'Wall a art maakt jaar gewoon af' Zesdaagse aangepast aan "Koning Klant" Betere stelling voor Kortsjnoi in tiende partij Veertien amateurduo's strijden om de titel Leiden-sponsor Bockweg: "Hij heeft mijn volle vertrouwen Scylla is niets "vergeten". Topatleten in Leiden DONDERDAG 8 JANUARI 1981 OT KOMT ALLEMAAL BL'JF 3'J P£ LES OM PAT DG JON6ENS L0PFN7E PIG KG ZEN MAALT UIT//1 Kg8-h8. 23. Tf4-f2 Lc8-e6. 24. Pd2-(3 DdB-d7. 25. P(3-h4 Ta8-d8. 26. Ph4-f5 Dd7-I7. 27. Pf5-c3 Dl7-d7. 28 Dg3-I3 Le6-f7. 29. g2-g4 Pf8-e6. 30 h2-H4 Tc8-f8. 31. Df3-g3 Td8-c8. 32. Kgl-h2 L(7-g8. 33 Pe3-d5 TfB-17. 34. TPi-HJ Te8-f8. 35. Dg3-(2 h7-h6. 36. Pd5-c3 Lg8-h7.37. Pe3-f5 Kh8-g8.38. Dl"2-b2 Kg8-h8. 39. Db2-b5 Tf8-d8. 40 Ld3- c2 T(7-I8.41. Lc2-a4 Dd7-f7.42 Db5- b2 h'6-h5. 43. g4xh5 Df7xh5. Wit geeft de 44e zet onder couvert af. De afgebroken stelling is. Wit: Kh2, Db2. Tfl. Tf3. La4. Pf5. pion nen op a2. c3. c4, d4. e4. h4. Zwart: Kh8. Dh5. Td8. Tf8. Lh7. Pe6. pionnen op a5. b6. c7. d6. fG. g7. MERANO - De tiende partij in de finale van het kandida tentoernooi tussen de Westduitser Robert Hübner en de ex-rus Viktor Kortsjnoi is gisteren in Merano na 43 zetten afgebroken. Kortsjnoi, die met 4,/>-3'/2 voorstaat, had vol gens de experts de betere stelling Het is de bedoeling dat de partij vandaag wordt uitgespeeld. Dan moet wel de negende ronde, die eveneens werd afgebroken, bin nen een tijdsbestek van drie-en- een-halfuur zijn beëindigd. Het is de eerste keer in deze tweekamp, dat twee afgebroken partijen op één dag moeten worden ge speeld. De tiende partij toonde een aanval lend ingestelde Kortsjnoi. Hüb ner maakte voor de eerste keer gebruik van de dame-Indische verdediging. De beide grootmeesters verklaar den tijdens een persconferentie zeer ingenomen te zijn met de or ganisatie in het Italiaanse Mera no. Zowel Kortsjnoi als Hübner liet weten, indien een van beiden de tweekamp winnend zou afslui ten, ook tegen wereldkampioen Anatoli Karpov in Merano te wil len spelen. De tiende partij tussen Robert Hübner (zwart) en Viktor Kortsjnoi (wit) had het volgende zettenverloop: Wit (Kortsjnoi) zwart (Hübner) 1. D2-d4 Pg8-f8.2. c2-c4 e7-e6.3. Pgl-f3 b7-b6. 4. Pbl-c3 Lc8-b7. 5. Lcl-f4 Lf8-b4. 6. Ddl-b3 a7-a5, 7. e2-e3 Pf6- e4, 8. Lfl-d3 Pe4xc3. 9. b2xc3 Lb4-e7. 10.c3-e4d7-d6,11. Db3-c2Pb8-d7.12. O-O 0-0. 13. Dc2~e2 Le7-f6. 14. Tal-bl e6-e5. 15. Lf4-e3 T18-e8. 16. Pf3-d2 Lf6-g5, 17. f2-f4 e5xf4. 18. Le3xf4 Lg5xf4. 19. Tflxf4 Pd7-f8. 20. Tbl-fl H-f6, 21. De2-g4 Lb7-c8. 22. Dg4-g3. ROTTERDAM - Meer nog dan in voorgaande jaren heeft wedstrijdleider Peter Post het programma van de elfde Rotterdamse wielerzesdaagse afgestemd op het uitgaanspa- troon van Koning Klant. De klant mag da se, zó zal hij tocii i Wie op deze mani koning zijn bij deaans rden verwend door F il worden vertroeteld. Afgestapt is de Amstelveener van de traditie, die wilde dat de Rot terdamse ..Six" op donderdag avond zal starten. Het Ahoy- complex herbergt nu van vrijdag avond 16 januari aanvang 19.00 uur) tot en met woensdag 21 ja nuari het dertien koppels tellende circus van tweexvielers. Met die lichte buigingen in de rich tingen van het publick denkt Pe ter Post bij voorbaat al een aardi ge financiële slag te hebben ge slagen. Nu al zijn er 25.000 kaar ten verkocht, zodat hij gistermor- Voorafgaande aan de profs zullen elke zesdaagse-avond 14 amatcurkop- pels strijd leveren om de zesdaagsetitel 1981. Het gaat om de volgende koppels: koppel 1: Eric Geserick-Fred Grootzwagers; koppel 2: Ger Slot-Ab Harren; koppel 3. Ad van Asten-Aad de Jong: koppel 4: Barend Huvcneers-Theo van Tol: koppel 5: Peter Hellemons-Ton Vrolijk; kop pel 6. Man van de Velden-Martin Schoen: koppel 7: Ton Ketelaars Wesscl van Keuk; koppel 8: Paul Gerrard Glenn Taylor; koppel 9: Jan van Rossum-Thco Hoogervorst; koppel 10: Heinz Siegcnthaler-Heinz Forster (Zwitserland); koppel 11 Bjarne Soerensen-Kim Rcfshammer (Denemarken); koppel 12: John Roozenburg-David Brolherton; koppel 13: MauncioBidinost-EdoPinori (Italië) en koppel 14: Peter Grootcgoe- gen op de persconferentie uitge breid kon pronken met de ..prima lopende voorverkoop". ..We zit ten al tien procent hoger dan vo rig jaar en ik ga ervan uit. dat we op de eerste avond uitverkocht raken". In het verleden is dat. gaf hij toe. wel eens anders geweest. Maar al te vaak moesten de coureurs de ouverture tegen een decor van slecht bezette tribunes voordra gen. ..Vorig jaar", herinnerde Post zich, ..was het iets beter. Toen hadden wc 4000 toeschou wers, al zaten daar wel veel geno digden tussen". Op een geheel eigen wijze zocht de baas van het wielercircus naar een verklaring voor de magere in teresse van het publiek van „Ahoy opdonderdag". Post: ..Ja renlang heb ik aan zitten hikken tegen die dag. Ik veronderstel dat de mensen niet kwamen, omdat ze de hele dag hadden gewerkt en de volgende wéér moesten werken. Want dat schijnt tegen woordig nog te gebeuren... De vrijdagavond is veel gunstiger, want dan gaat iedereen uit". De elfde Rotterdamse zesdaagse zal. althans volgens Post. in het teken staan van records. „Ik ver wacht een record-recette", sprak hij hoopvol, „terwijl we al een re cord aan premies en sponsorgel den bijeen hebben gebracht". Cij fers wilden hem in dat verband niet over de lioDen komen: die 99 NAARDEN - Met de woorden: "Ik heb het volste vertrouwen in Han, hij maakt dit jaar gewoon af', ontzenuwde Parker-baas Robert Bockweg gisteravond definitief de geruch ten omtrent een vroegtijdig vertrek van Han Wallaart als hoofdcoach van de Leidse aanvoerder in de eredivisie basketbal. Robert Bockwe Boliviaans schoolteam kaapt vliegtuig uit vreugde LA PAZ Rtr- Een schoolvoel- balelftal uit Bolivia heeft gis teren. na het winnen van een scholentoernooi in de Verenig de Staten, het vliegtuig waar- dwongen non-stop dc vliegen naar hel vliegveld in Santa Cruz waar een ont vangst was voorbereid. De "Lloyd Aero Boliviano" vliegmaatschappij sprak in "goedaardige bestorming door de spelers en begeleiaers van de cockpit". "Niemand had enige wapens bij zich". De piloten waren bereid om direct door te vliegen naar Santa Cruz, in plaats van een tussenstop te maken in Cocha- bamba. In Santa Cruz ston den autoriteiten, familieleden en kennissen klaar liet succes volle elftal te verwelkomen. Er kwamen wel protesten van de kant van de passagiers die in Cochabamba hadden wil len uitstappen, maar daar ging de bemanning niet op in. Tevens maakte Bockweg bekend dat HennieBlom niet langer meer zal fungeren als manager, maar naast Wallaart als assistent op de bank zal plaatsnemen. De omge keerde volgorde van vorig jaar dus, met dien verstande dat Wal laart wel degelijk degene isdie de eindverantwoording draagt. Dat woord 'verantwoording' keer de trouwens regelmatig terug in de toelichting die Robert Bock weg gaf op het gesprek dat hij gis teravond met Han Wallaart voer de. nadat hij eerder onder meer met aanvoerder Mitch Plaat aan de tafel had gezeten. "Ik weet", zei de man uit Naarden die overi gens deze week zijn peperdure Porsche total-loss reed maar daar zonder kleerscheuren vanaf kwam. "dat er allerhande verha len circuleerden over het eventu eel verdwijnen van Han. Ik kan daar het volgende op zeggen. Hoewel een coach van een top club als Parker heus geen man van de dag is. is het natuurlijk wel zo dat hij snel verantwoordelijk wordt gesteld wanneer het maar even minder gaat. Ikzelf met na me heb de laatste tijd commen taar gegeven op de prestaties di- noodzaak. Hennie gaat nu naast me zitten en ik zal gebruik maken van de dingen die hii opmerkt. Verder doet hij wat ik wil dat hij doet. Overigens is het gesprek met Robert zeer open geweest. We hebben alle zaken doorgeno men en op een rijtje gezet. Dat was hard nodig ook". Dver het aantrekken van een ver vanger voor de voorlopig uitge schakelde spelverdeler Mitchell Plaat kon Bockweg kort zijn. "We hebben contacten in de States, we zullen ook proberen om een licentie voor een Amerikaan te krijgen, maar voorlopig behoudt Han het vertrouwen in deze groep. Op korte termijn zijn er dus geen veranderingen te ver wachten. Op langere termijn ove rigens wel. Ik ben vorige week in Amerika geweest en binnen onze organisatie is men het er over- eens dat we de sponsoring vol gend jaar moeten continueren, zo niet uitbreiden. Dat wil zeggen dat we zeker op deze voet door gaan of er zelfs nog een schepje bovenop doen." AD VAN KAAM i af tussen zijn spelers, - Plaat en Puidokas l) hemflanke hield hij als gebruikelijk binnens kamers. Wel zwaaide Post de aanwezige geldschieters uitbundig lof toe. Wijzend in hun richting merkte hij op „dat die mensen toch maar weer bereid waren geweest de Rotterdamse zesdaagse in stand te houden". „En dat in een tijd", liet hij het gehoor met eerbied president Van Agt zegt dat ieder een een stapje terug moet doe- Op het organisatorische vlak lijkt, afgaande op het bovenstaande dus. weinig meer fout te kunnen gaan. „Nu de renners nog", siste Post dan ook veelbetekenend. ..als die nu ook nog willen rijden, komt alles best voor elkaar". Het deelnemersveld telt behalve de winnaars van vorig jaar. Pijnen- Raas. ook zesdaagsc-keizers als Patrick Sercu en Albert Fritz, als mede vier wereldkampioenen. Post: ..Alleen de wereldkam pioen op de weg heb ik niet ge contracteerd. maar met Hinault heb ik hier minder goede ervarin gen opgedaan". Aangetrokken werden wel stayer kampioen Wilfned Peffgen. Dan ny Clark (wereldkampioen Ke rm; een uit Japan overgewaaide sprintkoers). Antony Doyle (ach tervolging) en Stan Tourné (klas sementswedstrijd). „In geen en kele zesdaagse heeft een derge lijk deelnemersveld gereden", wist Peter Post zeker, „dit is de absolute top". Net als in 1980 zal de derny-koers op de laatste avond meetellen voor het klassement. De organi sator overweegt echter nog een dergelijke rit achter bromfietsen in het wedstrijdschema te pas sen. Post opnieuw „Het hangt van het koersverloop af of ik op de voorlaatste avond die rit in het programma stop. Al op zondag 18 januari moet ik weten wie van de ploeg in die allerlaatste derny-rit rijdt. Als ik op dinsdagavond nu die andere rit laat rijden, moeten de jongens die die laatste avond niet zullen rijden achter die der- De elfde Rotterdamse zesdaagse zal op vrijdagavond 16 januari ver moedelijk worden weggeschoten door de Ajacied Wim Jansen. „Ik hoop maar niet", legde Post iro nisch een link naar het ijsbalinci- dent in de Rotterdamse Kuip, ..dat er die avond sneeuw lig- t". Het deelnemersveld koppel 1: Gerd Frank-Hans Henrik Oer sted (beiden Denemarken); kop pel 2 Gerrie Knetemann (Ned>- Udo Hempel (WDtsl); koppel 3: Horst Schutz (WDtsl>-Romann Hermann (Lie): koppel 4: Joop Zoetemelk (Ned>-Wilfned Peff gen (WDtsl); koppel 5: Patrick Sercu (Bel)-Al bert Fritz (WDtsl); koppel 6: Danny Clark (Aus)- Don Allan (Eng); koppel 7: Willie Debosscher (BelV-Martin Venix (Ned): koppel 8: Martin Rietveld- Herman Ponsteen (beiden Ned); koppel 9: Rene Pijnen-Jan Raas (beiden Ned); koppel 10: Urs Freuler (Zwi)-Stan Tourné (Bel); koppel 11: Henk Lubberding (Ned)-Gunther Schumacher (WDtsl); koppel 12 Maurice Bur- ton-Antony Doyle (beiden Eng); koppel 13: Leo van VUet-Bert Oosterbosch (beiden Ned) GERARD VAN PUTTEN volgens mij te v Binnen het overigens goed werkende management zijn er vervolgens diverse suggesties ge daan. ook met betrekking tot een eventuele vervanging van de coach. Alleen zijn bepaalde men sen vergeten dat ik degene ben die de beslissingen neem. Ik zal dan ook maatregelen treffen die in de toekomst moeten voorko men dat er dergelijke 'wild-west' verhalen naar buiten komen." Eén van die maatregelen heeft Bockweg nu reeds genomen. Hennie Blom zal voortaan niet meer achter, maar op de bank plaatsnemen. "Ik geloof dat de constructie die wij hadden be dacht met Hennie als manager niet goed werkte. Sterker nog het had een averechts effect. Wat ik nu heb gedaan is de tegenpolen met elkaar te verbinden. Het tweemanschap van vorig jaar is dus hersteld, zij het dat Han nu de verantwoordelijkheid draagt en Hennie als rechterhand fungeert. Ik heb er het volste vertrouwen in dat deze samenwerking zijn vruchten zal afwerpen. Han Wallaart zelf was. behalve op gelucht na al het gedoe rond zijn persoon, tevreden met deze op lossing. "Ik had inderdaad de in druk". zo vertelde hij. "dat Hen nie en ik elkaar eerder tegen-, werkten dan dat we samenwerk ten. Dat kon natuurlijk nooit de bedoeling zijn. Deze switch was LEIDEN - De berichten als zou Scylla vergeten zijn bij deTa- feltcnnisbond een verzoek in te dienen om Sandra de Kruiff over te plaatsen naar de herencompctitie. zijn vol slagen onjuist. De Leidse club heeft gewoon geen verzoek ingediend omdat zoiets op dit moment totaal geen zin had "Het hoofdbestuur v: bond had ons al laten dat zo'n beslissing pas i door de bondsraad genomen kan worden", aldus Scylla- trainer Theo Bakker. "Het was dus totaal overbodig te proberen haar nu al in de he rencompetitie (die volgende week zaterdag weer begint) te krijgen. Ik begrijp dan ook niet hoe dat bericht in dc we reld is gekomen. Zelfs via de radio werd het gemeld, maar het is pertinent onjuist". Scylla zal intussen zeker niet vergeten het verzoek tot over- dagen de de te doe Bakker: "In de eerste helft van de competitie speelde Sandra 100 procent en won ze vaak met grote cijfers. De te genstand bij de dames is ge woon te gering geworden, daarom willen we haar bij de heren hebben. En dat zullen we zeker niet vergeten". LEIDEN - Leiden zal ook dit jaar getuige kunnen zijn van een atletiek-interlandontmocting Waren het vorig jaar de dames teams van Nederland en Belgie die elkaar op de kunststofbaan in de Leidse Hout ontmoetten, deze zomer komen de herenploegen van Nederland. Griekenland en Oost Duitsland (B team) in Lei den in actie Het Leidse AV Holland heeft dezer dagen van de Atletiek Unie, de organisatie van dit evenement toegewezen ge kregen. De interland wordt gehouden op zaterdag 29 augustus. Vooral dedeelname van Oost Duitsland is interessant. Weliswaar komen de Oostduitsers met een B-team maar het arsenaal aan kwalitatief sterke atleten in Oost Duitsland is dusdanig groot dat er in de Leidse Hout atleten van Europees topformaat aan de start zullen verschijnen. £/d NÉJ PIT OMPAT DG vJONOENS ELkAAC IN 0£ LOPEN TE PIEKEREN IAJEÓ LOPEN Gf OVEf? PIE VEEL "TE VAN /AS£/?£iS IN6E WIKKEL DE TEOJ- EN P/N6£s-É£rt)\ N/scu£" EEKST [AT ,'EC- 6EVÊRTJE A.' 1 T/£ tak- Absolute topin Rotterdam

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13