Kerstprijsvraag WOENSDAG 24 DECEMBER 1980 K Traditiegetrouw heeft het Leidsch/Alphens Dagblad dit jaar weer een pagina om de kerstdagen puzzelend door te brengen. Ditmaal is het een grote kryptogram waar u wel een paar uurtjes zoet mee zult zijn. Onder de goede oplossers verloten we ditmaal drie prijzen, elk groot honderd gulden. U hoeft niet de hele oplossing aan ons op te sturen. U kunt volstaan met het tellen van de letters p in de oplossing. Dit aantal zet u op een briefkaart en stuurt u voor 1 januari 1981 naar de redactie van het Leidsch/Alphens Dagblad, Witte Singel 1, Leiden. Op de voorzijde vermeldt u: "Kerstkryp- togram" HORIZONTAAL De film raak ik kwijt als ik mijn geest laat dwalen over deze problemen, maar toch komt er wel wat nieuws uit Deze rei doet wel erg buiten- Met een*?ok voor je ogen zie je de bezemsteel niet Dit dwarshout is wel erg grap pig gemaakt Het water is beslist schoon Het is vreemd dat, dit vaartuig zich via de weg verplaatst Veel tijd kost het niet uit te re kenen hoe groot een are is Sigarettenresten worden niet gebruikt om anderen te vangen Van welk ras ook, er zit altijd wel een vervelende bij Als Aad zich laat knippen lijkt Met dit miljoenvoud en vrouw heb je wel erg veel l. Aan deze las is wel een waarde verbonden Hij heeft gezworen nieuwe wikkelingen op de voet te leed in de wereld 45. Deze watering en deze water plas zijn klein 47. Deze duinvallei is van een no bel ras 49. De stormram heeft heel wat botten gebroken 51. Deze boom staat in het buiten- 53. Zij weet alles van bomen 55. Zij is een berg van een vrouw 57. Als hij deze plaats verlaat is hij altijd slecht gehumeurd 59. Dit dier houd je warm 60. In breed staan ze met z'n twee- 61. Ed klinkt hetzelfde, maar wordt anders geschreven 62. In deze oude taal is en anders 63. Aan de korte naam zou je niet zeggen dat er zoveel water inzit 64. Dit voorzetsel moet opnieuw worden gerangschikt 65. Hoewel ik vaak nies, kan zij toch niet zonder hem 66. Al die modetendensen mogen van mij in het kippenhok 69. Het is toch te mal dat men deze invalide niet helpt 72. Bij deze prinses heeft de oorlog 75. Deze academicus blijft binnen als het regent 78. Neeltje is bijna volwassen, maar ze gebruikt teveel andei - Achteraf bekeken is dit dier langer dan een muzieknoot Ed zwemt graag omgekeerd in deze Engelse rivier Ria maakt vaak dierengeluiden en heeft een luchtje bij zich Er zitten teveel genen aan de buitenkant Deze muzieknoot wordt te lang aangehouden Moe hoort net ais hij bij de fa- Deze ork helpt bij het vissen Ik ontken niet datje een zekere hoogmoed hebt Wat voor is. is achter bij deze muzieknoot Deze ontkenning is in de war Deze omroep moet niets heb ben van de dageraad Ook hij heeft kans deze wed- Ke houdt niet van dat zure goedje Het Romeinse rijk kwam van uit de diepte van de zee pijlsnel omhoog Of hij er na of voor is. hij bestaat in ieder geval wel Goed dansen kar. deze buiten lander wel Ron komt er niet graag, je krijgt r spinnen op brood Deze buitenlander maakt kunstwerken Die Engelse rivier stroomt de verkeerde kant op Lia vindt die bokser hoogmoedig Tennissen kun je met dat kunstwerk niet Deze sar vind je overal Deze Amerikaanse legeraan voerder was standvastig als een eik Loom is dat familielid wel. of is dat teveel gezegd? Ron geeft liever geen rode vloeistof Dat lek kan toch niks te maken i.ebben met dat lichaamsdeel? De taal is keihard Op dit plein in Rome komen veel deskundigen bijeen om te praten Het is wel heel bijzonder dat dit zwijn het kan vinden met dat gewapende insect. Voordat hij er toekwam te schieten, deed achting voor het dier hem besluiten terug te gaan Een neger staat odkweleens op i. Deze stenen zijn bevroren I. Hij is fel. maar durft wel i. Deze Moor is altijd in gedach- 152. Mijn tafelgenoot houdt niet van veel eten 153. Als je hier in zit heeft de paus het niet erg op je 154. Wat men zegt is waar 155. Dat hij serieus is kun je op je vingers natellen 157. Luisteren doet die buitenlan der goed 158. An houdt van die lekkere ver snapering. maar van die zanger moet ze niets hebben 160. Het verbond tussen Rome en Berlijn is in lucht opgegaan 162. Wees eens iets beleefder tegen 163. Deze watering is in de winter bevroren 165. Een kippenloop is natuurlijk 167. In welk jaar is deze jongen ge- gen 171. Gerd vist altijd oude dingen op uit die stinksloot 172. Deze officier komt niet uit Ne derland 174. Na zo'n lange, zanderige tocht, zie je er graag naar uit 175. Dat insect heeft vleugels 177. Deze warmte is chemisch ge zien niet gevaarlijk 179. Het is hier griezelig smal 179a Deze rivier komt niet in de buurt van Ede 180. Aan die kant van het schip be gint mijn lichaam altijd te tril- 182. Dat woordje hoort er ook bij 183. Een kleinere boom bestaat niet 185. Als hij het zo zegt. moet ik wel Volgens Henny is dit dier van de leg af Deze muzieknoot kun je eten Ja. deze berg kent heel Israel Een aal is niet mijn hartewens Ot gaat niet verder dan dat huisje Met een rok is het moeilijk vis sen vangen Het is moeilijk te schatten wat deze vruchten kosten Hij is een enthousiast liefheb ber van dat bier Dat ei moet je niet op je kop krijgen Maria zal Eva best gegroet heb- i heeft is hij I. Sinds i. Deze rots kan wel een letter missen, niemand vindt dat ver velend 5. Deze vrouw zeg ik altijd gedag 3. Deze tenniswedstrijd is kunst ig in het buitenland i de Alleen indien u heil brengt aan de lezer Die vruchten groeien in de uit- Op de lange afstand kun je be ter een bril opzetten bij het rin gen gooien Met een goede schop zitte woorden nooit aan elkaar An kwam er pas laat achter Deze geschaakte vrouw Komt niet uit Rio In België wordt veel in de grond gewerkt Zo licht dat hij kan vliegen is hij natuurlijk niet Er komen er nog meer Het water staat niet altijd hoog Dit lidwoord staat midden in een nieuwe gedachte Een inot kan mij niet slaan An komt niet voor Ke kijkt vaak naar de maan Uit dat Duitse geld word ik geen wijs In plaats van deze hooggeplaat ste persoon, komt een ander Deze vrucht is wel erg lang en scherp Je hebt geen schijn van kans met dat lichaamsdeel Deze muzieknoot is zeer se- licht 255. Dit hert kan i zingen 257. In het Latijn kun ji ieknoi niet te betalen Ot en Th gaan same] maar niet langer dan e Plus of min. er moet it :eld eh veel sjieker dan 268. Als ik het zo hoor is dat een on herbergzame streek 270. Als er geen weg is. is dat andere er ook niet 271. Lager onderwijs wordt in dit paleis ook gegeven 272. Hij maakt blunders, maar dap per is hij wel 274. Met zo'n stem hoor je niet in de gevangenis 275. Deze vervelende man woont vlakbij de Donau 276. Zijn vorige werkgever gaf met kerstmis meer dan een ander 277. Deze kronkelaar komt ook in Nederland voor 280. Deze ondernemingsraad orga niseert een decadent feest 282. Daar is wat nagelaten 283. In de rij krijg je weieens een zet 286. Hij heeft niks gevangen, of juist wel? 288. Je kunt deze plaats omdraaien, het maakt niet uit 290. Deze boom doet het vooral in 291. Schrijven op een lei is prettiger dan met een teil van een schui ne berg vallen 293. Dit insect staat in hoog aanzien 294. Veeg je voeten en doe rustig 295. In dit paleis wordt flink ver- 296. Deze wagen wordt per boot vervoerd 297. Deze molen is wel erg saai 298. Het dier is vaarklaar 299. Het was even stil. maar nu be gint die slang weer met die her- 300. Hij is reeds aardig dronken van dat bier 301. Met deze afkorting komt er al tijd nog wat 304. Si is een bestaand Italiaans woord.) e 305. Zij wekt altijd de verkeerde in druk met haar luchtig optreden 306. Het is bijna bruin 308. Deze mens is korter dan moe- 309. Met zo'n stuk hout kun je de zee op 310. Met zo'n ding in je schoen, kun je hem niet aantrekken 312. Een erg sterke worm 313. Als je iedereen toelaat op dat stuk land is het einde zoek 315. Deze korte ziekte is heel erg 316. Militairen noemen hun acade- 317. De knopen zijn veelal In koude streken kunnen niet zonder DieTH-er weet alles van het o de Rome Ik heb dat Frans lidwoord me r bij Deze noot hoort e Deze duinvallei is bepaald r An drinkt liever uit de kruik Deze lade moet geverfd wor- Deze kar rijdt in het water Voor het klieven heb je geen gek nodig Dit gebouw is niet erg slim Het is niet toevallig dat alle kanten gelijk zijn, daarom heet het voorwerp zo VERTICAAL 1. Dat kledingstuk heb je nodig als je naar Amerika gaat 2. Deze insect houdt niet van 3. Wat valt er te schrobben op 7. Hij kan nooit raden hoe groot die afstand is, hij zit absoluut fout 8. Dit water lijkt schoon 9 Je moet door de zure appel heenbijten als je dat vocht niet lekker vindt 10. De KRO houdt zich niet met vissen bezig 11. Dit familielid raakt gauw uitge- 12 fkv 4. Dat i: Hebben dez den onderdak0 6 Dat is een veel kc weinig Ik word er akelig van als ik deze bekende voetballer met z'n fa milie zie 13. In zo'n galop is hij spoedig hier 14. Op dat eiland eten ze zacht ge kookte eieren 15. Deze jongen heeft een mooie 16. Dat dier drinkt water voordat het omkomt van de dorst 17. Dat stuk hout komt spoedig naar beneden 18. Zij zijn niet erg prettig in de omgang, ik word er ziek van 21. De ondernemingsraad neemt geen buitenlands geld aan 25. Met sla kun je geen voorwaar den stellen 29. Zo'n slank schip kom je op zee niet tegen 31. Het is toch te bar dat op deze grote opppervlakte zo weinig kinderen worden geboren 32. Vader blijf staan, anders smeer ik het in je haar 33. In deze duinvallei hoefje niets weg te geven 34. Ad kan kronkelen als een slang 35. Deze stroken grond zijn niet van chocolade 36. Deze moderne meisjesnaam begint met een dierengeluid 38. Je moet weg 40. Een korte militair 42. Deze twee klinkers vallen in het water 44. Er volgen meer mensen 46. In leed zit veel water 48. Deze geestelijke mag wel trou- 50. Zonder die anderen geen wet 51Zonder dat lidwoord kun je op die watering niet landen 52. Een bij komt zelden alleen 54. Deze kers heeft veel kracht 55. Dat geldt niet alleen voor jou 56. Ke moet natuurlijk wel kiezen 58. Deze jongen is altijd vervelend als hij gewond is 59. Do wordt gek van al dat zoeken naar de goede weg 67. Deze muzieknoot is tweede 68. Deze kippen en die muziek- -el erg veel hul- 70. Zonder hout kun je niet zeilen 71. Dat is mijns inziens niet alleen een muzieknoot 73. Daar staat verkeerd 74. Dat beest kun je beter niet met je blote handen oppakken 79. Niet elke omroep houdt de bij bel zo in het oog 80. Met een beetje meer maak je van Rik een andere jongen 82. Die buitenlandse munt heeft die keizer nooit gezien 83. Die man heeft de hogeschool afgemaakt 94. Hij heeft beloofd die Engelse rivier over te steken 96. Dat is heel oude grond 98. Meer klinkers staan er niet in breed 99. Ed zegt altijd: het kamer, en dat is fout 100. Deze plaats kom je in puzzels vaak tegen, alleen moetje zoe ken naar de "d" of de "p". 101. Van één insect kan die man niet leven 102. Het is bitter te horen dat hij moet worden geopereerd 103'Als het tweede wegvalt, dan maar goedschiks 105. Geef mij maar een lekkere con sumptie, want hiervan word ik meestal niet wijzer 107. Dat ei is wel erg klein 109. Iedereen is weggegaan, alleen ik ben gebleven 110. Bij die boerderij is ruimschoots plaats 111. Dit insect blaast wel van erg 112. Je hoeft niet rijk te zijn om die ledematen te gebruiken 113. Deze slee komt uit Egypte 114. Deze geestelijke is niet katho de ondernemingsraad zit i. Deze grap had ik van die we zens in de schouwburg niet verwacht Ab heeft dat toneelstuk be kwaam gespeeld Dat hemellichaam is niet goed voor zijn gezondheid Je kunt zien dat hij ziek is Met een truc kun je deze predi ker niet pakken Do stopt al haar spullen in kar- 1. Je hoeft niet te ontkennen dat je er een gedronken hebt Deze noot staat daar Deze lengte vind je niet in alle windrichtingen Volgens mij zijn die verhalen over vliegende voorwerpen uit de lucht gegrepen Alleen deze kleu- laat niets door Als je zo dronken bent hoef je niet te spelen Die kippenloop is niet te vin- Lees verder op pagina

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 34