Uruguay schopt zich in gunst van generaals Everton wipt Arsenal uit F A-bekerstrijd Outsider in eindstrijd José Moreira niet op finale mini-WK SPORT Ipswich ook ronde verder (ANP) - Arsenal is zaterdag uitgeschakeld in de derde ronde van het toernooi om .de Engelse voetbalbeker. De ploeg verloor de uitwedstrijd tegen Everton met 0-2. Arsenal was vorig jaar finalist. Ipswich Town won op eigen terrein met 1-0 van Aston Villa, de grote concurrent voor de toppositie in de Engelse competitie. Een doel punt van international Paul Mari ner in de dertiende minuut beslis te de wedstrijd. Bekerhouder West Ham United kwam op eigen veld tegen Wrexham niet verder dan 1-1 en moet zodoende een tweede duel afwerken. De grote verrassing in de achtste finales van de Belgische beker competitie was de uitschakeling van landskampioen Club Brugge door de bekerhouder Waterschei, dat in de competitie een onderge schikte rol speelt, met liefst 6-2. Een tweede klasser drong door tot de kwartfinales: Hasselt dat Mechelen, eveneens een tweede klasser met 2-0 achter zich liet. Custers O De Belgische voetballer Theo Custers zal tot het eind van het seizoen voor de eerste divisieclub Helmond Sport uitkomen. Hier- over hebben de besturen van Hel mond Sport en Custers laatste vereniging FC Antwerp in het af gelopen weekeinde overeen stemming bereikt. Helmond Sport kreeg ook een optie om Custers na het seizoen te kopen. Custers speelde acht keer in het Belgische elftal. De ploeg van de Chinese volks republiek heeft gisteren in Hong Kong de finalepoule van het kwa lificatietoernooi, zone Azië en Oceanie, bereikt door de eind strijd van groep vier van de voor ronde tegen Noord-Korea na ver lenging met 4-2 te winnen. Na de reglementaire speeltijd was de stand 2-2. SPORTTOTO Oefenduels "afgefloten" LEIDEN - Ondanks de regen en de storm werd er gisteren in de Leid- se regio toch nog gevoetbald. Hoofdklasser UVS en derdeklas ser LFC kwamen in vriendschap pelijke duels uit tegen resp. Tey- lingen en ADO. Overigens moes ten de partijen vroegtijdig wor den afgefloten door een serie for se regenbuien. Voordat dat ge beurde had UVS bij Teylingen een 3-0 voorsprong genomen via Koos Hannaart en Cock van Weerlee (2x). LFC verloor met 2-4 van de Haagse derdeklasser ADO. Sjaak te Hennepe en Frank van Veen scoorden de Leidse goals. Programma zaalvoetbal LEIDEN - In de hoofdklasse van de zaalvoetbalcompetitie worden de komende week de volgende wedstrijden afgewerkt: van avond (Cleijn Duin, Katwijk): V.d. Plas-Ocgstgeest (20.00 uur) en Cleijn Duin-Van Gerven (21.00 uur). Woensdag: De Taver- ne-EKL Boys en Van Duuren- Landwcr (Groenoordhal) en BAX-MJBS (Gaasbak Voorhout, 20.00 uur). Op ir.ter-regionaal ni veau spelen Koosjardin en Van Rooyen woensdagavond in de Groenoordhal tegen respectieve lijk Ceverbo en Concordia. Toto Aidriconians-Glasgow R. 2 3 Dundee U.-Kilmarnock r- St. Mirren-Aberdeen X Herford-Bocholt Solingen-Fortuna Keulen Münster-Vikt. Keulen RW Essen-TB Berlin Lotto 2 - 5 -9 - 20 - 36 - 41Reservegetallen: 7 -25. Toto-gelijk 1 -5- 16-22-24. Toegevoegde wedstrijd 15. Duitsland MONTEVIDEO (GPD) - De juntageneraals in Uruguay hadden het zelf nauwelijks beter kunnen regisseren. Uruguay, als outsider gestart in de minst sterke groep van het Copa de Oro-toernooi in Montevideo, plaatste zich zaterdagavond in het Centenario-stadion al voor de eindstrijd, die komende zaterdag zal worden gespeeld. Na de wanvertoning van het Neder lands elftal, in de openeingswed- strijd, kwamen zaterdagavond ook de Italianen niet tot een veel betere prestatie: een 0-2- nederlaag, waardoor de Uru- guayanen verrassend het maxi mum aan punten behaalden en Nederland en Italië morgen al leen nog maar aan mogen treden voor een onderling oefen partijtje om vervolgens pijlsnel af te rei zen naar Europa, waar Nederland deze turbulente Mcntevideope- riode in alle rust nog eens kan overdenken. De inleiding lot de Italiaanse nederlaag. O'riali (links) vloert de Uru- guayaan Martinez binnen de beruchte lijnen. De door arbiter Guruceta toegekende strafschop zal door veteraan Morales worden benut. Uruguay, dat evenals tegen Neder land ook tegen Italië geen mo ment kon bewijzen over een ster kere ploeg te beschikken, speelt op dat moment in de finale van het Copa de Oro-toernooi. het door de dictators met miljoenen gesponsorde voctbalevenement dat een bijdrage heeft moeten le veren aan de verbetering van het image van Uruguay. Of dit mini-WK in het buitenland inderdaad het image van Uru guay opgevijzeld heeft, valt nog te bezien. Feit is dat de Uruguaya- nen, waar voetbal per traditie nu eenmaal de sport aller sporten is, even hun dagelijks terugkerende zorgen konden vergeten. Drie wondermooie dagen hebben de Uruguayanen inmiddels achter de rug: de overwinning op Neder land, de viering van oud en nieuw en de zege op Itali. Was de 2-0-overwinning op Oranje al reden tot grote festiviteiten, wat zich zaterdagavond in de bin nenstad van Montevideo afspeel de, was ettelijke malen intensie ver. Uren na de wedstrijd zat het verkeer in het centrum van Mon tevideo muurvast doordat dui zenden op typisch Zuidameri- kaanse wijze uiting gaven aan hun vreugde over de in hun ogen bijzonder knappe prestatie van hun voetballende landgenoten. De Uruguayaanse economie mag dan in een allerberoerdste situa tie verkeren, er zijn kennelijk toch nog voldoende pesos voor handen om voor kapitalen aller hande soorten vuurwerk het luchtruim in te schieten. De manier waarop Uruguay de eindstrijd van het Copa dc Oro- toernooi heeft bereikt, telde op dat moment allang niet meer. Als men tot tweemaal toe op een der gelijke wijze in vervoering raakt, Voor de kwalificatie "voetbalwedstrijd" kwam de confrontatie Uruguay-Italië nauwelijks in aanmerking. Goed. de vertegenwoor digers van het gastland scoorden twee doelpunten. Maar voor het overige hielden de 22 "voetballers" zich voornamelijk bezig met het beschadigen van elkdars ledematen. Hier rukt de Italiaan Tardelli een tegenstander "een poot" uit. kan er alleen maar worden gecon cludeerd dat het Uruguyaanse voetbal de laatste jaren inder daad door een erg diep dal heeft moeten gaan. Want ook het duel tegen de Italianen was geen wed strijd een finalist waardig. Voor een niet gering gedeelte was dat overigens te wijten aan de Spaan se scheidsrechter Emilio Guruce ta, die als grensrechter bij het treffen tussen Argentinië en Wes- t-Duitsland beslist ook al geen glansrol had vertolkt. Ditmaal liet Guruceta de wedstrijd volledig uit de hand lopen en pro beerde uiteindelijk zijn gezicht te redden door drie rode en vier gele kaarten uit te delen. De Italiaan Cabrini en de Uruguayaan Morci- ra werden halverwege de tweede helft van het veld gestuurd, nadat zij elkaar in een ordinaire vecht partij regelrecht naar het leven hadden gestaan. De Italiaan Tar delli moest de rest van dewed- strijd missen na een poging Vic- torino tot onderdeel van de gras mat te maken. Gele kaarten wa ren er voor de Uruguayanen Kra- sowski en Olivera en de Italianen Gentile (niet terecht overigens omdat niet Gentile, maar Cabrini de overtreding had gemaakt) en Oriali. Het mag dan ook een wonder heten dat de wedstrijd uiteindelijk een reglementair einde kende, want Guruceta had met evenveel recht nog een aantal spelers kunnen verwijderen. Spelers die er steeds doldriester een schoppartij van maakten omdat Guruceta onvol doende optrad tegen de steeds grimmiger pogingen elkaar defi nitief uit te schakelen. Als eerste raakte Italië het hoofd volkomen kwijt tegen Uruguay, dat in exact dezelfde opstelling aantrad als enkele dagen tevoren tegen Nederland. Italië liet zich volledig uit zijn ritme halen door de erg provocerende speelwijze van de Uruguayanen en omdat Guruceta de voordeelregel toe paste na elke regelrechte dood schop, schakelde ook Italië blik semsnel over op het intimidatie voetbal, dat deze Zuideuropea nen nog altijd bijzonder goed be heersen. Dat alles had wel tot gevolg dat Ita lië in de eerste 45 minuten slechts tot een enkele kans kwam, toen Gradiani uit een voorzet van Con ti - in de periode dat er nog rede lijk normaal werd gevoetbald de beste man van het veld - in han den van de Uruguyaanse doel man Rodriguez kopte. Inmiddels was het gele- kaartenfestival al op gang geko men en werd Altobelli na rust vervangen door Pruzzo. In de rust had Guruceta voor zichzelf nauwelijks orde op zaken ge steld, zodat de spelers (met uit zondering van Antognoni, die evenwel door Krasowski het spe len onmogelijk werd gemaakt) al le fatsoensnormen definitief uit het oog verloren. Binnen 20 mi nuten leidde een van die schop- partijen tot een penalty, waarna veteraan Morales vanaf de elfme- terstip de ba) achter Bordon de poneerde: 1-0. Het werk van de 35-jarige Morales was hiermee ten einde. Op het moment dat Guruceta zijn eerste rode kaarten uitdeelde, werd hij vervangen door Diogo. Deze laat ste stond uiteindelijk aan de basis van de tweede Uruguayaanse treffer toen hij de bal inleverde bij De la Pena. Eduardo de la Pe- na wrong zich voorbij Tardelli, die de hele wedstrijd op Ruben Az had lopen loeren, en schoot de bal voor de voeten van Victorino: 2-0. Voor de resterende negen Italianen was het allemaal voorbij. De Uru guayanen werden als helden van de natie triomfantelijk, ondanks de aanwezigheid van drommen militairen en politie, onder de voet gelopen. MONTEVIDEO (ANP) - De Uruguayaanse voetballer José Moreira mag niet meedoen in de finale van het toernooi om de mini-wereldbeker, dat in Montevideo wordt gespeeld. Moreira werd zaterdag in de wedstrijd tegen Italië uit het veld gestuurd. De Italianen Cabrini en Tardelli, die eveneens de rode kaart kregen, staan buitenspel voor de onbelangrijk geworden wedstrijd van morgen tegen Nederland. De Argentijn Mario Kempes kan tijdens het mini-WK-toernooi in Montevi deo niet meer in de nationale ploeg worden ingezet. De held van het WK in 1978 liep tijdens de training een spierscheuring in het bovenbeen op. Kempes was in de ontmoeting tegen West-Duitsland al uitgevallen met een schouderblessure. Bovendien maakte de voor hern ingevallen Va lencia een sterkere indruk. 1 ÜH -EH-GETIKT TIK-TAK-TUEO MISSCHIEN W£L,JA £N CAT KOMT CAM DOOR DIE IDIOTE TECHNISCHE £N TACTISCHE TIRS VAN ntr~ KirWL i r\ i/-ntc: roe België Lotto: 12 - 14 - 23 - 30 - 32 - 39. Reservegetal: 1. Supertrio Derde koers, Provence-prijs in Hilver sum: 6-3-14. 1. San Sebastiaan (A.J. Molema), no. 6; 2. Sita van Hiddum (L. Schoonhoven) nr. 3; 3. Sam Belwin (P.G. Zeegers) nr. 14. Omzet: f 144.783,-. Uitkering: f 434.-. Alle paarden gestart. Everton-spits Varadi is doorgedrongen in de defensie van Arsenal en.waagt een schot op het doel. De poging zou niets opleveren. Arsenal verloor.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10