Storholt wil waardig afscheid HSV 'verlost' zich van trainer Zebec.. Telstar krijgt lichtinstallatie Geen surprises bij NK-tennis Alcoholdelicten oorzaak ontslag Laatste kans voor Noor om 'echte' titel te bemachtigen VRIJDAG 19 DECEMBER 1980 SPORT Met hulp van BBI VELSEN (GPD) - Telstar zal met ingang van het nieuwe voetbalseizoen beschikken over een lichtinstallatie. Woensdagavond heefthyget Bewa- kings Instituut (BBI) zijn goedkeuring gehecht aan het financierings plan van de gemeente Velsen, die op haar beurt voor 15 januari aan het BBI moet hebben laten weten of Telstar de zaak rond kan krijgen. Die termijn is gesteld omdat de raad zich nog dient uit te spreken over het plan van het college. Het voorstel dat B en W hebben gedaan houdt volgens Paul Schubert van het BBI in dat Telstar de restfinancierig van de lichtinstallatie, een bedrag van 275.000 gulden (de totale kosten zijn 650.000 gulden), voor zijn rekening zal dienen te nemen. De Velsense eerste-divisieclub zal daarvoor een lening moeten afsluiten, „die", aldus Paul Schubert, „vol gens onze informatie door de gemeente zal worden verstrekt'. De extra kosten die daaruit voortvloeien, zullen worden doorberekend in de huur, die daardoor voor Telstar aanzienlijk hoger zal uitvallen. Voor het tekort dat dan ontstaat, kan een beroep worden gedaan op het BBI. „Telstar kan dat tekort vanuit het BBI gecompenseerd krijgen. De uitke ring die de club normaal krijgt, zal daarom in de toekomst hoger zijn dan in het verleden ooit het geval is geweest", aldus Paul Schubert. Meijerink Het bondsbestuur van de KNVB heeft de zaak Meijerink in handen gege ven van de tuchtcommissie van de sectie amateurvoetbal. Ginus Meije rink weigerde zondag na afloop van de hoofdklassewedstrijd Rohda Raalte-Emmen mee te werken aan de dopingcontrole. De middenvelder van Emmen en oud-amateurinternational kwam niet opdagen, nadat hij door het lot was aangewezen. Hij verklaarde niets van dopingonderzoek in het amateurvoetbal af te weten. In 1979 werd binnen de KNVB met alle clubs uit het betaalde voetbal en de hoogste klassen van het ama teurvoetbal afgesproken, dat erin 1980 dopingcontroles gehouden zou den worden. De opgeroepen spelers zouden bij een eventueel positief resultaat niet gestraft worden en anoniem blijven. Meijerink zorgde voor de eerste rel in het KNVB-dopingonderzoek. HAMBURG (ANP) - Twee dagen na het behalen van het herfstkampioenschap in de Bundesliga en één dag nadat de persoon in kwestie met vakantie naar Joegoslavië vertrok, heeft Hamburger SV trainer Branko Zebec aan de kant gezet. Hans Kraay: al succesvol proefgedraaid. De club zoekt op het ogenblik naar een opvolger. In de officiële ver klaring bij het onmiddellijk in gaande ontslag heette het: "De Hamburger SV ontheft Zebec van zijn verplichtingen, zodat hij dringend noodzakelijke dokters behandeling kan ondergaan". Ze bec is de 103e trainer in de Bun desliga, die voor het einde van Hans Kraay commentator Studio Sport HILVERSUM (ANP) - Oud-inter national Hans Kraaij, die na zijn actieve voetballoopbaan werk zaam is geweest als trainer onder meer bij AZ'67, Sparta en FC Den Haag. maar die daarmee onlangs wegens zijn gezondheid moest stoppen, wordt voetbalcommen tator bij Studio Sport. De NOS heeft Kraaij met ingang van 1 februari 1981 een proefcon- tract voor een halfjaar als freelan cer gegeven. Kraaij heeft intus sen al enkele malen met succes oefgedraaid. zijn contract een club verlaat. Met het ontslaan van de Joegoslavi sche trainer zette HSV een dikke streep onder een reeks schanda len. die het imago van de topclub ernstig schaadden. De moeilijk heden stapelden zich op sinds de vakman twee en een halfjaar ge leden van Eintracht Braunsch weig naar Hamburg kwam. Dat Zebec aan alcohol verslaafd was. wist men bij zijn komst. Het alco holisme kwam in april van dit jaar uitgebreid in het nieuws. Ze bec zat dronken op de bank tij dens de wedstrijd Borussia Dort- mund-HSV. Tijdens de rust moest hij naar de kleedkamer ge dragen worden. De 65-voudige Joegoslavische international raakte daags voordien zijn rijbe wijs kwijt, toen hij met 3,25 pro mille alcohol in zijn bloed in een huurauto door de politie werd aangehouden. Zebec werd einde juli voor de laat ste maal door het bestuur van zijn club gewaarschuwd, nadat hij in kennelijke staat bij de training aankwam en twee dagen later een oefenwedstrijd tegen Hannover '96 wegens dronkenschap niet kon bijwonen. "We konden het niet langer met de mantel der lief de bedekken dat ons aanzien nog meer geschaad werd", zei voorzit- KONGSBERG (GPD) - Niet Hilbert van der Duim, de verrassende wereldkampioen van 1980, maar Kay Arne Stenshjemmet geniet de eer als laatste Eric Heiden een nederlaag op het ijs te hebben toegebracht. Schaatsen kwam er daarbij niet aan te pas, want helemaal aan het slot van de olympische winter duel leerden de Amerikaan en de Eu ropese titelhouder met elkaar in een priksleewedstrijd. De twee kamp vond plaats op een berg- meertje in het in Midden- Noorwegen gelegen Savalen en het was allemaal heel serieus op gezet, inclusief een officiële tijd meting. Op de triomf van Stensh jemmet, die over 500 meter 0,15 seconde sneller was. volgde een uitbundig feestje en in één moei te door werden de glazen nog me nigmaal gevuld ter gelegenheid van het afscheid van Heiden en Miniem verlies Maccabi BOLOGNA (ANP) - Sinudyne Bo logna won gisteravond laat zijn tweede wedstrijd in de finale- groep van het toernooi om de Eu ropese basketbalbeker voor landskampioenen (heren). De ita- liaanse ploeg versloeg in eigen hal Maccabi uit Tel Aviv met 74- 73. Bij rust stond Sinudyne met 44-38 voor. In dezelfde poule won Bosna Sera- jevo zijn tweede wedstrijd. De Joegoslavische ploeg, die begon met een nederlaag in Den Bosch, versloeg gisteravond in eigen zaal CSKA Moskou (SOV) met 93-87 (42-36). Topscores: Bosna: Radovanovic22. CSKA Moskou: Lopatov 15. De stand in de finalegroep is na de wedstrijden van gisteren: 1. Sinu dyne Bologna 2 gespeel, 4 pun ten. 2. Maccabi Tel Aviv, Real Ma drid, Bosna Serajevo en EBBC 2- 2. 6. CSKA Sofia 2-0. (ADVERTENTIE) Morgen, 20 december aanvang 14.30 uur. Sportpark "De Vliet" voetbalwedstrijd DE SLEUTELS D.S.i. '26 derhalve Noorse schaatstop. Hei den is wel definitief van het ijs verdwenen, maar de Noren tre den dit weekeinde in Kongsberg op volle sterkte aan tegen Neder land. Op de schaats, wel te ver staan. Jan Egil Storholt en Amund Sjoe- brend bekroop, toen ze op het olympische seizoen terugkeken, hetzelfde gevoel als Piet Kleine. Ontevredenheid over de presta ties deed het tweetal van mening veranderen. Ze wilden een waar diger afscheid en besloten zich nog één keer in de schaatscarrou- sel te storten. Dat was ook voor Kay Arne Stensh jemmet aanleiding de zaken weer energiek aan te pakken. Het had eerder in zijn bedoeling gelegen zijn plaats in de Noorse selectie prijs te geven, maar al komen hij en de beide andere 'essen' er niet Na sprintwedstrijden in West- Berlijn en het toernooi om de Dy namo Cup in het Oostduitse stadsdeel, is voor de Nederlandse schaatstop het komende weekein de pas werkelijk de officiële ope ning van het internationale sei zoen. In Kongsberg ontmoeten zes heren-allrounders, zes sprinters, vier dames en vier heren-junioren de Noren in de jaarlijkse landen- strijd. Zeven jaar geleden vond de inter land trouwens ook al eens in Kongsberg plaats. De Nederlan ders wonnen toen gemakkelijk met een verschil van 84 punten. Van de zegevierende ploeg is nu alleen Piet Kleine nog van de par tij en hij wordt dan tegelijk recor d-international met elf interland- rond voor uit, ook een sponsor overeenkomst zal een rol hebben gespeeld bij het veranderen van hun houding. De Nederlandse bondscoach Eg- bert van 't Oever, die zijn vierde en laatste jaar bij de allrounders is ingegaan, weet te melden dat de Noren voor het dragen van re clameteksten op hun wedstrijd- pak ieder 5000 gulden toucheren. Of ze hiermee de reglementen overtreden, staat ter discussie want alleen het voeren van mer- kennamen op het trainingstenue De Noren lappen deze bepalingen in Kongsberg aan hun laars. De volgende olympische spelen zijn immers nog ver weg en de rijders die er aan het eind van deze win ter een punt achter zetten, ken nen helemaal geen schroom bij het overschrijden van de regels. Wellicht verrichten ze baanbre kend werk, zoals ook Ard Schenk in 1972 op het toppunt van zijn roem de reclamebranche binnen de schaatssport bracht. Of de Noorse Kronen nou een sti mulans zijn of niet. voor Storholt en Sjoebrend valt er nog wel het een en ander echt te zetten. Als enige van zijn Noorse generatie genoten heeft de nu 28-jarige Sjoebrend nooit een internatio nale titel op zijn naam gebracht, en het valt sterk te betwijfelen of hem dat alsnog kan lukken. Hij wist zich het vorig jaar niet eens voor de Europese titelstrijd te plaatsen en ook de winterspelen gingen aan zijn neus voorbij. Al leen bij het WK in Heerenveen was Sjoebrend present. Hij fi nishte als vierde. Jan Egil Storholt reisde na de Win terspelen regelrecht naar huis. De lust om nog in Heerenveen in actie te komen was hem ontgaan na bij de olympische medaille- verdeling niet aan bod te zijn ge komen. De tweevoudige kampioen van Eu ropa verloor drie opeenvolgende keren de ongelijke strijd met Ene Heiden in de wereldtoernooien wat in net zoveel tweede plaatsen resulteerde. In februari wordt de man uit Trondheim 32 jaar, maar de belangrijkste titel, die sinds 1974 (Sten Stensen) nooit meer in Noorse handen is geweest, maar sindsdien wel driemaal bij een Nederlander terechtkwam, is dit jaar meer dan ooit zijn doelwi- t. Het is Storholts laatste kans, Stenshjemmet, zijn Noorse even knie, zou op grond van zijn leef tijd (27) nog wel enkele jaren lan ger mee kunnen. Het duo is dit seizoen erg hard van stapel gelo pen, wat op zich opmerkelijk is omdat het WK-toernooi pas half februari op het Bislett-ijs is. Tom Jan Egil Storholt wil dit schaatsseizo afsluiten. met een klinkend residtaat ""rik Oxholm, de vorig jaar sterk naar voren gekomen nieuweling, moest met een blessure afhaken in de aanloopperiode, maar acht zich voldoende hersteld om zijn bijdrage te leveren aan de te ver wachten ruime overwinning op de Nederlanders. De Oranje-rijders kijken met ge mengde gevoelens naar de con frontatie met de Noren. Bonds coach Tjaart Kloosterboer vindt de interland te vroeg in het sei zoen gepland, zijn collega Henk Boer van de damesploeg zit in zijn maag met de 5000 meter die de dames voorgeschoteld krij gen, terwijl de sprinters door af wezigheid van Jorrit Jorritsma, die wegens familieomstandighe den in Nederland is achtergeble ven, hun eigen coach moeten missen. Kloosterboer, die zich samen met Piet Kleine pas donderdag bij de ploeg voegde: „Het moment waarop deze wedstrijd tegen de Noren plaatsvindt, is erg onge lukkig, omdat we nog druk bezig zijn om naar de echte vorm toe te werken". Dat geldt natuurlijk voor de Noren, die vol gens Henk Boer een truc hebben uitgehaald om de Nederlandse dames een hak te zetten. De 5000 meter, die ze op het pro gramma plaatsten, is een onge bruikelijke afstand voor de da mes, maar die noviteit stond in de zomer eigenlijk al vast. De inter nationale schaatsunie besloot toen dat in de internationale titel- toernooien de vijf kilometer voor lopig nog taboe is, en dat er in andere wedstrijden eerst maar eens mee geëxperimenteerd moet worden. De Noren grepen de interland tegen Nederland hiervoor aan, maar tot ergernis van Henk Boer gebeurde dat zon der overleg met hem. Bovendien was hij door de bestuurlijke pro blemen binnen de KNSB pas laat op de hoogte van het Noorse pla- „Wij hebben ons er niet zo goed op kunnen instellen, ofschoon ik op zich een voorstander ben van een vijf-kilometer voor dames", aldus Henk Boer. Hij wil zijn viertal op dit lange traject sparen: „De eer ste drie afstanden gaan we voluit, de 5000 mete'r beschouwen we slechts als een duurrit". Schaken in Iran verboden TEHERAN (ANP) - Ajatollah Chomeini heeft vastgesteld dat het schaakspel volgens de Islam is verboden, aldus het blad Islamitische Republiek. Hij zei dit in antwoord op een vraag van de gouverneur- generaal van de centrale pro vincie van Iran. ter Wolfgang Klein. De alcohol- delikten van Zebec hoopten zich de laatste weken op en kregen na de wedstrijd tegen 1860 Munchen een dieptepunt tijdens de pers conferentie. "We zullen Zebec hulp aanbieden. Net als we de laatste tijd zo vaak gedaan hebben", zei manager Gunther Netzer. "De gebeurte nissen rond Zebec hebben mij pijn gedaan. Ik heb me vaak voor hem opgeofferd, ik voelde dat als een verplichting tegenover hem. omdat ik hem bij Eintracht Braunschweig heb weggehaald". Hamburger SV gebruikt de winter stop om zich te orienteren over Zebec's opvolging. Netzer: "Dat zal niet gemakkelijk zijn. Wij wil len een toptrainer. Zebec, die woensdag naar familie in Zagreb vertrok, werd telegrafisch op de hoogte gebracht van het be stuursbesluit door voorzitter Klein. "Het was een moeilijke, maar noodzakelijke, beslissing", aldus Klein. "Ik heb maanden lang, Netzer zelfs jarenlang, ge probeerd Zebec te helpen, maar hij wilde zich niet laten helpen". Overigens heeft Zebec afgelopen zondag zelf zijn ontslag aangebo den. Het bestuur ging daar niet serieus op in. "Omdat Zebec weer gedronken had. Netzer: "In zo'n toestand deed hij dat zo vaak". Het ontslag werd door de spelers betreurd. Dietmar Jakobs zei: "Het is jammer dat het moest ge beuren. Zebec was een toptrai ner. Zijn oefenstof en tactiek wa ren uitstekend en ik zie in Duits land eigenlijk geen betere trainer dan hij". Franz Beckenbauer kende Zebec nog uit de tijd van Bayern München. Juist omdat Zebec er trainer was koos hij voor zijn terugkeer in Duitsland HSV. Beckenbauer herinnerde zich nog het vertrek van Zebec bij Bayern München: "Hoe goed Ze bec als trainer was. merkten we pas. toen hij er niet meer was". Lotto 50 van het afgelopen weekeinde kende geen winnaar van de eerste prijs. Vier personen komen in aanmer king voor de tweede prijs en mogen elk een bedrag van bruto ruim 70.000 gulden verwachten. De gegevens van toto en lotto zijn Lotto 50: Prijzenebcdrag 1.683.249.- Eerste prijs: geen winnaar, van het be drag van 544.050,- gaat 134.574- als jackpot naar lotto 51.de resterende 409.476.- gaat naar de overige prijs winnaars van deze lotto. Tweede prijs: 4 winnaars, elk 72 504.20. Derde prijs 160 winnaars, elk 2 298.30 Vierde prijs 8 982 win naars. elk 49.50. Vijfde prijs 18.374 winnaars, elk 24.20 Toto 50 Prijzenbedrag 245.986.- Eerste prijs 3 winnaars, elk 24 598.50 Tweede prijs: 129 winnaars, elk 381.30. Derde prijs 1 840 winnaars, elk 66.80 Toto gelijk 50 Prijzenbedrag; f. 32 195.- Eerste prijs geen winnaar, van het prijs- bedrag van 8 845 - gaat als jackpot naar toto gelijk 51 een bedrag van 2.889.-. De resterende 5.956,- gaat naar de overige prijswinnaars van de ze toto gelijk. Tweede prijs 2 winnaars, elk 2.181.50. Derde prijs: 80 winnaars, elk 128.20. Vierde prijs: 2.175 winnaars, elk 6.70. (ADVERTENTIE) Sportpark De Bloemerd Leiderdorp zaterdag a.s. RCL - Noordwijk Aanvang 14.30 uur 1e klasse A KNVB. LEIDSCHENDAM (ANP) - De tweede dag van de nationale in door tenniskampioenschappen heeft geen verrassingen opgele verd. Alle fabonetcn wonnen hun partijen gemakkelijk. Opmerke lijk was dat in deze tweede ronde van het herenenkelspel en de eer ste ronde van het damesenkel spel alle partijen in twee sets wer den afgewerkt. Zowel de heren als de dames zijn nu toe aan de kwartfinales. Bij de heren volgen de partijen Wilborts-Schapers, Albert-Koek. Van Boeckel-Gor- ter en Thung-Hak. De dames zijn voor de kwartfinales als volgt ge koppeld: Mesker-Moos, Schut- te-Schaar, Van de Torre-Blom en Vessies-Pakker De uitslagen: heren tweede ronde: Eric Wilborts-Paul van Geuns 6- 4, 6-2, Michiel Schapers-Stefan van Erven 6-2, 6-4, Mare Albert- Jan Lind 6-1, 6-3, Martin Koek- Joop Driessen 6-3.6-1, Huub van Boeckel-Tom Nijssen 6-3. 6-2. Theo Gorter-Benno van Veggel 6-1. 6-4. Rolf Thung-Philip Bas- tiaans 6-1,6-2, Robert Hak-Jean- Pierre van Bladel 6-4, 6-2. Dames, eerste ronde: Marcella Mcs- kerMarjon Uilkema 6-0, 6-0, Karin Moos-Judirh Warringa 6- 4, 6-2. Nanette Schutte-Yolande van de Harst 6-1, 6-3, Marijke Schaar-Nicole Eijssen 7-6 (7-3), 6-2, Marianne van de Torre-An- nemane Jurg 6-4, 6-1, Nora Blo- m-Jeske van Erven 6-1,6-4, Elly Vessies-Nicole van Erven 6-1. 6- 4. Mariette Pakker-Leonne Hef fels 6-3, 6-1. De derde ronde van het toernooi om de internationale tenniskam pioenschappen van Nieuw-Zuid- Wales werd gekenmerkt door een groot aantal verrassingen. De Tsjech Ivan LendI, de Argentijn Guillcrmo Vilas en de Amerika nen Vitas Gcrulaitis en Brian Gottfried werden gisteren in Syd ney uitgeschakeld. De belangrijkse uitslagen uit de derde ronde zijn Kim Warwick (AusMvan Lendl (Tsji 6-3 6-0. Paul McNamec (Aush-Vitas Ge- rulaitis (Vst) 7-5 6-1. Phil Dent <Aus>-Guillermo Vilas tArg) 6-3 5-7 6-2. Russell Simpson (Nwz)- Bnan Gottfried.(Vst) 6-2 6-4.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15