Steve Puidokas niet te stuiten in finale Nederlaag De Danaiden Wallaart betaalt wel... Amstelveen verrast Hapoel RamatGan Blitz-toernooi voorziet in behoefte MAANDAG 29 DECEMBER SPORT I SPORT SPORT PAGINA 15 SPORT SPORT Uit handen van organisator Roh Knijnenburg ontvangt Leiden-captain zien bevallen. Die Cunningham speelde in de fi nale tegen Leiden overigens een belangrijke rol. De ex-showman van de Harlem Globetrotters ging zeer geinspireerd over het veld en bleek heel wat in zijn mars te heb ben. Gemakkelijk scorend (31 punten in totaal) speelde hij te genstander Van Solm uit de wed strijd en hield zodoende zijn ploeg - met de internationals Pe ters, Van Popelen, Geerts en de uitstekend spelende Corky Bell - tot het eind toe in de wedstrijd. Tweemaal namen de Leidenaars afstand (26-13 en 66-58), even zo veel keer overbrugde Cunning ham het gat, op momenten dat de Leidse machine gas dacht terug te kunnen nemen. Dat de eindze ge tenslotte toch bij de 'thuis ploeg' terecht kwam had men te danken aan de absolute uitblin ker van die middag, Steve Puido- kas. Die bleek niet te stoppen. Of het nu was omdat zijn schoonva der op de tribune zat of omdat zijn opponent Peets niet wist hoe hij het blok graniet moest aan pakken, in elk geval deed de Leidse Amerikaan van Russische afkomst met Anderlecht wat hij wilde. Haalde een twintigtal re- Mitchell Plaat de bekers die hem zo te bounds naar beneden, blokte een handvol schoten en scoorde maar liefst 40 punten. Uiteindelijk bleek dat teveel voor het moedige Anderlecht dat drie punten (95— 92) moest toegeven na een finale die het aankijken alleszins waard was. Ook op dat punt was het Blitz-toernooi geslaagd. Uitslagen finales Vijfde en zesde plaats: Monceau- Punch 89-105 Derde en vierde plaats: NN Donar- Dordrecht 73-61 Eerste en tweede plaats: Leiden- Anderlecht 95-92 AD VAN KAAM Lace Strong speelde in de finale tegen Anderlecht een goede partij. Hier pakt hij de bal weg voor Allen Cunningham. Uitblinker Steve Puidokas (l) blijft ditinaal aan de grond. VOORSCHOTEN, HAARLEM - Een week of wat geleden kwam de gehele top van Par ker Leiden bijeen in Holiday Inn om, naar aanleiding van de nederlaag tegen Punch, de zaken eens op een rijtje te zet ten. Er hadden zich nogal wat interne strubbelingen voorge daan, maar hoewel tijdens die vergadering zelfs de posL tie van coach Han Wallaart ter discussie werd gesteld, leek men uiteindelijk toch schoon schip te kunnen maken. Kop pen vielen er in elk geval niet, het bleef bij het opleggen van geldboetes aan de spelers, een beslissing die later toch weer werd herroepen toen het Leid se keurkorps een sensationele zege op Varese behaalde. Of al het ongerief nu uit de wereld is geholpen lijkt echter de vraag. Dit weekeinde tenminste werd weer een nieuw hoofdstuk toe gevoegd aan de steeds dikker wordende 'pil' die strciks de passende titel: 'Hoe werken we het beste langs elkaar heen', meekrijgt. Wat was het geval. Na de gewonnen finale in Voorschoten bereikte Leide- n-manager Koos van Eek een telefoontje uit Haarlem waar collega- manager Frans van Egmond namens de organisa toren van het toernooi aldaar een beroep deed op de club om enkele spelers af te staan. Een Amerikaans team was incom pleet in de Beyneshal versche nen, dus vandaar. Van Eek legde het geval voor aan ma nager Hennie Blom, die op zijn beurt coach Han Wal laart raadpleegde. Een reso luut "Nee", was het antwoord. Wallaart wilde desnoods wél met het hele team naar Haar lem, maar wenste onder géén beding wat 'losse' spelers aan het gevaar voor blessures bloot te stellen. Tenslotte moet zijn ploeg eind deze week deel nemen aan een belangrijk toernooi in Londen en staan er in januari drie duels voor de Europa Cup op het pro gramma. Geen toestemming dus van Wal laart die, met het oog op een wedstrijdje op Nieuwjaars dag tegen één van de Ameri kaanse teams die in Haarlem speelde, nietsvermoedend des avonds naar de Spaarnestad afreisde om een indruk van die ploeg te krijgen. Groot was zijn verbazing toen hij daar, op de bank bij de Amerikaan se ploeg, Lace Stroyig aantrof, omgekleed en wel. Behoorlijk gepikeerd stapte Wallaart op Strong af met de vraag van wie hij toestemming had ge kregen om hier te zijn. "Van het management", luidde het antwoord. De uitleg verkreeg Wallaart van de eveneens aanwezige Hennie Blom die Strong, Chris Plaat en Pun- ch-speler Kelly Young toch maar had gevraagd omdat men in Haarlem zo omhoog zat. Grappig in dit verband was dat Kelly Young, de Delft- se Amerikaan, na afloop van het duel tusssen de Amerika nen en de Nike All Stars (met Kees Akerboom) bij Han Wal laart aanklopte voor de maal tijd plus de honderdvijftig gulden die hem was beloofd. De enige echte kapitein van het wiebelende Leidse schip kon niets anders doen dan hem door te sturen naar... het management. AD VAN KAAM HAARLEM (ANP) - BV Amstelveen heeft dit weekeinde het internationa le basketbaltoernooi te Haarlem gewonnen. In de finale versloegen de Amstelveners Hapoel Ramat Gan na verlenging met 94-92. Haarlem Stars eindigde als derde door gisteren met 90-89 te winnen van Nike All Stars. In de strijd om de vijfde plaats zegevierde een USA-team over het s uit de Verenigde Staten afkomstige Southern Comfort: 97-96. De uitslagen van gisteren zijn: Finale: Amstelveen-Hapel Ramat Gan 94-92 (41-41,84-84). Om de derde plaats: Haarlem Stars-All Stars 90-89. Om de vijfde plaats: USA-Southern Comfort 97-96. De uitslagen van zaterdag: poule a: Haarlem Stars-Hapoel 92-96, USA-Hapoel 91-115, Haarlem Stars-USA 108-88. Poule B: Amstelveen-All Stars 110-95, Amstelveen-Southern Comfort 127-113, All Stars-Southern Comfort 86-79. Eindstand poule a: 1 Hapoel, 2. Haarlem Stars, 3. USA. Eindstand poule b: 1Amstelveen, 2. All Stars, 3. Southern Comfort. Nederland heelt zaterdag in Luxemburg de eerste wedstrijd voor een zeslandentoernooi basketbal voor cadetten met 64-71 verloren van Frankrijk. Algemene wijst Crescendo terug: 11-9 LEIDEN - Alhoewel de eerste plaats in de Overgangsklasse A van de microkorfbalcompetitie nog steeds door De Danaïden wordt bezet, moet geconsta teerd worden dat het verlies van de Leidse ploeg in de wedstrijd tegen KVS (7-10) volkomen ver diend was. Vooral het eerste aanvalsvak van De Danaïden speelde zonder enkele intelli gentie. Pernix gaat duidelijk be tere tijden tegemoet. Tegen het Haagse Die Haghe werd weder om een gelijkspel uit het vuur gesleept, een resultaat dat coach Karei Verschoor, met het be langrijke duel tegen Wester kwartier voor de deur, zonder meer gerust zal stellen. In de tweede klasse bleek De Algeme ne in de tweede helft voor Cres cendo te sterk. Crescendo ver loor de derby met 9-11. De Danaiden-KVS 7-10 (4-2). Alle speculaties over een eventueel kampioenschap van KVS waren, gezien de ontreddering bij de be roofde koploper, niet onlogisch. Daarvoor ook lieten de bezoekers in de 5 Meihal een veel betere in druk achter dan de Danaïden- ploeg. Vooral het eërste aanvalsvak van De Danaïden bleek niet in staat tot haar noodzakelijke produktie te komen. Ondanks dat Bea Schrama al na 30 seconden van afstand voor 1-0 had gezorgd. Maar de egoïstisch solerende Kees Chnstiaanse had te weinig aandacht voor zijn medespelers om de voorsprong uit te bouwen. Ook in verdedigend opzicht ken de Christiaanse niet zijn grote vorm. Simpele, maar verrassende schijnbewegingen van zijn direk- te opponent, brachten hem soms tot hoogspringstaaltjes, die coach Gerard Bos voor onmogelijk had gehouden. In de eerste helft zag De Danaïden nog wel kans op voorsprong te blijven, maar de nederlaag werd ingeluid toen zowel Hennie Devi- lee (strafworp) als Hans van der Leek (doorloop) bij de stand 5-5 op kinderlijk eenvoudige wijze hun kans verknoeiden. KVS leg de vanaf dat moment haar wil op aan De Danaïden en volkomen verdiend werd de Leidse ploeg naar 5-8 geschoten. Even leek De Danaïden nog terug te komen (7- 8), maar het uiterst deskundige balbezitspel van de Schevenin- gers, waarop De Danaïden geen enkel antwoord had, was de basis voor de uiteindelijke zege: 7-10. Doelpunten: Hennie Devilee 3x, Kees Christiaanse, Yvonne Ka merling, Bea Schrama en Jeanet Smits. Die Haghe-Pemix: 7-7 (3-5). "Als je bij Die Haghe uit één punt weg sleept en de ploeg is dan toch te leurgesteld, dan kan het niet an ders cf de explosie moet a.s. za terdag komen". Woorden van de ze strekking werden uitgespro ken door coach Karei Verschoor van Pernix, die met de puntende- ling uiterst tevreden was. De "an dere" aanpak van de Pernix- selectie zal de Leidse ploeg in de komende vier thuiswedstrijden de nodige winstpunten op moe ten leveren om het Over gangsklasse-schap veilig te stel len. Tegen Die Haghe speelde Pernix een uiterst sterke eerste helft. Schutterkoning Herman Hulsman van Die Haghe werd in de eerste helft door Kees Brokaar voldoende uitgeschakeld om de produktiestroom van de Hage naars op laagspanning te houden, terwijl Pernix zelf kans zag wel tot scoren te komen. Jet Boter, Carla v.d. Veghte en Peter Kuiper brachten Pernix na 15 minuten spelen op 1-3, waarna Wil v.d. Kooij en Kees Brokaar de voor sprong zelfs wisten te vergroten tot 2-5. In de tweede helft zag Die Haghe kans door het sterkere dame- soverwicht de score weer in even wicht te krijgen, waarna de Leid se ploeg danig iri moeilijkheden geraakte. De voorsprong waarop Die Haghe kwam (6-5) leek Per nix te doen wankelen, maar Jet Boter herstelde het zelfvertrou wen van de Leidenaars. En on danks dat Die Haghe voor de tweede maal aan de leiding kwam, geloofde de hele Pernix- ploeg in een goede afloop. Het doelpunt van Janko Breedveld met nog 7 minuten te spelen be vestigde dit gegeven. Zenuwen in de laatste minuten ontnamen Pernix uiteindelijk de verdiende overwinning. De stand bleef on gewijzigd: 7-7. De derby Crescendo-De Algemene eindigde in een verdiende 9-11 overwinning voor de withemden. Alleen de eerste helft en een klein gedeelte van de tweede helft Duel tussen Ruud van Vlieten Wilfred Comelisse. John Huig sloot en Wv aar de korf. volgen de bal die op weg i bleek Crescendo in staat De Alge mene tegenstand te kunnen bie den. Aan het damesviertal van Crescendo had De Algemene handen vol werk. Ruud van Vliet en Wim van Iterson brachten De Algemene al snel op 0-2 en deze voorsprong heeft De Algemene gedurende een groot deel van de wedstrijd kunnen behouden. Wel zag Crescendo in de eerste helft steeds kans de opgelopen achter stand weg te werken, maar toen was al duidelijk dat de ploeg van Frans de Haas achter de feiten aanholde. In de tweede helft kwam De Alge mene wederom via 5-5 op 5-7 om vervolgens via 6-8 en 6-10 de wedstrijd winnend af te sluiten op 9-11. Voor Crescendo scoor den: Louis Kok 2x, John Huig- sloot, Wim Barendse, Gabrielle Kok, Joke Geijer 2x, Marlies Brouwers. Voor De Algemene: Ruud van Vliet 3x, Wim van Vliet 4x, Wim van Iterson. Hennie Rus man 2x, Janny van Iterson. Zuiderkwartier behaalde in de 5 Meihal onder toeziend oog van in terim-coach Nico van Leeuwen een belangrijke zege op Kwiek (8-7). Beide ploegen ontliepen el kaar nauwelijks. In de tweede helft was er zelfs sprake van een klein Haags overwicht, maar Dirk Derksen bracht in de 47e mi nuut Zuiderkwartier voor het eerst aan de leiding. Ook toen Kwiek tot tweemaal toe gelijk was gekomen, tilde invaller Derksen Zuiderkwartier over de finish: 8-7. De overige doelpun ten waren van Joep van Dam 3x, Toos van Dam, Els Lardee en Rens Henze. Fides Pacta won in Rozenburg met 11-18 van Rozenburg, maar de Leidenaars hadden meer moei lijkheden met Rozenburg dan de uitslag doet vermoeden. De rust stand 5-5 - alleen Dik Onderwa ter kwam in de eerste helft tot scoren - zegt wat dat betreft vol doende. Pas bij 7-7 zag Fides kans een bres te slaan: 7-11, waar na de Leidse kampioenskandi daat trefzeker naar het einde speelde. Dik Onderwater (8x) en Hennie Piket (5x) namen het leeuwendeel van de produktie voor hun rekening. Nico Pikaar en Wim Piket scoorden twee maal, terwijl Patricia Gottmer de 18 vol maakte. Ons Eiland had met de Overkan- ters in de 2e helft geen problemen meer. Na een ruststand van 4-6 was het voor het conditioneel sterkere Ons Eiland een koud kunstje om het leeggespeelde Overkanters weg te spelen. Barry van Duin, Coby Degenaars (2x), Jan van Kalkeren (3x), Huib Has- selbach (3x), Rob Hasselbach (2x) cn Patrick Verra (2x) zorgden voor de 6-13 overwinning. TOP bleef in 2C aan de leiding via een verdiende zege op KVR: 7-8. Met nog tien minuten te spelen bezaten de Sassenheimers door doelpunten van Anne v.d. Zaag (3x), Jan Willem Simmelinck <3x), Hanneke Breedijk en Ilse Molenbeek een 4-8 voorsprong. Kostbaar balverlies in de laatste minuten bracht de spanning in de Marimba-hal volledig terug, maar de bel ging voor TOP nog net op tijd. Het Alphense Tempo is door een krappe, maar vt-nli. mlr 4 5VOOl sprong op het Haagse Hou Stand alleen aan de leiding gekomen in de eerste klasse van de afdeling Rijn/Del Hand. GERT GRESSIE VOORSCHOTEN - De gok die organisator Rob Knijnenburg nam door het twaalfde Blitz-toernooi uit te smeren over twee dagen en daarbij een tweetal ploegen van over de grens naar Voorschoten te halen is goed uitgevallen. Een kleine drieduizend basketbal liefhebbers passeerden de kassa van sporthal De Vliethorst en dat aantal was voldoende om de kosten (ƒ20.000) te dekken. Tevreden concludeerde de Blitz-man dan ook achteraf dat zijn toernooi blijkbaar in een behoefte voorziet en dat hij daarom volgend jaar vrolijk verder gaat. En vanzelfsprekend streeft hij dan naar 'nog groter, nog beter'. Het kwam Knijnenburg uiteraard zeer goed uit dat 'streekclub' Par ker Leiden zich uiteindelijk ont fermde over de grootste beker, want ook hij meende dat zijn eve nement het nu eenmaal moet hebben van de supporters van die club die inderdaad in groten geta le richting Voorschoten waren getogen. "Waardoor ik hoop dat ze er volgende keer weer bij zijn om de beker te verdedigen, het geen de continuïteit van het toer nooi alleen maar ten goede komt", zei hij later. Er aan toevoe gend dat het verheugend te noe men was dat Royal Anderlecht in de finale zo goed partij had gege ven. "We hebben die Belgen ten slotte niet voor niets laten ko men. Wat dat aangaat voldeed in elk geval Anderlecht aan de ver wachtingen. Wat mij betreft mag die ploeg terugkomen." Vraagtekens De coach van de andere Belgische formatie, Monceau, hoopte vol gend jaar eveneens een nieuwe uitnodiging in de bus te zien glij den, een verzoek waar Knijnen burg vraagtekens bij plaatste. Met de uiteindelijke vijfde plaats stelde de nummer drie van de Belgische competitie behoorlijk teleur. Bovendien zinspeelde de organisatie er nu al op dat er, ge zien de grote toeloop, best wat sterkere Europese formaties aan te trekken zijn. Kost misschien wel wat meer, maar als de belang stelling gelijke tred houdt is dat natuurlijk geen punt. Datzelfde Monceau beschikte trou wens wel over een speler, Gene Richardson, die bij het publiek zeer in de smaak viel door zijn spectaculaire wijze van ballen. Na het duel tegen Punch om de vijfde en zesde plaats (105-89) kwam de topscorer van het toer nooi (92 punten in drie wedstrij den) de kijkers tegemoet door bij wijze van toegift een paar stevige dunks te plaatsen. Helaas zat hij bij de officiële dunk wedstrijd al aangekleed op de tribune. Win naar Allen Cunningham van An derlecht zou hij op dit onderdeel moeiteloos hebben geklopt.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15