht was ge weest. Maar dat maakte de pil voor RCL nauwelijks minder bit ter. Trainer Theo de Waard na af loop: "Kansloos verliezen doe je per seizoen allemaal wel een paar LEIDEN - Diverse zaterdagclubs uit de regio, die hun competitie wedstrijd zagen afgekeurd, kwamen alsnog vriendschappe lijk binnen de lijnen. Lisser Boys won bij GWS met dui delijke cijfers: 5-2. Tot 2-2 wist de Sassenheimse formatie de twee klassen hoger spelende bezoe kers bij te benen maar daarna gaf de betere conditie en techniek van de Landzaat-elf de doorslag. Ben Barten, Rob Suttorp, Paul Monthenie (2x) en Ed Griffioen scoorden voor Lisser Boys. Tweedeklasser Ter Leede ontving vierdeklasser Oegstgeest op een bijveldje. De ploegen konden op het kleine speelveld slecht uit de voeten waardoor zich een matig schouwspel ontrolde. Ter Leede deed wat de ploeg aan z'n stand was verplicht: 1-0 winst. Frits Hoekstra scoorde. keer. Daar zet je je vrij vlug over heen. Met wedstrijden die je niet hóeft te verliezen, ligt het anders. Dat knaagt aan je. Je accepteert zoiets nu eenmaal minder ge makkelijk". Het spookbeeld van de forse ne derlaag op de thuisplaat doemde in Nieuw-Lekkerland al enkele minuten na het begin weer op voor RCL. De Lekkerlanders Hugo Boel en Arie v.d. Ham drongen zonder veel problemen de Leiderdorp.se stellingen binnen en Van der Ham schoot van dichtbij onder doelman Bram Brandt door 1-0). Van de onbezorgde middag die Nieuw-Lekkerland voor zichzelf al in het verschiet zag (het pro grammablad vermeldde vol ver trouwen: "Wij rekenen op de volle winst") kwam echter weinig terecht. Haneveld, Kamminga, Van Egmond en Ab Braat herslo- ten de gelederen. En langzaam schoof RCL wat combinaties in een die Nieuw-Lekkerland zo nu en dan zwaar op de maag gingen liggen. Opgelegde kansen kwa men er overigens zelden, zó door tastend traden de Leiderdorpers nu ook weer niet op. Pas in de laatste vijf minuten voor Pierre van Gemerden - doelpunt - rust raakte de defensie van de Lekkerlanders het spoor echt bij ster. In de 37ste minuut spleet Dick v.d. Bijl (nuttig voor rust, "afwezig" erna) vanuit het cen trum de linkerverdedigingsfiank van NL uiteen met een scherpe pass die Sieto Schalkers (in een ongunstige hoek) vrij voor doel bracht. Doelman De Vos hielp hem een handje door roekeloos uit te lopen, maar Schalkers schoot over. Op slag van rust legde RCL dan toch de hand op de volkomen verdiende gelijkmaker. Een fraaie rush op rechts van Schal kers mondde uit in een voorzetje waaruit Pierre van Gemerden de bal langs doelman De Vos wipte (1-1). Was het spel in de eerste helft zeker niet imponerend geweest (veel plaatsfouten), na rust werd het uitgesproken rommelig. In de middenlinie zakten Bruna en Sterk wat weg (hetgeen op den duur uitwerking had op het spel van Hans Braat), waardoor ener zijds de roodwitte aanvalslijn minder werd gevoed en ander zijds Nieuw-Lekkerland een overwicht in het centrum kreeg. Toch had RCL dat eerste kwar tier een voorsprong kunnen ne men. Van Gemerden kreeg een goede scoringsmogelijkheid toen de verre van betrouwbare Lck- kerland-doelman weer eens zon derling optrad, maar liet die on gebruikt. En Schalkers had be slist een strafschop verdiend toen hij op het punt stond zich te ont doen van achterspeler Stout en door deze in wanhoop onderuit werd gehaald. Scheidsrechter Baas (sterk voor rust, matig erna) stond er echter te ver vandaan om dat te kunnen constateren. Daarna betrad Nieuw-Lekkerland de RCL-helft wat vaker dan de Leiderdorpers lief was. In de 22ste minuut stoof spits Kees Koudstaal alleen op doel af, maar Bram Brandt kon hem nog af stoppen. Woeste taferelen speel den kort daarna in de RCL- doelmand af. Koudstaal, Boef en v.d. Ham kregen ieder op een paar meter van het doel gelegen- Heracles-Fortuna S 1-2 (0—1). 16. Zuidcrsma 0-1, 47. Zuidersma 0-2, 86. Kerr 1-2. Scheidsrechter: Van Ettekoven, 3000 toeschouwers. Amsterdam-VIaardingen 2-2(1- 2). 3. Snijders 0-1, 18. Hartman Kok 1-1, 24. Den Os 1-2, 65. Swerissen 2-2. Scheidsrechter: Vormer, 800 toeschouwers. Haarlem-Amersfoort 6-0 (2-0). 7. Hendriks 1-0, 11. Kleton 2-0, 55. Kleton 3-0.67. Hendriks 4-0.76. Nij- dam 5-0.82. Gullit 6-0. Scheidsrech ter: De Hondt. 4100 toeschouwers. De Graafschap-Vitesse 1-1 (0-1). 29. Bleijenberg 0-1, Van der Vall 1-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Van Swieten. 4500 toeschouwers. Volcndam-Telstar 2-2 (1-0). 3. Stout 1-0, 60. Akersloot 1-1, 72. Stout 2-1 (strafschop). 84. Buma 2-2. Scheidsrechter: Corver 2300 toe schouwers. VW-Den 1-3 1-2 (1-1). 5 Breuer 0-1. 33. Janssen 1-1. 54. Salm 1-2 (strafschop), 59. Romijn SW-Eindhoven O-O. Scheids rechter: Mulder, 3600 toeschouwers. Veendam-Helmond Sport 3-1 (2—1). 8. Metz 1-0, 10. Van der Hooft 1-1, 21. Roossien 2-1. 85. Brinkman 3-1. Scheidsrechter: De Munnik. 2500 toeschouwers. heid om in te schieten, wat hun echter niet gelukte. Tien minuten voor tijd kwam de klap die RCL velde: Koudstaal ondernam met subtiele voetbe wegingen een solo-actie (kreeg daarvoor ook de ruimte, dat moet wel gezegd worden) en schoot laag langs langs Brandt: 2-1. Sterk en Bruna werden er nog uit gehaald voor Daaf Brandt en Pi ket, maar dat haalde niets meer uit. RUUD PAAUW SKIËN - De Amerikaan Steve Mahre, die meestal in de schaduw staat van zijn tweelingbroer Phil, heeft gisteren de speciale slalom van Garmisch-Partenkirchen ge wonnen. Deze wedstrijd telt mee voor de wereldbeker. De wed strijd in Garmisch werd geken merkt door valpartijen van de Zweed Ingemar Stenmark en de Liechtensteiner Andreas Wenzel. het niveau dat redelijkerwijs van eerste-klasse ploegen verwacht mag worden. Het in redelijke ge- talen opgekomen publiek zat derhalve anderhalf uur letterlijk en figuurlijk in de kou. Rijnsburgse Boys wierp vanaf het begin alle schroom van zich af en zocht de aanval. De voorwaarten Peter Hogewoning - Henk v.d. Zwan en Piet Haasnoot kwamen echter te weinig 'los' van hun di recte tegenstanders, waardoor zij slechts sporadisch aanspeelbaar waren. Wanneer één van de spit sen eens wel in het bezit van de bal kwam, strandde de speler meestal op de 'levende muur' van RWH-verdedigers. In die we tenschap verkerend werd door de middenvelders vaak gekozen voor het oude stramien 'hoge ballen voorde pot', dat echter ook geen tastbaar resultaat oplever de. In tegendeel. De formatie van Ton de Hoop raakte naar mate het duel vorderde steeds beter inge speeld op het weinig inventieve spelletje van de thuisploeg en counterde via Cees Steketee en Ben Pot soms goed. Uit de chaotische taferelen die zich in de eerste helft voor het RWH- doel afspeelden, kwam in de 4de minuut een kans voort voor Jo- han de Kroon. Na het schot van de Rijnsburger sprong de bal via de onderkant van de lat weer in het veld. Cas Zwaan en Piet Haasnoot verschenen ook alleen voor het doel van Cees van Vliet, maar misten de noodzakelijke scherpte. Evenals Henk van der Zwan, die na 13 minuten door de nuttig spelende Jan Hogewoning de vrije ruimte werd ingestuurd. maar op het laatste moment stuit te op Van Vliet.Wijnand Sloos hoefde slechts in actie te komen bij een veradelijke vrije schop van RWH-laaste man Ronald Maasdam (15de minuut). Vlak voor de pauze was er pas van eni ge echte opwinding sprake, toen Piet Haasnoot fraai raakknalde. Arnouts keurde het doelpunt evenwel af, omdat hij op het mo ment dat Haasnoot uithaalde zou hebben gefloten voor de rust.... In de tweede omgang veranderde er bij RBB niet veel ten goede. De passes kwamen steeds minder aan (het hobbelige veld werkte wat dat betreft niet mee) en de vleugelspitsen Peter Hogewo ning en Haasnoot slaagden er maar niet via een creatieve actie de achterlijn te halen. Martin Toet kreeg in de 63ste minuut dé mogelijkheid om zijn ploeg op het juiste spoor te brengen. Het door scheidsrechter Arnouts in de vorm van een penalty aange reikte presentje accepteerde de amateur-international evenwel Herman Wijnands offerde nog een middenvelder op (Cas Zwaan) voor aanvaller Henk Merbis, maar effect soorteerde het niet. Verder dan een afstandschot van Jan Hogewoning en een kansje voor Henk v.d. Zwan (die de bal echter richting bollenvelden schoot) kwam RBB niet. Het wa ren de laatste stuiptrekkingen van de Rijnsburgse ploeg, die in de slotfase nog goed wegkwam, toen Ben Pot voor een leeg doel net naast schoot. FRED SEGAAR KATWIJK - Katwijk had natuur lijk wel een excuus: veertien van de selectiespelers waren gebles seerd, waarvan er vier een vaste plaats in het eerste hebben. Maar dat de ploeg van trainer Hugue- nin zo slecht zou spelen, had niemand verwacht. Tegen Excel sior M. kon het elftal geen enkele maal een vuist maken en het bleef dan ook bij een doelpuntloos ge lijkspel. De ruim tweehonderd toeschou wers voelden zich na de wedstrijd flink bekocht. Want niet alleen Katwijk bleek tot niets in staat, ook de tegenstanders hadden voor de zaterdagmiddag blijk baar andere plannen gemaakt. Het middenveld van Excelsior M. wilde de Katwijkers nog wel af stoppen. maar aan aanvallen werd niet of nauwelijks gedacht. De Katwijkse aanval stelde daar weinig tegenover. De enige, die enigzins gevaarlijk kon worden. was Adrie Koelewijn, maar zelfs teld één afstandsschot wat hij kwam niet verder dah welge- meter overging. DEN HAAG (GPD) - Professor J.H. Christiaanse is de voor naamste kandidaat om drs. M.J. van Rooijen op te volgen als voorzitter van het Budget Bewakings Instituut (BBI). De heer Van Rooijen moest enige tijd geleden wegens drukke werkzaamheden het voorzitterschap van het BBI neerleggen. Professor J.H. Christiaanse, die als hoogleraar is verbonden aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam, is vooral be kend geworden als voorzitter van de Raad voor het Betaald Voetbal, die in 1974 het "rap port Christiaanse' uitbracht, voorloper van het rapport "Gezonder Betaald Voetbal". Beide rapporten werden uit gebracht in het kader van de gezondmaking van het be taald voetbal in Nederland in samenwerking met de rijks overheid. Het Budget Bewakings Insti tuut werd in 1973 naar aanlei ding van het rapport Gezon der Betaald Voetbal in het le ven geroepen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15