Hoop verdachten op blunders van ambtenaren ij del Rechtbank volgt officier in Lemyzaak LEZERS SCHRIJVEN Bijbel in de kerken misbruikt om vrouw eronder te houden PAGINA 12 VARIA DINSDAG 23 DECEMBER 1980 T men en de Lemy-heren zo on schuldig als pasgeboren lam metjes. Van L. riep het op de tien de zittingsdag nog uit: "Ik ben onschuldig". LEIDEN/DEN HAAG - Achter de Lemy-affaire is een voorlopige punt gezet. In het Haagse Paleis van Justitie kwam gisteren een eind aan de slopende bokspartijwaar mee deze rechtzaak kan worden vergeleken. De uitdager, officier van justitie mr. Den Os, werd door de juryvoorzit ter, rechtbankpresident mr. S.F. Kootte, tot winnaar uit- Verloedering geroepen. Op punten wel te verstaan. De verdedigende partij, hoofdverdachten Hans van L. en Frits R., moesten aangeslagen de ring verlaten. Zij zullen vrijwel zeker in hoger beroep gaan, met andere woorden een revanche partij eisen. Bouw clubhuis in Meerburg vordert goed LEIDEN - Het nieuwe wijkcen trum in Meerburg zal naar ver wachting in september van het volgend jaar worden geopend. De bouw van het clubhuis aan de Wierickestraat verloopt geheel volgens schema, zodat eind vori ge week het hoogste punt werd bereikt. Het nieuwe gebouw dient ter ver vanging van het oude "Klein Ma- tilo". Het wordt geheel gebouwd door jongens van de leerlingen bouwplaats. Tijdens de bouw le ren zij hun vak als timmerman of metselaar. Als het clubhuis voltooid is zal de Stichting Meerburg voor het eerst in haar bijna tienjarige ge schiedenis de beschikking heb ben over een stenen onderko men. De kosten van het gebouw bedragen één miljoen. I Vijfjaar voor Van L. (39), vier jaar voor R. (25) en anderhalfjaar voor de derde verdachte, de Rozen- burgse taxichauffeur Wally van der. B. (34). De uitspraak van de Haagse rechtbank in de Leidse bouwfraudezaak sloeg gisteroch tend in als een bom. Hoewel de beide hoofdverdachten bij het verlaten van de rechtzaal nog ge maakt vrolijk de bomvolle pu blieke tribune groetten, moeten de zware straffen voor hun toch een enorme tegenvaller zijn. Im mers, totdat mr. Kootte gisteren aan zijn uitspraak begon, koester den zij nog hoopvolle illusies. Die werden door de rechtbankpresi dent in nog geen tien minuten tijd volledig de bodem ingeslagen. De ijdele Lemy-hoop stoelde op de blunders die opsporingsambte naren van de Stichting Sociaal Fonds Bouwnijverheid tijdens het gerechtelijk vooronderzoek hadden gemaakt. Tijdens de tweede van de in totaal elf zit tingsdagen, die de Haagse recht bank aan deze miljoenenzwendel wijdde, kwam op pijnlijke wijze aan het licht dat de SFB-ambte- naren hadden geknoeid met de bewijslast. Voor de Lemy-heren, die hardnek kig bleven ontkennen, was dat aanleiding om te veronderstellen dat de zaak met een sisser zou af lopen. De wens was hier dus dui delijk vader van de gedachte. Tij dens zijn requisitoir waarschuw de officier van justitie mr. Den Os de koppige verdachten al met de opmerking dat zij op het verkeer de paard zaten te wedden. Hij was er van overtuigd dat er naast het onbruikbare SFB-be wijsmate riaal voldoende bewijslast over was om beide heren voor langere tijd op te laten sluiten. Volgens de officier was de Lemy de spin in een gigantisch fraudeweb (25 miljoen schade als gevolg van niet afgedragen loonbelasting en sociale premies). De Lemy riep nep-bv's in het leven. Schoof haar personeel bij die venoot- schappen onder. Beduvelde de belasting. Liet de bv na een aantal maanden springen. Vervolgens werd een nieuwe bv opgekocht zodat het spel weer van voren af aan kon beginnen. Op deze ma nier richtten Van L. en F., naar de stellige overtuiging van de offi cier van justitie, een belasting-en premieschade van ruim 16 mil joen gulden aan. Taxichauffeur Wally van den B. was de man die als directeur van de nep-bv's op trad. Iemand die een stevig hand geld incasseerde voor het teke nen van blanco facturen. Volgens de advocaten van de ver dedigende partij was een Rotter damse play-boy, Wolfgang S., de grote man achter de fraudescher- Brandpoort Naar aanleiding van het artikel over de brandgang in de Zeehelden- wijk d.d. 19 december j.l. wil ik het volgende rechtzetten. Niet ik. zoals in het artikel wordt gesuggereerd, maar het speel tuinbestuur heeft gezegd dat zich in het verleden achter de huizen een brandgang bevond, welke op eigen grond lag. De brandgang zou opgeheven zijn. Het speel- tuinbestuur vindt dat de schuur tjes afgebroken moeten worden als de bewoners een brandpoort willen hebben. Het speeltuinbestuur verleent geen medewerking aan deze brand poort. Een woordvoerder van dit bestuur heeft gezegd dat als het speeltuinbestuur wel positief had gereageerd, de L.B.S. (Leidse Bond van Speeltuinen) een over koepelend orgaan van de speel tuinen het hiermee niet eens was geweest en hij aan het speeltuin bestuur geen toestemming had verleend voor medewerking aan deze brandpoort. Deze uitlalingen zijn meermalen naar voren gebracht tijdens de openbare vergaderingen van het wijkcomité. In het artikel staat ook vermeld dat de brandgang er zou komen on der de voorwaarde dat iedereen in de buurt het daarmee eens was. Dit is niet juist. De brandgang zou er koméh als beide partijen (speeltuinbestuur, betrokken be woners) overeenstemming zou den bereiken. Dit is niet gebeurd. In het schrijven d.d. 11 september 1980 heeft de gemeente het speel tuinbestuur toestemming gege ven voor het plaatsen van hekken rondom het speeltuinterrein, daar de aanleg van een achterpad voorlopig niet tot de reéle moge lijkheden behoort. Betrokken be woners zijn hiervan in kennis ge steld. Els van Schaik secr. wijkcomité Zeehelden wijk Oosterdwarsstraat 43 Leiden Dr. De Jong Ik klim niet gauw in de pen. maar zoals dr. L. de Jong Henry MacA- nelly heeft behandeld, is diep schunnig. Een jongen die de slag om Arnhem persoonlijk heeft meegemaakt en diep in de rotzooi heeft gezeten, hoort De Jong zeg gen: "Zo, dan zijn jullie door een verrotte Duitse tank in de pan ge hakt" en: "U moet niet vergeten dat ik tijdens de slag om Arnhem bij Radio Oranje in Londen zat" Met ergernis heb ik de affaires die De Jong teweeg heeft gebracht al die jaren gelezen of ben ik er vluchtig overheen gegaan. Waar om heeft deze man zich niet aan gemeld bij een afdeling Britse pa ra's (zoals MacAnelly) of com mando's in plaats van bij Radio Oranje? Dan zou hij beter werk hebben gedaan. Maar ja, daar werd geschoten en... terugge schoten met alle gevolgen van dien. Dat was natuurlijk te gevaarlijk voor De Jong. Dan maar naar Ra dio Oranje, waar geen risico's aan verbonden waren en wat goed werd betaald, beter in elk geval dan de "front-linie". Kreeg De Jong net als vele anderen die in Londen waren geplaatst, buiten zijn salaris om ook nog gevaren- toelage, ontberingstoelage en duurtetoeslag? Is deze man soms ook in 1940 van uit IJmuiden naar Engeland ge vlucht met een klein bruin koffer tje bij zich met veel geld erin, net als vele van zijn soortgenoten? Daar zal deze man wel iets tegen in kunnen brengen, want het is een goede prater. Begin 1944 lagen wij in tenten met de bedoeling ons gehard te ma ken, want na de invasie moesten wij zo gauw mogelijk met onze Mitchells landen om de frontli nies van luchtsteun te voorzien. Wie schetste onze verbazing toen wij - Hans van Lingen, boord schutter van de commandant, te vens vuurleidcr van een formatie, en ondergetekende, ook vuurlei- der - in de tent van de comman dant moesten komen. Daar zaten minstens twee jongens van Radio Oranje (misschien was De Jong er ook bij), die een soort tape recorder bij zich hadden. Ze wil den graag een zo spannende mo gelijk verslag maken over de "trip" die 's ochtends boven Frankrijk was gemaakt. De commandant, dus ook Hans van Lingen, waren daar geweest en wisten er iets over te vertellen. Men wilde van mij ook iets horen over die trip, maar hoe kon ik? De dag tevoren waren wij twee, mis schien drie keer weg geweest en mijn baas wilde de andere och tend uitslapen. Na het onderhoud met die vechtjassen van Radio Oranje moesten wij opnieuw naar de overkant. Hoe ik ook tegen sputterde, ze wilden van mij ook iets horen. De "ouwe" zei toen te gen mij: "Zeg maar wat joh". Toen ik vroeg: "Wilt u soms horen dat het nogal mee viel en dat ik het wel erger heb meegemaakt", bleek dat het helemaal te zijn. Van Lingen en ik keken elkaar vol walging aan. Want zo werden de mensen aan de andere kant van het water belazerd. Onze naam en De rechtbank ging dus uiteindelijk op hetzelfde spoor als het open baar ministerie zitten. Mr. Kootte zei gisterochtend dat de directie van het Leidse straatmakersbe- drijf in ernstige mate had meege werkt aan de verloedering van onze maatschappij. Vandaar dat de 'vrije jongens' van de Lemy, die het onderste uit de kan wilden (vrijspraak) gisteren keihard de deksel op hun neus kregen. Volgens een woordvoerder van de Stichting Sociaal Fonds Bouw nijverheid komen de straffen die tegen de verdachten zijn uitge sproken "zo'n beetje overeen met het plaatje dat wij van deze zaak hebben gemaakt" De heibel die rond de twijfelachtige rol van het SFB in deze affaire is ontstaan noemt dezelfde woord voerder "overdreven". "Onze mensen hebben naar eer en gewe ten gehandeld" Hoofdinspecteur Mostert van de Leidse gemeentepolitie, de man die tijdens het gerechtelijk voor onderzoek het opsporingsteam aanvoerde, noemt de straffen "hoger dan ik had verwacht". Op de vraag of hij blij is met deze uitspraak zei Mostert: "Als ik al leen blij zou zijn wanneer mijn werk tot veroordelingen leidt dan kan ik beter vandaag nog een an dere baan gaan zoeken. Het klinkt misschien een beetje over dreven en vroom maar ik zie toch altijd een gezin achter de ver dachten" JAAP VISSER Vissen (1) DVV viste in de Ringvaart. De uitslag: 1C. Cornet (18 stuks- 3500 gram); 2. A. Laterveer (12-3350); 3. W. Smit (18- 2525) 4. H. Laterveer (11- 2100); 5. L. Waltman (12- 2025); 6. C. Nagtegaal (9- 1750); 8. C.G. Voorst (11- 1600); 9. K. Laterveer (8- 1275); 10. J. Hakker (7-850). Vissen (2) Visvereniging De Brasem viste in de Ringvaart. De vangst was slecht. De uitslagen: 1. J.P. v.d. Hulst (14 stuks-2250 gram); 2. S. Gommans (5- 820); 3. J. Blikman (2-670); 4. G. den Dubbelden (3-510); 5. J. Harteveld (3-500); 6. J. den Dubbelden (3-450); 7. B. Era dus (3-300); 8. L.D. Planjer (2-220); 9. P. Eradus (1-190); G. Crama (1-100). Pech Wie meer wil weten over de tech niek van zijn auto kan terecht bij een cursus Pech onderweg van de ANWB. Ook dit seizoen worden in Leiden vier les- avonden gehouden om de eer ste beginselen bij te brengen. Begonnen wordt maandag 5 januari in de technische school, Vijfmeilaan 137 om half acht. De daaropvolgende data zijn 2 februari, 12 maart en 31 maart. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij het ANWB-kantoor Stationsweg. Feminisme Voor vrouwen die niet ouder zijn dan dertig en niet te veel opleiding hebben, organiseert Troef een cursus 'Feminisme, wat is dat'. In zeven weken wordt het verschijnsel femi nisme en de vrouwenbewe ging in het algemeen behan deld. Er zijn twee mogelijkhe den: dinsdagavond om acht uur (begint 13 januari) en woensdagmorgen om kwart over negen (begint 14 janua ri). Woensdagmorgen is er bij Troef ook een thema-praat groep voor vrouwen. Op het programma voor de komende maand staat onder meer kernenergie en politiek. Zeven januari wordt begonnen en wel om kwart over negen. Adres van Troef: Noordeinde 2a. Het plaatsen van brieven van lezers betekent niet dat de redactie de daarin weergegeven mening onderschrijft. Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. rang of een klein boodschapje aan de familie mocht niet, anders zouden ze misschien moeilijkhe den kunnen krijgen. Nu komt dr. De Jong terug in Ne derland, schaapjes op het droge, en krijgt toestemming om te schrijven over het "Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog". Wat bezielt deze man eigenlijk? Denkt hij zo be langrijk te zijn dat hij mensen kan maken maar eerder nog kan bre ken? Er bestaat een gezegde: "Hij die zonder zonden is, werpe de eerste steen. Dus niet meer gooi en, De Jong! W. Smit Valklaan 11 Katwijk. Bejaarden werk(2) Graag wil ik reageren op de inge zonden brief over bejaardenwerk van Frits van Oosten. Van Oosten reageerde met deze brief op het interview met Ben Sibon, oud- hoofdfunctionaris van de Stich ting Dienstencentrum voor Ge coördineerd Bejaardenwerk, maandag 15 december in deze krant. Ook ik heb zeer veel met Ben Sibon gepraat, en ik heb niets anders dan lof voor deze hoofdfunctio naris. Het verbaast mij dat Frits nooit iets heeft vernomen!!! Met mij heeft hij over zijn problemen gepraat en ik kon hem niets an ders dan gelijk geven. Ben is een type dat, wanneer de teamgeest onder het beroepspersoneel goed is, deze niet zal verpesten. Zo doende heeft Ben gezwegen. Hij heeft het zelf opgevreten, wel jammer, maar zo is hij eenmaal. Wat Ben dwars zat wist ik al een tijdje, en ik wil het ook best aan Frits van Oosten en zijn bestuur vertellen. Maar Ben had gelijk, de dingen die hem dwars zaten kan ik zelfs bewijzen. Jammer dat Frits het stukje in de krant heeft laten plaatsen, nu voel ik mij ge noodzaakt in deze krant te reage ren. Jammer Frits!De samen werking met Ben zal ik, zoals wel licht velen, missen. Herman Heetveld Vice-voorzitter W.O.R. De Kooi Voorstraat 13 2315 GD Leiden Kernwapens In de krant van 4 december breekt de heer J. Mannaerts een lans voor het afschrikkingsdenken en de daaraan verbonden bewape ningswedloop. Dat zo'n wapenra ce wel móet eindigen in een totale vernietiging van alles, vermag hij niet in te zien. Dr. Frank Barnabv directeur van het Internationale Instituut voor Vredesonderzoek te Stockholm (SIPRI). geeft in zijn recente boek "Vredesver- wachtingen" de argumenten voor het dichterbij komen van een kernoorlog. Eén ervan is. dat de afschrikkingstheorie, die de heer Mannaerts zo vurig bepleit, meer en meer wordt verlaten en wordt vervangen door de "eoun- terforce-strategie": een strategie waarbij wordt uitgegaan van het feitelijk voeren van een kernoor log. Je moet wel een utopist zijn om te denken dat het zó kan door gaan. De heer Mannaerts weet blijkbaar niet, dat de brief van de generale synode van de Nederlands Her vormde Kerk werd voorafgegaan door een anderhalf jaar durende discussie in de kerkelijke ge meenten met behulp van de Handreiking (het z.g. "blauwe boekje"). Daarbij heeft de genera le synode uitdrukkelijk om com mentaar gevraagd én gekregen. Het is dan ook onjuist om te stel len, dat met de uitspraak van de generale synode "de gewetens- last op de schouders van de goe gemeente wordt gelegd, die daar voor zal moeten zwichten". Mijns inziens is e/ sprake van een "zich samen verantwoordelijk wbten en voelen", bevestigd door de pastorale brief. Overigens is er bij die brief een uit voerige toelichting, waaruit blijkt dat de (kern)wapenproblematiek met de nodige diepgang is behan deld. Er staat onder meer in: "Niemand is er bij gebaat de drei ging die uitgaat van de Sowjet- Unie als wereldimperium te ver goelijken. Hetzelfde geldt voor de communistische ideologie die voor ons onacceptabel is. Maar in de vele discussies in onze kerk en in de schriftelijke reacties op de Handréiking hebben wij een nei ging bespeurd over "de vijand" alleen te spreken alsof bij uitstek bij de personificatie van alle kwaad zou zijn. Wij moeten als westerse samenleving beseffen, dat ook wij een kettingreactie van vijandschap in stand houden, waarin wij niet alleen vijanden hebben maar ook zelf door velen op deze wereld als vijanden wor den ervaren". De heer Mannaerts poogt aan te to nen, dat kernbewapening ver enigbaar is met goed christen dom. Hij schrijft dat "de Bijbel hierop het antwoord zal moeten geven". Hij haalt het vijfde gebod aan: "Gij zult niet doodslaan" Te vens schrijft hij: "Maar verderop in de Bijbel wordt dat verbod da nig op de tocht gezet". Hij citeert dan o.a een tekst uit het boek Nu- meri 31:1-24, waaruit zou moeten blijken, dat kernbewapening ver enigbaar zou zijn met goed chris tendom. Let wel, dit is de uitleg van de heer Mannaerts. Nu wordt er wel eens beweerd, dat christenen de Bijbel soms als een soort grabbelton gebruiken; een ieder vindt er wel iets in. Ik aan vaard dit echter niet. noch laat ik een gebod in de Bijbel door de heer Mannaerts "danig op de tocht zetten" Wel is er in de Bij bel een ondubbelzinnige aanwij zing omtrent het grootste gebod: "Gij hebt gehooi d, dat er gezegd is (niet in de Bijbel maar door de larizeeén). "Uw naasten zult ge beminnen en uw vijanden ha ten". Maar ik zeg u: Bemint uw vijanden en bidt voor wie u ver volgen. opdat gij kinderen moogt zijn van uw Vader in de hemel, die zijn zon doet opgaan over slechten en goeden, en het rege nen laat over rechtvaardigen en onrechtvaardigen. Want zo gij be mint. die u liefhebben, welk loon zult ge dan ontvangen? Doen dat ook de tollenaars niet9 En zo gij allee,n uw broeders groet, wat bij zonders doet gij dan wel? Doen dat ook de heidenen niet? Weest dus volmaakt, zoals uw hemelse Vader volmaakt is". (Mt. 5:43-48). In de rest van zijn betoog toont de heer Mannaerts weinig inzicht in de mechanismen van de bewape ningswedloop, waarvan de vi cieuze cirkel: vijandbeeld - be wapening - vijandbeeld, er slechts één is. Hr. Mannaerts te kent protest aan tegen een éénzij dige ontwapeningsstap, maar hij protesteert niet tegen de éénzijdi ge bewapeningsstappen die voortdurend worden genomen. De heer Mannaerts eindigt met: "De kernwapens laten verdwij nen is een illusie: ze zijn niet weg te denken" Mij dunkt, dat deze veronderstelling een miskenning van de menselijke mogelijkhe den inhoudt en daarmee de mens tot slaaf van zijn eigen creaties maakt. Dit is de consequentie van het afschrikkingsdenken: de ver- ontmcnseli.jking van de samenle ving. Wat wij nu kunnen waarne men is de worsteling om aan de hierboven geschetste slavernij te ontkomen. Om hieraan gestalte te geven, is om te beginnen een minimaal "ja" tot de ander, een minimaal vertrouwen, noodzake lijk. Want ook al is van het mense lijk handelen geen paradijs op aarde te verwachten, we moeten wel trachten de allerergste hel te voorkomen. A.J. Vermond, Kon. Julianalaan 52. 2231 VE Rijnsburg (van redactiewege bekort) Studieconferentie in Amsterdam: Vrouwenbeweging. In alle kerken hebben mannen de bijbel gebruikt om de vrouwen eronder te houden. Dat is de voornaamste conclusie van een studieconferentie in Amsterdam r uitgaande van de Wereldraad van Kerken. De conferentie ging over het f' gezag van de bijbel in het licht van nieuwe ervaringen van vrouwen. F Haar aanbevelingen zijn een bijdrage aan een conferentie over "De F gemeenschap van mannen en vrouwen in de kerk: een kans op verande- ring?", die volgend jaar in Sheffield wordt gehouden. Een andere conclusie is dat de bijbel niet patriarchaal is, wèl de uitleg en f sommige vertalingen. "De profetische traditie in de bijbel bevat sterke p argumenten voor de gelijkheid van man en vrouw". Er is, zo concludeerde de conferentie, geen algemeen en overal geldend middel om dit misbruik van de bijbel te bestrijden. Het hangt af van de cultuur en de kerk zelf. De conferentie heeft vele aanbevelingen opgesteld, zoals over de theologi-1 sche studie, de christelijke opvoeding en de samenstelling van de kerke-1 lijke besturen. Volgend jaar verschijnt er een boekje met de voornaam-1 ste conclusies voor de Nederlandse samenleving, getiteld: "Gezichten zien en dromen dromen". "Waarnemer" f Basisbeweging. De Raad van Kerken zal volgende maand een beslissing nemen over het verzoek van de Basisbeweging van kritische groepen en gemeenten om als waarnemer binnen de raad te worden toegelaten. Gisteren is er een voorbereidend gesprek tussen de bestuur van de Raad van Kerken en een delegatie van de Basisbeweging geweest. d De raad van de Basisbeweging wees in april een formeel lidmaatschap van 8 de Raad van Kerken af. Men wil zich namelijk niet als een "kerkgenoot- F schap" aandienen, en bovendien hadden plaatselijke basisgemeenten n nogal negatieve ervaringen met kerken of raden van kerken. 0 Maar aan de andere kant zijn bepaalde activiteiten van de oecumenische g beweging inspirerend voor de basisgroepen, zo verklaarde secretaris t> Nico Roozen. Vandaar het verzoek om binnen de Raad van kerken de status van "waarnemer" te krijgen. De Basisbeweging wil wel lid wor- den van enkele secties van de raad. I e Drs. J. Bos (48), algemeen directeur van de interkerkelijke coördinatie- commissie Ontwikkelingssamenwerking te Zeist, is per 1 maart be- L noemd tot directeur voor onderwijs- en onderzoekprogramma's in de g staf van minister De Koning (ontwikkelingssamenwerking). i Bos was een van de eerste medewerkers van de protestantse organisatie p voor medefinanciering van ontwikkelingswerk (ICCO). In deze vijftien f1 jaar groeide het budget van deze instelling van 1 tot ruim 65 miljoen gulden en het aantal personeelsleden van 2 tot 65. ICCO steunt projekten in meer dan tachtig landen. t Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Eindhoven J.L. van der Eijk Assen, te Doetinchem L.A.C. van Ginkel Bunnik (werkzaam bij de NCRV); aange nomen naar Amersfoort W.E.S. Steenbeek 's-Gravenzande; bedankt voor Stolwijk K. Schipper Dordrecht, voor Rijnsburg G.Th. Vollebregt. Zwolle. Gereformeerde Kerken: beroepen te Middelburg L.J.G. IJkel Beverwijk- Heemskerk, te Vlaardingen (halve tijd) A. Haaima Hoek van Holland, aangenomen naar Meliskerke kandidaat D.C. Coppools Amsterdam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt: beroepen te Brunssum-Treebeek A.O. Reitsma Avereest-Dedemsvaart; bedankt voor Hoogkerk Th. Bosma Haarlem. Christelijke Gereformeerde Kerken: bedankt voor Rotterdam-West en v Veenendaal J. Oosterbroek Opperdoes, voor Papendrecht J. Jonkman j Almelo. r Arnhem E. Venema Drachten, v Diensten. In de kerstnachtdienst in de Dorpskerk te Leiderdorp (morgen avond 10 uur) zingt het Leiderdorps Kamerkoor met solisten en een i klein ensemble het Magnificat van Buxtehude. t "The Lord's Folks" verlenen morgenavond om 8 uur medewerking aan i een gezinsmis in de Herensingelkerk te Leiden. De nachtmis van 12 uur l verzorgt deze groep geheel. In de nachtmis van morgenavond half 10 zingt het koor van de Hartebrug- kerk in Leiden. De Missa in G van Frans Schubert en kerstmotetten in verschillende talen. I Katwijk. De Leidse gereformeerde predikant dr. J.M. Vlijm spreekt met zijn Katwijkse hervormde collega D. Driebergen morgenavond (8 uur) in de Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee tijdens een interkerkelijke kerstsa menkomst. Die gaat uit van de gezamenlijke hervormd-gereformeerde evangelisatiecommissie in Katwijk aan Zee. Diny Knetsch en Excelsior zingen, Jaap van Rijn zit aan het orgel en Gijs de Vreugd speelt de trompet.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 12