Laf Lugdunum incasseert winst «1 m Knappe zege van LFC bij Quick: 0-2 Lisse zet publiek in de kou DS79 te sterk voor UVS: 0-6 Tegen onmachtig DHS: 1-0 Roodenburg nestelt zich in kopgroep MAANDAG 12 JANUARI 1981 SPORT SPORT LISSE - Pas in de slotfase van het treffen leken Sportclub Lisse en Blauw Zwart te beseffen dat er ook nog publiek rond het voet balveld stond. Een publiek dat tot dan. bij gebrek aan de nodige spectakulaire momenten, in de kou was gezet. De goede wil die de elftallen in de slotminuten ten toon spreidden kwam echter te laat om nog iets aan de 0-0 stand te veranderen. Vooral de eeiste 45 minuten ston den in het teken van risicoloos voetbal. Taktiek vierde hoogtij: Lisse moet het nu eenmaal van de counter hebben, en wachtte daarom op het moment dat er voorin de nodige ruimte zou ont staan. Blauw Zwart voelde zich bij het bezoek aan de hoger ge plaatste opponent niet geroepen om naar voren te stormen, zeker niet gezien de reputatie die de Bollenstreek-opponent de laat ste tijd op het counter-rvlak op gebouwd heeft. De gevolgen lie ten zich raden. Een overbelast middenveld met veelvuldig we derzijds inleveren van het leder werk en een totaalbalans aan doelrijpe kansen van praktisch nul. Typerend voor de algehele on macht was het gebeurên rond de 24ste minuut. Met een mislukte uittrap leverde Lisse doelman Hans Kortekaas de bal pardoes bij Hans Grundeken in. De Blauw Zwart vleugelspits tracht te het leder direkt voor de pot te lepelen. Op zich geen slechte ge dachte, echter de trap van Grun deken mislukte volledig, waarna het leder met een sierlijke curve in de buurt van de cornervlag over de achterlijn belandde. Aan Kortekaas was het toen wederom de beurt om uit te trappen. On danks de windstilte dwarrelde de bal ditmaal over de zijlijn, waarna Blauw Zwart het leder weer in kon gaan leveren. Lisse had bij vlagen een licht overwicht, maar Blauw Zwart kwam in eerste helft nog het dichtst in de buurt van het vijandelijke doel. Dit omdat hans Grundeken zijn ge schonden image wenste op te vij zelen. Tweemaal speelde hij zich goed vrij, waarna Grundeken's voorzetten evenveel geen belo ning vonden omdat diens team genoten niet op de juiste plaats stonden. Het tweede part was ten opzichte van de eerste helft al een hele ver ademing. Lisse poogde wat meer pressie uit te gaan oefenen, wat het spelbeeld ten goede kwam. Gerard Koomen, in de ploeg om dat Harry van der Zwet geen kans meer ziet om regelmatig te trai nen. kreeg in de 49ste minuut een goede kans op aangeven van Fred Tschür. Blauw Zwart goalie Pe ter Anthonides keerde echter de ingeschoten bal. Twaalf minuten later (Theo Godyla was ondertus sen vervangen door André van der Klauw) deed Wim van Beek van zich spreken. De balvaardige Lissense "Sandokan" had tot dan toe alleen door zijn uiterlijk kun nen imponeren, maar met de di rekt op de slof genomen bal maakte hij veel goed. Het fraaie schot smoorde echter in de Was- senaarse defensie. Aan Blauw Zwart zijde werd Hans Grundeken een steeds groter ge vaar. Grundeken stelde Chris Theil tweemaal in staat (55ste en 69ste minuut) om de bal vrij in te koppen, echter het leder zeilde tweemaal aan de verkeerde kant van de paal voorbij. Een i leus moment luidde de boeiende slotminuten in. Na een goede solo van Fred Tschür leek Anthonides het leder simpelweg te onder scheppen. De Wassenaarse doelman liet het leder echter glippen, waardoor de attente Van Beek vrijuit dreigde te gaan sco ren. Het "handje" van voorstop per Ed Ruigrok remde Van Beek echter in zijn snelheid, waarna Anthonides met een katachtige reaktie schoon schip kon maken. RUUD DOBBELAAR De bijna treffer van Wim van Beek: Ed Ruigrok belet de Lissenaar o Anthonides de bal nog net op tijd weg kan tikken. i op volle snelheid te komenwaardoor LEIDEN - Tot verbazing van secretaris Polane schalde gisterochtend de ANP-nieuwslezer al om acht uur: "DHC-UVS afgelast". "Een wel erg vroeg tijdstip om zoiets bekend te maken wist Polane. "Tenstotte is er dan nog een hele ochtend om het veld speelklaar te krijgen Nu dat niet gebeurde had de Leidse hoofdklasser een aantal uren ter beschikking om op de uitstekend bespeelbare grasmat van de Kikkerpolder een oefen wedstrijd te regelen. Uiteindelijk rolde eerste divisieclub DS'79 uit de bus. De Dordtse formatie van trainer Mircea Petescu zag het thuisveld voor de confrontatie tegen SC Cambuur afgekeurd en wilde zich derhal ve dolgraag naar Leiden verplaatsen om. zoals dat tegenwoordig heet, het wedstrijdritme te behouden De confrontatie leerde dat er wel degelijk een verschil kan bestaan tussen een hoofdklasser en een eerstedivisiomstDe brigade van Désar werd met een forse 0-6 nederlaag opgezadeld en het was aan uitstekend keepers werk van Chris Drillenburg te danken dat het verlies niet in dubbele cijfers liep. Vooral dankzij de impulsen van Epi Drost excelleerde DS'79 een belangrijk deel van de wedstrijd. De oud-Twente speler, die bij de Dordtse vereni ging trainer van het C-elftal is. heeft nog niets van zijn inzicht en tech niek verloren en stuurde de bal waarheen hij maar wilde. Op de momen ten dat de ploeg van Petescu t met Huub Smeets na een bijgelegde vete als uitstekende spits in de gelederende de motor een versnelling lager zette, verschafte UVS zich zowaar enige kansen. Cock van Weerlee had zijn vizier dit keer echter niet op scherp staan. Huub Smeets f2x), Cor L*ms (3x) en invaller Bosse hadden dat wel.... LEIDEN - Het feit dat de Lugdunum-spelers elkaar na afloop van het met 1-0 gewonnen duel tegen DHS felici teerden, deed wat overdreven aan. De Leidenaars hadden zonder lef geacteerd en de overwinning was gezien het Schiedamse veldoverwicht geflatteerd te noemen. Het eindresultaat vergoedde blijkbaar veel, zo niet alles. Met een tot in de puntjes verzorgd soort 'loopgravenvoetbal' van Lugdunum, was er bijna niets te genieten voor het aanwezige publiek. Wanneer de Lugdunum-spelers in de toekomst niet alleen voor hun vrienden-en kennissenkring wensen te voetballen, zullen de 'Kikkers' in de komende wed strijden heel wat aanvallender moeten gaan spelen. Iets wat ze ker mogelijk moet zijn, gezien de goede kwaliteit van het huidige spelersmateriaal. Op papier speelde de Leidse ploeg gistermiddag een 4-4-2 tactiek. In de praktijk kwam het er op neer dat men voetbalde met een dubbele voorstopper (Bennie de Roo en Ted van Berkel), dus met vijf verdedigers, vier middenvel ders, waarvan Koos Bekooy gis teren in feite de enige was die aanvallende aspiraties koesterde, terwijl de voorhoede werd ge vormd door Peter Siera en Rinus van Es. Laatstgenoemde liet zich in de tweede helft, overigens door een gebrek aan aanvoer van ach teren, ook nog vaak terugzakken, zodat medelijden op zijn plaats was voor Siera. Kansloos Eens in de zoveel tijd verscheen er een verdwaalde bal in de richting van de Leidse spits die bijna kansloos moest opboksen tegen een Schiedamse overmacht. Zo kon het in de tweede helft gebeu ren dat Siera de bal veroverde, hulpeloos achter zich keek, ver geefs wachtend op het moment dat een ploeggenoot zich over de middenlijn waagde. Een lach wekkende situatie, die typerend was voor het laffe Lugdunum- spel. Met spelers als bijvoorbeeld een Koos Bekooy, Rinus van Es, Pe ter Siera kan de Leidse ploeg aan trekkelijk en positief voetbal op de mat leggen. Dat heeft het ver leden wel bewezen. Vorig seizoen speelden de Leidenaars ook ge regeld met vier middenvelders, maar die doken om de haverklap in de vrije ruimte. Initiatief ne men heet zoiets en dat maakte Lugdunum tot een attractief spelend elftal. Natuurlijk moet men er rekening mee houden dat de Leidenaars een afdeling hoger voetballen. Maar je zo sterk aan passen aan een beslist niet impo nerende ploeg als DHS, is Lug dunum onwaardig. Tactiek Trainer Ruud de Groot verdedigde zich na afloop als volgt. "Ik heb m'rf elflal beslist niet met een ne gatieve tactiek het veld inge stuurd. Het was de bedoeling dat de middenvelders Jan Verver op rechts en Daan Kooymans op links bij balbezit zouden opko men in de rug gedekt door Ted van Berkel, terwijl Koos Bekooy zelfs een vrije opdracht had. Dat plan ging de mist in omdat DHS met een vooruitgeschoven mid denvelder speelde, die door Ted moest worden opgevangen. Daarom durfde ons middenveld zo weinig risico te nemen. Na tuurlijk speelden we erg matig. Maar je moet niet vergeten dat we een paar rommelige weken ach ter de rug hebben. Trainingen werden afgelast door al die feest dagen. De afgelopen week heb ben we tweemaal op het strand moeten trainen. Ook hebben we ruim een maand geen wedstrijd gespeeld, dus het wedstrijdritme was niet meer aanwezig. Dat was vandaag goed te merken." De wedstrijd zelf kende weinig hoogtepunten. Na een paar minu ten zette Rinus van Es goed door en bediende Peter Siera keurig op maat, die beheerst scoorde: 1-0. Even later opwinding aan de andere kant doordat doelman Wil de Vos een zacht rollertje van Koorngevel door zijn handen liet glippen, de paal voorkwam de Schiedamse gelijkmaker. In de tweede helft ging DHS in het of fensief. De Schiedammers kre gen wel enkele kansen maar mis ten de nodige slagvaardigheid. Lugdunum had via Siera (2x) en Rinus van Es ook mogelijkheden om de voorsprong uit te bouwen, dat lukte niet. DINK BINNENDIJK Lugdunum-spits Peter Siera (rechts) passeert beheerst DHS-doelman Kooiman. Met dit doelpunt bezorgde Siera zijn ploeg de 1-0 overwinning. LEIDEN - Roodenburg en Verburch bewezen gisteren dat voetbal nog wel degelijk de moeite van het kijken waard kan zijn. Beide ploegen lieten soms aardig voetbal zien, toonden een tomeloze inzet en zochten zonder schroom de aanval. De reglementen van de KNVB luiden nu eenmaal anders, maar zowel Roodenburg als Verburch zouden twee pun ten aan het duel moeten kun nen overhouden, als belo ning. Het feit dat de Poeldijk- se ploeg nu met lege handen achterbleef was eigenlijk het enige minpuntje van de con frontatie. Het zal Roodenburg bepaald geen zorg zijn. De Kooiclub klopte de West- landse ranglijstaanvoerder met 1-0 en behoort door die zege plotseling tot een van de belangrijkste titelkandida ten. Een positie op de lijst derhalve, die een aantal weken geleden nog voor 'onmogelijk' werd gehouden. De Noord bewo ners kende immers een te leurstellende start van de competitie en vertoefden kortgeleden nog ergens in de middenmoot. Door overwin ningen op Sportclub Lisse (2-0) en nu op Verburch (1-0) mag de Mouter-brigade ech ter toch weer aspiraties koes teren. Roodenburg pakte Verburch vanaf het eerste fluitsignaal bij de kraag en zette de kop loper middels een verfrissend spelletje met de rug tegen de muur. De ploeg combineerde er met Jürgen Kok, Aad de Groot en de uitblinkers Hen- nie Koet en John van de We tering als belangrijste pion nen lustig op los. Van de We tering, die eerder via fraaie ac ties al het een het ander had laten zien, bekroonde het uit stekende begin van de Leide naars met een schitterende treffer. Ronald Jansen, die zich door de lange Verburch- voorstopper Herman van Berge Henegouwen geen moment liet afpoeieren, speelde de bal uit een vrije schop (20ste minuut) naar de vrijstaande Van de Wetering, die diagonaal vernietigend uithaalde: 1-0. Via de renpaarden René en Aad van Staveren zetten de Poel dijkers zich over de tegen valler heen en bouwden een overwicht op. Verburch, dat via Marcel Mooyman (stuitte na goed doorzetten op Sjaak Nievaart) en Ton van Krieken (kopbal op de lat) gevaarlijk werd miste echter het tikkel tje mazzel dat Roodenburg nu juist wel had In het tWMde part werd nimmer het niveau van voor de pauze gehaald. De thuisploeg werd nu met de rug tegen de muur gezet, maar verder dan wel zéér chaotische taferelen voor het doel van Nievaart kwam Ver burch niet. Roodenburg daarentegen was via Ronald Jansen nog twee maal dicht by een grotere voorsprong. Dat kwam er niet van, maar daarom maalde het publiek niet. Dat kon huiswaarts ke ren met de wetenschap dat voetbal nog best leuk kan zyn. FRED SEGAAR i der Berg kansloos1-0. De streekderby LEIDEN - Koploper SJC liep in de derde klasse zondag weer een punt uit op de concurrentie. Weliswaar speelden de Noord- wijkers 'slechts' met 1-1 gelijk tegen DSO, achtervolger Quick werd beentje gelicht door LFC. Een knappe prestatie van de Leidenaars die de Hagenaars met 2-0 klopten. De streekderby Hillegom-VVSB eindigde in een 1-1 gelijkspel. Ook Teylingen deelde de punten met tegen stander Den Hoorn: (M). SJC - DSO: 1-1. De Noordwijkse formatie was gis teren niet zo erg op dreef als in de voorgaande wedstrijden. De uit eindelijke 1-1 werd moeizaam bereikt. Nu waren er wel enkele oorzaken op te noemen voor het tegenvallende Noordwijkse spel. Na een half uur spelen moest Fokke van der Reijd met een flinke hoofdwond per brancard het veld worden afgedragen. Be grijpelijk dat dit ongeluk zijn in vloed had op het SJC-spel. Een tweede tegenvaller moest de Duindam-equipe na rust incas seren. Peter Marijnen wérd na een flinke overtreding zonder pardon uit het veld gestuurd. Desondanks nam SJC toch een voorsprong. Jos Alders tekende voor deze treffer. Hierna verslap te de thuisclub duidelijk, zodat DSO verdiend langszij kwam. Quick - LFC: 0-2. LFC. dat Chris Gubler en Frank van Veen (beiden geschorst) mis te. kwam uitstekend voorde dag. Invaller-spits Wally Gallert be wees zijn waarde door in de eer ste helft tweemaal het Haagse net te vinden. Door deze zege verwij derden de 'Kanaries' zich enigs zins uit de degradatiezone. Voor hetzelfde geld hadden de Leide naars met grotere cijfers gewon nen, maar de pupillen van trainer Jan Zoetemelk sprongen nogal lichtvaardig om met de verkre gen kansen. Vooral na de pauze toen Quick alles of niett spelen kreeg de Leidse plot verse mogelijkheden, die niet in doelpunten werden omgezet. Hillegom - VVSB: 1-1. Een terechte uitslag in deze spor tieve streekderby. Na tien minu ten zette Hans Lubbe op aange ven van Schrama de Hillegom- mers op 1-0. VVSB verwerkte doe sn. iie tegenvaller prima en zocht de aanval. Tegenover het beter verzorgde voetbal van VVSB stelde Hillegom een to meloze inzet. Met nog enkele mi nuten te spelen leek die inzet goed genoeg voor twee belang rijke punten. Nico den Elzen be zorgde de bezoekers met een kopbal op de valreep echter als- nog een winstpunt. Teylingen - Den Hoorn: 0-0 Den Hoorn was in de eerste helft de sterkere ploeg, terwijl na rust Teylingen de toon aangaf Met de dubbelblanke eindstand moch ten beide elftallen dan ook tevre den zijn. Bij de Sassenhcimcrs speelde Prosper Nieuwenhuy- zen, een jonge speler, voor de eer ste maal mee in de spits. Nieu- wenhuyzen deed dat goed en was een paar maal dichtbij een doel punt. Voor de pauze keepte Tey- lingen-doclman Henk Hooger- vorst een foutloze partij, die zijn ploeg behoedde voor een ochter- stand. In de tweede 45 minuten trokken da gastheren ten aanval De sluitpost van Den Hoorn. Ber- tus Holierhoek, vormde echter ''ii té groot otM takel voor Tey lingen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13