Geen piraateerder een alternatief 0=ieidse agenda Nog geen spoor daders overval op Leidse bank uu.bj.'i n.'i. Legaliteit grootste wens illegale Radio Star dlmp erium Vlot spe in "Ik zie een ster WOENSDAG 24 DECEMBER 19» LEIDEN/OEGSTGEEST - "Wij zijn geen piratenstation, eerder een alternatief." Zo karakteriseert Jan de Ruiter de aard van Radio Star, het station dat op Tweede Kerstdag al weer een jaar lang toch wel illegale radiouitzendingen via het centraal antenne systeem verzorgt. Die illegaliteit stoort Jan de Ruiter (overigens niet zijn echte naam. Alle gebruikte namen zijn gefin geerd op verzoek van de betrok kenen.) en zijn collega-disc-joc- keys helemaal niet. Zij vinden dat de Hilversumse zenders te ver van de mensen af zijn komen te staan en dat de uitzendingen van plaatselijke Radio Star in een be hoefte voorzien. Dat blijkt volgens hem wel uit de wekelijkse uitzendingen op zon dag (en eenmaal per maand een nachtuitzending als de EO op Hil versum 1 is te horen) die nu al een heel jaar de lucht in zijn gestuurd. En volgens Jan de Ruiter stijgt hun populariteit en luisterdicht heid nog steeds. De reacties op de programma's nemen nog steeds in aantal toe en het aantal kerst kaarten dat naar de stadradio werd gezonden is kolossaal, zo wordt gezegd. De jongens en meisjes van Radio Star bereiden hun programma's voor in drie verspreid en angst vallig geheim gehouden studio's in Leiden en omstreken. Het eni ge aanknopingspunt dat zij bie den is een postbusnummer in Oegstgeest. Verder worden er steeds wisselende telefoonnum mers gegeven. Het initiatief voor de illegale radiozender is geboren uit liefhebberij en duidelijke on vrede met wat de Hilversumse zenders bieden. Maar ook uit heimwee van de zes mannelijke en twee vrouwelijke platendraai- ers naar het eens zo populaire zendschip Veronica. Radio maken vanuit een persoonlij ke betrokkenheid met de luiste raars is het ideaal van Radio Star. Hilversum vinden ze te onper soonlijk geworden en de geves tigde popjongens Theo Stokkink en Vincent van Engelen zijn "ou de l..len", aldus Jan de Ruiter. "Het is alleen maar klankbe hang," typeejrt hij de muziekpro gramma's van de zuilen. Radio Star meent aansprekender te kunnen werken omdat het sta tion geen enkele binding met een politieke partij of geloofsovertui ging heeft. Ook zitten zij niet 'vast' aan de grote platenmaat schappijen die via de Hilversum se zenders hun produkten probe ren te verkopen. De medewerkers van Radio Star variëren van scholieren tot een middenstander en hun leeftijden liggen tussen de zeventien en tweeëndertig jaar. Voor hun pro gramma's vinden ze de sfeer be langrijk. Zo is een wekelijks zeer populair programma er één van 'gouwe ouwe' gepresenteerd door Gary O'Shannon. Dit pro gramma zou zowel voor oude 'hippies' als voor de jeugd van nu voor wie de muziek nieuw is, erg belangrijk zijn. Tevens wordt we kelijks een programma met re gionale nieuwtjes verzorgd door Peter de Bruin. Vooral hierin komt het voordeel van een regio nale zender naar voren, aldus de programmamakers, omdat de luisteraars echt wat aan dit nieuws hebben. Radio Star verzorgt ook reclame boodschappen. Er zijn al tien re gionale bedrijven die hun naam De medewerkers van Radio Star achter de draaitafel via Radio Star laten horen en vol gens de Starjongens wachten vijfenveertig middenstanders ge duldig op hun beurt in de 'wacht kamer'. Dat hieruit inkomsten voor het station voortvloeien mag worden aangenomen maar wordt door de radiomedewerkers niet toegegeven. Dit zou namelijk ju ridische gevolgen voor de betrok ken bedrijven kunnen hebben. Overigens zeggen de radiomen sen zeer kritisch te zijn ten op zichte van nieuwe adverteerders. Niet elke aanvraag wordt dan ook gehonoreerd. "Als we al een ju welier hebben dan nemen we er niet nog een aan," aldus Jan de Ruiter. 'Ook hebben adverteerders geen en kele invloed op de programme ring van radio Star. De medewer kers willen hun onafhankelijke positie voor geen prijs opgeven. Zoals gezegd stoort het de Radio Star-mensen helemaal niet dat ze gebruik maken van het centrale antenne systeem via de ontvang- mast in Oegstgeest. "Het is de verboden nog langer an- Elektricien loopt ernstige brandwonden op WASSENAAR - De elektricien C. van den Zeeuw (21) uit Leiden heeft gistermiddag in Wassenaar ernstige brandwonden opgelo pen bij een ongeluk in een hoog spanningshuisje. De elektricien was om half vier op het terrein van Menken Land bouw aan de Rijksstraatweg in Wassenaar een kabel aan het ver steken in de hoogspanningskagt. Met zijn schroevendraaier over brugde hij twee contacten. De kortsluiting veroorzaakte een steekvlam. Met ernstige brand wonden aan handen en aan ge zicht is de man overgebracht naar het Bronovo-ziekenh't.is in Den Haag. De gemeentepolitie van Wassenaar en de arbeidsinspectie stellen een onderzoek in naar het ongeval. Buit aanzienlijk bedrag LEIDEN - De 21-jarige Haagse bij rijder van Van Gend Loos die gistermorgen bij een bankover val in Leiden neergeschoten werd maakt het redelijk. De poli tie heeft de man die in zijn rech terbil werd geschoten gisteren verhoord. Van de twee gewapende daders van de bankoverval bij het bijkantoor van de NMB aan de Leidse Bree- straat ontbreekt nog elk spoor. Zij hebben één geldcassette ge roofd. De directie van de NMB wil niet meer kwijt dan dat het om een "aanzienlijk" 99 LEIDEN - De Leidse toneelvereni ging Imperium zette gisteravond 'Ik zie een ster' weer eens op de planken, Het betreft hier een kerstspel, geregisseerd door Ans Alting, dat vanavond nogmaals in het Micro-theater zal worden op gevoerd. Imperium dat voor een bomvolle zaal speelde, stelt zich in het begeleidend programma deze vragen: "Vieren we kerst 1980 in deze tijd?, Is er wel reden toe?, Gaan we het nu juist meer beleven?" en "Verandert onze in stelling,". Het zijn vier hanteerba re uitgangspunten om 'Ik zie een ster' in een verantwoord kader te plaatsen. Want ook het teruggrij pen naar een kerstspel van vroe ger, waar Imperium ooit mee is begonnen, kan een afwijken van een traditionele benadering bete kenen. Hoe 'eigentijds' die ook mag zijn geweest. Ook regelmatige aanpassing aan Geschept door personenauto LEIDERDORP-Een 16-jarige jon gen is gisteravond omstreeks half negen bij het oversteken van de Van der Valk Boumanweg in Lei derdorp geschept door een perso nenauto. Met nog onbekend let sel is hij overgebracht naar het Diaconessenziekenhuis in Lei den. Snelheidscontrole ZOETERWOUDE - Zestien auto mobilisten bleken gistermorgen tussen tien en twaalf uur te hard te rijden in de Dr. Kortmanstraat in Zoeterwoude-Dorp. De "top scorer" reed volgens de politicra dar 75 kilometer per uur. In de Dr. Kortmannstraat geldt een maxi mumsnelheid van 5U kilometer. actuele noden kan, door de repe titie, een traditie worden. Ans Al ting, die toch wel een dragende rol (als verteller, een soort rei) had, begreep dat haarzuiver. Maar ook Nico Roelandse, als een zeer gemotiveerd spelend hoofd van de veiligheidsdienst, had daarmee geen enkele moeite. Een verrassing voor mij was de zeer spontaan spelende Kathleen Fer- rier als 'Eva'. Daarnaast mogen niet onvermeld blijven Gerard Jonk (toch ook al gauw zo'n tien jaar aan Imperium verbonden), Johan van Amerom en André de Waard, die de heren 'Goed, Beter en Best van Vertrouwen' speel den. Ook waren ze samen met de zeer sfeerbepalend spelende An- kie Jansen en Joke Theil, nog eens door een dictator (Kees Vis ser) voortgedreven stratemakers. Kortom: een verantwoord kerst spel, daarnaast lekker vlot ge speeld (goede dramatische voort gang), een vol Imperium-theater waard. BERT KOEKEBAKKER Prestatieloop ZOETERWOUDE - De voetbalver eniging Meerburg uit Zoeterwou- de organiseert op tweede kerst dag voor de negende keer een prestatieloop. Deze kerstcross "De negende V.V. Meerburg Kerstcross 1980" zal beginnen om twee uur in de middag vanaf het Meerburgterrein. De afstan den zijn vijf kilometer en-tien ki lometer. Deelnemers die de loop 'uitlopen' krijgen een herinneringstegel. Het Meerburgterrein is gelegen aan de laan de Goede Herder te Zoeterwoude vlak naast de Koe pelkerk. Voor telefonische inlich tingen kunt u bellen 071-410492 na tien uur. OEGSTGEEST - Kinderen in alle leeftijdsgroepen waren gis teren aanwezig in het Gemeen tecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest. Zij maakten kerst versiering. De middag was georganiseerd door de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegst geest. Maandag wordt er aan de Lijt weg 9 een tekenfilm festival georganiseerd. De voorstelling begint om half twee. Diezelfde dag wordt er voor de oudere kinderen om kwart voor vier de Nederlandstalige hoofdteken film Kuifje en de Blauwe si naasappel gedraaid. De laatste dag van de vakantie tenslotte, vrijdag 2 januari wordt er een nog onbekende ak- tiviteit georganiseerd. Warme kleding wordt in elk geval aan bevolen. Burgerlijke stand LEIDEN, VOORSCHOTEN. LEIDER DORP. ZOETERWOUDE - Geboren: Rutgcr zv R.A.A. Strietman en Y J. Ad miraal (Leiderdorp); Maurice zv C. Hal- stein en C. Driessen (Leiden); Raymond zv J.J. Botermans en J.H. Deijn (Lei den); Stephanie dv F.W.C. Boogaard en R.H. Nielsen (Leiden); Annelies dv J.J. van Rijn en J. Mollevanger (Zoeterwou de); Mariska dv J.W. de Jong en M. van der Wal (Leiderdorp); Fedde zv M.C. Ca- dee en S. Reus (Leiden); Wesley zv H.W. Schouten en W. Mieremet (Leiden); Jp- han zv H. Buijs en M. de Heer (Zoeter woude); Lilian dv C.J. Bijloos en M.S. Smit (Voorschoten). Huwelijk: R. Baart (Leiden) en W. Sla venburg (Leiderdorp); J.J.H. Heetwin- kel (Leiden) en A.M.F. van Adrichem (Leiderdorp); A.C.M. van Berge Hene gouwen (Leiden) en A. de Vreede (Lei derdorp); R.J.B. Gotenbos en C.S. Gres- sie (Leiderdorp); A.L. Rosdorf (Leider dorp) en E.H. Zandstra (Leiderdorp). Huwelijksaangifte: Hollenberg en Pelt (Leiden); Akerboom en Riebeek (Lei den); Van der Meer en Mink (Leiden); Van der Reijden en Lammers (Leiden); Overdijk en De Wit (Leiden); Schelvis en Triest (Leiden); Van Rhijn en Beaumont (Leiden); Van Steijn en De Jong (Lei den); Dawson en Hendrison (Leiden); Van der Meer en Schrijen (Leiden); Ra- madhin en Sitaram (Leiden); Buurman en De Koning (Leiden); Van Teijlingen en Schouten (Leiden); Ouwerkerk on Mark (Leiden); Groenendijk en Goossen (Leiden); Lehmannen De Jong (Leiden); Van Fruchten en Boom (Leiden); Kcijzer en Franse (Leiden); Van Weldam en Bil- derbeck (Leiden); Story en Postma (Lei den); Filarski en Van der Meij (Leiden). Fietsers in voetgangers gebied op de bon geslingerd LEIDEN - Veertig fietsers en een autobestuurder zijn gistermid dag op het voetgangersgebied van de Haarlemmerstraat be keurd. Vier agenten deelden - volgens de politie tot tevreden heid van de buurt - tussen kwart over drie en kwart voor vijf de ene na de andere bon uit. De agenten waren in burger om "onopval lend opvallend" hun slag te kun nen slaan. Vrouw (29) op dievenpad in Leidse V&D LEIDEN - Een 29-jarige vrouw uit Benthuizen is gistermorgen op heterdaad betrapt in de V D bij het stelen van goederen ter waar de van 134 gulden. De politie vond even later bovendien in haar auto gestolen goederen uit vijf andere winkels voor een be drag van 370 gulden. De chauffeur en de bijrijder van Van Gend Loos hadden gister morgen om acht uur zoals te doen gebruikelijk hun geldtransport wagen achteruit op de binnen plaats van de NMB aan de Lange- brug geparkeerd. De grote toe gangsdeur werd afgesloten. De overvallers zijn binnengekomen via een zijdeur aan de Langebrug die blijkbaar niet goed afgesloten was. De overvallers sloegen hun slag op het moment dat de kassier DONDERDAG Commissie openbaar LEIDERDORP- De commissie openbare orde en veiligheid gaat vanaf 1 januari openbaar vergaderen. In deze commis sie zitten naast de burgemees ter als voorzitter ook vier raadsleden van elke fractie, de gemeenteambtenaar Ram penbestrijding en de com mandanten van de brandweer en de Rijkspolitie. In de com missie hebben geen burgerle den zitting. VRIJDAG Leiden - Augustinus - Rapenburg 24, Kerst-In, 10 tot 2 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Rapen burg 28, films, 14 tot 16.15 Kerstdagen tennes op hun daken te plaatsen dus we moeten het wel op die ma nier doen. Verder verrijken wij er alleen maar het programma-aan bod op het kabelsysteem mee, zo dat het ook voordeliger is voor de eigenaar van de kabelinrichting." Hierbij wordt de houding van de eigenaar van een Amsterdams kabelsysteem aangehaald die er niet aan zou willen denken de ille gale zender uit zijn systeem te bannen, omdat die zender hem ook veel aangeslotenen oplevert. "De mensen willen die zender nu eenmaal horen," zouden de woor den van deze eigenaar zijn. Overigens heeft Radio Star nog nooit last van de politie of de op sporingsdienst van de PTT ge had. Volgens eigen zeggen omdat er met een zeer klein vermogen naar de zendmast wordt uitge zonden. "We doen er alles aan om niemand te storen of niets te ver storen," aldus Jan de Ruiter. Die zonder blikken of blozen ook be weert technisch veel beter te werken dan de jongens die de ille gale t.v.-uitzendingen verzorgen. Daarom willen ze ook helemaal niet aan t.v.-uitzendingen begin nen. Deze zouden veel te veel sot- ren en overlast veroorzaken. Een toekomstideaal van Radio Star is als legale commerciële zender de lucht in kunnen. Wanneer dit zo zou zijn zouden ze ook niet on willig zijn om auteursrechten op de uit te zenden muziek te gaan betalen. Iets wat nu vanwege de hoge kosten maar wordt nagela ten. Maar voorlopig eerst de viering van de eerste verjaardag van Radio Star op tweede kerstdag met een non-stop programma van twaalf uur 's middags tot twaalf uur 's nachts op de gebruikelijke fre quentie 94,7 MHz op de FM- schaal. ARTSEN Leiden - Wijk 1 - Boerhaavesdistnct, Bil nenstad-Noord, Groenoord, Kooi, M renwijk: do 25, J. Rus, Middelstegracl 131, tel. 132500; vr 26, P.J. Dersjan Hooigracht 61, tel. 123752. WJjk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstai wijk, Professorenwijk, de Waard: do 2 J. de Bruijne, Kernstraat 11, tel. 14122 vr 26, W. de Bruijne, de Laat de Kante straat 32, tel. 126866. W(jk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zui< west: do 25, H. Engel, de Meij van Stree kerkstraat 53, tel. 121334; vr 26, A. Boe Kennedylaan 46, tel. 310420. Voor de praktijk van de doktoren Grot neveld, Van Leeuwen, Meijer, Reinderj Tan, Van Tol, Zwijnenburg en Verhagtf van woe 14 uur t/m do 25,24 uur, Y. Gror neveld, Brikkenwal 19, tel. 13383|' spreekuur do 25 van 11 tot 11.30 uur i gezondheidscentrum Merenwijk, Roi molen 2; van vr 27 0.00 uur t/m zat 27, 2 uur, M.J.H. v. Tol, de Sitterlaan 80, te) 142427, spreekuur van 11 tot 11.30 uur i| gezondheidscentrum Merenwijk, Roi molen 2. Leiderdorp - do 25, S.P. Ouwerkerk, Lot vestein 40, tel. 891037, spreekuur va 12.30 tot 13 uur in gezondheidscentrui I Florijn 10, tel. 89100Ó; vr 26,0. Du Ry va,' Beest Holle, Vlaskamp 16, tel. 891101 i spreekuur van 12.30 tot 13 uur. Oegstgeest - do 25, D. Held, Marelaan 3 tel. 152255; vr 26, J.B. Hugenholtz, Prir Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - do 25, C. Meijer, Roucoop APOTHEKEN Leiden - woe 24, tot do 25, 8 uur, dot Centraal Apotheek, Breestraat 74, I 120552; apotheek Boehmer, Florijn 1 tel. 894400; van vr 26, 8 uur, tot zat 27 uur, apotheek Kok, Rapenburg 9, tejT 124807; apotheek Voorschoten, Leids J weg 66, tel. 2525. DIERENARTSEN Helder, Hermelijnvlinder 36, tel. 14668(j do 25 en vr 26 H. Vestjens/M. Vestjens Raadsveld, Rijn en Schiekade 23, te) 144323. Voorschoten - do 25 en vr 26, J. Frenckei J. Röntgenlaan 14, Leidschendam, te 070-271110. fKVERPLEGING zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider) dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m v| van 14 tot 15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d Waalslaan, tel. 4641. Weekeinde van de NMB een geldcassette aan de chauffeur van Van Gend Loos had overhandigd. Buurtonderzoek heeft de politie 25 tips opgeleverd. De twee daders zouden tussen de 25 en de 30 jaar zijn. Beiden waren gewapend. De daders waren niet gemaskerd maar droegen wel een integraal helm. De bankovervaller die de cassette uit de handen van de chauffeur van Van Gend Loos weggriste is volgens getuigenverklaringen weggerend. Zonder helm, want de kassier van NMB sloeg hem deze af. De andere bankoverval ler die vermoedelijk om angst aan te jagen op enkele meters afstand de bijrijder beschoot, is volgens getuigen op een bromfiets weg gereden. WOENSDAG Leiden - Augustinus - Rapenburg 24, Kerst-In, 20 tot 1 uur. 24 Wyk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 27, S. Kooijman, Noordeindseplein 2a, tel. 122268; zon 28, H.J. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089. W(jk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstad-; wijk, Professorenwijk, de Waard: za 27, J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel 122538; zo 28, A. Van Luijk, Wasstraat 2a, tel. 122522. W(jk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 27, A.A. van Rijn, Melissatuin 5J tel. 210797; zo 28, tel. E.H. Nieuwenhuis- Smalbraak, Bevrijdingsplein 60, telL 768918. Voor de praktijk van de doktoren Groe- neveld, Van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg en Verhage:) za 27, M.J.H. van Tol, de Sitterlaan 80, tel 142427, spreekuur van 11 tot 11.30 uurinj gezondheidscentrum Merenwijk, Ros-j 11 tot 11.30 uur aan huis. Leiderdorp - J. van der Leden, J. van de! Beek, Hoofdstraat 8, tel. 894539; spreek-j 152, tel. 150394. Voorschoten - za 27, A. Meiman, Leidse-J weg 128a, tel. 2493; zo 28, B. Schotanus] Leidseweg 305, tel. 071-766462. APOTHEKEN De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt) waargenomen van: za 27,8 uur tot wo 3l! Caeciliastraat 18 - café-avond lesbiese dec door: apotheek tot Hulp der' DIERENARTSEN zwerf- en gevonden dieren, tel. 122847, tel. 2525. b.g.g. 124295. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club v. alleenstaanden, 20 uur. Zoeterwoude - prestatieloop V.V. Meer burg uur, inlichtingen 070-410492. Ons Huis - Kosterpad, 'Kerst-In e neelvoorstelling voor kinderen, 14 Leiderdorp - Indoor Liethorp, dorp, tel. I B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel.! 764058. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veurse-! Hippique, Sportpark De Bloemerd, 18 weg 36, tel. 01717-2317. Oegstgeest - 'Taberna', Kerst-In, 14 u WIJKVERPLEGING LEIDEN - In de filmzaal van het Rijksmuseum voor Oudheden aan het Rapenburg 28 wordt van vrijdag tot en met dinsdag vanaf twee uur een aantal wetenschap pelijke films vertoond. Tweede Kerstdag worden om te beginnen vier Leidse films vertoond. Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Oudheden, Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond-i heidscentrum Berkenkade, Leiderdorp,; ZATERDAG Leiden - Rijkmuseum Rapenburg 28, films, 14 tot 16.15 Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- tel. 410131, spreekuur straat, antiekmarkt, 9.30 tot 17 i tot 15 i i t/m 14 Voorschoten - gezondheidscentrum, Zoeterwoude - Centrum aan de Schenkel- weg, Soeterpop met The Shoes, The Waalsïaan, tel°4641. Happening e.a., 21 uur. lEIDSCH £l dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Teleloon 071 -144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 incassokosten Kwartaalabonnement f 49,55 perp post f 71,90 Jaarabonnement f 186,70 per post f 276,10 Losse nummers I 0.65 Alp. redactiechef: A. van Leeuwen Plv Alg. redactiechef: JPM van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrcfc-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sporl) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a Ch Lennartz. Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordi|k. Tel. 071-155854 Voorschoten J Peters 071-769935 Leiderdorp F Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2