UDO blijft winnen: 3-2 Vrolijk zonder te spelen in damfinale John Kuyvenhoven draait goed Alphense Boys wint wisseltrofee NKS-sportinstuif Bronstring 'opent' sterk Zwemmers LZ'86 in Delft goed op dreef Bettine Vriesekoop wijkt voor De Kruiff SPORT LEIDEN - Als allerlaatste in de rij mochten de junioren van Alphense Boys Dl gisteren de jaarlijkse NKS-wisseltro- fee in ontvangst nemen. Toen hun resultaten opgeteld waren bij de score van hun clubgenoten (de E-junioren kwamen twee weken geleden in actie) konden de Alphen se voetballertjes de beker overnemen van SC Lisse. LEIDEN - Koploper UDO heeft er in de vierde klasse A van de zondagcompetitie weer twee punten bij. De Oegstgees- ter ploeg wist op eigen veld opponent Alphen met 3-2 nipt de baas te blijven. Ton Gerritse en Doris Gerritse proberen UDO-spils Dik Witteman af t Tegenstanders komen niet opdagen PAGINA 12 SPORT DORDRECHT - Evert Bronstring heeft zich in het afgelopen weekeinde aangediend als één van de sterkste spelers in de halve finales van het nationaal damkampioenschap. Za terdag kwam de Leidenaar in Dordrecht tot remise te gen de Wassenaarder Hans Vermin; gisteren versloeg hij Dalllinga. Door deze re sultaten prijkt Bronstring mét Boom op de gedeelde eerste plaats van groep 2. Vermin, die gisteren tegen Brouwer opnieuw tot een puntendeling kwam, heeft zich met 2 punten op een gedeelde derde plaats ge nesteld. Eén van de deelnemers. Hans Jan sen. heeft nog geen partij ge speeld. De ontmoetingen die hij in het afgelopen weekeinde zou afwerken (zaterdag tegen Voor- spuy en gisteren tegen Van der Kooy) zijn uitgesteld. Jansen was gisteren wel in de speelzaal. Hij was net teruggekeerd uit de Ver enigde Staten, waar hij zich bij de moon-sekte, een religieuze bewe ging. heeft aangesloten. Ondanks de afwezigheid van Jansen tij dens de eerste speeldag heeft wedstrijdleider Nobbe besloten de Amsterdammer niet van de deelnemerslijst af te voeren. Het halve-finaletoernooi duurt tot 31 januari en wordt in de weekein den afgewerkt. De nummers één tot en met vier in beide groepen plaatsten zich voor de eindstrijd, die in april wordt gehouden. Wiersma. Van der Wal, Clerc en Bies hebben zich reeds van een plaats in dit finaletoernooi verze kerd. Groep 1: eerste ronde: Van Wester- loo-Visser 0-2: Van de Borst-Pal- mer 1-1; Bastiaannet-Scholma 0-2; De Jong-Van der Kooy 1-1; Jansen-Voorspuy uitgesteld. Tweede ronde: Van der Kooy-Jan- sen uitgesteld: Viser-Voorspuy 1-1, Scholman-De Jong 1-1Paï- mer-Bastiaannet 1-1: Van Wes- terloo-Van de Borst 2-0 Stand in groep 1:1. Visser. Scholma 3 punten: 3. Westerloo. De Jong, Palmer 2; 6. Van der Kooy, Voor- spuy 1 uit 1; Bastiaannet Bastian- net en Van de Borst 1 uit 2; 10. Jansen nog niet gespeeld. Groep 2: eerste ronde: Vermin Bronstring 1-1; Dallinga-Boom 1-1; Ysbrandy-Beerepoot 1-1; Brouwers-Stokkel 1-1; Berends- Schotanus 1-1 Groep 2: tweede ronde: Stokkel- Schotanus uitgesteld; Beere- poot-Berends 1-1; Boom-Ys- brandy 2-0; Bronstring-Dallinga 2-0; Brouwers-Vermin 1-1. Stand in groep 2: 1. Bronstring en Boom 3 punten; 3. Beerepoot, Be rends. Brouwers. Vermin 2; 7. Schotanus en Stokkel 1 uit 1; 9. Dallinga en Ysbrandy 1 uit 2. Verstegen in Alphen beste Leidse schaker ALPHEN AAN DEN RIJN - Het vierkampentoernooi van de Al phense schaakvereniging lever de zaterdag weer een propvolle Opstandingskerk op. Het tradi tionele nieuwjaarstreffen trok zo'n 84 deelnemers. Winnaars in de drie hoofdgroepen werden Bert de Bruin (van het Utrechtse Paul Keres). Arie Schwartz (even eens Paul Keres) en John van de Berg van het Volmac. Vincent Verstegen kwam van de Leide- naars het beste voor de dag. In de derde hoofdgroep wist hij met 2 V2 uit 3 een gelijke score te bereiken als Van de Berg. In de onderlinge partij had Verstegen zelfs de bes te kansen. Tijdens een snel schaakbarrage moest de Leide naar echter in de Amsterdammer zijn meerdere erkennen. Ik Oei kwam in dezelfde groep niet ver der dan een bescheiden score van een half punt. Cees Scherpenisse uit Noordwijk schreef de vierde groep met 3 uit 3 op zijn naam. LSB voorzitter Binnendijk was goed op dreef in groep 5. De Rijnsburger won al zijn partijen. Jan Bakker uit Noordwijkerhout scoorde in dezelfde groep één punt. De eerste 45 minuten gaven een soepel combinerend UDO te zien. Al na vier minuten was het raak toen Wilbert Witteman zich vlot vrijspeelde en ook de doelman kansloos liet: 1-0. Ondanks het grote veldoverwicht wist UDO zich hierna echter maar weinig kansen te creëren. Nadat Arthur van der Spek in de 12de minuut vanuit een moeilijke hoek gemist had moest het publiek tot de 30s- te op verdere actie wachten. Wil bert Witteman probeerde het uit wanhoop maar weer eens alleen, en met succes. De uitblinker snel de vier man voorbij en passeerde ook de keeper: 2-0. Jan Zandber gen rondde vier minuten later een combinatie met Cor Strijk doeltreffend af: 3-0. Op slag van LEIDEN - Het Leids damkam pioenschap verloopt enigs zins brokkelig. Zo werd afge lopen zaterdag een finalepar tij verspeeld, een twee- en driekamp, en een gedeelte van de troostronde voor de se nioren. Natuurlijk kruisten ook de junioren en aspiranten de damschijven. Jan Vrolijk zette zich twee maal tevergeefs achter het dam bord. Vrijdagavond kwam de HDC-er Berthold Verkley niet op de clubavond, waarna Vrolijk teleurgesteld, maar met twee punten na^ir huis te rugkeerde. Door dit resultaat was Jan Fase nog geen fina list. Het laakbare gedrag van Verkley gaf Vrolijk zelfs de mogelijkheid om remise te spelen. Dat ging de KDC-er met zo best af. Na een van bei de kanten zenuwachtig ge speelde strijd, wist Fase een schijf te wmnen met een com- binatieve afwikkeling. On danks een remiseaanbod van Vrolijk, hield de Samen Ster ker vol en won in het eind spel. Hiermee stelde Fase dus wel de finaleplaats veilig. De tweekamp Noordoven- Passchier werd in het voor deel van eerstgenoemde be slist. De WDG-er zette een zeer gewaagde aanvalspartij op en dat bleek de beste tac tiek te zijn. Passchier zette veel te passief voort. En in rust deed Alphen wat terug. Laat ste man Bert van Eijck wist goalie Cees van Rijn met een goed ge plaatste kopbal te verschalken: 3-1. Na de rust sloegen het weer genade loos toe. Voor Alphen was dit het sein om het initiatief naar zich toe te trekken. In de 65ste minuut werd dit gegeven beloond. Van uit een vrije trap deponeerde Bert van Eijck het leder voor een twee de maal achter de kansloze Van Rijn: 3-2. Nadat de arbiter het duel voor 15 minuten gestaakt had (een sneeuwbui maakte het spelen tijdelijk onmogelijk), her vond UDO in de resterende fase enigszins het ritme, waardoor Al phen niet verder dan tot de 3-2 kon terugkomen. tijdnood miste hij de remise en een nieuwe kans op een fi naleplaats, die nu naar Fred Noordoven ging. De eerste partij in de driekamp, Huisman-Zwetsloot, werd een reglementaire nederlaag voor de Noordwijker, omdat deze om onbegrijpelijke rede nen wegbleef. Hiermee du peerde hij Casper van der Tak wel heel erg, evenals dat van Verkley en Fase gezegd kon worden. De vooruitgespeelde finalepar tij tussen de clubgenoten Cees Zijlstra en Ronald van Egmond eindigde in een fraaie overwinning voor laatstgenoemde. In een posi tioneel gevecht kreeg Van Eg- mond een licht overwicht, dat steeds groter werd doordat Zijlstra een verkeerd plan volgde. In een positioneel toch al gewonnen stand offer de Van Egmond een schijf, wat voldoende bleek voor de winst. In de troostronde verloor Arend van Beelen van clubgenoot en KDC-er André van der Zwan. Van Beelen zag zijn eigen sys teem vakkundig van alle an gels ontdaan worden, kwam een schijf achter en verloor in een moeilijk vier-om-twee eindspel. Louis de Frankrijker lijkt op dreef te zijn. Hans Klinken berg. die hem in de voorron den nog een zeer gevoelige nederlaag had toegebracht, moest nu zwaar het hoofd bui gen. Met een combinatie re vancheerde De Frankrijker zich volledig. Tenslotte won Frans de Jonge van Jaap van Duivenbode. De Jonge, wiens tegenstander Piet van Egmond niet op kwam dagen, zag van een fi naleplaats af en versloeg maar even zijn clubgenoot. Spannend is de stijd bij de ju nioren. Als verwacht won Paul van Hal van Wim Bart de Vries. De Vries durfde niet naar veld 24 toe en liet zichzelf in een dodelijke hekstelling zetten. Niet lang daarna vloog hij in een vijfklapper, spoedig gevolgd door nog meer schijf- verlies en tenslotte partijver- lies. Kees de Gelder hield de Lissenaar goed bij door Mart Dulfer een nederlaag toe te brengen. In een klassiek standje gaf de slagvaardig heid van de Samen Sterker de doorslag. Hiermee behield hij de gedeelde eerste plaats, maar cf hij Van Hal kan ver slaan moet sterk worden be twijfeld. Arie Dubbelaar klopte Joost van de Lecq ge- SPORT Maar er waren veel meer winnaars tijdens de NKS-instuif in de Groenoordhal. Op alle vier de speeldagen (20/21 december voor de E-voetballers, het afgelopen weekeinde voor de D-groepen) rolden er sowieso al zes poule winnaars uit de bus. Ook de grootste verliezer bleef niet met lege handen. Voor iedereen was er een herinneringsvaantje aan een dag ontspannen!?) sporten. Bij het uitreiken van het stukje kunstgoed was nummer laatst vrijwel alle teleurstellingen weer te boven. Succes En zo werd ook de twaalfde sportin- stuif van de afdeling Leiden van de Nederlandse katholieke sport bond weer een succes. Op voor noemde data kwamen 120 teams (één team telt twaalf spelers) van 29 verenigingen binnen de lijnen. Acht daarvan, de zogenaamde gastverenigingen, kwamen van buiten de afdeling Leiden. Aan wezig waren afgevaardigden uit de afdeling Haarlem, Gouda en Rotterdam. Voor het eerst sinds decideerd en behoudt daar mee zijn titelkansen. Bij de aspiranten kan niemand Erwin Hamers van een titel afhouden. Afgelopen week end vergrootte hij zijn voor sprong met twee punten. Uitslagen aspiranten zevende ronde: RW Bosch - A Vreeken 1-1; E Hamers - F Zwaan 2-0; J Koenes - R Stigter 2-0; K On- vlee - C vd Berg 0-2; J Hooge - S Pershad 2-0; M Hameleers - P v Gils 2-0. Achtste ronde: P v Gils - RW Bosch 0-2; S Pershad - M Ha meleers 0-2; J Binnenmars - J Hooge 0-2; R Stigter - K On- vlee 2-0; F Zwaan - J Koenes 1-1A Vreeken - E Hamers 0-2. Standen: troostronde senioren: 1. Frans de Jonge, André van der Zwan, Louis de Frankrij ker 1-2; 4. Arend van Beelen, Hans Klinkenberg. Jaap van Duivenbode 1-0. Junioren: 1. Paul van Hal, Kees de Gelder 3-6; Arie Dubbelaar 2-4; Chiel Hamers 3-4; Joost van de Lecq 2-2; Mart Dulfer 2-0; W'm Bart de Vries 4-0. Aspiranten: Erwin Hamers 8- 15; Johan Hooge 7-11; Ri chard Stigter 8-11; Cees van den Berg 7-10; Johan Koenes 8-9; Rik Wouter Bosch en Mark Hameleers 7-8: Kees Onvlee 7-7; Adriaan Vreeken 8-7; Jaco Binnenmarsch en Sarwan Pershad 7-3; Fred Zwaan 8-3; Paul van Gils 7-1. MAANDAG 5 JANUARI 1981 SPORT jaren ontbraken Haagse vereni gingen. Daar immers raakte men zo enthousiast over deze spelop- zet dat men zelf aan het organise ren is geslagen. Geen finales De deelnemers treden op diverse onderdelen tegen elkaar in het strijdperk: trefbal, hindernis- baan en estafette, zaalhandbal en uiteraard zaalvoetbal. Word je poulewinnaar, dan ontvang je als beloning een mini-cup. Er vol gen geen finales, zo belangrijk is een winnaar immers niet. Deelne men is ook hier belangrijker dan Voor de NKS-cup tellen alleen de resultaten van de 'vertegenwoor digende' teams. Alphense Boys, Docos en WSB hadden zowel bij de E- als D-junioren een poule winnaar. De totaalscore wees Al phense Boys daarop als winnaar aan. Dl-aanvoerder Patrick Ver geer kon toen de wisselbeker in ontvangst nemen. Poulewinnaars El: DOSR, Alphen se Boys, Teylingen, Foreholte, Docos en WSB; Dl: Alkmania, Meerburg, Docos, SVLV, Al phense Boys en VVSB. DELFT - Voor de beide Leidse zwemverenigingen. De Zijl/LGB en LZ'86, stonden in het afgelo pen weekeinde wedstrijden op het programma. LZ'86 reisde naar Delft om in het zwembad Kerkpolder deel te nemen aan na tionale zwemwedstrijden. De pu pillen van mevrouw Barnhoorn kwamen tot goede prestaties. Voor een uitschieter zorgde Wil- co van der Zeeuw die op de 200 meter rugslag met 2.24.4 de limiet haalde voor de Nederlandse kam pioenschappen die medio februa ri verzwommen worden. Bart Ha meter en Wendy Montanus ble ven op respectievelijk de 100 en 200 meter schoolslag maar enkele tienden van seconden verwijderd van een startbewijs op de winter kampioenschappen. Ook Sylvia Bakker kwam met haar 2.40.7 op de 200 meter rugslag goed voor de dag. Ellen Hoogenboom werd eerste op de 200 meter schoolslag en bereikte een tweede plaats op de 100 meter in resp. 2.54.1 en 1.20.2. Andere Leidse ereplaatsen waren weggelegd voor Remco Fi- lippo en Hans van Hees (100 me ter Schoolslag), Yvonne de Kier (100 meter schoolslag) en weder om Remco Filippo (100 meter vrijeslag jongens onder 12 jaar). De Zijl/LGB nam deel aan een vijf kamp. Voor een uitstekende prestatie tijdens deze wedstrij den zorgde de pas achtjarige Inge van Veen. Zij won de 100 meter vrije slag meisjes onder 10 jaar in de zeer snelle tijd van 1.18.1. Mar co Kerkvliet was bij de jongens onder 10 jaar op dreef. Tweemaal kwam hij zegevierend uit het wa ter te voorschijn. De 100 meter vrijeslag won hij in 1.24.3, de 100 meter vlinderslag in 1.54.2. Op de vlinderslag waren de Zijl/LGB- zwemmers/sters trouwens toch goed op dreef. Renee Correljé wasde sterkste bij de jongens on der^ jaar 114.4) en Pauli Vene kamp was alle meisjes onder 10 jaar te snel af (1.49.4). Tenslotte behaalden Mireille Correljé en Matijn Snoek ieder nog een twee de plaats op de 100 meter school slag. Alleen Zoontjes rapper in wielercross LEIDEN - De wielerveldnt in Hel- voirt gaf gisteren bij de amateurs een goed draaiende John Kuy venhoven te zien. De Leidenaar eiste de tweede plaats voor zich op. Wel moest de Swift-renner winnaar Berry Zoontjes ver voor zich laten gaan. DeTilburger nam direct de kop en finishte tenslotte met ruim twee minuten voor sprong op Kuyvenhoven. Een halve minuut achter Kuyvenho ven eindigde Henk Baars uit Diessen als derde. Rcinier Hoog kamer reed zich met een zesde plaats ook goed in de prijzen. Martin Overdevest liet zien dat de vormterugval van korte duur ge weest is. De Leidse nieuweling kwam in Helvoirt weer als eerste over de meet. Overdevest moest daarvoor wel een verbeten strijd met de nummers twee en drie. Razenburg en Van der Horst, uit vechten. Gerard Looyenstdin uit Noordwijkerhout wist bij de lief hebbers/veteranen als tweede te eindigen. Zaterdags gaven de beide vetera nen Gerard Zuiderduin en Cock van der Hulst elkaar in de regio nale koers te Stolwijk in de strijd om de tweede plaats geen duim breed toe. Lissenaar Zuiderduin bleef zijn Zoeterwoudse rivaal tenslotte nipt voor. Winnaar werd Rotterdammer Hans van Straten. Aloys Goossen (Leiden), Gerard Looyenstein en Martin Overde vest werden resp vier, vijf en zes in deze gemengde koers. In het Belgische Torhout waren Hans Steekers en Reinicr Hoogkamer zaterdags goed voor een respec tievelijke 8ste en 12de plaats. Beste Nederlander was in deze cross Reinier Groenendaal met een derde plaats. In Roden kwam John Kuyvenhoven minder uit de verf dan daags daarop in Hel voirt. De Leidenaar klasseerde zich hier achter winnaar Snoeyink als elfde. Herman Zuiderduin was gisteren in de interclubwedstrijd te Lisse Cock van der Hulst wederom te snel af. De oud kampioen bij de veteranen nam ook revanche op zijn nederlaag, vorige week. te gen Nico Slingerland, die nu der de werd. Noordwijker Schalkers finishde als vierde. John Kuyvenhoven DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse tafeltennisploeg zal op 14 januari in Heerenveen zonder Bettine Vriesekoop tegen Luxemburg spelen. Vrie sekoop heeft uit vrije wil haar plaats afgestaan aan Sandra de Kruiff (Scylla). In de ontmoeting met Luxemburg, waarvan het resultaat geldt voor de eerste divisie van de Europese competitie, krijgt De Kruiff de gelegenheid internationale ervaring op te doen voor de wedstrijd om het wereldkampioenschap, dat in april wordt gehouden. De Nederlandse ploeg voor het duel met Luxemburg bestaat uit: Patrick Swier (Scylla), René Hijne (TT Amsterdam) en Han Gootzen (TT Amster dam) en Sandra de Kruiff (Scylla).

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 12