Bewoners veroorzaken zelf parkeeroverlast Schooladviesdienst in twee leegstaande lokalen CLaófce agenda Eerst renovatie van woningen, daarna aanbrengen nieuw wegdek HfiVH'IMi'H Tuintje gemaakt van parkeerplaats Diefstal van auto voorkomen Burgerlijke stand DINSDAG 30 DECEMBER ZOETERWOUDE - Parkeeroverlast in de nieuwbouwwijk Westeinde II wordt voor een deel door de bewoners zelf veroorzaakt, die van de voor hun huisdeur aangebrachte parkeerplaats een tuintje hebben gemaakt. De gemeente Zoeterwoude heeft de bewoners, die op eigen initiatief op de voor parkeren bestemde plek een voortuintje hebben aangelegd al een hele tijd geleden aangeschreven. In de brief liet de gemeente weten dat het verlies van die par keerplekken verkeersoverlast in de wijk tot gevolg kan hebben. "De tuintjes voldoen niet aan het bestemmingsplan. Als de par keersituatie later in de wijk hele maal uit de hand loopt, dan moet niemand verbaasd zijn als de ge meente de poot stijf houdt en gaat V" :v - i" Lantaarnpaal midden op het toeqangsweggetje naar de huisdeur. Een hinderpaal voor kinderwagens en invalidewagens, een rare plaats trou wens. Een halve meter verderop had ook gekund. "Tijdelijk", zegt de ge meente. "Wanneer de wijk klaar is, worden de definitieve plaatsen beke ken, bij de totale inrichting van de wijk. Ook als er klachten zijn over de plaats van lantaarnpalen dan zullen we die bekijken." verlangen dat de tuintjes alsnog verdwijnen. Wij hebben vroegtij dig (voor het plantseizoen) al ge waarschuwd dat aanleg van der gelijke voortuintjes niet voldoet aan de geldende plannen", zo zegt gemeente-secretaris Kruit hof op klachten van de heer Bow les uit Westeinde II, waar ko mend jaar de laatste woningen zullen worden gebouwd. Volgens de heer Bowles, die een nieuwbouwhuis aan de Zwaan bewoont, is de parkeersituatie 's avonds zo hopeloos, dat in nood gevallen ziekenauto's of brand weerwagens de Zwaan niet eens normaal zouden kunnen berei ken. Hij is van mening dat de wijkindeling krapper is uitgeval len dan voor de bouw begon werd aangegeven. "Als de wijk hele maal klaar is dan komen er nog meer mensen bij en wordt het nog moeilijker", aldus Bowles die overigens zelf van zijn par keerplek voor zijn huis ook een tuintje gemaakt heeft. "Die par keerplaats daar was een lachertje. Als je daar je auto kwijt wilde dan kon je niet eens meer je eigen huisdeur in. Daar was gewoon te weinig ruimte, logisch dat je de plek dan voor iets anders gaat ge bruiken." Verbolgen toont Bowles zich ook over de carport (een soort over dekte parkeerplaats) die" hij sa men met zijn buurman ter be schikking heeft gekregen. Met zijn auto toont hij aan dat deze in feite te smal is voor twee wagens. Staat de buurman niet kaarsrecht geparkeerd (iets wat trouwens nogal wat vaardigheid vereist in de smalle straat waar ook vaak nog andere wagens staan) dan kan er geen tweede wagen meer naast. Volgens Bowles is de car port hem verkocht voor twee wa gens. Dit is echter geen zaak van de ge meente, omdat het hier nog om de huizen zelf gaat. Aannemer Noorlander is hiervoor aanspra kelijk. "In dit geval zou Bowles een deskundige in de arm kun nen nemen en dan de vastgelegde maten van Noorlander bekij ken", zo meldt de gemeente. Wat wel een zaak van de gemeente is is de inrichting van straten en het plaatsen van lantaarnpalen. Dit laatste is eveneens een doorn in het oog van Bnwlec Hii wiist daarbij op een lantaarnpaal bij de buren die midden op het voetpad dat naar de huisdeur loopt staat. Met kinderwagens of invalidewa gens is de huisdeur onbereik baar. Van de zijde van de gemeente wordt aangegeven dat het hier om een nieuwbouwwijk gaat waar nog een heleboel bouwacti viteiten zijn. De inrichting van de straten is nog helemaal niet defi nitief en ook de plaatsing van de lantaarnpalen is maar voorlopig. "In het voorjaar, als de bouw klaar is, dan kunnen we met de herbestrating beginnen. Dan worden ook de plaatsen van de lantaarnpalen bekeken. Komen daarna nog ergens klachten over dan zullen wij daar zeker reke ning mee houden. Nu zitten we in Westeinde nog in een rommelige situatie. Maar dat weetje als je in een nieuwbouwwijk gaat wonen die nog niet helemaal af is", aldus Kruithof. "Kijk als de wijk af is en het blijkt dat het verkeer grote problemen oplevert dan zou eventueel één richtingsverkeer en een parkeer verbod aan een kant van de straat kunnen worden ingesteld. Let wel, ik zit gewoon hardop te den ken. We moeten gewoon even wachten tot we een duidelijk zicht hebben op de voltooide wijk." Als van onze zijde fouten worden gemaakt, dan is het goed om die te bekijken, toe te geven en dan weg te nemen. Zo zullen we ook handelen. Maar ik vind het wel vreemd dat ons fouten worden aangesmeerd, die voor een deel hun oorsprong vinden bij de be woners zelf', zo zegt Kruithof daarmee nog eens duidend op de klachten over de parkeersituatie. "De bewoners benutten hun par keerplaats niet en zetten de wa gen op straat. Dat is natuurlijk het verleggen van het probleem. Dan kun je moeilijk komen kla gen over parkeeroverlast." Kruithof geeft aan dat eerst zal wor den bekeken hoe het verkeer zich gaat gedragen in de wijk en dat dan eventuele (verkeersmaatre gelen worden genomen. Dat kan pas gebeuren wanneer Noorlan der de verschillende gebiedsde len van Westeinde II overdraagt aan de gemeente. WASSENAAR - De opknap- £>lannen voor de woningen in de Hallekenstraat in Wassenaar zijn zover gevorderd, dat de renova tie binnenkort kan begin nen. Het gaat om huizen in de Hallekensstraat die lig gen tussen de Schulp- straat en de Rozenstein- straat. In eenzelfde stadium verkeren de renovatieplannen voor het deel van de Bloemluststraat tussen de Oostdorperweg en de poort. Ook hier kan dus binnenkort met het opknappen worden begonnen. Voor dezelfde straten bestaan ook al enige tijd plannen voor het aan brengen van een nieuw wegdek. Het gemeentebestuur vindt het echter zinvoller om deze wegge deelten pas te herstraten na de renovatie van de woningen. Eer der werd al in april van dit jaar overleg gevoerd met de bewoners in de betreffende straten over de herbestrating. De gemeente vindt het wenselijk om een nieuw gesprek met de bewoners te voe ren, voordat de het straatwerk wordt uitgevoerd, omdat dan ver moedelijk een aantal nieuwe be woners in de gerenoveerde wo ningen zijn gekomen. Op dit moment blijven de herbe- stratingswerkzaamheden dus al leen beperkt tot het deel van de Bloemluststraat tussen de poort en de Dr. Mansveltkade. Voor het gedeelte tussen de poort en het Schulpplein wordt het groen- strookje langs de woningen ver smald waardoor aan weerszijden een voetpad van 1.50 meter breed met daarnaast een parkeerstrook van twee meter kan worden aan gelegd Op die manier ontstaat een rijbaan die, door het niet evenwijdig lo pen van de huizenblokken, ver loopt van drie meter bij de poort tot vier meter bij het Schulpplein Deze versmalling van de rijba^ tot drie meter zal een gunstige in vloed hebben op de verkeerssnel De Hallekenstraat in Wassenaar, die evenals de Bloemluststraat zal worden opgeknapt. heid. In de verbrede trottoirs worden waarschijnlijk bloem bakken of bomen geplaatst. De gemeente heeft nu aan de Was- senaarsche Bouwvereniging ge vraagd of men het strookje grond voor de woningen Bloemlust straat 39 tot en met 59 en 40 tot en met 72 gratis kan overnemen, voor het opschuiven van het trot toir. Meidoorns Het deel tussen het Schulpplein en de Dr. Mansveltkade zal uiteinde lijk twee parkeerstroken krijgen, omdat de bewoners hadden laten weten de door de gemeente voor gestelde ene strook te weinig te vinden. De aanwezige mei doorns, die al vrij oud zijn komen in de nieuwe plannen niet meer voor. Zij zullen worden vervan gen door een tiental bomen, die volgens de gemeente beter in de gewijzigde straat passen. Ook het plantsoen in die straat zal op nieuw worden ingericht. De ZOETERWOUDE - Een van Zoeterwoude is vannacht op heterdaad betrapt bij het stelen van een auto. Hij werd in de kraag gepakt door de eigenaar, die zag dat een vreemde in zijn auto bezig was met het doorverbinden van contactdraden. De politie arres teerde de Zoeterwoudenaar even later. buurtvereniging en de bewoners hebben de gemeente gevraagd om inzicht in de plannen daar voor. Verder wil men dat er ban ken worden geplaatst en dat sier bestrating wordt aangebracht. Parkeren in de carport: Niet alleen grote vaardigheid vereist, ook een smalle auto. Plan Wassenaar met Europaschool WASSENAAR - De gemeente Was senaar wil de leegstaande lokalen in de Europaschool een voorlopi ge bestemming geven, mede om dat er veel behoefte binnen de ge meente aan ruimte bestaat. Zo stelt het gemeentebestuur nu voor om twee lokalen van de school beschikbaar te stellen voor een tijdelijke huisvesting van de schooladviesdienst. Het is de bedoeling dat de school helemaal leegkomt doordat de Europaschool wordt samenge voegd met de Van Wassenaar van Obdamschool. Beide scholen zul len dan uiteindelijk worden on dergebracht in het gebouw van de Van Wassenaar Obdamschool. Door ruimte gebrek is het echter nu nog noodzakelijk enkele klassen in de Europaschool aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat te handhaven. Momenteel bevin den zich nog drie klassen in dit gebouw. Naar verwachting zal in het komends schooljaar (1981/ 1982) nog maar één klas in de school zijn. Het gemeentebestuur is nu van me ning dat pas een definitieve be slissing over de bestemming van de Europaschool kan worden ge nomen als de school helemaal leeg is. Vooruitlopend hierop wil de gemeente nu de leegstaande lokalen voorlopig vullen. In to taal staan er nu drie lokalen leeg. De gehele bovenverdieping is nog in gebruik bij de school. Op de begane grond zit nu al de Haagse Dienst voor school- en kindertuinen. Hgt. onderbrengen van de School adviesdienst in de Europaschool biedt volgens de gemeente een tweevoudige oplossing. Men wil een scheiding aanbrengen tussen de werkterreinen van deze dienst en het Jeugd Advies Bureau. Hiervoor vindt de gemeente het wenselijk de DE Schooladvies dienst in één gebouw onder te brengen. In dit opzicht is hel schoolgebouw aan de Van Zuy len van Nijeveltstraat als voorlo pige voorziening geschikt, aldus de gemeente. Een pedagoog-di dacticus is al gehuisvest ir school. Receptie Het gemeentebestuur van Zoeter woude geeft vrijdag vanaf 19.00 uur tot 21.00 uur weer de gebrui kelijke nieuwjaarsreceptie. De ze wordt gehouden in het ge meentehuis. Iedereen is welkom op deze bijeenkomst. Bij de uit nodiging aan de burgers ver meldt de gemeente nog dat een dergelijke receptie met name voor de nieuwe bewoners van de gemeente een goede gelegenheid is om nader met het eigen be stuur kennis te maken. Receptie (2) In Voorschoten wordt in verband met de jaarwisseling maandag een receptie gegeven door het gemeentebestuur. De Voorscho tenaren zijn die dag vanaf 20.00 uur tot 22.00 welkom op het ge meentehuis aan de Leidseweg. De nieuwjaarsreceptie wordt gehouden in de raadszaal. raadhuis nog niet is voltooid. Ook in feze gemeente kunnen wederzijdse gelukwensen maandag worden overgebracht. De bijeenkomst begint om 17.00 uur en eindigt rond 18.30 uur. Receptie (4) Eveneens anderhalf uur kunnen de Leiderdorpers hun gemeente bestuur ontmoeten op maandag 5 januari, tijdens de receptie ter gelegenheid van de jaarwisse ling. Vanaf 19.30 uur tot 21.00 uur vindt het gebeuren plaats in het gemeentehuis in Leiderdorp. Receptie (5) In Wassenaar wordt het nieuwe jaar ingeluid door het gemeente bestuur en de burgers met de nieuwjaarsreceptie die ook maandag plaatsvindt. Aanvang 20,30 uur in het gemeentehuis. Receptie (3) Receptie (6) In Oegstgeest vindt de nieuw jaarsreceptie plaats in het ge meentecentrum aan de Lijtweg, omdat de verbouwing aan het Warmond houdt haar traditionele nieuwjaarsreceptie eveneens komende maandag. Iedereen is van 20.00 uur tot 21.30 uur wel kom in het gemeentehuis. WARMOND/ZOETERWOUDE - Gebo ren: John zv J. Bertram en N. Tingson (Warmond). Eline dv J.H.S. Timmerman en M.C.A T. Duijnhoven (Warmond); Alex zv J.G. Evert en J.T.M. den Hartog (Warmond); Annelin dv R.T. Brokking en A.L. van Harten (Warmond); Marjo lein dv H A. Beugelsdiik en A.G.C.M. van der Meer (Warmond); Dirk zv D.J.S. Bark en B. Smit (Warmond); Jan zv H.J. Stroomer en A.J.M. van Wijk (War mond); Benjamin Salomons (Zoeter woude); Saskia Heilckelbuch (Zoeter woude); Duncan Grant Holt (Zoeter woude); Elisabeth Carlonie van Heerin- gen (Zoeterwoude); Maria Wilhelmus Adrianus (Zoeterwoude); Mark Jacobus Cornelis Hagen (Zoeterwoude); Sebas- tiaan Petrus Alphonsus Berk (Zoeter woude); Gehuwd H.J. Jansen en A. El- fenng (Warmond); J.L. Schippers en W.I. Paling (Warmond); H. Dorresteijn en Y.T.J.M. Koppers (Warmond); J.J.M. Kester en A.J. Loomans (Warmond); Adrianus Petrus Kortekaas en Wilhelmi- na Maria Jacoba Schrader (Zoeterwou de); Cornelis Aloysius Theodorus Rijn- ders en Angela Selma Concordia Adel- heid Muijen (Zoeterwoude); Johannes Wilhelmus Petrus Vink en Maria Joze- pha Barbara Cloosterman (Zoeterwou de); Huig van Beelen en Heleha Cornelia mond); P.M.M. Alkemade en M.G.J. Welsink (Warmond); Huwelijksaangifte: W. Houweling en J.H. Oudshoorn (War- DINSDAG Leiden - Kijkhuis, Vrouwenkerkkoor- straat 17, film met David Bowie, 20 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, woe. van 10 tot 12 uur. tel. 130983. NVSH-bibliotheek - Rapenburg NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen (beh. woe) van 14 tot 16 en dins, van 20 tot 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19 tot 20.30 uur; aan sluitend soos, muziek of film; woe. soos en sport, 15 tot 17 uur. Gespreksavond Bahai gemeenschap - Sleutelbloem 2, vanaf 20 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma., dins., dond., vrijd., van 16 tot 22 uur. tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerwêg 167, tel. 156440. Bereik baar op werkdagen van 9 tot 17 uur; voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen i konflikt zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. WOENSDAG Leiden - Kerkelijk Centrum De Regen boog, Watermolen 1, Merenwijk, feest georganiseerd door de Stichting Suri- namers Leiden en de LISC met de band Ritmico Especial, 22.30 tot ongeveer 6 DONDERDAG Leiden -'Residentie aan de Lange Mare, nieuwjaarsreceptie van de Leidse Car navalsvereniging De Hutspotten, vanaf 15.30 uur; 's avonds vanaf 20 uur een dis co-avond m.m.v. Drive-in Discotheek APOTHEKEN De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: za 27, 8 uur tot wo 31 dec door: apotheek tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel. 121060; Voorschotense apotheek, Leidseweg 66^ WIJKVERPLEGING Dv.6 v»„ „u,- he'dscentrum Berkenkade Le,derdorp. ten (Warmond): Anna Bolmon wv P. dc ,4.10131' t/m vr van 14 Vos (Warmond); Jacoba de Mooy Cornelis Hoes (Warmond); Anna van Leeuwen (Warmond); Petrus Tuithof (Warmond). Waalslaan, tel. 4641. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Teletoon 071-144941 N« bezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28084 Kwartaalabonnement f 49.55 perp post f 71,90 Jaarabonnement f 106,70 per post 1276.10 Adjunct-hoofdredacteur; R.D Paauw Alq. redactiechef: A van Leeuwen Plv Alq redactiechef: J M J Post Rubnekchefs J Kroon (stad) JPM van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S.J de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Panjs. Washington. Cairo. Redactie Randgemeenten. Telefoon 071-144941 Ch. Lennartz. Marsdijk 33a, Leiden, tel 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk. Tel 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935 Leiderdorp F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2