jUzqrtK Nu spoedig besluit over lot Kaagpont Zeshonderd jongeren bezoeken msamsL Ravage na brand in flat aan Houtschans Informatie over energiebesparing in gemeentehuis Weidse agenda MAANDAG 29 DECEMBER ALKEMADE (KAAG) - De onderhandelingen tussen de Dorpsraad Kaag en de gemeente Alkemade over het Kaagse veer bereiken in januari een beslissend stadium. Het bestuur van de Dorpsraad brengt momenteel al het beschik bare geschut in stelling om de ge meente te bewegen werken aan een plan voor het be houd van het veer. Zoals bekend dreigt de gemeente de pont te vervangen door een tolbrug, om dat de kosten van het Kaagse veer steeds verder de pan uitrijzen. Als het aan de gemeente ligt is er slechts één kans op behoud van het veer. Dan moet de Dorpsraad - of een uit de Kaagse gemeen schap gerecruteerde stichting - de veelbesproken oeververbin- Kinderspel Het Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest (SJJO) organiseert vrijdag een groot spel voor kinde ren in het gemeentecentrum aan de Lijtweg. Mocht het voor die tijd nog gaan sneeuwen, dan ver valt deze activiteit, maar daar voor in de plaats komt dan een sneeuwspeurtocht. De organisa toren raden de ouders dan ook aan om voor warme kleding te zorgen. Het kindergebeuren be gint om 13.30 uur en eindigt rond 16.00 uur. Alle kinderen van 6 tot en met 16 jaar zijn welkom. Bijzondere hoogleraren benoemd LEIDEN - Het Leids universiteits fonds heeft drie bijzondere hoog leraren benoemd aan de Leidse universiteit voor de periode van 1 januari 1981 tot 1 januari 1986. Dr. H.F.M. Crombag (45) uit onder zoek van onderwijs van de uni versiteit, wordt bijzonder hoogle raar bij de faculteit der rechtswe tenschappen om onderwijs te ge ven in de rechtspsychologie. Dr. H.J. van der Kaay (51) uit Heem stede, wetenschappelijk hoofd medewerker van het laborato rium voor parasitologie van de universiteit en het instituut voor tropische geneeskunde, gaat als bijzonder hoogleraar bij de facul teit der geneeskunde onderwijs geven in de leer der wereldge zondheidszorg. Deze leerstoel was vacant sinds 1 september 1970. Dr. E.W. Vogel (41) uit Leiden, we tenschappelijk hoofdmedewer ker van het laboratorium voor stralengenetica en chemische mutagenese, wordt bijzonder hoogleraar bij de faculteit der ge neeskunde voor onderwijs in de genetische toxicologie. Kunstwerkje op pleintje Kerstboom De kerstbomen hebben langzaam aan hun dienst weer gedaan. Links en rechts worden nu weer de traditioneel geworden kerst boomverbrandingen georgani seerd. In Wassenaar vindt het in brand steken van de ingezamelde bomen vrijdagavond plaats in het Van Polanenpark. Vanaf 13.30 uur kan men op het braakliggen de terrein in deze straat kerstbo men inleveren. Rond 19.00 uur begint de verbranding. In ruil voor de kerstbomen kan men een lot en fruit krijgen. De trekking van de loterij wordt ter plekke be kend gemaakt. Kerstboom (2) Voorschotenaren die hun kerst boom kwijt willen kunnen deze vanaf woensdag inleveren bij het kantoor openbare werken aan de Marinelaan in Voorschoten. (Öp het voormalige MOC-terrein). De inleveringsdata zijn vastgesteld op woensdag, volgende week maandag en dinsdag, van 8.00 uur tot 12.00 uur en op de laatste twee dagen nog van 13.00 uur tot 16.00 uur. Ook aan deze inzameling zal een loterij verbonden zijn. De verbranding van de gebruikte bo men zal dinsdag om 19.00 uur plaatsvinden op het MOC-terrein achter de brandweerkazerne. Hulp De EHBO-vereniging "Meerburg" begint dinsdag 13 januari met een EHBO-cursus. Deze wordt gege ven in de Bernardusschool aan de Oranjelaan (Hoge Rijndijk). In lichtingen daarover kan men krij gen bij Mevrouw De Vette (tel. 896715) en mejuffrouw Borst (894251) Carnaval Het kerstfeest achter de rug, het carnavalsgewoel kan weer los barsten. De' Wassenaarse carna valsvereniging "De Deylknot- sen" gaat er zaterdag keihard te genaan met een "olden wiven- bal" in 't Praethuys. Uiteraard zijn de Wassenaarse carnaval sprins (Bart I) en begeleidster (prinses Ria) aanwezig. De boe- renkapel de "Dorstvlegels" en het showorkest "De trawanten" zijn uitgenodigd om het feest op te vrolijken. De zaal van 't Prae thuys is open vanaf 20.00 uur. ding met alle lusten en lasten overnemen, zodat de gemeente er definitief van af is. De stichting kan dan wel rekenen op een sub sidie die even groot is als de becij ferde kosten van een tolbrug, maar daar houdt het ook mee op. Voor het bestuur van de Kaagse Dorpsraad is dit aanleiding ge weest om druk te gaan rekenen met als uiteindelijke uitkomst dat behoud van het veer mogelijk is tegen de kosten van een tol brug. Op 12 januari zal het plan tijdens een (besloten) ledenvergadering worden voorgelegd aan de inwo ners van Kaag en Buitenkaag. Als zich dan in principe voldoende mensen bereid tonen een stich ting te vormen en het veer over te nemen is er nog maar één onze kerheid. Want het bestuur van de Dorpsraad wil dat de gemeente zich dan garant stelt voor overna me, teneinde te voorkomen dat de zware last van de pont straks volledig op de schouders rust van die uit particulieren te vormen stichting. Vice-voorzitter Henk Schut van de Dorpsraad: „We willen de verant woordelijkheid zo lang mogelijk bij de gemeente laten. De ge meente wil haar handen er volle dig van af trekken en de verant woordelijkheid helemaal bij de stichting laten, maar we vinden dat je dat in deze tijd eigenlijk niet meer kunt doen". Er valt dus nog het nodige te onder handelen, want burgemeester en wethouders hebben inderdaad desgevraagd al laten weten zich niet garant te willen stellen. Daar om heeft het bestuur van de Dorpsraad de hoop gevestigd op de gemeenteraad, die uiteindelijk de beslissingen voor de gemeente moet nemen. Alle raadsleden hebben onlangs een waar kerst pakket aan informatie toege stuurd gekregen van de Dorps raad. Verder zijn zij uitgenodigd voor een informatie-avond, die op 19 januari (dus een week na de ledenvergadering van de Dorps raad) is belegd. TY-zender in beslag genomen LEIDEN - De TV-zender "Space- 2000" is in de nacht van eerste op tweede kerstdag in beslag geno men. Tijdens een uitzending van de illegale zender wist de politie in samenwerking met de PTT de piraten in De Kooi te localiseren. De zendapparatuur, ter waarde van 4000 gulden, werd in beslag genomen. Tegen de piraten zelf. twee Leidse jongens van 17 en 18 jaar, werd proces-verbaal opge maakt. Burgerlijke stand LEIDENGeboren: Simone Sophia Ber tha. dv. M.M.A. Balk en B. Minke; Maartje, dv. J.J.Q. Kouwenhoven en W C. Bink; Anneloes. dv. H. Koekens en A.J.W. Meijerman; Pieter Hein. zv. P.J.M. Pouwen M.Y. Don: Angela An na-Maria Augustina.dv. A.W.J Dircks en M.R.L. Scholtens; Johannes Hen drik. zv. A. Schouten en W. Noppen: Erwin, zv. Th. P. Hoogervorst en D.J.S. Fallaux; Piet. zv. J. de Witte en M.B. Nierstrasz; Neeltje Helena Jaco- LEIDERDORP - Een e ge is alles wat er over is gebleven van de huiskamer van een flatwo ning aan de Houtschans in Lei derdorp, nadat daar zaterdag ochtend brand had gewoed. De 26-jarige bewoner raakte door de branddie rond vijf uur in de vroege ochtend uitbrak, ernstig gewond, vooral aan zijn voeten. Met derdegraads verbrandingen werd hij eerst naar het Elisabeth- ziekenhuisen vandaaruit onmid dellijk naar het brandwonden centrum in Beverwijk gebracht. De oorzaak van de brand is nog steeds niet bekend. Het is voor de technische recherche in de puin- hoop die de brand heeft achterge laten erg moeilijk om achter de precieze toedracht te komen. Het onderzoek wordt dan ook nog voortgezet. Vermoed wordt dat de brand is ontstaan door een siga ret of kaars. De bewoner schrok wakker door een ontploffing, waarschijnlijk veroorzaakt door het uit elkaar spatten van de ther mopane beglazing. Hij liep naar de huiskamer en werd daar over vallen door een enorme vuurzee. In de huiskamer bevonden zich volgens de bewoner zijn twee kat ten. Het is nog niet helemaal zeker of de huisdieren zijn omgekomen tijdens de brand. De jongeman probeerde zijn kattt uit de woonkamer te halen werd volgens de politie daarvo teruggehouden door een toeg snelde buurjongen. Deze hielp bewoner in eerste instantie uit flatwoning. Hij ging echter n eens terug naar de brandende ki mer, op zoek naar zijn hiLisdiere Hij kon uiteindelijk niet meer staa omdat zijn voetzolen verbran waren. Daarop werd hij door bovenbuurvrouw opnieuw zijn woning gehaald. Bij het u het huis slepen van de inmidde ernstig gewonde jongeman, lie de bovenbuurvrouw twee g kneusde enkelbanden op. ba, dv. P. Boere en M.P.E. Sip: Hubert Christiaan, zv. L. van Wolfswinkel en M.J.H.A. Niemans; Yvonne, dv. P. Ou wehand en J.Z.M. Star; Alexander, zv. M. Glasbergen en C. Guijt; Maaike, dv. C.L.M. van Rossum en C.M. Severs; Miriam Liesbeth, dv. F.W. Goudsmit en E. van Bork; Ronald Christiaan, zv. R. van den Broek en C.J. Verbaan: Hendrine Josien. dv. G. den Hollander en A. de Jong; Corine, dv. K.P A.J.M. van der Veek en W. van Duijn; Jacque line Alexandra, dv. H. Burggraaff en IJ. den Hartog; Hans, zv. H. Nonkes en C.J. Klein; Stefanus Cornelis Wilhel mus, zv. H.C. Th. Duivenvoorde en M.J.A. van der Zalm; Maaike Marian ne, dv. J. Voskuilen en H.P. Hemel rijk; Samira, dv. M.Barghaoul en A. El Atmani; Anthonie Roderik, zv. A. Sir- re en M. Th.A. Caspers; Reinier Ale xander, zv. A. Sirre en M.Th.A. Cas pers; Claudia, dv. J. Borst en H. Im merzeel; Orlando Marinus, zv. C.N Pa- rami en N.E. Wachter. Ondertrouwd: J.J.A. Platell en L.B. Wilschut: C.A. van Iperenburg en J.C. de Rond. Gehuwd: Ph.A. Jansen en J. Noppe;W.J.M. Wolte- rink en C.M. van der Salm; G. Balke nende en Y. Brouwér; A. Peet en H.J. Scheffer; H.J.W. Akerboom en M.H. Riebeek; R. Overdijk en L. de Wit: J. van Steijn en S.W.L. de Jong; R L. Dawson en P. Hendrison; W. van der Meer en A. Schrijen; G. Ramadhin en S. Sitarem; Th. Buurman en J.E. de Koning; J. Ouwerkerk en Th. Mark; R. Groenendijk en G. Goossen: B. Leh- mann en A.D. de Jong; K.J. van Fruchten en P. Boom; A. Keijzer en S.H.W. Franse. Overleden: G. Zeilstra, (1919): J. van der Laken. (1890), echtgenote van W.P. Holswil- der; J.W.D. Heijligers. (1894); J. van Zijverden,(1952); J.C.J.M. van den As sem. (1980): A.C.M. van Velzen, 1912), echtgenote van A.M. Schuur; j. van Rossum. (1910). echtgenote van L. de Vogel; F. Tieleman, (1910); J.C.A van Kuijk. (1913) echtgenote van A.W. Wi- tholt; J. Duivenvoorden, (1908) "The Shoes" speelden thuiswedstrijd ZOETERWOUDE - Het afgelopen zaterdag gehouden 'Soeterpop- festival' is een doorslaand succes gebleken en zal vrijwel zeker vol gend jaar terugkeren. De werk groep 'Soeterpopfestival' heeft de uitslag van een eerder gehou den enquête, waaruit bleek dat de bezoekers van de wekelijkse KPJ-avonden meer muziek in Zoeterwoude wilden zijn, ter har te genomen, wat resulteerde in een festival met drie plaatselijke groepen. De avond werd geopend door de Zoeterwoudse 'heavy-metal' for matie 'The Happening'. Deze band beschikt over een stevig, goed opgebouwd geluid waarin vooral de zang van bassist Edgar Ulert (17) opvalt. Deze driemans formatie liet zien dat ze een pu bliek kan 'platspelen'. dat mede slaagde door de sympathieke en spontane podium-act. De band is op 24 januari te bewonderen bij jongerenvereniging Augustinus te Leiden. Na dit optreden volgde de Zoeter woudse blues-rock formatie "Hegt". Bij deze groep ligt het ac cent meer op de teksten dan bij 'The Happening'. Deze geënga geerde teksten werden door zan ger Hans Rijns met veel gevoel voor theater ten tonele gevoerd. De inmiddels volgestroomde zaal reageerde tamelijk mat op deze groep wier muziek technisch ge zien goed in elkaar steekt. Met na me sologitarist Peter Sep (20) be schikt over veel muzikale klasse. Hoofdattractie waren 'The Shoes', de Zoeterwoudse groep die in de jaren zestig een van de toonaan gevende.'beat-bands' was. Deze groep speelt sinds de 'Haagse Beatnach' weer samen en beland de zodoende zaterdagavond op de planken in hun geboorte plaats. De uitverkochte zaal 't Centrum" heeft aan den lijve on dervonden tot welke uitzinnige taferelen de come-back van de 'Shoes' kan leiden. Zanger Theo van Es, speelde goed in op de aanwezige sentimenten door vele malen te herhalen dat het hier om een band uit Zoetei woude ging. Dit kwam de stem ming zeker ten goede en het koi helemaal niet meer stuk toen d hele zaal het dorpslied 'Alle Zot terwouwers gane naar.de heme als er maar jenever is' begonne te zingen. Het was duidelijk dal ook de jongens van de Shoes dil waardeerden en tekenend vooi de sfeer van de samenhorigheic die in de zaal heerste. Een kleii dorp beleefde een grootse avond Alle festivalgangers (naast de ve le dertigers waren ook veel jonge ren zorgden voor een grandiooi schouwspel door met beide ar men in de lucht te deinen en d< nummers uit volle borst mee t< zingen. Nummers als 'Face to fa ce' 'Make up your make-up' ei 'Osaka' werden door het 600 koppige publiek uitbundig ont haald. Na een oorverdovend roe pen om méér werd nog één kee: 'Osaka' gespeeld. Dit numme: galmde lang na het sluitingsuu: nog in de straten van 'Shoester woude'. DIRK-JAN ROELEVEIN WASSENAAR - Alle Wassenaarse kunstenaars zijn door burge meester en wethouders van deze gemeente uitgenodigd voor het vervaardigen van een ontwerp van een kunstwerkje voor het pleintje Langstraat Van Hogen- dorpstraat. Daar moet een zitele- ment komen, met een kunstzin nig karakter. Dit pleintje zal op nieuw ingericht worden. Het nor male straatbeeld met indeling in rijweg en trottoirs zal verdwij nen. Het is de bedoeling dat het plein wordt omgevormd tot een dorpserf. Plaatsing van bloem bakken en het planten van bo men moeten de nieuwe inrich ting compleet maken. Het zitelement moet als rustpunt in deze nieuwe omgeving gaan die nen. De Wassenaarse kunste naars moeten hun plan voor 15/ januari inleveren. Daarna zal na één beoordelingsprocedure aan één kunstenaar worden gevraagd een schetsonterp te maken. Voor het maken van een zitelement is een honorarium vap vijfduizend gulden beschikbaar. Hoorzitting emancipatie in Wassenaar WASSENAAR - In Wassenaar wordt dinsdag 27 januari een hoorzitting gehouden over het plaatselijke emancipatiebeleid. Op deze avond kan worden gedis- cursieerd over wat de gemeente lijke emancipatiecommissie tot nu toe op dit gebied tot stand heeft gebracht. Deze commissie heeft onder meer een lijst opge steld van de meest gewenste za ken die moeten worden gedaan en de criteria om voor subsidie in aanmerking te komen. Daarnaast zullen op de hoorzitting sugges ties, wensen en verlangens naar voren worden gebracht. Alle vrouwenverenigingen krijgen een uitnodiging voor deze avond De hoorzitting vindt plaats in he gemeentehuis. LEIDERDORP - In het informatiecentrum in het gemeentehuis in Leider dorp is vanaf 6januari permanent een hoekje ingericht voor inlichtingen over energie-besparing. Er ligt een voorraad folders en overzichten met adressen voor iedereen die wat wil ondernemen om energie te besparen. Er zijn ook boeken, rapporten en documentatie over het energievraag stuk aanwezig. Het centrum zal verder proberen de ontwikkelingen op landelijk en plaatselijk gebied zoveel mogelijk op de voet te volgen. Het opzetten van het info-centrum door de gemeente is een van de eerste concrete stappen in het nieuwe jaar die moeten leiden tot grote bezuini gingen op energiegebied. Onder het motto "1981 een energiezuinig jaar", wil de gemeente Leiderdorp het nieuwe jaar beginnen. Het gemeentebe stuur zegt zelf het tot haar taak te rekenen te zoeken naar besparingsmo- gelijkhedcn in openbare gebouwen, bij de openbare verlichting en bij voorbeeld bij de ontwikkeling van nieuwe woonwijken. Daarnaast wil de gemeente er voor zorgen dat iedere inwoner van Leiderdorp voldoen de informatie krijgt om zelf ook energie te besparen. Naast de permanente "stand" in het gemeentehuis organiseert de gemeen te ook zo nu en dan een tentoonstelling. Van 6 tot en met 29 januari wordt het infocentrum veranderd in een expositie over energiebesparing. Cen traal op de tentoonstelling staat de isolatie van woningen. Iedereen kan dit overzicht van onder meer besparingsmogelijkheden, kosten, mate- riaalvoorbeeldcn elke werkdag van 8.00 uur tot 17.30 uur bezichtigen. Lezingen over energiebesparing behoren ook tot deze bezuinigingsactie. Donderdag 8 januari is de eerste in de raadszaal van het gemeentehuis. Vanaf 20.00 uur wordt daar een lezing gehouden door de heer Veenman van bouwcentrum Rotterdam over warmte-isolatie. Voor donderdag 22 januari heeft de gemeente architect J. Kristinsson, ontwerper van zon- newoningen in Buitenhof uitgenodigd om te praten over energie zuiniger bouwen. Men kan die avond tevens kennis maken met de stichting Zonnewoningen in Leiderdorp. van 14 tot 16 uur. K(jkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 1-7, fill met Charlton Heston, 20 en 22.15 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizerlaai bejaardensoos Zuid-West, 14.30 uur. Komeshop Leids Volkshuis - Haarlemmc straat 73b, Werklozen Belangen Verenigin; voor advies dins, van 10 tot 12 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht-, en zondagsdien: der apotheken in de regio Leiden, wore waargenomen van: za 27, 8 uur tot wo 3 dec door: apotheek tot Hulp d« Menschheid, Rosmolen 13, tel. 1210G! Voorschotense apotheek, Leidseweg 6i tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, te ten noorden van de Rijn 134604, tel. te zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezom heidscentrum Berkenkade, Leiderdor tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van Waalslaan, tel. 4641, HILLEGOM - De kerstflora in sportzaal Treslong in Hillegom kan vandaag voor het laatst worden bezocht. De bloemen-eh plantententoonstelling die dit jaar voor de twintig ste maal wordt gehouden, heeft nu al het recordaantal van 12.500 bezoekers getrokken. De produkten van de kwekers, die er nog mooi bij staan, kunnen vandaag nog tot half zes worden bewonderd. lEIDSCH dagblad DAGBLAD VOOR Nabezorglng van LEIDENEN 18.00-19 30 uur OMSTREKEN Zaterdag van 16.00-18.00 LEIDEN Postbus 54-, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Kwartaalabonnement 149.55 perp post (71,90 Jaarabonnement f 186,70 per post f 276,10 Losse nummers f0.65 Alq. redactiechef: A van Leeuwen Ptv Alq redactiechef* J P M van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten c Redactie Randgemeenten Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé. Ch Lennartz. Maredijk 33a, Leiden, tel 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk. Tet 071-121481 Oegstgeest H Sonders. 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935 Leiderdorp F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2