Vp®lfü1]W0(nrf0(g) üB®1?0§0[fü<|)g>lH]p§ (si® (e»d>[n) Bezuinigen Slijtage van schoeisel kan worden tegengegaan door grotere passen te nemen en door de ijzertjes op de zool in ere te herstellen. Zet geen kinderen meer op de wereld. Dat scheelt luiers, pedagogen en w.w.-uitkeringen. Neem niét eenmaal per drie maanden een nieuwe tandenborstel, maar poets uw tanden eenmaal per drie maan den. Afgeknipt haar kan worden gebruikt als vul ling van het dekbed Gebruikte lucifers kunnen met behulp van de geiser zeker nog één keer benut worden. Koop geen energieverslindende afzuigkap om etensluchtjcs uit de keuken te krijgen, maar zet een kom heet water neer en voeg enkele druppels laven del toe. Nog een tip voor de kerstdagen: Vorm met een groep buren een int combinatie en beding bij de kruidenier een groepskorting van tien prt onder dwang van een massale boycot. Ga trouwens niet winkelen me lege maag. dat kost altijd geld. Zet niet meer dan twee pilsjes in de koel Wie er zes ziet staan, drinkt sneller. Last van door transpiratie snel slijtende schoenen? Leg in de schoen verse of in de schaduw gedroogde wilge- of eikeblade- Gooi uw benzinetank met helemaal vol. Tien tegen één dal u altijd wat morst. Overigens is mijn benzine nooit duurder ge worden. want ik tank altijd voor een tientje. Loop uw verzekeringsporte feuille nog eens kritisch door, wedden dat u oververzekerd bent? ALsu kabeltelevisie krijgt en toch het dak op moet om de an tenne weg te halen, zet er dan een windmolen voor in de plaats. Dat levert energie en trekt toeristen. Beproefd tijdens vele zui nigheidsmarathons: leg een spons onder het gaspedaal van uw auto. dat trapt wat minder makkelijk in en scheelt veel benzine. U pakt een velletje papier van A-4 formaat en leegt daarin een vol pakje shag. Rol er een mooie super-sigaret van en rook die ononderbroken op. Lijkt duur, maar is het niet. U bent gegaran deerd een weekje van het roken af. Eet u smakelijk! Wie laat op staat, hoeft niet te ontbijten. Spoel closetpapier niet door, breng het naar de stomerij. Neem een krantcwijk, dan krijgt u de krant zelf voor niks? Tip roor de kerstdagen Kaarsen branden langzamer op als om de pit tot poeder gewre ven zout wordt gelegd. Kaarsen in de boom druppelen niet als ze voor gebruik een uur in zout water hebben gelegen en daar na te drogen zijn gelegd. Na de feestdagen al stompjes smelten en met terpentijn vermengen,zo ontstaat een uitstekende boen was voor hout en linoleumOve rigens zijn door roet en rook donker geworden schilderijen, simpel te reinigen door ze met een doorgesneden uit af te wrij- Maak aan uw kennissen per giro een stuiver over en gebruik de mededelingenhoek van uw overschrij- vingskaart voor uw nieuwjaarswens. Dat scheelt een postzegel. Zet de kachels uit en verf uw muren wit, dat scheelt een wintersport vakantie. 24 DECEMBER 1980 Laat elke drie maanden het kentekenbewijs van uw auto over schrijven op de naam van uw partner, vriend of familielid en omgekeerd en betaal geen wegenbelasting. Als men wordt betrapt, blijft de boete beperkt tot drie maanden. Tip voor de lunch: drink kof fie, die wordt steeds goedkoper en eet er een boterham met te vredenheid bij.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 25